ANJA SPORT STEDELIJK SPORTKOMITEE, ECHTE ADVIESRAAD? BLANCQUAERT Rene PVBA OPTIEK M. SORGELOOS Sportanimatie een permanente behoefte... p.v.b.a. R.V. CAMPING - CONFECTIE Vrijheidsstraat, 41-43 9300 AALST Tel. 053-21.40.82 Eigen hersteldienst DAMES- EN KINDERCONFECTIE EN0IC»V 20 - 24.4.1981 - De Voorpost Jan De Decker, sekretaris van het jeugdhuizenvoetbal, tijdens de ontvangst op het stadhuis te Aalst. (LP) Louis Paelinck (42) winnaar van het eerste Okapi tennistornooi. (LP) Hovenierstraat 30, 9300 AALST Tel. 053-70.23.57 Nog steeds onklopbare prijzen!!! Een bezoek waard ifet stadsbestuur heeft reeds gedurende een aantal legisla- turen adviesraden opgericht, met de bedoeling intensiever de noden en wensen van de bevolking aan te voelen. Ook het stedelijk sportkomitee is een dergelijke advies raad. Of het sportkomitee nu werkelijk advies geeft of de gelegenheid krijgt om advies te geven is enkel vast te stellen uit een analyse van zijn aktiviteiten en zijn samen stelling. Het sportkomitee zelf is sa- afgevaardigden aangeduid mengesteld uit een algemene door de diverse sportklubs die vergadering, bestaande uit de 1id wensen te zijn. Uit deze algemene vergadering zijn tien leden rechtstreeks verkozen die deel uitmaken van het uit voerend bestuur. Verder zete len in het uitvoerend bestuur tien leden aangeduid door de politieke partijen en de voorzit ters van de diverse wijksport- raden. De hoofdaktiviteit van het sportkomitee op dit ogenblik bestaat uit het stimuleren van de sport in het Aalsterse. Dit gebeurt o.a. via de inter- schoolwedstrijden (atletiek, voetbal, zwemmen, basket, handbal, volley, e.a.) en de Sportweek. Via de organisatie van de Pe naltybokaal, Superstar en Sportcolloquium probeert men ook de bredere sportlagen van de bevolking te bereiken. De jaarlijkse organisatie van de verkiezing van de Sportlaurea- ten (recreatie, klub- en indivi duele sport) is bedoeld om diegenen te stimuleren die van hun sportaktiviteiten een doel gemaakt hebben. De oprichting van de wijksport- raden was vooral bedoeld om een betere doorstroming te krijgen van de plaatselijke no den van de sportverenigingen en bepaalde aktiviteiten te gaan koördineren. Het uitvoe rend bestuur hoopte op die manier een gefundeerder ad vies te kunnen uitbrengen naar het stadsbestuur. Met advies wordt dan bedoeld: suggesties en aanbevelingen in verband met prioriteiten wat betreft sportinfrastruktuur, eventuele aanpassingen van de huidige sportinfrastruktuur, geschikte terreinen, en het te volgen sportbeleid. Wij moe ten echter vaststellen dat be halve een beperkte konsultatie van enkelingen de inbreng die het sportkomitee hier doet, of beter MAG DOEN zeer gering te noemen is. De echte in breng beperkt zich op dit ogenblik nog altijd tot het vast stellen van het subsidiebe drag. Als advies zeker niet te venwaarlozen, maar is dit het werkelijke doel van een ad viesraad? De Spaanse kolonie in Aalst speelt een hoofdrol in het liefhebbersvoetbal. Hier gekiekt samen met Endoka. (LP) KASREGISTERS - FOTOKOPIEER TOESTELLEN Kantoormachines - Meubelen - Benodigdheden De pré-miniemen van E. Aalst, die doorstoten naar de halve finale van de beker van B nu aan de slag in hun eigen tornooi. (LP) Vrijheidstraat 6 9300 AALST Tel. 053-70.28.23 Gediplomeerd opticien Optometrist Aanpasser kontaktlenzen Zaterdagnamiddag gesloten Een nieuw, maar tof spel voor onze streek in Las Vegas te Nleuwerkerken, het Dartspel. (LP) Faber Erpe-Mere vaste deelnemer aan het OCMW-tornooi. (LP) In de laatste tien jaar Is er heel wat veranderd in de sportwereld. De sportbeoefening en meer bepaald de re- kreatlesport is met rasse schreden vooruitgegaan. Het leek me dan ook van zelfsprekend rekreatie-aktivi- teiten met deskundige begelei ding in te schakelen, alsmede initiatie-kursussen in te leggen waardoor zowel jongeren als de minder-jongeren nog een '<o Jordanow, de Bulgaarse sportleraar, die tweemaal deelnam aan de Olympische sport kunnen aanleren, ener Herspelen, nl. te Sapporro en te Innsbruck met als discipline «Biathon» (langlauf ve®' Plezi®r aan b' -abijnschieten), geeft uitleg over de eerste passen aan Aalsterse leerlingen tijdens een onder leiding van gediplo- :atiekursus van de sportdienst. (LP) meerde sportmonitoren. Door y de inschrijvingsgelden van de ze kursussen gewild laag te houden beoogde ik bepaalde sporterr zoals het tennis, lang lauf e.d. vrijwel voor iedereen toegankelijk te maken en een minder elitair karakter mee te geven. In 1979 werd in Aalst dan ook voor het eerst gestart met imtiatiekursussen tennis voor beginners en gevorderden. Deze kenden zo een door slaand sukses dat in 1980 door de sportdienst tevens ini tiatie werd gegeven in jazz- gymnastiek, dans, volleybal, badminton, langlauf-skièn, ka jak en tennis. In 1981 werden de kursussen nog verder uit gebreid. Bij de uitbouw van de kursussen streefde ik er im mers na alle lagen van de bevolking in de animatie te betrekken. Zo werd een bewe- gingsrekreatiekursus voor 60+, alsmede zelfverdedi- gingskursussen voor vrouwen ingekapseld in het pakket van initiatiekursussen. Bovendien ligt het in mijn bedoeling de Raymond Van Liefferinghe van kampioen Turbo Cars in aktie. (LP) sportanimatie voor mindervali- den verder uit te bouwen. Dit jaar start alleszins een kursus zitvolleybal. We geven tevens logistieke hulp aan de gehoor gestoorden of trachten hen zo veel mogelijk te helpen aan gediplomeerde sportmonito- ren voor de beoefening van hun sport. In de week voor vrijetijdsbesteding, die door gaat van 18 tot en met 27 september 1981, zal de sport dienst tevens het aksent leg gen op andere sporten voor mindervaliden zoals torbal. Tevens zullen nieuwe sporten gedemonstreerd worden zoals voetbaltennis, en sporten zoals skate board, karate, ju do, jiu-jitsu, body-building, ge wichtheffen, jazzdans. tafel tennis en oude volksspelen. Ik meen dan ook te mogen besluiten dat met deze initia tiekursussen de weg werd geopend naar de massa- en rekreatiesport, en de kiemen werden gelegd om een sport nog aan te leren en ze goed aan te leren. Ik dacht ten slotte dat het de taak was van de gemeentelijke overheid om de rekreatiesport met de nodige deskundigheid te begeleiden. Ik ben ervan overtuigd hierin voor een groot gedeelte ge slaagd te zijn Eddie MONSIEUR Schepen Sport, Jeugd, Vrije Tijd en Gezinszorg. Alle benodigdheden voor scouts- en kampeerders Bezoek onze kleding - afdeling jeans - blousons - T-shirts enz. Pieter Couckestraat 48-56 9300 AALST Tel. 053-21.14.70.

De Voorpost | 1981 | | pagina 20