T Ireanimeerde Iweede helft Mationale voetbalkompetitie lascadeautjes in Aalsterse ïrdediging Georges Hey lens: meer gebeuren» Eendracht Aalst: koncentratie niet verliezen «Zoiets mag niet 'Jk „JS# Massopust:«Die strafschop had nooit mogen komen!» vuorpost - Ü4.4.1981 - 19 dracht Aalst-Hasselt 2-2 ST. De vlam zat onmiddellijk in de pan na e minuten toen Salvador mocht aanleggen en Hermans met veel moeite die knal in >chop kon verwerken. Tien minuten was de overzijde van het terrein een enorme 3 van Van Geersom nodig om een schitteren- ikbal van Mees over de deklat te werken. Op de 3 minuut waren weer de vuisten van de Aal- 3 goalie paraat om een kei van Martens on- idelijk te maken. Hasselt bleek daarna wel de |t spelende ploeg te zijn. De Limburgers breiden kontoeren in mekaar op het middenveld, rijl Aalst meer achter de bal «joeg». De Aalster- nval sm aneuverb waren bovendien wel iets te zichtig om de Limburgse verdedigers zo maar •ste instantie te verrassen. selt kwam op winst. Weer stond de Aalsterse verdediging onortodoks opgesteld en bovendien speelde Dierickx de bal te kort terug op zijn doelman pardoes in de voeten van Martens. Aalst stond aangeslagen en kon gedurende tien minuten nauwelijks een vuist maken mede door het feit dat de Limbur gers vanaf dat ogenblik duidelijk het resultaat gingen spelen. Stallaert Ferrera voerde enkele mooie nummertjes op en slaagde erin de doelman slaan. (E. Aalst-Hasselt 2-2) (lp) jd in 30 werd in het Aalsters team gebracht voor de vermoeide Araolis en die versierde zijn entree met een prachtig schot op de 76ste minuut dat door doelman Hermans met de toppen van de vinge ren in hoekschop werd verwerkt. Aalst probeer de er nog iets van te maken en kreeg tijdens de laatste tien minuten meer veldoverwicht. Het kwam op de 85ste minuut zelfs nog lang szij. Salvador, die op de rechterflank plots te veel ruimte had gekre gen, drong de Limburg se verdedigingszone in en Konings viel de Aal sterse topschutter fou tief aan. Strafschop en meteen kon Salvador voor de zoveelste maal dit seizoen vanop de elf- meterstip scoren (2-2). Meteen stond een billijke eindstand op het score bord, en behoudt Hasselt nog een kans om tot de eindronde door te dringen. Ref Soenens leidde voor 6.000 toeschou wers. E. Aalst: Van Geersom, Limpens, Van Kemseke, Comelis, Desanghere, Sergeant, Dierickx, Ar- nolis (71ste minuut Stal laert), Ferrerra, Salva dor en Van Roy. Salvador kan niet bij het inzenden van Johan Dierickx. Keeper Hermans kan onheil voorkomen. (E. Aalst- Hasselt 2-2) (lp) Hasselt: Hermans, De- waay, Dewalleff, Enne- kens, Konings, Kerst ges, Silhard, Noelmans, Mees, Martens, Put (84ste minuut Staelens). Doelpunten: 52'Ferrerra g 1-0 55' Dewaay 1-1 57' Martens 1-J 85' Salvador (str.) 2-2 Gele kaarten voor Enne- kens en Konings. A. BLOCK uè&ELSE STWG41 93' «♦OCRS CL \AIST_TEL Dat was de «kans van de match»: Salvador is tot op twee meter van het doel genaderd, doch kon de bal niet onder kontrole krijgen die hem door Ennekens wordt ontfutseld. (E. Aalst-Hasselt 2-2) (lp) ittemin kreeg Sal- nog een allerbeste rond de 40ste mi- toen hij na een ér tu# flankaanval van aterdftoy de bal in ideale kreeg aange- De Zuidameri- kraakte echter to- jn schot. tweede helft was ikelrijk. Na twee :te uitvallen van xa mocht op de minuut Arnolis onrechtstreekse •ap nemen na een 'an Coninckx op lor. De bal bleef in hangen. Scho ten van Salvador en Ser geant pletsten tegen Limburgse verdedigers tot uiteindelijk Ferrerra het gaatje in de bezoe kende defensie ontdekte en binnentrapte. Drie minuten later sloegen de gasten terug. Een onge dekte Martens kreeg een ruimte als een boulevard om op de linkerflank op te rukken; Van Geersom verliet te vroeg zijn doel lijn en de goed gevolgde Dewaay schoof de bal in het ledige doel. Aalst was nog niet be komen van die onver wachte opdoffer of Has- na werd Eendracht Aalst door de listige rgers uit Hasselt in de luren gelegd, laad toen Eendracht tijdens de tweede op een 1-0 voorsprong was geraakt ging lor/Mi-ö^hteraan non-chalant spelen waarmee het tariiJKer- m) in deze kompetitie heel wat punten '1de. Dat gebrek aan koncentratie ach- werd in twee minuten tijds tweemaal aft en daarmee prijkte onverwacht >lt aan de leiding. Twee paaskadootjes luwden de ontgoochelde Aalsterse sup- in de tribunes en maar gelukkig dat nuten vóór het eindsignaal zijn zoveel- etertrap van dit seizoen niet miste of iterse aanhang kon er nog van alles Nu kon men feesten want Een- it was reeds vanaf zondag zeker van een je in de einderonde. Al bij al werd het uiste puntenverdeling. Het «jonge» Has- imonstreerde, dan vooral in de eerste een gebonden samenspel. De Limburgers ondom de middencirkel de bal oogstre- oirkuleren en achteraan bij Aalst had handen vol met de genietbare dribbles lartens en Mees. Vooral deze laatste viel lor zijn uitstekende traptechniek. Aalst t ijn kant «joeg» te veel achter de bal. Het 'scnei o je jetwat slordiger dan de bezoekers en i&lsterse aanvalsmanoeuvers waren te ichtig om de kwieke en snel ingrijpende Bitse defensie zo maar direkt van de wijs engen. De tweede helft zat boordevol akel en nadien gingen beide teams tot de x van de reserves: Hasselt om die verwor- föorsprong te verzekeren en Aalst dat de laatste tien minuten naar de gelijk- streefde. Het inbrengen van Stallaert le duidelijk vermoeide Arnolis gaf Aalst e impulsen en al was het via een straf- dan toch verschenen uiteindelijk recht- ige eindcijfers op het scorebord. Eén zeker als dat Hasselt erin slaagt tot de inde door te dringen dan zal men met dat 'gs team nog moeten afrekenen. Er een fris voetbal vanuit en de technisch fde jongeren schrikken er niet voor te- lun verantwoordelijkheid op te nemén. .1st om nu tijdens de twee resterende" ij den tegen Oudenaarde en Boom te in dat het gevechtsklaar is gebleven om in de eindronde gensters te slaan. BRUSSELSE STW mm «Maanrnnr^Mv Keeper Hermans kan niet bij deze kopbal van Salva. Gelukkig voor de bezoekers valt de bal op het dak van het doel. (E. Aalst-Hasselt 2-2) (lp) Massopust die Hasselt onder zijn hoede heeft was na de ontmoeting van zijn team met Aalst kategoriek. «Wat het eindresultaat betreft kan ik tevreden zijn vermits we naar Aalst waren afgereisd met in het achterhoofd het weg- graaien van één punt. Maar alles bij mekaar genomen kan ik niet helemaal tevreden zijn omdat bij een 1-2 stand en met nog amper vijf minuten vóór de boeg die strafschop kon vermeden worden. Salvador kreeg op die faze te veel ruimte en Konings diende hem niet neer te halen, vermits er nog geen direkt doelgevaar bij gemoeid was» dixit de Prage- De uitgekookte Masopust bezorgde Aalst een extra-hard Hasselts (paas)ei! De Aalsterse trainer Georges Heylens ver klaarde na de uiterst spannende Aalst-Hasselt dat hij beschaamd zou geweest zijn indien Hasselt die 1-2 voorsprong had weten te be houden. «Eigenlijk is die vroege kwalifikatie voor de eindronde geen al te beste zaak voor ons geweest. Het bewijs werd deze namiddag al geleverd. Nadat Eendracht op een 1-0 voor sprong was geraakt, ging men plots weer non- chanlant spelen alsof er geen vuiltje aan de lucht was. Zo'n situatie kan ik nu wel éénmaal door de vingers kijken, maar neem van mij aan dat dit niet meer mag gebeuren. De ak te urs worden betaald om zich in te spannen tot en met en niet vroegtijdig een 1-0 voorsprong als een eindsukses te beschouwen. De suppor ters grijpen tenslotte in hun portfeuille om op een winning-team neer te kijken. Er werd Ofschoon Eendracht Aalst reeds zeker is van een plaatsje in de eind ronde, zal het de twee resterende zogezegde of ficiële wedstrijden met evenveel entoesiasme blijven aanpakken. Dat vertelde ons in de loop van de week oefenmees- ter Heylens. «Het zou ab soluut onpsychologisch zijn te gaan uitblazen op gevaar af uit het ritme te treden vóór de aanvang van die eindronde. Er zijn voorbeelden genoeg voorhanden van ploegen die onvoldoende gemoti veerd die nakompetitie aanpakten en diepe teleurstellingen oplie pen,» redeneerde de Een- drachtcoach verder. Oudenaarde moet dus geen geschenken ver wachten zondag a.s. in het P. Cornelisstadion. Trouwens Heylens heeft zijn poulains in de loop van de week eens flink op de tenen getrapt. Situa ties als die tegen Hasselt mogen zich niet meer herhalen. Hij bedoelde duidelijk - hiermee dat achteraan de koncentra tie niet mag verloren gaan, ook al is schijnbaar de zaak in kannen en krui ken. Voor de rest zal Een dracht tegen Oudenaarde weer aantreden met zijn typeploeg, die het de jongste weken opperbest doet en de kenners blijft verbazen. A.BL. zonder twijfel vandaag minder spontaan ge voetbald. Blijkbaar zat die vroege klassering voor de eindronde al in het achterhoofd van bepaalde Aalsterse spelers. Tenslotte moet men, indien Eendracht wat wil presteren in die eindronde met de stress leren blijven leven. In dat verband moet Oudenaarde volgende week op geen geschenkje rekenen» aldus Georges Heylens, die bevestigde dat hij inder daad buiten het trainersschap ook als mana ger zal fungeren. Niet alleen wat de aankoop van nieuwe spelers betreft (hier gaat hij nauw samenwerken met voorzitter Daeleman), maar bovendien als een soort centralisator van de problemen die zowel de jeugdelftallen als de hulptrainers betreffen. Als je het ons vraagt geen gemakkelijke taak voor de sympatieke Brusselaar. Salvador kopt achterwaarts naar doel. Dat Kerstges hem in de rug duwt en vervaarlijk het rechterbeen uitsteekt, moet hij er maar bijnemen. (E. Aalst-Hasselt 2-2) (lp) Johan Dierickx, achternagezet door Kerstges, geraakt ditmaal niet voorbij de bezoekende verdediging. (E. Aalst-Hasselt 2-2) (lp)

De Voorpost | 1981 | | pagina 23