liefhebben fporlen zo VOETBAL c EN TINNE REAL FAMILIAL EN TINNE BOYS BEHAALDEN EERSTE M.T.S.A.-TITEL SEKRETARIS GENERAAL VAN NECKE HULDIGDE SOMATI 00K JEUGD VAN S.K. HERDERSEM MOET HOGEROP! K.B.L.V.B. M.T.S.A. KORPORATIEF een WK -meubel beleef je SPORT M A R DE... GROOTST SPORTZAAK! SIGNO SCHAAL HAECK BANKZITTERS - KIJKDAGEN - 24-25-SB - 2*7 APRIL- KIJKDAGEN t, 16 - 24.4.1981 - De Voorpost SCHOOLSTRAAT 54 KOOLSTRAAT 159 AALST (053/21.25.56) GROOTHANDEL SPORTARTIKELEN f I geschikte middenvelder, en Jacques De Vlieger, kon zijn stunt van toen Sirjt Job kam pioen speelde, nog eens her halen, en bleek wel de gevaar lijkste Real-aanvaller. Tot half weg het seizoen, bleef alles tot de mogelijkheden behoren. Morta en Nieuwe Wijk bedreig den fel Real Familial, zonder hen echter een voetje te kun nen lichten. In de terugronde stond echter op de «eeuwige tweede» geen maat meer en aan de eindmeet telt Real zo'n 10 punten voorsprong, wat hun werkelijke waarde aan toont. Nu wordt het wel even afwachten of zij die titel, die bij Nieuwe Wijk met gemengde gevoelens onthaald werd, zul len kunnen verlengen tijdens de volgende kompetitie. In die zondagreeks, anders weinig optimistische gegevens: Morta en Sunset handhaafden zich in de top. Amapola en Ade laars deden een stapje terug Doch opmerkelijk was wel de terugkomst van IJsboerke (ex- Molenstraat) vooral dan in' de terugronde. Inno deed meer dan zich verdedigen en laat de rode lantaarn aan Cosmos over, terwijl Timarcha alleen tegen de koplopers voor puike resultaten kon zorgen. De ver rassing van de kompetitie. MEUBELEN VERLICHTING GORDIJNSTOFFEN GESCHENKEN HUWELIJKSLIJSTEN WOONKUNST MASSEMENSTWG 58A WETTEREN Eind maart, begin april zijn jaarlijks opwindende momenten voor veie sportklubs. Zo ook bij het M.T.S.A., waar Real Familial en Tinne Boys voor de eerste maal in hun ontstaan, de smaak kenden van een titelviering. Beiden hebben deze titel ten volle verdiend. Real Familial moest niet minder dan 10 jaar hard zwoegen om er te geraken. Bij Tinne Boys kwam hij iets vlugger, daar zij reeds na vijf jaar op het hoogste schavotje komen. Real Familial, had reeds de naam van «Poulidor» verwor ven door zijn verschillende tweede plaatsen, die gehaald werden, achter het ongenaak bare Nieuwe Wijk Hofstade Werd Nieuwe Wijk even uit zijn zadel gelicht, dan zakte Real ook een plaatsje. Het voorbije seizoen echter bracht de grote kans voor Real. Nieuwe Wijk had zijn «vedettencultus» wat opgegeven, en Sint Job, eens een MTSA-topper legde er na 10 jaar het bijltje bij neer. Een kané voor Real Familial, om twee vaste waarden van Sint Job naar de Bergenkouter te halen. En met succes, dient Van Sande bleek de maar in negatieve zin dan is ongetwijfeld Star Boys gewor den. Star Boys, dat vóór de aanvang van het seizoen ge tipt werd als een mogelijke titelkandidaat, verging het zo slecht, dat zij uiteindelijk hun seizoen slechts konden rond maken met een paar forfaits. Deze forfait en ook deze van Cosmos, Beukenhof en Ju- ventus Welle, ontsierden in hoge mate deze kompetitie. Zonder echter iets aan de titel van kampioen Real Familial af te doen, klinkt het toch maar vrank in de oren. dat bij de ontknoping drie opeenvolgen de forfaitoverwinningen kwa- De eindoverwinnaar van de Schaal Haeck was reeds vorige week bekend. Somati, reeds vorig seizoen laureaat, liep dan ook geen enkel gevaar meer bij zijn uitwedstrijd op Coplac. Reeds na 2' kon Van Steen de score openen en amper 8' later was hij opnieuw bij de pinken om die voorsprong te verdubbelen. Van Merreweghe zou aan de 20' nog voor een definitieve 0-3 ruststand zorgen. De tweede helft was 8' oud, toen De Pues met zijn zoveel ste treffer van het seizoen So mati op 0-4 zette en het was slechts 10' voor het eindsig naal dat Cammu de lokale eer kon redden. Na de wedstrijd waren de laureaten blij verrast, toen de sekretaris generaal van het nationaal korporatief verbond, in hoogsteigen per soon, de eindwinnaars kwam huldigen en hen persoonlijk de schaal Haeck en de daaraan verbonden medailles per spe ler overhandigde. Waarom was deze sekretaris generaal in Aalst aanwezig. Wel dood eenvoudig omdat wegens een misverstand de Gentse Rijks- wachtploeg in Aalst beland was. SAF moest normaal aan treden tegen VVTTA, doch VVTTA liet geen schijn van leven. Wie wel op de wedstrijd verscheen was de Gentse Rijkswachtploeg. Daarmee was echter SAF niet gediend, zodat geen van de drie ploe gen tussen de lijnen kwamen. Is de eindoverwinnaar reeds bekend, dan zijn er nog ver schillende mogelijkheden om trent de tweede plaats. BBL die een grote kans maakte op die ereplaats werd door Bouw bijgebeend, na een zware 0-5 nederlaag tegen ditzelfde Bouw. De eerste helft konden de Bankjongens nochtans moedig weerstand bieden, doch na de rust knapte elke tegenstand af. Aan de 40' en dc 50' scoorde Geert De Schrijver, 2' later kon Dirk Moerenhout 0-3 maken. Weer 2' later was het Ganzeman die voor 0-4 zorgde en aan de 60' schoot De Jonghe vanop de strafschopstip de forfaitcijfers op het bord. De derde kandi daat voor de dichtste ereplaats blijft Post Erembodegem, dat bij hekkensluiter Callebaut B een dubbele cijfers-score luk te Voor de rust scoorde Luc Buggenhout viermaal en Her wig Callebaut tweemaal. Na de rust dreef Luc Buggenhout zijn aktief op tot zes doelpun ten en zorgde Roland Cardon met twee treffers voor de 10 score. Honda gaf andermaal forfait in zijn wedstrijd bij Calle baut A, zodat de stand er voor lopig als volgt uitziet: Somati 16 BBL, Bouw Post 12 VVTTA 8 - Callebaut A 6 Honda 5 en Callebaut B 2. A.V.H. S.K. Herdersem Is zopas kampioen geworden in vierde provinciale. Een reden te meer om ook het jeugdbeleid van de nieuwbakken laureaat even In het daglicht te stellen. Zo ongeveer sinds zijn ontstaan 10 jaar geleden, speelt S.K. Herdersem met diverse jeugdploegen In kompetitie. Het ene seizoen al met meer bijval dan het andere, doch het radarwerk van het jeugdbeleid stokte alleens, zodat het hoofdbestuur, onder leiding van een enthousiaste sekreta ris Gerrit Greevelinck, steeds weer het werk op zijn hals kreeg. Sinds begin december 1980 schijnt daar een einde aan gekomen. Wegens het neer zetten en van een nieuwe wijk in de onmiddellijke omgeving van het terrein, zijn heel wat jeugdige voetbalelementen de weg naar de lange haag inge slagen En zoals het past zijn de va ders de sporen van zoonlief Koszen steeds op de goede weg om beker met één jaar te verlengen, (lp) gevolgd. Het zijn juist die va ders dat Gerrit Greevelinck heeft kunnen overtuigen,, van een deel van zijn toch reeds zo zware taak over te nemen, en een ploeg te vormen, die voor taan kan instaan voor het jeugdbeleid van de ploeg. Met dien verstande natuurlijk, dat er nog steeds een samenwer king blijft, tussen dit komitee en het hoofdbestuur. Daarom ook zijn een vijftal leden van het jeugdkomitee, eveneens lid van het hoofdbestuur, zodat er steeds een voortdurend kontakt blijft, over het geheel van de klub. Dit jeugdkomitee, heeft vooral als doel, de voet balsport in de Aalsterse deel gemeente te propageren als ook zijn steun te geven aan tal van aktiviteiten, die daartoe kunnen aan leiding geven. Dit komitee onmiddellijk in de vuurlijn gestuurd en kreeg de organisatie mee van het kerst feest. Zeker geen gemakkelij ke opdracht doch alle leden dienen gefeliciteerd. Zij slaag den in hun eerste opdracht volkomen. Ondertussen heeft dit bestuur niet stilgezeten, en heeft werk gemaakt van een jeugdtornooi, dat zal doorgaan in het kader van de 21e Aal sterse sportweek Hieronder vind U het programma voor dit tornooi, dat zijn beslag krijgt aan de Lange Haag te Heder- sem, van zaterdag 2 mei 1981 af. De verdere schiftingen gaan door op zondag 3 mei 1981, woensdag 6 mei, vrijdag 8 mei, zaterdag 9 mei en zon dag 10 mei 1981 de troosting en de finale. Dit tornooi is voor pré-miniemen, knapen, en scholieren, en volgende ploe gen verlenen er hun medewer king aan: FC Wieze. Ede Haal- tert, S.K. Aalst, Eendracht Aalst, Verbroedering Dender- houtem, Wilskracht Moorsel, Racing Haaltert en organisator S.K. Herdersem Voorts staat voor dit seizoen ook nog op het grogramma: de organisatie van een sint-maartensfeest en dan terug het kerstfeest. Tus sendoor moet echter ook aan de ploegen gewerkt worden. En ook daar rijzen al onmid dellijk problemen. Gezien de beperkte kern van jeugdspe lers, komt S.K Herdersem voor volgend seizoen in een moeilijk parket. Het zal kunnen beroep doen op een twintigtal miniemen, een twintigtal scho lieren, doch heeft tot op heden ngg n^aj;^ .zeven knapen. Dkarom-weze-het-qoed; -opdat geïnteresseerde ouders, met zoons tussen 12 en 14 jaar naar Herdersem te sturen. Zulks zou hun toelaten ooit volgend seizoen opnieuw met een knapenelftal uit te pakken. Ouders, die bijkomende inlich tingen wensen kunnen steeds terecht bij de voorzitter van het jeugdkomitee Armand* Van Hauwermeiren, Witgerstraat 10 te Herdersem, telefoon: 053-70.42.13. Het prachtigste initiatief echter verwezenlijkt door dit nog jonge bestuur is evenwel, dat vanaf volgend seizoen, zal aangetreden wor den met een nieuwe sponsor: Gasverwarming Faber N.V., Industriezone, Monseigneur Cardijnstraat 25 te Erpe-Mere. Het jeugdkomitee samen met het hoofdbestuur en spelers van S.K. Herdersem houdt er aan om langs deze weg, de heer Jean Baetens te danken voor zijn medewerking. Samenstelling jeugdkomitee Ere-voorzltter: Frans De Meersman Voorzitter: Armand Van Hau wermeiren Onder-Voorzitter: Prosper Van der Steen Sekretaris: Rudy De Meyst Penningmeester: Rudy Janssens Bestuursleden: Frits Dierick. Freddy Beeckman, Jozef Boe mans, Eric Neetens, Freddy Van den Bogaert en Ronny Callebaut. Sponsor: Gasverwarming FABER Hierna krijgt u de schiftings wedstrijden voor het eerste jeugdtornooi van S.K. Her dersem: Zaterdag 2.5.1981 13.00 u.: préminiemen: F.c. Wieze - Ede Haaltert 14.15 u.: scholieren: S.K. Aalst - Eendracht Aalst 15.30 u.: préminiemen: V. Denderhoutem - S.K. Her dersem 16.45 u.: KNAPEN: Wilsk. Moorsel - S.K. Aalst Zondag 3.5.81 9.30 U.. préminiemen: F.C. Wieze - V. Denderhoutem 10.45 u.: knapen. S.K. Herder sem - Wilsk. Moorsel 13.00 scholieren: S.K. Herder sem - S.K Aalst 14.15 u. préminiemen: Ede Haaltert - S.K. Herdersem 15.30 u.: knapen. F.C. Wieze - S.K. Aalst men. In de zaterdagreeksen geloofde haast iedereen in een fameus duel tussen Jaca, de eenzaat van de M.T.S.A.- kompetitie en Rayo Espanol, de ploeg van de Spaanse gastarbeiders, die ter gelegen heid van hun tienjarig bestaan, zeker andere intenties hadden dan hun uiteindelijke vierde plaats. Doch zowel Jaca, als Rayo liepen tegen de lamp, en het was de derde «hond» die ging lopen met het been, na melijk Tinne Boys, een ploeg, die het in het verleden zeker niet slecht deed. maar toch strandde op een vijfde plaats op een tiental punten van de koplopers. Dit seizoen hand haafden zij terug in het spoor van de hogere twee. doch in de vierpuntenwedstrijden wip ten zij er op en er over, met de titel tot gevolg. Jaca moest zich dan maar tevreden stellen met de dichtste ereplaats. Simca Boys bleef steeds in het grote gezelschap, doch faalde in de vierpunten wedstrijden. Rayo werd vierde en Endoka vijfde. Opgang aan de andere zijde van Heipias. dat vele koplopers ernstig bedreigde met wisselende uitslagen en een zekere teruggang van ou de getrouwe Melckenbeeck- vrienden. Rode Duivels, dat vorig seizoen afgetekend de titel binnen haalde in de lie reeks, ging een ronde heel goed mee, doch liet het dan afweten. Ook hier twee betreu renswaardige forfaits met D.D.T. en Lada Boys. Die trieste afgang kende de He reeks dit jaar niet. Daar werd Kruis Moorsel, een zeer mooi kampioen. Vermeldenswaar dig is wel, dat Kruis Moorsel tweemaal de nederlaag ken de, en dat de killer tweemaal Kloksken heette. Een ploeg, die echter nog de nodige punch mist om een waardig koploper te zijn. Al is hun vijfde plaats verre van slecht. De nieuwelingen GIWO en Blau we Vlam kenden een aanpas singsjaar, waaruit men kan af leiden dat Blauwe Vlam, vol gend seizoen- dichter mag ver wacht worden. Namen als Ex celsior, Apostelken en zeker Royal Sportief, dat slechts nipt uit eerste gewipt werd vorig Het strafkomitee van het M.T.S.A. was op 14 april 1981 zitting bijeen. Na verhoor van betrokkenen, kwam iag volgende uitspraken uit de bus: y Speler Freddy De Vuyst, die geschorst was tot vnjw PE ge verschijning. Diens schorsing werd opgeheven. Johan Troch, lid van D.D.T. en De Zwaan, k'e U«. tijdens de wedstrijd Simcaboys - DDT de rode kaart. I werd geschorst voor één officiële speeldag. Daar bek 0 ui klubs geen wedstrijden meer af te haspelen hebbenthai deze schorsing de eerste speeldag van volgend seiza gen betekenen. v Het komitee deed eveneens uitspraak, nopensJn v wedstrijd Sunset - Cosmos van 22-3.81Cosmos i* ,tjng binnen.de wettelijke tijd niet aanwezig met 7 spele ste bijgevolg wint Sunset deze wedstrijd met 5-0. Danny Colpaert zag zich tijdens de wedstrijd Leeu* rc"a rik - Melckenbeekvrienden uitgesloten. De Melckenba JAI vrienden-speler krijgt hiervoor vijf effectieve speeldag aangesmeerd. Deze zullen ingaan bij het begin v volgend seizoen. 9 u Jozef Troch, lid van Jaca en De Zwaan, ging z'cer boekje te buiten met Jaca, in de topper tegen Tinne Bq Deze rode kaart kost hem drie effectieve speeldag ingaande bij de aanvang van volgend seizoen. ns. Luc Van Londersele, Van Tinne Boys kreeg in diezi freü de wedstrijd eveneens rood onder de neus. Hij kr Üng daarvoor twee dagen non-aktiviteit. Een eerste maal Ste< hij mogen rusten op 2 mei 1981 en de volgende maal CT de eerste wedstrijd zijn van volgend seizoen Nog tijdens diezelfde wedstrijd ging ook Tinne E speler Frans De Haeck zijn boekje te buiten. Result| vier effektieve speeldagen. Eén op 2 mei 1981 en drie beginnen vanaf volgend seizoen. Van alle gestraften liep kampioen S.K. Kruis zwaarst tegen de lamp. In hun wedstrijd bij GIWO g °°r i Franky Herreman er nogal met vuile voeten van door rode kaart was het logische gevolg. Het komitee had vi hem wel een uiterst zware straf in petto. Negen speek t)n9: gen klonk het verdikt. Een eerste moet hij missen op 2i 1981 en de acht volgende zijn voor de aanvang seizoen 1981-82. A.V IRl seizoen, bleven onder de ver wachte maat. Voor wat betreft detoekenning van de rode lantaarn, bleef de stand onge wijzigd. Jong Timarcha bleef laatste en Parking voorlaatste. Vermelden we nog dat in de eindrangschikking Jaca twee punten verliest voor hun wed strijd tegen Simca Boys. Het won deze wedstrijd met 3-0, doch (rad aan met drie spelers vreemd aan het M.T.S.A.-ver- bond en die met voorkwamen op de spelerlijsten van dit M.T.S.A. Zondagreeks Real Familial 46, Morta 35, Sunset 32, Nieuwe Wijk en IJsboerke 29, Amapola en Adelaars 26, De Zwaan 23, Timarcha 19, Inno 18, Boys 18 en Cosmos 14. kenhof en Juventus Wel r-val ven forfait. pwa Zaterdag I reeks Tinne Boys 42, Jaca en Boys 37, Rayo Espam n' Endoka 33, Heipias Melckenbeeckvrienden Nieuwe wijk II 25, Cam Rode Duivels 22, Dhon Leeuwerik 10 DDT en Boys gaven forfait. Zaterdag II reeks Kruis Moorsel 38. HeizijlfTD Haltvrienden 31, Cobila Kloksken en Blauwe Vla Excelsior 19, Apostelke Royal Sportief 17, Giw Parking 8, Jong Timarch tert - Eendracht Aalst Woensdag 18.30 u.: scholieren: S.K. Her dersem - R. Haaltert 19.45 u.: knapen: S.K. Herder sem - FC Wieze Vrijdag 8.5.81 18.30 u.: preminiemen: F.C. Wieze - S.K. Herdersem 19.45 u.: knapen: S.K. Herder sem - S.K. Aalst Zaterdag 9.5.81 13.00 u.: scholieren S.K. Her dersem - Eendr Aalst è14.15 u.:: préminiemen: Ede Haaltert - V. Denderhoutem 15.30 u.: knapen. FC Wieze - Wilsk. Moorsel 16.45 u.: scholieren: R. Haal tert - S.K. Aalst Zondag 10.5.81 Troosting 9.30 u.: miniemen 10.45 u. knapen 12.00 u scholieren Finale 13.30 u miniemen 15.00 u.: knapen 16.30 u scholieren

De Voorpost | 1981 | | pagina 16