VALERIUS DE SAEDELEER, ZIJN TIJDGENOTEN, ZIJN OMGEVING VRIJE tribune (tussen haakjes) uw woord S.P. - Aalst «waakzaam» t.o.v. regering MEIVISKOPJES ROOSIES EN DOORNTJES Y0N(C)K| B-Zl'n 2 -17.4.1981 - De Voorpost De redaktie is niet verantwoordelijk voor de inhoud e recht de teksten in te korten. EEN 1 MEI VAN HARDE STRIJD! «Den eerste Mei» is ne feestdag, zo wil het de traditie, zo is het al jaren, en bij al dat feesten vergeten wij de werkelijke betekenis van een dag die een strijddag moet zijn. Wij menen dat het de laatste jaren nooit duidelijker geworden is dan vandaag dat die strijddag een onvoltooide symfonie is. «Men» heeft de klassen strijd begraven en de werkelijkheid brengt die klaarder dan ooit weer naar de oppervlakte. Het is krisis, zegt men, en zij, die geen enkele verantwoordelijkheid voor de krisis kunnen hebben moe ten gewoon opdraaien voor de gevolgen ervan. De aanval op de kleine man is al lang ingezet, nu wordt die met alle brutaliteit doorgevoerd. Langs alle mogelijke wegen, en onder meer ook langs de weg van de stedelijke en gemeentelijke verantwoordelijken. Het bestuur van de stad Aalst wordt ge dwongen hogere belastingen op te leggen, onder deze verplich ting heeft de Aalsterse Minister van het Vlaamse Gewest zijn handtekening gezet. Tachtig miljoen zullen wij als Aalstenaars dit jaar meer moeten inleveren naast alles wat wij op andere terreinen moeten gaan afdokken. En het feest is niet uit! Jn dat licht krijgt 1 mei dit jaar een speciale betekenis. Meer dan ooit moeten de arbeidershanden in mekaar worden geslagen, meer dan ooit staan we voor een gevecht voor het behouden van onze rechten. In die zin krijgt 1 mei dit jaar zijn volle betekenis terug. Het «geld» is in de aanval, en dit ook langs de weg van onze stedelijke administratie. Daartegen moet de werkende mens een dikke vuist maken en luidop zeggen «neen». Dat zal ook de betekenis zijn van het mei-avondfeest van de K.P.-Aalst op 30 april in de zaal Madeion op de Grote Markt te Aalst. Er is een uitweg uit de krisis die anders is dan wat men ons wil doen slikken. Wie met ons daarin gelooft komt op mei-avond met PACT en Berthold Brecht en met de kommunisten dit geloof bevestigen. Jos De Geyter Aanstelling van tewerkgestelde werklozen Vele gemeenten van het land hebben in het verleden gevolg gegeven aan de vraag van de heer Minister van Tewerkstelling en Arbeid (omzendbrief dd 16.3.1977) om in de mate van hun mogelijkheden werklozen te werk te stellen. De bereidheid vanwege de gemeentebesturen om hun medewer king te verlenen aan de doelstellingen van de regering, zoals zij werden geformuleerd in genoemde omzendbrief, heeft haar financiële consequenties voor deze besturen: de gemeenten dragen immers een gedeelte van de loonlast. Deze financiële lasten zijn dikwijls niet onbelangrijk en nopen bijgevolg de gemeentebesturen telkens tot een ernstig onderzoek alvorens hieromtrent een beslissing te nemen. Krachtens de gemeentewet zijn het de gemeenteraad, of desge vallend het college van burgemeester en schepenen bij delegatie, die terzake optreden als «gemeentelijke werkgever». In deze hoedanigheid kunnen genoemde twee beleidsorganen onder meer beslissen tot het indienen van de aanvragen bij de RVA om te mogen beschikken over een bepaald aantal werklozen voor welomschreven werkzaamheden. Evenzeer treffen zij de vereiste beslissingen nopens de mandatering en de uitbetaling van de bovengenoemde gemeentelijke tussenkomsten, enz... In verband hiermee stelt men echter vast dat enkele van de ter zake te nemen gemeentelijke beleidsbeslissingen, met name de aanstelling zelf van de tewerkgestelde werklozen en de datum van de aanvang en de beëindiging van hun tewerkstelling, in sommige gemeenten enkel door een schepen als «gemeentelijke werkgever» worden beslist en ondertekend. Deze werkwijze lijkt bovendien op geen verzet te stuiten bij sommige plaatselijke diensten van de RVA. Daarom had ik graag van de heer Minister het volgende vernomen: 1dienen de beslissingen van een gemeentebestuur omtrent de aanstelling van tewerkgestelde werklozen en de datum van de aanvang en de beëindiging van hun tewerkstelling al dan niet te worden genomen door de bevoegde beslissingsorga nen van de gemeenten, de gemeenteraad en/of het college van burgemeester en schepenen? Of kan één enkele schepen deze beslissingen alleen nemen en op deze wijze de gemeente verbinden? 2) Bindt de ondertekening van dergelijke beslissingen door één schepen alleen - in de plaats van door de gemeenteraad en/of het college van burgemeester en schepenen - het gemeente bestuur? De bouw van het nieuwe OCMW ziekenhuis in de Hoezekouter schiet goed op. In minder dan twee jaar tijd is de ruwbouw afgewerkt en dezer dagen wordt dan ook de «mei» gestoken. Niettemin zal het toch nog een paar jaar aanlopen vooraleer men er enig gebruik zal kunnen van maken. Wijlen Julus Van Droogenbroeck pleitte ervoor dat het ziekenhuis in intercommunaal verband zou worden opgericht en in een verzorgingsfunktie zou voorzien voor tweehonderdduizend mensen uit de Denderstreek. Het idee van Van Droogenbroeck is nooit gerëaliseerd geworden mede omdat de gemeenten onderling geen overeenstemming konden krijgen over de ligging, en exploitatie van het ziekenhuis. Zodoende waren de stad Aalst en het OCMW wel verplicht om zelf initiatieven te nemen. Toch bleven de plannen nog enkele jaren in de onderste lade liggen tot in 1978 onder impuls van de SP het projekt konkrete vormen aannam. Vooral Minister Roger De Wulf zorgde ervoor dat de plannen vlug werden goedgekeurd en van de nodige subsidies voorzien. In het nieuwe ziekenhuis zullen zowat alle voorzieningen uit de verzorgingssektor worden opgenomen en kan een modern komfort worden aangeboden. Enkele cijfers: de totale vloer oppervlakte bedraagt 26 duizend vierkante meter, er zijn 398 bedden voorzien, het terrein waarop het ziekenhuis wordt gebouwd is ca. 16 ha 50 a groot, er worden 350 parkeerplaatsen op aangelegd en er is een direkte verbinding met de autosnelweg en de ringlanen van de 'stad. De hospitalisatie dient worden ondergebracht in een blok met zeven verdiepingen en een onderbouw van drie verdiepingen met technische en medico-technische en algemene diensten. Er is een afzonderlijke vleugel met het logies van het personeel. De ruwbouw zal ongeveer 277,2 miljoen hebben gekost en er waren 1500 ton wapenstaai nodig, vierduizend m3 metselwerk, elfduizend m3 gewapend beton, 585 palen met een totale lengte van 8 km en 1400 deuren. De SP heeft jarenlang haar bekommernis uitgedrukt voor een nieuw modern aangepast ziekenhuiscomplex. Onze vertegenwoordigers in het OCMW, Albert De Winter, Eddy Dierickx en Martin Van Der Speeten, hebben dat in konkrete daden omgezet in het belang van de ganse gemeenschap en met de medewerking van de koalitie- partners. Roger D'Hondt Politiek Secretaris Dido Zat 18: 19 uur: paastede Zon 19: 19 uur: dansavond Jebron Vrij 17: 18.30 uur: vertrek Stille Solidariteitstocht aan de Begijnhofkerk. Om 20 uur: aldaar slotviering. Hier kan men gerust aansluiten, ook al nam men aan de Tocht zelf geen deel. Zat 18: 12-14u: hongermaal ten voordele van het werk van Jebron-ontwikkelingshelpers. Ma 20: 14u: fietstocht 't Klubke van de Mikisklub Zon 19: 13u: fietstocht naar Aaigem. Deelname gratis. Terlinden Zat 25: 19.30 uur: grote Ontdek-De-Ster-Wedstrijd. In schrijven uiterlijk tot zaterdag 18 april. Ypsilon Zat 25: TD van de discobar Netwerk Zat 18: 20.30 u: optreden van de groep Factory Vrij 24: 20u: optreden van Johan Verminnen Zonnestraat Vrij 24: 20u: filmvoorstelling «Orka» Van zaterdag 18 april tot en met 13 mei gaat in het Oud- Hospitaal, georganiseerd door de Aalsterse Jonge Kamer, een tentoonstelling door met een tiental gerenommeerde werken van de Saedeleer, een der grootste kunstenaars van de Lage Landen. Rond deze werken kaderen een zestigtal werken van tijdgenoten van Valerius de Saedeleer en van de streek zelf. Deze tentoonstelling biedt de gelegenheid kennis te maken met de overgang van impressionisme via post-im- pressionisme naar expres sionisme. Beëindigd wordt bij de énige nog levende ver tegenwoordiger, nl. Felix De Boeck. Tevens een unieke gelegen heid om kunstenaars als Brusselmans, Claus, De Bruycker, de gebroeders De Smet, James Ensor, Minne, Permeke, Servaes, Spilliaert, Van Den Berghe en andere Van de Woestijnes in een aangepast kader beter te le ren kennen. Gezien de groeiende inter nationale belangstelling voor deze groep kunste naars verheugd de Jonge Kamer zich erop Aalst een tentoonstelling te bieden op internationaal niveau. Bovendien heeft deze expo een supplementaire waarde door het feit dat vele va tentoongestelde werken men uit privé-bezit en zelden of nooit op een toonstelling te zien zijn Wat uiteraard het uniek rakter van deze tentoon ling nog scherper stelt, Ukan in het Oud-Hosp terecht van 18.4 tot 13.5 dag van 14 tot 17 a zondagen van 10.30 12.30 u. en van 14 tot 11 Op vrijdag is het mia evenwel gesloten. Brieven waarvan de afzender niet aan ae redaktie bekend is komen niet voor plaatsing in aanmerking De redaktie behoudt zich het recht voor de tekst te bekorten Publikatie betekent met dat de redaktie achter de inhoud staat De SP afdeling Groot-Aalst wil de huidige regering gedo gen, maar zit wel vol argwaan. Na een bespreking van de politieke situatie door het partijbestuur werd een standpunt opgesteld waarbij gesteld werd dat de regeringskrisis veroorzaakt werd door interne verdeeldheid binnen de CVP; dat de ekonomische situatie dezelfde blijft na de «snelle» regeringswijziging; dat de monetaire toestand, meer bepaald de situatie van de Belgische frank, veroor zaakt wordt door spekulatie van de Belgische kapitaalbe zitters en dat de door de nieuwe regering voorgestelde maatregelen niet wezenlijk verschillen van deze van de vorige regering. Een oproep tot ononderbroken waakzaamheid door de werkende bevolking, wordt gedaan, opdat zij niet de eerste en enige zou zijn op wiens schouders de lasten gelegd worden Ook wordt opgeroepen tot waakzaamheid opdat men het levenspeil van diegenen met de laagste inkomens niet zou aantasten. Voorgesteld wordt de investerings- en verbruikskosten van het leger te verlagen, zonder aan de lonen van de laagste beroepsmilitairen te raken. Geëist wordt dat een devaluatie van de Belgische Frank vermeden wordt, waarbij nogmaals de lasten op de schouders van de loontrekkenden zouden liggen. Men neemt zich voor de toestand op de voet te volgen, om de belangen van diegenen die moeten leven van de vruchten van hun arbeid (waarbij ook gedacht wordt aan tienduizenden waaraan geen arbeid gegund is), te blijven verdedigen zoals in het verleden. (pd) St.-Antonlusvrienden Belottersavond in café St.-Antonius op zaterdag 18 april te 20 u. Blue Stars In samenwerking met de Jonge PW-Mutualisten Aalst kadervorming, dans en twirling in het sportkompleks, Rei gerslaan Humbeek op vrijdag 17 april te 9 u. Inlichtingen en inschrijving bij Betty Lambrecht, Kouterbaan 70 te Her- dersem. Naar de Opera Met de VTB-VAB-afdeling naar de Gentse Opera voor «Le Nozze de Figaro». Prijs, vervoer, parketsplaats en fooi: 400 fr. Start te 18.45 u. Info bij Jos Abeel. Fietstocht Op zondag 26 april fietstocht o.l.v. Maurice Lapauw. Start aan de kerk van Wieze te 15 u. Klokkenkantate Tijdens de hoogmis van Pasen zingt het parochiaal zang koor een meerstemmige mis met als slot de «Klokkenkanta te» op tekst van Gery Helderenberg en muziek van Renaat Mores. Vierstemmig. Op Goede Vrijdag brengt dit zelfde koor het meerstemmig Passieverhaal van Paul Schollaert. Het jonge Hardingkoor luistert de dienst op van Paaszaterdag, eveneens te 20 u. Broederlijk Delen Vorig jaar werd 222.000 fr. verzameld. Dit jaar wil men trachten dit bedrag alleszins te evenaren. De tweede omha ling heeft plaats met Pasen. De opbrengst in de klooster school bedraagt dit jaar 61.248 fr. Chiro De Chiro-meisjes komen op Pasen naar de mis van 8 u. waarna gezellig samenzijn in het Centrum tot 's middags. Gouden Jubileum Op zaterdag 18 april dankmis te 20 u. voor het gouden huwelijksjubileum van Prosper Schepens en Maria Van Roy, Grote Baan 180. Pros is de alomgekende drukker en spelend lid van de Harmonie. Paas-T-D Op zaterdag 18 april, georganiseerd door de studentes van «de Dames van Maria», 6e jaar Esthetiek, Paas-T-Dansant in zaal Katholieke Kring. Blotz met verrassingenI Begin 19.30 u. Bal CVP-verkozenen Het traditioneel dansfeest van de Moorselse CVP-Verkoze- nen oud-burgemeester Raymond Uyttersprot en oud-sche pen Mw Isidora Van der Borght-Carlé heeft plaats op zaterdag 25 september in zaal Katholieke Kring. Voor animatie zorgen «De Gensters». Gratis tombola met 35.000 fr. prijzen. Deuren 21 u. Ten dans 22 u. Inkom 60 fr. Broederlijk delen Opbrengst van de omhaling 21.239 fr. op het Dorp en 2.533 fr. op Steven. Paasfeest Paasfeest voor de KLJ-leden op paasmaandag 20 april te 9 u. Zangkoor Het Pasen zingt in de parochiekerk «Canticorum» te 10 u. en op Steven het St.-Stefanuskoor te 9 u.1535 127 Taminau R. WORDT DEKENIJ KOOLSTRAAT KIND VAN DE REKENING???? Dekenij Koolstraat en aanpalende straten is verbolgen over de manier waarop Alois Van Nijverseel zijn persoonlijke fratsen uithaalt in naam van de handelaars van de Vrijheidstraat en de Schoolstraat. Het bestuur van Dekenij Koolstraat vreest op langere termijn het grote slachtoffer te worden van de onzinnige capriolen van Mr. Van Nijverseel. Stel dat de combinatie Vrijheidstraat - Schoolstraat wordt aanvaard als nieuwe Dekenij, dan wordt van de traditionele wijk Koolstraat en aanpalende straten een arm afgehakt. Daarom ijvert de Koolstraat thans om de traditie van Kapelleken Kermis te behouden en te vrijwaren van afbrokkeling of diefstal. Zoals gezegd, Dekenij Koolstraat is ontstemd over het gedrag en de handelswijze van Mr. Van Nijverseel en is er tevens van overtuigd dat de meeste handelaars van de Vrijheidsstraat en Schoolstraat niet op de hoogte zijn hoe Van Nijverseel tracht het stadsbestuur, de Middenstands- raad en het Verbond der Dekenijen te misleiden. Dekenij Koolstraat vindt dit ongehoord, ronduit schanda lig. Laten we even terugblikken naar de oorsprong van dit konflikt. De zaak Van Nijverseel was tot 1980 medelid van Dekenij Koolstraat en plots zonder medeweten van onze bestuursploeg, zonder enige vorm van dialoog of toenadering beslist Mr. Van Nijverseel op eigen houtje voorzitter te gaan spelen in de Vrijheidstraat en de Schoolstraat. Om zijn doel te bereiken stuurde hij aan alle winkeliers een rondschrijven waarin een aantal punten vermeld stonden waarmee Dekenij Koolstraat hoegenaamd niet kon mee akkoord gaan. Een paar uittreksels; Wij zullen voornamelijk de nadruk leggen op het aantrekken van klanten die niet in de onmiddellijke omgeving van de dekenij wonen, omdat onze leden hoofdzakelijk duurzame consumptiegoederen verkopen. Daarom zal de klemtoon van onze braderij niet liggen op caféspelen, viool jeanette enz...» Bij ons dient de klant na aankoop een gevoel van zekerheid te hebben, en niet dat hij bekocht, gefopt werd, dat hetzelfde produkt bij een andere handelaar goedkoper is of hetzelfde produkt bij dezelfde handelaar de dag nadien reeds aan de helft van de prijs staat genoteerd...» Het hoogtepunt van de dekenij zal liggen tijdens de braderij... op zondag 14 september 1980 van 14 tot 22 u. d.i. nl. precies de zondag van de zomerkarnavalfeesten van dekenij Koolstraat. «doelstellingen... het afschaffen van het tweerichtingsver keer in de Schoolstraat tijdens de braderij van de Koolstraat...» Tevens begint hij de bepalingen van het struktuurplan in twijfel te trekken en gooit roet in het eten van de Aalsterse politici. Zijn kritieken over tweerichtingsverkeer in de Vrijheid straat en zijn eisen voor parking in de Schoolstraat lopen in geen tijd de spuigaten uit. Hij ontneemt aan de Koolstraat drie leden, hij keldert de topdag zonder ooit te hebben deelgenomen of het doel ervan onder ogen te zien. Hij beschuldigd de voorzitter van het Verbond der Dekenijen van een financieel schandaal en verwijt de Middenstandsraad geld te verdelen onder «de vriendjes» Dekenij Koolstraat betreurt, de houding van Mr Van Nijverseel en protesteert heel scherp tegen dergelijke laag bij de grondse praktijken. Dekenij Koolstraat eist een publieke verontschuldiging via de persmedia en thevens een rechtzetting van alle uitgebazuinde onwaarheden. Trouwens het is om deze redenen dat de Koolstraat zich met hand en tand tegen de toetreding van Mr. Van Nijverseel in het verbond of de middenstandsraad blijft verzetten. Wij vinden het inderdaad «momenteel niet opportuun» om deze figuur op te nemen als vertegenwoordiger van heel wat Aalsterse handelaars. Trouwens een combinatie Vrijheidstraat - Schoolstraat is gezien hun ligging ten opzichte van elkaar totaal onmogelijk... uitgezonderd in het fantasierijke brein van Mr. Van Nijverseel die vooral uit eigen belang aan het roer wenst te staan in beide straten. Dekenij Koolstraat is alleen dan bereid tot praten over een toetreding van Mr. Van Nijverseel als hij zijn handen afhoud van de Schoolstraat omdat deze straat aanpalend is aan «Dekenij Koolstraat en aanpalende straten» m.a.w. wij hebben niets tegen een «Dekenij Vrijheidstraat» als 14de dekenij. Tot hier de visie van het bestuur van de Koolstraat. Slot (mening van de secretaris) Het is in de wereld toch goedgeklaagd dat iemand die de mooiste kansen heeft om op een eenvoudige en efficiente wijze mee te werken met een zeer aktief wijkbestuur altijd wil heiliger zijn dan de paus. Of is deze duizelingwekkende start van de 23 jarige Alois Van Nijverseel meteen zijn zwanenzang? Een laatste vraag. Waarom staat bij het telefoonnummer van de zaak Van Nijverseel in de Gouden Gids vermeld dat de zaak open is tijdens de braderij Koolstraat? Antoine Van der Heyden secretaris Dekenij Koolstraat en aanpalende straten Het gevangenisleven in België De studentenklub Ochsenia richt op vrijdag 24 aj een debatavond in over het «gevangenisleven België. Gastsprekers zijn mr. Jef Vermassen kaat), E.H. Neys (aalmozenier in de gevangen Leuven-Centraal), dhr. De Ridder (direkteur-< raai van het Belgisch gevangeniswezen), dr. Stefe (gevangenispsychiater). Moderator is Jan Rompaey. Praktisch: in zaal De Volkskring Lede, om 20 uur. Dans en twirling De «Blue Stars» richten in samenwerking mi de Jonge PVV-Mutualisten Aalst, op vrijdag april een kadervorming in over dans en twirlin ra."' 't Gaat door in het sportkompleks, Reigerslai te Humbeek vanaf 9 uur. Inlichtingen en inschr n(je vingen: Betty Lambrecht, Kouterbaan 70, He nons dersem (053/21.00.02) takt •rd u Van de school naar den dop De K.W.B. Aalst H. Hart richt op vrijdag 24 april et info-avond in rond het thema «van de school no ond den dop». Gastspreker is Bert Hendrickx, medewt wjon ker bij de R.V.A. Na de inleiding kunnen er oi ir vragen gesteld worden rond allerlei problemen wa jong werklozen dagelijks mee gekonfronteerd worden, perspektieven i.v.m. tewerkstelling. Socialistische Federatie van Jeugdhuizen Op weonsdag 8 april kreeg onze streek het bezo van een twintigtal deelnemers van een kursus Dworp, ingericht door de Socialistische Federo infn"g van Jeugdhuizen, 't Waren allemaal jeugdhuisw n dat kers, van over gans Vlaanderen. Bezocht werd lig w H.A.K.-Aalst, 't Jammeke-Denderleeuw Schaar in Lede. ngssr int hc aten oorb een reet doem ont\ Paashazencross Op maandag 20 april gaat naar jaarlijkse traditie paashazencross door, ingericht door jeugdhuis T linden. Individuele deelnemers zowel als groep van alle leeftijden, zijn welkom. Aanvang 14 uur. Het reglement is gratis in de kl ijt' den lenss irijksi verkrijgbaar. Radio Freeland In de parochiale zaal Jin-T.D. met Radio Freela zaterdag 2 mei. Broederlijk Delen De eerste geldinzameling bracht iets meer op dan vdpngin jaar, nl. circa 18.000 fr. Bij de tweede wordt gehoopt Ie Vc driedubbele. Met Pasen zelf. bela leel t irjor iondi Gemeentelijke Gepensioneerdenbond Paasviering op donderdag 23 april. Te 14.30 u. euch|^r viering waarna feest in de parochiezaal. Op dinsdag 5 mei reis naar Scherpenheuvel Scoutsnieuws De groepsraad duidde een nieuwe leider aan: Chr brecht. Jan Blindeman is de verantwoordelijke voor en Pol Jacobs zorgt voor godsdienstige begeleiding. Eierenomhaling Meer dan 38 misdienaars dienen regelmatig aan het In de Goede Week gaan ze op tocht «om paaseiert hopen op een goede bedeling. ADIEU VAN NIJVERSEEL Voor de allerlaatste keer wil ik reageren op het Nijverseel». Ondanks het antwoord op mijn Recht op in De Voorpost van vorige week heeft er nooit een Schoolstraat-Vrijheidstraat bestaan. Er was nooit een sti vergadering, noch voorlopig of definitief bestuur, noch t< deling Wel was er een ruzie tussen V N en de Koolstraat. Deze aktieve handelswijk werd door Van aangevallen in een circulaire, en de braderij voor minde versleten, alhoewel firma Van Nijverseel zeer origmet telefoonboek benadrukt dat zij geopend is op de zondaj braderij van de Koolstraat. Gans de hetze rond de verkeersrichting op de Wallenring enkel het verder verplicht slalommen langs de wmk< mama V.N. in de Schoolstraat, en hiertoe wordt de Vrijl* op sleeptouw genomen. Want de winkel van V N f Vrijheidstraat bestaat al lang niet meer: daar worde kamers verhuurd aan studenten. Om indruk te maken lanceerde V.N. zichzelf als voorzi een nieuwe Dekenij, en publiceerde zelfs een lijst met nip dan dertien zogezegde bestuursleden! Zokon hij een n« naar de Koolstraat. Ten stadhuize hechtte men aanvank belang aan deze nieuwe ster in de Dekenijen-wereld, ff van bestuursleden circuleerde in tal van kabinetten en Op zes gekontakteerde «bestuursleden» verklaarden zes formeel dat zij nooit tot het bestuur behoorden, anderen schamen zich luidop over wat V N. in naam wijk publiceerde, en een bepaalde groep stelt zich zelfs op. oogt let w lak 1 10 ge - Dezor Üen t toeid ingte i vijl Nadat de 23-jarige V.N. beweerd had dat ik betrokktfF®' een financieel schandaal kreeg hij zoveel kritiek, dat jsche algemene vergadering (geen bestuursvergadering!) bijee ®che 1 april met op de dagorde o.a.: «Verkiezing bestuur». V< j zei handelszaken waren er slechts 9 vertegenwoordigd. 0 Af post sprak vorige week van amper 4 afwezigen, mo rekenmachientje is blijkbaar kapot Ik citeer uit een ver een aanwezige, dat bevestigd werd door een andere: «V: door iedereen op zijn fouten gewezen; wij hebben heff dat hij een brief met excuses naar de heer De Paepe moP "'doe als hij nog goesting heeft om naar de pers te schrijven' 'ssenr eerst de mening van de buren vragen; er had géén best 1 ver\ kiezing plaats zoals aangekondigd, zodat er geen besN J0rko feite bestaat er geen Dekenij.» 5zeri In de brief die ik kreeg is enkel spraak van «verë "Wen: misverstanden» en V.N. lei het wel zodanig aan boord [n kn ook nog zes brave onschuldigen tegenover mij veront den!!! In Aalst noemen ze dat «Toepee». Pol Dl n dat Voorzitter Verbond 0 mC. tond oop moe tvrij Zo blai daai msnoi Pl Sen h oort. eften pas men tot c Nadere De v likrc «rui Hie

De Voorpost | 1981 | | pagina 2