O Gelijkspel voor E.V. Aalst QKgJggf lc Van Bogaert ït niemand kans Regelmatigheidskriterium e Voorpost Ereprijs FABER Buggenhout praktisch zeker van de titel tvlaamse tafeltennisselectie klopt Brabant Avanti Lebbeke bij de heren, R.B. Dendermonde bij de dames Niklaas - Sleidinge rlaamse finale Kampioenschap van de geklasseerden Jtorcross icquaert en der Meersche ■het podium Motorcrosskalender H. Maes en D. Verguit naar Latijnse Beker De Voorpost - 17.4.1981 TWEEDE NATIONALE Etterbeek E.V. Aalst 17 |b het voorbije week in het stemmig van TTC Melsele ■lijks kampioen- >r niet-geklasseer- Zoals bij de vori- inheden was ook opkomst groot. Als favoriet vertrok Van Bogaert, maar e outsider Mare Van (mek tenonder te maar herpakte zich herkansing. Na een spannende aanhef er acht kanshebbers: fan Bogaert, Peter Overt veldt, Chris Marcel De Wüde, Lieven De uy D'Hollander en Raemdonck. In tales diende de Benny Smet af te egen superfavoriet Bogaert. Guy t wist Marcel De netjes onder te terwijl Chris Cools te klaren tegen Lie ven De Ruyte De meest spannende match was wel deze waarin Peter Van Overt veldt en Mare Van Raemdonck tegenover el kaar stonden. Marc Van Raemdonck vond zijn zelf zekerheid terug en zulks werd Peter Van Overt veldt in de belle fataal. In de halve finales haalden Luc Van Bogaert en Mare Van Raemdonck het vervol gens van Chris Cools en Guy D'Hollander. Mare Van Raemdonck die zichzelf geen kans gaf in de finale heeft niettemin de verdien ste tot het laatste punt te hebben gestreden. Luc Van Bogaert was te sterk. Voor deze 14-jarige student uit het St.-Henricus Instituut betekende het zijn tweede opeenvolgende titel. Uiter aard wordt dit ook de laat ste die hij bij de niet-geklas- seerden kan veroveren. Het P.C. Oost-Vlaanderen zal hem immers eerstdaags zijn eerste klassement toe kennen en hier mag wel een klassering D4 of D2 wor den verwacht. Luc Van Bo gaert lukte immers een prachtig seizoen, werd kampioen met Melsele E in vierde provinciale en met de jeugdploeg. In vierde pro vinciale haalde hij liefst 98% gezien hij enkel door Lieven Peeters van St.-Ni- klase werd verrast. Konkreet won hij 63 van de 64 wedstrijden. Bij de jeugd ligt het resultaat iets lager: 93%. Hier verloor hij twee wedstrijden nl. tegen Bruno Roels van Temse en Danny Van Gijsel van Be ve ren. Verder werd hij nog Oostvlaams dubbelkam- pioen en kampioen van Antwerpen in het Kath. Sportverbond bij de jeugd en niet-geklas8eerden in dubbelspel met Peter Van Overtveldt. Terecht wordt Luc Van Bo gaert door klubsekretaris Paul Rosiers een «grote» genoemd Reeds vorig sei zoen trad de jonge student op de voorgrond. Dit sei zoen was hij evenwel niet meer te stuiten en bewees ook in hogere reeksen zijn mannetje te kunnen staan Luc Van Bogaert waarmee we zondag een kort ge sprek hadden, geeft blijk van begrip en nuchterheid: «Het wordt volgend jaar heel wat moeilijker, ik zal evenwel ijverig trainen in zoverre zulks de studies toelaten. Dankzij de toewij ding van meester Rosiers ben ik reeds zover ge komen». Paul Rosiers moeten deze woorden zoet in de oren klinken. Iedereen weet trouwens dat Melsele staat of valt met deze onbaat zuchtige klubsekretaris. Uit ondervinding weten we dat, wanneer men zulke dankbare jeugd om zich heen voelt, men steeds be reid is zoals in een wieler wedstrijd een tandje meer te steken. Eendracht-voorzitter P Verstraeten was formeel in zijn kommentaar. Aalst, met een weer voortreffelij ke L. Moens in het doel, speelde een zeer degelijke wedstrijd te Etterbeek en met dit gelijkspel kreeg Eendracht in feite minder dan het verdiende. Het laat tijdig aankomen vaii de of ficiële scheidsrechters autopanne speelde be slist niet in het voordeel van Eendracht maar al bij al zit Eendracht nu toch op rozen om zijn twee reste rende wedstrijden naar Jemeppe en Flémalle af te werken. Het is inderdaad zo dat Aalst met 16 punten nu ze ker is van zijn behoud, vooral daar Kraamem 15 punten nog zeker een aantal punten gaat verlie zen wegens het opstellen van een teveel aan buiten landers Er zal dus heel waarschijnlijk slechts één Vlaamse ploeg dalen Maasmechelen? zodat dit meteen perspektieven opent voor Rosis en Sparta Aalst die zich nu nog in extremis kunnen redden in lste Landelijke Vier dalers in die reeks is inderdaad het rechtstreeks resultaat. Terug naar de wedstrijd. Eendracht startte vrij goed 1-2 na 6' maar het opvallend gemakkelijk toekennen van 7 m.-wor pen aan de thuisploeg door de gelegenheidsscheids- rechter zorgde voor een 4-3 score na 12'. Van Der Borght, M. Bayens en De Doncker brachten Aalst echter 4-6 voor 10' voor de rust en via 7-6 en 7-8 werd de eerste helft afgesloten met een 8-9 score. Ook na de rust bleef de wedstrijd opvallend gelijk- opgaand verlopen. Etter beek liep weer uit tot 12-10 en 13-11 (39ste minuut) maar keeper Moens stopte het thuisoffensief en een kwartier voor het einde hadden D. Bayens en J. Steemans Eendracht op nieuw langszij gebracht (14-14). Nadat diezelfde Steemans E.V. Aalst steeds één doelpuntje voor had ge bracht, wees het scorebord 17-17 aan minder dan 4' voor het einde. Beide ploe gen namen toen nog weinig risiko en met nog ongeveer 1*30 te spelen ging E.V. Aalst op balbezit spelen. De allerlaatste doelworp 15 se- konden voor het einde, ken de geen sukses. Scoorden: De Doncker 4, Steemans 5, Van Der Borght 2, M. Bayens 2, Van Herreweghe 2, D. Bayens 2. Reserven: Etterbeek 22 E.V. Aalst 19 Eendracht, met een voor zichtig wederoptredende G. Van Malderen bleef driek wart van de wedstrijd aan spraak maken op de zege. Via 5-6 na 10 minuten werd de rust bereikt met 10-12 en een kwartier voor het einde leidde E.V. Aalst nog steeds met 15-16. Scoorden: Van Malderen 1, Van Den Bossche 3, Cooreman 9, De Coster 5 en Comelis 1 EVA 2" LANDELIJKE het voorbije week onden in de sporthal nmel de selecties van laanderen en Bra- t oi genover elkaar in de S(_0I finales van de «Be- n België». Een inter- óale wedstrijd voor- ^nai len aan spelers van ;uuï neringen D en C en ispri c. an d laanderen had ge loor o.m. de niet-ge- u-de Roosen in te n als D6 en DO Helle- in Rooigem de plaats C6 te laten mes werd aange- met Myriam Muy- jrleving), Kathy De (Evergem), My- icharis (Herleving) Cordeman8 (St.- Deze ploeg deed tekend. Myriam t klopte Leroy, Ril- Messiaen, terwijl mgenoten om beurt van Leroy. Als me werd door Bra- rine Bogaert in lijn t die uiteraard bui- •ijd werd gesteld B-klassement, stvlaamse meisjes khet pleit met 10-6. ren D waar Dirk De ■e, Regi De Neve, ïeluwe en Roossen voor Oost-Vlaanderen aan traden, eindigde de wed strijd op een 8-8 gelijk spel. Hier was Dirk De Bosschere met drie uit vier wedstrij den de opvallendste figuur geweest. In de setstand werd Oost-Vlaanderen win naar met 21-19. Bij de he ren C tenslotte lieten Fir- min Buyck en Leo Vercau- teren van Sleidinge niets aan het toeval over. Helle- baut zorgde voor het negen de puntje daarwaar Dely met lege handen bleef De totaalzege in de wed strijd ging uiteraard ook naar Oost-Vlaanderen dat nu op zondag 3 mei 1981 zal aantreden in de halve finales. Spijtig genoeg zal de selectie Myriam Muy- laert moeten missen voor de eindstrijd gezien deze pre cies samenvalt met de na tionale kampioenschappen bij het Kath sportverbond, waarin Myriam Muylaert twee jaar terekte tweede is geworden in de C reeks en deze derde kans wenst waar te nemen om de titel binnen te halen. Net zoals bij de kwart-finales zullen de hal- ve-finales en finale even eens in de sporthal te Wem mei plaats vinden. In het lokaal van Small Street Gent vonden zondag de eindronden plaats van het Oostvlaams interclub- kampioen8chap. Twee streekploegen werden door setverlies van de finale ge houden, nadat ze het in de halve finales tot een 8-8 ge lijkspel hadden gebracht. Elckerlyc D werd reeds in de kwart-finales voor de provinciale titel van vierde provinciale gewipt door Rooigem B, waar Melsele E met Luc Van Bogaert, Guy De Ryck, Peter Van Over tveldt en Marc Van Raem donck het vlot haalde van De Pinte C. De volgende tegenstander voor Melsele E werd dan Geraards bergen B met Bob Rhode (D4) en drie D6 spe lers. Geen probleem uiter aard voor Luc Van Bogaert die zijn vier wedstrijden op een rijtje won. Ook Guy De Ryck liet zich trouwens niet onbetuigd en won er twee. Voor Peter Van Over tveldt en Mare Van Raem donck was de opdracht evenwel iets te zwaar. Het werd 8-8 maar de jongens uit de Vlaamse Ardennen wonnen 19 en Melsele 17 sets, waardoor Melsele E werd ui geschakeld. Klubleider Paul Rosiers, die natuurlijk ook van de partij was, tilde niet zo erg aan deze uitschakeling. «We hebben ons doel be reikt en Luc Van Bogaert heeft laten zien ook zwaar dere opdrachten met suk ses aan te kunnen. Voor ons is het seizoen schitte rend geweest>'. Beveren A kreeg Drive D als tegen stander in de halve finales van derde afdeling. Drive liep op een drafje vaij Beve ren weg. Toen de stand 8-4 was geworden en niemand nog iets gaf om Beveren A schoot het heilig vuur plot selings door de Beverse rangen. Wilfried en Walter Heyrman, Van Bogaert en Bruno Matthijs zorgden in een knappe stijl voor een verrassend terugkeer. Het werd ook hier 8-8 en dit betekende dat ook hier de sets van doorslaggevende aard gingen zijn. Spijtig voor Beveren maar Drive wist precies één setje meer te winnen en ging dan ook door naar de finale Zowel Melsele E als Beveren A werden bijgevolg uitge schakeld zonder te verhe zen. Een troost misschien, maar dan toch ook een dui delijk antwoord op de vraag of deze ploegen wel opge wassen zullen zijn in de ho gere reeksen, wat dan wel het meest geruststellend zal zijn voor beide ploegen. Mechelse 13 Buggenhout 13 Buggenhout mag beslist een kaarsje branden ter ere van Jochewoa Aalst. De Aalstenaars klopten inder daad Haachtse en hierdoor is Buggenhout nu zo goed als zeker van de titel. Trai ner De Proft en Co tellen nu inderdaad drie punten voorsprong op de Braban ders en met nog 2 wedstrij den te spelen te Haacht en thuis tegen Leuven kan de titel hen eigenlijk praktisch niet meer ont glippen. Na de wedstrijd za terdagavond zag Buggen hout de toekomst waar schijnlijk niet zo rooskleu rig in. Het behaalde gelijk spel verplichtte hen inder daad de uitwedstrijd tegen Haacht te winnen want zelfs een gelijkspel bleek niet voldoende om Haacht de titel te ontnemen. Nu kan Buggenhout vrij ontspannen spelen zodat de taak beslist verlicht wordt. Te Mechelen lag nochtans de titel voor het grijpen. Buggenhout, zonder De Maerschalck, miste inder daad zes strafworpen zodat het gelijkspel eigenlijk nog een klein wonder mag wor den genoemd. Tijdens de eerste helft werd er bijzon der hard gespeeld langs beide kanten wat ontegen sprekelijk benadeelde. Nochtans werd het 2-4 na 10' maar daarna kon Me chelse duidelijk meer in de wedstrijd komen. Via 4-5 werd de rust bereikt met een 5-6 score. Tijdens de tweede helft gingen de scheidsrechters een ander deuntje fluiten en nu werd ook de kleinste fout be straft. Het bleef dan ook zeer gelijkopgaand al mag ge zegd worden dat Buggen hout nooit op achterstand kwam. Via 6-6 en 10-10 werd het 12-13. Op dat ogenblik moet keeper Bon- tinck voor 2 minuten naar de strafbank en met nog 2 sekonden te spelen kan Buggenhout in numerie ke minderheid niet ver mijden dat de linker hoek- speler van de thuisploeg af gezonderd voor keeper Ver- maesen verschijnt en de ge lijkmaker bleek onvermij delijk. Zoals later zou blij ken is dit ene puntje we, licht voldoende voor de pre motie. Scoorden: J. De proft 5, Brouillard 2, P. De Smedt J. Van Damme 5. EV Beker van Oost-Vlaanderen r van België lm gen zijn gewor- Niklaas en Sleidin- op vrijdag 24 20 uur tegen elkaar 'rijdperk treden in van de Beker van De Oostvlaamse fi le raard Regie De i Gunther Corrijn Niklaas wisten het ïalve finale te kla- Sleidinge A met Buyck en Van de De Waaslanders de dubbel en daar- Regi De Neve ook innende hand in de lorrijn won wel van Veire maar Buyck wel iets te sterk. 1 niettemin 4-1 en ir behouden de St - naars dan ook een ins op de nationale ide. ?e B met Leo en Vercauteren kreeg het zeer moeilijk om Rooi gem B er onder te houden. Het broederpaar lag zelfs op een bepaald ogenblik met 2-0 achter. Toen plooi den Leo en Chris zich dub bel en èhet werd finaal nog 3-2 in hun voordeel. De Oostvlaamse finale heeft plaats in het klublokaal van St-.-Niklase. Dit moet voor het duo De Neve-Corrijn wel een bepaald voordeel in houden. In eigen midden mogen ze trouwens ook rekenen op een schaar supporters die zeker niet zullen nalaten deze St.-Niklase vaandel dragers moreel te steunen. Het kan best een uiterst spannende finale worden tussen deze twee uiterst jonge ploegen. Gelijktijdig zal ook de finale van de damesbeker plaats vinden. Het komend weekend zul- Eric Verstraeten hier als al len de geklasseerden aan- gemene favoriet. Uitkijken treden voor de titel van Mei- dus maar hoe de overige seelse tafeltenniskampioen Melseelse sterspelers hier- 1980-81. Ook hier mag een op reageren. Meer hierover flinke strijd worden ver- volgende week. wacht. Uiteraard vertrek Eindstanden regelmatigheidskriterium «De Voorpost» ereprijs «Faber» Gezien nog een drietal klubs de laatste scheids- rechtersbladen niet hebben ingestuurd ter kontrole kon de eindrangschikking niet worden opgemaakt. Het geldt hier Beveren, Kieldrecht en St.-Niklase (17e en 18e speelweken). In de sporthal «Ten Ro zen» werd tijdens het voor bije weekeinde de Beker van Oost-Vlaanderen be twist. Bij de heren werd Avanti Lebbeke laureaat al dient gezegd dat de welis waar onvolledige Lebbeekse ploeg het vuur aan de sche nen werd gelegd. Bij de dames werd R.B. Dendermonde winnaar na een bijzonder spannende fi nale tegen Avanti Femina. Wij geloven dat dit tornooi een bijzonder positief ver loop kende. Het P.K. Oost- Vlaanderen zorgde voor een voortreffelijke organi satie en het verloop van de wedstrijden bewees dat het reglement qua voorgift we gens reeksverschil de spor tieve waarde van de wed strijden stimuleerde. Voor al in de schiftingen ging het er bijzonder spannend aan toe. In poule A raakte Avanti Lebbeke bijvoor beeld slechts met de hakken over de sloot tegen Rosis Aalst en in poule C ging het er bijzonder spannend aan toe tussen een sterk ver jongd Sparta Aalst en HBC Buggenhout. Ook bij de dames werd het een dubbeltje op zijn kant. Avanti Femina plaat ste zich voor de finale na een nipte 6-5 zege tegen een voortreffelijk E.V. Aalst. De finalewedstrijden ken den eveneens een toch wel onverwacht spannend ver loop. Avanti Lebbeke won amper met 12-11 tegen Buggenhout nadat zij een 12-8 voorsprong bijna lie ten ontglippen. Ook HBC Dendermonde moest zich schrap zetten tegen Bugen hout (7-9) en de beslissing viel dan in de wedstrijd Dendermonde-Avanti Leb beke. De Vlieger en Co lie ten toen niets meer aan het toeval over en met een 10- 17 zege werd Avanti de ver wachte winnaar. Bij de da mes haalde E.V. Aalst het voor de 3de plaats tegen Aalst Sportief en RB Den dermonde won ook al met het kleinste verschil tegen Avanti Femina. De Leb beekse meisjes bleken wel enigszins aangeslagen door een ongelukkige val van een der ploeggenoten die onmiddellijk naar het hospitaal diende te worden gevoerd om een lelijke hoofdwonde te laten ver zorgen. Uitslagen Heren Schiftingen Poule A HBC Lokeren-Rosis Aalst Rosis Aalst-Avanti Lebbeke Avanti Lebbeke-Lokeren Poule B At. Temse-SK Grembergen SK Grembergen-HBC Dendermonde HBC Dendermonde-At. Temse Poule C Buggenhout-Brabo Denderbelle Brabo Denderbelle-Sparta Aalst Sparta Aalst-Buggenhout RB Dendermonde-Aalst Sportief Avanti Femina-E.V. Aalst Finale Heren Avanti Lebbeke-Buggenhout Buggenhout-Dendermonde Dendermonde-Avanti Lebbeke Dames E.V. Aalst-Aalst Sportief Avanti Femina-RB Dendermonde Eindstand Dames 1. RB Dendermonde 2. Avanti Femina 3. E.V. Aalst 10-1; 13-1-j 12-8 9-16 15- 4 9- 4 7-10 8- 9 5- 2 6- 5 12-11 7- 9 10-17 4- 3 5- 6 Heren 1. Avanti Lebbeke 2. H.B.C. Dendermonde 3. Buggenhout EVA Wanneer deze in de komen de dagen (uiterlijk) 22 april 1981 niet zijn binnengelo pen, zullen deze resultaten niet meer in aanmerking worden genomen. De eind standen worden gepubli ceerd in ons blad van 24 april 1981. C.V. nei hijs met laa ILB-cross te Eksaar- gei 1 Pierre Schroyen de ^aji inaar bij de inters A, n)e «overwinningen wa- ;ierSchroyen en Van ,te e ten. In de eindstand te Cuyper beslag plaats, derde ipel#11 Meyer. Bij de sela ging de eindzege e vi "ger Vercruysse die ist e ^de voor Baetens en Bij de zijspannen wa diio Ramon Goe- 11 V 1 beide reeksen. Wil wei i Renterghem werd i ge Sagaert - Sagaerj r(]e jfcMarc Van Langen 'el. Verboven einriif- den vijfde. Bij de nationalen waren Van de Klooster en Hey- dens de reeks winnaars. In de 250 cc klasse waren de zegebloemen voor Benoot, tweede werd Kolijn. en der de Verzijl. Bij de 500 cc -ers werd Heydens eindlauroaat voor Kaesemans en Van den Steen. Marc Van de Meersche werd eindwin naar bij de seniores 125 cc voor De Beuckelaere en Geert De Ruysscher, de reeksen werden gewonnen door De Ruysscher en Stou- venackers. De Smul won de twee reeksen bij de junio res. Bij de 500 cc juniores werd Patteeuw eindlau- reaat voor Dolphijn, Bohets en Baeyens, bij de 250 cc- ers werd De Smul winnaar voor Rony Hofman en Jo- chems Bij de nieuwelingen 250 cc gingen de reeksover winningen naar Paelman en Van Puyvelde. Weemaes ging echter met de bloemen lopen, tweede werd Pael man en derde Van Puyvel de. Van Cutsem won de twee reeksen bij de nieuwe lingen 125 cc en ging in de eindstand Franky Apers, Van der Haeghen en Con stant Feyaerts vooraf. In de MCB-cross te Zulzeke behaalde Van Geert in de reeksen bij de nieuwelin gen 250 cc een tweede en een derde plaats. In de eind stand legde hij beslag op de tweede plaats na winnaar Desmet die beide reeksen won. Eddy kreeg ook de trui van kampioen van Oost-Vlaanderen omgord. In de BMB-cross te Bergen- Ghlin heeft Jan Blanc- quaert de beide reeksen ge wonnen bij de juniores 250 cc, die aanmerking- komen voor het Belgische kam pioenschap. Dirk Brulez werd tweede en Lebrun derde in de eind stand. Van Cauwenberghe en Taverne waren de reeks winnaars bij de nationalen 250 cc. Eindlaureaat werd Masset voor Taveime, Van Cauwenberghe, Taverne en Patrick Meerschaert. In de 125 cc klasse won Vermeu len de rechtstreekse finale voor Van Poppel en Jans- sens. Te Wuustwezel won André Vromans de beide reeksen bij de inters 500 cc. De Nederlander Lemmens werd tweede en Eddy Sterckx derde in de eind stand. De inters 250 cc die- streden voor het Belgisch kampioenschap was Jobé de beste. Hij won beide reeksen, Lacquaye werd tweede en derde Albert in de eindrangschikking. Bortels en Van Hoof waren de reekswinnaars bij de na tionalen 500 cc. De bloemen waren eveneens voor Bor tels, Marien werd tweede en Van Moll derde Bij junio res won Van d«" Eynde d<* Zondag 19 april 1981 BMB-motorcross van «Famen- ne» te Aye M&rche, omloop van «Ry d'Amifosse». Eerste start te 12.15 uur. Wedstrijden voor interna tionalen 500 en 250 cc (3 reeksen), nationalen 250 oc, juniores 250 cc en de 125 cc klasse. Kampioen- schapsproef voor juniores 250 oc. BLB-cros8 te Izegem, met de eerste start te 11 uur. Met deelname van inters A en B, zijspannen, senio res 125 cc, nationalen 500 en 250 cc, juniores 500 en 250 oc, nieuwelingen 250 oc en 125 cc. Kampioen- schapsproef voor juniores. MCB-cross te Ingelmunster. Wedstrijden voor in ters, zijspannen, seniores SOO en 250 oc, juniores 500 en 260 oc, seniores 125 oc, nieuwelingen 500, 250 en 125 oc. Eerste start te 11 uur. BVM-cross te Kerksken. De inters 500 oc en 250 oc, zijspannen, nationalen 500 en 250 oc, juniores 500 en 250 oc en de nieuwelingen 500, 250 en 125 oc zijn van de party. Eerste start te 11 uur. Maandag 20 april BMB-cross te Leuven, omloop van Egenhoven. Wedstrijden voor inters 500 cc en 250 oc, nationalen SOO oc, juniores 500 oc en de 125 cc klasse. Kampioenschapsproef voor juniores 500 oc. De eerste start wordt te 12.30 u. gegeven. BLB-cross te Wingene. Wedstrijden voor inters A en B, zijspannen, nationalen 500 en 250 oc, seniores 125 oc, juniores 500 en 250 oc, nieuwelingen 250 en 125 oc. Eerste start te 11 uur. Kampioenschapsproef voor nieuwelingen 250 oc. BVM-cross te Lens. Deelname van inters 500 en 250 oc, nationalen 50O en 250 cc, zijspannen, juniores ÖOO en 250 oc, nieuwelingen 500, 250 en 250 cc. Eerste start te 11 uur. (mt.) H. Maes en D. Verguit, beiden aangesloten bij Avanti Lebbeke, werden geselekteerd voor de Belgi sche junioresploeg die deelneemt aan de «Copa Latina». De Belgische junioren vertrekken dingdag 14 april vanuit Za ven tem en spelen reeds op 15 april tegen het sterke Roemenië. Andere tegenstanders in de B-groep: Frankrijk en Brazilië. De finales hebben plaats op Paaszondag in Malaga. De ploeg: Doel: P. Lamers (Neerpelt) en W. Staes- sens (Merksem); Veld: R. Jollet (Eupen), S. Philippe (Neerpelt), E. Peeraer (Neerpelt), P. Wens, P. Van Wesemael, K. Baleus en P. De Vester (Merksem), M. Windrianne (Flémalle), L. Mannira (Kraainem), M. Bruni (Angleur), Dubruck (Grivegnée) en H. en D. Verguit (Avanti Lebbeke). EVA twee reeksen. In de eindstand werd Van Schooren tweede en Ken nes derde. In de grote prijs van Oos tenrijk 125 cc won Watana- be voor Velkeneers de eer ste reeks. Everts wérd vier de, Martens zesde en Lejeu ne negende. Everts won de tweede reeks voor W 1 be en Velkeneers, Gebroers eindigde zesde en Martens werd zevende. In de tussen stand van het wereldkam pioenschap zijn Watanabe en Velkeneers de beide lei ders met 49 punten, tweede is Everts met 48, zesde Ge- boers met 30 en zevende Rahier met 27 punten (mt; Korfbal Te sterk Appels - Ekeren: 13-6 Appels is en blijft een te kloppen ploeg op eigen ter rein. Hiervan hebben we af gelopen zondag opnieuw het bewijs gekregen. Mét vernederende cijfers was Ekeren het slachtoffer. Tot het midden van de eerste helft kunnen we spreken van een gelijkopgaande wedstrijd. De 4-3 stand liet nog alle mogelijkheden open Langs Wim De Wilde, De Rouck en tweemaal Schuddinck was Appels aan de verdiende voor sprong gekomen. Toen Vermeir en opnieuw De Rouck de voorsprong op trokken tot 6-3 en na een mildering van de bezoe kers, de goed mikkende Ann Schuddinck er 7-4 van maakte was de strijd ge streden. Na de rust was het windstil in de 64ste min. Toen gaf De Pelseneer de stootde wagen en dankzij doelen van Vermeir (2 x strafworp) en Van Cauwenberghe kon den we tien minuten nadien 11-4 noteren voor de loka len. Deze zeven-punten kloof heeft Ekeren nooit meer kunnen vernauwen. Ieder doel van de bezoekers werd door een tegengoal van Appels afgestraft. Van 11-5 maakte De Pelseneer 12-5 en het zesde doel werd door Vermeir beantwoord met het dertiende voor Ap pels. Eindstand ook van een boeiende en faire match die overigens goed in de hand werd gehouden door scheidsrechter Schepens. Tijdens het paasweekend zijn de Appelaars aanwezig op het tornooi van Atlantis Lebbeke. De week nadien heeft de laatste thuiswed strijd tegen Neerlandia plaats.

De Voorpost | 1981 | | pagina 21