luytens betaalt et gelag Met de groeten van Rudy Maes 8 ithoofd 1 - V— Incident Munaron-Dalving De Voorpost - 1.5.1981 - 19 in-Kortrijk l^L ren-Kortrijk tthiel, zaterdagavond. We bewonderden de nog zesduizend trouwe supporters die tijdens !|jelopen weekeinde waren afgezakt naar de ïiel, want net als de voorlaatste thuisbeurt Win terslag werd het tegen de Rode Ridders ortrijk een allesbehalve opwindende partij, een wederoptredende Wilfried Van Moer le er niet in zijn maats naar een normaal peil Of testte de ancien enkel in het vooruit van de interland tegen Frankrijk? -Mag dat? om niet? In voetbal bestaan trouwens geen nies. Luister maar. lens de perskonfe- die het lopend sei- voorafging, werd een Beverens be- Blid luidop gefluis- iat Urbain Braems volger zou worden Robert Goethals. its het tussen de remnaar en Bert helemaal niet moest de Hoboke- dan maar van de worden gedaan, idaten genoeg. An- :ht pikte de geel- ebelga binnen. Nü deze vijftienmiljoen transfer wit op zwart werd bevestigd wat wij reeds penden in onze editie van 30 januari! kreeg Berre een awoert- koncert van de geelblau- we supportersschare als cadeau mee. Öf dit Bert stoort? Toen hij twintig minuten voor inrukken werd vervangen door Jean Janssens, die op het eind van dit seizoen vertrekt naar Bornem, reageerde Berre met een veelbeduidende bewe ging naar het kruis van zijn broekje alsof het zo veelste fluitkoncert, dat reeds van wal stak bij de naamafroeping, hem geenszins kon deren. Achteraf zagen we een erg ontgoochelde Cluy- tens in de kleedkamer. Voetballers zijn ook mensen met een hart! Gelukkig maar Waar om een speler van het veld schreeuwen die je enkele weken voordien hebt aanbeden als een idool? Is Cluytens zelf wel de schuldige van de ze transferaffaire? Of moest Bert gewoonweg het gelag betalen van ontevreden supporters die nog maar eens geen waar kregen aangebo den voor hun duurbe taald ticket? Zoals we reeds schreven, werd ook deze miezerige par tij geen hoogvlieger. Er 1UW oi' e oer mocht zich klaarstomen voor de interland tegen Frankrijk (SK Beveren- trijk 1-1} REI 35 djoh loor rbn (pm) is mist van dichtbij een unieke kans om Beveren op voorsprong te n (SK Beveren-KV Kortrijk 1-1) 'Pm> Niklaas on dl i n zij i o O tkring Sint-Ni- trok zonder La- nog steeds ge en Rodrigo naar ar/ypechelse kazerne eveneens Assel- ontbrak. Dat be- goed als onthoofding •- en achterhoe- t4espektievelijk bij luw en bij KV Me- Asselberghs viel 8 uit tijdens het van de wedstrijd zijn vervanger uk ete ir i >or- ir.goede keer' 'bben eindelijk e ploeg nhen nel0ud' Van den Broeck niet eens op de bank zat. De nieuwe Mechelse trainer Kamiel Van Damme kwam zijn pupillen be kijken maar veel zaaks zal hij wellicht wel niet gezien hebben. Het ver liep allemaal te stroef ook al trof in de eerste periode Henk Van Rooy tot tweemaal toe de doel- 8taak. Aan de overzijde probeerde Luc Bevers wel de bakens te verzet ten maar hij zat te veel in de klem van de ouwe rat Talbut, die trouwens Onze juniors, ja. die kunt ge kloppen^) en dan nog maar met een owngoal' tegen de gele kaart moest aankijken. Op het halfuur kwam KW Mechelen eerder on- ortodoks op voorsprong. Ronny Lambrechts leek eerst de bal met de arm te spelen alvorens zwak op doel te schieten. Tot overmaat van ramp deed Gino Nijs de bal lichtjes afwijken wat zijn doel man op het verkeerde been bracht: 1-0. De rest van de wed strijd bleef weinig hoog staand hoewel een gelij ke score een betere visie op de matchontwikke ling had gegeven. werd snel gejaagd, maar tot echt kwaliteitsvoet bal kwam hét nooit. Albert mist straïscüop Tijdens het eerste kwartier al van de wed strijd had Beveren noch tans op rozen kunnen zitten. Weihrauch mocht in de eerste zestig sekonden een vrijschop trappen die door zijn landgenoot Schönberger over het kruishout werd gedevieerd. In de 10de minuut hield doelman Bullinck zijn ploeg voor een eerste keer overeind toen hij Jaspers, die de buitenspelval van KVK handig omzeilde, net iets te vlug afging. Het schot van Garot dat daarop volgde, was een te nis paasei voor de Kouterzoon. We noteer den nog wel een swin gende kombinatie tus sen Albert en Cluytens en een staalhard schot van Creve maar voor de rest waren het vooral de Westvlamingen die het klokzeel opeisten. Maar ook langs de rode kant leek er weinig opportu niteit present. Twee keer in evenveel minuten schotelde Djamel Zidane met een gemeten voorzet een doelpunt voor. Bert De Lamper en Pomini lukten er allebei in deze te verkwanselen voor een leegstaande schiet tent. Onbegrijpelijk! Voetbal, een bedrijf zon der logica toch! En Beveren dan? Van Moer miste vooralsnog dat tikkeltje geluk om zijn droompasses op de juiste plaats te doen be landen. Opvallend was wel dat «Der Alte» vooral Peter Creve trachtte te lanceren zodat Bert Cluytens het dubbel zo moeilijk kreeg om zich in de gunst van het Freethielpubliek te akte- ren. Maar kon dit wel? De rest van de story ken je al. De mooiste scorings kans kregen de Kort- rijkzanen zes minuten voor de koffie. Een vrij- schot van Gizze Vergote, die het leder doorheen het geelblauwe muurtje prikte, werd door doel man Rosez attent vanon der de dwarsligger ge pareerd. Klasse! En dan die strafschop- affaire. In de slotminuut van het eerste bedrijf be ging de kalende Tim merman een fout binnen het strafschopgebied op Weihrauch. Scheids rechter Deflem, die drin gend moet leren vermij den om bij iedere over treding de Hitlergroet te brengen, wees kordaat naar de witte stip. Heinz Schönberger stapte overtuigd achter het leer maar de supporters scandeerden «Erwin ErwinHeinz' hart bloedde en liet zijn land en vriendgenoot trap pen, echter pardoes in de pollen van Bullinck. Dat Jan Publiek het niet altijd bij het rechte eind heeft, werd nog maar eens bewezen. Maar ko ning blijft hij, dat wel. Zi-da-ne-keer Origineel is deze tus sentitel niet toch konden we hem moeilijk in de zak houden, want ook deze keer eiste de Alge rijn ruimschoots zijn deel op bij de openings treffer die KVK fokte. Na een fout van Buyl op De Lamper bereikte Ver gote de zwervende Zida ne die op zijn beurt Tim merman aanspeelde. De ouderdomsdeken van de rode garde nam Rosez te grazen: 0-1. Even later miste Tim merman de kans om de verworven voorsprong te verdubbelen. Een voorzet van Pomini knikte hij over. Toen ve le supporters ontgooc held reeds de Klapper- straat bewandelden viel dan toch nog een onver wachte gelijkmaker. In de 80ste minuut ontfut selde Albert de bal aan een te nonchalante Ver gote, die gemakkelijk had kunnen terugspelen naar zijn doelman. Al- bert, had nu meer suk- ses en schoot het leder onder Bullinck door (1- 1). Hierop brak een he vig protest los van de KVK'ers die handspel hadden bemerkt vanwe ge de ranke Duitser. Hun stormloop in de nchting van de grens rechter leverde evenwel geen resultaat op. Had deze smalle verto ning dan echt geen nut meer? O.i. wel, maar schijnbaar reageerden we iets te naïef, want die tweede plaats de vice- kampioenstitel toch blijkt geelblauw nog weinig te interesseren. Of niet? Doordat Spor ting Lokeren in het Astridpark met lege handen werd huis waarts gestuurd blijft de tweede plaats in de ba lans liggen. Met dat ene puntje dat Kortrijk ter echt meepikte op de Freethiel, is het quasi zeker van zijn behoud en kan Zidane met gerust geweten zondagmorgen naar zijn vaderland ke ren om er een interland af te haspelen. De ploegen: Beveren: Rosez, Jaspers, Garot, Buyl, Baecke, Van Moer, Schönberger, Cluytens, Creve, Albert, Weihrauch. Kortrijk: Bullinck, Schwabe, Bourgeois, Timmerman, Devolder, Pomini, Vermeersch, Zi dane, De Lamper, Ver gote en Quain. Doelpunten 61'Timmerman 0-1 80'Albert 1-1 Vervangingen: 64' Jans sens i.p.v. Cluytens; 88' Körner i.p.v. De Lamper. Scheidsrechter: Deflem. Toeschouwers: 6.000 Luk VAN BEL Ik hoor u niet eens riet gestuurd Goethals kon uiteindelijk niet meer aanschouwen hoe de Beverse aanhang Cluytens bleef uitjouwen Peter Creve schiet tussen twee verdedigers staalhard op doel, Bullinck is echter zeer attent (SK Beveren-KV Kortriik 1-11 Een belangrijk keer punt in de wedstrijd An- derlecht-Lokeren was wel het moment waarop Bob Dalving met Jacky Munaron in botsing kwam. Eerstgenoemde moest met een zware blessure worden afge voerd. Lokeren verloor meteen zijn stille, sterke kracht achteraan. De man die zelden veel pu bliciteit haalt, maar wiens belangrijke posi tie achteraan pas aange voeld wordt op het ogen blik dat hij er niet bij is. De Waaslanders verlo ren immers elke kontro- le in het luchtruim en dat doe je niet ongestraft met hoogvliegers als Geurts en Brylle bij de tegenpartij. In de Ander- lechtkleedkamer zat doelman Munaron wat meewarig voor zich uit te staren terwijl hij zich van de windels aan beide enkels ontdeed. Over de botsing met Dalving had hij volgend kommentaar: «Ik zag de Lokerse verdediger door onze buitenspelval wippen en rende meteen naar hem toe met de bedoeling mijn doel vlak te verklei nen. Het terrein lag er door de regen nogal 'glad bij. Al schuivend raakte ik met mijn lin kervoet de bil van de Lo keraar. Een voet vooruit steken is vaak een bevei liging voor jezelf, maar het lag uiteraard niet in mijn bedoeling om hem te kwetsen. Ik was er achteraf zelf kapot van toen ik merk te hoe erg het wel was. Uit de Lokerse kleed kamer was Dalving na de wedstrijd reeds lang verdwenen naar een na bijgelegen ziekenhuis. Hij gaf zijn kommentaar dinsdag vanuit een zetel die hij op doktersbevel niet mocht verlaten. «Uiteindelijk is alles nog beter meegevallen dan aanvankelijk ge dacht. We moeten de za ken dan ook langs de positieve kant bekijken. Was het iets hoger ge weest dan zat er een bil- breuk in en was het iets lager geweest dan zou mijn knie allicht zo deer lijk toegetakeld geweest zijn dat er van een verde re voetbalkarrière geen sprake meer kon zijn. Nu is het een diepe open wonde, waar je makke lijk een vuist kon inleg gen. Mijn bil werd door de studs volledig open gereten zodat je de spie ren zelfs kon zien liggen. Aanvankelijk vreesde men voor een breuk, maar dat werd geluk kiglij k in het Ander- lechtse ziekenhuis tegengesproken. Er zat wel veel vuil in de won de, tot zelfs gras toe. Men is met die wonde twee uren bezig ge weest. Eerst reinigen, dan vaststellen van het letsel (spiervezels ge scheurd) en tenslotte dichtnaaien. Er werd ook nog een buisje inge stoken om het bloed te laten afvloeien. Maan dag heb ik dan Dr. Mar tens opgezocht, die bang is dat de wonde zal ont steken. Gezien ik nogal gevoelig ben voor ver zweringen heeft hij mij antibiotica toegediend. De knie is nu enorm ge zwollen en in een strak verband gestoken. Plooi en is bijna onmogelijk. Op 7 mei mogen de draadjes er weer uit en zal kunnen gekonsta- teerd worden of er al dan niet een infektie is opge treden. Daarvan zal ook afhangen hoelang mijn voetbalinaktiviteit zal duren.» Bij Lokeren hoopt men op een terugkeer voor het bekertreffen te gen Lierse. Behoort dat tot de mogelijkheden? «Het seizoen is alles zins gedaan voor mij Alles zal nu afhangen van een al iian niet opge treden infektie. Is dat niet het geval, dan zitten de bekerwedstrijden te gen Lierse er nog wel in. Ik ben niet het type dat een lange periode nodig heeft om weer in kondi- tie te geraken, alhoewel de antibiotica die ik moet nemen, er zeker geen goed zal aan doen. Mocht ik evenwel toch klaar komen dan mag de klub 100 procent op mij rekenen. Ik zou trou wens dit seizoen groots willen afsluiten met een bekeroverwinning. Dat zou dan precies 10 jaar zijn nadat ik de eerste binnenhaalde met Beer schot. De zwarte tijden die ik nu meemaak, zul len dan vlug vergeten zijn.» R. COREMANS i is t getf\-^ KV Mechelen: Verbelen, Immens, Talbut, Broo kes, Asselberghs, Crab- bé, Lambrechts, De Cos- ter, Mertens, Van Rooy en Lisazo. SK Sint-Niklaas: D'Hondt, Marin, Burgel- man, Nijs, Beirinckx, Pijl, Van Osselaer, Eeckman, Pringels, Van Gulck en Bevers. Doelpunt 29' Nijs in eigen doel, 1- 0 Wijzigingen: 19' Jans sens i.p.v. Asselberghs, 46' Wouters i.p.v. Pijl Kaart: geel voor Talbut Toeschouwers: 2.000 VW Hanune-Moeskroen 7-1 VW Hamme heeft zijn talrijk opgekomen aan hangers de penningmeester telde ruim duizend entrees een spetterend afscheidsgeschenk op eigen bodem aangeboden. Het was als een wenk aan allen die VW trouw zijn om volgend seizoen alweer van bij de eerste vertoning op appel te zijn. VW Hamme deed het gewoonweg grandioos. Het kruidde boven dien zijn optreden met niet minder dan zeven doelpunten. Een weelde die niemand had durven vooropstellen. Het was voor de Hamse voetbal liefhebber om van te wa tertanden. Overtuigend en met de inzet om te winne, liep het van bij de start offensief van sta pel. Het dreigde daarbij om de haverklap en het vroeg doelpunt van Ru dy Maes betekende het sein tot een ware storm loop die met zeven doel punten werd besloten en waarbij de Hamse aan valler er maar liefst zes op zijn eigen rekening schreef. Bij dit alles ging het in geen geval om «lucky goals». Vrij wel alle doelpunten kwa men tot stand na vooraf- gaandelijke uitstekende kombinaties waarin meestal ook Eddy De Malsche en Luc Schud- dinck waren betrokken. Schuddinck was voor de Henegouwers haast een ongrijpbare schim. Trai ner Meersman had hem voor de gelegenheid een meer offensieve taak toe gewezen. Negentig mi nuten lang heeft hij jacht gemaakt op de bal waarvan hij geregeld ei genaar werd. Hij was als een bliksem die voortdu rend de bezoekende de fensie teisterde en het ganse raderwerk uit verband haalde en het zelfs op bepaalde ogen blikken verwoestte tot een grote puinhoop. Zel den heeft Hamme zo een Schuddinck in konditie aan het werk gezien. Dit wil nu niet zeggen dat de bezoekers er op geen enkel ogenblik van de wedstrijd aan te pas kwamenOnmiddellij k na de herneming moes ten de Hammenaars wel enkele kwade momenten doorstaan. Maar met een 3-0 voorsprong had het zich een komfortabele uitgangspositie verwor ven waardoor het malie- kon blijven voetballen. Toen Rudy Maes met een vierde doelpunt de be zoekers als het ware de mokerslag toediende, was het voor Meersman en zijn ploeg geen enkel probleem meer om de overrompeling verder te zetten. VW Hamme was gewoon superieur, on kreukbaar, tegen een ploeg die lang met titel- ambities rondliep, maar in Hamme gewoonweg werd gekleineerd. E.D.M.

De Voorpost | 1981 | | pagina 19