We worden schandelijk belogen ■ifïïmiiRiMi Geen geschenken etlede maakt ipaganda >r ponysport Handbalkalender Ajax kampioen, Sparta degradeert o®. Dendermonde klopt Neerpelt! Een puntje volstaat voor Buggenhout Aktueel "•"Va worden schandelijk belogen. Wanneer ergens informatie over «toptransfers» op- ■^uive/i en zo «vermetel» zijn het nieuws op de op toe dan ook nog te publiceren, breekt een >rm van verontwaardiging los: «Geruchten, de lucht gegrepen. Kwakkels». Later ^jjkft evenwel dat we het bij het rechte eind dden. Want mettertijd moeten de kaarten tafel gelegd. Kapitein Jaak Goossens: «Verdiende overwinning maar geen eindpunt» »uU|AK>i- I.3.IBOI - a I* Landelijke Lebbeke - Se- P 25-18 Bg, nog niet zo heel meervoudig ich kampioen, zal chijnlijk volgend sei- 2' Nationale uitko- De Walen kregen van ivolledig Lebbeke Cornelis en De dus geen ge le gtk en zullen nu tegen nen sur de laatste kans o benutten. ,Vf aard speelde Seraing 1 wilskrachtig maar de wel ouder wordende konden het niet maken tegen het naS ven e Hans in gestalte bena- 3 vo i Lebbeke. Avanti liep mes ideUijk tot 4-0 uit na i Vlieger en De Batse- raren de auteurs van tje. Dendermonde pelt: 11-7 irj Jendermonde slaagde Tiun rechtstreekse ri- ieerpelt een 11-7 ne- toe te dienen en volstaat het voor Brmonde nog één van fee te spelen weds t rij- winnen om de titel en arbij behorende pro- naar I' Nationale af te ;en. Ros Beiaard telt laad één punt voor kj g op Neerpelt en heeft •fait, en wedstrijd meer te dan de Limburgse zodat het er al erg zou moeten aan toe- om de titel nog te ver- Nu is het zo dat de itsingen naar Hech- Meiveren niet moeten schat worden maar belien de Ploe£ van r Hendrickx reeds g de titel vieren. Te- eerpelt werd Dender- eigenlijk nooit echt >ka, •uht; opg< itrijc De It klac ïgen te G 250 sn d( >mg( de doelpunten.Mertens bleek weer zeer vlot tussen lat en palen en ondanks Se raing langs Orano naderde tot 5-3 na een kwartier, kon Avanti, ondanks te veelvul dig balverlies bij de ver lengde tegenaanval, de rust bereiken met een 12-7 sco re. De 11" treffer, Verguit op pas van J. De Pauw, werd dan ook op spontaan applaus onthaald. D. Ver guit heeft zich ten andere reeds goed ingeburgerd in het Lebbeekse fanion-team en de eveneens 17-jarige J. De Pauw beschikt over vol doende kwaliteiten om eveneens een vaste plaats te verwerven, het mangelt hem uitsluitend nog aan vastberadenheid Onmiddellijk na de rust maakte de thuisploeg een moeilijke periode door. Se raing naderde tot 12-10 en toen De Batselier dan een 7- m worp mistte werd het zelfs 12-11 na 35'. Trainer De Smedt kwam dan zelf op het terrein en even zag het er naar uit dat de thuis ploeg opnieuw vlot voor sprong zou nemen (15-11). Seraing bleef echter zeer wilskrachtig spelen en via drie 7-m worpen en twee doelpunten van Duchesne raakten zij zelfs 15-16 voor na 47'. Avanti dreef toen het tempo op en langs De Smedt en De Vlieger werd het 20-16 7' voor het einde. Seraing slaagde er nu niet meer in iets aan deze situa tie te veranderen en een goede Koen Verhofstadt sa men met Verguit en M. De Proft zorgden nog voor een ruime 25-18 zege. Avanti: Mertens en Ninco- vic, Moonen 1, De Smedt 3, J. De Pauw, De Vlieger 5, De Batselier 5, A. Maes 1, K. Verhofstadt 4, Verguit 3, H. Maes 1, M. Proft 2. Avanti Lebbeke - Se raing: 19-11 Rustig meesterschap van de gastheren die aan de rust reeds een 7-3 voor sprong telden. Langs M. De Proft dreef Lebbeke zijn voorsprong stelselmatig op. Scoorden: K. De Smedt 2, M. De Proft 7, H. De Smedt 2, J. Waumans 2, Moeyersoon 1, Moonen 3, Verheyden 2. EVA (igd. De gasten kon- feliswaar de score ope- paar een zeer autori- 'kv A' WiJnant zorgde na w een 4-2 stand en Y. Dooms legde even voor de rust de 5-2 89ore vast. Langs Wijnant en Hermans werd het zelfs 7-2 vooraleer Neerpelt kon repliceren (7- 4) maar naar het wedstrij deinde toe kwam Y. Doorns dan voor de proppen en met vier opeenvolgende doel punten zorgde zij ervoor dat de gouden punten te Dendermonde bleven. R.B. Dendermonde: R. De Don der, M.J. Laureys, S. Ro man. M. Wijnant 5. Y. Doorns 5, Coen, Hermans 1, Van Der Jeught, Broot- haerts. Hechtel - E.V. Aalst: 12- 9 Eendracht speelde volgens trainer Van Eyghem een bijzonder zwakke wedstrijd te Hechtel en vooral over de tweede speelhelft was de Eendracht trainer niet te spreken. Na een gelijkop- gaande eerste helft, 3-3 en 4-5, werd de rust bereikt met een 6-5 score. Na de rust bleef E.V. Aalst nog een tijdje de indruk geven het laken naar zich toe te zullen trekken (7-8) maar via 10-9 werd het na veel Aalsters balverlies en zwak ploegspel nog een 12-9 ne derlaag. Scoorden: Simal 4. Bascour 1, Wauters 2, Mathijs 1, Lievens 1. Dendermonde scheids rechter in het degrada tiedebat! H.B.C. Dendermonde wordt, wellicht enigszins tegen zijn wil in,, scheids rechter in het degradatiede bat tussen Zandvliet en Ro- sis Aalst. Aangezien E.V. Aalst vrij onverwacht ver loor van Jemeppe zijn er dus toch 4 dalers in I" Lan delijke en nu reeds staat het vast dat de vierde daler Zandvliet of Rosis Aalst zal zijn. Nu wil het toeval dat Dendermonde tijdens het laatste kompetitieweekein- de deze beide klubs nog op bezoek krijgt. De te herspe len wedstrijd tegen Zand vliet is voorzien op 1 mei en op 2 mei komt Rosis Aalst naar de sporthal in de Van Langenhovestraat. Aange zien Zandvliet zo goed als zeker nog twee punten sprokkelt tegen Turnhout moet Rosis zelfs bij verlies van Zandvliet op 1 mei op 2 mei winnen tegen Dender monde. Voor de ploeg van trainer De Nil toch wel een aarts moeilijke opdracht aangezien zij ook him twee de plaats zullen willen vei lig stelléh. Ajax Lebbeke - Tonge ren: kampioenenviering Ajax Lebbeke dat dank zij de zege tegen Hechtel zeker is van de titel, ontvangt za terdagavond in de Lebbeek se sporthal alle eerbetuigin gen die bij een kersverse kampioen passen. De Leb beekse supporters, die men in grote getale verwacht, zullen naast het huldebe toon ook nog een sportief feest willen meemaken te gen bezoeker Tongeren. De zonen van Ambiorix zullen zeker geen willoze figuran ten zijn maar tegen een Ajax, bevrijd van alle ze nuwspanningen, zullen zij toch werkelijk een afgete kende nederlaag kunnen vermijden. Hechtel - Ajax Lebbeke: 16-17 Een wedstrijd voor het kompetitieslot is Ajax Leb beke nu matematisch zeker van de titel. Reeds een paar weken stond het theore tisch vast dat Ajax volgend seizoen in 2* Nationale zou aantreden maar dank zij een nipte zege te Hechtel valt de stress nu definitief weg bij de jonge Ajax ploeg zodat de laatste thuiswed strijd zaterdagavond tegen Tongeren een feestviering kan worden. De Ajaxieden die te Hechtel zonder M. Hendrickx dienden aan te treden, speelden een dege lijke eerste helft. Na een vrij gelijkopgaand wed- strijdbegin (3-3 na 12') kon Lebbeke langs M. Huyck en een weer goed geïnspireer de Van Geel, een 4-7 voor sprong opbouwen 190' voor de rust. Een hardnekkig spelende thuisploeg maak te er echter een erezaak van de toekomstige 2" nationa- ler het leven zuur te maken en bij de rust wees het sco rebord 7-9 aan. Onmiddel lijk na de rust maakte D. Huyck er 7-10 van. Ajax bleef nog een tiental minu ten het wedstrij dgebeuren beheersen maar toen het erg gemotiveerd spelende Hechtel tot 10-11 naderde na 42' werden de Ajaxieden duidelijk door hun zenu wen verraden. Ajax leed en kele malen balverlies dat af gestraft werd door de snelle thuisploeg, kende enige tegenslag bij de afwerking en 5' voor het einde wees het scorebord 15-15 aan. De laatste 5' kenden dan een erg spannend en spectacu lair verloop. Ajax keeper De Bruyn diende toen twee 7- m worpen te stoppen en het was de Lebbeekse ouder domsdeken K. Vincke die vanop de linkerhoek twee onwaarschijnlijke maar spectaculaire doelpunten scoorde die Ajax de zeker heid omtrent de titel ver schaften. Ajax: D. De Bruyn en F. Dierick, Vincke 2, Quidé 1, Van Medegael 1, De Wit, M. Huyck 4, Van Geel 2, F. Hofman, De Busschere 2, D. Bosteels, D. Huyck 5. Reserven: Hechtel - Ajax Lebbeke: 15-13 Gelij kopgaande wedstrijd waarin het Ajax toch enigs zins aan afwerking man gelde. Ruststand 8-7. Scoorden: Cooreman lBos teels 4, De Wit 2, Hofman 2, Jacobs 3, Bosman 1. H.B.C. Dendermonde - Tongeren: 26-21 Dendermonde dat ook deze kompetitie op de tweede plaats zal afsluiten spreide tegen Tongeren een rustig meesterschap ten toon. Na dat de bezoekers even op voorsprong kwamen (1-2 en 2-3) zorgde de thuis ploeg vlug voor een duide lijke 9-4 voorsprong na een kwartier. Via 10-5 werd dan de rust bereikt met een 12-9 score. Onmiddellijk na de rust dreef Dendermonde dan even het tempo op en dit resulteerde in een 17-11 stand na 37'. Tongeren kon dan nog even gebruik ma ken van enig concentratie verlies in de Dendermondse verdediging om tot 18-/5 te naderen maar langs Van de Velde dreef Dendermonde zijn voorsprong opnieuw op tot 24-15 12' voor het einde. De wedstrijd was toen duidelijk gespeeld en een rustig spelend Dender monde kontroleerde de wedstrijd tot het eindsig naal. H.B.C. Dendermonde: Quis- quater. Timmerman, Van Cauwenberghe 6, Segers 3, Gyssels 3, Van De Velde 8, De Bock 3, De Nil, Batselier 2, Verleyen 1. Reserven: H.B.C. Dendermonde - Tongeren: 18-18 Een volledig gelijkopgaan- de wedstrijd )rust 9-9) ein digde op een logisch gelijk spel. Scoorden: Van Der Ve- ken 4, Kerremans 4, Ver leyen 1, Bouteille 1, Wuest 5, Van Kerckhoven 2, De Proft 1. Heist Z/K: beeld beheersen. De Lim burgers slaagden er nooit meer in Aalst te bedreigen en via 14-9 na 33' werd het zelfs 19-12 minder dan een kwartier voor het einde. Het werd uiteindelijk nog 22-17 en indien Rosis ook nog Dendermonde kan «pakken» volgende zater dag is het behoud verze kerd. Scoorden: J. Meert 3, De Gendt 4, P. Bomon 8, Wille 1, Steenhaut 1, Cort- hals 2, Van Nieuwenborgh 1, L. De Boeck l, Van der Eist 1. Rosis Aalst 22-17 Rosis Aalst blijft elke kans met beide handen aangrij pen om het behoud in 3* klasse te verzekeren. Met het bezoek van Heist stond er opnieuw een 4-punten- wedstrijd op het program ma en opnieuw kon de ploeg van N. De Backer de broodnodige zege behalen. Een sterk gemotiveerd spe lend Rosis werd dan ook nooit echt bedreigd. J. Meert verzette weer bergen werk als spelverdeler en keeper Mertens bleek weer een voortreffelijk smuit- stuk in een degelijke verde diging. Alle Rosis spelers speelden echt voor wat zij waard waren en met P. Bo men als bijzonderste afwer- ker en kapitein De Gendt feilloos vanop de 7-m lijn, stevende de thuisploeg naar een vlotte zege. Langs de snelle Corthals leidde Rosis met 4-2 na 9' spelen en als P. Bomon dan ook de goede richting gevonden had werd het 10-5 na 23'. Met een 12-8 ruststand zag het er rooskleurig uit voor een gemakkelijk scorende thuisploeg. Ook na de rust bleef Rosis het wedstrijd- Zandvliet - Sparta Aalst: 22-14 Sparta Aalst, zonder het ba sistrio Van Der Meersch, S. Bomon en W. Van Delsen, heeft tegen Zandvliet eigen lijk nooit de indruk gege ven het te kunnen halen. De Spartanen, die door deze nederlaag mathematisch zeker zijn van de degrada tie, konden eigenlijk slechts een klein kwartier gelijke tred houden met de thuisploeg. Dankzij een voortreffelijke keeper Kie- ckens wees het scorebord na 10' amper 1-1 maar 10' later leidde Zandvliet reedf met 6-2 met een 10-6 rust stand kon Sparta zich nie veel begoochelingen mee maken. W. Bomon vo" gend seizoen bij Eendracl Vrij Aalst kon nog w« voor enkele treffers zorge maar via 16-9 na 45' wei het uiteindelijk nog een 2: 14 nederlaag. De jonge h vallers L. Van Snick en C Van Eeckhout, speelde nochtans een degelijl wedstrijd. Scoorden: Mei 3, K. Bomon 1, W. Bomc 6, F. Bomon 2, G. Cortha 2. EV 2* Landelijke Hul stai zijsj netlede met voorzit- a miel Corijn op kop rat af van organize- un «eersteling», met irt t« erking van een op L n^wren draaiend Oost- Ponyverbond, K een massa volk op de Smetlede draait mo- bit 1 alles rond. De klub 50< iet de paasdagen een 250 iiag. Zondag won de et 1-2 en blijft hier- de strijd voor de Jenstitel 5 cc Bmaandag kregen de en paardenwedstnj- i ruime belangstel Smetlede maakte une kennis met de igdeort Het werd een et ee ropagandadag. as stijlvol georgani- .jjin de toeschouwers genoten In de kijker te Smetlede hep de minzame familie Melckenbeeck met zoon Jan als vaardige «driver», 'n Ge talenteerde jockey. Jan toonde zijn gaven met Sloe ber bij de driejarigen en in de draf 1,35 m. Hij behaal de telkens mooie ereplaat sen. Ook Danny Ulse deelde in het sukses. Als onaf scheidbare vriend van Jan. Een tweetal dat «leeft» voor de ponysport. Sloeber blijft echter het pronkstuk van de «Melckenbeecks». De beste jaren moeten nog komen voor de driejarige Sloeber. Smetlede keek bewonder end op naar al dat talent We zetten hiermee de fami lie Melckenbeeck eens ter echt in het zonnetje. (vdv) Uitslagen te Smetlede Eenjarigen: 1Quel-Petit- Boy (Fonck, Massemen), 2. Tuborg (Vermassen), 3. Mi ni-Boy (Fonck), 4. Pluto (Elaut), 5. Fleur (Van Bel- linghen). Vlucht 1,10 m: 1. Microb (Neckebroeck, Ninove), 2. Jempy (De Decker), 3. Up- perten (Neckebroeck), 4. Oxford (Neckebroeck). Draf 1,10 m: 1. Manolito (De Wulf, Herdersem), 2. Kentucky (De Wulf), 3. Isa- belle (Malfroot), 4. Sandra (Van Herreweghe), 5. Quick Star (Elaut). Vlucht 1,20 m: 1 Rapido (De Taeye, Galmaarden), 2. Flip (De Brouwer), 3. Fan- ny-Girl (Neckebroeck). 4. Jimmy (De Decker), 5. Anja (Cooreman). Draf 1,20 m: 1. Fideel (Ver massen, Kerksken), 2. Blacky (De Wulf), 3. Fideel (De Wulf), 4. Mickey (Van Herreweghe), 5. Kirri-Boy (Malfroot). Vlucht 1,30 m: 1. Kathy (Steenhoudt, Grimminge), 2. Isolinde (De Brouwer), 3. Lover-Boy (Cooreman), 4. Elsie (De Maeseneire), 4. Don Pablo (Zoetardt). Draf 1,30 m: 1. Roquepine (Fonck, Massemen), 2. Ra violi (De Wulf), 3. Glory- Duck (De Wulf), 4. Casdor (De Vriendt), 5. Orfeline (De Wulf). Vlucht 1,40 m: 1Don Juan (De Brouwer, Oordegem), 2. Tilly (Peelman) Draf 1,40 m: 1. Ilsa (Cie- ters, Appelterre), 2. Profiel (De Man), 3. Bentho (Ver hofstadt), 4. Dinamiet (Van Wassenhove) Tweejarigen: 1Daimler (Joo8, Heusden), 2 Kentuc ky (De Wulf), 3. Tuborg (Vermassen), 4. Silvia (De Troyer), 5. Akrobaat (Melckenbeeck) Renpaarden (snelheid): 1 Camargue-T (Deckmyn, Ophasselt), 2. Nostar (De Cock), 3. Gabar (Joos), 4. Ipsy (Joos), 5. valpartijen Driejarigen: 1. Petit-Boy (De Vadder, Haaltert), 2. Pincky (De Wulf), 3. Sloe ber (Melckenbeeck), 4. Pol ly (Elaut), 5. Lady-Boy (Van Biesen) Vlucht in sulky: 1Jolie (De Backer, Liedekerke), 2. An dy (Galle), 3. Oxford (Nec kebroeck). 4. Ackv (Débo). 5. Pedro (De Decker) Draf 1,15 m: 1. Jolita(Bové, Dilbeek), 2. Ducksy (De Vadder), 3. Krak (Bis schop), 4. Manolito (De Wulf), 5. Flicka (Van Was senhove) Vlucht 1,15 m: 1. Ramko (Neckebroeck, Ninove). 2. Haacht - H.B.C. Buggen hout: 21-17 Buggenhout is er niet in geslaagd tegen rivaal Haacht het puntje te halen dat hen zekerheid betref fende de titel moet ver schaffen. De Buggenhoute- naars speelden een vrij zwakke wedstrijd en J. Brouillard uitgezonderd, bleken alle spelers verraden door hun reeds wekenlange op dé proef "gesteld zenu- wenpotentieel. De ploeg van trainer De Proft kon eigenlijk alleen tijdens het eerste kwartier de indruk wekken het pleit te kunnen winnen (3-4). Vijf minuten later was Haacht er inder daad in geslaagd een 7-4 voorsprong op te bouwen en ondanks Buggenhout nog tot 10-9 naderde aan de rust en zelfs er 11-11 van maakte in het begin van de tweede helft bleken zij niet opgewassen tegen deze maal betere Haacht. Na 40' leidde de thuisploeg met 16-13 en via 17-15 werden de laatste 5' aangevat met een 20-15 score. Buggen hout probeerde dan nog een pressing over het ganse ter rein maar de 21-17 neder laag bleek onvermijdelijk. Zaterdag moeten zij dan te gen Hakelo nog dat ene puntje binnenhalen dat hen op de laatste kompetitiedag de titel kan bezorgen. Scoorden: Van Nuffel 5, De Proft 3, P. De Smedt 2, Van Damme 2, Brouillard 4, Bas H.C. Lokeren - Mechelse: 16-25 Een sterk gehandicapte thuisploeg werd onmiddel lijk op een 0-6 achterstand geplaatst en na 20' telde Lokeren zelfs een 1-0 ach terstand! Met een 3-12 rust stand kon Lokeren zich uit eraard geen begoochelin gen meer maken. Tijdens de tweede helft zou de thuisploeg zich dan volle dig hervatten en langs Trienpont en Rombaut zei gelijke tred houden met c bezoekers. Scoorden: Triei pont 5, Rombaut 7, E Swaef 1, Heirman 2, L< naerts 1. S.K. Grembergen - H.C Leuven: 45-11 Een zeer zwak en onvolle dig H.C. Leuven werd on der de voet gelopen door een veel sterker Grember gen. Voor de Gremberge- naars heeft deze monster- score echter green direkt re sultaat meer gehad aange zien zij als derde laatste ge rangschikte toch degrade ren naar derde landelijke. Wimpel (De Decker), 3. Ru bens (De Turck), 4. Sabine (De Backer), 5. Chico (Ghij- sels). Draf 1,25 m: Petit-Boy (De Vadder, Haaltert), 2. Pincky (De Wulf), 3. Glory- Duck (De Wulf), 4. Ravioli (De Wulf), 5. Blacky (De Wulf) Vlucht 1,25 m: 1. Molly (De Corte, Oordegem), 2. Jem py (Peelman), 3. Twyfort (De Brouwer), 4. Boem (De Taeye), 5. Minouche (Débo). Draf 1,35 m: 1. Ilsa (Cie- ters, Appelterre), 2. Roque pine (Fonck), 3. Goni (Van Wassenhove), 4. Sloeber (Melckenbeeck), 5. Casdor (De Vriendt). Vlucht 1,35 m: 1. Nelly (Van Eeckhout, Oetingen), 2. Lionel (Waege), 3. Isolin de (De Brouwer), 4. Don Juan (De Brouwer), 5. Lo ver-Boy (Cooreman). Draf 1,45 m: 1. Bentho (Verhofstadt, Wetteren), 2. Dinamiet (Van Wassenho ve), 3. Profiel (De Man). Renpaarden (fond): 1. Nos tar II (De Cock, Adegem), 2. Gabar (Joos), 3. Ipsy (Joos), 4. Jacob-R (De Cort), 5. uit- gesloten. Zondag 26 april: Eke. Vrij dag 1 mei: Sint-Lievens- Houtem. Zondag 3 mei: Sint-Lievens-Houtem. Zon dag 10 mei: Lebbeke-Bug- genhout. (vdv) lopi Ve kregen vegen uit de pan toen we sugge- len dat Albert Cluytens naar Anderlecht kunnen verhuizen. Minder fel was het sst toen we aankondigden dat Ronny Mar de weg naar de Freethiel zou inslaan, tide «geruchten» werden intussen door de arde werkelijkheid bevestigd. Het loslaten nieuwszou de klubs schade kunnen tkkenen. Achter deze dooddoener zetten een vraagteken zo groot als de hoogste 'lenkrabber van New York. Gewoon omdat, 'al dan in de topsport, insiders zeer goed m waar Brammetje de mosterd haalt. De \uwtjes worden doorgefluisterd en zelfs wat zou moeten blijven, dringt zeer door ■n en ander bewijst dat zowel in het voetbal in de wielrennerij (waar even koortsachtig 1 ter de schermen aan transfertbedrijvig- J wordt gedaan) vals wordt gespeeld. Vele iden voor het officieel openklokken van xarkt, zijn de kontakten reeds gelegd en reeds overeenkomsten afgesloten. Het niet mogen, maar wie het niet doet is in de gekeken. Een rennerssponsor wil de beste xrknemers», een voetballclub eveneens, ofee 'Btgenoemde binnen, laatstgenoemde in dw) r vele gevallen buiten de financiële moge- lijkheden. Dit streven naar «versterking» en naar «de beste» te zijn, heeft een hoogst eigen aardige dimensie gegeven aan bepaalde sport disciplines. Daarenboven werpt het een schril licht op de mentaliteit van zowel de bedrijfsdi- rekties (want je mag grote klubs vergelijken met «fabrieken») als van de akteurs, die zich zelf (terecht) werknemers noemen en de hoog ste prijs willen voor hun prestaties. Vandaag rennen ze zich rot voor SV Alfa, morgen zetten ze zich totaal in voor KV Ypsylon, de bloedri- vaal van Alfa. Het speelse is uit het... spel verdwenen. Alleen de rinkelende kassa heeft enig belang. Het is niet allemaal de schuld van de klubbesturen: de fan wil «zijn» favorieten zien winnen. Wie in de gehefde kleuren op een terrein rondholt, heeft geen belang. Of een mooie show wordt gevoerd, evenmin: «de zij nen» moeten «vlaggen». Maar dan dienen jon gens aangetrokken die het «kunnen». Het is een vicieuze cirkel. Wat het nog met sport te maken heeft, wordt van langsom onduide lijker. Het geval Cluytens-Martens is geen unicum. Integendeel. Maar principieel is het fout. Hoe kun je een speler blijven motiveren, wanneer die reeds maanden weet dat hij aan het eind van een seizoen de biezen pakt? Niet omdat de klub dat zelf wil, maar omdat de «akteur», al dan niet met een karrevracht beloften van «anderen» als troeven in de mouw, ergens anders meer centen kan verdienen. Het is allemaal één grote kommercie gewor den. De voetbalfanaat neemt het erbij. En blijft komen. Vooral naar de stadions van klubs die met bankbriefjes naar vedetten wuiven. Dat Beveren Cluytens laat gaan, kan bij sommigen misschien sentimenten losweken. Die «sommi gen» zijn dan alleen de naleven die de mond vol hebben van «klubhefde». Dat klubliefde, zelfs in de laagste provinciale regionen, bijna onbestaande is, kan echter niemand ontken nen. Zowel het spelertje met beperkte moge lijkheden als de supervedette, wil bankjes in ruil voor zijn prestaties. Tenzij het gaat om een of ander vriendenploegje dat het alleen doet voor de pret. Zoals een hengelaar, een topbiljarter of een boogschutter. En dan nog. Intussen worden we schandelijk belogen over komen en gaan» in de klubs. Niemand weet iets: «Er staat nog niets op papier». Alsof vooraf niet alles bedisseld is. Als eens of morgen met open kaarten wordt gespeeld en de klubbazen zich niet langer omhullen met een waas van geheimzinnigheid, kunnen vele misverstanden uit de weg geruimd. Nu krij gen we de indruk dat de poort moet geforceerd naar de vergaderruimte van een geheime sek- tie die de goegemeente in het ootje wil nemen, doch die (als puntje bij paaltje komt) toch moet «bekennen». En al zal de wereld niet plots van noord naar zuid gaan draaien omdat wordt ontkend dat een of andere voetballer volgend seizoen elders in brooddienst gaat, toch heeft de sportmassa het recht de waarheid te kennen. Want het voortbestaan van de klubs en de boterham van de prof (of semi-prof of niet-amateur, hoe je het ook noemen wil) hangen af van de al dan niet fanate stadionbezoeker, die ten slotte toch zijn financieel deel inbrengt. Als die zich eens of later zo bekocht weet dat hij zijn vrije tijd en zijn lieve centen aan wat anders spendeert, zou het wel eens kunnen verkeerd gaan. Marcel Van Ha u wermeiren Weekeinde 2/3 mei Heren 2* Nationale Zat. 2/5 te 20 uur30 Flémalle - E.V. Aalst l' Landelijk Zat. 2/5 te 20.15 uur Ajax Lebbeke - Tongeren Zat 2/5 te 20.15 uur Sparta Aalst - Sasja 2 Zat. 2/5 te 20.15 uur Dendermonde - Rosis Aalst Vrijd. 1/5 te 20 uur Dendermonde - Zandvliet 2' Landelijke Zat. 2/5 te 20 uur S.K. Grembergen - Ap. Kortrijk Zond. 3/5 te 17.15 uur Jochewoa Aalst - H.C. Leuven Zat. 2/5 te 15.30 uur Buggenhout - Hakelo Zond. 3/5 te 18 uur Lokeren - Haachtse I* Nationale Zond. 3/5 te 16 uur Uilenspiegel - Avanti Femina I' Landelijke Zond. 3/5 te 15 uur Hechtel - R.B. Dendermonde Zond. 3/5 te 15 uur Aalst Sportief - Stelmar Dond. 30/4 te 20.30 uur Haachtse - Aalst Sportief 2.B Landelijke Zond. 3/5 te 15 uur Uilenspiegel 2 - Avanti Femina 2 Zond. 3/5 te 16 uur Olympia '80 - Vopsa 2 EVA Het wederoptreden van de Zeelse kapitein na de jaarwisseling i» voorzeker een grote stap geweest naar het behoud. Jaak Goossens was de uitputting nabij vermits de Eendrachtkapi- tein er verkouden bijhep en opnieuw sukkelde met rugpijnen. «Lede heeft vandaag het spel gemaakt maar wij wisten dat hun spitsen ruimte nodig hadden om gevaarlijk te zijn. Deze ruimte hebben wij hen niet gegund zodat enkel Bombeke zich gevaarlijk kon aanstellen met het hoofd, maar ook dit gevaar is uiteinde lijk beperkt gebleven.Wat de toekomst van de klub betrof had Goossens geen uitbundige vooruitzichten: «Wij hebben voor volgend sei zoen zeker een talentrijke middenvelder en een vaardige spits nodig, op deze basis is het onmogelijk verder te doen.

De Voorpost | 1981 | | pagina 29