GOLFBILJART BASKETBALL VOETBAL VERWACHTE HALVE FINALES! OLFIT BEHAALT PRESTIGEZEGE TEGEN RICOH, EN OPEL STELT ZIJN DERDE PLAATS VEILIG! S0MATI MAG HOPEN, EN CALLEBAUT A HAALT EERSTE ZEGE BINNEN! EXCELSIOR OPNIEUW AKTIEF MET LIEFHEB- BERST0RN00I! K0RP0RAHEF K.B.L.V.B.-M.T.S.A. Q _ee ofstaadse meisjes moesten het tegen Hordy afleggen (Ladies - Hardy: 2-4). (lp) psrechter De Voorpost - 17.4.1981 - 11 ue pronostiek in verband met de kwalificaties ior de halve finales in de beker van de golfbiljartfe- ratie, is bewaarheid geworden. Alleen een klein der kon Turbo Cars, Koszen, Hand in Hand en Imannetjes nog uit die halve finales houden. itans dient gewezen tegen de twee grote kandi- het kranig verzet, waar- daten voor de eindzege kampioen Turbo Cars en bekerhouder Koszen, stuit ten tegen ploegen als Ru- pa A, toch een klasse lager akterend en Palace A, dat zijn heropstanding in de kompetitie daarmee nog meer kleur gaf. Post A en Turbo Cars B hadden reeds vooraf het onnuttige van hun zaak ingezien, en gaven forfait voor de terug wedstrijd, respectievelijk tegen Zandmannetjes en Hand in Hand. Met een 4-2 voorsprong kwam het er voor kampioen Turbo Cars op aan om bij Rupa A zo spoedig mogelijk aan een totaal van 7 te komen. Daarvoor zorgden dan ook Jean Pierre Cours, Romain Meese en Hendrik De Bae- re. Zeker van zijn kwalifica tie drong Turbo Cars niet meer aan, zodat Rupa A langs Willy Ovaere en Paul Marroy konden milderen. Alhoewel Rupa nog alles op alles zette om een ge lijkspel uit het vuur te sle pen, geraakte het niet voorbij Geert Libbrecht, zo dat zij niet verder geraak ten dan een eervolle ne derlaag tegen de kampioe nen. Een bewijs alleszins dat Rupa A volgend sei zoen zeker niet zal mis staan tussen de elite van het Aalsters Golfbiljart. Ook Palace dat met 2-4 verlies de heenronde had afgesloten, koesterde geen illusies. Koszen maakte onmiddellijk langs Albert Volckaert, Frangois De Backer, William Huyle- broeck en Joseé Lannoo de zaak voor mekaar, en Rudy Roels en Willem Van der Borght konden alleen voor aanschouwelijker cij fers zorgen. In de halve finale zal Turbo Cars nu Hand in Hand repliek ge ven, of de nummer één en twee uit het kampioen schap, en ontvangt Zand mannetjes bekerhouder Koszen A. A.V.H. er nog weinig twijfel rondom de titelstrijd, dan eft Olfit Jeans Shop nu toch wel definitief de oop in zijn voordeeldoorgehakt, door achtervolger irghmans-Ricoh een zeer zware 79-43 nederlaag te wrijven. Eens te meer een bewijs dat op deze tuwe titel voor Olfit weinig is. Her bovengenoemd etal, is Opel er in ge- igd ondanks de nume- :e verzwakking, die hun sg onderging, de derde veilig te stellen, im moesten zij nie- i id minder dan Hugh's Sheakespeare en ïrlie's er onder houden, lanks de naam en de ine, die deze beide is verworven hebben, Cafen zij tegen het jonge reld van Opel 't Pavil- ieder een zeer zware erlaag. Hugh's was [Is van bij de aanvang Mjiachtervolgen aangewe zen. Wel probeerde het langs Léo Van der Borght terug te komen, doch aan de rust was hun achter stand nog steeds acht pun ten. Tot halfweg de tweede periode bleef een tienpun- tenkloof op het bord. Onder impuls van eenuitzonderlijk duo Borms-Van den Bos sche sloeg Opel dan in twee minuten een definitie ve kloof, wat leidde naar een 75-47 Opel-overwin- ning. Tegen Charlie's ver ging het Opel ietwat moei lijker, vooral dan in de be- ginfaze, zodat Goubert Co na 10' (15-16) steeds in de wedstrijd waren. In een dolle drie minuten viel dan onverwachts een grote kloof. Weer waren het Borms en Van den Bos sche, die vanuit alle hoe ken binnen mikten, wat re sulteerde tot een 26-45 ruststand. Dit verschil kon dan de Opel-jongens nog aandikken tot 33 punten 6' voor het eindsignaal. Toen trokken zij zachtjes de rem men dicht, zodat Charlies via de de gebroeders Gou bert, de eindstand iets aan schouwelijker konden ma ken. Tegen Hugh's scoor den Borms 30, Van den Bossche 29, Stadfeld 8, Van den Eeckhoudt 4, Le- fevre 2, Teerlinck 2 voor Opel. Van Hugh's zijde Van der Borght 17, De Ke gel 12, De Wolf 9, Ghijs- brecht 7, Dirk Van der Borght 2. Tegen Charlies waren Borms 34, Van den Bossche 30, Van den Eeckhout 13, Stadfeld 4, Teerlinck 4 en Lefevre 2 de schutters, en Koen Gou bert 30, Claessens 10, Lescrauwaet 7, Geert Gou bert 14, Vermoesen 3 scoorden de Charlie's pun ten. De Hoorn kende bij Den Beiaard langs Van Stichel een goede start, doch een uitstekende Muy- laert, bijgestaan door Filip De Vleeschauwer konden de lokalen terug brengen tot 11-12. Bij de rust was De Hoorn echter opnieuw 16-23 uitgelopen, vooral dan onder impuls van Cooreman en Thybaert. Onmiddellijk na de kamp wisseling liet De Hoorn, langs Van Stichel, Coore man en Van der Speeten een globale 8 op 8 opteke nen, zodat na amper enke le minuten spelen een haast definitieve kloof op het bord stond 22-39. De gebroeders De Vleeschau wer en Muylaert probeer den nog te redden wat te redden viel en konden 30- 39. De rest was gelijkop- gaand, en deze negenpun- tenkloof vonden we terug in de eindstand. Met deze overwinning heeft De Hoorn zijn negende plaats definitief veilig gesteld, met zeven gewonnen wedstrij den mag de kampioen van vorig seizoen terugblikken op een zeer goed seizoen, gezien de omstandighe den. En daarbij koesteren zij gunstige vooruitzichten voor volgend seizoen. Een peiling bracht hem vorige zondag tegen BBC. Faber Erembodegem, kampioen derde provinciale in het ge lid. Resultaat was een twin- tigpuntennederlaag voor de Erembodegemse kam pioenen. Dus... Olfit en Borghmans, houdt U ge reed voor volgend seizoen, want daar komen de schut ters!!! Scoorden voor Bei aard: Muylaert 16, F. De Vleeshauwer 16, I. De Vleeshauwer 8, Stassijns K. 2, Stassijns B. 2. Voor De Hoorn: Van der Spee ten 22, Van Stichel 18, Cooreman 6, Thybaert 5, Van Wambeke 2. Cockpit- Zorba van zijn kant, zal meer dan waarschijnlijk kunnen pronken met een vierde plaats. Een zeer goed resultaat voor een Cockpitploeg, die zeker niet gespaard bleef van tegenslagen dit seizoen, en zich na een eerder rampzalige heenronde, zeer goed herpakte en met een beperkt potentieel ten slotte nog aan een zeer dichte ereplaats zal gera ken. In hun wedstrijd tegen Terlinden, liet de Terlin den-ploeg forfait gaan, en tegen Olympia gaf Cockpit- Zorba les in verdedigen. Nadat in de eerste helft Cockpit langs een sublie me Jacques Rasschaert, en een uitstekende Arne Kerkvliet een tienpun- tenkloof wist te slaan, kon Luc Van den Borre even na de kampwissel terugslaan. Niet voor lang echter, want naast een zeer sterk verde digen kon Cockpit ook aan vallend langs Rasschaert, en Ferre Van den Hauwe voor een zeer zware Olym- pia-nederlaag zorgen. De Boitselier 6, Ferre Van den Hauwe 12, Rasschaert 17, Guy Van den Hauwe 8, Kerkvliet 10, Possé 8. Voor Olympia: Huylebroeck 9, Van den Borre 18, Van Eeckhout, Blanckaert en Arijs 2. Stand één week voor het einde: Olfit 38, Ricoh 32, Opel 30, Cockpit 26, Hugh's Char lies 24, St. Antoon 22, Olympia 16, De Hoorn 14, Terlinden 10, Beiaard 6, Klok 4. i\ Honda, ais Coplac schenen niet op de hoogte :ht van het spelen van uitgestelde wedstrijden, zaterdag, zodat SAF en BBL aan gemakkelijke enoogst geraakten. Leider Somati is ondertus- zeer dicht bij het laureaatschap in deze Schaal ck geraakt. Daarom moest het nu VVTTA klop- i. Na een ware partij gevechtsvoetbal, kwamen de )rt|foonjongens reeds na 1spelen op voorsprong. Een half afstandsshot be landde tegen een Somati- been, en de bal caprioleer- de in doel. Ondanks zeer sterk verweer van Somati, kon VVTTA, deze lichte voorsprong tot bij de rust vrijwaren. Ook de eerste 20' na de kampwissel bleef de score ongewijzigd. Dan brak ergens de veer bij VVTTA, zodat Somati langs Erauw kon gelijkko- men. Somati voelde de ze ge in zijn bereik, en drukte enorm. Slechts 2' voor tijd moest VVTTA zich gewon nen geven, toen Van Steen voor een moeilijke, doch verdiende Somati-zege zorgde. Post Erembode- gem mag zich definitief uit geschakeld noemen voor de eindzege. Het ongesla gen Bouw bleef ook nu overeind, ondanks heftig verweer van de Postiers. Bouw kon langs Willem De Schrijver en Moerenhout 0- 2 uitlopen, doch Arijs kon na 20' milderen, zodat met een 1 -2 ruststand nog alles mogelijk was. Vooral toen Ronald Cardon na 10' in de tweede periode voor 2-2 zorgde kon de wedstrijd al le richtingen uit. De ge moederen verhitten, en toen 2' na dat gelijkstellend doelpunt Bouw een penalty geweigerd werd, gingen de poppen voorgoed aan het dansen. Toch was het Bouw, dat zich het eerste herstelde van die opdoffer en langs De Jonghe en De Schrijver 2-4 uitliep. Een felle druk van Post zou al leen nog een doelpunt van Roland Cardon opleveren. Verder geraakten zij echter niet. Callebaut B verdiende meer dan de blancorust stand, in zijn duel met de A ploeg. In de tweede helft hervatte A zich echter en kon aan de 41' langs De Mey een verdiende en met een eerste overwinning in de wacht slepen in deze Schaal Haeck. Stand: Somati 14, BBL 12, Post 10, Bouw 10, SAF 9, VVTTA 8, Honda 5, Coplac 4, Callebaut A 4, Callebaut B 2. A.V.H. Van Laoethem 2-4). (lp) zorgde ervoor dat beide ploegen sportief de finale konden betwisten. Het tornooi van Excelsior, dat vorig jaar zoveel belangstelling kende op de Aalsterse rechteroever, geeft dit seizoen in zijn volgende uitgave opnieuw het neusje van de zalm. Als deelnemers noteerde men F.C. De Wijngaard, F.C. Breughelhof, F.C. Cobi- la's en de organiserende vereniging F.C. Excelsior. De schiftingen gaan door op 18 en 20 april 1981, waar voor de heren Van den Steen, Van Schuylen- bergh en De Sutter als scheidsrechters zullen funge ren. Tijdens het weekeinde en- tegen Nieuwe Wijk, terwijl kei uitgestelde wedstrijden Sunset ook nog naar het op het M.T.S.A.-program- gevaarlijke Ijsboerke moet. ma. Voor de halve finale Voor de rest bleef iedereen van de M.T.S.A.-beker zowat op zijn plaatsen, al klopte Nieuwe Wijk II viel een nieuw forfait van Melckenbeeckvrienden Star Boys wel op. met 2-1. In de zaterdag I standen: reeks waren nog een paar Zaterdag I: Tinne Boys 42, achterstallige wedstrijden. Jaca 39i Simca 35_ Rayo Toevallig kwamen vier kop- 35i Endoka 33| Heipias en lopers tegen elkaar in het Melckenbeeck 30, N. Wijk gelid, zodat de uitslagen M 25, Camu 24, Rode Dui- nog enige wijziging brach- ve|S 22, Dhondt 18, Leeu- ten in de eindafrekening. werjk 10 Door nipt Camu te klopper SondaareGks. met 2-3 cijfers kon Rayc S°", m?!; Clineot Espanol in extremis nog 00 07 h l Endoka achter zich laten 27 Ijsboerke voor de vierde plaats. Jaca fR' A™P°inhnf T n won met duidelijke 0-3 cij- I®' öo i' fers bij achtervolger Simca S!? ,H b la Boys, doch dit wijzigde de "°J®' .S,ar Bo*s 18' stand van geen van beiden Cosmos 14* meer. De tweede zaterdag- Nog te spelen wed- reeks is volledig afgewerkt, strijden: terwijl de zondagreeks de 18.4 Dhondt-Nieuwe Wijk globale speeldag van 18 ll-V.D. Steen januari afwerkte. Weinig 20.4 N. Wijk l-Morta-Dher- nieuws te noteren. Real de vervolledigde zijn zege- 20.4 Ijsboerke-Sunset- reeks, terwijl Nieuwe Wijk Dhaese een verdere teloorgang 25.4 Dhondt-Camu-V kende, ditmaal tegen De Schuylenbergh Zwaan. De strijd voor een 26.4 N. Wijk l-Sunset-Van tweede plaats tussen Sun- Belle en Morta wordt alles- 3.5. N. Wijk I-Star Boys zins nog boeiend. Beiden Mailly moeten nog in het gelid A.V.H. ging (oververdiend) met de beker naar Hamme. (Ladies - Hardy: 2-4). (lp) Bouw was zaterdag superieur, zowel in de aanval als in de verdediging niettegenstaande in laatste instantie de doelman niet kwam opdagen en er vlug een noodoplossing moest gezocht worden. (Post Erembodegem-Bouw). (lp) Bouw, momenteel nog steeds ongeslagen kon niet op zijn doeloan rekenen Schijnbaar geen probleem voor deze mannen, die dan maar een paar maal meer scoren, zodat de volle buit toch nog meegenomen kan worden. (Post Erembodegem - Bouw), (lp) Post Erembodegem zal de pronostiekers doen sakkeren hebben door op eigen plein door de Bouwers verslagen te worden. Bouw was zaterdag gewoon een klasse te sterk voor de postmannen. (Post Erembodegem Bouw), (lp)

De Voorpost | 1981 | | pagina 11