IfEUGDRAAD tegen WEERICHTINGSVERKEER CITYRING VIJF OPPOSITIELEDEN GAVEN VISIE BEGROTING REES VOOR AFBOUW JEUGDSEKTOR U GRAFISCHE BUROKRATISERING ari Besparingsvoorstellen aan lopende band Aalsterse brandweer voor Beschuttende Werkplaatsen De Voorpost - 20.3.1981 - 3 ar m plaat inde. de eigen keuken, als het kokerellen van de stedelijke eraa ston<'en °p ^et programma van de jongste A.V. van •delijke Raad voor Jeugdvorming. Krachtig verzet werd lie Algemene Vergadering aangetekend tegen wat ze de 'uw van het stedelijk jeugdbeleid» noemt, en tegen een eel besluit tot herinvoering van het tweerichtingsver- de cityring. de oprichting van een jeugdkamping op de Zandberg, en advies geformuleerd. De bespreking van plannen met en «grafische sektor» leidde tot een kortsluiting op en als management en burokratisering. lijktiji de unni aktie ndt olie, ifdelii s merkelijk minder be- elling voor deze plenaire ergadering, waarvoor de stadhuistrouwzaal e mAcht was. In de plecht- ernst waarmee geschil burgemeesters zich ieurd i >tmai an hooi tricoloor omhullen, bij n alle stemmingen een ehou m resultaat opleveren iarkt end voor wie zich vorige herinnert, maar me- •schillen zouden toch erde èhterwege blijven. Voor de i het agendalijstje af te toch maar aanstippen Algemene Vergadering eze jeugdraad zich te- pniei daan voelt. Drie samen- sted sn per jaar (waarvan één eefm namenperiode) is te wei- rerd gezegd. De zeg- van het Bestuur er te groot mee, heette Si Voornemend voorzitter Schepper nam de be- luidt au sérieux («het is ge- 'as t d»), en wij keken de ge- >p de )rc G aan eens in. In 1977- '78-'79 waren er vier sindsdien verminderde Darwet zal wel een toeval laats* omit jen be* iformatieve opwarmer de m Van de Meulebroecke twee xligd om wat over zijn ben ling, «Amarant» te ver- Tot voor een paar we it de n pet i ie ee dez van van i. 13,: okala ark) DO fr. tteurl 3ucht wijnis lelijke een B n aan m It dje woriras dat «Scheppende Ite ve n», maar omwille van 51 zu eke en gehandikapten- ong ities, die daar wel eens iktual vastgeknoopt werden, de lading een andere let goot om een organi- die wat wil doen voor Door het inrichten nsttentoonstellingen (dit nd geweld of kitch) en eprogramma's daar- lil men het publiek be- 001-1 "ken van de eigen es- e smaak en kriteria Hen geen smaak opdrin- j jaa el ieder bewust tot een ,|gen aten komen van lelijk of zegt Jan. Scholen en zelfd in9en voor jongeren of ^oepi ^r"6". kunnen op Ama- V* beroep doen. Ook en hulp bij het inrichten («toonstellingen. In het irvicecentrum is prokti- nformatie ter beschik- ekend verklaren de Aal- sugdorganisoties zich al ijd akkoord met het in houden van hun jrenk K' om er gezamenlijke mee te verrichten iciale overheid blijkt gekant tegen deze zaken, en vroeg voor 1980 als 1981 ikenning op nominatie- ....19 's van Dus: j'rënd Ius zovee'' PVV-jon- zoveel, enz. Omdat de Tl® nd voor 1980 reeds be- ot gezamenlijke aanko- roorvan sommige inder- eeds gerealiseerd zijn), dat problemen. Patrick edt deelde het voorstel Bestuur hieromtrent 5n va lot iedere jeugdorganisa- het stadsbestuur zou de toegekende subsidie liebra len °P rekening van de •Aalsterse jeugdorgani- Dit voorstel werd aan- niet zonder kritische be- gen t.a.v. de provinciale id, die met dergelijke gelen solidariteit tussen oties afremt. Op deze ing van Karei Nijs ant- le bestuurslid Dolores de maatregel mis- jngegeven was, om mis te vermijden bij jeugd- die niet-demokratisch Jeugdsekretaris Guido bracht in dat het een sing van het kuituurpact 'jjwaardoor de subsidies moeten ten goede ko ok minderheden. Wat er lang Zl) voor Aalst vond indag,^) het een goeie moatre- wordt voor '80 op de ening p|Qy„ van je diverse in hl rgQnjsaties gerekend, ie"e" 81 moet een volgende nbaai og bes|issen Ie b idienc rg ek ko !ien door het Bestuur Jeugdraad vastgesteld orloPfht in de begroting '81 uitgetrokken is voor het j vroeger goedgekeurde 'm, de Zandberg, werd i een advies aan het ijft W estuur in te dienen. De gal wi oS daarmee eens, en "J tiet een kleine aanvul- oorgestelde tekst goed. bekend voorziet het Zandbergprojekt de oprichting van een jeugdkamping met kampeerweiden, sportinfra- struktuur, een gebouwenkom- pleks. Het oorspronkelijke plan vergde onteigeningen van 40 ho, het door de gemeente raad goedgekeurde ontwerp verminderde dit tot 18 ha. Na deskundige uitleg van be stuurslid Herman Van den Bossche, en een diskussie over prioriteiten in de verwezenlij king (slechts 1 persoon stelde de noodzaak van het projekt in vraag) werd een advies goed gekeurd waarin: de vraag om in het defini tieve ontwerp van het gebouw- enkompleks aanpassingen voor mindervaliden te voor zien. de vraag naar de kapaciteit van de kamping, die niet on evenredig mag zijn met de kampeervoorzieningen (bv. sa nitair) de vaststelling dat de kam- pingplaats ongelukkig gekozen is, omwille van de zeer slechte waterhuishouding van de grond (zeer nat in de winter, zeer droog in de zomer. de vraag om nauwere be trokkenheid bij het uitwerken van de definitieve planning, eventueel door direkt kontakt met de N.D.S. de mening dat het onlo gisch is, dat een aantal perce len palend aan de Affligem- dreef uit de oorspronkelijke onteigeningsplannen geweerd werden, al vormen deze met de huidige onteigening één geheel het aanstippen van het pro bleem dat de voetweg/fiets- baan de omwonenden afsnijdt van de Aalsterse dreef, waar door loswegen en gebruik van het pad voor landbouwmate- rieel mogelijk worden het voorstel om de verhar de sportinfrastructuur om be zuinigingsredenen te centrali seren de vraag om de onteige ning te voeren in funktie van de mogelijk te verwezenlijken in- frastruktuur de vraag om bij de mogelij ke fasering van het projekt voorrang te verlenen aan het gebouwenkompleks en de kampeercellen Voor velen was het een be langrijk gegeven, dat 60% van de kosten door het Commissa riaat-Generaal voor Toerisme gedragen worden, en nog eens 20% door de provinciale over heid. Anderzijds merkte ie mand toch op dat «de staats- koe, die we melken, wijzelf zijn». Grafische sektor Door de v.z.w. Aalsterse Jeugdorganisaties (de jeugd raad dus) werd in de voorbije jaren een deel van het budget gebruikt om materialen voor grafisch werk aan te kopen Het gaat om. om een zeefdrukinstallatie, een offset machine, een stencilmachine, nietjesapparaten, een adresso- graaf, een platenmaker, een snijmachine en een perforator. Met deze «grafische sektor» wordt een service beoogd aan de jeugdorganisaties voor drukwerken, lay-out, adresse ring e.d Omwille van een «op dit ogen blik nog erg onbevredigende en niet-ekonomische» exploitatie, legde het bestuur aan de A.V. een voorstel voor. Daarin wordt gesteld dat een aantal problemen (bv. ontbreken van deskundig personeel voor be diening van offsetmachine, het nog niet gekend zijn van de geboden mogelijkheden, mo gelijk foutieve aankopen...) te maken hebben met het gevoer de beleid. Voorgesteld wordt naar een aangepaste huisves ting te zoeken voor het «gra fisch bureau», personeel aan te stellen (B.T.K. of tewerkgestel de werkloze), en «zo spoedig mogelijk de zaak zelfbedrui pend te maken». Bij dit laatste wordt eraan gedocht om de service van het grafisch bureau ook uit te breiden tot andere organisaties of personen, bv aan een hoger tarief De konkrete beslissingen dienaan gaande zouden door de be heerraad van de v z w. getrof fen worden In elk geval zou het werk van de jeugdorgani saties steeds bij voorrang afge werkt worden. Enige verduidelijking kwam tij dens de diskussie op de Alge mene Vergadering. Het ligt niet in de bedoeling van het Bestuur de zelfwerkzaamheid van de organisaties te vervan gen door professionele krach ten, stelde sekretaris Patrick De Smedt. Hij wees erop dat in het voorstel gedacht wordt aan werkruimten waar de mensen van de verenigingen kunnen komen drukwerken persklaar maken. De eventuele winst blijft bij de v.z.w. «Aalsterse Jeugdorgani saties». De grafische sektor krijgt vooralsnog zelf geen juri dische onafhankelijkheid. Dit werd door meerdere sprekers gevreesd. Vooral Karei Nijs en Gustaaf De Meersman beklem toonden zelfs in geval er geen afzonderlijke v.z.w. komt de beslissende rol van de Algemene Vergadering. Dit werd aangevochten door jeugdsekretaris Guido Moens, die pleitte voor meer «manage ment»; volgens hem staat een soepele en efficiënte uitbouw van het grafisch bureau, in tegenstelling met een ruime be voegdheid van de A.V. Kritische bemerkingen waren er verder aangaande een even tuele vestigingsplaats in jeugd huizen en andere organisaties, een te groot aantal be roepskrachten (drie werd reeds teveel genoemd; «men gaat zichzelf onmisbaar maken, zo dat zelfwerkzaamheid tegen gegaan wordt») en een ope ning van de service naar ande re organisaties toe. Ook de hoge forfaitaire prijs voor off- setwerk zette kwaad bloed denkend aan kleine organisa ties. De diskussie liep naar het einde toe helemaal uit de hand, toch werd door het Bestuur een stemming geforceerd over «de tekst plus opmerkingen», wat dat dan ook mocht betekenen. Behalve vier onthoudingen, was iedereen het unaniem ero ver eens. Voor de verdere uitwerking van het voorstel werd een kommis sie opgericht, waar elk lid van de A.V. kan aan deelnemen. Nieuw bestuurslid Tijdens de pauze werd door het Kristelijk Geïnspireerd Jeugdwerk een nieuw be stuurslid gekozen, in vervan ging van Anne De Veylder Bart Van der Stockt (van Chiro Maeva) zal haar opvolgen. Verkeerssituatie op de cityring Na de pauze werd door een (in aantal verkleinde) A.V. goed keuring gehecht aan de jaarre kening 1980 van de v.z.w. Aal sterse Jeugdorganisaties, en aan diens begroting 1981 Wat aanvankelijk als medede ling bedoeld was (nl. een ad vies van het Bestuur over de verkeerssituatie op de cityring), leidde tot een nieuw (radikaler) advies van de Algemene Ver gadering. Waar het bestuur in bedekte termen gepleit had bij de Gemeenteraad voor een be houd van het éénrichtingsver keer op de cityring (Vrijheids straat, Zonnestraat,...) tot de enquètegegevens over het struktuurplan Groot-Aalst be kend zouden zijn dan, was de A.V. minder omslachtig. Om veiligheids- zowel als om prin cipiële redenen dat de auto zoveel mogelijk uit het stads centrum moet gebannen wor den, wordt voor éénrichtings verkeer geadviseerd. Gewezen wordt op de nabijheid van meerdere scholen. Naast het schriftelijke advies, werd door bestuurslid Dolores Baïta ook gevraagd persoonlijk kontakt op te nemen met de gemeente raadsleden. De uiteindelijke be slissing (op de vierde april- woensdag) ligt immers in hun handen. Petitie De Algemene Vergadering hechtte haar goedkeuring aan de petitie-aktie die door het Bestuur op touw gezet wordt. De konkrete eisen lees je el ders. Tegen eind maart hoopt men duizenden handtekenin gen bij mekaar te hebben, te gen de zgn. «afbouw van het stedelijk jeugdbeleid». Petitie formulieren zijn te verkrijgen bij Claude De Smet (Begijnhof 46, Aalst), Michel De Gols (St.- Jozefstraat 18/4, Aalst), Dolo res Baïta (Botermelkstraot 55, Aalst), Herman Van Den Bos sche (Aalstersedreef 6B, Mel- dert) en Geert De Moor (Avaanstraat 1, Erembo- degem). Om 12 over 11 werd een punt gezet achter deze jeugdraad vergadering. De frissen buiten lucht deed deugd. (pd) Naa6t CVP-raadslid Etienne Bogaert, die namens zijn frak- tie de voorgelegde cijfers van de stadsbegroting 1981 kommentarieerde en bekritiseerde, waren er nog andere partijgenoten ingeschreven, die elk op hun beurt hun visie weergaven op de financiële toestand van de stad. CVP-raadslid Robert De Pauw opende de rij met een pleidooi, gestaafd door heel wat cijfers, voor het uitbou wen van één enkele techni sche dienst. Hierbij zette hij zich vooral af tegen het per soneel voor de begraafplaat sen en de diensten van leef milieu. Personeel moet inkrimpen Raadslid De Pauw gaf toe dat bij een begrotingsbe spreking meerderheid en oppositie steeds tegenover elkaar komen te staan, maar inhakend op het feit dat de burgemeester op een pers- konferentie gezegd had dat iedereen hem besparings middelen mocht aan de hand doen, wenste het op positielid op deze suggestie in te haken. Hij verwees meteen naar de tussenkomst van PVV-raads- lid Oscar Redant bij de be spreking van de begroting 1980, in verband met het rendement van het stadsper- soneel. De heer De Pauw pleitte vooreerst voor het samen voegen en centraliseren van alle stedelijke technische diensten met een pyramide struktuur. Er zou dan één bevoegde schepen zijn, één stadsingenieur als technisch diensthoofd met daaronder alle funkties zoals voorzien in het personeelskader. Hij vroeg zich af of het nog op ging dat de ene schepen be voegd is voor het verwijde ren van het gras rond de grachten en één andere voor het kuisen ervan. Aldus staat de ene schepen in voor het kuisen van de rioolkolken en een andere voor het herstel len van diezelfde kolk. Hij vond het onverantwoord dat meerdere schepenen dezelf de materialen aankochten, terwijl er ook werktuigen en voertuigen teveel zijn. Aan investeringen alleen zou dit op heden aan de stad Aalst 7,4 miljoen gekost hebben. De oud-burgemeester van Baardegem berekende dat de 30 personeelsleden die de dienst begraafplaatsen op dit ogenblik telt een uit gave vertegenwoordigde van 11,682 miljoen daar waar naar zijn mening de ideale bezetting 5 perso neelsleden was met een uit gave van 2,95 miljoen wat dus een besparing zou bete kenen van 8,7 miljoen. Voor de dienst leefmilieu zou volgens hem een ideale bezetting van 10 vastbe noemden volstaan in plaats van de huidige 33 perso neelsleden. Dit zou volgens zijn berekeningen een be sparing zijn van bijna 11 mil joen frank. Rekening hou dend met de uitgaven van de persoonlijke uitrusting en het vervoer zou men aldus een besparing verwezenlij ken van 21.611.700 fr. Als ideale besparing zag hij deze welke bestond rond de fusiedatum. Wat de buitengewone inves teringen betreft meende de heer De Pauw dat deze een bedrag bereikt hadden van 7,491 miljoen alleen reeds tengevolge van de opsplit sing van de technische dienst. Per jaar zou men al dus 23 miljoen kunnen be sparen wat op een legisla tuur van 6 jaar een bedrag zou vertegenwoordigen van 138.656.244 fr. Het vastbenoemd personeel zou dan terecht komen in één grote technische dienst. Aan schepen van leefmilieu De Maght stelde hij nog voor gebruik te maken van de diensten van het Groenplan en van de beschikbare bo- menbank om aldus ook op het vlak van de aankoop van bomen enplanten te be sparen. Vijf voor twaalf Partijgenoot Raymond Uyt- tersprot belichtte op zijn beurt een aantal facetten van het huidig stadsbeleid. Ook hij meende, zoals zijn dorpsgenoot Redant (PVV) dat niet allen schuld voor de huidige financiële moeilijk heden op de rug van de Staat diende geschoven te worden. Op 4 jaar tijd kreeg Aalst immers 225 miljoen onvoorziene inkomsten van het Hulpfonds. Eén voor één bekritiseerde hij aldus de politiek van elk departement. Wat het perso neel betreft was hij van me ning dat de familie- en vriendjespolitiek alle ver beelding tartte. Hij keerde zich gezien het teruglopend personeelbestand tegen de voorziene 3 miljoen voor aankoop van kantoormachi nes en meubilair. Naar zijn mening was er in zake onderwijs en kuituur van enig beleid geen sprake, waarbij hij vreesde dat men het stedelijk onderwijs zou laten doodbloeden om het over te hevelen naar één van de andere bestaande onder- wijsnetten. Het investeringsprogramma van 80 miljoen voor openba re werken is praktisch volle dig voorzien voor het afwer ken van «grootse en luxueu- se projekten» zoals het Kul- tureel Centrum, het zwem bad, de Keizershallen, het Hotel Van Langenhove en het Belfort, zodat er bijna niets meer overblijft voor herstellingswerken. Het oppositielid wees er al dus op dat de toestand van de Klaarhaag en de Kokerij te Meldert aldus onhoud baar geworden was. De afbraak van de sociale politiek zette zich volgens hem verder door. Het stads bestuur kwam echter tot geen nieuwe visie inzake de toelagenpolitiek, waardoor naar zijn mening algemene misnoegdheid heerst bij al lerhande groeperingen en verenigingen. Ook het kerkhovenbeleid vond geen genade, o.a. wegens de uit breiding van het kerkhof van Moorsel en het oprichten van kolumbaria op elk kerkhof. Ondanks de aankoop van heel wat materiaal voor de diensten van leefmilieu, lig gen de rioolkolken er onge- reiningd bij, en worden be ken en grachten niet gekuist aldus Raymond Uyttersprot. Volgens hem was vijf voor twaalf al voorbij, zodat dras tische maatregelen moeten genomen worden. Hij vroeg zich af of het stadsbestuur de inkomsten van 1982 reeds zou dienen te verdis- konteren om aan voldoende geld te geraken. Drie kostenfaktoren Raadslid Chris Lievens- Borms (CVP) overliep op haar beurt de drie grote kos ten faktoren van de Aalster se begroting. Aldus merkte zij op dat Aalst vergeleken bij de andere fusiesteden een veel groter fusiekader heeft. Nochtans blijken de andere steden over voldoen de personeel te beschikken om alle taken uit te kunnen voeren. Vorig jaar telde men te Aalst desondanks op een bepaald ogenblik 150 perso neelsleden in overtal. Dit kostte de stadskas 5 miljoen per maand. Om de schuldenlast te be perken stelde zij voor de werken die aan de gang wa ren te voltooien, de nieuwe te beperken tot deze die on ontbeerlijk zijn en de dienst «opstellen van projekten» af te bouwen. Wanneer men niet gaat investeren, moet men ook geen plannen ma ken, aldus Mevr. Borms, want plannen moeten ook betaald worden. Wat de werkingskosten be treft stelde zij vier konkrete punten voorop met name het invoeren van een perma nente inventaris van alle in komende en uitgaande ma teralen in het stadsmagazijn, een betere koördinatie voor de uit te voeren taken, zodat het eigen personeel meer werken zelf kan uitvoeren. Ten derde vroeg zij een effi ciënte kontrole op de kosten van verwarming en verlich ting, door de aanstelling van een verantwoordelijke per dienst of afdeling. Tot slot wenste zij een be perking van het gebruik van de diverse stadsvoertuigen louter en alleen tot dien staangelegenheden. In 1980 werd aldus 230.000 liter be nzine en mazout verbruikt voor 86 wagens. Een bespa ring van 10% zou reeds een besparing van 400.000 fr. be tekenen. Volgens haar zouden deze suggesties een besparing kunnen betekenen van 50 miljoen frank, waardoor meteen de rekening zeker in evenwicht zou kunnen afge sloten worden. Zij besloot haar tussenkomst met de vraag wanneer het stadsbestuur een aanvang zou nemen met de bouw van een nieuw onderkomen voor de stedelijke werkloosheids- dienst, waarop schepen De Maght replikeerde dat zij dan maar samen met de meerderheid de begroting diende goed te keuren. Drie generatiesHet Meldert- se raadslid Lambert Van de Sijpe reageerde allereerst op de toespraak die VU-fraktie- leider Jan Caudron even voor hem uitgesproken had. Hij vroeg in dit verband of het hierging om een rouw beklag of om een verkie zingspamflet. «Ik beklaag U, Mijnheer de Burgemeester» zo begon het oppositieiid zijn tussen komst over de stadsbegro ting. De schuld per Aalsters gezinshoofd werd volgens hem op vier jaar tijd van 25.000 fr. tot 100.000 fr. ver hoogd. Het boni van de deelge meenten eind 1976 was het overschot van één generatie aldus het oppositielid. Op vier jaar tijd heeft de be- stuursmeerderheid volgens hem het geld van een twee de generatie opgebruikt, ter wijl de schuld van twee mil jard reeds het geld is van de derde generatie. Na vier jaar tijd besturen werd het geld van drie gene raties aldus over de balk ge gooid, zo stelde Van de Sij pe, die met deze gang van zaken allesbehalve gelukkig was. Krisisbeleid Willy De Turck was de laat ste van de oppositieleden die aan de beurt kwam. Hij bekende meteen dat de stad Aalst op dit ogenblik be stuurd wordt in moeilijke omstandigheden en dat de Staat onvoldoende financië le armslag gaf aan de onder geschikte besturen. «Er zijn nog velen die doen alsof er geen krisis is» aldus de spre ker die pleitte voor een kri sisbeleid. Aldus vroeg hij be sparingen op alle terreinen, betwijfelde hij de noodzaak van vele infrastruktuurwer- ken, wilde een ploegensys- teem bij de huisvuilophaling en stond de organisatie van een Aalsterse arbeidskonfe- rentie voor. Iedere uitgave diende volgens hem twee maal onderzocht te worden, eens door de schepen van financiën en eens door de burgemeester, vooraleer uit gegeven te worden. Hij vroeg tevens dat het stads bestuur ook oog zou hebben voor het menselijk aspekt van de werkloosheid. Zijn tussenkomst was in feite één pleiade open vragen zoals: Hoe kunnen ouders moreel ondersteund worden om hun kinderen aan te zetten toch verder te studeren, hoe kan de jeugd aangezet wor den om toch maar een diplo ma te behalen en hoe kan de paniek weggewerkt worden bij de gepensioneerden? Hiervoor vroeg hij samen werking tussen alle partijen o.a. door een drastische ver mindering van de stadsuit- gaven. Willy De Turck pleitte eveneens voor een aktie bij de nationale overheid om te helpen alvast de likwiditeits- moeilijkheden op korte ter mijn weg te werken. «Wij moeten samen zoeken naar oplossingen van onze pro blemen» zo vervolgde hij, waarna de spreker besloot met het citeren van gedicht dat getiteld was; «Nooit de moed opgeven». Nabespreking Bij de nabespreking wees Stadsbegroting- hoeft geen bodemloos vat te zijn Ieder jaar worden bij de bespreking van de -begro ting de financiële moeilijkheden van de stad Aalst opnieuw in het daglicht gesteld. Zelden heerste er echter een dergelijke pessimistische sfeer als nu, omdat de problemen inderdaad steeds omvangrijker worden en de moeilijkheden zich jaar na jaar opsta pelen. Blijkbaar beseffen heel wat gemeenteraadsle den en schepenen, alhoewel zij het niet openlijk durevên zeggen, dat de toestand zo niet verder kan. Waar gaat men immers heen als men voortdurend met likwiditeitsproblemen gekonfronteerd wordt en als men niet weet of men over enkele maanden wel voldoende geld zal hebben om het loon van het personeel uitte betalen? Hierbij heeft het naar onze mening geen zin om te jammeren over het feit dat de Belgische Staat niet voldoende over de financiële brug komt. Want zon der rekening te houden met de ontelbare subsidië ring van alle mogelijke en onmogelijke diensten en werken zorgt het gemeentefonds nog altijd voor 26% van de globale inkomsten. Zoals iemand van de gemeenteraad het zelf verklaarde hoeft trouwens geen heil meer verwacht te worden van die kant gezien«de staatsfinanciën nog, meer in de knoei zitten dan de onze» Daartegenover staat dan weer dat de inkomsten van de stad Aalst zelf uit belastingen stilaan een maximumplafond bereikt hebben. Zit hier ook geen oorzaak dat steeds meer inwoners onze stad ont vluchten? Vermits er nog moeilijk kan gesleuteld worden aan de inkomsten, moet men noodzakelijkerwijze snoei en in de uitgaven. Het stadsbestuur moet noodge dwongen meer dan ooit de tering naar de nering kunnen en durven zetten. Herinneren wij eraan dat de uitgaven van de stad Aalst voor 1981 geraamd worden op 1 miljard 810 miljoen zijnde 447 miljoen meer dan de inkomsten. Op twee jaar tijd stegen deze uitgaven aldus met 26%, wat indien op dergelijke wijze voortgegaan wordt tenslotte een onmogelijke situatie zal schep pen. Hoe men met dergeüjke groei nog van bezuini gen durft spreken, blijft trouwens ook een raadsel. Bijnader toezicht kunnen deze uitgaven in drie grote rubrieken onderverdeeld worden met name de personeelskosten, de schuldenlast en de werkings kosten, Hoe men het draait of keert dit weekblad blijft erbij dat er in de personeelssektor kan bezuinigd worden. Hiervoor dienen natuurlijk politiek en sociaal pijn lijke maatregelen getroffen te worden zoals het ontslaan van alle tewerkgestelde werklozen en tijde- lijken. Wat in dit verband geldt voor de stadsadmini stratie moet natuurlijk ook gelden voor het OCMW, vermits de stad ieder jaar aan dit ondergeschikt bestuur ti tientallen miljoenen deficiet moet bij- De positieve financiële invloed van dergelijke bespa ring zou natuurlijk niet ongedaan mogen gemaakt worden door een ongebreideld opwillen van het goedgekeurd nieuw personeelskader. Iedere inge wijde weet hoe dit personeelskader er kwam, en hierbij heeft men zich nooit de vraag gesteld of een dergelijke massa personeelsleden wel noodzakelijk is voor de uitvoering van de taken welke van een stadsadministratie kunnen geeisd worden. Zoals de schepen van financiën het zelf bekende is de tweede sektor, deze van de stadsschuld het sterkts in expansie sedert de jongste jaren. Het is normaal dat een stad zoals Aalst investeert maar het is minder normaal dat geïnvesteerd wordt op een wijze zoals deze sinds de fusie gebeurde. Of deze investe ringen steeds even nuttig waren voor de bevolking is trouwens ook een ander paar mouwen. Investeren en dus lenen kost nu éénmaal geld vermits men op dit vlak alleen reeds op twee jaar tijd meer dan 120 miljoen meer moet uitgeven. Voor 1981 voorziet men trouwens nogmaals 134 miljoen nieuwe inves teringen. Over de werkingskosten willen wij kort zijn. Het is een post waar reedsheel wat besnoeid werd maar 'waar nog op ontelbare vlakken, zoals verlichting, verwarming, brandstofverbruik enz. kan bezuinigd worden. Als de wil er maar is. Misschien kan er dan aldus voor gezorgd worden dat de stadskas geen bodemloos vat hoeft te worden. De redaktie Schepen Van den Eede erop dat zijn cijfers niet tegenge sproken werden door de op positie. Eind 1976 was de rekening volgens hem terug ileficitair en dit ondanks een konsolidatielening van 114 miljoen. Aan de heer Uyttersprot ant woordde de schepen dat het niet steeds de schuld was van het huidig bestuur dat sommige dossiers van openbare werken zo lang aansleepten. Aan de heer Caudron verdui delijkte hij dat alle steden, en zeker de centrumsteden op dit ogenblik met financiële problemen te kampenheb ben. Met het overhevelen van gelden uit de waterregie was hij niet akkoord. De heer Van den Eede vond het beter de winst over te hevelen naar de stadsbegroting. «Ons investeringsplan is een weergave van wat U zei» aldus richtte hij zich tot Mevr. Borms, terwijl hij het anderzijds niet eens was met raadslid Van de Sijpe. «Van financiën hebt u geen kaas gegeten» aldus schepen Van den Eede. Hij wees er tevens op dat de deelgemeenten 400 miljoen frank schuld meebrachten. «U moet bewijzen dat ik on gelijk heb» aldus Van de Sij pe op zijn beurt. Tenslotte stelde hij raadslid De Turck gerust dat hij de moed niet zou laten zakken. «Hopeloos, zoals Will Tura op dit ogenblik zingt, word ik beslist nooit» aldus de sche pen van Financiën. Na nog een korte tussen komst van de heren Bogaert en Uyttersprot en van sche pen voor de jeugd Monsieur, werd meteen overgegaan tot de artikelsgewijze be spreking van de begroting. VEHE In de karnavalstoet zag u allen de brandweerlieden met de containerkamions waarbij u werd uitgenodigd mild te geven ten bate van de Aalsterse beschuttende werkplaatsen. Willy Alloo deelt nu mede dat de omhaling die door 30 brandweermannen onder leiding van sportofficier lui tenant Karei Ruyssinck plaats had een sukses werd. De opbrengst bedroeg inderdaad niet minder dan 157.727 fr. Dit bedrag werd volledig overgedragen aan de diensten van de beschuttende werkplaatsen te Aalst. De brandweer dankt hierbij de bevolking voor de steun en het medehelpen aan de realisatie van dit nieuwe rekordbedrag. Een speciaal woord van dank naar de firma Alfons Nieuwlandt die gratis twee containers en personeel ter beschikking stelde en eveneens aan het Wit-Geel Kruis dat gratis de klankin stallatie bezorgde. LH

De Voorpost | 1981 | | pagina 3