Huilen met de pet op Daar is Ronny Westelinck Dubbelslag voor Ronny Westelinck en Ferdi Dierickx, maar John De Mesmaecker roert zich eveneens Rudy Rogiers maakt wedstrijd, Ronny Mettepenningen wint Snelle John De Mesmaecker wint in Zandbergen ÏSPORTi ERALFENlE j. 24 - 1.5.1981 - De Voorpost Juniores te Hamme Zaterdag waren de juniores opnieuw te gast in Hamme. Veertig jonge renners kwa men hun rugnummers af halen. Ze zouden er een spannende wedstrijd van maken. Van bij de start no teerden we talrijke aanval len. Aanvankelijk werden ze echter allemaal door de grote groep teniet gedaan. Vooral Danny Janssens en Gerrit Van der Aa waren in die aanvangsfazen zeer be drijvig. Met nog ongeveer vijftig kilometers te rijden kwam dan toch de beslis sende ontsnapping. Johan Koppen, Ronny De Dobbe- laere, Piet De Boeck en even later ook Ronny Westelinck kwamen voorop. Piet De Boeck bleek echter te diep in zijn reserves te hebben geput zodat tenslotte drie leiders overbleven. Hoe het peloton ook reageerde, de drie koplopers bleven voor uit. Toen de supporters reeds de kansen van de ren ners in de eindspurt afwo gen, ging Ronny Weste linck onweerstaanbaar van zijn gezellen weg. Hii nam vlug enkele tientallen me ters die hij aan de eind streep had uitgebouwd tot bijna een halve minuut. De Dobbelaere werd tweede voor Koppen. Voor Ronny Westelinck nu reeds zijn zesde seizoenzege, en zeker niet de laatste. De uitslag 1. Ronny Westelinck, 2. Ronny De Dobbelaere, 3. Johan Koppen, 4. Mark Sprangers, 5. Alex Polfliet, 6. Stefaan Van Leeuwe, 7. Ludo De Vries, 8. Erik Van Moerzeke, 9. Gerrit Van der Aa, 10. Dirk Van Raem- donck. A.H. Juniores Wat de Wase renners bij- eenfietsten, staat in de bijdrage van Mare. Vooral de jongeren roer den zich. Doch dat geldt ook voor de andere ju niores uit het Voorpost- gebied. Ferdi Dierickx won twee keer: eens voor eigen fans te Buggen- hout, een tweede maal in het Waalse Marbaix. Geweldenaar Ronny Westelinck maakte eveneens twee keer het zegegebaar in Hamme en te Bambrugge. John De Mesmaecker, vorig jaar de schrik van de nieuwelingen, kwam in Zandbergen als num mer één uit de konfron- tatie en fietste in Bam- De Zeelse junior Ronny Westelinck won met voorsprong te Hamme Uitemt BWB-afgevaardigde Dom Hildebert De Meyer. Ivh) nks Uit het Wase wielervaatje: Bij de profs blijft het huilen met de pet op, al blijkt Ben ny Vermeulen stukje bij beetje in betere konditic te raken, getuige zijn zeer verdienstelijke tweede plaats in de proloogtijdrit van de Omloop van de Indre en Loire. In de amateurskategorie was er evenmin reden tot juichen, want in het zater dag verreden provinciale kampioenschap was Peter Van Huffel onze beste streekrenner op de 8ste stelling en legden Franpois Naudts en Jan Joost res- t ïktievelijk beslag op de >de en 17de plaats. Zon- g waren heel wat Wase fhebbers in eigen regio i de slag: te Sint-Gillis ias) bracht dat een twee plaats Op VOOr William ipeels, een derde voor (alweer) herrezen Fred- Luyckx, een zesde voor liam de Gendt en een snde voor Luc Van Puy- le: in de koers te Sinaai te de bijna Waaslander Heeze (uit Zaffelare) de rte prijs, en deden ook in Koppen (6e), Johnny Dobbelaere (7e), Jan 3 (12e), Eric Wuytack le) en Vic van Landeg- (als 20ste) van zich 3ken. juniores van hun kant ?den zaterdag in Ham voor een resem ereplaat sen: op 2, Ronny De Dobbe laere, op 3 Johan Koppen, op 5 Alex Polfliet, op 6 Ste faan Van Leeuwen, op 9 Gerrit Van der Aa en op 17 Walter de Veerman. Dit bleek allemaal een geslaag de algemene repetitie voor zondag zelf wanneer niet minder dan drie van voor noemde kleppers met de ze ge gingen lopen. Eerst en vooral Stefaan Van Leeu wen, die in Lochristi-Zaffe- lare de bloemen meepikte, meteen een bekroning voor de hardwerkende Loke raar, die in de jongste we ken niet minder dan drie tweede plaatsen veroverde en aldus blijk gaf van zijn onblusbare winstdrang. Nu komen er wellicht meer. Want dat is juist wat we van de volgende twee kunnen zeggen: beiden behaalden ze verleden week nog maar hun eerste palm en de twee de is ook reeds binnen voor Gerrit Van der Aa, die iedereen in Melsele achter zich liet, terwijl Johan Kop pen op gelijkaardige wijze de wedstrijd in Konings- hooikt op zijn naam bracht. Minder suksesvol, maar daarom niet minder ver dienstelijk pikte De Veer man de zesde plaats in te Lochristi, eisten Danny Verheyen de vijfde en Fran cis Coucke de 11de rang op te Melsele en finishte Rudv Haentjens als vijfde in de Jongerentrofee van de Kempen in Westerlo, in een pak van 110 deelnemers Bij de nieuwelingen blijft Filip Van Walle uit Sint- Niklaas de zeges aan me kaar rijgen, zaterdag ein digde hij de wedstrijd in Temse als triomfrijk win naar tegen een bijzonder snel gemiddelde getuige de 56 kilometer in 1 uur en 16 minuten. Zondag ging hij zijn geluk proberen in Kluisbergen en ook daar was hij goed voor een vijfde prijs. In zijn schaduw (te Temse) finishten Franky Weemaes en William Staes op de zevende en negende positie. In Sint-Niklaas (Waas) streken tenslotte Er- win De Clercq (op 4de), Pe ter Galle en Rudy Saelens (gelijk gesteld op 5) en Yvan Vereecken (op 8) hun zuur verdiende premies op. Maro Provinciaal kampioenschap amateurs te St.-Lievens-Houtem Zaterdag kwamen te Sint-Lievens-Houtem 191 amateurs aan de start om uit te maken wie van hen gedurende een jaar de trui van Oostvlaams kampioen kon aantrekken. Twee streekrenners speelden in deze wedstrijd een rol van betekenis. Eerst en vooral natuurlijk de toekomstige winnaar Ronny Mettepenningen maar zeker ook de grote uitblinker Rudy Rogiers uit Kalken. menaar voldoende om twee honderd meter te nemen. Sterk kon hij tot op de eind streep aan een spurtend pe- leton weerstaan. Ronny Mettepenningen was Oost vlaams kampioen. De spurt voor de tweede plaats werd nogal incidentrijk. Vooral Kenny De Marteleire be- kloeg zich achteraf bij de offïciëlen. Uiteindelijk werd Dirk Krikilion tweede. De uitslag 1. Ronny Mettepenningen, 2. Dirk Krikilion, 3. Ste faan De Craene, 4. Kenny De Marteleire, 5. Erik Dhaene, 6 Hans Dhaese, 7. Marin Ge wil, 8. Peter Van Huffel, 9. Rudy Rogiers, 10. Francois Naudts 1.30. In onze voorbeschouwing hadden we Rudy Rogiers als de te kloppen renner vooropgesteld. En dat bleek juist gezien. Onder druk van Rogiers werden er on middellijk heel wat brok ken gemaakt zodat na de drie grote ronden nog slechts een vijftigtal ren ners in koers bleven. Het selektieve parkoers deed daarna de rest; vooral de lastige kasseihelling in de plaatselijke ronden dimde de groep verder uit. Zo kre gen we dan op vijftig kilo meter van de eindstreep een groep van veertien renners vooraan. Enkele grote favo rieten hadden zich laten verrassen of waren door pech niet met de goede ont snapping mee. Alleen Ro giers, De Maerteleire en en kele mindere goden konden nog mee vooraan komen. Toen begon een spervuur van ontsnappingen. Ro giers probeerde, hardzwoe- gend, weg te komen. Tever geefs. Wanneer de snelle benen zich reeds klaar maakten voor de eindspurt kon een oplettende Ronny Mettepenningen nog uit de groep wegspringen. Een aarzeling was voor de Ham- kampioen in de C-oMa ■MIMH Bij de A-renners kaapte VWB'er Roger Beelaert de provinciale titel weg UMPIOIN 198! brugge naar de tweede prijs. Lieven Marckman was vierde in Zandbergen waar Peter Van den Broecke de zevende prijs meepakte. Peter bolde in Mollem als vierde onder bet spandoek. Jean-Ma- rie De Nul was twee taaie Karel Smet Ult Temse 's Oostvlaams VWB-k maal aan het feest: vijfde in Haaltert en zevende te Mollem. Roger Van den Bossche, vijfde in Die- ge m, Peter Burms, ze vende te Buggenhout, Danny Blondeel, achtste in Haaltert, Erik Van Moerzeke, achtste in Hamme en Bambrugge, en Benny Mechant, ne gende te Buggenhout, hielpen het sukses af ronden. Gust De Troetsel won het Oostvlaamss VWB-kampioenschap voor (dw) Dertig juniores aan de start van de wedstrijd georgani- zeerd door wielerklub Zan zibar. Onder de deelnemers natuurlijk plaatselijk ren ner Rudy Van der Haegen. Rudy ontgoochelde zijn tal rijke aanhangers niet. Twee ronden voor het einde kwam hij samen met Wim De Smet, Lieven Braeckman en John De Mesmaecker aan de leiding. De verstandhouding in het vierkoppige leidersgroepje was zo goed dat uit het pelo ton niemand meer wist te rug te komen. In de laatste Uitslagen Vrij Vlaamse Wielerfederatie te Erembodegem kilometers probeerde Rudy Van der Haegen verschei; dene malen weg te komen. Telkens echter werd hij door zijn attente gezellen opnieuw gegrepen. De plaatseüjke supporters hoopten toen nog op een spurtzege van hun renner maar dit was gerekend zon der de snelle benen van John De Mesmaecker. De Ledenaar won gemakkelijk met vier lengten voor sprong op Wim De Smet en Rudy Van der Haegen. Voor De Mesmaecker met een een tweede seizoenzege. De uitslag Ugo ipot 1John De Mesmaec Wim De Smet, 3. Ru der Haegen, 4 Braeckman, 5. Patri smacht, 6. Rudy B man, 7 Peter broeck, 8. Mark De Geert Bayens, lOfc Van Lancke(. In Temse won Filip Van Walle uit Sint-Niklaas de nieuwelingenkoers. (dw) Zo won Gerrit Van der Aa de junioreskoers te Melsele. (tv) Cat. A 1. Heymans Ant. 54 km. Iul9' 2. Moock E. 3. De Coninck R. op 30» 4. De Pauw W. op 40» 5. De Boitselier W. 6. De Petter P. 7. Exq. 9 renners Cat. B 1. Moens Ben. (Denderbelle) 48 km. lull' 2. Van der Eeken W. 3. Van Eyck Ben. op 50» 4. Van Impe 5. Maegerman G. 6. De Paepe J. 7. Spinnoy W. 8. Exq 12 renners Cat. C William Tackaert: negende in de Ronde van en stilaan op weg naar de goede konditie. (el We/ Jan Bogaert: vijfde in de Ronde van België 1. Meert G. 40 km. Iu5' 2. Weynendaele N. op 10» 3. De Thaye R. 4. De Coninck O. op 35» 5. Van der Velden Fr. 6. Lievens W. 7. V. Eyck Fr. 8. Duym R, 9. V. Den Broeck A. 10. Bels G.

De Voorpost | 1981 | | pagina 24