i.O.-winnaar ludy Oanwe verliest ationale gordel oor opgave Cluytens gaat, Martens komt XDe N treuren om verknoeide weken VRIJDAG 24 APRIL 1981 lische boksverantwoordelijken zorgen opnieuw voor negatieve propaganda SPORT Redaktie: Oude Vest 34, 3330 Dendermonde. Tel. 05221.40.60 Een kiekje uit «vervlogen dagen»: Wim Hof kens en Albert Cluytens in het geel en blauw van SK Beveren. Volgend seizoen voetballen ze weer zij aan zij bij landskampioen Anderlecht. Gauwe: knock-outwinnaar tegen Syben en toch ionale zwaargewichttitel kwijt, (c) Baardige wendingen en dito uitspraken zijn e kost bij de leiders van de nationale boks- la de onbegrijpelijke uitspraak in de derde ip, waar Rudy Gauwe nog maar eens als «1de uitkwam, is er weer voer voor dis- eiten even 'op een Nadat Rudy Gau- de vierde ronde serieus in verle- d bracht, toonde in de eerste zes bijzonder be- ik en trachtte zich lend waar te ma- yben moest nood- ngen de verdedi- rol aanvaarden en lit niet zo slecht n stopstoten. Dan de betwiste zeven- ide. Het werden wuten vol sensa- 'dy Gauwe werd door Syben en -gen het vilt. Na len was hij op- boksklaar, maar et volledig gere- erd. De Brusselse oerde de forcing Belgische kam- kreeg het moei- »ar toonde moed "orzettingskracht kwaliteiten hiel- i die moeilijke i verteren. Sy- duidelijk te ver krachtenarsenaal en Gauwe trak- «m op een links- kombinatie. Sy- tegen het kan gong, een tinge- letje, had ge liemand had het In feite dus in de hand. De hter moest tel- •gain. die Syben te Lokeren al een handje toestak, wachtte even en begon uiteindelijk toch. Op 8 stopte hij en leidde Syben naar zijn hoek. Logika: Gauwe verlengt zijn titel met een K.O.- zege. De Waalse bokslief- hebbers (sic) zijn over hun toeren van woede en Gauwes hoek wordt be stookt met alle mogelij ke projektielen. Het tweetal Gauwe-Van Driessche vlucht naar de kleedkamers. Daar krij gen ze de verrassing van hun leven, als die be staat bij de boksbond, te horenGauwe verliest door opgave. De betrokkenen, of be ter de benadeelden, om schrijven hun onrecht vaardige behandeling. Trainer-manager Jo zef Van Driessche: «Het is de tweede keer op drie kampen dat we bena deeld worden. Te Loke ren zag Desgain de lage slag niet. Nu telt hij eerst Syben uit en ach teraf jureert hij de kamp met een opgave van Gau we, in het voordeel van Syben. Begrijpe wie kan. Desgain toonde nog eens aan dat hij ze ker niet Gauwe-minded is. We zijn de wedstrijd- beelden bij de BRT gaan bekijken Daaruit blijkt dat Syben volle 22 se- konden op het kanvas lag. .Uit dat bewijsmate riaal kan men ook uit maken dat de ringrech ter pas na 9 sekonden begint te tellen. Hij stopt op 8, neemt Syben bij de arm en leidt hem naar zijn hoek. Dit zijn de ge- plogendheden bij een k.o. en men moet later met geen smoesjes ko men aandraven. Dat Gauwe niet paraat was om de 8ste ronde aan te vatten is onjuist. De rustperiode tussen twee ronden in is 60 sekon den. Na 55 sekonden, deed niemand teken om de kamp te hervatten. Dit kon trouwens niet, want Syben was k.o. Na 1 minuut waren we nog altijd in de ring, alles is vastgelegd, maar ring- rechter Desgain het de kamp niet hervatten. Na 10 minuten moet men dan niet komen aandra ven met een opgave. We zijn gevlucht voor de aanvallen, die we te trot seren kregen. Langer in de ring blijven was on verantwoord. De toe schouwers waren wer kelijk woest. Dat een bokser aanwezig moet zijn om de uitslag te ho ren, kan weerlegd wor den met het voorbeeld van wereldkampioen Hachler. Dat de voorzit ter van de Boksbond zou verklaard hebben dat er geen reden bestaat om" de uitspraak te herroe pen vind ik voorbarig. Voor een paar maand kon dit wel, maar toen kon men Dave Williams treffen, een bokser uit de Zeelse boksstal, en daar heeft men het blijk baar op gemunt. Hij won na een logische opgave, maar later maakten de scheidsrechters er een no contest van. Hetgeen te Luik gebeurde is ge woon schandalig. Als men zoiets laat gebeu ren, dan zie ik het met de bokssport in België niet meer zitten. We heb ben bezwaar ingediend bij de drie komitees en beschikken over bewijs materiaal. De slag kwam uit de beelden na de gong. Dat de kamp verder werd gezet is te wijten aan het feit dat niemand de gong hoor de en zeker de boksers en de ringrechter niet. Dit bewees hij door te beginnen tellen Op dat moment moet hij verder en zich later niet gaan wegsteken achter drog redenen. De uitleg van Syben als zou hij een K.O. veinzen wil ik aan nemen. maar dan moet de ringrechter hem uit sluiten. In de reglemen tering is men daar dui delijk in. Maar men vi seerde blijkbaar Gauwe en al de rest was bij zaak.» Rudy Gauwe voelde zich door dergelijke handelswijze uiteraard benadeeld. De Lokeraar had zich goed voorbe reid op die kamp. Hij ging trainen te Londen en met Tony Moore als sparringpartner had hij een goede konditiewaar- demeter, die hij achteraf te Zele met Quissi als trainingsmaat bevestig de. Rudy moest noch tans in moeilijke om standigheden de kamp voorbereiden. Hijzelf wenste geen veront schuldigingen aan te halen. Hij wil xiiet dat men zou replikeren: met Gauwe schort altijd wat. Het is echter juist, dat hij met een achillespees kwetsuur sukkelt en hij nooit op de top van de voet erg belangrijk voor een bokser kon boksen. Dit betekent minder beweeglijkheid en minder snel in de af weer. Maar de gedach ten van Rudy gaan nu veeleer naar de wijze waarop hij te Luik werd behandeld, als men dit nog behandelen kan noemen: «Het is echt be drog. Het is onvoorstel baar hoe de Waalse clan reageerde. Voor de kamp toen ik de ring betrad, werd ik uitge jouwd op een wijze die men iedere moordenaar zou onthouden. Het is onbeschrijflijk hoe die mensen daar tekeer gin gen. Over de feiten in de zevende ronde is geen diskussie. De ringrech ter deed duidelijk het ge baar dat een k.o. het ver staan. Ik denk dat het alleen uit schrik was dat hij achteraf anders rea geerde. Ons verwijten dat we uit de ring weg liepen is ver gezocht. Het was rennen voor ons leven. Er werd met alles en nog wat gesmeten. We kregen stampen als we naar de kleedkamers spurtten. We werden achtervolgd door de Sy- ben-supporters. Echt ongelooflijk. Als dat al lemaal mag. We rekenen nu op de rechtvaardig heid van de verantwoor delijke komitees om recht te laten ge schieden.» Intussen is bekend dat Jef Van Driessche klacht neerlegde bij de boksbond en zich be roept op de beelden die de BRT geschoten heeft. BENO Woensdagavond is het tussen Beveren en Ander lecht tot een ruil gekomen in verband met de overgang van Bert Cluytens en Ronny Martens. Daarmee werd onze voorspelling in primeur! van 30 januari bevestigd. We stelden toen dat de Beverense internationaal met de neus voor een «grote transfer» stond. We penden erbij dat mauve-wit knipoogde naar de belga. Als we een paar weken nadien in de Wase wandelgangen dan nog hoorden fluisteren dat Ronny Martens, die door Ivic op de keien werd gezet, veel zin had om de shoes aan te rijgen op de Freethiel, wisten we in feite reeds genoeg. Bert Cluytens vertrekt dus niet naar Straats burg. De prijs die Beve ren vroeg (15 miljoen) was voor de Franse klub veel te hoog. De Elzas- sers hadden Berre liever voor een paar jaartjes in gelijfd maar daar wilde het geelblauwe klubbe- stuur hoegenaamd niet van weten. Of was dit alles gewoonweg een za kelijk afleidingsmaneu- ver van een gewiekste manager? Destijds bracht de lepe vos Gille Van Binst toch ook op kundige wijze bij Straatsburg en Ander lecht gooide meteen de loper uit voor Peruzovic. Trainer Ivic, bekoord door het zatopektalent van Bert Cluytens tij dens de heenronde in dit seizoen, haalde zijn slag thuis. De Hobokenaar kan zijn draverstalent volgend jaar in het Astridpark botvieren. Hij werd döor big boss Van Den Stock een goed betaald tweejarig kon- trakt aangeboden. En wie is de nieuwko mer dan? Ronny Mar tens, geboren op 22 de cember 1958, gehuwd, vader van een jonge telg. Hij is afkomstig van Tiftingen maar woont nu aan de rand van 's lands hoofdstede. «Martens kreeg betere aanbiedingen maar ver koos de tenten op te slaan in Beveren,» ver telde ons pr-man Dirk Maes deze week aan de telefoon. Kan dat nog in deze nuchtere, keiharde voetbalbusiness? Of heeft de «vriend des hui zes» Urbain Braems, ook hier zijn steentje bijge dragen? Geloven we ze ker. Ook al omdat de Zottegemnaar tijdens zijn laatste Anderlecht- periode nogal erg hoog opliep met Ronny Mar tens, waarvan men in Beveren nu al beweert dat hij meer doelpunten zal binnenj assen dan Bert Cluytens. Eerst zien en... De 23-jarige Brusselaar kreeg bij blauwgeel eveneens een kontrakt aangeboden van twee jaar. Het Beverense klub- bestuur spreekt in deze affaire van een haast (middeleeuwse) ruil. Met gesloten beurs zeggen de Wazenaars. Ons komt het voor dat Beveren aan deze wissel ook een aar dig stuivertje zal over houden. Of is Ronny Martens, die een jaar lang de nagels kon stuk bijten in het reserve- team, dan plots evenveel waard als een interna tionaal? Kan toch niet. Vermelden we ook nog dat Ronny Martens zich zo vlug mogelijk in de buurt van de Klapper straat zal komen ves tigen. Wanneer je dit alles leest zal hoogstwaar schijnlijk het kontrakt met Urbain Braems defi nitief worden onderte kend. Wie het veldwerk op de schouders zal ne men is nog minder ze ker. Ook al gonst nu luidop de naam van Ste kenaar Guido Ferket. Opnieuw een onderwij s- duo die de sportieve lei ding op de Freethiel in handen zal nemen. over de verlenging van het kontrakt van Jean- Marie Pfaff en dat van Dieter Weihrauch, die zich laten vergezellen van een raadgever. In dien geen akkoord wordt bereikt vóór 1 mei worden deze op de trans ferlij st gezet. Daarop zal waarschijnlijk ook Fred- je Truyens terechtko men. De optie wordt door de betonwerkers van AA Gent niet ge licht. Wat betekent dat de Sint-Niklazenaar te rug verhuist naar de ou de schaapstal. Vermits Freddy echter ruim schoots bewezen heeft meer in zijn sas te heb ben dan de kwaliteiten van een bankzitter, zal wellicht eerstdaags een nieuwe werkgever (ho pelijk iets meer mens nu ook) komen opdagen om hem in te pikken. Kijkt Beveren dan nog verder uit naar verster king voor het eerste elf tal? Ongetwijfeld wel! Je weet nooit of er een (goedkope) appel uit de boom valt. Wel beweert men nu nog enkel uit te zien naar enkele valabe le wissels. Kwestie om de toekomst te garande ren en de kern iets te verruimen. Luk VAN BEL Rest dan verder nog de onderhandelingen Johny De Nul is in de afgelopen weken niet aan de bak gekomen. De voorjaarsklassiekers zitten erop. Nergens vonden we de naam van de Schoon- aardenaar terug. De fans worden een beetje onge duldig. Maar Johny's bazen weten beter: de kop man van Masta sukkelt met een aanslepende bronchitis. Daar was vooralsnog geen kruid tegen gewassen. «Ik heb gepoogd gezond te worden met de 'gewone huismiddeltjes'. Doch die hielpen niet. Het toedienen van antibiotica werd angstvallig vermeden, omdat die spullen schadelijk kunnen inwerken op de konditie. Op de lange duur ben je evenwel verplicht naar paardemiddelen te grijpen.» Zesdaagse belangrijke wedstrijden Vorig seizoen was verstek laten gaan. tn Johny De Nul goed voor het seizoenbegin startte zes overwinningen. Al- hij een vijftal keren, bert Van Vlierberghe, maar voorbij de kaap een man die de kapaci- van de 150 kilometers teiten van De Nul heeft geraakte hij nooit, leren kennen en waarde- Noodgedwongen moest ren, wedde dat in 1981 hij afhaken. Vandaag is het dozijn kon worden de situatie nog rotter: volgemaakt. Zoals de za- Johnny is aan een perio- ken vandaag draaien, zal het snel moeten ver anderen of die pronos- tiek valt verkeerd uit. Johny De Nul nam sa men met die andere pechvogel Rik Caetho- de van absolute nonakti- viteit toe. Het zit hem dwars: «De grote koer sen zijn voorbij. De kans om me te onderscheiden is eveneens gaan vlie gen. Er zal anders niets ven aan de zesdaagse opzitten dan te doen was van Antwerpen deel: de specialist voorschrijft «Daar reeds voelde ik me en nadien boksen in de niet honderd procent fit. kermiskoersen om te Er broeide wat.» redden wat nog te red- Johny moest voor de den valt.» Johny De Nul zit in een ploeg die het vooral uit «inheemse» publici teit moet halen. Dat kan het best in klassiekers zoals de Omloop Het Volk, de Ronde van Vlaanderen, Gent-We- velgem, de Waalse Pijl en Luik-Bastenaken- Luik. Cracks van we reldformaat knauwen een flink stuk uit het budget van de sponsors: een «grote ploeg» op de been brengen kost ver scheidene miljoenen. Dat is alleen te klaren door firma's die op de internationale markt mikken. En dan nog. «Bazen» die binnen de landsgrenzen him pro- dukten verkopen, zien het terecht een beetje kleiner. Alhoewel het ook dan geen goedkoop zaakje blijft. Suksessen in kermisritten zijn voor Masta en andere extra- sportieven verhoudings gewijs belangrijker dan ergens een zeer «dure» zege in een volwaardige klassieker. Omdat er het rechtstreeks kontakt is met de fans en dus po tentiële klanten die nog massaal komen opdagen in de buurt van de frietkramen en de touters. Johny De Nul moet dus hopen op de warme dagen. Konditioneel zal hij een eind achterop lig gen. Hij zal echter op de steun van de anderen moeten kunnen reke nen. Met getalenteerde jongens als Jef en Miel Gijsemans en een Ludo Schurgers, die weten tot wétar him eigen moge lijkheden reiken, is wat te doen. Albert Van Vlierber ghe moet niet wanho pen: na de «magere maanden» komen de vet te. Johny De Nul heeft genoeg kwaliteiten en morele weerbaarheid om uit de put te kruipen en het door de sponsors ge ïnvesteerde geld te laten renderen. Tegen pech is niemand bestand. Joh ny De Nul maakt nog veel goed. Daar zijn we voor 100 procent van overtuigd.

De Voorpost | 1981 | | pagina 21