■i— strijdperk op Nationale jumping Overwinningen voor Motorcrosskalender Aalst in de ban van korpodag Jan Blanquaert en Eddy Van Geert Op 15,16 en 17 mei in Paddock te Waasmunster Ajuintjes zegevieren te Luik BClll'SCllO tOPrUitCTS ill Il6t Sukses op alle fronten «IB. Asahi Kwai Zele aktief in tornooien Boksen te Zele Dave Williams moet Europese kwalificatie kracht bijzetten I Motorcross Cabrita Zele op de promotietoer B.B.C. Dendermonde speelt finale Oostvlaamse beker 28 - 1.5.1981 - De Voorpost Atletiekclub Eendracht Aalst De Aalsterse atletes toon den zich tijdens de schiftin gen in tweede divisie van de interclub sterker dan de concurrentie en plaatsten zich voor verdere deelname. Te Luik werden er welis waar geen grootste presta ties geleverd maar de regel maat van de zwart-witten was toch doorslaggevend. Winst was er voor Mortier, niettegenstaande ze hierbij acht tienden boven haar persoonlijk record bleef. Zij haalde het op de 100 meter met een tijd van 13» rond. Anne-Marie Van Nuffel diende niet tot het uiterste te gaan om de 400 meter zegevierend af te sluiten terwijl de 1500 meter hele maal Aalsters getint waren. Marie-Jeanne De Ridder en Godelieve Roggemans snel den al vrij vroeg van de overige deelneemsters weg. Beide dames mochten on der hun beidjes strijden om de zege. Marie-Jeanne De Ridder toonde zich de sterkste. Een pittig detail. De Aalsterse loopsters op de 1500 meter veegden de vloer aan met de jeugdige tegenstand. De oudste con currente was 25 terwijl Ma- rie-Jeanne en Godelieve al met een 3 opgezadeld Zit ten. Jenny Mes werd twee de bij het speerwerpen met 30,74 meter. Inge Eemans zorgde met 27.62 voor een nieuw persoonlijk record. In het kogelstoten moest Verschueren alleen Bel gisch kampioene Brigitte Deleeuw laten voorgaan, al hoewel het verschil niet zo enorm groot was. Ook in de aflossingswedstrijden streed Eendracht op de voorste rangen. De 4 x 100 meter leverden een tweede plaats op en in de 4 x 400 meter zorgden Van Nuffel, Seminck, Eemans en De Ridder voor Aalsterse winst. Aalst legde dus be slag op de eerste plaats in het eindklassement en blijft dus in de running. (J.G.) sch schi onvc De grandioze voorbereidingen die aan deze organi satie vooraf gaan, laten inderdaad vermoeden dat het week-end van 15, 16 en 17 mei 1981 een hoogtepunt wordt in het nationale ruitersportge- beuren. De organisatoren zijn, wat dergelijke organisaties betreft, niet aan hun proefstuk. Dit jaar evenwel, willen zij hun driedaagse voldoende bekendheid geven teneinde groot en klein aan te sporen om aanwezig te zijn in de Manége Paddock te Waas munster (Groenstraat 20). Sport, spektakel en ontspanning brengen er voor elk wat wils. Atletiekclub Eendracht Aalst Terwijl de dames senioren te Luik de interclubschif- tingen wonnen, wisten ook de kadetten en scholieren meisjes him schiftingen glansrijk door te komen. De kadetten eindigden tweede, in het spoor van Gent en de scholieren span den de kroon, met ruime voorsprong. Op de 300 me ter horden lukte Erika Van den Broeek een knappe 50»7. Meteen goed voor een eerste plaats. Ann Van Holsbeeck domineerde de 800 meter terwijl Christel Vermeir met 25.62 meter m het discus werpen haast ze ven meter voor de naaste concurrente uitbleef. Anne- lies Van Haver en Maggy Carael wonnen de 100 me ter respectievelijk bij scho lieren en kadetten. Erika Thybaut zette een 2'27»8 neer op de 800 meter bij de kadetten. Een tijd die ook bij de scholieren de beste geweest zou zijn. Greet De Vuyst zorgde voor een per soonlijk record op de 1500 meter, die ze trouwens won, in de tijd van 5'17»3. Veerle Pas haalde het op de 400 meter scholieren en was er ook bij toen Aalst de 4 x 400 binnenrijfde. Sa men met Van den Broeck, Van Haver en Scheerlinckx klokte ze 52»8. Marijke Van Boxstael had weinig of geen tegenstand op de 100 meter horden en lukte toch nog een behoorlijke 18"3. Uiteraard zullen de gro te namen van de Belgi sche ruitersport zoals Eric Wauters (vice kam pioen, ruiter van het jaar), Guido Bruyninckx (winnaar van het kam pioenschap van Antwer pen), Mare Goossens (nationaal kampioen 1980), Frangois Mathy (Olympisch brons Mon treal), Filip Le Jeune, Ferdi Tyteca, enz., heel wat jumpingliefhebbers aantrekken. Verder zijn er naast het kruim van de nationale ruiters te vens onze kampioenen van eigen bodem, zowel regionaal als landelijk, die alles in het werk zul len stellen om voor eigen publiek maximaal te presteren. Dat dit grootse sportge beuren een uniek super- week-end moet worden binnen het Waasland, hebben de organisatoren duidelijk onderkend. Het geheel wordt im mers omgeven door een aangename akkomoda- tie die erop gericht is het ganse gezin, indien no dig, drie dagen geva rieerde ontspanning te bezorgen in een prachti ge bosrijke omgeving. Voor wie tussendoor wel eens iets anders wil zul len de wandelingen een welkome ontspanning brengen. De vele bars, restaurants en bodega's die de organisatie er zal installeren, zullen de dorstigen laven en de hongerigen spijzen te gen uiterst democrati sche prijzen. De jongs- ten zullen, indien zij dit wensen hun hartje kun nen ophalen door grati- sche pony ritten te rijden die vakkundig zullen be geleid worden. Natuur lijk is er dan ook de sfeer van een Jumping die zelfs de leken in het vak een bijzonder gevoel geeft. Michel De Beule, die de leiding van het ganse gebeuren op zich heeft genomen, weet nog heel wat te g&k ren staat. Samen but zijn hardwerl ploeg heeft hij evi alle troeven in om van deze nat Jumping een oven gend succes te mi die de interesse va t Le ruitersport binnen idel Waasland nog ster doen aangroeien. Toegangsprijzen Volwassenen: li plus een gratis rammaboekje. I pelt Kinderen: onder jaar gratis, en venf^1 van een ponyritje. ïun Neei Judo (J.G.) Zaterdag 2 mei met de eerste gongslag om 20 uur begint de internatio nale meeting, die eerder een konfrontatie, België- Spanje is. Boxing Club Zele kon een zeer goed programma op de affiche zetten. De Europese Chal lenger Dave Williams bokst over 10x3 ronden tegen Hugo Carrizo. Deze Spaanse vuistschermer haalde reeds 3 keer match nul tegen Sanchez. Een vermelding die genoeg zegt nopens de waarde van de tegen stander van Dave Wil liams. Alois Carmeliet bokst over 8 ronden van drie minuten tegen ex- kampioen van Spanje Carlos Morales. Een zeer ernstige test voor Carmeliet, die hier mee kan bewijzen, dat hij nog niets heeft ingeboet van zijn intrinsieke waar de. Een stunt van Boxing Club Zele is het op het programma brengen van Franky De Caestecker te gen de Spanjaard Maria no Perez. Het wordt voor de boksliefhebbers een vergelijkingspunt, met het oog op de schok die er binnen een paar maan den zeker komt tussen Carmeliet en De Caeste cker om de Belgische weltertitel. Over 6 ronden van 3 minuten moet Gil bert Baeyens het opne men tegen Benito Murollo. Deze internationale mee: ting wordt omlijst met vier liefhebberskampen. BENO Geert Callaert mag zeker de judoka van het weekend worden genoemd. Met 3 overwinningen te Evergem en 4 overwinningen in ploegverband te Reet, kon het echt niet beter. Voeg hierbij nog het feit dat deze 7 overwinningen met ippon werden behaald. Op de tweede plaats komt belofte Eddy Van de Cauter, met 6 overwinningen en 1 nederlaag met yuko. Tornooi te Evergem Dit tomooi leverde Asahi Kwai 4 eerste plaatsen op. Buiten de reeds vermelde prestatie van Geert Callaert en Eddy Van de Cauter, kwamen ook nog Ronny De Geest, bij de seniores, en Nadine Verschueren, bij de dames, op het hoogste scha votje. Voor Ronny De Geest, na lange tijd terug een heraan- knopen met de zege. Uitslagen Beloften -62 kg. 1 pi. Eddy Van de Cauter Jun. Sen. -60 kg. 1 pl. Geert Callaert -71 kg. 2 pl. Nico De Maes- schalck -78 kg. 1 pl. Ronny De Geest Dames 1 pl. Verschueren Nadine 3 pl. Christiaens In grid Ploegentomooi te Reet (Kadetten - Beloften - Juniores) 68 ingeschreven ploegen gaven aan dit wisselbeker- tomooi iets groots. De sup rematie van de Zeelse ploe gen was formidabel. Zowel bij de kadetten als bij de beloften werd het een over winning. Dit zou eveneens het geval geweest zijn, indien de ju- nioresploeg kompleet was geweest. Doch wegens het wegblijven van 2 judoka's, De Schrijven Danny en De Picker Ivan diende deze ploeg met het minimum toegelaten kampers (4) te kampen. Het waren echter wel de vier beste. Ondanks dit feit werd toch nog een derde plaats behaald. Door deze prestatie werd ook de hoofdtrofee in de wacht ge sleept. Uitslagen Kadetten Brasschaat - Zele 3-4 Arendonk - Zele 3-4 Herentals - Zele 3-4 Zelzate - Zele 2-5 De ploeg -38 kg. Borré Franky. - 38 kg. Veldeman Pascal, -42 kg. Seymortier Sammy, -7 kg. Bouharrak Abdella, -52 kg. Van Hecke Dirk, -52 kg. Michiels Hans, -58 kg. De Clerck Willy Beloften Tori - Zele 2-3 Mortsel - Zele 0-5 Koersel - Zele 3-4 De ploeg -48 kg. Van Herdeghem Fi lip, -52 kg. Rasschaert Franky, -52 kg. Perdaen Patrick, -57 kg. De Schrij ver Freddy, -62 kg. Van de Cauter Eddy, -68 kg Van der Slijken Karei, -75 kg. Van Acker Patrick. Juniores Tori - Zele 3-4 Brasschaat - Zele 4-3 Kortemark - Zele 3-4 Herentals - Zele 3-4 De ploeg -60 kg. Callaert Geert, -65 kg. forfait. -71 kg. Van Rie Erik, -78 kg. De Maes- Bg 1 Lirb: mu [en laad schalck Nico, -86 k) g op fait, -05 kg. forfait, en kg. Bouwens Mario, dai BS Z Slechts één judoka, Van Rie, verloor Buiten dit steekje hi Kwai met slechti judoka's nog plaats kunnen bel 1 Said Bouharrak (gek r en Danny Claye (ziek! den niet worden opgs Zij werden vervangen l?1* De Schrijver Danny Picker Ivan, twee gordels, die zonder wittigen niet k\^_ opdagen. Tijdens deze wedstriji de beloften kwetste P Perdaen zich aan Een eerste or bracht een barst in arm aan het licht. Mei gtf- elis\ Op zaterdag 2 mei heeft in Aalst een «korpodag» weg te Aalst plaats. KSVOV-Gewest Aalst staat in voor de orga- Wedstrijden: nisatie. Voorzitter Hoffman en zijn medewerkers 14 u- Finale Provinciaal stoomden volgend indrukwekkend programma Wandeltocht Wegbeschrijving: FFR, Leopoldlaan, Ael- brechtlaan, Bergekouter- straat, Kluisdreef, Affli- gemstraat, Driesstraat, Beekstraat, Eeckhout, Moorselbaan, Leopoldlaan, FFR Inschrijving: Tussen 13 en 14 u. in feest zaal FFR, Dendermondse Stwg. te Aalst, sluiting kontrole te 17 u. Basketbal Terrein: Sporthal «Denderdal», Kor- te8traat te Erembodegem Wedstrijden: 13.30 u.: Oost VI. - West-VI. 15.00 u,: Antw. - West.-Vl. 16.30 u.: Oost-VI. - Antw. Tafeltennis' U8lTerrein: Sporthal «Denderhal», Kortestraat te Erembodegem Wedstrijden: 14 tot 18 u. Biljart Plaats: Café «Paviljoen», Grote Markt te Aalst Wedstrijden 14 tot 18 u. Tennis Plaats: Osbroekstadion te Aalst Wedstrijden: 14 tot 18 u. Voetbal Terrein: FFR Dendermondse Steen- K.S.V.O.V. 16 u.: Finale Intergeweste- lijke Beker G. Van Hecke Lijn vissen Plaats: Ballonvijver, stadspark te Aalst Wedstrijden: 15 tot 18 u. Wielertoerisme Plaats: Aankomst en inschrijving feestzaal FFR te Aalst Vertrek: te 15 u. Na afloop van al deze wed strijden wordt in de feest zaal van FFR overgegaan tot de uitreiking van herin- nerings-etikëtten en tro- feëen aan alle deelnemers aan deze Korpodag. Er is eveneens voorzien in sand wiches en koffie. Basketbal Alletru en Franky Apers waren de reekswinnaars bij de nieuwelingen 125 cc, dit in de BLB-cross te Malde- ren-Donk. Met een betere totaal tijd werd Jacobs eind winnaar voor Franky Apers. In de 250 cc klasse won Overbeeke de beide reeksen en ging in de eind stand Goossens en Bekaert vooraf. Bij de juniores won nen De Smul en Hermans de reeksen. De Smul werd eindlaureaat bij de 250 cc- ers voor Hermans en Len- sen. Mare Vlassenroot leg de beslag op de vijfde plaats. Bij de 500 cc-ers wa ren de bloemen voor Bral die het haalde voor Pat- teeuw en De Clercq. Geert De Ruysscher won de eerste reeks en De Beuckelaere de tweede reeks bij de seniores 125 cc. De Beuckelaere werd eindlaureaat voor Le- meunier en Combee. Bij de nationalen was Van de Klooster de beste en won voor Kaesemans en Blyau. Kolijn ging met de zege lo pen in de 250 cc klasse en won voor Valentijn en Wambacq. Ramon-Goethals en Versluys-Goethals wa ren de reekswinnaars bij de zijspannen. De eindzege ging naar Ramon-Goe thals, dankzij een tweede plaats in de slotreeks, twee de werd Versluys-Goethals en derde Wille-Van Renter- gem. Bij de inters wonnen Corens en De Meyer ieder een reeks. De Meyer behaal de de overwinning bij de inters A met een betere tijd voor Corens en De Winne. Eindwinnaar bij de inters B werd Joos, tweede eindigde Meiresonne en derde Roger Vercruysse. In de BMB-cros8 te Be te- kom won Jan Blancquaert de beide reeksen bij de ju niores 125 cc. In de eind stand ging Jan Godfroid en Cools vooraf. Bij de natio nalen was Timmermans de beste en won de twee reek sen. Van Poppel werd twee de en Westdorp derde in de eindstand. De rechtstreek se finale voor juniores B werd gewonnen door Put- terie voor Cheron en Bawin. Bij de juniores 500 cc werd Kenia winnaar voor Gor- rens en Leeten. Van Ham en Vromans wonnen ieder een reeks bij de nationalen. Een regelmatige Volders ging met de overwinning lopen en won voor Van Moll en Van den Plas. Bij de in ters waren er drie verschil lende reekswinnaars: Hee- ren, Panis en Verhoeven. Panis werd eindlaureaat voor Wellens en Paepen Bij de zijspannen B won het Nederlandse duo Janssen- Geurts de beide reeksen en gaan in de eindstand hun landgenoten Vels-God- schalcks en de Belgen San- termans-Schuermans voor af. De grote prijs van België voor zijspannen werd een Nederlands onderonsje. Het Nederlands duo Van Heugten-Kiggen won de beide reeksen In de eerste reeks eindigden liefst zes Nederlandse spannen bij de eerste tien terwijl de Belgen het moesten stellen met een dertiende en veertiende plaats behaald door De Scheemaecker-Broux en Van Bellinghen-D'Hollan- der. In de tweede reeks wa ren er vier Nederlandse spannen bij eerste tien en behaalden de Belgen De Kort-Torfs een verdienste lijke vijfde plaats en De Scheemaecker-Broux een negende plaats. De Zweed Carlqvist en onze landgenoot Vromans won nen ieder een reeks in de grote prijs van Zwitserland 500 cc In de eerste reeks werd Malherbe derde, Vro- mans vierde en Van Veltho- ven vijfde terwijl Van den Broeck als negende werd afgevlagd. Vromans won Zondag 3 mei 1981 B MB-cross te Mont-St.-Hul )F Doornik, omloop van de «Calvaire». Eerste stai 11.45 uur. Wedstrijden voor inters 500 cc, zijsj netl nen, nationalen 250 cc, juniores 500 cc en 250 a miei de 125 cc klasse. Kampioenschapsproeven voor ji ters en zijspannen. BLB-cro88 te Sint-Laureins met de eerste start tl erki uur. Deelname van inters A en B, zijspannen, iu «re nalen 500 en 250 cc, seniores 125 cc, juniores en 250 cc, nieuwelingen 250 cc en 125 cc. K e pioenschapsproeven voor juniores én seniores Sm MCB-cross te Ichtegem. Wedstrijden voor int j aUi zijspannen, seniores 500 en 250 cc, juniores 50( net 250 cc, seniores 125 cc, nieuwelingen 500, 250 125 cc. Eerste start te 11 uur. BVM-cro88 te Parike. De inters 500 en 250 zijspannen, nationalen 500 en 250 oc, juniores en 250 oc en de nieuwelingen 500, 250 en 125 cc: van de partij. Eerste start te 11 uur enst de tweede reeks voor Mal herbe terwijl Van Veltho- ven zesde eindigde. In de stand om de wereldtitel leidt Malherbe met 50 pun ten voor Bruno met 34 en Vroman8 met 31 punten Van Velthoven is vijfde met 26 punten. Andreani won beide reek sen bij de inters 125 cc in de grote prijs van Duitsland 125 cc. Everts werd tweede, Geboers vierde, Rahier vijf de, Velkeneers zevende en Lcjeune negende. De twee de reeks die een incident rijk einde kende waarbij in de laatste bocht Geboers en Rinaldi beiden ten val kwa men. Geboers die het eerst C. S ame recht kwam eindigde orl de en Rinaldi, met ee roPa wrichte schouder, nog derde. Everts eüfn als vierde. Rahier de, Velkeneers ze' Lejeune achtste. De It Rinaldi diende klac die werd aangenl J Everts is de voorlopi der voor Andrear Rinaldi. Eddy Van Geert moe in de MCB-cross te G de nieuwelingen 250 trui van «kampioen d< de Vlaanderen» omgi hij won de beide reeki Sddei tafe De eindwed8trijden tussen de tweede geklasseerden uit de vier bevorderings reeksen, zouden na twee uitstellen, nu toch tijdens het komend weekend ge speeld worden. Uit die pou le met vier komt er alleszins een bijkomende stijger en de kans is niet denkbeeldig dat 2 van de 4 ploegen naar derde klasse promoveren. Het wordt zeker geen ge makkelijke opdracht voor de ploeg van coach Ver smessen. Maar zowel de spelerskern als de clublei ding wil de unieke kans waarmaken. Op vrijdag, l mei, speelt Cabrita om 10 uur in de 8 porthal van Osiris Dender leeuw om 10 uur tegen Jou- tem Vilvoorde en om 17.45 u. staan ze in dezelfde zaal aan de opworp tegen B.C. Basketbal -a «ren. erg uive op t< irm dt Brussel. Op dezelfde dag en in de zelfde zaal worden om 11.45 u.: BC Brussel - Aar len en om 16 u.: Aarlen - Houtem gespeeld. Op zater dag, 2 mei, heeft te St.- Aubain Bomel het vervolg plaats om 15 uur: BC Brus sel - Houtem en om 17 uur Cabrita Zele - Aarlen. BENO Hemaco Dendermonde aan verjonging toe Sint-Nikiaas Uitslag tombola Were Di Basket De Collegeploeg hield een samenspraak met haar spe lers en daaruit kwam de transfeflijst te voorschijn. Op eigen verzoek zijn vol gende leden transferabel: Geert Van Nuffel, Dirk Fransaer (dit seizoen bij Ze le), Staf Van Causbroeck en de 16-jarige Jan Van den Bulcke (dit seizoen bij Oka pi Aalst). BENO 12967 12002 6051 14326 8652 6066 9111 3224 12156 201 1034 1359 12100 14807 5753 5823 13352 13455 12178 6251 8201 14742 9056 5326 2751 3152 2801 6228 9247 308 14725 3353 6600 6559 3377 49 3655 7451 355 14059 9531 2008 3402 12512 9649 6758 752 902 1103 612 8070 6734 12844 6895 1456 5376 11800 1350 4402 8009 177 6452 Af te halen tot 15.5.1981 bij Karei Truyens, Brugsken 34, 2700 Sint-Niklaas. Door een sprekende 73-53 tegen Robot Eine heeft Den dermonde oen finaleplaats verworven in de Beker van Oost-Vlaanderen voor pro vinciaal spelende ploegen. Het moet komende zondag om 16.30 u. in de zaal van Sgolba Aalter de finale spe len tegen tweede provincia- ler Akron Op het eerste ge zicht een gemakkelijke op dracht. Maar outsider Ron- se schakelde reeds vroeger gerenommeerde eerste pro- vincialers, zodat het oppas sen geblazen wordt voor Dendermonde. Zonder de gekwetsten Jan Goossens en Mare Vermeulen, was het effektief beperkt. Dendermonde nam de beste start en aan de 7e minuut kon Coeckelberg er voor zorgen dat Bieseman en Van Leemput goed aange speeld werden en dit leidde naar een 18-8 voorsprong. Eine kon op dat moment nog reageren en aan de 10e minuut met 26-20 was er meer evenwicht in de wed strijd. Die voorsprong werd tot de rust behouden (40- 34). In het begin van de tweede helft zag het er niet zo goed uit voor Dender monde. Eine remonteerde tot 42-42 en Bieseman telde vier fouten. Maar de vol gende 10 minuten stond er op de superioriteit van de jongens van coach Cleem- put geen maat. Bieseman - Van Leemput - Van den Spiegel drukten door tot 69-48 en om het vleugelpro bleem, door de afwezigheid van Goossens - Vermeulen, op te lossen, werd met suc ces afwisselend beroep ge daan op Staelens - Dhaese- leer. De zoneverdediging en daar zijn Piron, Coeckel berg wel specialisten in, concentreerde zich rond het afschermen van Simoens en Van den Abbeele. De voor deelstand liet Dendermon de nooit meer uit de han den, zodat ze een stap dich ter zijn bij de zo begeerde beker. Punten: Coeckelberg 8-4, Piron 0-0, Dhaeseleer 4-0, Staelens 4-4, Van Leemput 8-10, Bieseman 10-8, Van den Spiegel 6-7. BENO Schepen Roger Roggeman reikte de trofee etge uit na de autorodeo te Sint- Pauwels. dw

De Voorpost | 1981 | | pagina 28