'porten zo «e 1 Tr'GOUBIUURT c NOG WEINIG PLAATSVERSCHUIVINGEN, AL ZORGT FABER B WEL VOOR STUNT! SPORT M A R DE... GROOTS SPORTZAA 10 - 17.4.1981 - De Voorpost liefhebben De strijd is gestreden en de leiders zijn ook de kampioenen geworden. De stijgers en de zakkers zijn gekend. Alles is gebleven zoals het een week geleden reeds was. In ere-klasse hernieuwde Turbo Cars zijn titel van vorig seizoen, en sloot de kompeti tie af met een gemakkelijke uitzege bij Cosmos, dat zijn vierde plaats reeds van op voorhand veilig wist. Langs Jean-Pierre Cours, Romain Meese en Hendrik De Baere liepen zij snel van stapel. Marc Van der Spiegel minderde, doch Eddy Neirinck en Patrick Van Aerde bezorgden de kampioenen een duidelijke overwinning. De dichtste ereplaats was dit jaar weggelegd voor Koszen A, dat slechts vier puntjes moest toegeven aan de kampioen, en dan nog door een forfait geveld was, zoniet was de strijd op het einde zeker nog span nender geweest Koszen won met forfaitcijfers zijn slotwedstrijd van Corso, langs Mare De Backer, Wil liam Huylebroeck, Albert Volkaert, Marc De Kegel, Valerie De Leeuw en Jean- Pierre Valckenborgh. Jo- see Lannoo en Frangois De Backer werden gede gradeerd voor de ultieme partij om kampioen Rupa A in de tweede reeks partij te geven. Hand in Hand ein digde met gelijke punten van Koszen, zulks is in de klassering wel één stap te rug ten aanzien van vorig seizoen, doch het verschil tussen het toenmalige Loe- bes en Hand in Hand was toen 5 punten, en nu nog slechts 4 punten. Hand in Hand haalde het bij Zand mannetjes. Na een zeer goede start langs Peter Van der Linden, Hugo De Cock en Willy De Roeck werden zij nochtans even bedreigd door Willy De Waegeneer en Bruno Moens doch Jan De Meyst zorgde in extremis voor de overwinning. Door deze nederlaag verzakte Zand mannetjes iets dieper in de klassering en moet Moor- sel laten voorgaan dat te gen Welkom een gelijkspel uit de brand haalde. Wel kom opende de score langs Freddy Van den Bos sche, doch Moorsel met Geert De Meyst en Eddy Boulonne verzetten de ba rkens, doch ook Marcel Cobbaert en Théo De Quick wentelden de stand opnieuw. Het was Willem De Meyst die op de valreep één puntje aan huis kon houden. Post kon zich handhaven via een 5-1 ze ge tegen Johny Boys, dat nadat Luc De Greet en Luc Vindevogel post op voor sprong hadden gezet, langs Nico De Wuffel even konden reageren, doch daarmee was de kous af, want Marc Van Laethem, Eric Populier en Marcel Clabbos zorgden voor een afgetekende overwinning. Palace is er niet in ge slaagd zijn eerste seizoen succesvol af te ronden. Na nochtans vijfmaal ongesla gen te zijn gebleven heb ben zij op de slotdag Kra- vael moeten laten voor gaan. Via Pierre Pieters en Pierre De Smedt startten de bezoekers het best. Paul Temmerman bracht even Palace terug, doch Remi De Leeuw gaf Kra- vael uitzicht op de overwin ning. Jan Van Buggenhout sloeg nog even terug doch ook zulks bleek onvoldoen de, daar Willy Van de Wie- Ie in extremis Kravael dub bele puntenwinst bezorg de, Desondanks is Palace veilig geland, en gaat juist de degraderenden vooraf. Corso A, dat vorig seizoen nipt aan het degradatie spook wist te ontsnappen, en Johny Boys A vorig sei zoen de eerste A ploeg in de A reeks, zijn de zakkers in ereklasse. In de A reeks, bleek het reeds van bij de aanvang van het seizoen dat kampioen Hand in Hand B een kwade klant zou krijgen aan pas gepro moveerde Rupa A. Zij le verden gedurende ruim 28 weken een spannend lijf- aan-lijfgevecht, die uitein delijk toch in het voordeel van de gepromoveerden uitdraaide. Al deed iedere tegenstrever er alles voor om Rupa A in de laatste weken nog een hak te zet ten. Alle B ploegen kwa men regelmatig met A spe lers aandraven. Zulks heeft Rupa A wel veel inspannin gen gekost en één hunner, Willy Ovaere, de gouden bil, doch de titel heeft hen niemand kunnen ontfutse len, zodat het voor hen een walk-over werd. Ook de laatste partij bracht nog maals bevestiging van het voorgaande. Koszen B, dat niets meer te winnen of verliezen had, komt aan draven met Josée Lannoo en Frangois De Backer. Verder dan hun twee over winningen bracht het hen echter niet want Willy Ovaere, Paul Marroy, Gui- do Van den Abeele en Jo zef Mertens waren hen veel te sterk. Op de slotdag vielen er toch nog een paar verrassingen uit de bus, die ook wel wat verschui vingen voor gevolg had den. Leeuwkens A ver sloeg Cosmos B via Dany Van Lui, Mare De Vijlder en Orland Van den Steen ver zetten de cijfers in hun voordeel, doch langs Willy Vorstermans, Willem Dag- huit en Willy Wimpens be haalden de Leeuwkens de overwinning, zodat zij Ru pa zullen vergezellen naar de ere-klasse. Moorsel B had blijkbaar nog weinig interesse voor de slot- match bij Scotching A. Het startte wel het best langs Jan De Petter, doch dan was alle fut eruit. Hun der de plaats was veilig en Jean Van den Bulcke, Ro ger Janssens, Leopold De Neef, Ronny Moeyersoen en Achiel Serlippens, de den Scotching nog één plaatsje hoger schuiven in het klassement. Turbo Cars B moest wel een ge lijkspel toestaan aan Faber A, doch niettemin leverde dat puntje hen nog een plaatsje winst op in de klas sering. Faber A kon langs Emiel Van de Sype de sco re openen, doch met Frank Van Liefferinghe, Erwin Dullaerst en Eric Van Impe kreeg Turbo Cars B uitzicht op de overwinning. Dit was echter zonder de waard van William Van de Steen en Jacques Galle gere kend, zodat zij zich uitein delijk met een punt moes ten tevreden stellen. In het duel om de degradatie was de strijd door Scotching B en Zandmannetjes C reeds lang opgegeven, zodat ook hun slotwedstrijden slechts formaliteit waren voor hun tegenstrevers. Kravael B liep met Georges Peirlinck, Jean-Pierre Sterckx, Willy Nueland, Xaveer Buyl en Georges Peirlinckx 5-0 uit. Jean De Smedt redde de Zandmannetjes C-eer. Zandmannetjes B deed het nog iets beter tegen de hekkensluiters van Scotching B. Het werd 6-0 langs Marcel De Clippeleir, Jozef Moens, Mare Gri- gowski, Frans Bislot, Ka- miel en Willy De Kinder. In de B reeks heeft nieuw komer De Leeuwkens B ie dereen verrast. Nadat Cor so B het wegens onregel matigheden liet afweten, namen de Leeuwkens kor daat de leiding over en ga ven deze niet meer af, hoe zij af en toe ook belaagd werden door ditzelfde Cor so, en door het in de terug ronde opgerukte Rupa B. Voor zijn eerste seizoen promoveert De Leeuwkens B onmiddellijk en zal een testwedstrijd moeten uit maken wie van Rupa B of Corso B hen zal vergezel len. Rupa B liet alvast de beste indruk op de slotdag van de kompetitie. Het ver sloeg gemakkellijk Welkom D in eigen midden met Pa trick Van den Abeele, Ju- lien en Frangois De Poor ter, Eugene Bisschop, Frangois Van den Bossche en Bruno Van den Hauwe in de hoofdrollen. De grote verrassing kwam er noch tans van Faber B, dat ein digt op een weinig benij denswaardige voorlaatste plaats, doch wel een pluim op de hoed mag steken door kampioen De Leeuw- Palace, met een overloper van Koszen in hun rangen, (lp) Korporatief Haeck Somati - VVTTA Coplac - BBI Post Erémb. - Bouw SAF - Honda Callebaut A - Cafen B M.T.S.A. Halve finale beker N. Wijk II - M^ach beeckvr. Uitgestelde wedstr Jaca - Simca Boys Camu - Rayo Zondagreeks Sunset - Adelaars Amapola - Morta Inno - Real Familial De Zwaan - Nieuwe Ijsboerke - Timarchi Dames - Setok-bel Hardy - Ladies ^act ge 2 De Koszen gingen bij Palace een vriendschappelijke wedstrijd spelen, (lp) kens, dat langs Rudy Ren- neboog en Georges Bae- tens vlug uitliep, een punt afhandig te maken. Eerst milderde Marcel Van Dries- sche, maar Aimé Van Impe bracht de kampioenen kort bij een nieuwe zege. Julien Legiest en Pierre Praet brachten eerder de verras sing. Schoonaarde B nam op Johny Boys B een reuze start langs Benedictus Van Onderbergen, Hugo Van Oudenhove en Georges Vervaecke, doch dan viel hun droom als een kaar tenhuisje in elkaar, want Jean Kindermans, Robert Verschuere en Michel Heck redden wat te redden viel voor de lokalen. Sport vrienden B was andermaal te zwak om Cosmos D te verontrusten. De thuis ploeg liep langs Walter Corrijn, Pierre Paul Van de Keere, Hubert De Winter, en Hilaire De Leeneer 4-0 uit. Eugene Van Delsen was de enige die kon rea geren, en Philemon Van Coningsloo legde de eind stand vast. De Cosmos C ploeg kon geen vuist ma ken bij Welkom C. Het werd zelfs 6-0 voor Wel kom langs Alfons Stockman, Dirk De Boeck, Daniel Hunninck, Roger Brewee, Willy De Backer en Paul De Backer. Standen Ere-reeks Turbo Cars 47; Koszen en Hand in Hand 43; Cosmos 35; De Post 29; Moorsel 26; Korte Stokken en Zandmannetjes 25; Kra vael 24; Welkom 19; Schoonaarde 17; Palace 13; Corso 10; Johny Boys 8; Reeks A Rupa 52; Hand in Hand B 50; Moorsel B 39; De Leeuwkens 35; Turbo Cars B 34; Cosmos B 34; Wel kom B 30; Faber A 30; Koszen B 25; Scotching 25; Radijzen 22; Zandman netjes B 21; Kravael B 13; Zandmannetjes C 6; Scotching B 4. In de Koolstraat stond er vrijdagavond een interessante derby op het programma: Rupa A Faber kon de kampioenen in bedwang houden en hield een punt in Lede (lp) (kampioen reeks A) - Turbo Cars A (kampioen ereafdeling). (lp) Erereeks Koszen - Corso Post - Johny Boys Palace - Kravael L Na Schoonaarde - Kort^ ken Zandmannetjes - Hj Hand Moorsel - Welkom Cosmos - Turbo Cai Reeks A De Leeuwkens - B RupaA - KoszenB I Kravael B - Zandmaj C Scotching - Moorsel! Hand in Hand B zen Zandmannetjes Scotching Turbo Cars B- Fabi Reeks B Welkom D - Rupa B| J. Boys B - Schot B Faber B - De Led B F (Lat Radijzen B - Krijt A Corso B - KassJ pers Welkom C - Cosmos Cosmos D - Sportvr. Sportvr. A - Palace ij Beker - 1/4 Finales Rupa A-Turbo Carj Zandmannetjes - PJ 6-1 Palace A - Koszen Turbo Cars B - Reeks B De Leeuwkens B 51Rupa Hanfi A B 48; Corso B 48; Krijt op Tijd 42; Welkom C 41Joh- ny Boys B 38; Schoonaar- Olfit - Borghmans de B 36; Palace B 29; Cos- K|ok Beihaard mos D 26; Kasseistampers Onpi - Hunh'« 23; Cosmos C 20; Sport- Terlinden vrienden 20; Welkom D 20: Radijzen B 18; Faber B 15; Charlies - Opel Sportvrienden B 5. Beiaard - Hoorn A V H CockDit - Olvmnia SCHOOLSTRAAT 541 KOOLSTRAAT 159 AALST (053/21.25.56) GROOTHANDEL SPORTARTIKELEN ■oa A speelde vrijdagavond tegen Turbo Cars A. (lp) De Leeuwkens (met hun mascotte), kampioen in reeks B, speelden een 3-3 stand bij Faber Lede Op)

De Voorpost | 1981 | | pagina 10