Suksesvol Lokers zwemfeest «Si» uti m*nm8m Marianne Permentier, laureate in grote EEG prijs te Brussel Magere zege Ruime winst Waterballetshow te Aalst De Voorpost - 1.5.1981 - 27 vrije s liklaas), meisjes: 7. Kathleen ijs (Dendermonde), 3. vrije slag te Lokeren: 7. Gert Vercouteren 2. Dirk Mestdagh (Sint-Niklaas), 3. Danny (Temse) (dm) schoolslag miniemen: 7. Koen De Corte (Sint- <s), 2. Guido De Neve (Temse), 3. Paul Stocke I (dm) schoolslag kadetten: 7. Peter Van Rietvelde Chris De Meyer (Temse), 3. Rik Mestdagh (dm) Marianne Permentier (avh) vrije slag eendjes: 7. Stefan Vercruyssen e), 2. Bart Van der Meulen (Sint-Niklaas), 3. Bruneel (Dendermonde) (dm) si {schoolslag benjamins. 7. Kurt Bosman (Beve- ebe® Sven Cnudde (Gent), 3. Johan Dadamfort i) (dm) rd A vrije slag miniemen meisjes: 7. Katrijn Beek ije liklaas), 2. Nadine Daelman (Sint-Niklaas), 3. van hrmaereke (Gent) (dm) vrije slag fk (Gent), 2. Veert e Parijs 'ie De Vijlder (Sint-Niklaas) (dm) Zondag organiseerde de Lokerse Zwemvereniging een wedstrijd in het Durmebad. De organisatie werd beslist een sukses: er kwamen talrijke bezoe kers opdagen, en ook op sportief gebied was er wat te beleven. Dat de zwemsport in Lokeren nog belangstelling geniet was te merken aan de ere plaatsen: schepen van sport en cultuur Herman Magherman, provinciaal raadslid Paul Magher- man, sponsor Mees van de zwemmers en waterpo- losponsor De Rik toonden heel wat interesse voor het gebeuren en verzorgden de uitreiking van de medailles. De middag startte met voor- Puymbroeck kwam hier net behouden wedstrijden van achter met 1.38.1. de organiserende klub; de Met Rik Mestdagh op de deelnemers werden bedacht derde plaats bij de kadetten met een mooie aanmoedi- viel Lokeren nog wel eens gingstrofee, aangeboden binnen de prijzen. Dirk Van door De Rik. Het officiële gedeelte van de namiddag begon dan met 100 m schoolslag voor dames. Na thalie De Moor van Wase miste nipt het podium: zij werd vierde in 1.38.4, Deb bie Hoste werd 8e in 1 40.7, Els Verstraeten 13e in 1.46 6, terwijl de Lokeraars Christine De Lee (2.09 1) en An Roels (2.35.5) eindigden op de 24e en 26e plaats. De benjamins zagen het WZK- meisje Katrijn Beek op het hoogste schavotje (1.22.2); Nadine Daelman werd vier de in 1.30.9. Ook bij de kadetten was WZK sterk: Sabine Heirbaut won in 1.27.7, en klubgenote Micheline Baeyens werd vijfde in 1.40.5. Bij de se niors tenslotte was LZV bij de prijzen: Kristien Van Cauteren haalde het in 1.24.1 voor zus Gertrud 1.24.6; Katrien Rombaut werd vierde in 2.2.1. Bij de tweede koers van de namid dag kwamen de heren in het water voor 100 m vrije slag. Bij de benjamins haal de WZK met Yves Thiebaut een vierde plaats in 1.17.4, met Piet De Maesschalck een elfde plaats in 1.27.4 en "met Chris Hesters een zes tiende plaats in 1.34.6. Lo kerse volgde met David De Clercq (19e in 1.37.0). Ste fan Van Poppel (21e in 1.40.8) en Mario Polfliet (22e in 1.49.4). Bij de mi niemen haalde WZK nog dichtere ereplaatsen: Peter Dullaert werd vijfde in 1.7.9, Jan De Maesschalck zevende in 1.8.1 en Koen De Corte achtste in 1.09.4. Voor Lokerse zwom Rudy Van Puymbroeck de 18e plaats in 1.16.7 en Johan De Clercq de 22e in 1.22.8. De «thuisploeg» haalde een tweede overwinning met Rik Mestdagh bij de kadet ten 1.00.0, voor Bart De Corte (WZK) in 1.00.6. Filip De Meulenaere en Stefaan Tjiebaut (beiden WZK) volg den als nummer elf en twaalf (1.05.7 en 1.07.1). Dirk Van Puymbroeck van LZV werd 18e in 1.15.4. Bij de heren tikte Dirk Mest dagh in dezelfde tijd aan als Gert Vercouteren (5.58.3), maar werd door de aan- komstrechter als tweede gezien. Noël Selis zwom 0.59.7 en eindigde vierde, net voor Steven De Witte in 1.01.4. Voor Lokerse haal de Eddy Van Puymbroeck de achtste plaats (1.06.6) voor Kris Van Cauteren (1.06.7) en Danny Van Puymbroeck (1.07.7). Bij de kleinsten kwam WZK vrij goed uit de verf: Ann Boon won de 100 m schoolslag voor eendjes (1.39.7, Marleen Van Bocklandt werd vierde 1.49.3. Bij de jongens tikte Bart Van Der Meulen na 100 m vrije slag als tweede aan in 1.19.9. Bob Permen tier werd hier vijfde in 1.28.9. Bart Magherman van LZV eindigde op de dertiende plaats in 2.15.5. De 100 m vrije slag dames bracht bij de benjamins een derde plaats voor WZK, dank zij Nathalie De Vijlder (1.16.6), een zevende met Karin Buyl (1.17.7) en een twintigste met Els Ver straeten (1.29.3). Voor Lo keren was er een 26e plaats met An Roels (1.51.9) en een 27e met Christine De Lee (1.59.6). Bij de minie men was het Wase boven met Katrijn Beek als pri mus (1.08.8) voor Nadine Daelman (1.09.2). Ook de Wase kadetten haalden ere plaatsen met Sabine Heir baut als derde in 1.09.0 en Micheline Baeyens en Els Cools respektievelijk als nummer 6 en 7 (1.11.1 en 1.12.4). Bij de dames haal de Kristien Van Cauteren haar tweede overwinning in 1.06.5, zus Gertrud werd vierde in 1.09.1. Als vol gende nummer werd de 100 m schoolslag heren afge werkt. Bij de benjamins no teerde WZK volgende resul taten: Yves Thiebaut zesde in 1.44.0, Chris Hesters ne gende in 1.48.4 en Piet De Maesschalck zestiende in 1.57.5. Bij de miniemen was het echter roos: Koen De Corte won in 1.25.3. Pa trick Van Mele werd vierde in 1.28.7 en Peter Dullaert tiende in 1.37.3. Rudy Van Puymbroeck werd hier ze vende in 1.29.6,. Voor Wase haalde Dirk Heirbaut de elfde plaats in 1.36.4, net voor Hervé Schelfaut in 1.37.8, Stefaan Thibaut werd 16e in 1.39.0. Bij de heren kwamen Kris Van Cauteren (2e in 1.19.4) en Steven De Witte (3e in 1.23.6) mee op het podium. Eddy Van Puymbroeck werd hier zesde in 1.30.9. De laatste wedstrijden van de namiddag werden in vlinderslag afgewerkt. Eerst de dames met een kompleet Lokers sukses: Kristien en Gertrud Van Cauteren als nummers één en twee (respektievelijk 1.14.9 en 1.15.4) Els Cools werd vierde in 1.21.1, en Nathalie De Vijlder elfde in 1.24.3. Bij de heren werd Rik Mest dagh tweede in l .09.1voor Jan De Witte 1.09.3 en Bart De Corte 1.10.1. Erik Pee- ters werd zesde in 1.13.8, Danny Van Puymbroeck twaalfde in 1.16.3, Jan De Maesschalck 19e in 1.22.2, Rudy Van Puymbroeck 27e in 1.35.7 en Johan De Clercq 28e in 1.49.4. D.M. 100 m. schoolslag eendjes meisjes: 7. Ann Boon (Sint-Niklaas), 2. Jessica De Ridder (Gent), 3. Hilde Cósijns Hamme(dm) Z.N.A. stuurde naar de EEG-prijs te Brussel drie atleten. Deze wedstrijd is in vergelijking tot vorig jaar uitgegroeid tot een intema- tionel wedstrijd gespreid over 2 dagen, met 's mor gens de schiftingen en inde namiddag de finalewed strijden. Op de eerste dag zwom Dirk De Bruecker net buiten de finaletijden, door in de schiftingen over 200 m crawl 2.12.0 te laten af drukken. De andere man nelijke Z.N.A.-vertegen- woordiger Jurgen Goos- sens haalde met 1.01.26 over 100 m. dolfijn een tweede plaats in de schiftin gen. Een plaats die de rijzi ge Aalsterse atleet kon handhaven in de finale, waar hij zijn beste tijd zwom in een 50 m bad, na melijk 1.01.19. Is Jurgen werkelijk voor een come back aan het zorgen? Wij hopen het, want met al de inspanningen, die hij zich getroost, verdient hij zulks! Marianne Permentier, de enige vrouwelijke aanwezi ge Z.N.A.-zwemster, die 14 dagen geleden in Kopenha gen op het zeslandentor- nooi haar beste tijd lukte over de 100 m schoolslag, heeft zich ook in Brussel van haar beste zijde laten zien. Deze grote belofte klasseerde zich eerste in de schiftingen met een tijd van 1.26.19. In de finale slechts vier kandidaten, die de li- miettijd gehaald hadden (1.27.0). Onder hen twee zwemsters van Mosa Luik en één van Aarlen daarbij het ZNA-meisje. Het werd een mooie strijd voor de overwinning, tussen de 12 jarige Marianne Permen tier en Lempereur uit Aar len. Na het 50 m. keerpunt nam Marianne resoluut de leiding om die niet meer af te staan. Zij het een zeer goede 1.21.59 optekenen en ver beterde daarmee haar vori ge beste prestatie opnieuw met 0.8 seconde. Zou deze belofte niet weerhouden worden voor de interdi- strictswedstrijden te Has selt Op de tweede dag, nog slechts twee ZNA atleten van de partij, namelijk Dirk De Bruecker en Marianne Permentier. Onder hen bei den speelden zij het klaar drie finaleplaatsen te berei ken. Dirk De Bruecker het in de schiftingen zijn beste persoonlijke tijd opteke nen, over 100 m crawl, met 57.3 en in de finale behaal de hij de bronzen plakket, met een tijd van 57.71. Marianne Permentier van haar kant slaagde er in tweemaal tot de finale door te dringen. Eerst in de 200 m crawl, waar zij in de schiftingen een degelijke 2.29.18 had laten opteke nen, en in de 200 m schoolslag, waar zij zilver haalde, achter Meyers. Zij verbeterde haar persoonlijk record met volle 2 secon den, en het 3.00.44 af drukken. Z.N.A. was ook nog op an dere fronten aan de slag. Zo o.m. te Sint-Niklaas waar An,ja De Schrijver een tijds- verbetering lukte over 100 m crawl benjamins, van 1.4 seconde. Zij zwom zich naar de overwinning in 1.09.5 een zeer sterke tijd, en nog slechts een halve seconde verwijderd van haar speer- tijd. De week ervoor was Dirk De Bruecker aan de slag in het achtlandentor- nooi te Kopenhagen. Hij lukte daar zijn beste tijd, die hij ooit in een 50 m bad zwom over de 100 m crawl. Hij fegde de afstand af in 57.5. Verder werd hij ginds inge schakeld in de aflossingen in de 4 x 100 m crawl. Zijn tijd 57.6 en in de 4 x 100m wissel, waar hij 57.4 liet optekenen. Deze tijden wa ren evenwel zonder start bevel. Ook in Peutie waren de ZNA zwemmers aan de slag. In een wedstrijd waar de snelste atleten van de diverse klubs aan de start kwamen, en dat begiftigd was met een wisselbeker, werden voor Z.N.A. interes sante tijden opgetekend. Dirk De Bruecker behaalde goud in de 100 m crawl. Zijn tijd, was 55.1, waar mee hij zijn vorige beste tijd met 0.8 seconde verbeterde. Ook op de 100 m. dolfijn, waar hij derde eindigde werd een tijdsverbetering opgetekend. Hij zwom 1.06.1 of een ver betering van 2 volle secon den, voorwaar een knal ver richting. Heuglijke tijds- verbeteringen ook voor Michel Loccufier. Hij zwom de 100 m crawl in 111.6 bij de miniemen jongens, of een duidelijke tijdsverbete ring van 3 seconden. Zijn sterkste sprong verwezen lijkte hij echter in de 100 m rug, waar hij eindigde na 1.23.3 of zo maar eventjes 7 seconden beter dan voor heen. Volhouden Michel!!! Anja De Schrijver, van haar kant zwom zich een tweede plaats in de 100 m crawl benjamins in een tijd van 1.10.7 en An Bombaert het een niet onaardige tijd van 1.05.1 afdrukken over de 100 m crawl. A.V.H. 100 m. vrije slag vrouwen: 1. Kristien Van Cauteren (Lokeren); 2. Micheline Vercruyssen (Temse), 3. Aud rey Smet (Temse) (dm) Dirk De Bruecker: in één jaar twee sekonden sneller op de 200 meter crawl. Jürgen Goossens: bezig aan een come-back over 100 meter dolfijn (avh) Waterpolo dames WZK 5 - ZNA 3 Zaterdag speelden de Wase meisjes hun voorlaatste partij van het seizoen, te vens de laatste wedstrijd voor eigen pubhek. Tegen een nochtans vrij zwakke Aalsterse tegenstander kon men wel winnen, maar die zege kreeg niet veel glans mee. WZK haalde wel de bal op en kon dat ronde ding meestal wel in eigen ran gen houden, maar de op bouw verhep zo ordeloos dat er vrijwel geen gevaar kwam. Sandra Smet was de eerste die kon uithalen, maar haar schot ging tegen de lat. Het was reeds diep in de eerste periode toen Ann Hamelinckx de stand kon opnemen. Tijdens de eerste rustperiode had coach Mare Garrevoet zijn leerlingen blijkbaar de les gelezen, want het leek toch wat vlot ter te gaan. Carine Lyssens verraste de Aalsterse kee per met een botsbal en even later dreef een volgende po ging tegen de lat. Aalst kwam echter meer in de wedstrijd, en na een eerste verwittiging konden de gasten tegendoelen. Het spel ging nu gelijkmatiger op en neer, maar kort voor half wedstrijd was het toch Carine Lyssens die de voor sprong verder kon op drijven. De derde periode werd de zwakste van de ganse par tij, de thuisploeg bleek niet meer in staat om degelijk te kombineren, en de tegen stander bleek te zwak om zelf iets te proberen. Wase kwam wel aan de beste kan sen, maar de meisjes mik ten enkele keren haarfijn op de lat. Kort na de laatste herneming kwam er toch weer wat spanning in de partij toen Aalst een tweede keer skoorde. WZK schrok weer wakker en met een mooie lob maakte Sandra Smet 4-2 en wat later lukte Carine Lyssens met haar slechte hand een vijfde tref fer. Volgende doelpogingen bleven echter zonder resul taat en tenslotte was het Aalst dat nog eens scoorde, en meteen de eindcijfers vastlegde. Waterpolo 3e nat. afdeling ZZ 2 - LZV 13 Zaterdag speelde Lokerse Zwemvereniging zijn uit wedstrijd bij Zaventém. De partij werd betwist te Over- ijse, vermits het Zaventem- se bad nog steeds onbe schikbaar is. Hoewel de thuisploeg reeds zijn twee de seizoen in derde speelt, kon het net als in de heen match niet optornen tegen de Durmej ongens Lokerse kwam nochtans moeilijk op dreef. De afwe zigheid van Kris Roets, Frank Schram en Peter De Clercq deed blijkbaar even onwennig aan. Toen Erik Peetere straftijd kreeg kon de thuisploeg echter niet skoren, en kort voor het einde van de eerste periode kon Mark Vertonghen op penalty de stand openen. LZV ging op zijn vaart door en Mark bracht al gauw een hattrick voor mekaar. Bij een lokale uitsluiting lukte hij zelfs een vijfde doelpunt op rij. Zijn festival werd onderbroken door Luc Mestdagh en Erik Peetere, die LZV aan een 0-7 hiel pen. De onmondigheid van de thuisploeg bleek nog maar eens toen een nieuwe periode van numerieke meerderheid niet benut kon worden. In de derde periode deden de gasten het wel even rus tiger aan. De thuisploeg lukte tenslotte toch een treffer, die al gauw weer geneutraliseerd werd door Luc Mestdagh. Zij kwamen ook 'nog aan een tweede doelpunt maar toen Mauri ce Van Dam me twee keer een uitsluiting kreeg ble ven de kanonnen weer stom. In de laatste set kon Lokeren zich dan beperken tot het behouden van het veldóverwicht en dat resul teerde nog in vijf doelpun ten: opnieuw een van Jan DUooghe, nog een van Luc Mestdagh en van Mark Ver tonghen en twee van nieuwkomer Eddy Van Puymbroeck die zijn de buut niet miste. Zaventem lukte er weer niet in tegen te skoren, de 2-13 cijfers spraken dan ook voor zich. Op zondag 10 mei 1981 te worat een totaal nieuw pro- sche groep van het ballet 20 u. houdt de kunstzwem- gramma met een wervelend zorgt voor prachtige de- groep van Neptunus Aalst spel van licht, klank en be- core, die het geheel een zijn grote jaarlijkse water- weging in het water, waar- sprookjesachtig karakter balletshow in het Stedelijk bij alle aspekten van deze zullen geven. Onder de toe- Zwembad te Aalst. Het moeilijke zwemdiscipline gewijde leiding van me- aan bod komen. De techni- vrouw Robbrecht - Cop- Op zondag 10 mei: waterballetshow in Aalst, (avh) pens, werd gedurende maanden gewerkt, om het bovenste beste te kunnen bieden Wij krijgen zoveel soli- duetten als groepswerk te zien. In de traditie van de vroegere waterballetten van Z.N.A. wordt het beslist een hoogtepunt in de wer king van deze kunstafde ling, die langzaam maar ze ker doorbreekt, niet alleen te Aalst, maar in talrijke groepen in Vlaanderen. Het kunstzwemmen werd on langs verheven tot olympi sche discipline, zodat wij op de volgende Olympiade, de beste balletten van de we reld aan het werk zullen zien. Zover reiken de Z.N.A.-ambities nog niet, maar er wordt gewerkt, ja, zeer hard gewerkt. En zijn ze er nog niet, dan komen zij er onvermijdelijk wel!!! Houd U van sfeer, van inge wikkelde zwemkunst, van ballet, dan geven wij U af spraak, zondag 10 mei 1981 vanaf 20 u. in het Stedelijk Zwembad te Aalst. A.V.H. Zwemmen

De Voorpost | 1981 | | pagina 27