Ook in «derde» kan deze ploeg brokken maken Toekomst verzekerd door jong talent? De «15» van SK Herdersem CAFE I** ft «j Bij SK Herdersem Provinciaal voetbal W Kampioenenbal op zaterdag 23 mei 1981 24.4.1981 - De Voorpost m- Kapitein William Bracke Louis De Cock (lp) (lp) Jan Van Nuffel (lp) Frank Hanselaer (lp) Jan De Wolf (lp) Patrick Hanselaer (lp) Voorzitter Kamiel Lam- brecht. (lp) Eindelijk...! zuchtten de pioniers. Na bijna 12 jaar van hard werken is 8K Herdersem er in geslaagd de titel te behalen in vierde provinciale. Hoe geelblauw daarin gelukt is, is een heel verhaal, en wie beter dan voorzitter Kamiel Lambrecht kan ons daarover te woord staan. Immers, Kamiel Lambrecht is één van de mannen van het eerste uur. Sinds jaar en dag is hij in de weer met «zijn» SK Herdersem. Stefan De Wolf (lp) Patrick Matthijs. (lp) «Onze toekomst is ver zekerd, SK Herdersem heeft een zeer moeilijke periode gekend, wat een grote financiële aderla ting voor gevolg had. Na vele jaren werken, komt Herdersem er terug bo venop. 1981-82 kan wel licht de grote doorbraak betekenen. Er heerst op nieuw een voortreffelij ke mentaliteit tussen trainer- bestuur- spelers en supporters. Sinds verleden seizoen werd ook onze kantine aange past, modern en aan trekkelijk. Nu nog de nodige aanpassingen doen, voor een keuken, en ontvangstruimteen SK is gerust voor een paar jaren op dat gebied. Het terrein zelf? Dat is een paar andere mou wen! Ons terrein wordt zoals vele andere in de streek kapot gespeeld tijdens één seizoen, en telkenjare opnieuw zijn wij genoodzaakt een he leboel centen boven te halen. Daarvoor is maar één oplossing. Zo vlug mogelijk uitkijken naar een tweede terrein, zo dat ons hoofdterrein kan gespaard blijven van trainingen, jeugd wedstrijden en zelfs kor- poratieve matchen. Het is dan ook één van onze eerste opdrachten om het volgend seizoen in de beste omstandighe den aan te vatten. Voorzitter Kamiel Lambrecht voert een progressief psycholo gisch beleid en trainer Gilbert Waeterinckx is er in geslaagd zijn erva ring over te brengen op het potentieel van SK Herdersem. Het toppunt is verre van bereikt, doch met werken komt alles voor mekaar, zodat SK ook in derde met een prima ploeg zal starten. Wat Gilbert Waete rinckx op mentaal ge bied gepresteerd heeft, kon geen enkele voor ganger te Herdersem be reiken. Over dit punt is iedereen het eens: «Zo moet het ook zijn,» beaamt bestuurslid Frans De Meersman: «De spelers moeten ont spannen zijn en zeker van zichzelf als zij op een terrein komen. Zo begrijpen zij elkaar het best en waarderen zij ook elkaar. Voorzitter Lambrecht is het dan ook volkomen met zijn spelers eens, dat SK Herdersem ook in derde provinciale tot de teno ren kan behoren. Het is duidelijk dat de SK- voorzitter spekuleert op de eendracht die de spe lers tentoonspreidden in de topmatchen. De totale inzet van de ploeg was daar de overwinning waard. Dringende verster king is er dus niet no dig. Mikt men echter op de titel dan zou men best één speler bijkrijgen in iedere lijn, zo vervolgt SK-trainer Gilbert Wae terinckx het relaas. Met een was ons moment ge komen even met Gilbert na te kaarten over het glorierijke seizoen. «Ik kwam in enorm slechte omstandigheden naar Herdersem afge zakt. Het is steeds zeer moeilijk een kollega te vervangen, omdat men diens fouten zomaar niet kan wegtoveren zonder dat er «gesproken» wordt. Ik was tijdens de wedstrijd tegen Opdorp uitgenodigd om verslag uit te brengen, over mijn opinie nopens de spel wijze, de kwaliteit en de opstelling van de spe lers. Alles werd gekwo- teerd met: zeer slecht. Tenslotte, als titelkandi daat een punt laten lig gen aan huis tegen een ploeg, die onherroepe lijk voor rode lantaarn speelt, is bedroevend. In tussentijdse besprekin gen werd mij gevraagd of ik met die kern iets kon verwezenlijken. Er werd verdergepraat en Fred Van den Bogaert (lp) And ré Hendrickx (lp) ;p Marcoen (lp) Zoals iedere klub die promoveert, zal ook de nieuwbakken derde pro- vincialer SK Herdersem naar versterking moeten uitkijken. Een visie, waar mee men het in suppor terskringen nochtans niet zo direkt eens is. Geel- blauw heeft volgens hen voldoende jong talent voorhanden om de af gang van één of andere speler goed op te vangen voor het seizoen 1981- 1982. Met namen als Dolf Cooreman (36), Johnny Van Goethem (33), Fred Van Den Bogaert (32) en kapitein William Bracke (30) zou men kunnen be weren dat de nieuwbak ken kampioen dringend aan verjonging toe is, doch deze «veteranen»- leeftijd wordt anderzijds goed gemaakt door jon geren als Frank Hanse laer (19), Patrick Matthijs (19), Jan De Wolf (20), Stefan De Wolf (21), Pa trick Hanselaer (21) en Luc Pieters (21). De leef tijd van de andere kern- spelers chommelt tussen de 21 en 28 jaar. Dus gemiddeld kan SK Her dersem bogen op een zeer jonge kern, waarin naast de ouderen met routine ook de jongeren aanwezig zijn, met hun jeugdig temperament. Het eerste seizoen in der de provinciale houdt ech ter wel wat vraagtekens in, daar enkelen van die jongeren hun legerplicht moeten vervullen tijdens het komende jaar. En daar komt dan de logi sche vraag: heeft SK Her dersem voldoende jeugd met identieke kwaliteit voorhanden om deze ba sisspelers te vervangen Een vraag die wij stelden aan Frans De Meersman, een man die sinds jaren het wel en wee van de klub deelde als be stuurslid. SK heeft zeker een paar jongeren lopen, die klaar staan voor even tuele vervanging van de «ouderen», en zelfs voor een tijdelijke vervanging van de dienstplichtigen. Namen wil hij echter voorlopig niet kwijt, want tenslotte moet zulks aan een bestuurstafel aan bod komen tusse de trai ner en het bestuur. Feit is alleszins dat mannen als De Croock, Boemans, De Rijck, de gebroeders Bockstael en De Maegd op de loer liggen om een plaats in de kern te ver werven. De vraag is dan ook open: moet SK naar versterking uitkijken, bui ten eigen muren? uiteindelijk kwamen wij tot een akkoord tot het einde van het seizoen. In een gewijzigde opstel ling, maar met hetzelfde spelersmateriaal, kwam reeds op SK Erembode- gem de kwaliteit van de ploeg aan de oppervlak te. Daarbij dien ik na tuurlijk te voegen dat de ploeg onmiddellijk mijn zijde gekozen had, wat mijn taak zeker verge makkelijkte. Na wat bij knippen en plakken aan de basisploeg kwam ik tenslotte waar ik het wil de hebben. Nadat wij op Lutterzele met een ach terstand van drie pun ten in de klassering gin gen winnen, begonnen ook bij mij serieuze titel- illusies op te komen. Een paar mindere wed strijden brachten ons nog even in problemen, doch nadat wij op Opstal en nu laatst op Schoon- aarde de beide punten raapten, was de kogel definitief door de kerk». Wat zijn ondervindin gen zijn op die korte ter mijn te Herdersem, zegt Gilbert Waeterinckx: «Ik heb heel goed kunnen samenwerken, zowel met bestuur als spelers. Ook door de schare sup porters werd ik aan vaard. Mijn hoop ware natuurlijk hier verder te kunnen werken,4 doch daarvoor moeten wij aan tafel gaan zitten, tenein de een nieuwe overeen komst af te sluiten. Ho pelijk komt die er vlug, want als trainer van een ploeg, die kampioen speelt, moet men niet zitten wachten op aan vragen». Of hij enige verwijten te sturen heeft? «Her dersem is nog te ama teuristisch, het moet professioneler aange pakt en het bestuur moet zeker meer voor uitstrevend zijn. (N.v.d.r.: ongeveer de zelfde woorden werden ons een zevental maan den geleden ook gefor muleerd door sekretari8 Gerrit Greevelinck). Wanneer men over het voorbije seizoen na kaartte met de spelers- kern, kwam men tot een eendrachtig besluit, dat de trainerswissel zeker aan de basis ligt ^an de behaalde titel. Anderen droegen deze titel zelfs volledig aan de trainer op. Iedereen bleek er dan ook over akkoord, dat SK volgend seizoen voorganger Berlare wil naapen en zeker bij de eerste vijf spelen. Mits de nodige versterkingen zit zelfs een nieuwe titel er in. Ook de terug komst van Patrick Mat thijs en Jan De Wolf werd als reden aangege ven van die eindelij ke promovering. Met hen waren we reeds van een punt voor de wedstrijd begon. Eén van beiden slaagde er toch in voor een doelpunt te zorgen. Vooral in de topwedstrij den kwam hun kwaliteit tot uiting. Hun mening over hun bestuur? «Te vreden, doch met een promotie naar derde moet de ploeg volwasse- ner worden. Ook het be stuur. A.V.H. Robert Lambrecht (lp) Bestuurslid Ronny Calle- Bestuurslid Freddy Bestuurslid Frans De Bestuurslid Rudi Jans- baut (lp) Beeckman (lp) Meersman (lp) sens (lp) Dolf Cooreman: (36), doelman, speelt zijn tweede seizoen voor SK. Zat vorig seizoen veel op de bank. Kreeg na de schorsing van titula ris Benny De Cooman (27) zijn volle kans. Hij greep deze kans met beide handen. Was enige titularis-doelman en bleef gelukkig voor de klub ongedeerd. Johny Van Goethem: (33), linker verdediger, kwam samen met de vroegere trainer van de geelblauwen, Bert De Cuyper, over van Dog gen Erembodegem, waar hij als libero akteer- de. Na een moeilijke inloopperiode kende hij één van zijn beste seizoenen. Robert Lambrecht: (24), hbero, als zoon van de voorzitter, van in het begin spelend voor SK. Verloor vorig seizoen wegens kwetsuur zijn plaats aan Fred Van den Bogaert. Kwam op haast identieke manier terug in de ploeg. Luc Pieters: (21), voorstopper, begon zijn voetballoopbaan bij SK, misschien de beste, maar zeker de regelmatigste speler. Jan Van Nuffel: (21), rechterverdediger, ontdekt van in de jeugdkategorie. Was reeds vorig seizoen basisspeler, doch werd door le gerplicht en trainer Bert De Cuyper volledig gebarreerd. Kreeg nieuwe kans ónder Gilbert Waeterinckx en werd onbetwistbaar een vaste waarde, die overal in de ploeg aan zijn trekken komt. Philip Marcoen: (24), rechterverdediger, is sinds oprichting SK-lid van de klub, week even uit naar Kobbe gem. Is sinds zijn terug keer in 1977 vaste kernspeler. Werd door twee opeenvolgende zware kwetsuren voor de rest van het seizoen uitgeschakeld. Fred Van den Bogaert: (32), speelde zowat op elke plaats, sinds hij twee jaar geleden bij de geel-blauwen kwam. Was vaste titularis tot een kwetsuur, gevolgd door een schorsing en een nieuwe kwetsuur, hem voorgoed op de invaller8bank deden belanden. Is ook aktief als jeugdtrainer. Patrick Hanselaer: (22), was steeds bij SK Herdersem, waar hij uitgroeide tot een zeer beloftevol middenvelder. Ontpopte zich vooral in het kompetitieslot tot één van de vaste waarden van de ploeg. André Hendrickx: (28), middenvelder, speelt zijn tweede seizoen voor SK. Werd twee jaar geleden weggehaald bij SK Aalst. Speelde het eerste seizoen op de voor hem ongewone mid voorplaats. Kwam onder Gilbert Waete rinckx terug op zijn plaats, als centrum van het middenveld. Zeer gevaarlijk schutter. William Bracke: (30), is vijf jaar terug weg gehaald bij SK Berlare, werd het seizoen daar op kapitein, funktie die hij nog steeds be kleedt. Als middenveldspeler en rustbrenger een onbetaalbare kracht. Stefan De Wolf: (21), onbetwistbaar de talen trijkste speler van geelblauw. Werd reeds door menig speurdersoog gevolgd, doch de prijs van SK lag steeds te hoog. Een bewijs dat Herdersem verder op hem wenst te rekenen. Komt als aanvallende middenvelder enorm tot zijn recht en scoort dan ook regelmatig. Jan De Wolf (19): broer van Stefan. Aanval ler. Kwam terug, nadat hij één seizoen de witzwarte kleuren van RWDM verdedigde. Leerde er heel wat bij en had uiteindelijk een zeer groot aandeel in de titel van de ploeg, ondanks zijn soms wispelturig karakter. Patrick Matthijs: (20), aanvaller, was even als Jan De Wolf één jaar lid van de juniores- ploeg van RWDM. Ontpopte zich tijdens het seizoen in de topwedstrijden als een zeer ge vaarlijk aanvaller. Louis De Cock: (20), was steeds lid van SK Herdersem, zat meestal op de bank als inval ler; liet echter in de paar wedstrijden waaraan hij deelnam zijn «tor»-instinkt blijken. Frank Hanselaer: (19), de jongere broer van Patrick, werd door omstandigheden een 5-6- tal weken uit de kern geweerd. Keerde met grote trom terug (5 doelpunten in drie wed strijden). Werd de vaste 12de man en was de Fairclough van SK (scoort regelmatig als hij invalt). A.V.H. Johnny Luc Pieters (lp) Trainer Gilbert HjVar rinckx (lp) feanc 1e 1 an d Ondervoorzitter De Cock (lp) Terreinverzorger EÊ Peerlinck. (lp) Penningmeester Van den Bremt. (li J. Sekretaris Gerrit linck (lp) f1""™'

De Voorpost | 1981 | | pagina 36