tJ HEPEN BLOMMAERT WEERLEGT AANVAL ZIJN PERSONEELSBELEID CVP VERZET ZICH TEGEN AFDANKING VAN TIJDELIJK PERSONEEL s/EEDE NATIONALE RUILDAG SUKSES MEIMAAND... BL0EMENMAAND pt CVP was het nog erger M'n ienig Oilsjt Cll meh pikkels of 'T SOCIAAL AJUINTJE ot verwijt de ketel dat hij zwart ziet. Dat is tde slotkonklusie die men zou kunnen trekken i perskonferentie die schepen van personeel i], sn Blommaert afgelopen maandag gaf als reak- /rede i de aanvallen vanuit de CVP oppositie op zijn 0 uui, Dnaat n.m.i bekend noemde de gezet werden. De huidige ter a itie het Aalsterse burgemeester - toen op- ran d neelsbeleid op een positielid D'haeseleer ld moment een la- hield in dit jaar hierover rltuuien een karnaval, trouwens een interpella- rtinus d Aalst werd hierbij tie. Hierin kloeg hij de Is een familiebe- willekeurige afdankingen ^iaa enoemd. Naar aan- aan. Het ging daarbij om Va!lc van het recente broodroof en politieke van 19 tijdelijken, willekeur, indden deze aan- Hiermee wenste de huidi ge schepen van perso neel meteen te bewijzen dat dergelijke ontslagen niet enig in de annalen zijn, en dat wat de oppo- krijgen op een volgende perskonferentie van de CVP», aldus Antoon Blommaert verder. «Is het soms de schepen van personeel die zich moet schamen omdat zijn broer als magazijnier aan de stad werkt?» zo vroeg hij zich nog af. «Zijn an der broer is ondervoorzit ter van de CVP.» Hij be sloot meteen met de woorden dat beter beleid wint, en dat hij van zijn illustere voorgangers geen lessen te ontvangen had. «Hun hoop is gericht óp de toekomst en zij wen sen het verleden zo snel mogelijk te vergeten.» Hij vond dan ook dat de CVP-raadsleden in de ge meenteraad als wolven in schapen getooid wa ren. «Dat noem ik karna val» zo vervolgde hij nog steeds, er aan toevoe gend dat hij naar verkle den op de gemeenteraad niet komt kijken. Meteen had hij ook zijn verklaring gegeven voor het feit dat hij zoveel afwezig is op de raadszittingen of zo veel malen de zaal ver laat gedurende de de batten. VEHE lieve °Pn'euw 'n a'le he- miek r 1 Cei itwoord hierop stel- 114 tc ïhepen Blommaert rst dat het samen- Isters i van de jury voor sitie nu zegt reeds 22 jaar i. Ra lepenkollege op dit geleden gezegd werd. lik een ernstige Hierbij herinnerde hij ntooijwas die met de eraan dat het de bedoe- 5cxed< e zorg werd voor- ling is om vakante betrek- u'Dit zou trouwens kingen te begeven. De 8 uu ren volgens het ad- huidige tijdelijken wer- ratief statuut. Vroe- den trouwens niet afge- j i klein-Aalst en in dankt in 1977, juist na de elgemeente Moor- fusie, maar werden nog 4 Dggëil')eLirde dit volgens jaar langer in dienst ge- vorei P dezelfde manier, houden. Anderzijds wer- straafle hand van een den zij ontslagen volgens reeks konkrete fei- het arbeidsrecht met op- t de jaren 1975, zegtermijn en niet vol- in 1974 toonde hij gens het administratief it de examenjury recht. In 1959 was de op- r vooral bestond zegging nog van van- lepenen en perso- daag op morgen, lilere iden van de stad Daarbij wordt hen de Den elf. kans gegeven om met srepl is schepen Blom- een examen in vast ver- de zat hem het ver- band te worden e pos)u zowel in de jury- benoemd. zelf, hun aantal, «Hoe verpolitiekt onze gaa nnis van de mate- administratie is vraagt U met hun zelfstandige best aan de dame van ht die zij meekrij- oud-schepen Van Der Ve- ing. (Dok hier gaf hij ken of aan mevrouw van te voorbeelden. oud-burgemeester Uyt- le oppositie is in tersprot van de deelge- d der blinden één- meénte Moorsel» aldus oning: aldus de schepen Blommaert. En ommaert. hij vervolgde: «Zij zijn tijdelijken betreft best geplaatst om over (slagen werden, re- politieke benoemingen te je de schepen naar spreken». Ook verwees jlen van het Sche- hij naar de broer van de met ege van 1959 toen stadssekretaris de heer delijken in diens, Willems, fraktieleider van istedis wat niét vast kon de CVP. je and worden, on- «Wilt U nog namen en lijk aan de deur adressen, dan kan U die iscip Op de jongste gemeenteraad werd in geheime zit ting nogmaals een agendapunt ingeschrevén waar bij 11 plaatsen van opsteller (waarvan 1 voor de politie) en 17 van klerk-typist (waarvan 2 voor de brandweer en 4 voor de politie) openverklaard werden. akwt jen hem r» n k, me :hes lildei n B< en Air. pent len, aar >9 hejoi een tast vele ilaai Tegen de plaatsing van dit punt protesteerde raadslid Raymond Uyt- tersprot namens de gan se CVP-fraktie omdat hij van oordeel was dat er geen enkele reden toe was om het punt in ge heime zitting te be spreken. Volgens hem was dit een bewijs dat de meerder heid met haar perso neelsbeleid niet in de openbaarheid durfde ko men. Dat dit beleid als een «persoonsgebonden materie» beschouwd werd, kon de CVP niet aanvaarden en daarom werd dan ook de stem ming over dit punt ge vraagd. Waarnemend burge meester Eddy Monsieur wees erop dat het een traditie was dat dergelij ke materie in geheime zit ting besproken werd, en hoewel de heer Uytter- sprot ook bleef aandrin gen de meerderheid volgde hem en zijn partij niet. In de geheime zitting zelf kwam de heer Uytter- sprot uitgebreid op het agendapunt terug, en zoals steeds zorgde hij. ervoor dat de pers kopij kreeg van zijn voorgele zen tekst. Daarin werd o.m. gewezen dat Aalst «een unieke» stad was, ook in negatieve zin. «Wat hier gebeurt grenst aan het ongelofelijke, kent blijkbaar geen pre cedent in gans België en zal in de annalen van de stad bekend staan als een voorbeeld van politieke willekeur en fanatieke machtwellust» aldus de heer Uyttersprot. Hierbij ging hij uitgebreid in op de afdanking van 19 tijde lijke personeelsleden, waarover de CVP enkele tijd voorheen een pers konferentie gegeven had, en waarvan wij uitge breid een verslag in dit weekblad gaven. Van de ze 19 waren er 13 reeds aangesteld voor de fusie. Volgens de spreker hiel den de afdankingen de aanwerving in van ande re personeelsleden, die opnieuw een periode van initiatie nodig hadden. De CVP geloofde niet in de goodwill van het be stuur ondanks de brieven met de wens tot sukses vanwege de Burge meester. Volgens de oppositie woordvoerder gaf het stadsbestuur de voorkeur aan familieleden, vrien den en kennissen i.p.v. personeelsleden aan te werven die reeds enkele maanden in dienst zijn. Hij noemde het wraak roepend dat bedienden, die de voorwaarden tot definitieve benoeming vervulden, in hun recht matige belangen ge schaad werden alleen omdat zij geen «slaafse onderdanen wensen te zijn van bepaalde groe pen of schepenen». Hun vooropzeg kwam daarbij nog zonder enige verwittiging of kontakt vanwege het bestuur. De ze handelwijze zag hij in schrillé tegenstelling rhet de voorkeurbehandeling van BTK'ers, tewerkges telde werklozen, enz. die door schepen Hooghuys uitvoerig zouden inge licht geweest zijn met be trekking tot de getroffen maatregelen. De PVV hield een gelijkaardige vergadering in haar par tijlokalen. Diegenen die getroffen werden met ontslag nemen dergelijke behandeling niet. «Dergelijke zaken getui gen niet van objektiviteit van dit kollege» aldus Raymond Uyttersprot. Hij vond het eerder een be wijs van sektair perso neelsbeleid. De vakant- verklaring van de betrek kingen was voor de CVP slechts aanvaardbaar als de beslissing houdende opzeg van voormelde beambten ingetrokken werd. Zoniet zou zijn fraktie zich onthouden, wat uiteinde lijk ook blijkt gebeurd te zijn. VEHE ïkt merkwaardig, maar het is niet zo; steeds ïensen worden verzamelaar en houden ervan I Ve n verzamelingen naar buiten te komen. Daar- /Vautigen ze voldoende gelegenheid, want door ns landje worden wel wekelijks verscheidene )uw\fzen georganiseerd. Verleden weekend ech- gjgde het Stadsbestuur in samenwerking met delijk komitee voor vrijetijdsbesteding voor i hoger niveau, een nationale ruildag en dit tweede keer. lejieuw een sukses, zelfs nog groter dan verle- itfsschien volgend jaar een internationale ruil- iten we maar duimen want Aalst en zijn en k* stadskas varen er wel bij. heerste een ge- zamelingen uit te stellen, drukte; vanaf 10 Er werden 320 meter (aan lomden een hon- 100 fr. per meter) ter be- verzamelaars - schikking gesteld en deze Bkelijk van buiten werden dan ook snel in- n de Keizershallen genomen, zodat men 'tyegonnen kun ver- heel wat mensen moest naar huis sturen wegens gebrek aan tafels. Het bezoekersaantal zou de 2000 overschreden hebbën, aldus het stede lijk komitee voor vrije tijdsbesteding. Er heerste een fijne en ontspannen sfeer, er werd druk ge praat en over en weer gelopen want het was be slist de moeite waard. Een over aanbod aan postzegels, sigarenban- den, oude munten, strip verhalen, grammofoon platen, stickers, posten prentkaarten, speelkaar ten, medailles, schelpen en je kan nog gemakkelijk het lijstje aanvullen. Op de lange rijen tafels kon epen Monsieur kwam een kijkje nemen. (KDC) niet zeggen dat er geen keuze was. (KDC) Wie is er goedkoopst? (KDC) je gerust 'n tijdje zoet zijn, want wie houdt er niet van de wereld uit de jaren 1900 over te doen via een reeks heerlijke prentkaarten. Grootmoe ders kregen er de tranen van de ogen en kinderen konden hun ogen niet geloven. Ook de stickerverzame laar had zijn handen vol; vooral jonge mensen voelen zich aangetrokken tot deze stukjes fel glan zende kartonnetjes. Tuurlijk eiste de postze gel het leeuwenaandeel van de 320 meter voor zich op en terecht. Nog steeds oefent hij een bij zondere aantrekkings kracht uit op heel wat mensen; een reeks waar mee beslist een deel van de grote keizershallen kan behangen, in de meest verscheiden kleu ren en in de meest onmo gelijke vormen en nog meer onderwerpen. Toch valt het op dat voor al de kaarten (zowel post als speelkaarten) de doorsnee-bezoeker aan spreken. Daarom werd ook ter gelegenheid van deze 2e nationale ruildag twee postkaarten uitge geven, een met de af beelding van de kerk van Baardegem, van de hand van Jos De Bie, die dit jaar spijtig genoeg over leed op 81-jarige leeftijd (11.10.1900-27.1.1981) en een andere met de af beelding van «Backens Kapel», die staat in de Spruithoekstraat te Baar degem, eveneens van de hand van de Baardegem- se kunstenaar Jos De Bie. Een praatje met enkele verzamelaars leerde ons dat deze ruildag beter ge slaagd was dan de eerste en heel wat beter dan die in de Zonnestraat, toch waren er enkele klachten: een gebrek aan ruimte, maar vooral te smalle ta fels (ampef 50 cm breed) en een onvoldoende be lichting. Ook was de ta- felrij lang en helemaal niet onderbroken, wat het de verzamelaars niet gemakkelijk maakte. Het Stedelijk Comité voor Vrijetijdsbesteding was hiermee volkomen ak koord maar legde de schuld op de schouders van de Stad, dat zeer gie rig was met hulp. Geluk kig konden we tafels van een brouwerij gebruiken of onze ruildag viel... op de grond. Toch beschouwden ze het geheel als een suk ses; Aalst bleef eerder ongeïnteresseerd (we gens het slechte weer en een overvol weekend met de meest uiteenlo pende en interessante ak- tiviteiten?!) maar toch veel landgenoten vonden het de moeite waard. Verder betreurden ze het gebrek aan stadsperso- neel en de geringe mede werking van de vereni gingen. Toch zal men vol gende maal nog uitbrei den (500 m tafels). Ons viel het vooral op dat het geheel een (te) groot kommercieel tintje droeg; van ruilen was nauwelijks sprake, want de bankbiljetten (zelfs en kele grote) verhuisden van de ene geldbeugel naar de andere. Of dit voor 'n prikje was, weten we echter niet. Ook scheen de plaats op de bijna eindeloze tafelrij van belang, evenals de belichting. Voor een leek van geen belang, maar uiterst belangrijk voor de verkopers. Een verzame laar in postzegels ver klapte ons dat dit wel ve le duizenden kan schelen op een «ruilbeurs» ruilen, kom nou... MENNE STOFFELLER stoo schoein! Heila, heila, ni lachen hein. Want 'n wedje gajjer allicht ni wa da ne stoffelier es? Ja, 'k kost 't al peizen, want 't 'n zèn der ni veil nimier die da nog weiten. Of die da kennen. Want stoffeliers da zen blommenen die in moyne jongen toyd oeveraal te vinnen woren in d'hofkes of teigen de geivels van d'hooizen. En as ge nie 'n wetj hoe da ne stoffelier der ooit ziet: awei, gTietj dor twie koleiren in, mor die 'n schillen ni veil va makanderen. GTietj er die mier brooin zen as geel en g'hetj er die mier geel zen as brooin. Mor die twie koleiren zitten der in alle geval in. En da werd azoei nen halve meiter tot tsesteg santemeiters hoeig. En wa da nog mier es: da rikt goed. 'n Vraogt meh na ni hoe dat den naom es die ze dor in 't Latoyn on geiven, Tc hem naa gien goeste ver dor gon nor te zoeken. En doboy, ne stoffelier es ne stoffelier en domei amen en ooit. En 'k ben gralèk kontent da 'k dor van de joor nog ne kier oongerokt ben. En 'k zal hem swoinjeiren omdat 'n toch ni zpl kapot goon Want alle kier as ek hem zing stoon peis ek verom op mén kinjerjoren... Binsjt da ze naa toch beizeg zèn meh lanst hier of lanst door blommekes te zetten in ons stad, om dor 'n betjen mier koleir en met'nie- nen 'n betje mier groeng te bringen, worom 'n zette ze ni eh wa stoffeliere alhier of adoor? 't Er zen azoei nog van die blommekes zee, die ze vroeger «eiremmensjeblommenen» noemden mor die ge naa om zu te zeggen nimmer 'n ziet. Bring ze verom hein! Wajjer kennen der allien mor allemol nog iet ba winnen. En oeik in dezèlde zjaar: lanst alle kanten richte ze naa wandelingen in ver nor de plan ten en de blommekes gon te zing. Mor 'n es da na ni eirg dagge doveir vantoyd zu veir moetj goon? 'n Krooidewandelink lansthier en lanst- door... mor worom ni ba ons? Worom ni lanst de bontjes diemen allemol zu goe kennen? Awei jong... omdat er door niet nimmer 'n kaan groeien! Omda ze dad allemol nor de sis gespitj hemmen. En domei kom ek verom op 't gein da'k hier verleide weik oeik gezeid hem en da mag ni. Want 'k ben verondersteldj van alle weiken iet nief te kommen afblieven. En 'k hoeir dor van de weik afroepen dad aal de mensjen die op minder as 't vieteg kilomei- ter van 'n atoemsantral woeine, heren elletrik on verminderde proys kroygen. Mor dad 'n was hier ni zee. Da was in Frankerèk. Mor ze'n spraoken tèn ni van ons mensjen die oeik in dennen anvirong woeinen, mor oever de grensj... Dedie 'n tellen ni mei. Mor alles ba alles zitte ze toch oeik onder de «roeik» van die atoemsantrals. Meh eiveveil gevoor as d'ander. Want as 't er door ne kier iet zal misloeipen... Zie wa dat er gebeird es in Sjampoenen! En tèn zegge ze dagge mier vis moetj eiten... Lupt ne kier nor... sjampoenen hé! Ge meigt er ni goed op peizen. En dorom wil ek ajjer agaa iet anders vertellen. Oever den dienen die verleide vroydag ne kier eh pintjen go pakken was. En van ien kwampen der twie. En tèn kwampen ne kamerood teigen en nog ienen. En noding... jaja, 't ien brocht 't ander mei. En 't was in de ghiel klein irkes dat er hè op peisden van toch mor ne kier nor hoois te goon. En ge moet hem zing zoylen hemmen, 's oyn d'hooizen. Teigen de mier. Op ne zeikere moment kwampen on de nieve keirk en door klepten ze zjust d'ieste més oepen. En schoeven der ienegte mensjen den ingank binnen. «Amaai, zoy die zwalpoy, hier zen ze nog op!». En hè zaldjegen mei binnen. lest ne roefel in de stoelkes en tèn van pileer tot pileer, stapken vèr stapken, no vaveiren. Tot as 'n op ne gegeive moment geer vanachter de deir van 't sakrestoy ziet oepegoon. En door kwamp ne krejool ooit. Meh zé lank wit klied oon en zè wieroeikvat meh geroefel en gerammel meh die keitinkskes... Da zwalpoy stoot dor van oon de léste pileer nor te zing, meh lodderoei- gen, slikt ne kier en roept: «Hei... madam... a sakosj stoot in brand! En as ge meh teis ne kier rèzzekes kenne grimmelen hetj, tèn ben ek al kontent. Mor tèn zol ek ajjer toch vraogen: astablieft, as ge oeik ne kier iet wetj womei dammen ne kier zolle kennengrimmelen of, nog beiter, ne kier lachen astablieft zeg-ek, lotj meh da weiten. Want in den toyd diemen den dag va vandaog meimaoken kenne meh da goed ge- brooiken. Want 'k peis dammen anders ni veil reiden hemmen ver te lachen. Veir van door. Ni allien in ons Olsjt, ni allien in ons land, mor nondedomme oever ghiel onze wereld es 't spel nor.ja, ge wetj wel wa da Tc lifst zol zeggen mor wa da 'k nie 'n mag zeggen van de goei manieren en van de redakse. Die tissen hoks- ken gezeid, toch oeik ni attoyd zekken goei manieren heit. Mor lotj da tissen ons blei ven! DOLF Werkgroep Gudrun nodigt iedereen vriendelijk uit in het «Hof ten Dale», Kerkveldstraat 31, Mere^op haar bloemententoonstel ling ter gelegenheid van de kommunie en Moederdag. Allerhande bloemensoorten en planten zijn te bezichti gen en te verkrijgen. Open: vrijdag 1 mei van 10 tot 12 u en van 15 tot 20 u; zaterdag 2 mei van 15 tot 20 u; zondag 3 mei van 10 tot 12 u en van 15 tot 20 u. Deze werkgroep heeft voor elke dame een kleine en vriendelijke attentie. Tuurlijk is iedereen hartelijk welkom! Dus (jdb) Parochiefeesten Op vrijdag 8, zaterdag 9 en zondag 10 mei, parochiefeesten van St. Martinus in de St. Martinuskring, Korte Zoutstraat. Reis Door het Davidsfonds Aalst-Mijlbeek wordt op 1, 2 en 3 mei een 3-daagse reis georganiseerd naar het Eiffelgebergte en de Moezelvallei. Prijs 3.850 fr. Inlichtingen en inschrijving bij W. Beerten, Groenstraat, tel. 21.09.09. (vdj)i

De Voorpost | 1981 | | pagina 3