rEDELIJKE GR0NDREGIE SCHIET T STARTBLOKKEN JTRON OPGEKOCHT DOOR ARTIN PROCESSING KG KENIJ AALST STEUNT SLSTERSE PATER ANS CRICK S.J. Jong Rood verbolgen over Jong Blauw KEIZER KAMIEL DEI V0ESJ ME ZEIN KAMILLEKENSBAL! Selektieve glasophaling wordt stilaan ook sukses aalsterse flitsen :hepen De Maght geeft geen uitleg 3 gemeenteraad St.-Augustinusinstituut voor verpleegkunde jubileert verder S.P.-bal De Voorpost - 20.3.1981 - 5 Aalsterse gemeenteraad waar de begroting 1981 jekeurd werd, werd tot veler verrassing een agenda hij hoogdringendheid opgenomen. Het ging om de leuring van de verkoop van de bedrijfsgebouwen van Eutron gelegen op de industriezone van Gijzegem aanpalende Martin Processing. die verder afbetaald werden door Eutron. In juni 1980 ging dit bedrijf vrijwillig in likwidatie en het kontrakt met de stad Aalst werd met een verbroken. Aldus ver wierf de stad meteen de to- de voor de fusie werden bedrijfsgebouwen op- met staatswaarborg het toenmalige ge- ibestuur van Gijze de fusie werd Aalst n Knjaar van de gebouwen, t een :elfve he tel irttNa c t A.C ren h bi ook e akti ril is ;sbes n twé :en, k rt eeii; 1 IS tale eigendom, gezien de le ning niet meer afbetaald werd. Doordat de staatswaarborg gegarandeerd werd, werd de verkoop van de gebou wen geregeld door de dienst openbaar krediet van het mi nisterie van Financiën. Deze dienst diende zich tenslotte te vergenoegen met een ver koopprijs die het bedrag van de staatswaarborg dekte, namelijk minimum 21 mil joen frank. Martin Proces sing deed samen met de fir ma Beaulieu een bod, en haalde het met een bedrag van 27,5 miljoen frank. De staat verkreeg aldus iets meer dan verwacht, doch de eigenlijke waarde van het fa- briekskomplex ligt bedui dend hoger dan de geboden prijs. Wie er alleszins een uitste kend koop mee gedaan heeft is de tirma Martin Proces sing zelf, die zeer nauwe banden heeft met Eutron en met een ander aanpalend bedrijf, de NV Denderland. De banden waren zelfs zo nauw, dat Eutron zelfs geen eigen energietoevoer bezat, en op dit vlak alleen reeds volledig afhankelijk was van de twee voornoemde bedrij ven. Ook hadden de drie be drijven een gezamenlijke toegangsweg, zodat een vreemde koper bijna bij voorbaat voor schut werd gezet. Deze verkoop heeft in feite voor de stad Aalst zelf geen enkel gevolg, vermits de in vesteringskosten toch ge waarborgd waren door de Belgische Staat. VEHE ikenij Aalst wil zich in het kader van «Broederlijk 1981» inzetten voor het projekt AICUF. De Werkgroep en Ontwikkeling» opteerde inderdaad daarvoor uit eks projekten van Azië. v :h staat voor «All India University Federa- Dit betekent dan de I India omvattende Ka- Studentenfederatie over het hele land eidde en uitgroeide ware nationale orga- Ze telt zowat 24.000 siteitsstudenten en is ktureerd op drie ni- het Nationaal Bureau dras dat instaat voor ng, informatie en koördinatie, het regionale vlak met 14 regio's en ten slotte het lokaal niveau met 260 basisgroepen die semi naries en vormingsdagen organiseren. Een rasecht stadsgenoot, Aalstenaar E.P. Frans Crick, S.J. zet reeds drie decennia lang zijn beste krachten in bij zijn geliefde Indiërs en is thans als aalmoezenier werkzaam in basisgroepen in en rondom Ranchi. Opdat deze universitairen niet zouden vervreemden van minder-ontwikkelden willen ze van dichtbij betrok ken blijven bij het leven van de gewone Indiër. Doel van de AICUF is dan ook de lotsverbetering van het eigen volk. Door aller hande akties wordt immers getracht in het miserabele leven van vele onaanraakba- ren diepgaande verandering te brengen. Ook hen leren bewust te worden van hun rechten tot verdediging tegen onmoge lijke eisen van grootgrond bezitters, hen leren lezen en schrijven en hen informatie te verstrekken op gebied van landbouw, woningbouw, hy giëne, waterbevloeiing en dergelijke meer. Een projekt dat zo dicht bij het gewone volk staat dat het de ongeremde steun van elke Aalstenaar verdient. Tenminste zo zijn aandacht en bezorgdheid even verder reikt dan de enge kring van de eigen bestaanswereld. U kan steunen door milde giften in de omhalingen van 28 en 29 maart en van 11 en 12 april. LH In het pas verschenen Jong-Rood-nummer van de Aal sterse Jongsocialisten wordt uitgehaald tegen de PW- jongeren. Deze hadden in het tijdschrift Blauwjonk o.m. gepleit voor drastische besparingen in de sociale sektor. Nadat reeds eerder in een Vrije Tribune van de K.P. ge reageerd werd, schreven nu ook de «Jongsocialisten Groot-Aalst» een open brief. Daarin wordt betwist of de oplossing van de huidige kri- sis (waarvan de werkloos heid een fenomeen is) be staat in de «verlaging van de loonlast en het afschaffen van de vervangingsinko mens». Aan dit PVV-jonge- renvoorstel worden volgen de bedenkingen vastgek noopt: veel meer invloed op de tewerkstellingskrisis dan de hoge loonlast, gaat uit van faktoren zoals: de technolo- gie-konkurrentie tussen de ondernemingen (mikro-elek- tronika, telekommunikatie.. een verzadiging van de markt voor traditionele pro- dukten (radio, teevee, au to's...), de energiekrisis, het stijgend belang van nieuwe «industriële naties». het verlagen van de lo nen en afschaffen van de werkloosheidsuitkeringen is totaal onjuist, maar vooral sociaal onverantwoord en immoreel. Wel is men ermee akkoord de hoogste lonen te verla gen. Gesteld wordt dat hon ger en miserie wellicht velen gelijk welk werk tegen gelijk welke vergoeding zou doen aanvaarden, maar dat daar toch geen 400.000 nieuwe werkplaatsen mee zullen ge- kreëerd worden. PD. t eer het urenlange begrotingsdebat aan te vangen atfn de Aalsterse gemeenteraadsleden op de jongste rt itting eerst de begroting van de stedelijke Regie voor en Bouwbeleid te bespreken. ik wordt bij dergelijke begrotingen een toelichting riendft" door de terzake bevoegde schepen, in casu Mevr. i ght. Deze vergenoegde zich echter met de medede- de begroting reeds besproken was in de bevoegde issie. Zij vroeg de gemeenteraadsleden dan ook de ing 1981 met éénparingheid goed te keuren. een :der; Vooi laam sar en Hon titel de A 1981 ntvai hof Ifr. wei ïtbedi ierd leerci I A d r «nparigheid kwam er de aanleg van de koliektoren t want bij monde van voor waterzuivering, terwijl Etienne Bogaert een eerste fase zal aangevat de CVP aan de sche- worden van de grondver- begroting toe te lich- wervingen voor de aanleg i erder ironisch merkte op dat nu de schepen van het rekreatiegebied Zandberg. Tot slot vermeldde schepen van leefmilieu en grondbe leid De Maght dat de huidige laagkonjunktuur en de pre caire financiële toestand van de stadsfinanciën het reali seren van de doelstellingen zeker niet positief zal be ïnvloeden. De begroting zelf omvat drie delen, namelijk de gewone begroting, de buitengewone begroting en de begroting voor orde. In de gewone begroting voorziet men 10 miljoen voor de uitbreiding van het Wijngaardveld en 4 miljoen voor de Pierre Corneliskaai. Bij de woonzones is een be drag vermeld van 3 miljoen in ontvangsten en uitgaven van de aan- en verkoop van gronden. Wat het bouwen van woningen aan de Biolley betreft werd een bedrag in geschreven van 150 miljoen frank. Wat de aankoop van gron den voor rekening van de stad betreft werd 2 miljoen ingeschreven voor het re kreatiegebied van de Zand berg en 10 miljoen voor ont eigening voor de koliek toren. De algemene kosten komen op zowat 430.000 fr., terwijl de personeelskosten voor vier personeelsleden rond de 2 miljoen schommelen. Bij de financiële kosten wer den de opgenomen en nog op te nemen leningen vermeld. Daar de regie over geen ei gen patrimonium beschikt werd geen enkel bedrag voorzien in de buitengewo ne begroting, terwijl bij dit alles nog kan aangestipt worden dat de totale begro ting op 179 miljoen aan in komsten en uitgaven ge raamd werd. De begroting, die overge maakt werd aan de gemeen teraadsleden geeft tenslotte nog een opsomming van al le onroerende verrichtingen die in 1981 gepland werden. VEHE irift v I was van haar taak itaura ntinière, zij misschien tijd overhad om zich de< laar beleid beizg te jdedii n. en h en De Maght verwees we ollega van de opposi- bekonihter naar het voor- en naar de toelich- ie bij de begroting ge- waren, en stelde dat stituu 8900 of b Voor Kamiel Sergant, die eens in één van zijn platen kens, den oeverschot, de ex- wenste «geifd'ons e joor lank karnaval», blijft de karnaval- tter v iet driemaal hetzelfde sfeer voortduren. Ondanks het feit dat de echte ajoinen if, Lai nt te 2 cheid sg. 1 O.V. f te zeggen. )0 Aal bt geen eerbied voor neenteraad» aldus de Bogaert, die meteen leelde, dat zijn partij begroting niet zou Buren. tussen hebben de edewerkers echter op Sent eurt vraag de betrok- ia'15egroting toegestuurd be9' |en Uit het voorwoord en aldus opmaken dat lisatie van de doelstel van deze stedelijke re- e bij K.B. van 12 sep- 1977 operationeel niet mag verwacht n binnen een betrek- orte termijn omdat de Breiding van allerlei de nodige tijd Tot deze doelstellin- ihoren o.a. het aan- en Cten van gronden voor i woningbouw, het igen van grondreser- et aanleggen van in- ïterreinen, de bevor- van de goede ruimte- rdening, en het opstel- bijhouden van een egister, lelijke grondregie kon sds verwezenlijken dat 1UZV" aantal onteigenings- iracht !n VOO(. de aan|eg van >dncl v ieterreinen zoals de troera djng vgn he{ y^ijn- >n "1® reld en omgeving e P. Corneliskaai bij erden goedgekeurd. :io-kul'erd de inventarisatie eringe onbebouwde perce- n stem floedgekeurde verka- vant l !n beëindigd, terwijl duid Orlichting van 30.000 ni luwde percelen naar Ko "de loopt. Aldus zal rondregister ter be- j ng zijn van de bevol- of lel I stuk van de woning naderen de admini- linnen ire dossiers «De Cluy- I «Hof ter Leeuwer- Ivroegere De Biolley- of tel en) hun voltooiing. wil men ook de nodi- Wervingen doen voor van voetbalklubs uit Temse, Dus voldoende materiaal en zwietslasjen en de suskewi- Gent, Wommelgemen Eeklo, mankracht voor handen ten, schiefrecht' oever, de een afvaardiging van Le- voor een heruitgave van kar- getuigden van een zeer goede karnaval, waren er opnieuw destereers, alkuone, de de- berg, Roosdaal, Hofstade, naval 1981, en zulks werd zo'n 700 bereid om samen met Kamiel en zijn Kamillekens j-_ i.— het jaarlijks nachtbal te vieren. Ambiance was er vanzelf sprekend. In de volgelopen FFR-zaal, wist de FS Band onder wijkklub Immerzeel, the era- ging van PACT, voor de pers de kundige karnavalleiding van Marc De Cock, voor am- biance te zorgen van 21 u. tot 5u. zondagmorgen. Met liefst 71 man personeel kretaris Roland Van Vaeren- stonden zij in voor een vol- bergh en de overlevende le- maakte dienst. Onder de ge- den van karnaval. Prins Ste- nodigden merkte men dan fan I, oud prinsen Michel en ook het kruim van het Aal- Antoine, Prins van Europa sters Karnaval. Vooreerst Enrico, Prins van Oost burgemeester Louis Dhaese- Vlaanderen Polle Keipernoa- leer, met zijn schaduwen, gel, de Ajuinprinses en Ja- volksvertegenwoordiger cky, die om 3.30 u. arriveer- Willy Van Renterghem, den uit Leuven. De voorzitter schepenen Annie De Maght, van het AKV, Gustaaf Sonck Marcel De Bisschop, oud met zijn bestuur, waaronder schepen Gilbert Bourlon, ge- Chris De Pelsmaker Bier- kenij van de Koolstraat, han- Lokeren en Brussel. Een bij- het dan. Het was gastheer delscentrum Moorselbaan, zondere vertegenwoordi- Kamiel Sergant, die ons zelf wijkklub Immerzeel, the era- ging van PACT, voor de pers bekende, dat het de beste zy bol jazz club, K.B.V.B. Het Laatste Nieuws, Nieuws- uitgave was, en dat er ook scheidsrechters, die moch- blad, De Voorpost en De het meest ambiance was, ten uitslapen, gezien de on- Streekkrant, en last but nog sinds de eerste uitgaven I begrijpelijke algemene afge- least, een uitgebreide dele- A.V.H. lasting van de Oost-Vlaamse gatie van de Aalsterse poli wedstrijden, afvaardigingen tie. maar dan in stadskledij. meenteraadsleden Gracien- ne Van Nieuwenborgh, An- dré Doorns en Vinck, politie- sekretaris Roger Dhondt. Van karnavalzijde, het feest- prins Eddy. Ajuinboer Bert Verbestel. Mevr. Sinegelyn Verhoeven. Dan een ganse resem van karnavalgroepen, de Toisers, de Kornissensloi- Op de maandelijkse perskonferen tie van het sche- penkollegè werd bevestigd dat het in de bedoeling ligt van het stadsbestuur om het nieuw kultureel centrum in de Molenstraat nog dit jaar te openen. In de eerste fase zou het gaan om de centrale biblio theek. De verhuis hiervan is noodzakelijk opdat de stad Aalst de subsidie van het ministerie zou kun nen bekomen, die trouwens reeds ingeschreven is in de begroting 1981. In latere fasen (1982) zou dan overgegaan worden tot de inname van de andere delen van het kultureel centrum. Het is mogelijk dat binnenkort,, ingevolge het opstellen door het sohepenkollege van een nieuw organigram, heel wat personeelsleden van de stad Aalst van dienst zullen veranderen. Hierdoor wenst het stadsbestuur tot een betere verdeling der taken en meteen tot een beter rendement te komen. Anderzijds bestaan er heel wat nieuwe funkties die niet in het kader voorzien werden, maar die toch door personeelsleden moeten uitge voerd worden. Men denke hier bv. aan program meurs en mekanografen. In het jongste nummer van Jong Rood, het blad van de Aalsterse Jongsocialisten, wordt bij monde van Jan Louies stelling genomen tegen de plannen tot wijziging van de rijrichting op de cityring. Hierbij wordt geopteerd voor sociale inbreiding bv. door het verwerven van een ganse straat woonhuizen, het aanleggen van een infrastruktuur zoals een woon erf zonder de kosten door te rekenen aan de woning zoekende. Na de verkeersvrije Grote Markt vindt men dat het tijd wordt voor aandacht te schenken aan de deelgemeenten, de woonwijken en -buurten van Klein-Aalst. Over de cityring zelf schrijft Jan Louies: «Eeste gemeenteraad, doe al deze kosten niet en gooi de mensen hun rij gewoonten niet nodeloos overhoop; laat die ring zoals hij is en besteed geld en energie aan maatregelen die voor de ganse bevol king ingrijpender zijn.» (einde citaat). De stedelijke jeugdraad besliste in een advies dat men niet overhaast zou te werk gaan bij de plannen voor de cityring. Men is aldus van oor deel dat er momenteel onvoldoende aan wijzigin gen zijn om de huidige verkeerssituatie te wij zigen. Op de perskonferentie van het OCMW werd medege deeld dat er geen plannen bestaan tot afdanking van tewerkgstelde werklozen. Deze die op dit ogenblik werkzaam zijn vb. in dienst gezins- en bejaarden hulp beantwoorden volgens de aanwezige raadsle den aan een strikte noodzakelijkheid. Het OCMW zou aldus heel wat problemen hebben om aan de vraag om hulpverlening te kunnen voldoen indien men tot afdanking zou overgaan. Anderzijds staat men voor het feit dat een kaderuitbreiding tot driemaal toe geweigerd werd. Het werk dat ander zijds een aantal tewerkgestelde werklozen verrich ten vb. schilderen van kamers, valt op dit ogenblik heel wat goedkoper uit voor het OCMW dan indieji men dit zou moeten doen bij middel van een aanbe steding. Wat de benoeming van een nieuwe sekretaris van het OCMW betreft, in opvolging van wijlen de heer Ponnet, kwam de pers te weten dat de vastgestelde aanwervingsvoorwaarden een eerste maal door de hogere overheid geschorst werden. Nu werd de procedure opnieuw in gang gezet, rekening houdend met de opmerkingen van deze hogere overheid. Het OCMW wacht nog enkel op de goedkeuring van deze nieuwe aanwervlngs- en bevorderlngsvoorwaarden, waarna men een vergelijkend examen kan uitschrijven. Het blijkt echter al overduidelijk dat de bestuursmeerderheld haar kandidaat reeds vooruit geschoven heeft. Ondertussen fungeert een andere topambtenaar, die tot de CVP strekking behoort als waarnemend sekretaris. De pers vernam eveneens dat alle aankopen van het OCMW gebeuren na een openbare aanbesteding. De voorkeur wordt wel gegeven aan Aalsterse firma's. Opvallend is wel dat niet alle firma's die aangeschre ven worden, zich ook kandidaat stellen en dit on danks de krisis. Voor het verzorgen van de nieuw- kuis van de zieken- en bejaardentehuizen patiënten was er aldus maar één kandidatuur bij de OCMW- raad binnengekomen. De Aalsterse politie heeft eeu nieuwe dienstverlening uitge bouwd. Speciaal voor bedrijven, financiële instellingen en han delszaken werd een speciaal alarmsysteem opgericht dat recht streeks verbinding geef met het polltlekommissadaaL Aldus hoopt men het stijgend aantal inbraken en diefstallen in te dijken. Het spreekt voor zichzelf dat zeker wat de handelszaken betreft, de mogelijkheden niet onbeperkt zijn, zodat men de voorkeur geeft aan deze met een duur assortiment Voor wie als bedrijfsleider, direkteur of middenstander meer inlichtingen wenst over dat nieuw alarmsysteem kan zich steeds wenden tot kommlssaris Provost Kannunik Colinetpleln 7 te Aalst Het Aalsterse OCMW schijnt verder te werken aan de afbouw van de eigen wasserij in het hospitaal. Dit gebeurt doordat geen nieuwe personeelsaan wervin gen plaatshebben, en door het laten afvloeien van personeelsleden, die de pensioengerechtigde leeftijd bereikt hebben. Nochtans blijkt het bestaan van deze eigen wasserij, naast deze van het VOV te Erembodegem verder noodzakelijk, al was het maar voor het sorteren en herstellen van het gewassen linnen. Over de VOV (Vereniging van Openbare Verzor gingsinstellingen) wasserij te Erembodegem werd vernomen dat deze op dit ogenblik met enorme financiële moeilijkheden zou te kampen hebben. Indien deze ooit over de kop zou gaan, zal het OCMW aldus opnieuw gedwongen worden om de eigen wasserij opnieuw verder uit te bouwen. komiteit, vertegenwoordigd pers, Voesj, 't es tien en tan door voorzitter Frans Wau- der, jawaade, de snottebel- ters, onder-voorzitter Bert len, de mattotten, d'Aalster- Cornand, waarnemend se- se Gilles, weir, de Sjiepere- Op de perskonferentie daags na de bespreking van de gemeentebegroting werd schepen voor Leefmilieu De Maght gepolst over de mogelijkheid tot het invoeren van een tweepioegenstelsel bij de reinigingsdienst. Naar haar mening zou het werken in een ploegensysteem niet alle problemen oplossen. Financieel moet men dan rekening houden met een stijgend verbruik van benzine en mazout, terwijl men ook meer personeel zou dienen aan te werven, vermits men steeds gekonfronteerd wordt met afwezighe den, ziekteverloven, enz. Volgens haar mening zorg- bevolking voor het apart op- den de selektieve ophaal- halen van het glas gaat cres- meld dat het voor sluikopha- lers van papier en glas, politiereglement, niet langer nemen, mogelijk is om de goederen dankzij een wijziging van het bestemd voor de stad weg te Kamiel tijdens het optreden 14 maart l.l. het Kamillekesbal van zaterdag beurten van papier, glas en van bedrijfsvuil reeds bijna voor een tweede wekelijkse ophaalbeurt van het huis vuil. Door deze selektieve ophalingen bespaart men in de eerste plaats een groot aantal vrachtwagens uit die niet langer meer naar Voor de of Vlierzele moeten rij den. I Iedere rit naar het Interkommunaal stort kost de stad per vrachtwagen al leen reeds 1650 fr. Anderzijds brengt de ver koop van de apart opgehaal de produkten heel wat geld op voor de stadskas. Zo wor den de inkomsten voor het ophalen van het bedrijfsvuil geraamd op 2 miljoen frank, terwijl de verkoop van oud papier ondanks de verlaging van de verkoopprijs toch nog op 1 miljoen geschat wordt. Ook de medewerking van de cendo. De mensen beginnen te beseffen dat zij minder zakken moeten vullen als zij hun glas en papier apart la ten ophalen. Dit alles gebeurt dan nog zonder noemenswaardige meeruitgaven. De stad Aalst gebruikt immers vrachtwa gens die reeds lang. afge schreven zijn, en die anders werkloos in de stadsmaga- zijnen zouden staan. Door het gebruik van zakken heeft men nog slechts twee laders per huisvuilwagen nodig in plaats van 3 a 4 laders in vroeger tijden. Hetzelfde personeel kan dus ingezet worden voor bijkomende ophaalbeurten. Dit alles werd natuurlijk niet van de ene op de andere dag gerea liseerd maar gebeurde na een grondige studie. Tot slqt werd door de sche pen van leefmilieu nog ver- Het 50-jarig bestaan van het Aalsters St.-Augustinusinsti- tuut wordt dit week-end verder gevierd met een weten schappelijk symposium voor oud-leerlingen. Nadat verleden zaterdagna middag ouders, leerlingen, oud-leerlingen en geïnteres seerden «de school in wer king» konden meemaken bij de opendeurdag heeft nu morgen zaterdag 21 maart een wetenschappelijk sym posium plaats van 9.30 tot 17 u. Te 10 u. spreekt Dr. Fontey- ne. dienst Urologie, over «Prostatisme», een onder werp dat ook momenteel fel in de belangstelling staat. Verpleegkundige zorgen daarbij aansluitend worden besproken door J.M. Waeyenbergh. Na receptie en lunch heeft Dr. Becaus, dienst Nefrologie, het over «Kronisch fenacetine-mis- bruik en nierlijden» waarbij Dr. Lornoy, diensthoofd Ne frologie aansluit met «Kro nisch genacetine-misbruik en het ontstaan van kwaad aardige uroepithiliale tumo ren»... Verpleegkundige er varing bij patiënten met nie- rinsuffiëntie erdoor wordt behandeld door M. Vermaut. Achteraf is er gelegenheid tot het stellen van vragen. Met koffie wordt te 16 u. besloten. Op zaterdag 25 april volgt dan nog een Familiedans feest met «The Midnight Stars» vanaf 20 u. in de zaal FFR, Dendermondsesteen- weg. Inkom 50 fr. Voorver koop van kaarten in het Insti tuut. LH De S.P.-mandatarissen Jan de Bruecker, Albert De Winter, Marc Galle, Eddie Monsieur, Gracienne Van Nieuwenborgh, Martin Van Der Speten en Jan Van Der Veken, van Aalst-Centrum geven hun bal op zaterdag 28 maart in de feestzaal «Het Volkshuis», Houtmarkt 1te Aalst. Het belooft wat want het muzika le gedeelte wordt verzorgd door The Contrabas De deuren gaan open omstreeks 20 uur en de inkom- prijs bedraagt 80 fr.

De Voorpost | 1981 | | pagina 5