OUD-BURGEMEESTER FRANS BLANCKAERT ZAL NOG LANG IN GEHEUGEN BLIJVEN erembodegem K.V.L.V. EREMBODEGEM PROGRAMMEERDE FEESTELIJK SAMENZIJN JAAR KINDERKRANT VERJAARDAGS BRIEVEN.... ALLES ONDERSTEBOVEN STADSPAUWEN 36 jaar lang was hij mandataris V.V.V.G. Federatie [Groot-Aalst viert Pasen Jubileumprijsvraag °3 Paasverlof vol zon en beetje schaduw Vervolg van pag. 1 gloot de toenmalige mi nister van binnenlandse zaken Piet Vermeylen ten einde raad de COO-voor- zitter Frans Blanckaert tot burgemeester te benoe men. Toch wel een ver rassende benoeming, die heden nog moeilijk denk baar is. Even abrupt dien de hij na 14 jaren op 7.1.1971 de aktieve poli tiek te verlaten. Ondertussen was Frans Blanckaert nog op heel wat andere terreinen ak- tief geweest. Zo was hij van 1946 tot 1954 drie maal verkozen tot provin cieraadslid. Hij stichtte ook Progecov, waarvan hij tot 1970 voorzitter bleef. Ook in de Inter- kommunale Land van Aalst, Edas en Interden- der was hij aktief als voorzitter. Meer dan 25 jaar bleef hij beheerder van de Socialistische Coöperatieve Vooruit en tot bij zijn overlijden had hij het voorzitterschap van de sociale bouw maatschappij Dewaco. De lijst kan verder gezet worden met de leiding die hij op zich genomen had van de BSP geduren de een aantal jaren, van Hand in Hand en van Kunst Licht en Vrijheid. Verder was hij op aan dringen van minister Gil- son, stichter van «Inter- mixt». Dit alles -wat zijn aktiviteiten in de marge betreffen. Realisaties Tijdens zijn burgemees terschap ging zijn aan dacht vooral uit naar de tewerkstelling. Van in zijn legislatuur dateren ook de plannen voor de bouw van een tweede zwem bad op de rechteroever, en de ringlaan naar Den- dermonde toe, aanslui tend op de Brusselse steenweg. Ook het bou wen van sociale wonin gen op de Tir stond op het programma. Er werd een nieuw politiekom- missariaat gebouwd en de watertoren werd ver nieuwd. (koalitie met de PW). Samen met de CVP bouwde hij een nieuw slachthuis, en er werd be gonnen met de uitbouw van het Osbroek-sport- centrum. Ook het aanleg gen van het industriepark Wijngaardveld gebeurde onder zijn burgemeester schap. De enige plannen waarvan hij onszelf eens bekende ooit het begin en het eindstadium mee gemaakt te hebben wa ren deze van de bouw van een nieuwe brand weerkazerne. Mens Het best kan men ex-bur gemeester Blanckaert ty peren met wat zijn vrouw ooit in een interview met dit weekblad zegde: «Men kon niet zeggen dat mijn man burgemeester was, we zijn altijd onszelf gebleven, zonder hoog moed». Het lag trouwens in zijn aard om bemiddelend op te treden. Velen van zijn oude medewerkers zijn het er dan ook unaniem over eens dat het goed samenwerken was met hem. Frans Blanckaert was niet iemand die overhaast beslissingen nam. Hij liet zich altijd steeds grondig inlichten. Een fanatiek partijman was hij in feite evenmin, en wanneer noodzakelijk kon hij zich neutraal op stellen. Op het einde van zijn leven heeft deze neu traliteit wel een deukje gekregen en dit rond het interview dat hij aan deze krant toestand bij de moeilijkheden rond de sociale bouwmaatschap pij Dewaco, ongeveer een jaar geleden. De uit latingen die hij zich daar bij over de kommunisten liet ontvallen, vielen niet overal in goede aarde. De jongste jaren was Frans Blanckaert beslist ook verbitterd over de manier waarop hij in 1971 aan de kant gezet werd. De BSP-federatie had besloten de leeftijds grens voor een mandaat vast te leggen op 62 jaar, en alhoewel de heer Blanckaert zichzelf niet als uitgespeeld aanzag, diende hij toch de aktieve politiek te verlaten. Dat hem ook niet meer om advies gevraagd werd bij de tot standkoming van de huidige koalitie heeft hij trouwens eveneens betreurd. Toch »al hij bij de gewo ne Aalstenaar steeds in de herinnering blijven als de goedhartige rond borstige burgemeester met de onafscheidelijke sigaar in de mond. VEHE Op het zeer gevarieerd programmablaadje van K.V.L.V. Erembodegem hadden heel wat K.V.L.V.- leden reeds weken geleden de K.V.L.V.-aktiviteit van verleden zondag dik onderstreept. Want zondagnamiddag vrouw Boel, voorzitster 12 april betekende voor van K.V.L.V. Erembode- hen een namiddag van gem-Centrum een 140 tal vreugdevol feesten, een leden op de feestverga- dag waarop ze, ondanks dering in de Parochiezaal krisis, maar toch met het K.V.L.V. jaartema voor ogen: krisis riziko en kans, mekaar toch «Zalig Paasfeest» en «Het mag je goed gaan!» toewen sten. Het was met een bijzon dere vreugde dat me- verwelkomde. En vervolgens zorgde E.H. Bauters, Proost van de afdeling voor een vre dig bezinningswoord. Hij riep iedereen op tot so berheid, maar wenste elkeen toch, ondanks kri sis en onzekerheid, hoop vol de toekomst in te gaan. Daarna werd aan iedere aanwezige dame een tas dampende koffie met een stuk lekkere taart aange boden. Dit alles werd op gediend aan nette, met gele, prille paasbloemen versierde tafeltjes: sim- bolen van hernieuwing van het leven en van de lente... En ondertussen zorgden een drietal be stuursleden voor een kor te sketch. Vervolgens vroeg E.H. Bauters aan dacht voor het tema: De volgende aktiviteit van het V.V.V.G. Fedei Groot-Aalst is het Paasfeest dat georganiseerd wöp op donderdag 23 april 1981 te 14.30 uur in dej Madeion, Grote Markt te Aalst. Het wordt een mini-zangfeest, begeleid op het hs mondorgel. En... bij dit feest behoort ook wel ê4ek( reuze tombola! ledereen welkom en aan iedere« rli vrolijk paasfeest! j.i i «Werken: moeten of mo gen». ledereen luisterde met volle aandacht. Na deze bespreking werd aan ontspanning ge dacht. En hiervoor werd een plezant kwispro- gramma aan mekaar gepraat. ledereen werd bedacht met een chocolade paas ei, en na een kort tafelge bed, was het passend ogenblik aangebrol voor een gezamen etentje. Met een tombola, waarmee er R Ie prachtige sierstui i> gewonnen werden en oef een mooie, welgeme r'n de K.V.L.V. paaswens de voorzitster, werd geslaagd, vreugde paasfeest in goede ste «r ming besloten J.Dfter Ter gelegenheid van een jaar Kinderkrant hebben wij onze jubileumprijsvraag niet moeilijk gemaakt. Of toch misschien? De opgave is heel eenvoudig: hoeveel maal wordt het woord «Kinderkrant» in deze uitgave vermeld? Eenvoudig nietwaar? Laat U niet misleiden. De addertjes zitten deze maal niet in het gras maar in De Voorpost-Kinderkrant. Onder de juiste antwoorden worden prachtige boeken verloot Stuur vandaog nog uw briefkaart of brief met het «juiste» antwoord op naar De De Voorpost-Kinderkrant, t.a.v, Jurgen TACK, p.a. Pontstraat 27, 9300 Aalst. Oplossingen moeten ons bereiken voor 18 april 1981, poststempel telt Doe mee! Het loont echt de moeite! Veel succes! J.T. Naar aanleiding van de eerste jaargang van de voorp kinderkrant ontving de redaktie een dertigtal felicitatie) ven. Groot was onze verwondering dat er zelfs een ao brieven met gelukwensen kwamen van mensen, die wij jo 1S - snotapen, gewoonlijk mensen-van-de-derde-leeftijd noen Ste Alhoewel De Kinderkrant wordt samengesteld door kinderen maken wij voor een keer een uitzondering en pubi Pi ren wij een paar brieven van onze lezers op leeftijd, verzekeren hun dat wij in de mate van het mogelijke ei beperkte middelen ook met hun wensen in de toekomst rekening houden. Wtf Cu jr c 1,11 .g Inderdaad lieve lezertjes en lezeresjes de Voorpost-Kinderkrant bestaat één jaar. Driehonderd vijfenzestig dagen lang hebben wij ons afgesloofd om U het Aalsters kindernieuws op de ons eigen manier aan U voor te schotelen en U op de hoogte te houden van het Aalsterse reilen en zeilen. Wij weten het wel, soms lukte het ons niet al te best, toch hebben wij niet stil gezeten. Uit een opiniepeiling weten wij nu ook dat de Voorpost-Kinderkrant ook graag gelegen wordt door heel wat volwassen mensen. Dat bewijst dan nog maar eens dat in ieder mens nog altijd een stukje kind schuilgaat. _lk zou bij een zo feestelijke gebeurtenis aan mijnpli cht tekort schieten, mocht, ik geen woordje van dank richten aan De Voorpost-hoofdredakteur, de h. Roel Van Der Plas, die mij in de gelegenheid steldedit «journalistieke» werk voor U te mogen hebben opknappen. Ook dank aan de vele naamloze medewerkers voor de «tips» die de Kinderkrant mocht ontvangen en die ons in de mogelijkheid stelden «hot-nieuws» te brengen. Wij zijn bescheiden begonnen en zullen op dezelfde weg doorgaan. Maar dat kunnen wij niet alleen. Zonder medewerkers is een kinderkrant van, voor en door kinderen onmogelijk. Daarom ook zijn wij ervan overtuigd, dat jullie lezers, ons zult blijven helpen en meewerken. Dan wordt de tweede jaargang van ONZE kinderkrant nog een veel groter succes dan de eerste. De frisdrank staat klaar. Neem er ook eentje! Wij hebben het allemaal verdient. De Kinderkrant eerste jaargang is voorbij, LEVE de tweede jaargang. uw Kinderkrant-hoofdredakteur, JURGEN-FRANS TACK iaa Jonge Man, Ik geloof toch dat ik U met deze aanspreektitel mag noemen ingewonnen inlichtingen vernam ik dat U pas veertien [y geworden. Proficiat, dat U uw joernalistieke aktiviteit reeds jaar hebt volgehouden. Uit uw artikels maak ik op dat U kulturele «bagage» bezit dan de meeste van uw leeftijdgeni ji Gode zei dank, de Korte Nieuwstraat zegt U niets. Als k Nederlands vind ik het mijn plicht U toch op sommige sd heidsfoutjes te wijzen tegen ons zo geliefde A.B.N. Alhoewel ik niet meer woonachtig ben te Aalst, lees ik graq lent wekelijkse kursiefjes. Ik heb ook kleinkinderen en hoop dat p len bt voetspoor volgen, (ingekort - R.D.V. Veurne - 58 joar) Dat de lente begonnen iszullen jullie wel reeds gemerkt heb ben. Dit is niet alleen de tijd dat de bloemetjes naar boven ko men en de paasklokken even De winter is voorbij. De lente is in het land. Ja, dat ik dit hierneerschrijf zal wel geen «exclusief» bericht zijn. Jullie zullen het allemaal wel gevoeld hebben aan jullie eigen knoken. De bomen en dan bijzonder de fruitbomen staan in volle bloei. Al eens opgelet? Wel moet ik toegeven dat het vriendelijker en liever voor el- voor stadsmussen soms wel kander zijn op dit tijdstip van moeilijk wordt om in onze on- het jaar? Het heeft misschien middellijke omgeving nog een iets te maken met het poos fruitboom te ontdekken. Maar feest van zondag aanstaande, ondanks al dat grijse beton en Als ik langs de vele tuintjes zwarte asfalt is de lente einde- loop die de «uitkanten» van lijk in het land. Dat. grijze en onze stad nog telt, zie ik niets zwarte hebben meteen ook een anders dan mensen met hark ander tintje gekregen. Ook al en schop aan het werk De opgemerkt dat de mensen veel tulpen, neen niet die van Am sterdam, maar uit onze eigen tuin zijn er plots terug. Het pas kortgeknipt gras geurt heerlij ker en frisser dan ooit Men wordt er waarempel een ander mens van. Wij boffen dit jaar. De paasva kantie is een week vroeger ge vallen. En de zon was" op de afspraak. Onze schoolboeken zijn nog niet uit de boekentas geweest. Over een maand is het opnieuw feest. Eerste kom- munnie en plechtige. Bij deze laatste kategorie feestelingen behoort ook mijn broertje. Dus kan ik ook mee aanzitten aan de hopelijke rijke tafelen. En terwijl de zon maar blijft schijnen, lag uw dienaar in het stedelijk hospitaal voor een heelkundige ingreep. God-zij dank, is die goed verlopen, maar de wonde doet nog een beetje pijn. Doarom ook dat wij op onze tanden bijten terwijl wij dit opstel voor U lieve lezer klaarstomen. Dat beetje schaduw op de met zon overgoten paasvakantie neemt niet weg dat wij U allen een vreugdevol paasfeest 1981 toewensen! langs komen maar tevens de tijd dat moeder start aan de grote schoonmaak. En dit was bij ons het geval deze week. Alles werd letterlijk en figuurlijk ondersteboven gekeerd. Ik dacht eerst dat mijn vakantie eraan zou gaan maar gelukkig werd dit geen waarheid en kon ik de laatste week van mijn vakantie op mijn eigen kamer doorbrengen, moor laat ik even iets meer vertellen over die gro te schoonmaak. We begonnen maandag op de slaanknmprs waar alles werd buitengehaald en terug werd binnengebracht maar nu terug blinkend als een parel. Dinsdag gingen we over op mijn kamer en van mijn broer Alles werd weer netjes op zijn plaats gezet en in orde gebracht. Zo verliep het met alle plaatsen van ons grote huis want we mogen wel zeg gen dat we dat hebben. Laat het ons ook eens weten wan neer jullie jullie grote schoon maak houden en hoe. J.T. ye. Post K 4 3a»«., „o J Zondag laatstleden trokken wij met zijn allennaar het stad spark. De zon die wij en wij niet alleen verwacht hadden, ontbrak wel op het appel. Toch hebben wij van onze twee uren durende trip genoten. De lawaaimakers van de 12 uren van Aalst konden ons gestolen worden. Dan spreken ze over de ekonomische krisis en energiebesparing. Maar deze heren luchtvervuilers jagen er op die twaalf uren duizenden liters benzine door. Maar, de vaders van deze autosporters zullen het wel betalen. Het is in, het is mode. 3>E ArAE/S.t«ftAwse: U\ WTEFCWTSÊ-U Gr i N/ N/ ET V ft W Oc G,RONJ Ti - - - <S' \/<£>c0ft'?O IT- kCÏL/blrRKÊAA/T AL EEKJ \hj JJET LUCHT" f -gv^axonoltt^. olooi. (jjiw, CV. Dus wij met zijn allen naar het rustige stadspark. Daar ontdekte ik ook twee pauwen. Dat er ganzen en zwaantjes waren wisten wij al lang. Maar die pauwen dat was nieuw voor ons. Jij zult het geloven of niet maar zij zaten alle twee zo trots als een pauw dat alleen maar kan in een boom, in de omgeving van het Melkhuisje. Wij wilden er meer over weten en gingen na onze tocht ons licht opsteken bij onze gebuur in de Pontstraat, die alles af weet over vogelen. Zo vernamen wij het volgende, de meeste mensen noemen de ijdelheid voornamelijk een ei genschap van de vrouw, maar in de dierenwereld is het meest al het mannetje dat het mooist is uitgedost. Zo is het ook met de pauwen, de ijdelheid mani festeert zich bij hen ook uitslui tend bij de mannelijke exemplaren. Het vrouwtje is kleiner, het ziet er ook heel eenvoudig uit. De kleuren van het vrouwtje zijn weinig opval lend. Het heeft ook niet de prachtige waaier, die het man netje gebruikt om het te ver leiden. Gebuur wist ons ook te vertel len dot de pauw tot de hoen- derachtigen en in het bijzonder tot de familie der fazantachti- gen behoort. Er zijn eigenlijk drie soorten pauwen. Zo kennen wij de blauwe pauw die afkomstig is uit India en Ceylon. De Javaan se pauw komt uit Java en uit Indië. De derde soort uit de pauwengroep is de Kongo- pauw, die zeer schuw is. Tot welke groep onze twee stadspauwen behoren hebben wij nog niet kunnen achterha len. Mijn raadsman heeft hen nog niet gezien Hij wou niet blunderen. Volgende week gaat hij deze prachtdieren eens bekijken. Dan mag ik een ant woord verwachten. Zijn er onder onze trouwe Kin derkrant-lezers misschien die renvrienden die ons kunnen helpen? U kent ons adres. Help ons. Dank U. Wouter TACK Mijnheer, Elke week ben ik blij als de postbode de voorpost onder de ftj, duwt. Wij hebben juist gebouwd en nog geen brievenbut jr0j fakteur heeft tegen mijn papa al gezegd dat wij wettelijk )erv in orde zijn. Hij zei zelfs dat als er tegen volgende weekjROC brievenbus in onze vooruin stond dat wij geen Voorpost i zouden krijgen. Mama is nu een bus gaan kopen i Molenstraat. Wat ben ik blij. Nu zal ik deze week teruj Kinderkrant kunnen lezen. Proficiat, laat De Kinderkrant lang blijven leven. (B.D. - Affligemdreef Aalst - 8 jaar) Goede Dog, Hopelijk hebt u in De Kinderkrant een paar lijntjes voor mijl Veel is het niet. Wij zijn reeds twee dagen in Bazel. Dat zi wel zien op de andere kant van mijn postkaart. Ik wou bedanken omdat jullie mijn tekening von twee maanden hebt afgedrukt. De groeten van mijn ouders en mijn (J.C. - 5 jaar - Erpe-Mere) Geachte J.T. en W.T., Als gepensioneerde wil ik U gelukwensen met uw bijdro) De Voorpost-Kinderkrant. Wanneer gij zo oud of jong z als ik (68j.) verlangt een mens niet al te veel meer. Uw over dat proces-verbaal met uw fiets vond ik formidabel, het uitgeknipt en tegen de muur geplakt. Als bej< alleenstaande verblijf ik in een rusthuis. De ogen hebt* hun beste tijd gehad. Zelfs twee brillen zijn mijn eigende Kinderkrant lees ik met plezier, maar ik heb toch een o king. Waarom staat uw rubriek de ene week op bladzijde de andere week ergens tussen de sportberichten die ffl interesseren afgedrukt. Vraag eens aan uw boot wekelijks een vaste ploats, op een vaste bladzijde te krijg groeten van gans ons rusthuis, ook van de zusters verzorgen. (P.D.P. 68 j. - St.-Job-Aalst) Antwoord redaktie: De vraag om een vaste plaats en pagina is ons reeds m len gesteld. Wij zullen deze dan ook voorleggen aan <1 hoofdredakteur van De Voorpost - Editie Aalst. Tacksken, Proficiat met uw joernalistieke bedrijfheid! Gij hebt mij dikwijls gebruikt en misbruikt in uw Kinderkrant. Al t over mij schreef en waarschijnlijk nog zult schrijven begin vrouw nu ook ol te geloven. Toch verdenk ik uw vader e bron van inspiratie te zijn. Het zijn schoon kinderen die fl vader lijken. Doe ook de groeten aan mevrouw Marcelle. (Mangsken - Herdersem) De Kinderkrant van De Voorpost vind ik fijn sommige artikels lopen over van venijn zo moet het in een demokratisch land zijn want anders is de schrijver een zwijn. Leve De Voorpost-Kinderkrant (Anneke De S. - Aalst 12 jaar) Kinderkranter, Mijn ekskuus voor de aanspreektitel, maar ik wist niet I moet beginnen. Graag zou ik ook wekelijks meewerken a een fijne uitgave Mag ik uw adres kennen? Gelukwens® ouders vinden ook dat er in deze moderne tijd te weinig a wordt besteed aan de kinderen, die toch de toekomst z morgen. Ik denk, dot ik een klasgenote von U ben, maar spret over en ik durf het niet vragen. Volgende week zal I misschien weten. Dog Kinderkranter. (B - Aalst) Noot: Ik weet werkelijk niet, van wie deze brief komt, n zei: «een onbekende die mij in het hart draagt». De toekofj het uitwijzen. Ik wil niet oneerlijk zijn, ook waren er een paar negat reakties op mijn gepresteerd werk: zoals dit bijvooi Mijnheer, Wat U met de Kinderkrant van uw hooggeacht blad snap ik niet. Hebben uw redakteurs zo weinig inspiratie weekblad vol te krijgen dat ze nu ook kinderen aan het zetten. Hebt U nog nooit van een krisis en papierscho gehoord... Voor mij hoeft het niet. Mijn abonnement i nooit meer vernieuwen (deze tekst is ingekort. De naam van de afzender i> onbekend). Maar wij blijven doorgaan, ten dienste van alle kindere» j- Groot-Aalst. Ons adres is jullie bekend: De Voorpost-Ki krant, Pontstraat 63, 9300 Aalst, met graag de vermeldii attentie van Jurgen Tack. Tot volgende' Jurgen "T.i loc

De Voorpost | 1981 | | pagina 6