Je geraakt er de tel bij kwijt Reaiistisch tot en met.. t Resultaat heeft voorrang Georges Heylens: «Beste match van defensie» ;n DE LIGA! un Staf Van den Bergh, trainer bij Sportkring Gino Stevelinck, van SK Beveren naar SK Sint-Niklaas? .lleen de goaltjes tellen Ontslag van Jaak Van den Berghe (E. Aalst) Georges Heylens: kontrakt voor twee jaar 17.4.1981 - De Voorpost Sint-Truiden - SK Sint-Niklaas 7-2 De Sint-Truidense kanaries hebben een tijdlang met angstige ogen naar de klassering gekeken. Immers, het degradatiegevaar bleef konstant reëel. Sinds zondag echter kan men op beide oren slapen. Sportkring Sint-Niklaas, reeds rijp voor degrada tie, heeft slechts een klein uur gevochten om de grote score uit de nabijheid te houden maar toen uitblinker Claes in de 56ste minuut zijn derde doelpunt aantekende en de stand meteen op 4-2 bracht, viel het doek over de geelblauwe inspannin gen. Trainer Bers kon dus best tevreden zijn: zeven 'oelpunten scoor je niet altijd op één argeloze oetbalnamiddag Zeggen dat X)rtkring zich van het ld liet spelen, ondanks grove uitslag, is de iarheid geweld aan- en. Als kompakt ge el kwamen de bezoe- rs er niet denderend or maar zowel Wou rs als Lacroix deden ch wat ze konden in e tweemans voorhoede, i na zes minuten kon •en bij Sint-Truiden lichen: Mignolet speel- 3 keurig door naar laes die meteen aan zijn resem doelpunten kon beginnen. Toch leek Lacroix aan de gelijkma ker toe maar doelman Verdeyen anticipeerde keurig en redde een eer ste gevaarlijke aanval. Sint-Truiden counterde onmiddellijk, Claes spurtte Van Bladen voorbij en klaar was kees: 2-0. Alsof dit nog niet voldoende was, kon Frenay een minuut later opnieuw scoren. Als Deckers dan in duel ge wikkeld was met doel man Smet, bleef deze ge kwetst liggen en werd vervangen door reserve- doelman Dhondt. Sint- Truiden het het echter niet aan het hart komen, bleef verder knap kom- bineren maar ging toch iets té ver toen Mignolet de rush van Ivo Wouters moest onderbreken: strafschop oordeelde een klaar kijkende ref Peeters. Lacroix klaarde het karwei en meteen was de stand gemilderd. Na rusten toonde snel trein Claes zich opnieuw van zijn beste zijde: hij deed met het vierde doel punt Sportkring defini tief de das om. Caers, voor Sportkring, kon zijn ploeg opnieuw een eenheid dichter brengen maar op dat moment was de zwanezang reeds bezig. Deckers, Van Reykel en Vandecaets- beeck bezegelden het HIER VERLAAT U verdere lot van Sint-Ni- De ploegen: Sint-Truiden: Verdeyen, Mignolet, Sleurs, Frans Beckers, Vanmarsenille, V andecaetsbeeckFre nay, Cleuren, Claes, Lu- do Beckers en Gorgini. SK Sint-Niklaas: Smet, Vanbladel, Van Haevere, Nijs, Beirinckx, Caers, Lodewijckx, Eeckman, Wouters, Rodrigo en Lacroix. Doelpunten: 8' Claes 1-0 12'Claes 2-0 3-0 3-1 4-1 4-2 5-2 6-2 13' Frenay 26' Lacroix 39'Claes 56' Caers 74' Beckers 79' Van Reykel 85' Vandecaetsbeeck 7-2 Kaarten: geel voor Gorgini Wijzigingen: 21' Dhondt i.p.v. Smet; 46' Burgel- man i.p.v. Van Bladel; 70' Wissman i.p.v. Gor gini; 80' Van Reykel i.p.v. Ludo Beckers Toeschouwers: 1200 Scheidsrechter: de heer Peeters Diest-Eendracht Aalst 0-2 DIE ST. Eendracht Aalst zette op Diest een tweede beslissende stap naar de eindronde. In de loop van vorige week had oefenmees ter Heylens ons nog verteld dat die verplaatsing naar de Wa rande de moeilijkste taak ging worden van de nog resterende matchen. Alhoewel zwaar aangeslagen door een griepaanval een andere homo sapiens zou hiermee onder de wol kruipen martelde de Eendracht-coach zijn hersenen op welke manier hij dat Diest diende aan te pakken. In zijn achterhoofd zat immers nog steeds die 3-3 uitslag van de heenronde geborgen. Zijn uitgekiend plan zou echter kloppen als een bus. Hij hield het bij een verdedigende taktiek en wel in die zin dat getracht moest worden de tegenstander op te vangen in een zone alvorens die echt gevaarlijk kon worden voor doelman Van Geersom. Vorige week zaterdag tekende Staf Van den Bergh een tweejarig kontrakt als trainer bij Sportkring Sint-Niklaas. Een goede zaak voor de Wase ploeg, moetje dat zeker noemen. Van den Bergh maakte naam en faam bij Lier se, daarna bij Antwerp. Daar kreeg hij het echter aan de stok met doelman Custers die achter zijn rug een en ander aan het bekokstoven was. Meteen liet Van den Bergh Antwerp voor wat het was. Davidovic verving hem in de Antwerpse Bosuil maar Van den Bergh bleef vooralsnog zonder werk. De nosim Van den Bergh was al eerder bij Sportkring gevallen toen Robert Willems bedankt werd voor bewe zen diensten. De som die de Lierenaar echter vroeg was té hoog voor het Sportkring-huis houden zodat uiteindelijk Van Camp (tijdelijk) en Omer Van Boxelaer werden ingehaald. Laatstgenoemde blijft in dienst tot 30 juni, Van den Bergh start zijn voetbalaktiviteiten op 1 juli. Het is steeds de bedoeling van de SK- beheerraad geweest een man met naam aan te werven. Dat is nu gebeurd. Komt er verder nog spelersversterking dan hoeft men geen schrik te hebben lang in derde klasse te vertoe ven. Alle Wase ogen zijn nu gericht op de nakende transferperiode. Sportkring zou er echter nu al goed aan doen kontakten te leggen én kontrakten met spelers te ondertekenen. Zo kunnen hier en daar bepaalde onzekerheden weggenomen worden. Wél blijft het nog even uitkijken naar een goede veldtrainer, een van de eisen trou wens van Staf Van den Bergh die tevens de managersrol gaat vervullen. G Sportkring Sint-Ni klaas is na de kersverse trainer. Staf Van den Bergh, nu ook de eerste versterking voor het elf tal aan het zoeken. Een deel van de Sint- Niklase beheerraad was vorige week op de Bever se reservenwedstrijd te vinden waar Gino Steve linck evolueerde. Steve linck is de speler die in alle jeugdreeksen van SK Beveren doelpunten scoorde aan de lopende band, ja zelfs bekroond werd tot beste speler van het seizoen. Eerder voor barig echter schreef Het Volk deze week dat de transfer van Gino naar Sportkring Sint-Niklaas reeds tot stand was ge komen. Dit is in geen ge val waar. Er werden kon takten gelegd met alge meen sekretaris Marcel Van Goethem (SK Beve ren) maar die deelde tot op heden nog altijd geen transferbedrag mee. Bo vendien moet het Bever se transferkomitee zich nog over de kwestie bui gen vermits er pro's en contra's zijn ten aanzien van deze transfer. Trou wens, de speler in kwes tie weet zélf nog hele maal van niks. Toch hèêft SK Sint- Niklaas grote belangstel ling voor dit talent. Eens de prijs doorgespeeld, zal worden onderzocht of het niet te veel spek is voor de Sint-Niklase bek. Dinsdagavond tekende kapitein Jef Beirinckx een overeenkomst van twee jaar. Dat is toch al één certitude. Met Bei rinckx heeft Sportkring een der meest harde werkers uit het elftal aan de Watermolendreef kunnen houden. AG. Vooraan verwachtte hij alle heil van zijn spit sen Van Roy en Salvador en daartussen kreeg Ferrerra een zogenaam de «vrije rol» toebedeeld. Het wedstrijdbeeld kan dus vrij vlug geschetst worden. Diest bleef ui teraard het meest in bal bezit, maar kreeg geen gelegenheid om doel man Van Geersom voor grote problemen te plaatsen. Vooraan ke ken Van Roy-Salvador en Ferrerra als gieren naar iedere gelegenheid om toe te slaan. Terwijl de «voorpoort» van Een dracht hermetisch afge grendeld bleef geraak ten de bezoekers rond het halfuur voor de eer ste maal serieus uit de omknelling los. Johan Dierickx kwam plots op links meer steun verle nen, zoals hij dit seizoen reeds meer deed, met veel doorzicht en pana ches. Hij plaatste prompt de bal naar Fer rerra die zich niet liet pramen om de bal hoog in het dak van het plaat selijk doel te jagen (0-1). Voor de eerste maal op die mooie zaterdaga vond kon men vaststel len hoeveel Aalsterse supporters de Warande vulden. De rest van de eerste helft bleef Diest de meest aanvallende par tij, maar voetbalde wer kelijk te steriel om de intelligent spelende Aal sterse middenvelders van de wijs te kunnen brengen. Ook na de rust behield Aalst de kontro- le over de wedstrijd en zelfs het inbrengen van Vermeulen voor de on gestelde Van Roy werd rondom de middencirkel geen verzwakking. Van Geersom kwam in die tweede periode slechts éénmaal in gevaar op een retro van Meeus. Een teken aan de wand voor de Aalste- naars? Wie weet het? In ieder geval bijna onmid dellijk daarop kon Een dracht de cijfers verdub belen. Deze keer werd de aanval gelanceerd vanop rechts door Limpens (die op uitstekende wijze William Stallaert ver ving). De Aalsterse rech- edg reede terflankverdediger reikte Ferrerra, die- behendig van een Jfre t tegenstanders ontd jent en Salvador kon aan ge v len. De Braziliaanse iter schutter tikte de bal heerst voorbij doel Coomans en meteen het «amen en uit» Diest, dat het kansje op een doord r ko gen naar de eindro in rook zag opgaan, werd geveld door twee Aalsterse mat ren met briljante fers waarop het et ,"dai «first class» mocht plakt worden, dracht leverde in de dedigingszone zoie twijfel de beste ven !breJ ting van het jaar en v schikt bovendien ove ^tl{ gewenste fysische 1 lzet ditie om met naar het einde van seizoen af te stevenei aan te treden voorj®^1' «kompetitie in de petitie» tot heil van drachts kassier. tjVelc Ref Thirion le aan vóór 3.000 kijkers. Diest: Coomans, denbergh, Van brempt, Sadri, Toe Draelants, Grieten, «iriêS. h Q oT-on roeg 1 tot s iet je Meeus, Versavel), Gestel. Eendracht Aalst: Geersom, Limpens, Kemseke, Desangh J*ch£ Cornelis, Sergeant, r rickx, Arnolis, Ferre Salvador, Van Roy Vermeulen). Doelpunten: 35' Ferrerra 86' Salvador A. BLC FCWieze O De Klinge 1 De brouwersploeg is door ongeluksdoelpunt dat aan ze nieuwe nederlaag de basis lag van de bezoe- gszins teruggevallen in kende zege. Na een kwar- kla8sement. In zijn tier in de tweede periode liswedstrijd tegen De speelde Siccard een nogal nge werd aan den lijve gemakkelijk balletje terug lervonden dat men moet op zijn doelman. Deze had en om te winnén. Gedu- te laat het maneuver be de de volle duur van de merkt, en tot eenieders ont- r.te helft was Wieze de steltenis belandde het leder xaangevende ploeg, in het Wieze-doel. FC kwam .1 éénmaal voor het doel, heel moeilijk deze tegen- ven de kanonnen deer- slag te boven, en het was in gebreke slechts in de laatste vijf mi nuten dat er werkelijk ge- a de koffie kon De Klin- vaar dreigde voor het Klin- ieer in de wedstrijd ko- gedoel. In de allerlaatste Beide ploegen konden minuut, na voorbereidend puik samenspel meer werk van Merckx, liep Van i één behoorlijke aanval den Bremt achter de gelijk- -etten, doch de afwer- maker aan, doch zijn kop- g faalde langs beide zij- stoot ging nipt over de dek- Het was dan eerder een lat. In Sint-Gillis-Waas werd de heer Gaston Baetens (derde van rechts op de eerste rij) officieel gehuldigd. De heer Baetens is voorzitter van het provinciaal voetbalkomitee van Oost-Vlaanderen en heeft er 35 jaar dienst opzitten. Schepen Roger Roggeman (eveneens één van degenen die in dat komitee zetelt) nam de honneurs waar. Verscheidene vooraanstaanden uit het Oostvlaams voetbalwe reldje waren op de afspraak. We herkennen ondermeer de h. Gilbert Dermaut, voorzitter van de scheidsrechterskommissie, de hh. Jozef Lippeveldt, Lucien Swartelé, Roger Vah Acker, Dr. Dhavé, Roger Roelens, André Verdonck, Omer De Wispelaere, Edward Verbraecken e.a. (dw) Georges Heylens die zaterdagavond nog duidelijk sporen vertoonde van een zware en aanslepende griep was dadelijk na de wed strijd bereid om de sporthoumalisten te woord te staan na de 0-2 zege van zijn team tegen het aan huis nochtans oersterke Diest. «We hebben vandaag onze zege te danken aan de puike organisatie achteraan. Ik kan zonder schroom beweren dat de Eendracht- achterhoede qua organisatie en kollektiviteit haar beste wedstrijd van het seizoen presen teerde. We waren naar Diest getogen met in het achterhoofd de 3-3 uitslag in het eigen stadion (N.v.d.r. Aalst zag toen een 2-0 voor sprong nog teloor gaan in een gelijkspel). De thuisaanvallen werden oordeelkundig opge vangen alvorens die een serieuze bedreiging konden vormen voor doelman Van Geersom en op de flanken werden de flanken perfekt afge schermd. Ook op het middenveld kwamen Arnolis en zijn maats sterk aan hun trekken, terwijl vooraan Van Roy en Salvador als «uit schieters» voor zeer gevaarlijke situaties zorg den in het plaatselijk doelgebied. Alles klopte dus als een busje zodat ik mij tijdens de wedstrijd weinig of praktisch niets met het taktisch bord moest bekommeren, zaelfs niet na het ogenblik dat ik Van Roy, lijdende aan een ongesteldheid, door Vermeulen diende te vervangen. Ook hij paste het laatste halfuur volledig op het Aalsterse schaakbord,» aldus Georges Heylens. Op een vraag of Aalst nu al safe is wat de eindronde betreft, verhaalde de Aalsterse trainer het volgende: «We verover den tot nog toe 35 punten. Maandag a.s. komt Hasselt op bezoek in het Comelisstadion. Als we de Limburgers kunnen kloppen zie ik niet goed in hoe Eendracht van de eindronde kan weggedrumd worden. We rijfden tot op heden een vier op vier binnen en ik hou mij bij het feit dat men zes op tien een plaatsje in die fameuze eindronde verzekerd is. Trouwens, ik hoop zelfs dat we dit seizoen als tweede kunnen eindigen op de rangtabel. Dat zou een formida bel sukses zijn en doorbijten tot de laatste snik zijn we aan dat trouw Aalsters supporterspu- bliek zonder twijfel verschuldigd.» De Aalsterse hulptrai ner Jaak Van den Beghe heeft voorzitter Daele- man op de hoogte ge bracht dat hij aan het ein de van dit seizoen niet verder meer wenst te fungeren als hulptrainer van het Eendrachtteam. De Dendermondse sport leraar, die twee jaar als adjunkt én van Elegeert en Heylens fungeerde, meent dat het ogenblik aangebroken is om het te wagen als eerste en ver antwoordelijke trainer in een of andere klub. Vol gens de jongste berich ten zou er voor hem be langstelling zijn van een klub uit Bevordering en heeft zelfs een dirigent van een klub uit Derde Nationale gepolst naar zijn bereidheid. Aan het einde van het seizoen verdwijnt in de schoot van Eendracht Aalst een figuur die zelden in de kijker liep, maar als hulp trainer zonder twijfel veel diensten heeft be wezen aan zijn baas Hey- Diest-Aalst werd een ontmoeting die helemaal in het teken stond van het «resultaat». Diest moest aanvallen om de situatie te verbeteren op de ranglijst, en dit deed het met veel overtui ging. Het botste echter op een clever» spelend Aalst dat de meeste aan vallen van de thuisploeg wist op te vangen alvo rens een reëel gevaar ontstond in de «zone van de waarheid». De rest kan men raden: Een dracht hanteerde het wapen van de counter op een behendige wijze en was aartsgevaarlijk langs de spitsen Van Roy en Salvador. Het taktisch uitgekiende plan lukte volkomen. De twee Aalsterse doelpun ten waren daarenboven twee juweeltjes. Bij de eerste treffer was Johan Dierickx langs links op gerukt, plaatste de bal bij Ferrerra, die of schoon hij omringd was door drie plaatselijke verdedigers, zich zeer behendig wist vrij te spelen en te scoren. Bij het tweede Aalsterse doelpunt kon Salvador in het midden van het terrein een voorzet van rechts meepikken. De Zuidamerikaan won een lange tweemans-spurt naar het doelgebied van lens, vooral dan ook bij het bestuderen van de esbattementen van de tegenstrevers van Een dracht, waarover hij tel kens een uitgebreid ver slag aan zijn sportieve big boss doorspeelde. We begrijpen de beslis sing van Jaak Van den Berghe volkomen als hij zegt: «Ik meen dat de periode in mijn leven is aangebroken om de sen satie van het trainer schap nog eens te be leven». Verbinding met hem kan opgenomen worden op het adres: Hekke- straat 6, 9330 Dender- monde of telefonisch op het nummer 052/ 21.65.30. A.BL. Diest en plaatste de bal haarfijn door het doel- vlak. Aalst nam natuur lijk nadien geen enkel risiko meer. Op het mid denveld bracht Arnolis de gewenste rust en ach teraan was Gerard De- sanghere niet te pak ken. De Aalsterse libero speelde op Diest zonder twijfel zijn beste wed strijd van het seizoen. Hij organiseerde oor deelkundig de Een- drachtverdediging en zorgde ervoor dat nooit maar dan ook nooit eni ge paniek ontstond voor de neus van doelman Van Geersom. die in fei te een rustige voetbala vond beleefde in de Wa rande te Diest. Geert Van Roy van zijn kant was in een mindere dag. Geert kloeg al over hoofdpijn vóór de wedstrijd, nam een paar pijnstillende ouweltjes maar die hulp middeltjes bleken onvol doende om hem fit te krijgen. Na een uur be sloot Georges Heylens hem te vervangen. Hij bracht Vermeulen tus sen de lijnen en Ferrerra kreeg de opdracht om in punt als vrijbuiter rond te draven. Manu speelde op Diest eveneens een verstandige wedqtrijd. Tijdens het eerste uur voor de vervanging van Uldct T 31S g- ren. tege mem. leni joha irug len or t jedel Van Roy kreeg zogenaamde «vrije toebediend en dat helemaal naar de zin de Brusselse Spanja Hij hielp waar het n< was zowel in ven |y ging als in de aanva onderschreef daar dat voetbal een ploeg bij uitstek is. Ook Jo Dierickx zorgde een «sportieve sto Hij liet oefenmee Heylens weten niet met zijn ploeg) kon afreizen daar zijn echtgenote naar kraaminrichting di over te brengen. Sti Johan verscheen we het Diestse stadion Var 't>-° ofschoon oefenmee ty dstri deg gen Heylens hem de keuze het besliste toch te spelen met in achterhoofd de geda ht dat hij opnieuw gelu mt ge vader kon wor i wo: enkel Georges Heylens het 1 stempelde het g van Johan als... eei ste mentaliteit, die vèreffe dig past in een of waarvan het hoe akkt wordt verwacht. 1 BkeL zit dus in de goede 1 om door te stoten de eindronde. Misse wordt dat al verw- lijkt op tweede Paa ter gelegenheid va overkomst van Haat Maandagavond meldde ons voorzitter Dael man dat de Eendracht Aalst-trainer Georg Heylens een nieuw kontrakt met een loopt e" van twee jaar had ondertekend met de Aalst se tweede nationaler. Dat lag enigszins in ijd lijn van de verwachtingen nu dat de jongs n he weken enkele hindernissen zoals de vernie °or wing van de akkommodatie in het verschi *eei liggen. Gans nieuw is de bijkomende funkl hJels van Georges Heylens, nl. die van manager. D houdt in dat hij verantwoordelijk zal zijn vo de aankopen van nieuwe spelers, vooral nu d b. geweten is dat Eendracht zijn kern wil uitbr jn den. Wie dat wordt is vooralsnog niet gewets cc Alles hangt af van wat de eindpositie zal z 6mer van Eendracht aan het einde van de eindronden v; it par r. Ke helfi de g enl een nan 8 dai fisch Roe ig ii tajge van een rickx de 1 i v ree de erd voor Kaï het oteg- imid bezo

De Voorpost | 1981 | | pagina 16