Q D e 0 D 0 Mill René De Bruecker in goede konditie Meevoelen met Roger De Vlaeminck Zwak ote prijs Romain Baert» WB Sint-Niklaas er (05 Peter Van Huffel wint Aktueel Roger Van den Bossche en Nico Leus op het schavotje Nummer één voor Peter Van Huffel OD-ers op koersen koningen - Sint-Niklaas Luc De Neef vooraan Mikken naar periodetitel Late heropstanding Laat doelpunt na flopmatch De Voorpost - 17 4.1981 - ale A netd idaag willen we een ijzeren wil brengt rhem ütweiden over deze hij het voor mekaar om nlijkj »rse amateur, die zijn dagen efficiënt te bëi~ - lie een fraai seizoen- jt, met drie over- ^né Jigen: klubkam- splaki isere; (Harelbeke-Harel- naast een 6de in Brussel-Op- Nadien volgden V! iaar mindere pres- telkens door di- ins kan terugblik- verdelen tussen zijn job, koersen, trainen, zich laten masseren en ver zorgen. Zeker geen sine- nogjschap, Omloop kuurtje. René is overi- Tolk» en de Vlaam- gens (nog) niet beroeps. Hiervoor wil hij nog wat wachten en zien hoe het hem eerlang bij de profs zal vergaan. Deze raad kreeg hij wel van zijn verzorger Paul Bosteels uit Wieze, die hem be stendig volgt in zijn wie lerleven. Paul, officieel erkend soigneur, en één en al toewijding voor zijn poulain, is een vak man met ruim 30 jaar ervaring in rennersbe geleiding. Al in de tijd van de liefhebber Désiré Van de Voorde (Wieze- naar) was hij in de stiel, en werd er een goede vriend door van Herman Van Springel. iets opgave in Gent-Ie- wegens buikloop, kke band in Liede- (toch nog 22ste) n de spijtige val- in Boortmeerbeek, at een kind de overliep op het mt dat René met 5 vooruit zat. Nader- toog hij met de ?e Garde naar Pa- oux en werd er op 187 vertrek- daarna volgden mkele ereplaatsen, ijk in het Inter- ampioenschap te kker (3de), Steen- -Wijnhuize (2de), nlangs een 31ste (op 192) in de Prijs Gino Cerami fasmuel. In zijn prestatie, de se van de Ga- eek, werd hij op 83 deelnemers. al een mooi pal- ensti enner ïbellf zorger «te» Mag 18 apill een i vei zove wat ienii >uw- nu Bij nd e Cari 200 pref nete e.r -atoi arm De Bruecker is 21-jarige stads- Dan (reinigings- xiit Aalst. Elke en is hij stipt om 5 lit de veren: dank atletisch gestel en René, evenals zijn ver zorger Paul, zijn opti mist voor de nabije toe komst. Van 17 tot 20 april neemt hij deel aan de omloop Franco-Beige, tevens ligt hij gebrand op het Kampioenschap van Oost-Vlaanderen (25 april) en gaat verder met de Belgische ploeg Vrouwen te Hamme (en Ferdi Bracke) naar de Vredeskoers. Daarna NödÖNQnd D0V6n is hij gepast thuis voor het Kampioenschap van met Erika Oomen Belgie te Genk, met een parkoers dat hem goed Ondanks het forfait van de ligt, en waardoor men plaatselijke favoriete Jenny Erika Cooman, een Nederlandse, won de vrouwenkoers te Hamme. (vh) zijn kansen ook hoog De Smet kregen de organi- aanslaat. Veel sukses, satoren van de internationa- René en Paul. |e vrouwenkoers te Hamme J.V.L. heel wat toeschouwers langs hun omloop. Ook bijna vijftig deelneemsters waaronder nationale kam pioenen Nele Dhaene en Marie-Jeanne Thijs, maar vooral een groot aantal Nederlandse wielrensters met als blikvangster Mieke Havik. Mieke Havik heeft Erika Oomen nog een beetje sneller zodat de kopgroep niet lang in de wedstrijd tot drie werd herleid. Oo gereden. Reeds na enkele men, Van der Linden en eel h" 1 ilerkalender der stad sponsor die voorlopig iklaag wordt ieder onbekenst wenst te blijven 0" logal stevig gevuld, werd de fundamentele aan- - f, erd trouwens allang loop naar het gebeuren ditie en benevens en- Zeker voor Désiré De Dey- n loogtepunten die de cker, Mark Coleman, Willy massa aanspreken, De Puyseleyr en Marie- dersbond (kategorie A, B en iedere kategorie ei Thérèse Van Moere. C. Grote prijs Romain kwistig aangespeeld Hoogstwaarschijnlijk zul- Baert) leze van de Vlaamse len burgemeester De Vidts Kategorie B en C: afstand |dersbond en die en/of schepen René De Win- 70 km. of 14 ronden - ver- ring. kreeg er zopae ne, de eerste «Grote prijs trek te 13.30 u. richting bij. Meer be Romain Baert» over de Kategorie A de «Grote prijs Ro doopvont houden Daar- km. of 16 ronden - vertrek laert» en om die plus- voor wordt trouwens nogal te 15.30 u. fer is het allemaal te wat belangstelling ver- Omloop: «Hertenhof», Dam- Een veteraan die te- wacht en met het volgende straat. De Cauwerstraat, de kijker wordt ge- programma, zou dit zelfs Brandstraat, Eigenlo, Hou- en het initiatief daar- niet eens verwonderlijk ten Schoen, Brandstraat, werd in café «Herten- zijn.. Inschrijving en uitbetaling: dp de hoek van de Sint- Op zaterdag 18 april te Hertenhof Damstraat. Damstraat ge- Sint-Niklaas: Palmen: Jef Samson. Eerder toevallig en wedstrijd voor liefhebbers Kleedkamers: Smet op kilometers werd ze het slachtoffer van mechani sche pech. Het waren dan toch de andere Nederlandse deelneemsters die de wed strijd zouden maken. Vooral Erika Oomen en Leontine Van der Linden werden de smaakmaaksters. Zij zorg den reeds voor halfkoers voor de beslissende ont snapping. Drie andere ren- sters vanover onze noorder grens konden mee. Het peloton bleek al snel ge klopt. In de finale duwde Tania Versluys moesten tenslotte uitmaken welke Nederlandse de overwin ning zou veroveren. Het was tenslotte het beste paard dat met de meeste haver kon lopen gaan. Grote uitblinkster Erika Oomen won verdiend voor Van der Linden. Voor de zesde plaats spurtte ook nog een Belgische mee. Marie-Jean- ne Thijs toonde zich sneller dan Petra De Bruyn, natuur lijk nog een Nederlandse. H.A. Bijna negentig renners kwamen hun rugnummer afhalen voor de eerste grote prijs SLVI te Denderleeuw. Heel wat streekrenners en een van hen zou de wed strijd volledig naar zijn hand zetten. Er waren nog geen tien van de honderdder tien af te leggen kilometers gereden toen Peter Van Huffel zijn neus aan het venster stak. Peter had het waarschijnlijk zelf zo niet bedoeld, maar zijn kleine tempoversnelling zorgde voor een kloof in het peloton. Slechts negen ren ners konden mee. Dit kop- groepje verwief een kleine voorsprong maar niemand verwachte dat deze uitval tot aan de finish zou dragen. Onder druk van Van Huffel achter steeg de voorsprong gestadig en voor de grote groep er erg in had, waren de vogels definitief gaan vliegen. In de voorlaatste van de negen af te leggen ronden reed een sterke Peter Van Huffel opnieuw wat sneller. Nu kon alleen de Nederlander De Jong met de Hammenaar mee. Onze Noorderburen waren in die tienkoppige leiders- groep trouwens goed verte genwoordigd met drie ren ners. In de finale van deze spannende koers kreeg Cor De Jong dan nog met een lekke band af te rekenen. Peter Van Huffel had nu zelfs zijn eindspurt niet nodig om oververdiend te winnen. De Nederlander Vrolijk won de spurt voor de derde plaats, terwijl een andere streekgenoot Ronny Mettepenningen de spurt voor de tiende plaats won. Vorige week de Ronde van Vlaanderen, voorbije zondag Parijs-Roubaix. En daar tussenin Gent- Wevelgem. Het profpeloton kan bijna een punt zetten achter het klassieke voorseizoen. Alleen de Waalse klassiekers staan nog op het programma. Meteen ook het ogenblik om de balans op te maken. Dat is eigenlijk doodeenvoudig. In alle voorbije klassiekers komen we steeds dezelfde namen tegen: De Wolf, Willems, Kuiper, Raas, Demeyer en Hi- naull. Maar vooral Roger De Vlaeminck. Roger was ongetwijfeld de man van dit klassieke voorseizoen, zonder klassieke overwinning evenwel. En daar heeft de Eeklonaar zo naar getracht. Voor hem waren slechts dichte ereplaatsen wegge legd. Zowel in Milaan-San Remo als in de Gold Race, Gent-Wevelgem als vorige week in Parijs- Roubaix eindigde Roger tweede. Volgens eigen zeg gen vaak door zijn eigen domme schuld. Maar vorige zondag lagen de zaken toch anders, op de wieler baan van Roubaix werd Roger door een onkreukba re Bernard Hinault naar die tweede plaats verwe zen. Een Hinault die ons sterker lijkt dan twaalf maand geleden, een Hinault boordevol zelfvertrou wen. De meeste wielerspecialisten beginnen stilaan te geloven dat deze Bernard Hinault in staat moet geacht worden een tweede Eddy Merckx te worden. Zowel in de klassiekers als in de grote rittenwedstrij- den blijkt de Bretoen plots geen waardige tegenstan ders te hebben. En nochtans wordt in het profpelo ton nu ook gereden tegen Bernard Hinault. Zo verklaarde Hennie Kuiper althans. Kuiper die ook een klassieke zege op zak heeft. Dankzij de sportivi teit en de loyauteit van Roger De Vlaeminck. Inder daad, Roger offerde in «zijn» Ronde van Vlaande ren zijn zegekansen op voor onze Noorderbuur. Veel renners uit het profgild zouden daar niet toe bereid zijn. Roger wel. Zo blijkt Roger De Vlaeminck ook nog gelukkig wanneer zijn leerling en gewezen ploegmaat Fons De Wolf een klassieke zege binnen haalt. De Wolf, samen met Willems nu toch duidelijk mee aan de top. De rol van de ploeg Post in de eendagswedstrijden schijnt ook verminderd. Blijft de ploeg De Bruyne de meest suksesrijke? Het samengaan van twee toprenners bleek in het verle den vaak aanleiding tot grote ongenoegens. Roger De Vlaeminck kan daar waarschijnlijk over meepra ten. Francesco Moser is er nu trouwens ook nog niet. Hij drijft gewoon met de besten mee, maar veel initiatief durft de Italiaan blijkbaar niet aan de dag leggen. Het wielrennen is opnieuw mooi geworden, zo lijkt het. De renners werden opnieuw meer mens, met ogenblikken van intense vreugde en andere van diepe miserie. Een wielerwedstrijd volgen kan ons weer vervoe ren: het is opnieuw een stuk uit het dagelijkse leven met mensen zoals wij en niet langer een opvoering van robotten op de fiets. We genieten ervan en kunnen meevoelen, meelijden. Zelfs met Bernard Hinault. Vooral met Roger De Vlaeminck. Hugo AERTS De uitslag: 1. Peter Van Huffel, 2. Cor De Jong (NI), 3. Ton Vrolijk (NI), 4. Willem Wijnants, 5. Ricky Floyd, 6. Jos Gevers (NI), 7. Jan Vandevoorde, 8. David Brotherton (Aus.), 9. Mare Van Nuffel, 10. Ronny ^^enc Mettepenningen. H.A. Juniores Lleftieabers Bdewerking van een van Vlaamse Wielrij- Hertjen te Sint-Niklaas. be- onze streekjunio- ren in de voorbije dagen. Roger Van den Bossche bleef in eigen buurt. Hij zet te in Lede alle konkurren- ten een neus. Nico leus zocht en vond het geluk in Halle. Twee keer eindigde Ferdi Dierickx in de spits: hij was tweede te Lede en derde te Steenhuffel. Voor Stefan Van Leeuwe werd het een tweede prijs in Itterbeek. Gaston Pieters waaide uit het Waasland naar lede over en bolde er als num mer drie door de finish. Voor Rudi Van de Velde was in Voorde de derde prijs weggelegd. Peter Van den Broecke was in Voorde vijfde en in lede zesde. Jean-Marie De Nil kwam uit Voorde met de achtste prijs naar huis en Johan Koppen was achtste te Steenhuffel. Johan De Mesmaecker, ne gende te lede, en Yvan Van Raemdonck, negende in Steenhuffel veroverden eveneens een prijs tussen de eerste tien. Peter Van Huffel heeft zijn gen als nummer tien over ouii-ifiRiaitó. eerste seizoenzege niet voor de streep bolde. Voor Erik ger een pan eieren gekregen. De Wilde werd het een elfde De Hammenaar was in Den- prijs in de eerste rit van de Driekoningenstraat. Ver- derleeuw de enige overle- Gaverstreek die in Stase- trek: idem. Aankomst en vende van een ontsnapping gem arriveerde. Erik Wuy- prijsdeling «Sportief», van negen. Ook in Haas- tack was elfde in Haasdonk Driekoningenstraat donk koerste sterke Peter en Guido Haentjens was Omloop: Heistraat, Vinken- en was daar vijfde. daar 13de. laan. Zwaluwenlaan, St. Gillesbaan, Vrouwen- - -- -_-Tira- eeckhoekstraat. Sparren- rit te Jabbeke, Frankie Wie- Backer, Johan De Dobbe- Voor Jos Van de Velde werd &em en kwam als vijfde mere de volle inzet gepakt jaar onderbreking, WAOD, afstand 86 km over hofstraat. Vijfstraten, landt was in Haasdonk ze- laer was 14de in Haasdonk het 0011 derde prijs te Erem- over de streep. te Oostakker maar daarmee opnieuw uitgepakt 14 ronden. 8.000 fr. prij- Noorderlaan en Driekonin- vende; Marc Van Uffel ne- en Johan De Man 18de te bodegem. Pascal Elaut nam deel aan 20 april Nieuwelingen Nieuweling Luc De Neef 6011 zevende te Erembode- William Despeels finishte In Jabbeke werd het een deed het uitstekend te Zar- gem- Ludwig Van Tittelbo- s nummer vier in de Ster- 13de prijs voor Willy De lardinge: hij was er tweede. om koerste te Erembode- de 83ste minuut heeft Over- b Paasmaandagwed- zen. Inschrijven: «De genstraat. Mikroreportage gende VIYlr HO U/Ann.liof. T l \1T var* VloonHaran.. nn WUUr Heikant Meerdonk voor de WAOD-lief- Leeuw van Vlaanderen», en gratis programma. Stiis Zova ar geleden werd ge- m£ oor de sportmannen 3r j iekoningen en Hei- ip o' »nien met het Sport- j e WAOD I ikt wordt met een u want de liefheb- u ra wordt voorafge- d zij ('oor ee" wedstrijd He amateurs van de an kunnen deelne- cyclotoeri8ten traktie kunnen we B De Munck noemen zijn drie zonen aan komt. Ja, hoe luidt reekwoord van die die zongen? liefhebbers wor- acht. Aan strijd niet ontbreken, ge- ike premiënbeurt It: 1978: Patrick faterghem - 1979: Sonck - 1980: niet 1981? Denderleeuw, Denderleeuw. waar Ronny Mettepennin- Peter Van Impe kwam twee de «Gouden Fiets» te Noke- keer aan de bak met een re en kwam er allesbehalve zesde plaats in Tremelo en berooid af: hij was zesde. 84ste minuut was het wel grotere inzet stand raak toen Van Spitael een bouden. misverstand in de lokale de- fensie kon uitbuiten. W.V.L. Hofstade Schr. Moorsel Indien er ook in de vinciale reeksen met phe inlichtingen j uur; wielerkoers fclotoeristenafstand jover 7 ronden. In- i en vertrek: «De |i Heistraat. «Sportief», Drie- Jenstraat. -euw van lobbal kon afronden Een geüjkmaker die Heikant wel wakker schudde en op de 37ste minuut stonden de gastheren dan voor de Tegen de hekkesluiters tweede keer op winst toen uit Meerdonk is Heikant er weer Van Doorslaar een niet in geslaagd de volle vrijschop van Van Dries- inzet thuis te houden. De sche met sukses kon her gastheren kwamen noch- nemen. tans tweemaal op voor Na de rust zag het er naar systeem van de periode- sprong maar telkens lieten uit dat de gastheren defini- kampioenen zou gewerkt ze zich het initiatief uit tief de kloof zouden slaan worden dan zou Wilskracht r-ifn "emen wat °°k de De bezoekende doelman Hofstade niet ver naast de gelijkmaker opleverde. moest flitsende schoten van laatste periodetitel in vierde Het begon nochtans goed Van Driessche en Dhollan-" H grijpen. De Wilskrach- voor Heikant dat reeds na der onschadelijk maken ters verloren al lang niet 11 minuten op voorsprong terwijl een andere poging meer. Ook tegen Schroe- werd geknald toen Van van Dhollander door een vers Moorsel werd de lijn Doorslaar een knappe voor- verdediger van de lijn continu doorgetrokken. De ziet van Eeckhout met suk- moest gekuist worden, bezoekers startten erg be- ses kon verlengen. Maar Maar het swingend offen- houdend met een versterkt Heikant kon die uitsteken- sief van de lokalen duurde middenveld en slechts twee de start niet doortrekken niet lang. Meerdonk kwam spitsen. Zodoende trachtte Erembodegem ?n...m.t?e® steeds meer lief- opnieuw steeds nadrukke- men Hofstade op het mid- "JBaardegem initiatief overlaten aan lijker in de wedstrijd. Op de denveld te verstikken wat p Meerdonk dat op de 26ste 63ste minuut volgde een echter niet lukte. Een uit- J - minuut dan ook verdiend eerste waarschuwing maar stekende Arlent De viaan- langszijkwam wanneer doelman Vergeylen kon het kreeg regelmatig is ook alles gezegd over de ze wedstrijd Vooral de eer ste helft was enorm zwak. Een typische eindeseizoen- wedstrijd dus. Nu kon Overmere wel verzachtende ploeg, is van een kale reis diend gelijkstellen. Na de omstandigheden aanvoeren teruggekomen. SK is zeker koffie bleek de thuisploeg want met Fernand Buysse Geheel onverwacht viel 11161 van tegenslag ge- veruit het best kombineren- en Danny Van der Stricht het doelpunt van de thuis- 8Paard gebleven, en verloor de geheel, toch moest men ploeg dan ook niet. Nadat veel wedstrijden «op het de 77' afwachten alvorens John Peynsaert zijn doel- randje». Ook aanvallend Eddy Ghijssens een gaatje schot gestuit zag worden ziJn geen hoge toppen ge- vond Meteen was alle weer- knalde de goed gevolgde schoren. En toch weet deze stand gebroken. Met een af- Dirk De Muynck het enige Erembodegem-centrum- standsschot kon Denis doelpunt van de wedstrijd Ploeg het de laatste twee Cooreman even later 3-1 tegen de netten. Alhoewel weken klaar te spelen, vier netten, en vijf minuten voor kers maar de afwerking 1 Schroevers Moorsel in de P^ten of het maximum te inrukken was het voorstop- was beneden alles. Baeyens 0 laatste twintig minuten van vergaren uit de twee wed- per Mattens die voor 4-1 en Ronny De Cock doken de partij een licht overwicht strijden. Vorige week met zorgde. De zege was bin- tweemaal alleen voor de lo- wist af te dwingen bleef de overwinning op Doggen, nen, en toen men even ging kaje doelman op maar een ne' Wilskracht ruim zo gevaar- heette het normaal. Doggen afkoelen nam Freddy Lelie trèffer zat er niet in lijk. De scheidsrechter verkeert in een zeer zwakke in de allerlaatste minuut £e Tijdens de rust werd bij keurde tot ieders verbazing periode, en voor een derby kans waar, om de uitslag Overmere op meer strijd- nog een doelpunt van de 11311 men hij SK toch steeds wat aanschouwelijker te iust aangedrongen De gas- lokalen af, zodat de stand wat meer opbrengen, maken voor zijn ploeg. Na ten kwamen dan ook wat werden twee spelbepalende figuren emist. Oostakker was evenmin in staat iets behoorlijks klaar te maken. Zelfs in die lauwe eerste helft waren de beste kansen voor de bezoe- ongewijzigd bleef. zoen wedstrijd. Spijtig voor Eremhodegem dat de her opstanding zo laat ingezet wordt. Baardegem kon nochtans een helft voor pui ke weerstand zorgen en SK Erembodegem heeft kwam zelfs na 20 minuten n heel moeilijk seizoen op voorsprong langs Ron- Wit achter de rug. Trainer Lü- ny Van Cauter, doch amper twee cien Van Boxtael, die het 5 minuten later kon Luc liefhebbers Jteekpas^meT^er^na^ne Pr&c.htfchot va" De Mun6k tegenstanders tegenover nochtans goed meende met Van Buggenhoüt "iedereen een knaPPe neutraliseren. Maar op de zich doch wist door zijn de op papier beschikbare in de wind zetten en ver- Doch vorige zondag tegen de wedstrijd was zelfs be- sterker uit de hoek en na- Baardegem kregen de SK- zoekend trainer Alfons De men doorlopend het initia- supporters werkelijk het Maght het erover eens, dat tief. Maar de lokale defensie neusje van de zalm. Voor 8-1 een normaal resultaat beet geweldig van zich af en velen werd het de beste sei- zou geweest zijn. kon daarbij op een attente A.V.H. en klem vaste doelman reke nen. Bij Overmere werden Fiers en Schittecat vervan gen door De Coster en Ras- schaert maar veel aarde bracht dat niet aan de dijk want de bezoekers bleven 0 falen in de afwerking. Tot j De Cock op de 83ste minuut Oostakker SK Overmere Met een onortodoks doel punt van Ronny De Cock op dan toch scoorde. W.V.L.

De Voorpost | 1981 | | pagina 23