'ERSCOMMUNIKEE KAISERLYCKE SOEVEREINE CAEMERE DER DRAECKENIEREN TOT AELST: 1981 ALSTERS COLLEGE TREKT ,l/VEATSHIRT-«UNIFORM» AAN Rodekruisveertiendaagse -Afdeling Aalst - MEIBOOM GEPLANT AAN DE KLUIS MT ER TE AALST EEN ORGANGCAMPING? Werkgroep opgericht in Stadsschool nr. 1 VRIENDEN VAN SINT-JOBS- NODIGEN UIT KAPFT pireert afgeschreven schoolkleding ik die van de toekomst? De Voorpost - 1.5.1981 - 5 tie. Hoe, ;v' ;rse reidi speciale prijs voor de origineelste niet- (schreven karnavalgroep in de karnaval- »et 1981 werddoor de Kaiserlycke Soevereine «mere Der Draeckenieren Tot Aelst toege- nd aan de groep met als uitbeelding: «de us te Aalst». 1 is een geldprijs ten bedrage van 3.000 fr. rieduizend) die door de Opperdraak aan de nnaars zal worden overhandigd op de Dag r Draeckenieren, zaterdag 2 mei, tijdens een rte akademische zitting ten lokale 't Landhuis Brberg), Grote Markt, achter 't Belfort, alwaar nrt™ 1 Ho' der Draeckenieren gevestigd is. (aan- we ig om 17.30 uur). g. t de Draeckenieren slechts nu, na Pasen, te uitslag bekend maken, zodat het meer dan gen na karnaval zijn, komt door het feit thet dit jaar geen gemakkelijke karwei was wegens het groot aantal niet-ingeschreven kar- navalgroepen in de Aalsterse stoet. Er werd dan ook meer dan één zitting aan gewijd, vooraleer de witte rookpluim door de schoorsteen werd gejaagd en de Paus verkozen werd. Anderzijds is het wel interessant deze uitslag slechts nu bekend te maken, na de karnavalpe- riode, zodat er gedurende het jaar ook nog eens over karnaval wordt gesproken, wat volgens de Draeckenieren veel te weinig gebeurt! Vermelden wij nog dat de Draeckenieren, tij dens hun dag ook de spreekwoordelijke voeten onder tafel steken op het jaarlijks banket. Na verleden jaar als eregenodigde een echte minis ter aan de haak te hebben geslagen (ons aller Mark Galle) is het dit jaar Hoofdcommissaris R. Cottyn die deze eer te beurt valt. pen op de collegejeugd h rj,d' h"« Slotcollege 'B Aa,„ onvei- ro^a'ant ."rekken dl'e dC °nderbre" henl maakt door kereltjes in bordeaux of blauw alleen in de winterperio- Met deze problemen heb rnz... i met eenzelfde letterteken op de borst. Op de mogen vervangen ben nog tal valT andere if van de leerlingenraad worden deze truien worden door een donker- scholen te kampen daar a in de human,ore-afdeling te koop aangebo- bruine broek. De goede de kleding van vele scho Igen zeer voordelige pr.js. Meteen neemt men relaties tussen deze twee Neren e wensen over- deze school, gewild of ongewild, een optie op scholen onderling zou- lat wensen over lauw schooluniform. den daar wel voor iets kunnen tussenzitten... Misschien kan dit ook als voorbeeld dienen voor aanleiding hier niet de eerste stap is Bepaald nieuw is wel de die instellingen? (vdj) naar 0 het jubileumjaar gezet naar een nieuw vrijheid die de leerlingen besloten sweat- schooluniform. De tradi- wordt gegeven om zich vrij te koop aan te tionele blauwe blazer zo'n kleinood aan te b J mat een em- ™t embleem, blauwe schaffen, doch het groot 0 lekening er op. broek combinatie werd er succes haft deze vrijheid lit laatste schreef immers in 1973 naar de bijna volledig op, omdat -en, het goed flo- annalen verwezen. De de meesten zich onder maandelijkse dru* dl® van de ouders druk van de massa mo. kon enb'ad van de hu- u!t9|n9 wa® "ier ®r reel verplicht voelen ook a. een prijskamp niet vreemd aan. Sinds de sweatshirt te kopen, eruit kwamen in een Paar Jaaf echter vra- Qok de eerder lage ver fje als beste ont- 9®n bepaalde ouders koopprijs werkt zoiets in s te voorschijn: 1. steeds uitdrukkelijker om de hand Ktthijs 5 LAT-WIS, een ietwat «deftiger» 0f de leerlingen hierdoor out Van Berkel 4 schoolkledij. njet worden belemmerd 3. Stefaan De Deze sweatshirts zou de- in hun vrijheid en dan 1 LAT A. Het ze ouders wel voor een vooral in het scheppen tul ontworpen em- dee' kunnen bevredigen, van een eigen smaak laat werd dan ook uit- doch het kan in vraag ge- men beter aan bevoegde n om de college- steld of het niet de eerste «personen over en dat het te sieren. slap is naar een volledig een goed middel is om irkoop van deze schooluniform, wat o.a. de verloedering in de kle- ïirts kende zulk bij de Dames Van Maria derdracht van de scholie- weldig succes dat r)°9 steeds een verplich- ren tegen te gaan wordt ig kon oprijzen of tm9 "s. In deze instelling afdoende bewezen door worden de jonge dames een vluchtige blik te wer- Al meer dan een eeuw beschermt en helpt het Rode bloed te fabriceren. Het een schare vrijwillige be- Kruis mensen in nood. Wanneer ergens op de wereld stijgend aantal verkeers- deelsters die per jaar een streek werd geteisterd door gewapende conflic- ongevallen en de vooruit- meer 600.000 boeken ten of natuurrampen, zet het Rode Kruis zich in om 9an9 van de geneeskun- bijstand te verlenen aan de slachtoffers. Op die de doen de vraag naar manier kan het hulp bieden aan honderdduizenden bloed steeds stijgen. Dit vzucu,.u..c.uii- hulpbehoevenden. betekent dat het Rode ö^voéd'i'ng ontwerpt"'re- Om dat te kunnen blijven realiseren heeft het Rode Kruis elk jaar nieuwe gelmatig nieuwe acties Kruis steun nodig, uw steun en die komt kunt u hen bloedgevers moet wer- geven, zowel moreel als financieel in de nu al ven- traditioneel geworden Rodekruisveertiendaagse (24 Ongevallen op het werk april - 10 mei). of verkeersongevallen kunnen dikwijls een do- Het thema «Geen Rood Inderdaad, niet minder delijke afloop, gewoon Kruis zonder jou» is een dan 530 Zuid-Oost-Aziati- omdat de getuigen van oproep tot alle inwoners sche vluchtelingen wer- bet ongeval de eenvoudi- van ons land om zich den in ons land door de 9e 'eyensreddende geba- meer dan ooit achter het plaatselijke rodekruisaf- ren n'et beheersen. Rode Kruis te scharen, delingen onthaald, terwijl ,Het Ro.de Kruis spant zich bijgedragen tot de verbe- Meer dan ooit, omdat het 17 landgenoten in Thaï- 'nom m alle gemeenten tering van de levensgé- Rode Kruis, zowel in de land voor het Rode Kruis kursussen van eerste W00nten. De Veertien wereld als in ons land, werkten. h.u'P b,J ongevallen in te daagse van het Rode steeds zwaardere verant- Tonnen klederen, ge- "enten, teneinde de be- Kruis dje plaats heeft van woordelijkheden dient op neesmiddelen en tenten polking vertrouwd te ma- 24 april tot 10 mei is een te nemen. Om zich hier- werden naar Algerië ge- *en mat. eenvoudige ge- fondsenwervingscam- van te vergewissen, in- stuurd terwijl de hulp van Paren die mensenlevens -<Jien dit nog nodig blijkt, het Belgische Rode Kruis kunnen redden, volstaat het zich de grote aan Italië 12 miljoen be- Welfaredienst van het natuurrampen, oorlogen, droeg. In Rwanda richtte R°de Kruis verschaft aan opstanden en revoluties het Belgische Rode Kruis 2'®ken, gehandicapten, te herinneren die het in- een weeshuis op en staat en al'6enstaanden zinvol- ternationale Rode Kruis er nog steeds in voor de ontspanning door be- tot een massale en voort- organisatie van de bloed- ^gbeidsactivering. durende inspanning transfusie in gans het Technische hulpmidde- noopten. De Zuid-Oost- land. Ien' door het Rode Kruis Aziatische vluchtelingen, In Vlaanderen gebeurt de ontworpen laten gehan de hongersnood in de dienstverlening van het diepten en bejaardentoe 0 van Hoorn van Afrika, de Rode Kruis hoofdzakelijk hu" bewegingsvrijheid te zelfklevers verzorgd op aardbevingen van El As- langs 300 plaatselijke af- behouden en zichzelf te ^e markt, aan stations, nam in Algerië en van de delingen om. behelpen. Mezzogiorno in Zuid-lta- ledereen kent de bloed- Langs 300 plaatselijke af- lië liggen vers in het ge- transfusiedienst die elk delingen om stelt deze heugen. jaar meer dan 500.000 dienst een uitgebreid Het Belgische Rode Kruis bloedafnamen doet en 9ai71ma van sanitaire ma- heeft, als één van de 140 die onmisbaar is voor de t®rialen zoals krukken, nationale rodekruisvere- geneeskunde. Inderdaad, ziekenbedden, enz... ter nigingen zijn steentje bij- men is er nog steeds niet beschikking van de be- gedragen. in geslaagd kunstmatig volking. Het Jeugd Rode Kruis is en uren van opbeuring bij de zieken brengt. De dienst Gezondheids ter bevordering van de gezondheid en kan hier bij rekenen op de aktieve medewerking vanhet me rendeel der scholen. De algemene hygiëne, de tandverzorging, de voor koming van ongevallen en de anti-rookcampagne hebben in het onderwijs pagne, doch ook een ge legenheid om het Rode Kruis beter te leren ken nen en om steun te verle nen aan deze universele instelling die in Vlaande ren dag en nacht paraat staat om de bevolking bij te staan. Daarvoor wordt door de hulpdienst de traditione le jaarlijkse verkoop van rder it eer de r hu ni rteg fgel een jeugddienst die door spel, opleiding en vor ming de rodekruisge- dachte bij jongeren ver spreidt door te werken rond eerste hulp bij on gevallen, sociale aktivi- teiten, internationale ver standhouding en vredes- opvoeding. De dienst Ziekenhuisbi bliotheken vangt de af wezigheid van bibliothe ken op en beschikt over klinieken, voetbalterrei nen en kerken alsook van huis tot huis. Er heeft ook een uitrei king van de brevetten plaats aan de personen die de kursus EHBO met vrucht hebben gevolgd en dit in de trouwzaal van het stadhuis op vrijdag 8 mei te 20 u. Het Rode Kruis neemt te vens deel aan de «Top dag» op 16 mei met een tentoonstelling. Voor al deze activiteiten nodigt het Rode Kruis - afdeling Aalst u hartelijk uit mee te doen. Het Rode Kruis heeft u nodig!! (vkj) el bij de promotiestand van de Dienst voor ie van de stad Aalst ter gelegenheid van het qiontakt 1980 een aantal Aalstenaars erin slaag- Erg, rwonderd te zijn dat Aalst dergelijke dienst lij 5 heeft deze wel reeds zijn sporen verdiend. inder dan 10.000 ïdgische folders lie- e.m.a. werd andermaal olgi '80 van de persen, geopteerd voor een door- Jieu itie werd bezorgd 9an9k3mping, dit even- 6, Neen aan tal van eens °P vraag van de loten, maar ook Jeugdraad. Mogelijke in- litenlanders. Arti- Panting aan de Osbroek, werden gepubli- het Domein De Vis of de er werd meege- Zandberg. De Osbroek, het Festival profiterend van de be- eenêaanderen en aan staande sanitaire infra- ;siei itoonstelling 500 struktuur en gelegen in 1 vai .-Martinuskerk en een zone voor passieve d toeristisch bureau rekreatie, ware wellicht Gebiedshuisje best. Momenteel is er tijdens de va- echter, althans voorlopig, laanden ruim 9een P,aats want er zijn szoekers. twee supplementaire kampeerders voetbalterreinen bezaaid, moet verder afwij- Kwestie van het wegwijs ir Denderhoutem, maken van toeristen in Munkzwalm ons ,ocb n'et vlotte noch Niettegenstaande de druilerige regen werd de wan deltocht van de Affligemse VTB-afdeling naar de Kluis een sukses. De Kluizenkopel (KDC) makkelijke stad wordt ge vraagd een stadsplan met aanduiding van de parkeergelegenheden en de bezienswaardigheden aan te brengen bij de par keerautomaten van de Pontstraatparking en Esplanade. Verder wil men nieuwe zichtkaarten in kleur, zelfklevers en dia's laten maken alsook plastiek zakjes om al die fraaie dokumentatie in weg te bergen. In samen werking met de Akade- mie voor Schone Kun sten staat verder een stadsgids op het getouw. Het wordt een merkwaar dige brochure. De dienst laboreert verder aan een folder met typische streekgerechten. -sen "s het bekijken van oude foto's. (KDC) Hadden weliswaar een aantal leden er de voor keur aan gegeven, we gens de onophoudende regenval, rechtstreeks naar de Kluis te vertrek ken, een veertigtal moe digen trotseerden de na tuurelementen. Met bij de start doedel zakspeler Willy De Lom- baerde die later zou over schakelen op akkordeon kwam men zaterdaga vond, de meiboom dra gend, via de Affligem- dreef en de «Snas» langs de Kluizenbaan aan het oude kleinood op d.e grens van Hekelgem en Erembodegem. Nadat eerst in de kapel zelf een paar aangepaste liederen hadden weerklonken werd de meiboom geplant waar bij liederen als «De mei plezant» en «De winter is vergangen» wei een enigszins sarkastische ondertoon hadden. In de feesttent, afgeladen vol, speelde de Katholie ke Gilde onder leiding van Henri De Vis een aan gepast programma. Ook speelman Lode Far- deau, zo vaak aktief reeds op allerlei volkszang- en - dansprestaties maalde er het hele repertorium Vlaamse stap- en meilie deren door; afgewisseld met enkele schlagers uit de tijd van toen. Daar de aanwezigen een liede- renkrant kregen van de hand van Laurens Van der Schueren werd uit volle borst meegezongen door een enthousiast pu bliek. Ook op aanvraag werd het repertorium naar keuze aangepast. Muzikanten spelen graag en wat gebeuren moest gebeurde. Enkele muzi kanten van de Gilde ver broederden met de «speelman» en alle mu- ziektechnische proble men qua samenspel overwinnend brachten ze het tot een goed einde. De sfeer was in de tent zo goed dat het vertrekuur voor de romantische tocht met fakkels en lan taarns eerst een halfuur later werd aangevat. Na enige tribulaties met al dan niet willende bran den toortsen en na de hulp van ietwat meer mo dern materiaal werd via bosjes en wegeltjes de terugweg naar Affligem ingeslagen. Romantisch tot en met. De Sint-Jobskapel heeft gedurende vele jaren een stil bestaan gekend. Nu wordt ze weer een levendige en sfeervolle ruimte voor een concert dat plaats zal hebben op zaterdag 9 mei te 20 uur. Die avond wordt muziek uitgevoerd van Morley, Van Eyck, Hotteterre, Teleman e.a. door twee jonge, zeer begaafde en geestdriftige musici: Marcel Ketels en Patrick Laureys. Marcel Ketels is thans professor blokfluit aan het Koninklijk Muziekconservatorium te Gent en is ook nog lid van twee ensembles voor oude muziek: «Pandora» en «Les Ennemis Confus» die we al konden beluisteren in de kapel van het Oud-Hospitaal. Ook Patrick Laureys, leraar blokfluit aan onze stedelijke muziekacademie is lid van dit laatste gezelschap dat in 1978 laureaat werd in de internationale wedstrijd van de Musica Antiqua-week van het Festival van Vlaanderen te Brugge en einde mei de tweede prijs behaalde op de internationale wedstrijd voor ensembles in St.-Hubert. Ze bespelen sopraanblokfluiten van Rolf Wes tenberg uit 1977 naar Praetorius 1619, altblok fluiten van Andreas Glatt uit 1975 en 1977 naar T. Stanesby circa 1700, en van D. A. Bariaux - Sturbois naar I.H. Rottenburgh circa 1700, en tenorblokfluiten van Rolf Westenberg uit 1977 eveneens naar Praetorius 1619. De toegansprijs voor dit recital bedraagt 100 fr. en kaarten zijn te bekomen bij: de heer Janssens, Sint-Jobstraat 67 de heer De Loose, Sint-Jobstraat 290 de heer Spaenhoven, Sint-Jobstraat 219 en aan de ingang van de kapel. W.D.B. Na het geslaagd dansfeest van het Stedelijk Onder wijsinstituut nr. 1 verleden zaterdag in zaal «de Koornbloem» waar «The Family Band» zorgde voor de animatie is er op zaterdag 9 mei in zaal «Buxy» de Gezellige Dansavond van de wijkafdeling Ediks- velde-Nieuwerkerken Met discobar. Enkele weken terug kwa- van de kinderen en van men een 50-tal enthou- het voortbestaan van de siaste ouders van Ediks- school, velde met de leerkrach- Teneinde het aantal ge- ten samen waarbij werd dane voorstellen te on- aangedrongen op een derzoeken en hun uit- nog nauwere samenwer- voerbaarheid af te wegen king. Dit in het belang werd een Werkgroep op gericht, werkgroep die reeds een week daarna op demokratische wijze en bovendien met unani miteit volgend bestuur koos: Voorzitter Roger Fermon, ondervoorzitters Dora Kennis en Romain Van Vaerenbergh, sekretaris William Van Keymolen, penningmeester Jean- Pierre De Saedeleer en feestleider Benny Van Vaerenbergh. Verdere bestuursleden zijn Frans Van Lierde, Prosper De Saedeleer, mr. en mw. Callebaut- Clerick, mr, en mw. Pro- vost-Roelandt, mw. Blon- deel-De Saedeleer, mw. Wellekens-Van Leuven, mw. De Swaef-De Bolle, mr. en mw. De Roock-De Man, mw. Meganck- Raes, mw. Meuleman en mw. De Neve. Ondertus sen vestigt de school er nogmaals de aandacht op dat in haar kinderdag verblijf, Vrijheidstraat 65, ook voor uw kindje nog een spiksplinternieuw bedje en de nodige akko- modatie klaar is. Jongens en meisjes van 2 1/2 tot 6 jaar kunnen er steeds ter echt. Enkel gesloten op week-end.; en wettelijke feestdagen. Het kinder dagverblijf is telkens geopend van 7 u. tot 18.30 u. LH

De Voorpost | 1981 | | pagina 5