Eerste thuisnederlaag Kopje onder Pfaff inverbreki Voetbaluitslagen Aalst: maandag in de eindronde? Sint-Niklaas: Nico Janssens en Van de Keere testten puik V oetbalkalender 17.4.1981 - De Voorpost Be veren-Win terslag 0-2 FREEmnEL, zaterdagavond. Anderlecht is de nieuwe kampioen. Verdiend! Op hun zeventiende titel moesten de Sportkringers uit het Astridpark zeven seizoenen wachten. Maar de manier waarop de verwenste en bejubelde Ivic-brigade deze keer de oppergaai van ons Belgisch voetbal weggraait doet de zeven magere jaren eensklaps vergeten. Al vrij vroeg trouwens stond het vast dat de Brusselaars het kampioenenfeest mochten voorbereiden. Paars- wit dat kort na nieuwjaar de getalenteerde voetbal telg Juan Lozano inpikte, liep steeds verder weg van zijn tegenstanders. En hoe? Het keel grijpend Ivic-recept dat van bij het prille kompetitiebegin heel wat kritiek moest slikken snoerde elke kwa tong. Het sprekend bewijs werd nog maar eens geleverd tijdens het voorbije weekeinde. Het arme Beerschot werd weggespoeld met acht treffers waaronder vier van Kenneth Brylle Larsen. Aan deze walk-over hadden de belle-vues niet genoeg om de ere- ronde te kunnen lopen. Voor het nodige steuntje zorgde Win terslag dat door een overwinning op de Freethiel zijn Eu ropese kansen gaaf hield. Doordat Beveren afgelopen zaterdaga vond zijn eerste homene derlaag van het seizoen leed, wordt het op de vi- ce-leidersplaats bij ge beend door de buurgar- de uit Lokeren. Wie de Limburgse équipe op Freethiel zag evolueren zal terecht toegeven dat dit elftal van Waseige, volgend seizoen bij Lo keren, ruime kans boekt op een Uefa-ticket. On dertussen wordt het wel erg drummen om bin nen de Europese prijzen te vallen. Ons inziens kunnen Antwerp, Lier se en Molenbeek deze best vergeten en reeds volop gaan bouwen aan een volgende uitgave. On deraan de rangschik king blijft het vijf voor twaalf voor Beringen en Berchem, ook al zijn Wa terschei en Beerschot nog niet buiten schot. Eerste thuis nederlaag Het was niet de eerste keer dat Win terslag bei de pxinten meegrabbelt uit het Waasland. Een onkennelijk Beveren sleepte zich vooral tij dens het eerste bedrijf als een uitgebluste ben de over de grasmat. Hoe is zoiets mogelijk na zo'n sprankelend ver toon vorige week op Lier se, zuchtte Robert Goethals na afloop. Win- terslag daarentegen kombineerde vlot en fris en maakte een loom en inspiratieloos Beveren in amper 35 minuten af. Het taktisch plannetje van Robert Wasseige klopte als een bus. De tovenaar van zwart-rood gooide zijn koningin nestuk Paul Theünis voor de voeten van Schönberger waardoor de Duitse draaischijf nauwelijks in zijn nop jes raakte. Weihrauch en Cluytens zaten met hun gedachten blijkbaar meer bij een goedbetaald kontrakt dan op de voet balakker. Houben hield Albert stevig vast terwijl ook het geelblauwe mid denveld op flanellen be nen liep. Janssens en De Cubber schenen hoege naamd niet in him dagje en werden naar het eind toe vervangen door Ste vens en Schoofs. Toen Theunis in de 18de minuut een hoek schop mocht trappen viel het leder in een ge harrewar dood voor doel. In plaats van uit zijn schiettent te komen bleef een onervaren Pat Rosez op zijn doellijn als vastgespijkerd staan. De kwieke Van Woerkum had daardoor geen moei te om de bal voorbij de invallersdoelman te trappen (0-1). Moet nog gezegd worden wat Jean-Marie Pfaff voor Beveren én de nationale ploeg betekent? Zeven minuten later dweilde Weihrauch de linkerflank af en pre senteerde hij Erwin Al- bert de gelijkmaker op een schoteltje. De Duit ser lobde Nico De Bree uitstekend maar een te ruggekomen Billen red de op de doellijn. Verder kwamen de Waas lan ders echter niet meer. Zij moesten zelfs toezien hoe de mijnploeg voor de rust haar voorsprong verdubbelde. In de 35ste minuut speelde Theunis een ijzersterke Weiss aan. De Luxemburgse int-ernatïöhaal kreeg al le tijd van de wereld om een voorzet op het hoofd van Van Woerkum te schilderen die tussen Buyl en Jaspers onge hinderd voor een tweede keer kon scoren (0-2). Vlug vergeten In het tweede stuk drong Beveren wel iets Bob Stevens werd in extremis ingehaald, maar ook hij kan een inspiratieloos Beveren niet meer naast Winterslag brengen (Beveren-Winterslag 0-2) (pm) meer aan maar nooit stond. Hopelijk beleefde Cluytens, Janssens. konden ze een keurig Beveren een kollektieve Winterslag: De Bree, uitgedost Winterslag off-day van vlug voorbij- Houben, Billen, Kaes, echt uit zijn lood halen. jhm* \3i m 49ste minuut mi- r t f" ste Albert een milder- "V - ingskans met de knik- I JL. Ul V ker na voorbereidend werk van Weihrauch. Rond het uur miste Didi zelf een korf na een vlot te kombinatie tussen Schönberger en Cluy tens. Bij moemnten vroegen sommigen zich terecht af wie nu wel Eddy Jaspers torent boven zijn tegenstrevers uit doch kan niet afronden tweede gerangschikte (Beveren-Winterslag 0-2) (pm) gaande aard, anders kunnen het voor geel- blauw nog vijf onaange name (bange) speelzon- dagen worden. Luk VAN BEL De ploegen: Beveren: Rosez, Jaspers, Garot, Buyl, Baecke, Weihrauch, Schönber ger, Albert, De Cubber, Op Paasmaandag te 15 ziens wordt dat treffen u. staan Aalst en Hasselt een open wedstrijd ons tegenover mekaar in het steunende op het feit dat CornelisstadionOns in- de Limburgers toch ook Sportkring Sint-Niklaas laat Janssens niet los. De Jean is ondertussen bij Bornem verzeild, maar men heeft in Sint-Niklaas ondertussen z'n oog laten vallen op... Nico Janssens. Een naam die klinkt als een klok. Het gaat echter om een zeventienjarige centervoor van de Antwerpse derde provincialer Bouwel. Nico vond flink z'n draai bij de Waaslanders en was overigens de maker van het gelijkstellend doelpunt in de oefenmatch van woensdagavond tegen Ant werp (beloften). Uitslag: 1-1 Bij Antwerp trad Danny Bonne aan en, in de spits, ene Cnqps die de roodwitte kleuren in het fanionelftal verdedigt. De Sinjoren en Vic Mees en Rik Matthijs kwamen vroeg op voorsprong, maar verzwakten dan zienderogen, in zoverre dat Sportkring langzamerhand het laken naar zich toetrok en zelfs op een overwinning had aanspraak kunnen maken. In het begin van de tweede helft lukte Nico Janssens, op aangeven van Mare Burgelmans, een fraai doelpunt. Opgemerkt werd ook de test van Julien Van de Keere. Deze 21-jarige Gentenaar werd in de eerste provincialeklub Evergem Center opge vist. Hij doorliep de jeugdreeksen bij AA Gent, maar verliet de vereniging van Noliet toen men hem niet wou vergoeden voor z'n prestaties. Dit seizoen onderscheidde hij zich als middenvel der bij de door Lucien Ghellinck getrainde ploeg. Van de Keere werd aangezocht om de drie nog resterende reservewedstrijden van Sportkring mee te spelen. (wv) nog een kans in petto hebben om door te drin gen naar de eindronde. Tijdens de heenronde kon Aalst in de Lim burgse hoofdstad een 0- 0 score op het bord prik ken. Sindsdien zijn de aandelen van Eendracht flink gestegen op de voetbalmarkt. Heylens bouwde een team uit dat geolied draait en be schikt in de spits over een paar elementen die op ieder ogenblik van de wedstrijd dodelijke ste ken kunnen toebrengen. «We gaan trachten Has selt te verslaan om onze plaats in de eindronde veilig te stellen» zegt voorzitter Daeleman. In dat woord «trachten» ontdekten we een be paalde onzekerheid. De Eendracht-big-boss is dus voorzichtig met zijn pronostiek Langs de andere kant staat het moreel van Eendracht's heir op het hoogste vlak en wat ons biezonder is opgevallen de jongste weken is het feit dat Aalst biezonder fris blijft voetballen na een zwaar seizoen. Aalst zal Hasselt in maximale om standigheden kunnen bekampen. Niemand staat nog op het zieken rapport en «gele zon daars» staan er ook niet geboekt deze week, zo dat Georges Heylens zijn typeploeg kan uit spelen. SK Beveren - Winterslag Antwerp - SC Lokeren Diest - Eendracht Aalst Sint-Truiden - SK Sint-Niklaas Jong Lede - Rotselaar Racing Doornik - Eendracht Zele VW Hamme - Borgerhout FC Ronse - SK Lebbeke KAV Dendermonde - Boelare Brakel - Kemzeke Lokerse - Olsa Oostakker - Temse Gandasparta - Vrasene Voorde - Nieuwerkerken Thor Meldert - Grembergen Sinaai - Stekene Wieze - Klinge Waasmunster - Kallo Bazel - Melsele HO Kalken - Haasdonk Wilskracht Moorsel - Baasrode Berlare - Eendracht St.-Gillis Schellebelle - Laarne SV Oostakker - SK Overmere Oordegem - Erondegem Aai gem - Serskamp Opdorp - Lutterzele Erembodegem - Baardegem Herdersem - Doggen Rapide Lebbeke - Schoonaarde Hofstade - Schroevers Moorsel Gijzegem - Appels Opstal - Boon wijk White Boys - Sombeke Straatje Stekene - Moerbeke Verrebroek - Rupelmonde Kruibeke - KI. Laar Vrasene Heikant Zele - Meerdonk SK Lokeren - Hoogeinde Gerda - Eksaarde inig 1 v !t I i a m oï real )e sl n e v ïgo lisw SS pi, ar e plo e e-ks Ges taat «te P.y zaal ]do u L Jean-Marie Pfaff en SK Beveren hebben het Uitvoerend Komitee van de KB VB verzocht de be ruchte «affaire Thirion» in handen te nemen. Normaal kan het hoogste bondsorgaan al leen tot wederoproeping besluiten op grond van nieuwe feiten of wegens een of meerdere proce durefouten. Op dat laatste wil Jean-Marie zich beroe pen: de «kniestoot» werd op het Beroepskomitee door monsieur Thirion Weiss, Davids, Denier, Theunis, Denier, Van Woerkum. Doelpunten 18' Van Woerkum 0-1 35' Van Woerkum 0-2 Vervangingen 60' Stevens i.p.v. Jans sens; 78' Schoofs i.p.v. De Cubber. Gele kaart: Houben. Scheidsrechter: Van den Wijngaert, Toeschouwers: 7.000 VW Hamme-Borgerhout 0-1 VW Hamme heeft de ongeslagen reeks niet tot het einde van het seizoen kunnen doorzetten. Het verloor op eigen veld tegen Tubantia Borgerhout. Trainer Willy Meersman en zijn ploeg hebben in deze Antwerpse formatie hun meerdere moeten erkennen. Die kregen alvast ook de betere kansen en in dat opzicht kreeg doelman De Paepe gelegen heid te over om zijn talenten te tonen. Het doelpunt dat hij in de tweede helft moest inkasseren kon hij onmogelijk verhinderen. De fout lag hem op het middenveld waar Hofman, de bezoekende spelma ker, ongestoord de gelegenheid kreeg op te rukken. In zijn rush op doel werd hij door niemand gehinderd. Dit wil niet zeggen dat Hamme er overigens niet aan te pas kwam. Integendeel. Technisch waren ze even bekwaam als de bezoe kers. Ook kregen ze en kele kansen. Dat was on dermeer het geval in de eerste helft toen Rudy Maes op een haar na een doelpunt miste. En er verder een uitstekende tussenkomst van de be zoekende doelman De Leeuw nodig was om Van Buy ten het scoren te beletten en er ook een paar verre afstandsscho ten werden afgevuurd door Paul Vermeir van uit het middenveld. Halfweg de tweede helft kende Eddy De Malsche op zijn beurt pech toen hij een omhaalbal net naasi de staander be sloot. Globaal genomen kregen de bezoekers die schitterden in vele op zichten toch wel de meeste kansen. Een op vallende verrichting daarbij leverde de van Dendermonde overgeno men Mare Naegels. Hij vormde zowel voor Maes als Eddy De Malsche haast een oninneembare vesting. Trainer Willy Meers man had na afloop zijn gebruikelijke kommen- taar: «De bezoekers waren meer in balbezit. Dat is iets wat we niet gewoon zijn Sommige spelers raakten hierdoor over spannen. Over de inzet van de ploeg in zijn ge heel mag ik geenszins klagen. Opvallend was wel dat er achteraan te weinig werd gebouwd. Alleen Guido Joos kon mij in dat opzicht bevre digen. Het doelpunt dat afgezwakt tot een en er is dus een ti strijdigheid in dep'J klaringen van de I °P geman uit Wallo: Het Uitvoerend tee kan de vraag GHt7aiikelijk| klaren. Is het anl positief, dan woi arrest niet ver! doch de zaak te: stuurd naar de sieve instantie dan opnieuw ov< rapport moet ken. Afwachten »g acl S] we tegenkregen mocht er nooit zijn gekomen. De speler in kwestie kon ongestoord oprukken vanop het middenveld. Dergelijke feiten mogen zich met voordoen,» al dus Meersman die alvast lof over had voor de be zoekers die hij als een uitstekende ploeg be schouwde. Wij vermelden nog dat na een kwartier in de tweede helft Robbie Smet het terrein diende te verlaten. Robbie bleek opnieuw last te hebben van een verrekking in de dijiets wat hem vroe ger reed8 parten speel de. Hij liet nochtans in de eerste helft een goede indruk na op het mid denveld. Aan de ongeslagen reeks die in de maand december werd ingezet, is meteen een einde ge komen. Men had graag tot het einde van het sei zoen ongeslagen geble ven in Hamme. Maar achteraf noemde men de nederlaag in geen geval rampzalig. Globaal ge nomen mag- de Hamse vierde klasser op een flink seizoen terugblik ken. Zondag is een trip gepland naar het West- vlaamse Zwevegem. De wedstrijd begint pas om 18 uur. E.D.M. (zondag 19 april om 15 uur) in di bh i: .4) (Soene -aat atis I Nationale SC Lokeren - Waterschei (Govaerts) II Nationale SK Sint Niklaas - Harelbeke (Deflem) Eendracht Aalst - Hasselt (maandag 2 UI Nationale A Eendracht Zele - Rotselaar (Buts) Bergen - Jong Lede (Bosschaerts) Bevordering A Zwevegem - VW Hamme (18 uur) (Rivière) I Provinciale KAV Dendermonde - Racing Wette ren (Mat tl sens) Standaard Denderleeuw - Kemzeke (Bral) Lokerse - SK Lebbeke (Van den Berghe) n Provinciale A Temse - St. Gillis Waas (Van den Abeele) Ertvelde - Vrasene (Lievens) Sint Pauwels - Gandasparta (Van den Dungen) Excelsior - Heimis (Taeleman) Wippelgem - Robur (Okladnicoff) n Provinciale B Deftinge - Eendracht Meldert (Lambrecht J) Petegem - Oudegem (Vercauteren) SK Aalst - Gavere (Lauwereys) m Provinciale C Bambrugge - Meerbeke (Strij pens) Nieuwerkerken - Winnik (Soete) Voorde - Burst (De Meyer) Vlierzele - Mere (Van Parijs) Terjoden - Pollare (Van Nieulande) m Provinciale D Waasmunster - Haasdonk (Staes M) Wieze - Melsele (Anné) Sinaai - Kallo (Opdecam) Thor Meldert - Klinge flóe Meulenaere) Berlare - Steken (De Brhyn) Wilskracht Moorsel - Grembergen (De Kimpe) Baasrode - Eendracht St. Gillis (Balthazar) HO Kalken - Bazel (Dierckx L) IV Provinciale C Schellebelle - SK Overmere (Van Hoyweghen) Valentino's Overmere - Ten Ede (Drieghe) IV Provinciale G Heldergem - Smetlede (Teugels) Oordegem - Edixvelde (Herssens) Serskamp - Ede (Galle) Erpe - Erondegem (Roelandt) IV Provinciale H Rapide Lebbeke - Schroevers Moorsel (Steels) Erembodegem - Schoonaarde (Van Droogcnbn Arm.) Opdorp - Doggen (Van Haver) Opstal - Baardegem (Moons) Gijzegem - Lutterzele (Van der Kelen) Appels - Boonwijk (Van Droogenbroeck André) jj e Hofstade - Wichelen (Van de Winckel) IV Provinciale I Verrebroek - Meerdonk (Fierens) Straatje Stekene - KI. Laar Vrasene (Samson) (li ffac White Boys - Meerbeke (Cooreman) Gerda - Kieldrecht (Melis) SK Lokeren - Sombeke (Van Damme) Hoogeinde - Eksaarde (Nijs) Heikant Zele - Kruibeke (Rietens) OM UEFA's Harelbeke - SC Lokeren (10 uur) (Vercooren) Berchem - Eendracht Aalst (11 uur) (Vicic) Boom - Eendracht Aalst (21.4 om 20 uur) Voeght)

De Voorpost | 1981 | | pagina 14