verantwoorde lossingen oorzaak van enorme verliezen ilien Roelandt, Lucien De Kerpel, Alfons Antoon trus en zn Boeman, uyens, hok Bosseman en iisloot plukken een Noyonbloem ssen de vele duïventranen ria Tombeur, Robert Keppens, in Vandenbossche Frans De Jaegher domineren jyongebeuren lEEKM De Vadder, Omer De Swaef, Jozef De Neef en rus Petit laureaten uit Quiévrain Iven-Aktueel ^!rre Kaatsen Gewest Aalst-Dendermeonde: Bevordering Kastel Rap en Vlug rukt op Toisson d'or speed day: een maat voor niets De Voorpost - 1.5.1981 - 23 inden zondagmiddag onze oren niet geloven, ivenberichten van 12 uur, uitgesproken door {genoot Wim De Lathouwer, waren voor alle rs verrassend. Over de ganse vluohtlijn en bze contreien is dit de middellijn, waren de omstandigheden barslecht en wat stelt men in Quiévrain en Noyon worden de duiven 12 uur gelost. Wie haalt nu in 's hemelsnaam in zijn hoofd. Regen, windstil op vele plaat- l een laag wolkendek, slechte zichtbaarheid sm maar op. >1 faktoren die de Het stukgoed duif illers zouden moeten Het vervoer van de duiven en om de manden is de laatste jaren zodanig A0|5,kn te houden. geëvolueerd, dat voor de be geleiders, wat een naam, het duivenvervoer een doodgewone vracht is, zoals ze er in de loop van de week velen hebben. Dat het om reisduiven gaat, waar de meer dan 100.000 Belgi sche duivenliefhebbers da gelijks voor zorgen. Dat het om hun hobby gaat, dat in vele gevallen die dieren een waarde hebben of als prijs- vliegers of als lievelings beestje. Aan die benadering denken ze in het geheel niet. De duif is voor hen een stukgoed, dat opbrengt en dat zo vlug mogelijk moet van de camion zijn, los en de vrachtwagen opnieuw beschikbaar voor de volgen de klant. Een erbarmelijke mentaliteit die overloopt van egoisme en eigenbe lang. Het resultaat van hun on verantwoord gedrag, dat door de K.B.D.B. moet ge sanctioneerd worden, was zo te voorspellen. De Quié- vrainduiven vlogen ruim 20 minuten te lang van de lossingsplaats naar hun hok. Voor een doorwinter de melker is de conclusie vlug gemaakt. De duiven werden in de regen en bij uiterst slecht weer gelost. Indien het te Quiévrain be ter ware geweest, dan had den er zeker duiven op tijd hun hok bereikt. De prijs kampen stonden abnor maal lang open zowel uit Quiévrain en Noyon en de verhezen zijn enorm en op vele plaatsen dramatisch. De schade is niet te over zien. De banbliksems die we zon dag in de verschillende lo- icht van vorige zondag zal bij de duivenmel- 'g.ro net een dikke zwarte band omkaderd worden. Verantwoordelijke lossing van de begeleiders, oord dat voor die heren niet meer past, heeft een echte duivenramp gezorgd, die zulke heeft genomen dat alle sektoren van de er op inpikten. zich zou i lleki poort juken schik heffer lereei knar 8 ïg n< jlessu ikt jn re niet aen. eek er hf do< ker, gen :oord r unte >8 VJ rige mme vorp E i id verbond SCHEI J .E- - LOKEREN - UTT- !N - ZELE klokten loorslaer-Christiaens 6e prijs en ere- d waren er nog voor e en zn, Roger Bran- Robert Van Heck, Ifan Autreve, Philips 7e en 9e), Omer Tol- Lucien De Marte- Bij de jaarlingen er één hok boven ire uit. Op de hege van Lucien De Ker- geen maat met de 11-13. De andere prijzen waren voor Fan Outreven, Mau- Rijcke, Aviel De De Greef-Van Her- Albert. 1RMERE een dubbele or Julien Roelandt, eerste prijs zowel oude als de jaarlin- roege oude duiven De Schoenmaecker, Van Loo, Rogier en Vergeylen. Na Julien Roelandt bij de jaarlingen lillaert, René Dhoo- iers en zn met 4e ai Rogiei In het samenspel BAASRO DE - BUGGENHOUT - ST.- AMANDS - ST.-On.I .IS ging de zege bij de oude duiven naar P. en zn Boe man voor Jean Becqué. O- mer Quisquater met de 3e, 5e en 6e prijs en verder vooraan Henri Van den Broeck, C. Van Herreweg- he, Franckaert-RensPier re Mommens en Pierre Al fa recht. Bij de jaarduiven stond Pierre Moortgat op kop voor Amex Putteman, Piet Van Cleempoel, Frans Cool (VL), Paul Vergauwen, Gebroeders Verleyen, Pe trus Van Ransbeeck, Pierre Albrecht, Henri Van den Broeck en Van Landeghem- Jacobs. In het verbond DENDER- MONDE - GREMBERGEN - APPELS - HAMME - OUDE- GEM mikte Alfons Truyens met een dubbele jaarling tweemaal in de roos, als toe maatje klokte hij nog de zesde prijs bij de jaarlin gen. Een vroege duif werd nog geconstateerd door Georges Roels, Andre Van Uytfanghe, Baziel Poppe, Franpois Van Hou we. Frans De Smet, gebroeders Michiels, Henri Van der Heyden, Andre Van Dam me en Andre Van Acker. Ondanks alles kwam Frans De Visscher nog met een prachtuitslag voor de pin nen met de 4e, 16e, 22e, 31e, 36e, 40e of 7 prijzen tot 45 plaats van 15 duiven. Na winnaar Truyens deden bij de jaarlingen Omer Van Houtte, André Van Uyt fanghe, Jean Becqué, Alois Geldof, Rene Duym het goed en de gebroeders Mi chiels met de 5e, 8e, 28e, 31e, 32e klokten samen met Alfons De Smet 7e, 16e en 17e nog veel vroege duiven. Te BERLARE WANZELE werd bij de oude duiven de vlucht gewonnen door het hok Bosseman van H. en A. Van Kerckhove, Gustaaf Van Herreweghe, Cesar Dauwe, Antoine Bracke en de eerste bonserie ging naar Petrus Seymortier. Bij de jaarlingen won Jean Van Buggenhout voor Frans Sichien, Julien Van Hecke, Rene Verbeeck Paul Van den Berghe en aan de 10e prijs zette Marcel Smekens de eerste bonserie achter zijn naam en Maurits Poppe die goed pakte won tot 1000. In het B.L.O. verbond was bij de oude duiven de eerste prijs voor Antoon Buslot. Frans Van den Abbeele met de 2e, 7e en 9e prijs kwam er nog goed uit en dit was ook het geval voor Fr. Van Herreweghe met 3e en 6e prijs. Bovenaan noteerden we ook de hokken van Jules en zn Callaert, Jules Man- naert, Jozef Philips, Mau ri ts Verhaevert. Bij de jaar duiven was de eerste prijs voor Louis De Bondt voor Jos. Boelaert, Jozef Philips, Jan Van Achter, Jozef Quisquater, Francois Van Herreweghe met de 6e en 7e, Jules Mannaert, Van Vos8el-De Geyter en Goeman. Te LEBBEKE VERBROE DERING won Verheye voor M. Van Biesen, G. Van Bie- sen met de 3e en 5e, M. Cooreman, A. De Plecker (6e, 7e, 10e en lie), M. Moortgat. De ereprijs bij de jaarlingen was voor R. Ver- donck, J. Van Biesen (2e en 9e), Henri Verdoodt, P. Ra- vijts, G. Segers (5e en 9e), A. Cooreman, G. Beeckman en Heirbaut. BENO karen hoorden, lieten niets aan duidelijkheid over en we zullen ze best niet verta len. Er was geween en tan dengeknars, maar de mel ker staat machteloos en de K.B.D.B. kan niet ingrij pen. De vergezellers wor den royaal voor hun presta ties betaald. Ze hebben met de duivenbond en haar le den weinig te maken en hebben alle macht voor zich. Een toestand die moet herzien worden. De door de leden gekozen afgevaardig den van de K.B.D.B., zowel op provinciaal als nationaal vlak, moeten dringend aan hun reglementering gaan sleutelen. Het is niet lo gisch dat een gemandateer de van de K.B.D.B. die op de lossingsplaats is, geen me dezeggenschap heeft over de lossing. Dit is een duide lijk hiaat in de struktuur van de bond. De melker mag cotisatie betalen, 15 F voor een ring, maar wat er met zijn duiven uitge spookt wordt daar kan hij zich niet over beklagen. De K.B.D.B. kan en zal dit zo maar niet ter zijde leggen, dit hopen en eisen we, uit naam van de melkers. De schuldigen moeten ter ver antwoording geroepen worden. Het zal wel niet komen tot intrekking van vergunningen. Binnen en kele weken lezen we dan wel in het bondsorgaan de geldboete. Maar wat kan de vergezellers die boete sche len. Een peulschilletje als ze hun vrachtwagens maar op tijd terug hebben. We vragen ons af of de K.B.D.B. ten voordele van zijn liefhebbers geen scha devergoeding kan eisen van de begeleiders. Het ging hier duidelijk om een grove beroepsfout. Derge lijke voorvallen moeten ver meden worden en hoog dringend moet er een sta tuutswijziging komen De duif treurt, doch is zonder enig verweer tegenover onverantwoordelijke «lossers». bvw waarbij de controleurs van de K.B.D.B. medezeggen schap hebben bij de lossing. Om na te gaan of er niet te veel duiven in de mand zit ten en of de manden nog in goede toestand zijn, moet men geen afgevaardigde naar de lossingsplaats stu ren. Die kosten kan men sparen en als men alle macht aan de vergezellers laat, is het ook niet meer nodig dat men wekelijks over de radio de weersge steldheid doorseint. Het systeem kan eenvoudig zijn. Lossen op het aange vraagde uur, weer of geen weer, zodat de kosten aan de BRT en de verschillende medewerkers kunnen ge spaard worden. Met een beetje goede wil kunnen rampen als Vorige zondag vermeden worden. Als de begeleiders geen oor hebben voor de noodroep van de duivenmelkers, dan moet de K.B.D.B. een eigen verzendingsdienst oprich ten. De huidige medewer- kers-vergezellers zijn al leen een doom in het oog van de melkers en zitten duidelijk niet op dezelfde golflengte als hun werkge vers, dat zijn toch de beta lende liefhebbers, die de kosten betalen voor het vervoer. De schade die berokkent werd is niet te betalen. Door de schuld van anderen een kolonie, waar men zo zorg vuldig heeft aan gebouwd, zien teloor gaan, leidt tot moedeloosheid. BENO Julien Roelandt klokte zowel bij de oude duiven als bij de jaarlingen de eerste prijs te Overmere. (c) Ier geslaagde vlucht Twee verbond «Land «De Toekomst» [aria Tombeur bij de ïiven de ganse bende ijken gaf )e Schrijver werd veede terwijl Mauri- Bsens, Gustaaf Van rpe en Kam iel Car- andere Vroege dui dden. De Bruyn, 6, 8, 28 zich eveneens goed ilag jaarlingen was het )e Wilde 'die de scep- aaide met voor de an zijn naamgenoot Herman Nijs Eddy euwenberg en Joris de waren de andere prijswinnaars. Een ere vermelding in tegorie voor Gustaaf dele uit Nieuwer- die er qua gewon- nknoten een aardig e in de pap te brok- d. In het lokaal «Eendracht» bij Jan Vandemeersche was het «Jantje» zelf die er een benijdenswaardige presta tie leverde. Tombeur-Tem- merman won er de vlucht bij de oude voor Gustaaf van Impe uit Erpe die terug een zeer goede start neemt. Kampioen van België Gas ton Slots mocht er eveneens op een zeer gunstige uit slag terugblikken. Bij de jaarlingen bloemen voor Robert Keppens Lede en ereplaatsen voor Paul Van Langenhove en zoon, Gaston Van Stuyvendael. Adolf Van Impe, en August Van Driessche Zeer mooie uitslag, wat belooft voor de jaarlijkse bonvlucht van zondag a.s. In Lede was het een recital Jean Vandenbossche Wic helen 1, 2 3. die meteen alles won wat er te linnen was. Julien Van Hecke en Edward Matthieu werden er nummers 4 en 5. Bij de jaarse ging de zege naar de Gebroeders Van- derborght uit Appels die zich net iets te snel toonden voor Richard Ydens, Jean Vandenbossche, G. Vande- candelaere en Kamiel Rin- goet. Ook hier ging kam pioen Jean Vandenbossche met de meeste duiten lopen. In Mere won Massez-Min- noodt de vlucht bij de oude voor het beroemde broeder paar Vijverman die er dit jaar klaarblijkelijk met de grove borstel willen door gaan. Frans De Jaeger was hier ook goed voor een der de plaats en Jozef De Winne en Remi Bayens deelden de andere ereplaatsen. Bij de jaarlingen klopte Fransken De Jaeger zijn dorpsgenoot Ghislain De Pauw. René Roelandt. Mic hiels en zoon, en de gebr Vijverman wisten zich eveneens in de eerste gele deren te handhaven. SCHUTTY Als nieuwkomer in de be vorderingsreeks nam Rap en Vlug een eerder aarzelende start met een thuisnederlaag tegen Opstal. Tot voor het paasweekend, ging het er ei genlijk een beetje met ups en downs. De week daarop werden in Nieuwerkerken verrassend drie punten ver overd, en week eën week later werd er op het veld van Erembodegem tegen een nochtans niet zo denderen de thuisploeg toch slechts 1 puntje in de wacht gesleept. Het voorbije Paasweekend bracht dan de gunstige ken tering en de opmars van Rap en Vlug naar de tweede plaats in het klassement. Op Paaszondag tegen Hamme Sint-Anna werd het noch tans een matte wedstrijd, de weersomstandigheden wa ren bar slecht, maar er werd toch gewonnen met 15-13 en er werden twee kostbare punten in de wacht gesleept. Op Paasmaandag kwam Moorsel Steven op bezoek, een ploeg die reeds enkele goede resultaten had ge boekt en ons in het klasse ment met 1 punt voorafging. Bij Kastel werd er door de verantwoordelijken aan de opstelling gesleuteld waar bij achterman Eddy Achter- gael op de klein midden plaats terecht kwam en de jonge Luc Thierens opnieuw naar de achterplaats ver huisde. Karei De Wilde ver zeilde hierdoor aan de koord samen met Philip Van Haver, terwijl groot midden Roger Van Ransbeeck in blakende vorm, inderdaad zijn plaats behield. Deze nogal verrassende ploegwijziging. Steven werd er het slachtoffer van, viel goed mee. Aan de pauze stond reeds een 8-4 stand op het bord. Onmiddellijk na de rust sloeg Steven nog eenmaal terug met het behalen van een vijfde spel maar dan was ook voor hen de kous af< Van dat ogenblik af was het al Kastel wat de klok sloeg, een klokgeluid door Van Ransbeeck die zijn goede vorm verder bevestigde, door Eddy Achtergael met een prachtige prestatie op klein midden. Door Philip Van Haver en vooral door Karei De Wilde die aan de koord enkele prachtige kaatsnummertjes uit hun mouw schudden. Verder tenslotte werd Luc Thierens op achterman, door de hevi ge wind, niet zoveel aan het werk gezet zodat zijn presta tie dan ook niet kan beoor deeld worden. Met 5 punten op 6 sloot Rap en Vlug dan toch een schitterend paasweekend af. Mede door het falen van leider Brussegem zijn wij in een ruk door gestoten naar de 2de plaats en staan wij op 2 punten van de leider. Ver melden wij ook nog dat twee andere jonge spelers van Rap en Vlug Kamiel Vernim- men en Geert Hermans zich als invallers dit Paaswee kend ook langs hun beste zijde hebben laten zien er zeker niet moesten onder doen voor de kernspelers. Dit is een belangrijke vast stelling voor de toekom?, van onze klub. In deze optie- staan er voor de ploegveran- twoordelijken Frangois Var. Geyte en Walter Aubroec-, voor de klub en supporter- in het algemeen nog mooU kaatsdagen te wachten. Alb. VAN HAVEh 4" Paas- en kampioenenbs Rap en Vlug Kastel 1981 Uitslag tombola 42 68 116 118 130 134 143 144 145 182 204 269 288 315 343 352 360 466 479 489 Prijzen af te halen tot 31 mei in ons lokaal bij Pier e Ringoot, Stuifbergen e Moerzeke-Kastel. Petrus Boeman: eerste prijs uit Noyon te Buggen hout c ■Kleine Melker» ie xlegem was de over- g bij de oude duiven iet kampioenenhok ippeni jg y^^er. Kamiel ut werd er eervol i zou zonder lag waarschijnlijk imus geworden zijn. t Sterck, Frans De en Cyriel Adam be er de andere ere- in. traten verschil ver- Wed. Scheerlinck het pak bij de jaarlingen. Jozef Eemans, zeer vroef in forme, Flobert Var/ en- broeck, Laurent StercL en Robert Bastiaans verdeel den zich de resterende dik ke geldprijzen. Bijzonder geslaagde vlucht met meer dan vierhonderd ingekorfde duiven. In Ede Haaltert mocht Louis Coutsiers uit Erpe het ere-schavot betreden. Andere vroege oude duiven werden er geklokt door Van Nuffel en zoon, Kamiel Ottoy, Leo Mertens en Frans Baeiens, Alfred Vonck uit Aalst won er nogmaals de grote serie. Bij de jaarlingen een zeer mooie zegepraal voor de plaatselijke vedette Omer De Zwaef. Voorzitter Frans De Pril werd eervol tweede en Frans Vandenbrempt, Edward Schoofs en Roger Keppen waren de andere vroege prijswinnaars. De serie 40.A ging naar newcommer Jean Paul Guns uit Mere. In Lede werden om en bij de 600 duiven ingekorfd en stond er bij de oude geen maat op deze van Basiel Melckebeeck. Andere kas- plunderaars waren er Frans Vandenbroecke, Wil liam Baltimore, Willem Van Driessche en Alois Impens. Bij de jaarlingen trok Jozef De Neef de lakens naar zich toe en mochten Gaston Van Stuyvendaele, Piscador Frans, Willy Rogiers en in het bijzonder Remi Govaert op een zeer verdienstelijk resultaat terugblikken. In Kérksken tenslotte lukte Petrus Petit een dubbelslag door zowel bij oude als jaar lingen ronkende namen als André De Croock, Paul De Cooman, Remy Danneels en «last but not least» Robert De Neve achter zich te houden. Van de Noyon winnaars of de andere vroege prijsdui- vén uit Quiévrain kregen we echter geen nieuws. SCHUTTY De Pro Formula heeft dui delijk de wind in de zeilen: de belangstelling voor deze éénzitter-formulewagens stijgt, zowel bij de piloten en het publiek als bij de organisatoren. De Brusselse renstal Toison d'Or zette dit jaar dan ook een Pro Formula-wedstrijd op het programma van hun Speed Day op de Limburgse omloop te Zolder. Vermits deze wedstrijd niet op de officiële jaarkalender voorkomt, en de Brusselse klub onvoldoende of oneffi ciënte publiciteit heeft ge voerd, was de opkomst eer der aan de lage kant: slechts 18 pro Formula-pi- loten lieten zich inschrij ven, waaronder streekge noten Robert Verstraeten met zijn formule V.W. RVU en Jeff Van den Steen met de Formule Ford-Brabham. Voor eerstgenoemde verhe pen de trainingen eerder ongelukkig: toen een voor hem rijdende wagen in de Sterrewachtbocht aan het spinnen ging, kon Robert hem niet meer ontwijken zodat het tot een botsing kwam waarbij beide wa gens ernstige averij oplie pen. Deelname was voor Robert Verstraeten uitge sloten. Jeff Van den Steen daaren tegen deed het onverwacht goed: hij draaide in het be gin van de training aan 2 min 4 sec, wat voor hem een record betekent. Zelfs na het ongeval van Robert Ver straeten, dat in de Sterre wachtbocht voor olie op de weg zorgde, bleven de ron detijden van Jeff beneden 2 min 10 sec. De hoop op een goede uit slag echter werden tussen training en wedstrijd bruusk de bodem ingesla gen: een defekte oliepomp met te lage oliedruk als ge volg verhinderde Jeff Van den Steen zijn kansen te verdedigen. Samen met Rober Verstrae ten kon hij slechts toekij ken hoe de Benelux-rijder Huysmans en de Pro For- mula-specialisten Peteux en Claes gedurende de eer ste tien ronden een sportie ve strijd uitvochten. Tenslotte bewees Huys mans zijn meesterschap door Peteux en Claes bij de chicane in één maneuver te vloeren, waarna beiden zich bij het overwicht van Huys mans neerlegden. De uitslag 1. Huysmans (15 ronden in 28 min 39 sec. - gemid deld 133,884 km/uur) 2. Peteux 3. Claes 4. Eecklaert 5. Janssens Slechts 11 wagens beëin digden de wédstrijd.

De Voorpost | 1981 | | pagina 23