Desamoryhet doethout en gebrek aan opportunisme Vijgen na Pasen In het teken van revanche en de nationale ploeg Staf Van den Bergh: «Waar een wil is, is een weg...» MARGIN AALTIES Trainer Ceuleers: «Het heeft niet mogen zijn» RSC Anderlecht-SC Lokeren: zaterdagavond 20 uur 20 - 24.4.1981 - De Voorpost Eendracht Zele-VC Rotselaar 0-1 Het was uitermate stil in de Elststraat na de wedstrijd tegen Rotselaar, waarbij Eendracht zich met een overwinning quasi veilig kon stellen om trent zijn behoudskansenEen foutje van doelman Van Puyvelde en het talent van zijn overbuur Desamory beslisten tenslotte over de uitslag, een resultaat dat Eendracht opnieuw in de problemen stampt terwijl een overwinning een logischer re sultaat was geweest gelet op het pakket kansen dat de thuisploeg kreeg aangeboden om een vlotte zege te boeken. In deze wedstrijd is nogmaals tot uiting gekomen wat in voetbal allemaal mogelijk is. In deze vierpunten- volgde Van Gossum die wedstrijd namen de be zoekers onmiddellijk de touwtjes in handen om via vlotte kombinaties en gesterkt door de wind hun offensieve bedoelin gen kenbaar te maken. Met Maes in punt ge steund door De Wilde en Van Wambeke in een vrije rol trachtte Een dracht in de beginfaze voor enig tegenspel te zorgen. Toen Caers rond de 12de minuut een har de vrijschop naar het Zeelse doel trapte, dook Van Puyvelde in de goe de richting maar het le der kaprioleerde via zijn borst voor de goed ge- beheerst intrapte (0-1). Deze tegenvaller in spireerde de thuisploeg tot beter aanvalsspel via een opnieuw verdienste lijke Cooreman maar bij deze eerste schermutse lingen bleek vlug dat Desamory nog niets van zijn veelzijdig talent had ingeboet. Zelfs bij twee haarfijn getrapte vrij schoppen van André Maes bleven noch De Brabander en in tweede instantie Mare Coore man in staat de bordjes in evenwicht te brengen. Cooremans eindschot werd door Caers uit doel gekopt wanneer Desa mory er verslagen bij stond. Diezelfde Maes verkeek een open kans toen hij op rechts met Caers in de rug voor doel verscheen maar zijn schot rakelings zag bui- tenkeilen. Rotselaar ging verbeten in het duel en een zware over treding van rechtsback Van Vlasselaer kreeg een logische gele kaart van scheidsrechter Bluts. Nadat Cooreman opnieuw uitpakte met een knappe kopstoot ging libero Goossens in de aanval, omzeilde han dig de buitenspelval en kwam net iets tekort om de verdiende gelijkma ker te scoren. De tweede helft was nog geen mi nuut oud toen Guido De Wilde onbegrijpelijk naast besloot toen hij een mislukt schot van Maes voor doel onder kontrole kreeg. Een dracht bleef de bezoe kende kooi bestoken tot Cooreman een kanonbal afvuurde maar opnieuw etaleerde Desamory zijn klasse met een puike re- fleksbeweging. Een goe de keeper heeft dikwijls geluk, is een oude voet balwijsheid. Dit tikkeltje meeval ontbrak Rotse laar niet toen Jaak Goossens aan een op mars begon, zichzelf met een voorzet over de bezoekende verdediging bediende, maar door een laag uitvallende Desa mory in de strafschopzo ne ten val kwam. Bluts deed alsof zijn neus bloedde en weigerde de zwaarste sanktie. Tot overmaat van ramp trof Maes het daarop met een knap retro-schot de dek- lat toen Desamory langs geen kanten bij de bal kon. Eendracht bleef de aanvallende kaart kie zen maar ook John Coles zag zijn schot buiten zoeven na knap voorbe reidend werk van Chris- tiaens en Maes. Wan neer even later Freddy Jacobs ajm de beurt was om krachtig af te druk ken, sloeg Desamory de bal in hoekschop. Rond de 70ste minuut kwam Rotselaar ei zo na op 0-2 André Maes (Eendracht Zelede man met de kwinkslag loste de grote belofte niet in die hij als jeugdvoetballer wettigde, (gb) SK Sint-Niklaas - Harelbeke 2-0 Je draait of keert het zoals je wil: Sportkring heeft op de meest verdiende wijze zijn derde laatste wedstrijd, tegen Harelbeke, gewonnen. En dat was beslist geen lachertje. Op de eerste plaats was er de regen en een scherp snijdende wind die mooi kombineren ei zo na niet toelieten maar bovendien en dat is nog belangrijker had Harelbeke de puntjes nodig om eventueel nog een kans te maken door te stoten tot de eindronde. Het werd dus Het junioreselftal dus, kwartier want bij een versterkt met kapitein van de tackles werd hij Jef Beirinckx en La- dermate gekwetst dat croix, de enigen uit de hij wel van het veld seniores die mee moch- moest. Vandaar de in- ten doen. Voor Lacroix breng van Luc Bevers, duurde dat slechts een ook al een junior van toen bij één van de schaarse uitvallen Op de Beeck Caers bediende, voor doel centerde waar Eric Van Gossum de paal trof. Na het halfuur nam de druk van de thuisploeg begrijpelijk af, enkel een niet afge vende Coles bedreigde Desamory een laatste maal maar de bezoeken de goalie wist het schot in twee tijden onschade lijk te maken. Bij een laatste tegenprik van de kansrijke bezoekers zonderde Wielandts zich alleen voor doel af, nam de uitlopende Van Puy velde te grazen, maar het leder liep tergend naast het doel buiten. Het te zware vonnis ging niet door in een treffen waarin Een dracht de meeste kansen kreeg maar duidelijk teert op een gebrek aan opportunisme en als een moreel geslagen ploeg naar de kleedkamers trok. A.J.Z. Er heerste in de kleedkamers van de verb zers een prangende begrafenisstemming i deze ontgoochelende uitslag. Als toemaat ging een bestuurslid vrij onpsychologisch werk, zodat de stemming er berooider ui kwam. Geen konversaties, gelatenheid en oi goocheling staken schril af met het geluid het stromend water, normaal een opkikkert voor de meeste spelers, maar thans voorzek als een koude douche overkwam. Enkel tr ner Ceuleers kon enige kommentaar ten ba geven, maar ook hij kwam niet ongeschonó uit deze knock down. «Het heeft niet mog zijn vandaag. De kansen voor een vlotte ovi winning zijn in overvloed aanwezig gewee maar Desamory is niet de eerste de beste, vc mij persoonhjk de beste keeper uit onze reel Wanneer hij dan toch geklopt bleek spro het doelhout ter hulp. Laten wij dan zwijg over de open kansen waaruit normaal doelpunt moest voortvloeien, maar dat it eenmaal het ongewisse in de voetbalsport. Ook selektieafgevaardigde Marcel Chi tiaens kon het moeilijk verwerken, dat dezt belangrijke wedstrijd verloren ging«Wat vandaag aan kansen kregen grenst aan ongelooflijke, enkel kalmte kan ons van degradatie redden.» De jarige Peter Van Wambeke was verpli de beloofde champagne veilig weg te berg want ook voor hem bleef er weinig leu,A beleven op de dag dat hij achttien werd. enkele van de aanwezigen kon evenwel moeden dat Union daags nadien een ongt ten pak slaag zou meekrijgen te Doornik, resultaat dat voorzeker een morele opki zal betekenen voor de Eendrachters, nu zij gebuur Jong Lede in de clinch moeten oir definitief behoud in derde veihg te stellen belooft voor zondag! helemaal geen eindeseizoenwedstrijd. Krasser wordt het als je weet dat in feite het junioresteam van vorig jaar nu als eerste elftal aantrad. Dat kwam omdat de couranten uit de eerste elf als reserven mochten aantreden tegen de doublures van Harelbeke... en verloren met niet minder dan 8-4. Een wedstrijd om bij te gillen dus, iets wat zondag ook gedaan werd aan de Watermo- lendreef, maar dan in positieve zin. vorig jaar. Sportkring uitstekende Rodngo vertrok met de wind achteraf toch een beetje mee. Zeggen dat Harel- weggedeemsterd beke er veel aan te pas maar da^ belette niet dat kwam is gewoon gelo- bij kwistig zijn passen gen. Vooral in het eerste uitdeelde. Daar kon even kwartuur zagen we een voor de tiende minuut Weinig belangstelling vanwege het pubhek voor een wedstrijd die over gans het seizoen bekeken, de supporter het meest heeft deugd gedaan. Net als Omer Van Boxelaer voorheen stelde, gebeurde het zondag jl. toch wel enigszins gedurfd: het ganse junioresteam werd opge steld i.p.v. de seniores. Die waren er de dag tevoren aanvankehjk in geslaagd zowaar met 8-4 te verhezen van de Harelbeekse doublures en dat werd toch wat te gortig. Vandaar de krasse ingreep die overigens meer dan terecht was. Van Boxelaer ziek, Vorsselmans op de bank maar ook voorzitter De Corte. Misschien heeft dat ook een stimulans betekend voor een team dat kostte wat het kost zou winnen. Zelfs Staf Van Camp, trainer van de reserven, an ders nooit op zondag aan de Watermolendreef, kwam naar zijn pupihen kijken. Hij heeft er zichtbaar van genoten. Andere opgemerkte aanwezigheid was deze van Sportkrings toekomstige manager: Staf Van den Bergh. Gevraagd naar zijn mening over de wed strijd, kregen we het volgende te horen: «Naar mijn oordeel heeft SK Sint-Niklaas heel ver diend gewonnen, er was een grote inzet, dik wijls konden we goede kombinaties op de grasmat leggen en omzeggens ahe spelers bewezen een groot aantal kwaliteiten in zich te dragen. Wél merk je hier en daar dat er nog wat fout gaat in het positiespel maar dat kan makkelijk verbeterd worden. Ze zijn nog jong en kunnen nog veel leren. De ervaring is in elk geval zeer positief, ze hebben het tot ieders verbazing de volle 90 minuten volgehouden. Vraag die natuurhjk moet gesteld is hoe lang zij dit in kompetitieverband kunnen doen. Met dit tempo en die inzet kunnen ze dat onmoge- hjk 30 zondagen volhouden. Ook heb ik opge merkt dat ze goed hebben uitverdedigd. Wél vond ik een beetje té weinig druk uit de middensektor komen. Daar moeten een paar routiniers opgesteld, een kwestie van nog beter de overschakeling van de verdediging naar de aanval te kunnen verkrijgen. Knap vond ik de wedstrijd bovendien omdat Harelbeke hier zeker de punten die het nog bikkelhard nodig had, niet heeft weggegeven. Met een Jef Beirinckx als orkestleider zit je met een gedroomde figuur die je in zowat ieder kompartiment wensen kan.» Staf Van den Bergh zag Sportkring Sint- Niklaas zondag jl. voor het eerst aan het werk Zijn indruk is duidelijk positief. Hij vond dat er voor hem een mooie taak is weggelegd. Wél gaf hij toe dat iemand van zijn gehalte met de derde nationale een trapje lager zit. «Maar, zo Aan die knaapjes gaan we nog veel plezier beleven'. De -verrijzenis- is al begonnen want de Klaasjes hebben weer gewonnen! stelde hij, «na mijn zeven jaar Lierse ben ik toch ook naar KV Mechelen getrokken mét in feite een aanbod van eersteklasser Charleroi in mijn zakken. Maar als je er dan in slaagt een ploeg een sprong hoger te brengen, heb je er toch enorm veel voldoening aan. Mijn oordeel is dan ook te opteren voor een ploeg die wat meer in huis heeft dan enkel derdeklasse kwaliteiten. Jongere spelers zijn immers wis selvallig, na vijf of zes wedstrijden zie je hun prestatiekurve dalen.» Swat Janssens Staf Van den Bergh zegt dat hij nog altijd zeer goede relaties onderhoudt met Lierse én met Swat Janssens. Deze speler is trouwens door zijn bemiddeling bij Lierse gekomen. Sportkring, zo stelde hij verder, staat nu op de eerste rij voor zijn inlijving. Hij heeft nog wel een kontrakt dat hem met Lierse tot in 1982 bindt, waardoor het vooral van de klub zélf zal afhangen of Janssens naar de Watermolen- dreef verhuist of niet. Goede hoop is er alles zins: Swat Janssens wil immers Staf Van den Bergh volgen, dermate is het vertrouwen groot in de trainer. Binnen de 14 dagen, ten laatste drie weken, moet de beslissing in casu vallen. Maar Janssens alléén is niet genoeg, er is meer nodig om uit de derde klasse te geraken, aldus Van den Bergh. Tot die overtuiging is hij trouwens gekomen toen hij dit seizoen in die afdeling een zevental wedstrijden gezien heeft. Het wordt dus uitkijken bij Sportkring. De beleidsmensen zijn echter honderd procent overtuigd dat de redenering van Van den Bergh klopt. Indien mogehjk, zal er dan ook naar die omstandigheden gehandeld worden. André GOVAERT Lacroix bijna van profi teren toen hij afgezon derd voor doelman Him- pe verscheen. Die was echter bij de pinken. Toen zowel De win ter als Mestdagh hun intercep ties misten, kon Rodrigo daar ruimschoots van profiteren maar ook hier toonde Himpe zich pa raat. Doelman D'Hondt, toch van de partij we gens kwetsuur van Smet, kreeg ruim schoots de kans zijn ta lenten te illustreren. Een grondscherend schot van Pol Sanders werd keurig onschade lijk gemaakt. En als Vandevenne lateraal kon passen en op die wij ze het hoofd van de ge vaarlijke Alvarez berei ken, was D'Hondt er al weer als de kippen bij. Mestdagh, die nogal ste vig op de huid van Ro drigo zat, kreeg geel van scheidsrechter Deflem. Hij belette immers dat een mooie aanval, opge zet via Rodrigo, niet kon afgerond worden. Het moet zijn dat in dat gure weder de jonge Rodrigo zijn pijlen wat had ver schoten, want na de rust hep hij wel heel veel maar kwam blijkbaar te gen de striemende wind krachten tekort. Element trouwens waar men bij Sportkring terdege rekening mee hield: hoe lang houdt zo'n jeugdig elftal dat vol? Maar dat was buiten de waard gerekend. In plaats van weg te zak ken, gingen de keurige kombinaties verder. Wél was er onmiddellijk na de rust even paniek toen Destorme na hoekschop zijn schot op de lijn zag gered door Jef Bei rinckx, die zich in dat jeugdig geweld als een voorbeeldig kapitein ge droeg. Van Osselaer en Eeckman, Van Gulck kwamen meer en meer de neus aan het venster steken. Zo scheerde een kopbal van Rodrigo (al weer) de deklat en moest D'Hondt zich reppen op een schot van Sanders. Toeb Gino Nijs, ging kombineren met Prin- gels en een een-twee in mpiraar bokste, was het meteen bekeken voor Harelbeke: 1-0. In plaats van de akties meer verdedigend te gaan oriënteren, duwde Sportkring het gaspe daal nog wat meer in wat uiteindelijk be werd door een t doelpunt, zowat minuten voor tijd drigo scoorde op a ven van Bevers: 2-< De ploegen: SK Sint-Ni D'Hondt, Marin, K Bur gelman, Beir I Eeckman, Van Osi K Pringels, Rodrigo J, Gulck en Lacroix. Harelbeke: Himpe, oplinus, Mestdagl F storme, Dewinter, devenne, Streuer, jean, Bokila, Sand j Alvarez. Doelpunten: 75' Nijs 88' Rodrigo Wijzigingen: 15' Bevers i.p.v. Lt^ 64' Kesteloos i.p.v. jean; 89' Pyl j Bevers. I do Kaarten: geel vooi^ dagh en De winter,^ Toeschouwers: 45(T^ Scheidsrechter: dL Deflem. jrs c ron laa ekei W( nine ook tra Anc ge ipei Uitschieter in de eerste klasse-kalender die, de nationale ploeg indachtig, integraal op zaterdaga vond wordt afgewerkt is ongetwijfeld de partij in de opnieuw opgekalefaterde voetbaltempel van het Astridpark. In een ontmoeting tussen de nummers één en twee uit de rangschikking steekt reeds voldoende stof om het negentig minuten lang te doen opwaai en, Maar er is meer. De nederlaag die de wacht tot een kniebui- Ivic-garde in de heen- ging dwong, ronde op Daknam opliep Dit op revanche belus- bracht de ivoren toren te Anderlecht kan zich van het Brusselse, zeg geen tweemaal na elkaar maar Belgische voetbal, een off-day veroorloven, even aan het wankelen, nu het zo fel geschade Het 2-0 verhes bracht prestige toch langzaam onrust in de eigen en aan enig herstel bezig vertrouwen in de vreem- was. de rangen. Er was in die Ivic, die verklaarde periode zelfs nieuw weer oogstrelend en bloed nodig om het ver- technisch hoogstaand moeide Anderlechtli- voetbal te willen bren- nhaam weer leven in te gen als de titel binnen blazen. Dat vond men schot was, liep aan de gelukkig bij Juan Loza- Beringse mijn een no, de Belgische Span- blauwtje op. Hij krijgt jaard die met een blik- nu voor eigen volk een semterugkeer het ge- tweede kans. schokte vertrouwen Die tweede kans komt kwam herstellen en hen er uitgerekend tegen Lo- uiteindelijk naar de keren. Momenteel twee landstitel zou voeren. de in de rangschikking Die kroon was amper en bovendien in goede op het werk gezet of de doen. kater, die wel eens op Alhoewel het nauwe- zulke gebeurtenis volgt, lijks betoog hoeft dat al- werd flink op de staart le akteurs in dergelijke getrapt door het in de- omstandigheden opti- gradatiegevaar verke- maal gemotiveerd aan rende Beringen dat bij de aftrap verschijnen, deze gelegenheid boven zijn er bij de Waaslan- zichzelf uitgroeide en de ders toch wel enkele spe- pas gekroonde koning Iers te vermelden voor even resoluut als onver- wie de prestatie in het Astridpark uitermate belangrijk zou kunnen worden. Zo is er in de eerste plaats Raymond Mom mens. Het is reeds ge ruime tijd bekend dat paarswit de Lebbeke- naar met meer dan ge wone aandacht volgt en zelfs reeds stappen heeft ondernomen om deze A- intemationaal ook daad werkelijk over te halen om zijn verdere karrière in het Astridpark uit te bouwen. En alhoewel het naar alle waar schijnlijkheid toch tot een nieuwe overeen komst met Lokeren zal komen, is een goede prestatie op het veld van een geïnteresseerd ko per nooit weg. Maar ook Larsen aast op een knalverrichting. Hij werd tijdens de voor bije weken door de eigen ploegmaats te fel ge plaagd in een vergelij king met zijn land- en naamgenoot Kenneth Brylle Larsen. Hij even aarde zondag diens re- kord met vier doelpun ten in één wedstrijd, maar wil alleszins zijn eventuele superioriteit in een rechtstreekse konfrontatie bevestigen. Wie de eergierigheid van de Lokerse Deen kent, weet meteen wat dit betekent. Ten aan schout- als dat dan heet, van de o feld aanwezige trainer Guy Thija de opgeroepen! Schrijver, Moi Snelders en Ve L alleszins willen to 1; hun ambities bij kien ie|lcee ook te willen d ven naar de zestii uiteindelijke elf ker in het gei laatstgenoemde zien zijn huidigf vast de geschik wordt om in een meer fysieke kr de Rode Duivels brengen. Bijkomende genoeg dus spanning uit telj sta' do< naar het recht4id( duel tussen dfl lijsttrekkers, in een dekor vanche en ambijg wille van een plai Dnci nationale ploeg. (raj Ter afronding der de resultatei |de ontmoetingen v£;ee{: klubs de laatste ieg Op Daknam: j be 78-79 L zi 79-80 Loo 80-81 doe In het A8tridpar^sse 78-79 |d 79-80 tor Robert CORlt Mi be' te en hei ch itei roei hac iet 9 t iree

De Voorpost | 1981 | | pagina 24