ïkeraar my Everaert Me in ipioenschap "3n Vlaanderen Klucht Leider in bedwang gehouden bloementuil voor Westelinck Van Der Weide wint Ferdi Dierickx in de kijker Ronny Mette» penningen blikvanger Geerts de vlugste van drie WAOD-koers te Sint-Niklaas - Passtraat Verbetering merkbaar Karei Van Goethem, de Nederlander, won de junióreskoers te Temse. Trogh, kreeg als eerste Waaslander, eveneens een trofee, (dw) enaar heef ome nog V ireept dat I er sterk au zijn krachten a dat niemand ■eden. moment nek wat pers duwi Is Koppen nek in ihijn van Dé Voorfxist -1.5.1981 - 25 Er zijn palmen voor de win naars en 11.000 fr prijzen en vele premiën. De organisatie is in handen van wielerkomitee «De Raap vrienden» en het sportkomitee WAOD. De lste uitgave van deze wed strijd in 1979 ging naar spurter Sonck. Vorig jaar was de onbekende Afrikaan Hans Degenaar de voor- sprong-winnaar. Wie wordt het in 1981? Korfbal Appels - Neerlandia 5-5 We hebben het dit seizoen reeds meermaals moeten vaststellen dat Appels niet te best in zijn schik is op een modderig terrein. Afge lopen was dit echter niet de enige reden van de minder goede prestatie van de blauw-witten. De belang rijkste spelbreker was (al weer!) de ref. Om onduide lijke redenen heeft men te Antwerpen beslist, zoniet de minst bekwame dan toch één van de minst begaafde scheidsrechters van de K.B.K.B. naar Appels te sturen. Gelukkig hadden we twee faire ploegen tus sen de lijnen zodat de wed strijd nooit echt ontsierd is geworden door onsportieve gedragingen. Het was Appels dat de score opende. Bij de eerste aanval reeds kon De Wilde van ver raak treffen. Beide teams gaven eerder de voorkeur aan het aftasten van me kaars kapaciteiten op dit modderig terrein, dan risi co's te nemen op twijfelach tige doelpogingen. De be zoekers slaagden erin om in de 26e min gelijk te len. Met een doel van Winne kreeg Appels ruststand in zijn voorc Na de pauze kon Van C wenberghe de stand ver optrekken in het App< voordeel. Deze stand b niet lang op het bord daaropvolgende Neerlar aanval mondde ook uit een doel. Een goal die start was van een reeks eindige toen de «Stropp dragers» 3-4 voorstonde Rudy Van Steen, ingevallt voor Wim De Wilde (kwets uur), bracht de stand terug in evenwicht. De bezoekers lieten er echter geen gras overgroeien en maakten er 4-5 van. Toen viel het sco ren terug stil. Tot in de 40' min, toen De Rouck, de eindstand op het bord schoot. Kort nadien floot Ref Opdebeeck het einde op onze klok waren toen nog vier minuten te gaan. Wel licht wilde ook hijmet deze verdiende gelijke stand, zo vlug mogelijk een einde stellen aan deze klucht. Volgende week staat de laatste wedstrijd gepro grammeerd. Hiervoor wordt naar Wilrijk gereisd, geen makkie voor de blauw- witten maar veel kan er niet meer gewijzigd worden. Minivoetbal Mini Temse 3 Teralfene 3 De komst van het team deel. Maar de doelschoten dat de rangschikking aan- van Dany Meersman en An- voert was voor Temse de dré De Wolf werden telkens ideale uitdaging. knap gestopt. In de derde periode kon een stevig spe- Een duidelijk gemoti- lend Temse de score niet in veerde thuisploeg gaf aan evenwicht brengen. Doel- Teralfene geen duimbreed man Mare Geeraerts hield toe. Maar het omgekeerde zijn team overeind. Aan de was ook waar. De bezoekers overzijde was Freddy Van poogden immers zo snel Breuseghem, die de ge- mogelijk met hun kampioe- kwetste doelman Jean De nenviering te beginnen, Ryck verving, evenmin te maar daarvoor moest men kloppen. De vierde periode eerst de Temse klip om- kon Teralfene zijn strafcor- zeilen. ner niet benutten. Het doel punt werd echter uitgesteld Een degelijke leiding van tot de 5de minuut. Met een André Baecke, die de teu- loeier bracht Walter Calle- gels kort hield, was nodig baut zijn team op 1-3. Voor om duellerenden tot de bes- Temse zag het er weinig te intenties te dwingen, rooskleurig uit, maar juist Mare D'Hoe keek reeds vlug in die moeilijke momenten tegen geel aan wegens pro- toont het team dat het nog test. In deze eerste periode een vuist kan maken. In de opteerden beide teams voor tiende minuut kreeg Temse dezelfde spelopvatting: loon naar werken. Een sa- geen doelpunten tegen krij- menspel tussen Arbyn en gen. Het opzet slaagde Van Hoeylandt werd door langs beide zijden. De twee- laatstgenoemde afgerond, de periode was pas begon- Met nog één minuut te spe nen toen Carlos Van Hoey- len dwong André De Wolf landt .de bal van de doelman voor Temse een straf corner onderschepte en de Temse- af. Freddy Van Breuse- naren op voorsprong ghem lobte de bal en Carlos bracht (1-0). Van Hoeylandt knikte de Aangemoedigd door een bal in het doel (3-3). flinke schare supporters Voor Teralfene een koud kwam Teralfene drie mimi- stortbad. Boos viering word ten later op gelijke hoogte naar een latere «Uiub ver- (1-1). Voor rust zouden de wezen. Vrijdag 8 mei speelt bezoekers nog op voor- Temse zijn laatste kompeti- sprong komen langs Mare tiewedstrijd eveneens in de D'Hoe (1-2). De slotminuten sporthal te Tielrode tegen van de eerste speelhelft wa- M Veldeken Ze Je, aftrap 21 ren nog in het Temsevoor- uur. komst en uitbetaling in café «Welkom». De cyclotoeristen starten om 14 uur en rijden 7 ron den of 42 km terwijl de liefhebbers 14 ronden of 84 km af te leggen hebben en vertrekken om 15.30 uur. Omloop: Kleine Heyme- linckstraat. Grote Hevme- te Hamme heeft zaterdag maar eens hij werke- aan het rij- op het einde er op vandoorging om te behalen, is als men dat Westelinck zo- krachten kan erin bij te benen, renners waren aan van die uitgave van Nering, trouwens een zeer geworden waarin vooral Stefaan Van met Dany Jans- Sprangers en Der Aa zich in fietsten. viel de beslissing nadat genoemde heel wat ren- vergeethoek had- ging Rony wat harder op duwen en kreeg van Pieter Koppen, er de pees op, 'oor De Boeck dat tegenslag voeling was uit de ach- Rony Westelinck de Zeie zijn eigen de stuurstang en we volop in de naderde. Voor zowel De Dobbe- dat ze met hun wiel van kans had- n naarstig ver druk van Wes- zo groot dat de niet konden ver dat hij aanslui- kilometers was Westelinck die in kwam. de ruimte om met ing zijn zesde zege |De Dobbelaar werd 1. Ronny Westelinck de 90 km in lu6min. 2. Rony De Dobbelaer 3. Johan Koppen, 4. Mare Sprangers, 5. Alex Polfliet, 6 Stefaan Van Leeuwe, 7. Ludo De Vriese, 8. Eric Van Moerzeke, 9. Gerrit Van der Aa, 10. Dirk Van Raem- donck. Liefhebbers te St.-Gillis-Waas Een wedstrijd die geken merkt werd door heel wat ontsnappingen maar uit eindelijk naar een massa spurt leek te lopen ware het niet dat op het einde de Nederlander Johan Van Der Weyde zijn kans waag de en succes kende ook, zo dat William Despeels tevre den moest zijn met een tweede plaats. BWB-afge- vaardige Marcel Mels kreeg toch 53 inschrijvingen te noteren. Dit voor een wed strijd die zoals geschreven een spervuur van ontsnap pingen inhield. Te veel om ze allemaal op te sommen. In de laatste ronde bood zich een groep aan en ieder een verwachtte dan ook een massaspurt. Maar men had niet bere kend op de kunde van de Nederlander Van Der Wey de die enkele meters voor sprong kreeg en uiteinde lijk won voor William De- speels voor en Freddy Luyckx. 1. Johan Van der Weyde de 113 km in 2 u. 52 min. 2. William Despeels, 3. Freddy Luyckx, 4. Dirk Looyen, 5. Hans Van Ros- sem, 6. William De Gendt, 7. Luc Van Puyvelde, 8. Eric Aardoom, nl. Ad De Feyter nl., 10. Kees Den Hertog Nl., 11. Eric Bonae- ren8 12. Gelijk 10 renners. Juniores te Buggenhout Ferdi Dierickx heeft voor eigen volk een prachtige ze ge kunnen behalen in een wedstrijd die hij heeft be heerst en op het einde nog over genoeg krachten be schikte om alleen toe te komen. Wanneer BWB-afgevaar- digde Emanue.' Buys het in- schrij vmgsblad afsloot wa ren er 27 rugnummers uit gegeven voor een lastige en natte koers. De beslissing viel nog half weg toen acht renners zich konden loswerken, het wa ren Luc Calluwaerts, Ferdi Dierickx, Mare Heymans, Peter Buerms, Edward Ver hoeven, Frank Van De Per- re, Dany Raes Alex Polfliet. Die kleppers hebben dan ook voor verdere spanning Eerst was het Polfliet in ge zelschap van Raes die een poging ondernam maar tot de orde geroepen werden. In de zevende van de elf ronden ging Dierickx weg en dit onder heel toejui chingen van zijn aanhang. Maar Ferdi moest het gezel schap dulden van Raes en Calluwaert. Op drie kilometers van het einde ging Dierickx dan nog even in de ademvoor- raad tasten en kon genoeg voorsprong opbouwen om alleen toe te komen. 1. Ferdi Dierickx, 85 km in 2 u. 5 min. 2. Frank Van De Perre, 3 Luc Calluwaert, 4. Dany Raes, 5. Edward Verhoe ven, 6. Alex Polfliet, 7. Pe ter Buerms, 8. Mare Hey mans, 9. Beny Mechant, 10. Erwin De Bruyn, 11. Peter De Vrieze, 12. Rene Sinoy, 13. Dany De Koek, 14. Gino Robijn, 15. Pieter De Boeck. Liefhebbers Blikvanger bij de ama teurs was Ronny Mette- penningen. Hij verover de niet alleen de provin ciale titel, doch bolde bo venop in Sinaai als twee de over de streep. De topverrassing kwam van Erwin Van Tittel boom met een tweede plaats in Zonnegem. Ronny Dierickx was derde in Boom, Jan De Bondt finishte twee keer in de spits: vierde in Zei- lik en zevende te Zemst. Voor Willy De Backer werd het een vierde prijs te Goeferdinge en Pa trick Mettepenningen was in Sinaai vierde. Een steengoede presta tie leverde vechtjas Hans D'Haese in het provin ciaal kampioen te Sint- Lievens Houtem waar hij als nummers zes ein digde, vlak voor Peter Van Huffel, die met zijn achtste plaats in een zeer lastige en felbetwis- te wedstrijd nog maar eens zijn kwaliteiten on derstreepte. Rudi Van Impe was tiende in Goe ferdinge en Eric Bon- naerens elfde te Sint-Gil lis Waas. Luc Lemmens bolde in Zellik als 14de over de streep, voor zijn oudere broer Antoine die 15de was. In Mater werd het een 15de prijs voor Eric De Wilde en Mare Van Gijsegem was in Sint-Lievens Houtem 18de. Nieuwelingen te St.-Gillis Waas Negen renners hebben de wedstrijd beheerst, die ge- kenmerkt werd door een uiterst vroege ontsnap ping, wat dan ook de span ning vlug wegnam. Er waren 27 vertrekkers komen opdagen maar reeds in de aanvangskilometers kregen we negen leiders: Patrick Verdonk, Patriek Van Ginniken, Ludo Van Der Veken, Jan Geerts, Er win De Clercq, Chris Rot tier, Rudy Saelens, Peter Galle en Ivan Vereecken. De koplopers gingen zo ge weldig te keer dat ze vlug een vrij grote kloof sloegen met het gevolg dat de rest zich gewonnen gaf. In de laatste ronde ging Rottier weg, kreeg enkele meters ruimte wat genoeg betekende om voorop te ge raken. Niettemin moest hq het gezelschap dulden van Patriek Verdonck en Jan Geerts. In de spurt toonde Geerts zich de snelste. Erwin De Clercq werd vierde. 1Jan Geerts de 55 km in 1 u. 24 min. 2. Patriek Verdonck, 3. Chris Rottier, 4. Erwin De Clercq, 5. gelijk Peter Galle en Rudy Saelens, 7. Ludo Van der Vreken, 8. Ivan Vereecken, 9 Patriek Van Ginniken, 10. Patriek Belmans. Op zaterdag 2 mei wordt in de Passtraat en Kleine Hey- melinckstraat de 3de grote prijs Van den Branden ver reden, een wielerkoers voor liefhebbers WAOD vooraf gegaan van een wedstrijd voor liefhebbers-toeristen. Inschrijving en vertrek in «De Kleine Ster». Aan- linckstraat, Huis ten Halve, Klapperbeekstraat, Vijf- straten, Nieuwe Molen straat, Raapstraat, Pas straat, Europark en terug Passtraat. Er is medewerking van het stadsbestuur en de talrijke handelaars en café's ver meld in het programma. Building Rul i Patri iem werden za- de kampioen- ien van Vlaande- ly building geor- erd. De Lokerse Buildingclub was enwoordigd door Danny Everaert maand bij de igen zeven 40 deelnemers, werd door trai- ïgo Van Bruyssel poord om zijn zijn trainings- te blijven volgen oog op het kam- Bjchap van Vlaan- Everaert, die één jaartje met de halters werkt, viel on middellijk op door zijn geraffineerde muscula- tuur. Na zijn geslaagde individuele poses, moest hij samen met enkele an deren meedingen naar de vierde plaats. Daar waar de andere deelne mers dikkere spieren toonden tijdens die ver gelijkende poses kon Danny er de jury van overtuigen dat hij een aangepaster dieet volgt, wat een betere aflijning teweegbracht. Hij werd dus vierde, wat in dank werd afgenomen door zijn juichende suppor ters De Lokerse body buil ders zoeken momenteel een grotere zaal met een oppervlakte tussen de 200 en de 300 m2 tegen een betaalbare huur prijs. De reden is niet ver te zoeken: het lede naantal van de klub is de kaap der 100 voorbij. Meestal zijn het mannen en vrouwen die wat aan hun lichaamskonditie willen doen. Wie een tip kan geven, mag dat. Mensen die willen komen trainen, kunnen terecht in Hu go's Sportcentrum, Poststraat 148 te Loke ren en /of op de telefoon- numers 091/48.58.07 of 48.18.52. Van Puyvelde, tien jaar bestuurslid van de Wase Ponyklub, werd in Belsele gehuldigd, (dw) Krachtbal: Eerste nationale: Aalst-Olympia Brugge 11-21 Osiris Aalst speelde tegen Brugge opnieuw duidelijk het hoog gekwoteerde beter dan de laatste weken het geval was. Het diepte punt lijkt nu wel voorbij en in de komende weken kan de club operatie redding tot een goed einde brengen. Olympia kreeg het aanvan kelijk erg lastig tegen Osi ris dat afwisselend Hans- sens. Van Lysebeth en Schouppe als werpers liet fungeren. Tot 4-4 bleven de ploegen eikaars gelijke en dan konden de bezoekers lichtjes uitlopen om kort voor rust een terugkeer van Aalst te moeten toestaan tot 8-8. Twee flaters in de loka le defensie waren er de oor zaak van dat de rust met 8- 10 bereikt werd. Na de thee kon Brugge, dankzij een grotere werpkracht de kloof slaan. Osiris geraakte nog zelden door de stevige 2-2 defensie van de gasten zodat een nederlaag dan ook onafwendbaar was." Toch speelden de lokalen opnieuw met de nodige in zet zodat de toekomst weer gunstige vooruitzichten biedt. De reserveploeg was extra versterkt om de leiders- ploeg uit Brugge te ontvan gen. Onder impuls van een knap spielende Jan De Vriendt hield Aalst tot vijf minuten voor tijd gelijke tred met de bezoekers. Pas dan kon Olympia een kleine kloof slaan. Bij Osiris wa ren Chris Eelbode en Raf Coppens er na een korte afwezigheid terug bij ter wijl «ancien» Luc Herde- wijn de zeer verdienstelijke rustbrenger was in de oran je-blauwe rangen. (J.G.) Gerrit Van der Aa uit Haasdonk bolde aan het eind van de junioreskoers Melsele als eerste over de streep voor Karei Van Goethem en Dirk Trogh. (Iv Everaert: vierde in het kampioenschap van (ei teren voor juniores (dm) Danny Everaert: één spierenbundel (dm) Burgemeester Maes van Temse reikt de trofee van het gemeentebestuur uit aan de Wase golfbiljartkam pioen Marcel Pauwels. (dw)

De Voorpost | 1981 | | pagina 25