E De Boes, Beckers en Van Cotthem: vaardige piloten Jg Is Eenitrachthegemonie te verbreken? Finale Super Star 1981 K.S.V. TEMSE: PAASTORNOOI «GUSTAAF VERBEKE 18 EN 20 APR Provinciaal voetbal Veel inzet Stars uit Sombeke promoveren Strijd om de tweede plaats 17.4 1981 - De Voorpost Karting, een spektakelsport Karting? Een spektakulaire sport. Doch niet zo populair als Voetbal en wielrennen. Al na al moet je én talent én durf.én het goeie materiaal hebben om in deze discipline uit te blinken. In het zoete land van Waas wonen en trainen enkele adepten van deze sporttak die eigenlijk te weinig bekendheid heeft bij de grote massa. Voor een goed begrip dient gezegd dat in het karting zeven kategorieén worden onderscheiden. De klasse A-internationalen (minimum gewicht 125 kg.), de B-internationalen (minimum gewicht 140 kg. en een piloot van 80 kg.), Cl en C2, met een motor van 125 cc met versnellingsbak, «Sport» (motor 100 cc zonder versnellingen, «Nationaal», eveneens met een motor 100 cc zonder versnellingen, en ten slotte de «blauwen» of de beginnelingen. De snelheden van deze vierwielers variëren van 170 km. per uur voor de 125 cc, 150 km. per uur qdag voor de internationalen, tot 130 km. per uur voori S!n andere. In België worden drie kampioenschappen betwi het Belgisch, het regionaal kampioenschap en^' Valvolinecup. Volgende piloten verdedigen de kleuren van iZ^E Vaaslanri- Waasland: Klasse Sport: HERMAN DE BOES 25 jaar begonnen in 1974 1ste maal gewonnen in Mol '77 vorig jaar 4de in Regionaal en Valvoline kamp 6de in Belgisch kampioenschap wonend te Sint-Niklaas. LEO BECKERS 27 jaar Belgisch kampioen in 1973 vorig jaar 3de in Belgische Kampioenschap wonende te Hingene Klasse Nationaal JOSE DE BOES 28 jaar begonnen in 1976 1ste overwinning in Donk '78 vorig jaar 5de in Regionaal en Valvoline pioenschap wonend te Sint-Niklaas JAN VAN COTTHEM 25 jaar begonnen in 1977 1ste overwinning in Meeuwen 1977 vorig jaar 8ste in Regionaal en in Valvoli ggenh< Herman De Boes, klasse «Sport» (ef) José De Boes (19): klasse «Nationaal» (ef) kampioenschap wonend te Sint-Niklaas. Superstar te Aalst embod lasdonJ jnme I uibeke ureeZi chnsti keren: «teke «wkei aai W: it-Dent B-Lievi B-Nikl e 1 Ve iterlan iinv.l igem F terdag itwerpe W reren f rchtSc Klingt mdermi jei Saxc De tweede Super Starwedstrijd bij de dames lijkt alweer een tweestrijd te gaan worden tussen de atletes van atletiekclub Eendracht Aalst, Katinka Pottie en Mieke Seminck. Eerstgenoemde, winna res van vorig jaar, plaatste ze zich rechtstreeks voor de finale en het was Mieke Seminck, in de eerste editie reeds tweede, die de schiftingen be heerste. Toch mogen de Eendrachtmeisjes de concurrentie van voornamelijk Katleen Bascour en Brenda Van Den Eeckhout niet onderschatten. Beiden legden, bij hun eer ste deelname aan de Super Star, beslag op de tweede plaats in de schiftingsron de. De eerste proef, een hin- dernissenloop, werd ge wonnen door Carine Simal, die dierdoor meteen de ba sis legde van een vijfde plaats in de eindstand, rechtgevend op een finale plaats. Voetbalster Danielle Ghesquiere eindigde twee de en Brenda Van Den Eeckhout en Mieke Se minck deelden de derde plaats. Chan tal Wauters pakte de vijfde plaats en Carla Van Der Meerssche en Katleen Bascour kwa men met een ex-aequo op de zesde rang. De tweede proef was het koorddansen. Carine Simal diende wat gas terug te ne men en eindigde in dit on derdeel zesde, samen met Rita Jaenen en Brenda Van Den Eeckhout. Katleen Ba scour toonde zich de beste koorddanster en ging, in deze volgorde, Gerda Lie- vens, Mieke Seminck, Chan tal Wauters en Daniel le Ghesquiere vooraf. De top-koorddanster nam de leiding in de tussenstand, gevolgd op een half punt door Ghesquiere, Se minck en Simal. Chan tal Wauters telde één punt ach terstand. Tijdens het basketbalnum mer werden de kaarten ech ter opnieuw geschud, dit maal definitief. Mieke Se minck paarde snelheid aan schotvaardigheid en kon de belangrijkste tegenstand sters een beslissende ach terstand aanwrijven. De erg regelmatioge Brenda Van Den Eeckhout eindig de tweede. Conny Van Roy vorig jaar finaliste pakte de derde plaats. Mie ke Seminck nam in de rangschikking de kop over van Katleen Bascour, met drie punten voorsprong op Danielle Ghesquiere en ze ven op de vorige leidster. Carine Simal en Chan tal Wauters tuimelden een paar treden naar beneden terwijl Marleen Van Den Broeck met ruime punten- winst van de laatste plaats wegschoot. In het laatste onderdeel van de schiftin gen, de handbalproef, stel de Mieke Seminck met een vijfde plaats de overwin ning veilig. Winnares van het onderdeel werd Katleen Bascour. Zij deelde deze eerste plaats met Carla Van Den Meerssche, die hier door nog een forse sprong maakte in de rangschik king en een finaleplaats meepikte Carine Simal wi ste de mindere prestatie in het basketnummer uit en legde beslag op de derde plaats. Samen met de laureate 1980, Katinka Pottie, zul len dus Mieke Seminck, Katleen Bascour, Brenda Van Den Eeckhout, Daniel le Ghesquiere, Carine Si mal, Carla Van Den Meers sche, en Gerda Lievens in de finale aantreden. Het wordt nu afwachten of Katinka, in 1980 met een ruime voorsprong winna res, ditmaal fellere tegen stand zal ondervinden. (JAG) Eindrangschikking van de schiftingen '81 1Mieke Seminck 2. Katleen Bascour 3. Brenda Van Den Eeckhout 4. Danielle Ghesquiere 5. Carine Simal 6. Carla Van Den Meers sche 7. Gerda Lievens 8. Chantal Wauters 9. Conny Van Roy 10. Rita Jaenen 11Brigitte De Cock 12 Marleen Van Broeck 13. Marie-Anne Van Steen Den Den Na een nipte zege tegen Baasrode klimt Wilskracht Moorsel op gelijke h met de tegenstanders van vorige zondag, (lp) Vrijdag 24 april kunt U 's avonds terecht in de sporthal te Erembodegem om er de finale van de derde Super Starfinale van de stad Aalst te volgen. De deelnemers bestrijden er mekaar in volgende proeven: hindernissenloop, shuttle-run, voetbal (handbal-dames), wielrennen, boogschieten (pis toolschieten - dames) en plintsprong. De eerste proeven vangen aan om 19.00 u. p Minivoetbal Mini Temse B.L. Zele speelbal in de Klein Laar- defensie. Maar orde op za ken kwam er met een fraaie heading vanwege Franssen op corner (doorlopend ge vaarlijk) van Jochman8. MANIL Dit voor al degenen die dan nog een geflatteerde hieraan nog twijfelden. De- uitslag omdat de Vrase- ze zekerheid verwierven de naars zoals steeds in top- •Danneelsjongens door een wedstrijden onbevreesd op uitzege bij de Sint-Niklase traden en langs Bollaert White Boys, in een wed- rond de 15de minuut reeds strijd die als model mag op winst klommen. Event- gesteld worden voor de wij- jes later werd een eerste ze waarop men heel het sei- Kruibeekse aanval sukses- zoen door de leiding nam en vol afgerond door Jan Fou- behieki. Namelijk de tegen- bert, na gave voorzet van stander laten komen, zelf Van Polfliet. De tweede zeer snel van verdediging helft was nog maar pas ge- met gebruik van verre pas- start of Claessens bracht te- sen overschakelen naar een gen de gang van het spel in insnellende grote jongen de thuisploeg op voor- vooraan (meestal met ver- sprong na slechte te rug waar lozing van het mid- denveld). En het allergroot ste wapen van de White Stars is dan zeker en vast hun grote trefkracht: zon dag bijvoorbeeld hadden ze maar drie goeie kansen no dig om twee goals te luk ken. De groen-witte tegen standers daarentegen knoeiden doorlopend en mochten voor de arbiter een grote kaars aansteken, wanneer deze voor lichte duwfout op Raemdonck een strafschop toestond. Doel man Piessens had geen moeite om zijn vis-è.-vis het nakijken te geven. Even tervoren had Peel man zijn ploeg reeds op voorsprong gebracht, nadat de Klaas jesverdediging zijn aanval riant veel tijd gaf om een gave center af te leveren. Vijf minuten voor de pauze dikte Sillis verder aan tot 1- 2 door een knullig wegge werkte hoekschop recht streeks op de tip te nemen. Verder beperkten de Sombekenaars zich tot wed- 8trijdkontrole en mochten na de wedstrijd zelfs met rekenkundige zekerheid de titel in de pocket weten, om dat naaste achtervolger Jong Vlaanderen een punt je had verloren in de thuis- beurt tegen Klein Laar Vra- sene. Dat gelijkspel was Het team met de beste kon de beste speler tussen verdediging en het team de lijnen, André Maes, de met de produktiefste aanval score opdrijven (0-2). Met stonden vrijdagavond oog een was de wedstrijd gelan- in oog Het werd een ont- ceerd en werden er de kon- moeting waarin de spelers takten bitsiger op, vandaar van de beide partijen met meer spelonderbrekingen. erg veel inzet speelden. Een verdedigend schoon- In de eerste periode werd heidsfoutje van Temse was he langs beide zijden een een uitnodiging om Zele op aftasten. Temse organiseer- 0-3 te brengen, wat ook ge- de zijn verdediging prima beurde. Met deze weinig be en Zele zocht met fraaie nijdenswaardige ruststand kombinaties naar de gepas- voor Temse werd van speel- te opening om toe te slaan, helft gewisseld. In de derde Uiteindelijk kreeg de thuis- periode ging Temse meer ploeg nog de beste kans, risiko's nemen. Dit gaf Zele maar het schot van Staf Ar- wel de gelegenheid om en- byn op een pas van Eddy kele malen gevaarlijk op te Keymeulen werd door de komen, maar Jean De Ryck bezoekende doelman puik was weer in goede doen. verwerkt Temse ging nu de Zeelse Met een 0-0 stand ving de verdediging op de korrel tweede periode aan. Zele nemen, maar konden Al- opende de score na een één- bert Michiels en co niet op twee beweging, die de Tem- de knieën krijgen. Zele ver se-verdediging ontwricht- overde nog een straf corner, te. Nog in dezelfde minuut maar kon er geen nut uit- Voor de jeugdkompetities betekent het einde van het voetbalseizoen, niet het einde van de voetbal vreugde. De tornooien rijzen als paddestoelen uit de grond. Het K.S.V. Temse jeugdbestuur organiseert op 18 april en op 20 april een voetbalhoogdag in de Schoolstraat. 14 teams waaronder zes ploegen van KSV Temse zelf hebben ingeschreven voor het eerste paastornooi Gustaaf Verbe- ke voor miniemen, kadetten, scholieren en junioren. Op zaterdag 18 april hebben de schiftingen plaats. De wedstrijden starten om 13.30 uur. Programma Miniemen: KVF Moerbeke - K.S.V. Temse B. K.S.V. Temse A - F.C. Robur Moerzeke Kadetten K.S.V. Temse B - Waasmunster K.S.V. Temse A - E. Zele Scholieren W.S. Sombeke - Sinaai S.V. Lokerse - K.S.V. Temse Juniores K.S.V. Temse - S.K. De Klinge Sp. Buggenhout - Waaslandia Burcht Op maandag 20 april vinden dan de troosti-, de finales plaats. Aanvang van de finale: 13.; voor de knapen, om 15 uur voor de scholiei 16.30 uur voor de juniores. Deze wedstriji den plaats op het A terrein, de finale miniemen wordt op het B veld gespeeld. Na de finalewedstrijden heeft in het chal prijsuitreiking plaats. wiser essch halen. In de vierde periode wisselde Temse zijn doel man door een veldspeler en maakte hiermee zijn inten ties duidelijk. Nog vijf mi nuten restte Temse in deze nooit vervelende partij om te scoren. Met een kort ge nomen vrijschop van Dany Meersman naar Staf Arbyn dwong deze een straf corner af. Het was Freddy Van Breuseghem die de bal lob- de en Dany Meersman die het leder in het doel kopte (1-3). Het fysische sterke thuis team gaf zich nog niet gewonnen, Een inzenden van Freddy Van Breuse ghem en een schijnbewe ging van Albert Brij 8 bracht de bal in de voeten van Staf Arbyn, die genade loos besloot (2-3). Zele door worstelde nog enkele bange minuten maar de tijdsspan- Opstal 2 Boonwijk 2 De wedstrijd tussen Een dracht Opstal en Racing Boonwijk is uitgegroeid tot een aantrekkelijke partij waarbij de uitslag zowat de weergave is geworden van het vertoonde spektakel. Voor de beide ploegen ging het er duidelijk om, om de tweede plaats te bezetten. Die wordt thans ingenomen door Eendracht Opstal. De jongens uit de Boonwijk volgen op een punt. Hadden zij in Buggen hout gewonnen, dan had den ze ook haasje over ge daan. Zowel in kringen van Eendracht Opstal als bij Ra cing Boonwijk speelt de mogelijkheid om deel te ne men aan een eindronde dui delijk in het achterhoofd. Men kan nooit weten wat er ne was nog te gering voor Temse om voor een stunt te zorgen. Zondag reist Temse naar Grembergen om Grapho Ze le te bekampen. Op 24 april komt Teralfene, de huidige leider, naar Temse. Deze voorlaatste thuiswedstrijd zal beslist nog heel wat meer in petto houden dan een einde seizoen match. Tijdens de eerste helft was Wilskracht een paar keren gevaarlijk met scherpe counters (W. Moorsel-Baasrode 1-0) (lp) Oordegem liet tegen Erondegem een steekje vallen en geraakte niet verder dan een brilscore. (lp) - Idy sc hij 2 if een i het gebeurt. De winnaarL die eindronden tr< eventueel in komen voor een naar derde pro vinei Eendracht Opi tegen Boonwijk het ej voorsprong. Dat v vrijschop getrapt d Handenhove die veH door Jean BouchezJ doelpunt werd Slag op slinger ste bezoekers gelijk, van dit gelijkstellei punt werd Medard II Meersch die met eenj tige center doelman Spruyt geen schiji Mfcabi kans gaf. Na een kwartier y..... tweede helft kwamen J. 'a kalen op voorsprong chiftir Dirk De Maesschald Uk g< een verre trap zond llhoui bal over het hoofd va in de ver uitgelopen bezo aat doelman tegen de Toeval of niet. Maa een minuut later, ne trouwens in de eerst j stelden de bezoekers gelijk. Wij vermelden nogi de thuisploeg vooral De Maerschalk op a stekende verrichtinj terugblikken. Bij i Gillissenaars werd 1 trainer Leo Pissens i rode kaart de laanfl stuurd. Met no T twee v voor de boeg is het de ling van de Opstaljc om overeind te blijven de tweede plaats te i. Met een wedstri »lduv\ huis tegen Baardegi 'f mi een verplaatsing naa blee stade moet dat binn ie ror mogelijkheden liggen rste fj

De Voorpost | 1981 | | pagina 24