Eendracht Sint-Gillis resultaat van samenhorig streven Titel voor Gerrit Greevelinck: en nu even uitblazen Kampioen na monsterscore Provinciaal voetbal Voorzitter Leonard Baetens: verantwoord beleid met aandacht voor de jeugd BbSit in Moorse! op één punt, doch werd met 1-0 door Wils >r door te stot fu^ onbaatzuchti in een dynai len a •e bestuur jggm basis van d band Joor c de heri Matthijs wee met Iiansola 17.4.1981 - De Voorpost De spelers van Eendracht Sint-Gillis hebben zich in de Berlaarse kleedkamers rijkelijk met schuim- wijn overgoten. Het waren vreugdetaferelen die voordien al op het terrein werden ingezet, en die slechts bij het maandagochtendgloren in diverse Sint-Gillisse kroegen werd besloten. Voorzitter Leonard Baetens zat maandagochtend met een lelijke kater opgescheept toen we hem aan de telefoon kregen. Niet voor hem alleen was het een lange nacht geworden. Ook voor de meeste Sint-Gillisse voetbalfans werd het een hele gebeur tenis. De bloemetjes moch ten zeker worden bui- tengezet na een zo ze nuwslopende kompetitie waarin de doelstelling: kampioen worden, was vooropgesteld, maar waarbij men slechts ze kerheid kreeg op de der- delaatste speeldag. Sint-Gillis heeft die ti tel geenszins op een pre senteerblaadje gekre gen. SK Berlare is tot het uiterste gegaan, wat trouwens hun goed recht was. Lang, heel lang zelfs heeft Een dracht op het verlossen de doelpunt moeten wachten. Achter de om heining was er onder de fans geregeld tanden geknars te horen om zo veel gemiste kansen. Eendracht speelde onder stress zoals dat de laat ste weken al meermaals het geval is geweest. Uiteindelijk kwam er de bevrijding op zowat acht minuten voor het laatste fluitsignaal. Een opgerukte Ronny Van den Steen, die was inge vallen voor de gewonde Marc De Backer, rukte vanuit de tweede lijn op naar het plaatselijke doelgebied. Hij besloot zijn rush met een knal tegen de doelpaal. Eric De Geyter was bij de pin ken. De terugkaatser kwam in zijn bezit. Hij hernam, deed de netten trillen, en meteen was de titel haast een zeker heid. Toch heeft geel- blauw nog acht minuten lang op de tanden moe ten bijten. De puiten wil den absoluut nog in ex tremis een puntendeling in de wacht slepen. Dat zou ei zo na nog werke lijkheid geworden zijn. André Lion dreigde op een gegeven moment, maar hij besloot net iets te hoog om doelman Marc De Clercq in verle genheid te brengen. De opluchting kwam er slechts toen de klok de negentig minuten was voorbij gedraaid en het scheidsrechterlijke ge luid er kwam als een be vrijding. Mentale kracht Eendracht Sint-Gillis is niet toevallig kam pioen geworden. Tijdens de laatste zeven seizoe nen eindigde het vijf keer op de tweede plaats. Eén keer was er een pro motie aan verbonden, en dit nadat geelblauw eerst als overwinnaar was getreden uit een eindronde. Dat was vier jaar geleden toen er van vierde naar derde pro vinciale werd gepromo veerd. In deze reeks won het twee seizoenen geleden ook de eindronde. Maar het feit dat er een Oost- vlaamse ploeg uit de vierde klasse tuimelde (K.A.V.D.) trok een streep door de rekening. Na zovele keren te zijn gesneuveld in het zicht van de haven, is Een dracht nu toch kam pioen geworden. Een meer dan verdiende be loning is dat in ieder ge val. Bovendien bleken de Sint-Gillissenaars dit seizoen ook over het meest homogene elftal te beschikken. Ook op mentaal vlak was de ploeg bekwaam. Voorzitter Leonard Baetens hierover: «Met de bedoeling om naar tweede provinciaal door te stoten hadden we vorig jaar versterking aangetrokken. Het aan stellen van Oscar De Bleeckere als speler-trai ner bleek een goede gok te zijn. Hij kan mentaal iemand oppeppen. Voor de aanvang van iedere wedstrijd zorgt hij voor een morele opwarming. De spelers zijn mentaal op peil alvorens ze het terrein oprennen. Dan wordt er met overtui ging en een voorbeeldi ge inzet voor de punten gestreden. Dat is de kracht die in ons elftal schuilt. Chou De Blee ckere boezemt vertrou wen in. Zijn wenken worden opgevolgd en bovendien is hij zelf nog een uitstekend voetbal ler. De voorbeeldige geest die er heerst in de ploeg is grotendeels aan hem te danken. Hij is een troef voor ons en heeft van Eendracht een vriendenkring ge maakt, en een elftal dat eendrachtig kan stre ven,» zegt voorzitter Baetens. Denken aan volgend seizoen Dat Eendracht Sint- Gillis de beste ploeg van de reeks is, wordt zowat overal beaamd. Ploegen als Kalken, Berlare, Melsele en Baasrode koesterden op een gege ven moment ambities. Allen hebben ze him meerdere moeten erken nen in Eendracht Sint- Gillis. Dat men dezer da gen het behalen van de titel enige luister wil bij zetten, door het organi seren van een kampioe nenviering, ligt binnen de verwachtingen. Een kampioenenbal wordt meer dan waarschijnlijk op zaterdag 21 juni in het Gildenhuis op stapel gezet. Tussen al dat fees-i telijk gedoe in, gaat de Voor vele spelers van de nieuwe kampioen SK Her- dersem, was die titel reeds het mikpunt na de verloren en verzopen testwedstrijd vorig seizoen, tegen Berla re op het terrein van Wiche len Daar verlieten de spe lers van SK Herdersem het terrein met hangend hoofd, want zoveel miserie konden ze niet dragen. In hun ach terhoofd klopte het toen reeds: «Uitgesteld is niet verloren» en volgend jaar beginnen wij er opnieuw aan. Voor de «anciens» de spelers die van het eerste uur de geelblauwe kleuren verdedigen was het stil aan een gewoonte gewor den steeds de dichtste ere plaats te halen. Het seizoen werd in feite reeds na de match tegen Berlare ingezet, met de ein dronde om de eventuele bij komende stijger aan te wij zen. De SK-spelers doorlie pen wel een paar ronden, doch slaagden er niet meer in het moreel van de bange voorbije weken op te bren gen. Hun uitscliaaenng was dan ook het logische gevolg. En alsof die tegenslag nog niet erg genoeg was, werd doelman Benny De Cooman in één van die ein drondewedstrijden naar de kleedkamers verwezen. Achteraf werd hij voor een jaar geschorst. Een nieuw seizoen met een nieuw ge luid. Reservedoelman Dolf Cooreman werd aangezocht om in het belangrijke vol gende seizoen de netten te verdedigen, en twee jeugd spelers, Jan De Wolf en Pat- riek Matthijs keerden terug van RWDM, waar zij een seizoen lang op hoger ni veau meedraaiden en heel wat ondervinding opdeden. Al bij al, waren de vooruit zichten verre van slecht, tenzij dat er ook een nieuwe trainer kwamVoormalig oefenmeester Lucien Van Boxtael vond drie jaar vol doende en was kennelijk ook down door de zware lasten die hij getorst had. Bert De Cuyper werd samen met Johnny Van Goethem aangetrokken. Alhoewel Herdersem teerde op zijn klasse, bleven grote resul taten uit. In het seizoenbe- gin. gingen twee kostbare Dunten verloren en trainer De Cuyper was het eerste slachtoffer. In een mum van tijd werd daaraan ver holpen. Gilbert Waete- rinckx, die reeds zijn spo ren verdiend had op provin ciaal vlak als trainer, werd naar Herdersem gehaald en vandaag mag beweerd wor den dat Gilbert in grote ma te deze titel mag opeisen. «Invallen voor een ander, wanneer het seizoen reeds aan de gang is, is heel moei lijk!» luidde zijn toenmali ge kommentaar. Doch reeds zijn eerste wedstrijd kende zijn effekt. Herder sem was onmiddellijk ge promoveerd tot titelkandi daat. Er volgden zeer moei lijke periodes Verscheide ne spelers werden ge kwetst, zodat wijzigingen in de ploeg zich opdrongen. Anderen hadden een zeer moeilijk karakter, wat veel kopbrekens meebracht, doch uiteindelijk is alles op zijn poten terechtgekomen. SK Herdersem is de ver diende en ware kampioen Vorig seizoen schoot het dat ietsje tekort in de top wedstrijden om door te sto ten naar derde provinciale. Dit seizoen gingen puntjes verloren door gebrek aan inzet tegen mindere goden, doch in de vierpuntenwed strijden was SK onklop- baar Daar werd de titel ge wonnen. Wat de vooruit zichten van Herdersem zijn, zal men nog even moe ten afwachten. Gerrit Greevelinck, zowat kruisdrager van SK, heeft weken onder stress geleefd en wil nu even uitblazen. Nu eerst nog de kompetitie afwerken, dan even ont spannen in het tornooi van Heirnis Gent, kampioen van tweede provinciale dan onderhandelen met de trainer. Daarna kan over de toekomst gepraat Al ziet hij weinig problemen daar omtrent. A.V.H. aandacht van de klublei- ders al naar volgend seizoen. Voorzitter Leonard Baetens: «Het doel is ons in tweede provinciale te handhaven en er even tueel een behoorlijk fi guur te slaan. Wij zijn van plan versterking aan te trekken. Er zijn nog leemten in de ploeg. Die moeten opgevuld worden, willen we een waardige tweede provin- cialer worden. Ons doel is uiteindelijk door te stoten naar eerste pro vinciale. Een gemeente als Sint-Gillis met tien duizend inwoners moet een vertegenwoordiger hebben in de hoogste provinciale afdeüng. Daar zullen we alvast naar streven. Jeugdpolitiek werpt vruchten af Toen Leonard Baetens zowat vijftien jaar gele den toetrad tot het be stuur van Eendracht Sint-Gillis, beschikte de ze toen erg amateuris tisch ingestelde ploeg uitsluitend over een fa- nionelftal. De h. Baetens, bijge staan door ondermeer mensen als Georges De Looze, zijn toen met een jeugdpolitiek begonnen Op woensdagmiddag werden trainingen ge geven voor de jeugd. Dat heeft zijn vruchten afge worpen. Eendracht Sint- Gillis brengt thans ieder weekend zowat acht elf tallen in lijn. Die jeugd- ploegen wonnen vorig jaar de trofee geschon ken door het Gemeen tekrediet van België. Dit omwille van het feit dat de Sint-Gillisse jeugd globaal genomen de bes te resultaten behaalde in vergelijking met andere ploegen uit de derde pro vinciaal. Inmiddels kre gen ook reeds enkele jeugdspelers de kans om elders te testen en over te stappen naar ploegen uit hogere reeksen. Wij denken hier nog maar aan de huidige doelman van SK Beveren, Dirk Rosez. Volgend seizoen stapt er een Sint-Gillisse knaap over naar Ander- lecht. Het gaat hem om de twaalfjarige Werner Van Hecke. Vier jaar ge leden nam Leonard Bae tens het voorzitterschap van Eendracht Sint-Gil lis op zich. Van dat ogenblik af was één van zijn fundamentele eisen dat spelers die lid waren van het fanionelftal voortaan het verbod kre gen om de zaterdag er- Dit is de allereerste kampioenenfoto van SK Herdersem. Alle ingrediënten voor een bruisende cocktail waren er: toeters en vlaggen, geelblauwe kippen. En vanzelfsorekend ook fans en jeugdspelers (lp) Eendracht Sint-Gillis heeft vooraleer het verlossende in Berlare bibbergeld betaald: het duurde werd gescoord, (jj) gens aan een wedstrijd deel te nemen in het lief hebbers verbond. De h. Baetens was terecht van oordeel dat voetballers die op zaterdag een wed strijd hadden gespeeld, in geen geval bekwaam worden geacht om op de zondagmiddag het volle ambities heeft pond te geven. Enkele verder door te spelers gingen met die De principes niet akkoord zet van een en verlieten de klub. Nu schare vier jaar later is Een- ligt dracht Sint-Gillis een aan de gezond blok dat een drachtig kan streven en Baasrode rekende geklopt, (lp) I outs DI1UIV maar herk; 8pai er acl Van 1 Over Man Sme De strijd is gestreden. SK Herdersem is kampioen. Fans bestormen het omhelzen de vermoeide «helden». Voor een Doggenspeler (in het zelfs moeilijk zijn tranen te bedwingen: maakt hij dat ooit ook eens mee De champagneflessen knallen. Herdersem is kampioen in Vierde H na zege tegen Doggen, (lp) SK Herdersem 6 Doggen Eremb. O Weinigen twijfelden nog aan het resultaat van de wedstrijd tussen Herder sem en Doggen, één uur voor de wedstrijd. Het was immers pas twee uur toen we even poolshoogte gin gen nemen aan het terrein aan de Lange Haag te Her dersem. Tientallen suppor ters verdrongen zich aan de ingang allemaal getooid in geelblauwe kleuren. Be stuurslid wisten hun klub reeds kampioen, wat duide lijk af te lezen was van de talrijke spandoeken die rond het terrein wapper den. Eén fervente suppor ter kwam met gans zijn huisgezin aandraven met een ezel. Het zou geen echte geweest zijn moest er niet opgestaan hebben SK wordt geen kampioen Hij beweerde dat na Lut- terzele. Boon wijk, nu ook Opstal er zou moeten aan geloven. Toen wij een goed halfuur later dan definitief naar het terrein afzakten, was het feest reeds volop aan de gang. Herdersem was voor velen reeds kam pioen, want wat kon het zwakke Doggen in brengen? Al die woorden werden bewaarheid tijdens de wed strijd. SK overrompelde zijn tegenstrever zonder echt goed te spelen. Zonder de geschorste Jan De Wolf kreeg Doggen de gelegen heid rustig (soms té?) uit te verdedigen. Doch Patrick Matthijs en Frank Hanse- laer maakten veel goed. Al dient gezegd dat het ope ningsdoelpunt nogal lang uitbleef. Toen Frank Han- selaer dan toch eindelijk de muur doorbroken had, was de aanvalslust van de toe komstige kampioenen niet meer te sluiten. Het was een aal vlugge Patrick Mat thijs die de voorsprong ver dubbelde, en Stefan schoot nog voor de duidelijke 3-0 vooflQ op het bord. De dan al een poosje gang, zowel in de als op het terrein Kort na de kon Patrick mooie één-t' Hendrickx, deze ultieme voorzet de gewezen SK Aal ®aa balier scoorde hoofd nummer riek Matthijs tipte ter een voorzet van e Bracke tegen de net met nog 15' te spell M' het Patrick een listig balletje riek Matthijs naast e "dR bouwereerde man induwde. SK pioen. Na bijna 11 ren van inzet en het bestuur er in de ploeg naar ciale te loodsen. Pie gin Bij du Re i

De Voorpost | 1981 | | pagina 20