JWINNINGSWEEKEND AN «JONGE KAMER»: PAASBEST! MINISTER DANIEL COENS TE AALST OVER NOODZAKELIJKE DIALOOG ZANGAVOND DOOR KANERKOOR EN ZANGKLASSEN VAN AKADENIE aalsterse flitsen 5J? '<r De Voorpost - 24.4.1981 - 5 '9' ek liet de handeloors letterlijk en figuurlijk in de kou staan ontvar hij dl in het f ;entrum, in Aali een r chten onier Igem. DeV terd e avond over Ierland en het oprichten van een ludoteek iding t stedelijk ziekenhuis en voor het panelgesprek op 11 i. over «Hoe jonge ondernemers een bedrijf opzetten» en -t doo imeikonsert» door het voltallig Nationaal Orkest van eigen ié in de St.-Martinuskerk kwam de «Jonge Ekonomi- /illy Kamer Aalst» (met leden beneden de 40 jaar) verleden hek-end met haar koninginnestuk van het lenteprogram- de «Intertwinning» ofte »lnternationa!e verbroede- ïatiev Prut dagen». liefst 55 buitenlandse gasten uit Lyngby (Denemar- dal Exeter (Engeland), Solingen (Bondsrepubliek Duits- botei Mallow (Ierland), Gouda (Nederland), Perth (Schot- ir har en Caen (Frankrijk). Ook met gasten uit Woluwe. De m Meel n intei «Wa v More De Bolle, Executif Vice President von Jaycees Duiten fional J-C.l. (K.D.C.) inealo den?» ige Kamer nodigde in- lende zon doch in kille wind. de zes st, plo ele da) emeen ring n te vereldl nd op Hij gen sn van in wist dploeg H na,ad een aantal delega- De buitenlanders waren aan- buitenlandse ka- genaam verrast door de It"l 5.ïit om kennis te maken schoonheid van de streek en Aalsterse regio en het wisselend landschap, ttiviteiten. Zelfs een aantal Belgen edelijk en familiaal ka- schenen ogen te weinig te van de bijeenkomst in hebben om het al te ver van een betere ver- werken, ouding onder de Ie- Onder leiding van Guido De tussen de volkeren. Bruyn werden land- en lelijk met het oog. op tuinbouwaktiviteiten van de eldvrede. Faluintjesstreek toegelicht. lekJsbezoek 'n «Gasthof Vonck» werd een bloemen-en een daarna aangezeten aan de alstad, vroeger was reeds gerenommeerde «Fa- k een stad van brou- luintjestafel», een veelheid Geopteerd werd en diversiteit van landelijke ok voor een bezoek spijzen op unieke wjjze ge- Brouwerij De Geest, ptesenteerd. Een verrassing ,ennteel de énige Aal- voor alle buitenlandse dele brouwerij waarin gaties. Niet echtervoor de Moens zorgde voor Denen die dergelijk maal bij idleiding. Gewezen hen ook kennen. Volksdans- het belang van de groep «Kludde» uit Wiche- nj in de streek waar- 'en zorgde voor animatie, d aangezeten aan een volksdansen waarbij ook de brouwerij aangebo- aanwezigen werden betrok ken en liederen waarbij elke. taal aan bod kwam. Nadat door «Kludde» meegebrach- naar de buiten" -aren opgeze, hoedjes was elk officieel cachet ver- 9en va_ wlrerhiiiJnHo dwenen en werd het een i„ I,® sfeervolle avond waarbij le- "8L?3 kkpn J den van elke afvaardiging voor nummertjes zorgden. De zanger uit Solingen ,n( kken de gasten van ichtgei )em-kerk naar het ^tredei bos onder een stra- oogstte daarbij een snijdend reuze-applaus. Akademische zitting Op zaterdagmorgen, na even een kijkje te hebben genomen op de wekelijkse markt, had dan de akademi sche zitting plaats in de feestzaal van het stadhuis. Eventuele katers, restanten van de vorige avond, wer den door het ensemble Jan Wellekens met serene Bach- muziek verdreven. Fluitist Franck Hendrickx, cellist Jan Wellekens en pianist Kris- tiaan Van Ingelgem brachten sonoor, virtuoos en feilloos, vol gevoel muziek van Bach en Cral Maria von Weber. Outstanding! Rechtstaand werd voor de Jaycees het credo gelezen. Wij geloven dat geloven in God aan het leven betekenis en doel geeft, dat broeder lijkheid tussen de mensen de soevereiniteit van de na ties overschrijdt, dat gezag moet steunen op de wet en niet op willekeur, dat ekono- mische rechtvaardigheid best wordt bereikt door vrije individuen in vrije onderne mingen, dat de grootste rijkdom te vinden is in de menselijke persoon en dat dienen van de mensheid de edelste taak blijft. Voorzitter André De Kegel dankt het stadsbestuur voor steun en organisatie, de be drijven voor hun inspannin gen en mecenaat, de ploeg van Georges Dons voor de onverdroten werking, en alle Jaycees voor de aktieve me dewerking. Pas terug uit Rwanda-Burun di en een paar dagen voor zijn vertrek naar Zaïre hield Minister Daniël Coens een toespraak, over de «Noord- Zuid-Dialoog», internatio naal thema van de Jaycees. Hierover leest U meer elders in dit blad. Kennismaking met Aalst De Dienst Organisatie en In formatie van Mr. Kieckens zorgde voor een audio-vi- suele kennismaking met de stad. Uiteraard in verschil lende talen. Tweede groot ste stad van de provincie, daterend uit de 9e eeuw, werd Aalst een studenten stad (23.000) genoemd, een paradijs voor shopping', een stad met een merkwaardig historisch centrum, een stad met ekonomische impulsen door het bestuur, een stad met artistieke aktiviteiten en scheppende kunstenaars, een stad met sport en re- kreatie, een stad met folklore met karnaval en pikkeling. Een stad, in overeenstem ming met haar leuze «Nee spe; nee metu», «noch door hoop noch door vrees», toe komstgericht. Burgemeester Louis D'hae- seleer noemt de Jaycees idealisten, vrienden, bewust van de realiteit, paraat met pragmatische oplossingen, zonder verloochenen van de eigen principes. Hij zegt hen dan ook alle verdere steun toe. Mark De Bolle, Aalstenaar, «missionaris» en «mercenai- onbeti «gewe uitged lan me n lever enstbai ïelpem lelijks li als br waar f ïSiSJji' -v*~ Wjr.m 'BI «JSI als b iend F zijn ec igen zi|fl 30 fr ./de Er was inderdaad één en ander te koop. (K.D.C.) re», executif vice-president van Jaycees International, vond, voor zijn nakend ver trek naar Abidjan, de tijd voor een begeesterende toe spraak. Voor de vuist. Een half mijjoen Jaycees, verspreid over de hele we reld, geloven nog in de toe komst, dienen nog idealen. Jaycees trachten de proble men van andere volkeren te begrijpen en delen hen de eigen problemen mede. Ijveren voor de vrede, voor wereldvrede is niet de taak van anderen; niet die van de buren, maar de onze, die van de Jaycees, Jaycees moeten de dragers zijn van de bood schap tot wereldvrede. Geschenken De leiders van de delegaties werden vervolgens op een gelegenheidsgeschenk be dacht. Zij zelf kwamen ech ter ook niet met ledige han den. Het waren Per Aabakke uit Denemarken, Payne John Hiley uit Engeland, Bernhard Sturm uit Duitsland, O'Kee- ve Kevin uit Ierland, Rob Van Tols uit Nederland, John Laing uit Schotland, Marie- Claire Cabot uit Frankrijk en Christian Lebrun uit Woluwe. Prominenten en alle aanwe zigen werden daarna be- Ook de boekenwurm vond er zijn gading. (K.D.C.) dacht op een speciale uitga ve, een gravure uit een Duit se publikatie «Rathaus zu Alost» met een marktdag op de Grote Markt, het Belfort, de Borse van A'dam en het standbeeld van Dirk Mar tens. Onderaan de blind drukstempel van het oudst gekend zegel van Aalst (circa 1237). Slotwoord en nadere onder richtingen kwamen dan van de direkteur van het pro gramma, Georges Dons. Receptie Nadat de kelen ruim twee uur op de proef waren ge steld was er de receptie in het Oud-Hospitaal waarna opening van de tentoonstel ling Valerius De Saedeleer waarover U elders leest in dit blad. 's Middags was er de «Home Hospitality» waarbij elke gast in een Aalsterse familie ter verbroedering terecht kwam voor middagmaal en nadere kennismaking waar na fakultatieve bezoeken aan de St.-Martinuskerk of het Belfort en eventueel shop ping en/of beiaardkonsert, in de vooravond reed de bus dan even terug naar hun ver- blijfshotel «Sofitel» bij Za- ventem om zich teverfrissen en te verkleden. Aalst be schikt inderdaad niet over de nodige hotelakkomodatie voor dergelijk aantal gasten. Er was ook gezorgd voor enige muzikale omlijsting. (K.D.C.) Naar op de klassieke persconferentie van het schepenkollege bekend gemaakt werd door Sche pen van Leefmilieu De Maght zou er in het eerste trimester van dit jaar reeds evenveel glas opge haald geweest zijn dan in gans 1980 het geval was. Hierin zag zij het bewijs dat de bevolking zich bewust is van het belang van selektieve glasophaling. Anderzijds ervaart men ook het voordeel dat men minder zakken dient te verbrui ken. Ook voor papier is het volume steeds stij gend. Dit werd dan weer toegeschreven aan het nieuwe politiereglement dat sluikophaling be straft. Daar waar verleden jaar nog 200.OOO sup plementaire papieren huisvuilzakken verkocht werden aan 10 fr. het stuk, voorziet de schepen voor dit jaar een mogelijke daling gezien het sukses van de papier- en glasophaling. Het is trouwens opvallend dat iedereen zich schijnt verzoend te hebben met het gebruik van de papieren huisvuilzakken, daar waar er. in het begin enorme tegenkanting te noteren viel. Over de lawaaihinder rond de firma De Geyndt te Erembodegem-Terjoden werd bekend gemaakt dat de dienst leefmilieu nog geen enkele klacht binnen gekregen had. Zij beloofde de milieupoli tie met de sonometer ernaar toe te sturen. Ondertussen zou de Bestendige Deputatie het dos sier van de exploitatievergunning van dit houtver werkend bedrijf reeds onderzocht hebben. Zoals bekend diende het stadsbestuur vooraf reeds een advies op waarbij heel wat uitbatingsvoorwaarden vermeld werden. Wat de alternatieve plannen van de Jonge Ekono mische Kamer betreft in verband met de wallen- ring deelde schepen van openbare werken Jan De Neve mee dat hij nog geen kennis genomen had van de plannen zelf, tenzij via de pers. Blijkbaar berusten deze nog op het kabinet van de burge meester, die afwezig was. De schepen benadrukte dat hij steeds bereid bleef verbeteringen en alter natieven voor het verkeer op de wallenring te onderzoeken, en zonodig aan te brengen. «Ik hoop dat dit zal lukken in de nabije toekomst» zo voegde hij er nog aan toe. Over de nieuwe tennisterreinen te Moorsel, die door de werkgroep Leefmilieu Aalst publiek gemaakt werden en waarover wij het hier reeds verleden week hadden, werd bekend gemaakt dat er nog steeds geen bouwvergunning afgeleverd werd. Volgens Schepen De Neve werd het dossier doorge stuurd naar Stedebouw Gent, die het op haar beurt overmaakte aan het Hoofdbestuur te Brussel. Naar gelang het advies van Stedebouw zal het stadsbe stuur dan een beslissing nemen Schepen van Leefmilieu Mevr. De Maght verduidelijkte op haar beurt dat er nog geen plan nen bestaan om het politiereglement in die zin te wijzigen dat men ook voor het omhakken van fruitbomen een vergunning vanwege het stadsbe stuur moet krijgen. Nochtans vragen reeds heel wat inwoners een dergelijke vergunning aan vooraleer zij hun fruitbomen omhakken omdat zij onwetend zijn over de juiste inhoud van het politiereglement terzake. Op het stadhuis zijn opnieuw een hele reeks plaatsen vakant. Zo wil men 11 nieuwe opstellers aanwerven waarvan 1 voor de politie en 17 klerk typisten waarvan 2 voor de brandweer en 4 voor de politie. De kandidaturen kunnen Ingediend worden tot 8 mei eerstkomende, en voor meer inlichtingen kan men zich tot de personeelsdienst van de stad Aalst wenden. Kandidaten wezen wel verwittigd dat de meeste plaatsen (zoniet alle maal). reeds toegewezen werden aan politieke vriendjes en kennissen van de drie bestuurspar tijen. Vooraleer veel kosten te doen voor allerlei formulieren gelieve men zich dan ook eerst goed te informeren bij één of ander lid van het schepen kollege, inzonderheid schepen voor het personeel An toon Blommaert. Zoals verwacht wil het stadsbestuur aan de nieuwe verkaveling achter het park Terlinden en naast de Etrimoblokken de naam van «Wateringen» geven. Wie hiertegen bezwaar heeft kan dit doen tot 21 mei eerstkomende. De meest beroemde inwoner van deze nieuwe «wijk» zal ongetwijfeld Minister Mark Galle zijn. 's Avonds zou inderdaad worden aangezeten aan een gala-diner. Na de landelijke Faluintjestafel en de meer intieme maaltijden in de ge zinnen van de gastheren werden nu de kulinaire ge neugten geapprecieerd van de salons Carlton. Met tij dens de diverse gangen in speeches door de delegaties van de vreemde landen. Achteraf, tot in de zeer vroe ge uurtjes, het gala-bal met het orkest van Serge Popov- ski versterkt met de alombe- kende gitarist Freddy Sun der. Als zangeres stadsgeno te Liliane St.-Pierre. Markten op de Markt Op paasdag zelf volgden dan een bloemenmarkt en een brokanteriemarkt die echter, wegens het zeer koud weer en de af en toe vallende regen, geen climax meer wer in de bonté, goed gestoffeerde waaier aktivi teiten allerhande. Voor op luistering zorgde het St. Ce cilia-Ensemble van Hekel- gem en 's namiddags bracht stadsbeiaardier De Smet een beiaardkonsert. Nieuwe formule Aalst heeft dit week-end de spits afgebeten in de realisa tie van een verbroederings programma volgens een to taal nieuwe formule. Een jaarlijkse bijeenkomst van de Kamers wordt gepland en hét Britse Exeter is kandi daat voor de organisatie 1982. Dan is de grote familie van Jaycees International met haar meer dan een half mil joen leden weer aan de taak, bouwend aan een betere toekomst. LH Minister voor Ontwikkelingssamenwerking Daniël Coens had het bij de Twinning van de Aalsterse «Jonge Kamer» over de «toestand en vooruitzichten van de Noord-Zuid Dialoog. Op wereldvlak wordt vastgesteld dat de interdepentie tussen de landen steeds groeit. Er zijn de afhankelijkheid van grondstoffen, het ontstaan van nieuwe afzetmogelijk heden en de noodzaak tot aanpassing van de ekonomie, om niet te moeten terugkeren naar protektionisme. In de groei der ontwikkelingslanden zijn ernstige verschillen waar te nemen. Opeclanden spelen nu een bepalende rol op de kapitaalmarkt. Andere ontwikkelingslanden stagne ren of verslechteren hun toestand. voor pianq-^jpit-^llfy vgn^S^.Bach t1 jdenseakqdemische zitting Twinning Ag De Derde Wereld is geen homogene realiteit meer en de toekomstperspektieven verschillen er fel. De stijging van de olierekeningen be draagt een veelvoud van het bedrag dat voor ontwikke lingshulp kan worden ter be schikking gesteld. Er moeten dus prioriteiten worden voorzien. Dit op het ogenblik dat de uitdaging voor het komend decennium enorm is. j Internationale afspraken, i.v.m. energie, financiering, honger, handel en inter- strukturele aanpassing wor den een must. Niettegenstaande allerhan de konferenties bleef enig positief resultaat uit. Voor 1981, om de toestand te deblokkeren, wordt een topontmoeting van staats hoofden in Mexico in okto ber voorzien. België opteert voor een overeenkomst i.v.m. een so lidair groeiproces. Wellicht is^r,^eter kans tot slagen zo dit eerst getest wordt op een beperktere basis, bijvoor beeld op het Euro-Afrikaans - Aziatisch vlak. Dit wegens tot op zekere hoogte ge meenschappelijke voorge schiedenis, geografisch na bijheid, kulturele waarden en onderlinge betrekkingen. Vooral echter wegens de ekonomische komplementa- riteit op gebied van energie, technologie en natuurlijke en menselijke mogelijk heden. België is de mening toege daan dat dergelijke geleide lijke groei een kans biedt tot deblokkeren van de huidige toestand. Dit in een voor de mensheid zeer belangrijke periode waarbij het hoogtijd is dat alle door de krisis ge raakte landen blijk geven van verbeelding en pragma tisme. Ook dat de positieve resultaten van technische en wetenschappelijke vooruit gang op rechtvaardige wijze ten goede.komeR aarv de .Lap- den van onze planeet Veranderingen moeten we pese Gemeenschap als op voorzien en ondersteunen, het internationale niveau Liet ze ondergaan. Deze stel- verdedigen, ling wil Belgié zo in de Euro- LH Jaarlijkse traditie in de maand april is de zangavond van de Akademie. Opgesplitst in twee polen dan wel deze keer: het Kamerkoor met werk van o.a. Byrd, Britten, Benoit, Dvorak. Roelstraete, en de.inbreng van de leerlingen uit de zangklassen, van solo tot sextet. Besloten wordt met een selectie uit Don Pas- quale van Donizetti. Feestzaal Stqd-kuis,. maandag 2Q uw,

De Voorpost | 1981 | | pagina 5