Sparta Buggenhout aan de kampioenendis Geen Westduitse.wel twee Engelse ploegen in cupfinales Langs achterpoort toch nog in nationale? Voetbaluitslagen F Logische uitslag 8K Pas na de rust wilskrachtig Zoete wraak Tegenslag 'ÏJm Aktueel Voetbalkalender jyi 22 - 1.5.1981 - De Voorpost De raadszaal van het gemeentehuis in Buggen hout was zaterdagnamiddag tot in de nok gevuld met jonge voetballers, hun bestuursleden, trainers, sohepenen en gemeenteraadsleden. Niet minder dan drie jeugdploegen van het plaatselijke Sparta waren te gast, naar aanleiding van het behalen van een kampioenentitel. Dat was het geval voor de miniemen, knapen en scholieren. Nooit eerder be haalde Sparta Buggenhout in dat opzicht zo een sukses met de jeugd. Schepen Van Riet verwelkom de het jeugdige volkje en had woorden van lof over voor hun behaalde prestaties. Voorzitter van het jeugdkomitee Roger Buggenhout schetste vervolgens in het kort de werking van de klub. Hij had het ondermeer over het efficiënt jeugd beleid dat de klub sedert enkele jaren is beginnen voeren. Een eerste titel werd in 1979 behaald met de miniemen. Vorig jaar werden er twee ti tels in de wacht ge sleept. Dit jaar werden drie jeugdploegen van Sparta Buggenhout kampioen in hun diver se afdeling. Voorzitter Roger Buggenhout had woorden van lof voor de verschillende trainers. In dat opzicht citeerde hij Danny Emanuel die de pre-miniemen onder zijn hoede heeft en met dit ploegje op de tweede plaats eindigde. Verder ook de jeugdtrainers Hugo Tilley, Alois Claes en Paul Van Nieuwenho- ve die met hun respek- tievelijke ploegen de ti tel wonnen. Ook had hij woorden van lof voor leiding van de eerste ploeg en de invallers voor zich heeft. Nadien kwam ook schepen van Sport, Mare Heymans, aan het woord. Uiter aard had hij lovende woorden over voor de be haalde resultaten. Hij wees vooral op de inzet van de klubleiders en staafde dat met voorbeel den. Volgens de schepen is de beste investering die een klub kan doen, zich toeleggen op jeugd- politiek. Hij was er ook verheugd over het feit dat er zoveel ouders op het gemeentehuis aan wezig waren. Vervol- grens werden er herinne ringsplaketten overhan digd en kregen de jonge spelertjes de kans om vragen te stellen aan Antwerp-voetballer Leo Van Der Eist die even eens op de zitting aan wezig was en voor de Buggenhoutse voetbal lende jeugd zowat de at- traktie van de namiddag vormde. E.D.M. De knapen van Sparta Buggenhout: kampioen c De miniemen van Sparta Buggenhout: kampioen (c) De scholieren van Sparta Buggenhout: kampioen (c) Kamillekes A Aal K&millekens A. Assenede In een vorige uitgave we zen we op het feit dat de Kamillekens van Keizer Kamiel Sergant na een vrij lange inloopperiode op nieuw de goede kadans ge vonden hadden, doch door bepaalde omstandigheden geen kans meer maakten op eventuele promovering. Nu schijnt in deze situatie een mogelijke verandering te komen. Eerst verloor het alle kans door een uit spraak van het P C. dat As senede zijn wedstrijd tegen Gent zag winnen met for fait, zodat Assenede derde werd in de klassering voor de Kamillekens. De laatste wedstrijd ech ter ging tussen de Aalster- se meisjes en ditzelfde Asse nede. De weersomstandig heden beïnvloedden enorm het spelbeeld, en bij de rust keken de Kamillekens te gen een 0-2 achterstand aan. In het begin van de wedstrijd werd de Aalsterse doelwachtster geklopt door internationale Linda Van Damme en aan de 10de mi nuut scoorde Conny Adams tegen eigen kamp. Na de koffie vertrokken de Kamil lekens met windvoordeel in hogere versnelling. Onmid dellijk was dit tempo te hoog voor de bezoekers en binnen de minuut hingen de bordjes reeds in even wicht. Eerst milderde Lea Lowie en pas afgetrapt kon Veerle De Windt gelijkstel len. De Kamillekens bleven de toonaangevende partij bouwden een rustig meesterschap op, dat zij naargelang de wedstrijd vorderde, uitdrukten in doelpunten. Nicole Verhof stad zorgde voor 3-2 en langs Greta Van Hauwer- meiren werd het nep* verdiende en afgefa 5-2 zege. Meteen wis de plaatsen opnieuw I ranglijst. Kamil komt derde in de eind Kontich en Gent pr< ren naar nationale, i komt het ach terpoor Luxemburgse dametj len wat zwak uit, gerucht doet de rond provinciale kan zou weigeren naar nj Ie te promoveren, v melijk om de zeer gre plaatsingen, die dez»rer movering met zich brengen. Zulks zou i voor de Kamillekei langverwachte poort nationale openbeuken de derde gerangschik Oost-Vlaanderen deze beurt zou vallen. tN 3oo: [001 Aalst Appelterre Hofstade 1 Opstal 4 Wilskracht Hofstade is erg zwak uit de startblok ken geschoten in de laatste kompetitiewedstrijd tegen Opstal. De bezoekers, op winst belust om de tweede plaats in de eindrangschik king te bemachtigen, kom- bineerden in de beginfaze zo vlot dat blauw-wit ietwat het noorden verloor. De 0-3 ruststand loog er dan ook niet om. Na de koffie moest Opstal stoom aflaten en lukte Wilskracht erin het roer in handen te nemen. Niettegenstaande dat werd het kort na de herneming 0-4. Bij Hofstade schoof li bero Paul Roels naar het middenveld wat de thuis ploeg een overwicht in de centrale sektor bezorgde. Linkerspits Dirk De Man zorgde verrassend voor een thuisgoal. Vanuit een moei lijke positie deponeerde hij SK Terjoden Meerbeke 2 de bal in de winkelhaak. De lokalen gingen nu voluit in het offensief en een mach tig schot van John Peyn- saert stuitte op een glan zende parade van de bezoe kende doelman. Met afwis selend vleugelbacks Luc De Man en Luc De Backer op rukkend naar het vijande lijke doel, groeide de druk op de Opstaldefensie. De ze- gezekere gasten bleven ech ter kalm en wisten nog re gelmatig gevaarlijk uit te breken. Hierbij stuitten zij meermaals op de autoritai re Jef Bessems, die samen met de andere ancien Eric Van Gijseghem, het gele geweld intoomden. Logi sche winst dus voor Opstal dat zich voor rust een klas se te sterk toonde voor de nochtans moedige Wilskrachters J.G. Hoe slecht het vorige week was in de topper met Pollare, zo goed verging het nu de Terjodenaren, in de andere topper met Meer beke. Meerbeke, dat on danks alles nog met illusies rondliep, heeft deze niet lang behouden in het Erem- bodegemse sportpark. De wedstrijd was immers amper 3 minuten oud toen Eddy Everaert een persoon lijke inspanning in de win kelhaak besloot. Meerbeke kwam deze vroege tegen slag nooit meer te boven. Terjoden bleef domineren, en slaagde er in na 20 mi nuten de voorsprong te ver dubbelen langs Segers, eveneens uit een persoonlij ke poging. En nog eens 10 minuten later was het De Kerpel die een individualis tisch nummer hoog in de touwen besloot. Meerbeke bleef in zijn verdediging in dommelen, wat Terjoden toeliet verder de wedstrijd te maken, doch de 3-0 voor sprong wijzigde niet meer tot de rust. Na de koffie zagen we een ander Meerbeke. De spelers waren hoogstwaarschijn lijk de levieten gelezen, want zij vingen de tweede helft aan met heel wat meer inzet. Deze resulteerde in een tegentreffer na amper 5 minuten via Samijn. De vlam zat onmiddellijk in de pijp. Meerbeke nam risiko's en kreeg haast onmiddel lijk het deksel op de neus. Langs Segers konden de lo kalen immers 4-1 uitlopen. Voor de moedige bezoekers werd het alles of niets. En toen zij via Van der Smis sen tot 4-2 milderden, kon alles nog gebeuren. Doch Tcijoden nam resoluut te rug de wedstrijd in handen, zonder in feite nog voor ge vaar te zorgen. Toen ieder een zich zowat bij de 4-2 uitslag ging neerleggen, ontplofte SK nog even, en kon De Kerpel met een mooie kopbal voor de eind cijfers zorgen. Meteen heeft Terjoden zich zeker ge maakt van de tweede plaats, met nog een uitzicht op de promovering. In een eindronde met Kleit, Olsene en TK Meldert zithet er voor de Terjodenaren vast en zeker in. A.V.H. Sportieve wedstrijd waar in beide ploegen om beur ten aan bod kwamen, en waarin doelman Luc Dher- de aan plaatselijke zijde, en de juniore8doelman Patrick Dhooker aan de overzijde de uitblinkers waren. Het waren de bezoekers, die het eerst een gaatje vonden in de lokale verdediging Een misverstand van de SK-de fensie, bracht Freddy Van Melckenbeeck alleen voor Luc Dherde. De Aalsterse doelman kwam uit, doch de bezoekende aanvaller lifte routinerijk de bal over de SK-keeper, en de openings treffer zat. Vanaf dat ogen blik nam SK Aalst wel meer initiatief, doch de jeugdige bezoekende doelman greep alles, zodat de 0-1 rust stand wel gevleid mocht ge noemd worden. In de twee de speelhelft, een zelfde spelbeeld. Appelterre, dat wel iets meer behouden speelde, spekuleerde op counters en lukte daar enorm goed in, en SK Aalst daarentegen, liet soms de verdediging wat liggen om de aansluitingstreffer reiken. Toen iedereei 1 andermaal bij knar i e dende SK lot ging ne ien gen, werd in de blessu v Hoebeeck gehaakt strafschopzone en ref-U keman aarzelde niet meter toe te kennen. Het was Hoebeeck zfc i doelman Dhooker hej kijken gaf. Late, doe Bot diende gelijkmaker, mee beide ploegen voldoening zullen nen a e Eddy Von Den Drieuche blijft bij K.A.V.D. SK Erembodegem 1 Appels Anderlecht - SC Lokeren 3-1 SK Beveren - Kortrijk 1-1 Eendracht Aalst - Oudenaarde 1-1 KV Mechelen - SK Sint-Niklaas 1-0 Eendracht Zele - Jong Lede l-O VW Hamme - Moeskroen 7-1 KAV Dendermonde - SK Lebbeke 4-4 Kemzeke - Boelare 0-2 FC Ronse - Lokerse 3-0 St.-Pauwels - Olympia Gent 4-1 Temse - Destelbergen 1-1 Robur - Vrasene 1-0 Wippelgem - St.-Gillis-Waas 2-1 Excelsior - Oostakker 3-2 Borsbeke - Oudegem 3-0 Nederename 'Eendracht Meldert 2-1 Gavere - Buggenhout 1-0 SK Aalst - Appelterre 1-1 Sp. Geraardsbergen - Burst 1-3 Nieuwerkerken - Oudenhove 1-2 Bambrugge - Winnik 1-1 Terjoden - Meerbeke 5-2 Voorde - Vlierzele 3-1 Eist- Mere 1-1 Waasmunster - Grembergen 2-2 Bazel - Stekene 1-1 Haasdonk - Klinge 2-1 Melsele - Kallo 0-1 HO Kalken - Berlare 2-3 Thor Meldert - Wilskracht Moorsel 1-1 Sinaai - Baasrode 3-0 Wieze - Eendracht St.-Gillis 0-0 Schellebelle - Ten Ede 3-0 SK Overmere - T. Mellc 4 4 Thor Destelbergen - Valentino's Overmere 2-1 Serskamp - Iddergem 0-2 Heldergem - Edixvelde 3-5 Erondegem - Welle 2-2 Erpe - Smetlede 2-2 Rapide Lebbeke - Lutterzele 1-2 Wichelen - Baardegem 1-1 Schroevers Moorsel - Doggen' 3-3 Hofstade - Opstal 1-4 Erembodegem - Appels 1-1 Herdersem - Boonwijk 4-1 Verrebroek - Sombeke 1-2 Kruibeke - Kieldrecht 4-2 Meerdonk - Moerbeke 2-1 KI. Laar Vrasene - Rupelmonde O-O Heikant Zele - Gerda 1-1 White Boys - SK Lokeren 6-1 Straatje Stekene - Eksaarde 2-1 SK Erembodegem heeft het seizoen met kunnen be sluiten, zoals het gehoopt had. Toch kunnen de SK'ers op een puike wed strijd terugbogen. Het was de thuisploeg, die bijna de volle wedstrijdduur domi neerde, doch wegens on- kans van de overwinning gehouden werd. In de eer ste helft liep het nochtans goed van stapel. Reeds na een kwartier konden de lo kalen via Luc Buggenhout op voorsprong komen. Met een zijn vierde doelpunt in twee weken. Appels kwam die vroege opdoffer haast nooit te boven. Erembode gem drukte verder, doch kende onkans bij de afwer king. In een periode van amper 10 minuten sloeg de bal tweemaal te pletter op de deklat. Een counter van Appels, leverde een vrij schop op. Vanop zo'n 20 meter ging de bal recht streeks in doel, zodat ver rassend de bordjes gelijk kwamen. Meteen ook de ruststand. Ook na de kamp wisseling bleef Erembode gem domineren, bezat het sterkste middenveld en schiep goede kansen. Doch wat de SK'ers ook probeer den, de ruststand bleef op het bord. De lokalen troffen nog tweemaal de paal m de slotfaze, zodat werkelijk Wij vernamen dat het tot een overeenkomst is gekomen tussen K.A.V. Dendermonde en Eddy Van Den Dries sc he. Laatstgenoemde voet baller blijft de kleuren tegenslag een nieuwe SK overwinning in de weg stond. Ondanks de staat van het terrein slaagden de lokalen erin, tot betere kombinaties te komen dan bezoekers, wat weerspie gelt werd in het aantal kan sen dat de plaatselijken konden afdwingen, doch wie is bestand tegen onkans? A.V.H. van de Dendermondse eerste provincialer ver der verdedigen. Van Den Driessche werd bovendien winnaar van de zilveren voetbal, iets wat georganiseerd ord^r wordt door Het Nieuws. Hij scooi gentien doelpunte i deze kompetitie. Danny De Vos vaijRof kant werd vorige door VW Hamme een test onderworp E De finalisten voor de drie Europese cups zijn gekend. Opmerkelijk is dat geen enkele West- duitse klub zich wist te plaatsen. Een duidelijke afgang voor het Bundesligavoetbal? Opvallend ook is de aanwezigheid van twee ploegen uit de Oostbloklanden, ondanks de maandenlange kompetitiestop waarmee deze ploegen hebben af te rekenen. Bij de landskampioenen zagen we vier gewezen winnaars in de halve finales. Liverpool kon, ondanks een weinig benijdenswaardige 0-0 van de heenwedstrijd, de Duitsers van Bayern München in een matige partij goed opvangen. In een adembenemend slot kwamen de Engel sen eerst op voorsprong, wisten de Duitsers nog langszij te komen, maar plaatste Liverpool zich dankzij het doelpunt op verplaatsing. Ook Real Madrid liet zich te Milaan voor 85.000 toeschouwers niet intimideren, evenmin trou wens als het Belgisch scheidsrechterstrio. De Italianen waren voortdurend in de aanval, maar de jonge reservedoelman van Real, Rodriguez Agustin, speelde subliem. Voor Real meteen voldoende voor een nieuwe plaats in een Euro pese finale. Bij de bekerhouders krijgt men in het Rheinsta- dion te Düsseldorf een Oostblokfinale. Carl Zeiss Jena kon aan de zware druk van Benfica weerstaan, vooral dankzij enkele wonderen van de Oostduitse doelman. Feyenoord kon op ei gen veld ook de 3-0 achterstand van de heen wedstrijd niet wegwerken. Zelfs niet met de hulp van het Oostenrijks leidend trio dat maar liefst drie Russische Tiflisdoelpunten afkeurde en aan de Nederlanders een onverdiende straf schop toekende. Eindelijk dus ook weer eens een Russisch elftal in een Europese finale. Tenslotte ook weinig verrassingen in de Uefa- cup. Dankzij AZ'67 Alkmaar halen onze Noorder buren dan toch nog een finaleplaats. Gemakke lijk ging dit evenwel niet. Het franse Sochaux had meer in petto dan verwacht, kwam zelfs eerst op voorsprong en wist tot bij het eindsig naal spanning in de wedstrijd te houden. Voor de andere finalist hadden de meesten getipt op FC Keulen na de magere 1-0 voorsprong die Ipswich op-eigen terrein had kunnen uitbouwen. Ipswich, in eigen land uitgeschakeld voor de F.A.-cup en bijna zeker ook voor de landstitel, kwam echter uitzonderlijk fris voor de dag. De Duitsers konden de wedstrijd nooit naar hun hand zetten en moesten tenslotte zelfs de zege in deze tweede partij aan de Engelsen laten. Weinig verrassingen dus in deze halve finales. In de finales krijgen we allemaal ploegen die er mogen zijn. De voetballiefhebber krijgt in de maand mei trouwens de gelegenheid deze klubs nog eens aan het werk te zien via het kleine scherm. We herinneren nog even aan de data en plaatsen van de finales: Europacup 1op 27 mei in het Pare des Princes te Parijs Europacup 2: op 13 mei in het Rheinstadion te Düsseldorf. Europacup 3 (Uefa): op 7 en 20 mei met henn en terugwedstrijd. Hugo Aerts /an ERN (Zondag 3 mei 1981, om 15 uur) I Nationale Beerschot - SK Beveren (2.5 om 20 u.) (Van Ian| hove) SC Lokeren - Waregem (Fontaine) II Nationale Boom - Eendracht Aalst (Van Volcem) SK Sint-Niklaas - Tongeren (Goethals) EO Nationale A' Jong Lede - Union (Goris) Vorst - Eendracht Zele (Sanzot) Bevordering A Racing Gent - VW Halme (Boeckstaens) n Provinciale A Temse - Olympia Gent (Van Nieulande) Robur - Heirni8 (Matthijssens) St.-Gillis-Waas - Gandasparta (De Saedeleer) Vrasene - Destelbergen (Balthazar) St.-Pauwels - Adegem (Verniers) II Provinciale B Appelterre - Oudegem (Lambrecht J.) Buggenhout - Eendracht Meldert (Lavent) SK Aalst - Moerbeke (Van den Berghe) m Provinciale C Bambrugge - Burst (Kielemoes) Terjoden - Eist Staes M) Nieuwerkerken - Vlierzele (Van Haver) Boekei - Mere (Kneuvele) IV Provinciale G Smetlede - Ede (Taeleman) Welle - Edixvelde (Van Renterghem) Erpe - Aaigem (Herssens) Serskamp - Ol. Wette ren (Mees) Oordegem - Westrem Moreel) IV Provinciale H Rapide Lebbeke - Erembodegem (Moons) Schroevers Moorsel - Lutterzele (De Bolle" UEFA'S (10.30 u.) AA Gent - SK St.-Niklaas (2.5 om 15 u.) (Coppei SK Beveren - RC Mechelen (Van Acker L.) KV Mechelen - SC Lokeren (Baeke) E. Aalst - Lierse (10 u.) (Motsdagh) Provinciale Juniores (10 u.) Oudenaarde - Beveren (De Graeve) SK Geraardsbergen- Lede (Galle) SK St.-Niklaas - AA Gent (De Maere) Ninove - E. Aalst (De Vlieger) Ier Twi 1st» lari live ijkt te {mei bei rpe i an ik te: De zie Blatr jaa De V\ laaie rielt die nkr 0 in npe ut ei Ig im us t Si

De Voorpost | 1981 | | pagina 22