Degradatiespook grijnst op rood Hitervoetbal beloond K Onkans bezworen Danny Depage blijft overeind Paas- geschenken Rode lantaarn bezegelt lot van buren Overwicht niet in cijfers uitgedrukt Keihard Fris van de lever De Voorpost - 17.4.1981 rse SV-Olsa 0-2 ■rse SV dat nog altijd de tweede plaats ambieerde 'alen op eigen veld. De rood witten gingen in het verleden wel punten pakken bij leider Zottegem en ed geklasseerde Evergem, maar werd nu weer voor eede opeenvolgende keer geklopt op eigen veld. i is het definitief afgelopen voor Lokerse. In de ende wedstrijden zal dan ook nog meer het licht op gezet worden voor de jeugd. De Smet is inmiddels iste waarde geworden terwijl ook Wittoeck reeds kansen kreeg. tier, die terugkeert na een zware verrekking, en Van Havermaet zullen in de komende wedstrij der aantreden met Lokerse S.V. aan i in 1 wa ren het duel tegen Ol- nog eens overdui- de oorzaken lig- het Lokerse falen veld. De tegen komt steevast naar met een behoudende ing terwijl Lokeren h toch wel te gemak- laat verleiden tot «ven offensieve risi- 'oeg daarbij de vast- dat de Lokerse aan zei f slechts moei- scoren komen en iet je het wel. Daarbij spelers dan alleen ik aan discipline en worden want ze- Olsa werd er ig geknokt om de te pakken. lot s /en !brek - M en (gei ove „mg ie Inzet liet reeds vanaf de iuut in de kaarten Een eenzame spits en met lange ballen worden want het ïveld leunde kon bij de defensie, iadden de bezoekers sis geluk nodig om te 'en. Reeds op de 7de knalde Van Rom- tegen de dwarslat demand was gevolgd ïernemen. Even later ichael Van Bocxlaer iragspeelbal onder- len maar in plaats te schuiven naar gedekte Dullaert be- [jj lichael zelf naast het 'Woo- die mogelijkhe- lfi aan anilt den stimuleerden Lokerse *\0 :-v r„\^v.- om fors te blijven door- ''ÉfjlMlJy11 j .JBÈH drukken. Dat Lokers offen- sief leverde evenwel geen tastbaar resultaat op Wel v>*k' een pak vrijschoppen waar- i bij Ollevier wel een Olsa- speler k.o. zette maar doel- punten bleven uit. Dat lang verwachte doel punt kwam er dan aan de Van Renterghem kan in extremis een bezoekende aanvat afbreken. (Lokerse-Olsa overzijde. Bij Lokerse 0-2) (dm) stormde iedereen in het of fensief zodat Olsa unieke countermogelij kheden kreeg Bij een schaarse tegenstoot kon doelman Van den Bogaert de bal niet onder kontrole houden en libero Ott kon het leder al leen verder in het doel schuiven. Onder impuls van een on vermoeibare Ollevier bleef Lokerse ook na de rust storm lopen. In deze perio de moest een vrijschop van Ollevier wel van de lijn ge haald worden door een ver dediger. maar ook nu zat er geen doelpunt in. Op de 81ste minuut viel dan defi nitief de beslissing toen weer een schaarse tegen stoot van de bezoekers met sukses kon afgerond worden. Lokerse SV: Van den Bo gaert, Kint (60' De Smet), Ott, Claude Van Bocxlaer, Van Renterghem, Ollevier, De Kerf, Van Rompaey, Van Driessche, Dullaert en Michael Van Driessche. w v L Een verwarde faze voor het Lokerse doel (Lokerse-Olsa 0-2) (dm) Gandasparta 1 Herleving Vrasene 3 De tegenslag waarmee de zwart-witten vooral in het begin van de huidige kom petitie moesten afrekenen is gelukkig voor hen hele maal over, en omdat nu ook de onzekerheid nopens het behoud is weggenomen, pakken de Herlevingenaars de jongste weken uit met luchtig voetbal waarin ook de doelpunten niet ont breken. Jongstleden zondag moest in een inhaalwed strijd ook Gandasparta er aan geloven, en dat is hele maal niet verwonderlijk als je de Vrasense pletrol on meedogend op gang laat komen. Na een goeie tien minuten spel had Luk Van de Vijver al voor een rooskleurige uitgangsposi tie gezorgd door tweemaal de thuisdefensie met zijn vlotte dribblings uit ver band te halen en in samen spel met Lardenoir de keep er het nakijken te geven. De verdere eerste helft was dan ook een makkie voor de Herlevingbacks doordat de Gandaploeg veel te statisch optrad. Na rust kwam de beste thuisspeler Blomme toch aan een doelpunt na een vrijschop, maar deze moest overgedaan worden omdat de Vrasense muur te dicht stond. Meteen gingen de Waaslanders er opnieuw wat feller tegenaan met als bekroning een prima knal uit de tweede lijn van Smet en 0-3 op de 75ste minuut. Met deze veilige voor sprong voelden de bezoe kers zich met recht en re den in veilige haven en daar kon de eerreddende treffer van De Meyer enkele mi nuutjes voor afblazen niets meer aan veranderen. MANIL win Bynoe liet de verdedi ging ter plaatse, maar an dere blauwwitten waren niet gevolgd om af te ronden. Aan de overzijde eiste Oostakker nog een straf schop op wegens handspel van een Temsenaar. De ref die echter bij het gebeuren stond liet het spel door gaan. Nog een ingreep van Peynaert op Hubert Verbe- ke leverde voor eerstge noemde geel op. In de slot minuut kon Lannoye nog een poging van Geert Rooms op de doellijn ver werken. In de aanvangsfase van de tweede helft keek Erik Van Goethem tegen geel aan wegens gevaarlijk spel. Dit lot viel later in de speel- helft ook Edwin Bynoe en Erik Vermeulen te beurt. De verdedigingen bleven de wedstrijd onder kontrole houden tot de 25ste mi nuut. Een één-twee bewe ging tussen Frank Van Buynder en Edwin Bynoe bracht Frank in mooie schietpositie, maar de Tem senaar werd door Lybaert tegen de grond gesmakt. Een logische strafschop volgde. Specialist Geert Rooms klaarde de taak keu rig op (0-2). Temse bleef het duel kon- troleren en pakte nog uit met enkele gevaarlijke counters. Oostakker kon in een slotoffensief toch nog de eer redden. Een goed spelende doelman Joris De Maeyer had geen verhaal tegen een poging van Van Landeghem (1-2). Ronse SK Lebbeke Kemzeke Van Renterghem hebben de voeten vol met de bezoekende aanvallers. 0-2(dm) achterhoede; eerst met een knappe kopbal die rake lings naast ging en vervol- eindesei- gens met een schot van 5 j dstrijd maakten bei- dichtbij, net in de armen degradatie bedreig- van de thuisgoalie. Het er een zeer zwak nogal overhaast offensief en mag de ganse van rood-zwart, waarbij al- helft werkelijk als lés naar voren werd ge- voor niets bes- stuurd bracht natuurlijk /or^j worden een vergroot risiko mee bij keer luidde de een of andere Brakelse uit- Kemzeekse doel- braak. Het was dan ook en wel wanneer de zulk een counter die vijf Michielsens een minuten voor tijd een 2-0 lukte, maar kloof op het bord bracht ie v|reffer door vooraf- Door deze nieuwe neder- offsidestand van laag lijkt de redding meer 1O0 lakker De Bleeckere dan ooit onmogelijk, te meer daar alle staartgeno- deze eerste perio- ten (lees Boelare en La tem) de Waaslanders op verplaatsing gingen goede draai en winnen en de kloof reeds 3S^ i enkel in het mid- twee punten wordt met de puik presteren- derde laatste. Ook is het zien evolueren, niet onmogelijk dat dit jaar dan ook niet meer drie en zelfs vier eerste pro dat oefenmees- vincialers de wijk moeten Roelandt enige ruimen, omdat drie of vier in zijn voorlinie Oostvlaamse bevorderings door de in- ploegen met name Ra- Gerry Eemans cing Gent, Deinze (nu al ontgoochelende veroordeeld), Meulebeke en/ terwijl hij de of Geraardsbergen, degra de hand gehouden deren van der Staal. Dat de Kriekepitteploeg rechtsachterplaats na elf jaar aanwezigheid in de 8tart van deze de eerste provinciale het door Mark Yze- volgend seizoen een afde- ingenomen, in- ling lager zal moeten spe- voor een niet volle- len, vindt volgens Alex De Karei Van Hecke. Block vooral zijn reden in het uur om bij de de langdurige kwetsuur weer te keren van sterspeler en doelpun- igsln het te zware ver- tenmaker bij uitstek Dirk de Klauwaerts. Roelandt, die nauwelijks goed gelanceer- vijf volledige kompetitie- rolde gans wedstrijden speelde op en nam keeper Ook haalt onze zegsman (1-8). het feit aan dat zijn ploeg ^middellijke reaktie niet minder dan drie .keer mocht er een puntje verloor in de want in minder laatste minuten van een minuten tijd zaai- wedstrijd: een verschil dat telkens op nu dus beslist over dalen of >nd e" van Eddy Saman blijven Frappant is het ver- paniek in de lokale der dat de Kemzekenaars in de jongste acht wedstrijden zo maar eventjes elf punten behaalden en daardoor ook alle hoop op redding hoog hielden. Een klein maar pi kant detail mag overigens ook wel aangehaald wor den. de Klauwaertsploeg kreeg over heel het seizoen genomen slechts een ge middeld supportersaantal van 250 man, en daarom verwacht men ook aan de provinciale baan dat het in de tweede provinciale met alle gewestelijke derby's in het verschiet niet flauwer kan uitvallen, of een levend bewijs van de volkswijsheid «God slaat niet, of hij zalft». MANIL Sinaai 3 Stekene 1 Het lijkt wel alsof de Her levingenaars tot deze bu renstrijd hebben gewacht om nog eens met een over winning uit te pakken en aldus weliswaar onrecht streeks uit te maken met wie ze afzakken naar vierde provinciale. Vooral de twee Cerpen- tiers (wel naamgenoten, maar geen familie) diri geerden hun ploeg naar een knappe prestatie en ston den met hun beidjes in voor twee doelpunten: aan de 32ste minuut katapulteer de Eddy een vrije trap van- op dertig meter naast de muur en buiten het bereik van de gastkeeper, en rond het uur leverde ook Hubert een ware kanonkogel af tot in de winkelhaak. K.A.V.D. 2 Boelare 3 De klok wijst vijf voor twaalf aan voor K.A.V. Dendermonde. Reke ning houdende met de mogelijkheid dat er dit seizoen wel eens vier ploegen uit de hoogste provinciale reeks zou den kunnen tuimelen, is het meer dan noodzake lijk dat K.A.V.D. zondag zijn wedstrijd wint te gen het veroordeelde Ra cing Wetteren. Nadien komt SK Lebbeke op be zoek en de mogelijkheid bestaat dat ook deze ploeg op dat ogenblik nog punten moet hebben om zich definitief veilig te stellen. K.A.V.D. weet meteen in welke situatie het is beland. Verliest het tegen Wetteren, dan behoort volgens seizoen de derby tegen Een dracht Sint-Gillis tot de mogelijkheden. Dan mag K.A.V.D. wel defi nitief worden afgeschre ven als hoogste gezags drager in de Dender- mondse voetbalsport. De voorbije zondagna middag waren we alvast ge tuige van een ontgooche lend optreden van de Den- dermondse eerste pro vin- cialer tegen het nochtans zwakkere broertje uit de reeks, Boelare, een van de ernstige kandidaten voor degradatie. Als we op een verdienstelijk winnaar wil len tippen dan gaat onze keuze zonder enige twijfel naar het bezoekend team, dat, zonder gensters te slaan en bijwijlen al even zwak als de thuisploeg, ge noeg energie in de weeg schaal wierp om de «koste lijke» puntjes te veroveren. Bij Dendermonde is zeer duidelijk het beste eraf. Het elftal draait zeer hoekig rond, durft haast niets te ondernemen dat het bekij ken waard is en mist vooral inzet om de slechte momen ten te overbruggen. Al bij al een inspiratieloos voetbal waarbij wordt getracht op de een of andere manier topschutter Van Den Dries sche te bereiken. Maar bij die pogingen zijn de voor zetten meestal slordig en gebeurt alles zo traag dat de tegenstander een zee van tijd heeft om de noodzake lijke tegenmaatregelen te treffen. K.A.V.D. dat vrij vroeg op voorsprong was geko men, gaf enige tijd de in druk naar een afgetekende zege te stevenen. Dat ware misschien gebeurd had Ed dy Van den Driessche rond het halfuur zijn schoonste scorekans uit de wedstrijd niet gemist. Maar goed, de bezoekers konden zich even voor de rust optrekken aan een tegendoelpunt, een treffer waarbij de Dender- mondse «tweede reserve doelman» niet vrijuit gaat, vermits hij de bal zo onhan dig behandelde op dat ver schot van Eggermont dat het leder achter hem over de doellijn viel. Sommige «laatzitters» in het chalet van Club 57 waren die faze nog aan het kommentari- ëren of de bezoekers sloe gen na de rust onmiddellijk toe. Nogmaals uit een faze waarbij de «dekking» in de plaatselijke verdediging volledig zoek was. En na dien kwam het verschil tus sen de beide teams duidelijk aan het licht. Dendermonde bleef verder ordeloos voet ballen geschoeid op eenzelf de patroon, namelijk het zwiepen van hoge ballen naar het penaltypunt om het hoofd aan Eddy Van Den Driessche te bereiken. Boelare van zijn kant vond voldoende morele kracht om bij ieder balverlies in het kamp van de Denderzo- nen onmiddellijk de neus aan het venster te komen steken in het verdedigings- gebied van de thuisploeg. Na een derde bezoekend doelpunt een knal van Nascalla via de onderkant van de lat was het over duidelijk dat de thuisploeg het tijdens het laatste half uur extra moeilijk zou krij gen om die achterstand nog te kunnen overbruggen, te meer daar tijdens het laat ste tegenoffensief de ganse opzet van de aanval veel te traag verliep en zonder de juiste aanpak. Dat knap schot van Luc De Lentdecker op acht mi nuten van het eindsignaal bracht nog enige hoop in de plaatselijke rangen, maar Boelare kon in de slotfaze de laatste reserve aanspre ken om de 2-3 cijfers op het scorebord te houden. Zij die deze keer thuis gebleven waren om de spannende fi nale van Parijs-Roubaix mee te leven voor het scherm hadden zeker geen ongelijk. Nogmaals eraan herinneren K.A.V. Dender monde dat het vijf voor twaalf is en dat een neder laag nu zondag tegen Wet teren tot biezonder ernstige gevolgen zou kunnen lij den. Winnen is meer dan ooit een must... E.D.M. Wilskr. Moorsel 1 Baasrode 0 Hoe een dubbeltje rollen kan, ondervond men nog eens aan 't Hof Texel, waar Baasrode te gast was. De thuisploeg was in alle do meinen de beste, doch kon met de beste wil van de we reld zijn overwicht niet uit drukken in doelpunten. De 1-0 kwam er dan nog langs een own-goal gescoord door een bezoekende verdediger. Dit doelpunt viel na 32', toen een hevig geharrewar ontstond voor het doel van Baasrode. Wie allemaal naar doel schopte was niet meer uit te maken. Alleen het laatste schot van Ver- leysen was zichtbaar. Dit kaatste af op een Baasrood- se verdediger en Wilskracht leidde met l-O. Met deze stand werd ge draaid, en wat in de eerste helft reeds duidelijk bleek, dat Wilskracht veel onkans had bij de afwerking, werd na de rust nog duidelijker. Hoe Hugo Van Herreweghe ook zwoegde, de bal wilde niet binnen. Wilskracht was veel sterker en wij overdrijven zeker niet als we beweren dat 6 a 7 kan sen de nek omgewrongen werden. Verdiende zege, doch met veel te lage cij fers. Niettemin heeft Wilskracht zich ondertus sen weten op te werken naar de top van de klasse ring, zodat een dichte ere plaats er nog steeds inzit. A.V.H. Oostakker 1 K.8.V. Temse 2 De doublures van de zes gekwetste Temsenaren heb ben zich goed geïntegreerd. Vooral de wilskracht die de ze manschappen aan de dag legden op het einde van de ze kompetitie maakte de Temseploeg tot een strij dende formatie. Temse drukte zijn stempel reeds vlug op het gebeuren. Oost akker moest alle hens aan dek roepen en bestendig met vier achterspelers ak teren. Maar in de 18de minuut hadden de bezoekers suk ses. Een inzenden van Ed win Bynoe werd door Frank Van Buynder in doel verwerkt (0-1). Eén minuut later werd Erik Van Goe them tegen de grond ge legd in de strafschopzone maar de fout bleef zonder gevolg. Hierna luwde de eerste storm en kwam Oos takker meer in het offen sief. Het thuisteam zag ech ter niet op een foutje en de resoluut leidende ref Staes riep de thuiskapitein even op het matje. Een mooie aktie tussen Patrick Van De Vel en Er- De spelers van SK Lebbe ke dienen in blok gefelici teerd om de manier waarop ze zich in Ronse hebben ver dedigd, dit rekening hou dend uiteraard met de mo gelijkheden van die spelers. Het bestuur van SK Lebbe ke had hen bovendien ook nog de winstpremie beloofd in geval ze een puntende- ling zouden behalen. Dat doel werd bereikt. Lebbeke heeft zich defensief teweer gesteld tegen een ploeg die, net als de Konkelgoedjon- gens punten nodig heeft om zich van het behoud te verzekeren. De grote figuur bij SK Lebbeke was doelman Dan ny Depage. Hij behoedde zijn ploeg voor de neder laag. Eerder reeds hebben we op de kwaliteiten van deze bij Lokerse wegge kochte doelman gewezen. Danny Depage is een ver sterking voor SK Lebbeke. Bovendien mag men deze voetballer ook wel eens als een toonbeeld stellen. Voor al in de tweede helft heeft hij op Ronse knap werk ge leverd. Dat was nodig want de plaatselijke aanvalsgol ven kwamen om de ha verklap vervaarlijk afge rold. Lebbeke moest in de loop van die tweede helft nog twee vervangingen door voeren. Eerst werd Stefaan Ravijts gewond en in zijn plaats werd een beroep ge daan op Johan Bosman. Met nog een kwartier speel tijd voor de boeg diende ook speler-trainer Hans Schö- ning geévakueerd. Het is zeer de vraag of hij zondag ter gelegenheid van de trip naar Lokerse van de partij zal zijn. Iemand die er niet meer zal bij zijn is Jean- Pierre Lippens. Hij is voor de rest van de kompetitie geschorst. Voor Lebbeke is winnen in Lokeren haast een must. Het heeft wellicht nog een tweetal punten no dig om zich definitief veilig te stellen. Dat zou vast nu zondag moeten gebeuren. De volgende tegenstander noemt K.A.V.D. De kans zit er dik in dat Dendermonde ook tot de laatste speeldag moet wachten om de degra datie te ontlopen. Stel je even voor, een strijd tussen Dendermonde en Lebbeke waarin eigenlijk de beide ploegen zouden moeten winnen om eerste provin ciale te overleven... Vader Danny Depage De Lebbeekse doelman Danny Depage is deze week vader geworden van een flinke zoon die Bart werd gedoopt. Moe der en zoon stellen het goed, pa eveneens. Va der Danny heeft op de geboorte zijn ploeg maats alvast op enkele rondjes getrakteerd. De voorbije zondag was hij al in blakende konditie. Dankzij hem won Lebbe ke een punt. Wellicht heeft hij de prestatie van negen maanden geleden in Ronse overgedaan, maar dan op sportief vlak natuurlijk. Profi ciat, Danny... E.D.M. Melsele 1 Hoewel de Bazelse tegen strevers in de huidige stand niks meer te winnen of te verliezen hebben, kreeg Svelta het aan de Barbier beek knap moeilijk met alle gevolgen vandien. Van bij het begin was het duidelijk dat beide elftallen er zin in hadden en vooral de Melselenaars belaagden doelman Troch meermaals. De thuisploeg werd door dit sterk agressief spel van de gasten geenszins afge schrikt en prikte niet onge vaarlijk tegen. Bij zijn tweede kans binnen een mi nuut omspeelde Borghye handig zijn bewaker er schoof kalm in de verste hoek binnen. Door dit doel punt aangewakkerd eiste Sportkring nu het betere spel op, hoewel de Sveltaan- se voorlinie zich evenmin onbetuigd het, maar zich te vaak op buitenspelstand het betrappen. Het lokale overwicht kreeg enkele minuten vooi de kampwisseling nog een goaltje in geschenkverpak king van de Melseelse libe ro mee. Deze gaf immers een uit stekende pas (of was het een mislukte terugspeel bal?) in de voeten van op portunist Van der Weeken (2-0 in de 41ste minuut). In de tweede helft bleek de inspiratie bij beide oppo nenten aanvankelijk zoek, tot de Bazeldoelman aan de 68ste minuut met een slechte stomp in de fout ging en zijn eigen verdedi ger De Roeck tot in doel ontzette (62ste minuut: 2- 1). De lokale ontnuchtering was echter slechts van kor te duur want Van der Wee ken en Borgheys drukten alweer zo sterk op de Svel- tadefensie dat Janssens vijl minuten later onvoldoende met het hoofd wegwerkte en Borgheys die verloren bal haarzuiver onder de deklat weg verlengde. Deze nederlaag heeft vooi de aardbeijongens geen kwalijke gevolgen vooi hun objektief van vice-kam- pioen, want naaste achter volger Berlare verloor even eens. MANIL HO Kalken R.S. Haasdonk In de wetenschap dat ze voor het eerst onder de ogen van him nieuwbakken trainer wel eens het onder ste uit hun body konden en mochten halen, stormden de Sterjongens onverdroten het Kalkense plein op en bouwden van bij de eerste minuten een overdonder end meesterschap uit dat na vier minuten spel reeds werd verzilverd door een af standsschot van Kleber Maes. Op het kwartier had den ze tot tweemaal toe pech toen eerst een lobbal van Catthoir op de deklat geraakte en vervolgens een schuiver van Caluwé van de lijn werd weggehaald. Het was slechts uitgesteld want op de 25ste minuut was het alweer Caluwé die met een goed getrapte retro num mer twee optekende. Na de rust keerden de kansen voor het lichtelijk aangeslagen Haasdonkge heel, omdat de rood-geler te vaak het middenveld ui- handen gaven en slechts zelden voor het Kalkendoe verschenen. Hiervan maak te Hogerop Kalken van zijr kant dankbaar gebruik oir een aansluitend doelpun via Borgelioen te lukken maar hierbij bleef het dar ook. Eerder, bij aanvang van de tweede helft, kreeg Spor tief Stekene een enige kans om langszij te komen, wan neer voor fout op Goossens een penalty werd toege kend. Chris Ferket schoot deze goedgeplaatst maar iets te zacht zodat keeper Notenbaert met een prach tige reflex kon redden. Deze tegenslag kwamen cfe messenvechters nooit meer te boven, temeer daar de Sinaaispelers het speel veld erg klein maakten en zeer bedreven de bal in ei gen rangen hielden. Een verbeten eindoffensief bracht dan toch nog een bezoekend doelpunt op langs Schaap. Herleving Si- naai liet ook nu niet begaan en Hubert Cerpentier die werkelijk in een begena digd dagje was, stuwde zijn makkers weer vrankuit in de aanval en gaf twee minu ten voor tijd Mark Van der Weeken zelfs de kans om een verdiende 3-1 stand aan - te tekenen. MANIL.

De Voorpost | 1981 | | pagina 17