voor St.-Niklaas Geen nationale bekerfinale Melsele provinciaal Jeugdinterklubkampioen Open tafeltennis- van St.-Gillis Dendermonde UFO 78 Aalst wint opnieuw «Beker van de Rozenstreek» AVO-Melsele na twee jaar al kampioen Regelmatigheidskriterium De Voorpost Ereprijs FABER kampioenschappen Beker van België Damesvolleybal Kansloos wens reeds rcndew de Open-tafeltenj pioenschappen va» lis Dendermonde j 3 Schellet St. Nikla 26 - 1.5.1981 - De Voorpost Voor een grote publieke belangstelling vonden vrijdagavond in het lokaal van St.-Niklase de pro vinciale finales plaats van de Beker van België. Zowel bij de dames als de heren had de lokale klub een ploeg naar deze finale weten te loodsen. Er waren dus wel redenen om te hopen dat minstens één ploeg aan de winnende hand zou blijven om zodoende door te stoten tot de nationale finale welke op 1 mei te Namen wordt betwist. De hoop is evenwel ijdel gebleken want de heren noch de St.- Niklase dames wisten deze provinciale finale te winnen. De heren werden zelfs met naakte 3-0 cijfers uitgeschakeld, daar waar de dames een heel wat eervoller resultaat lukte. Het waren trouwens de da mes die de eer kregen het vuur aan de lont te steken met de wedstrijd Linda Cor- demans - Jacqueline Wie me. Bepaald geen meeval lertje voor de plaatselijke nummer 1T.inrin. trok zich niettemin flink uit de slag tegen deze uiterst gerouti neerde Small Street-speel- ster die zich zeer sterk dien de te zetten om aan de win nende hand te blijven. In de tweede wedstrijd diende Sa bine Colman het op te ne men tegen Claudine Wieme, dochter van Jacqueline Wieme. Wanneer St.-Ni klaas een ka na wou maken op de zege moest deze wed strijd alvast gewonnen worden. Het gebeurde even wel in de dubbel herzetten aan de zijde van T .ind« Cor- emans die werkelijk knap •..'resteerde. Het werd 1-2 en elfs 2-2 toen Linda Corde- tans hierop ook tegen audine Wieme aan de innende hand bleef De edstrijd Colman - Jacque- le Wieme moest nu de be- ssing brengen. Sabine, etende dat alle ogen op ar waren gevestigd, wist c-h nu beter te bedwingen er haalde de eerste set nkzij de voorgift naar i-rch toe. Mevr. Wieme, het gevaar aanvoelend, liet ih de volgende sets niets meer aan het toeval over en won telkens met 21-11. Met 3-2 wonnen de Small Street-da mes dan ook verdiend de finale op een nochtans ui terst verdienstelijk St.-Ni klaas waarbij vooral Linda Cordemans een sterke in druk liet. Hadden de Small Street-meisjes ruim twee uur nodig gehad om met St.-Niklaas af te rekenen dan was de rekening bij de heren heel wat sneller ge maakt. Gunther Corrijn en Regi De Neve troffen het niet in hun finale. Leo en Kris Vercauteren bleken uitermate gemotiveerd voor deze wedstrijd. De ervaring die Leo Vercauteren in de voorbije kompetitie in na tionale had opgestoken, maakte hij in de wedstrijd duidelijk ten nutte. Hij trok het tempo heel hoog op en dit werd Gunther, die wilde volgen maar hierbij heel wat aan preciesheid ver loor, fataal. strijd tegen Leo werd opge drongen was gewoon de re sultante van een jaar natio nale kompetitie. Sleidinge was trouwens ook flinker gemotiveerd voor deze wed strijd en zulks kon vooral bij de jongere Kris Vercau teren worden waargeno- Ook voor Regie De Neve lag het tempo te hoog. De jonge Kris Vercauteren, die zich volledig aan broer Leo op trekt, en gecoacht als niet één door vader Richard Vercauteren, knokte tot het bittere einde. Zelfs wanneer de cijfers op het bord ston den bleef hij net als Leo doorgaan Hierbij kwam de technische bagage van de Sleidingse spelers ook sterk doorwegen. De St.-Niklazenaars poog den hierop in de dubbel al vast de eer te redden maar ook hierin bleek het een on begonnen zaak. Het werd gewoon 3-0 en meteen was het pleit beslecht. Ook geen finale voor de St.-Niklase heren. Voorzitter Alois Co- lijn zocht geen verontschul digingen. «Tegen Sleidinge was St.-Niklaas niet opge wassen. De snelheid die Gunther o.a. in de wed- men, die maar bleef door- knokken om eventueel ook nog een zuivere performa tie te lukken tegen Regi De Neve, iets waarin hij net niet slaagde. Bij St.-Niklaas was de wil om te winnen er wel, maar de inzet lag wel merkelijk lager dan bij het Sleidingse broederpaar. Bij ons gaat het nog te veel speels, wat in het spelbeeld van o.a. Leo Vercauteren gewoon uitgesloten is. Ie der foutje wordt dan ook zonder pardon afgestraft. Hopelijk hebben Gunther en Regi hier wel iets nut tigs opgestoken. Geen ver wijt evenwel aan onze spe lers, die uiteraard nog heel wat kunnen leren en er ook leergeld willen voor beta len. Onze dames hebben er uiteraard beter de span ning weten in te houden. Small Street vertrok als al gemeen favoriet, maar door de winst in het dubbelspel en de knappe prestatie van Linda Cordemans bleven we in wedstrijd. Mocht Sabine Colman in haar wedstrijd tegen Claudine Wieme over tuigd zijn geweest te kun nen winnen, dan had het nog spannender kunnen worden. Nu was ze echt te zenuwachtig om echt kans te kunnen maken op de overwinning. Linda en Sa bine hebben niettemin ten- volle aan de verwachtingen beantwoord. Ze hebben zich tot het uiterste verdedigd tegen een ondervindingrij- kere ploeg en mogen aldus- danig tevreden zijn over hun prestaties. Ze werden echt niet weggespeeld». Sleidinge en Small Street gaan dus naar de finale van de Beker van Belgié. Uitkij ken nu maar wat zij er op 1 mei te Namen van terecht brengen. Sint-Niklaas moest tegen Sleidinge het onderspit delven, (dw) Wie dacht dat Melsele met de titel in vierde provinciale B en bij de jeugd provincia le B zijn beste pijlen had verschoten of met andere woorden verzadigd was, is in deze verwachtingen be drogen geworden. Het is voor de Melseelse jeugd zeker wel de moeilijk ste wedstrijd geworden maar uiteindelijk wisten Luc Van Bogaert, Peter Van Overtveldt en Mare Van Raemdonck toch be slag te leggen op de provin ciale titel. Het ging er vrij dagavond in het lokaal van St.-Niklase erg spannend aan toe. De Pinte dat met Nagel, Dauwe en De Lom- baerde achter de tafels ver scheen was niet naar het Waasland gekomen om zich in de hoek te laten drijven. Het duo Nagel-Dauwe maakte uiteraard een ster ke indruk in de dubbel en toen Mare Van Raemdonck hierop de eerste enkelpartij verloor tegen Dauwe ston den de Melselenaars met 2- 0 in het krijt. Luc Van Bo gaert, uiterst zenuwachtig, kreeg het hierop zeer moei lijk om De Lombaerde van zich af te houden, terwijl Peter Van Overtveldt met zijn overwinning tegen de kopman Nagel rust bracht in de Melseelse rangen. Dit betekende evenwel niet dat De Pinte het op gaf Nagel maakte er 2-3 van tegen een zich nochtans sterk inzet tende Marc Van Raem donck. In de twee daarop volgende wedstrijden ble ven Luc Van Bogaert en Peter Van Overtveldt even wel opnieuw aan de win nende hand, al kregen ze het wel uiterst moeilijk te gen Dauwe en de iedere ver rassende De Lombaerde. Over 4-3 kwamen we bij de laatste enkelronde en deze startte met de zeer belang rijke wedstrijd Mare Van Raemdonck - De Lombaer de. De Melseelse derde man besefte best dat hij met een overwinning de basis kon leggen voor de zo begeerde eindzege. Mare hield zijn zenuwen onder kontrole en won verdiend. Het werd 5-3 maar nog gaf De Pinte ziqh niet gewonnen. Dauwe wist het in een allesgevende wedstrijd te klaren tegen Peter Van Overtveldt en meteen kreeg De Pinte weer uitzicht op de eindzege. De setstand luidde immers 11- 11na afloop van de voor laatste wedstrijd. Zo Nagel de laatste wedstrijd kwam te winnen zou de eindstand 5-5 luiden en won De Pinte met een 11-13 of 12-13 stand in de sets. Er stond Luc Van Bogaert dan ook niets anders te doen dan de kopman van De Pinte op afstand te houden. Dit is uiteindelijk ook gebeurd maar in het Melseelse kamp heeft men er wel bibbergeld voor betaald In de eerste set won Luc Van Bogaert met 21-19. De tweede set kende een nog spannender verloop, gezien een eerste matchpunt verloren ging bij een 20-18 stand. Nagel zorgde zelfs nog voor sen satie door de balans op nieuw in evenwicht te bren gen 20-20. Toen wist Luc Van Bogaert zijn zenuwen iets beter onder kontrole te houden en won met 22-20. Het was gebeurd. Melsele was nu ook provinciaal kampioen bij de jeugd ge worden. Klubsekretaris Paul Rosier8, die gelukkig over een stalen hart be schikt, kwam zonder averij door deze emotievolle wed strijd en hij kon niet anders dan in herhaling vervallen. «Dit is voor mij een van de mooiste momenten als klubsekretaris» We geloven het best, Paul, en graag wensen we U en de Melseelse jeugd in naam van de sportredaktie van De Voorpost van harte geluk Aandacht klub sekretarissen De statutaire algemene ver gadering met uitreiking van de trofeéen en huldi ging van de kampioenen zal doorgaan op zaterdag 16 mei 1981 te Gent. Die dag dienen alle uitslagen- kaarten bezorgd aan het Oostvlaams interklubse- kretariaat. De eindronden op nationaal vlak voor de jeugd en vete ranen zullen plaats hebben op zondag 3 mei in de sport- voor de prachtige pi welke we tijdens zoen 1980-81 tekenen. We wens reeds de ter klubploegen hal te Etterbeek, jeugd als veteranei te 9 uur aanwezig voor de lottrekkinj forfait of niet <j staan zware gel Melsele en Herlevï dermonde zijn fc verwittigd lan; weg dan toch wai nogaleens vroeger: de blijft het N Sportkomitee weer: in gebreke. Ter gelegenheid van de eer ste kermis en de uitreiking van de prijzen en trofeéen verbonden aan het regelma tigheidskriterium «De Voorpost» ereprijs Faber organiseert TTC Herleving op zaterdag 27 juni 1981 de klassiek geworden «Open tafeltenniskampioenschap pen» van St.-Gillis Dender monde. Deze kampioen schappen hebben plaats in de sporthal. Van Langen- hovestraat te St.-Gillis Den dermonde en zijn voorbe houden aan klubs uit het Voorpostgebied De organiserende klub heeft er aan gedacht voor de gelegenheid een nieuwe formule uit te testen die vol gend jaar dan ter gelegen heid van het internationaal Herlevingtomooi verder in praktijk zou worden ge steld. Het geldt hier een ploegenformule, die de waarborg biedt dat elke deelnemer of deelneemster minstens drie wedstrijden te betwisten krijgt, iets wat bij de thans in gebruik zijn de formule verre van zeker is en uiteraard de jongste maanden de deelname aan en het sukses van de meeste tomooien fel is komen drukken. Op de Open St.-Giilisse kampioenschappen zullen 16 heren en 4 damesploe- gen worden toegelaten ploegen bestaande uit drie spelers of speelsters. Bij de dames wordt uiteraard slechts één reeks voorzien. Bij de heren worden vier reeksen voorzien. A reeks ploegen samengesteld uit C en D-spelers. B reeks ploegen samengesteld uit D-spelers. C reeks ploe gen samengesteld uit D- spelers en niet-geklasseer- den. D reeks samengesteld uit ploegen met niet-ge- klasseerden. Voor de sa menstelling van de ploegen zal rekening worden ge houden met de nieuwe klas seringen. De streekklubs zullen persoonlijk door Herleving worden aange zocht om één of meerdere ploegen naar de kampioen schappen af te vaardigen. De kampioenschappen zul len worden betwist op min stens 8 tafel 8. Alle reeksen starten stipt te 13.30 uur. Het kampioenschap wordt gevolgd door de uitreiking van de prijzen en trofeéen verbonden aan het regelma tigheidskriterium «De Voorpost» ereprijs Faber. Wie voor deelname belang stelling heeft kan zich thans in verbinding stellen met de inrichtende klub Herleving op het adres van C. Vermeulen, Weggevoer denstraat 48, 9330 Dender monde, tel. 052/21.29.64. C.V. De eindronde van de 2e «Beker van de Rozen- streek» bracht werkelijk alles wat men er van ver wacht had: spanning, spektakel en verras singen. De eerste halve finale bracht meteen de eerste surprise van de dag: KWB Schellebelle scha kelde Flash Aalst uit met 2-0 (15-11 15-12). Vooraf had dit niemand kunnen vermoeden. De tweede halve finale bood zich aan als de meest attraktieve. Deze wedstrijd werd immers gespeeld tussen UFO 78 Aalst, de winnaar van 1980, en BBL St. Ni klaas, de ploeg die als sterkste uit de voorron de kwam. Deze wed strijd verliep doorlopend gelijkopg and, maar steeds kon de bekerhou der op het gepaste mo ment afstand nemen van de Waaslandse bankiers. Uitslag: 2-0 U5-11 15- 9). UFO 78 Aalst had meteen weer uitzicht op een tweede opeenvolgen de bekertriomf! De troosting tussen BBL St. Niklaas en Flash Aalst kende weinig hoogtepuntenDe moti vatie was wel in zekere mate aanwezig maar het echte vechten voor de overwinning kwam minder aan bod. Beide ploegen maakten er eer der een leuke oefenpartij van. BBL St. Niklaas haalde het tenslotte met 2-3 cijfers (8-15 15-8 7-15 15-5 6-15). Inzet en spanning waren wel troef in de eigenüjke fi nale tussen KWB Schel lebelle en UFO 78 Aalst. De eerste set werd door de thuisploeg op een on begrijpelijke manier uit handen gegeven: een 14- 12 voorsprong werd door UFO 78 puntje voor puntje weggeknaagd om uiteindelijk te eipdi- gen op 14-16. De bordjes wezen meteen 0-1. KWB Schellebelle bleek ver rassend genoeg niet aangeslagen tijdens de tweede set. Hun snelle start werd door de Aal- stenaars nooit beant woord, en met 15-12 winst kon de wedstrijd opnieuw van start gaan. De twee volgende sets waren kwalitatief gezien iets minder, maar beide zestallen namen elk nog een set voor eigen reke ning. Net zoals vorig jaar diende een beslis sende set de winnaar aan te wijzen. De aan- vangsperiode van deze laatste beurt werd voor het grote deel beheerst door UFO 78 Aalst, me de door het gemis aan zelfvertrouwen bij KWB Schellebelle. Beide ploe gen wisselden van kamp bij een 4-8 stand. De wedstrijd was nog niet gespeeld! Maar ondanks de vokale steun van de plaatselijke supporters en een lichte verzwak king van UFO 78, ge raakte KWB Schellebelle niet in het kielzog van hun tegenstander. In een prangend einde bleef de bekerhouder de meest kalme ploeg en maakte de set en de wed strijd uit cijfers. UFO 78 Aalst i een de tweede van de Rozen KWB Schellebell dient echter de lof. Deze ploeg rele winnaar tornooi. UFO 78 Aalst Schellebelle: 12-15/ 15-8/ Eindstand: 1 UFO 78 Aalst 2. KWB 3. BBL 4. Flash Aalst Baeyenl Temse Dames - Turnhout: 3-O Uiteindelijk heeft Temse meer vrees gehad voor dan problemen met Turnhout tijdens deze bekerwed strijd. Slechts in de eerste set kwam Turnhout nc flink in de achtervolging, toen Temse de set reeds als bekeken aanvoelde. Na dat Temse tot 12-7 was wegge- flitst kwamen de bezoeken de dames Temse nog even op de korrel nemen 12-11. Temse beheerste toen het seteinde 15-12 (1-0). In de tweede set bleef Turnhout, dat in elke set één punt voorgift kreeg, tot 7-6 aan Temse klampen. Nadien moesten de bezoekers afha ken en draaide Temse met Car la Anciau «an de opslag gezwind naar 15-6 score (2- 0). In de derde set zwaaide. Temse de skepter. De eerste nationalers namen de maat van hun tegenstrevers 14- 3. Toen liet Temse de teu gels wat losser, daarvan maakte Turnhout gebruik om enigszins te milderen. Met 15-8 (3-U) was echter het bekeravontuur voor de bezoekende formatie ten einde Halve finale tegen Dilbeek Heel wat moeilijker noten zal Temse moeten kraken tegen zijn volgende tegen strever dan in de halve fina le. In deze halve finale, die met heen en terug ronde gespeeld wordt, ontmoet Temse landskampioen Dilbeek. Zondagavond wordt op het terrein van Dilbeek ge speeld, de return vindt op zaterdag 9 mei plaats in de sporthal Tilroda. tweede jaar van het bestaan werd voor kompetitie inge schreven en niemand van de klub had aanvankelijk durven vermoeden dat het meteen een voltreffer zou worden. Want inderdaad, zowel de reserven als de eerste ploeg behaalden de kampioenstitel. In de te rugronde werden alle wed strijden gewonnen, terwijl de reserven slechts één set tijdens de kompetitie verlo ren. Beter kon het gewoon weg niet. Feest Het hoeft geen betoog dat de laatste wedstrijd (men was toen al zeker van de titel) in een erg feestelijke sfeer is verlopen. De match werd gespeeld in de vorig jaar opengestelde sporthal van de eigen gemeente Mel sele. Dat gebeurde in aan wezigheid van het voltalli ge bestqur en sponsor. Na afloop van de wedstrijd werd aan elke speelster een bloemstuk overhandigd, terwijl het feest een verdei verloop kende met een 'wa- felbak' bij Jeanne en Pierre. Volgend jaar komt Avo- Melsele dus uit in tweede provinciale en de I tingen zijn alweer I spannen De Mels mes waren niet lukkig met kampioenstitel, i eens met de symjf steeds door zaalwac uitbater van de I werd betoond. Tij® feestviering werd een dankwoordje I aan het adres vanp, meentebestuur ren, de sponsor, volleybalklub van ij laatste tegenstrev{ beke en Melvoc. provinciale finale voor de beker van België bij de jeugd, weWcfoor Melsele gewonnen. Tegenstander was De Pinte. (dwj Een tweetal jaren geleden, in mei, verscheen in de plaatselijke pers een oproep voor dames die volleybal- minded waren en eventueel geïnteresseerd in het vor men van een dames-volley- balklub in de Aardbeienge meente Melsele. Aan die op roep werd goed gevolg ge geven. Een dertigtal men sen waren aanwezig tijdens de stichtingsvergadering, en daarvan werden al met een 24 speelsters aange duid en vijf bestuursleden. Er werd van meet af aan beslist om aan de kompeti tie deel te nemen en coach Coppens zou daarbij zorgen voor een deskundige lei ding. Kortom, de nieuwe vereniging ging meteen van start en kreeg dezelfde stamnummer toegewezen als deze vpn de Melvoc-jon- Leergeld De Melseelse dametjes be steedden heel wat vakantie- uurtjes aan training en startten in derde provincia le. Maar elk jong ploegje moet nu eenmaal leergeld betalen. Niettemin behaalde men aan het eind van de kompetitie een vierde plaats, zeker geen slecht re sultaat voor de nieuwko mers. Administratieve moeilijkheden waren er de oorzaak van dat de wegen van Melvoc scheidden en de ploeg ging als AVO met een w eigen nummer en sekreta- riaat voortbestaan. Hilde Vyt nam de administratieve beslommeringen voor haar Sanders stopt het schot van Salvador. (E. Aaldt-Oudenaarde 1-1) (lp) rekening. Ook tijdens het

De Voorpost | 1981 | | pagina 26