faluintjes epembodegem ROVINCIALE WANDELTOCHT E MELDERT ZANDSTEENTIES L. Vrouw ten Rozen jerug in ere hersteld Herdersem BLOEIENDE HOPPERANKIES MEIVISKOPJES V0N(C)KJES m HUTSEBAUT AFFUGEMS 4JLTUREEL NTRUM KONINKLIJKE FANFARE STE CECILIA EREMBODEGEM IN DE KIJKER uit. Centrum ^Iffligem Iktiviteiten in mei (tussen haakjes) IS ^eks de van tien wandelingen georganiseerd door de leratie voor Toerisme in Oost-Vlaanderen, in samenwer- jdan met de Gidsenbond, komt ook een wandeling te vvapdert voor. op zaterdag 2 mei als vijfde in de reeks minder gekende ikjes in onze provincie. '}jrouw G. Renneboog van sommige eng verbon- n 01 diplomeerde gids), die den zijn met de en r Meldert en omgeving Benediktijnerabdij van Affli- ntei studie maakte, zal een gem. Indien het de dagen or ld geven van de land- ervoor heeft geregend, is het dpr ipstypes te Meldert en wel aan te raden waterdicht ir Beving; glooiende heilin- schoeisel te dragen, bij wo, t landbouwvelden, 'hop- droog weer volstaat een ste- 'ws cto'n9en'. het Kravaal- vige wandelschoen. en het drassige Faluin- Samenkomst aan de St.- D! gebied. Zij zal ons ook Walburgakerk te Meldert om !n |s verschillende histori- 14.50 uur, aanvang van de gen e gebouwen leiden waar- wandeling te 15.00 uur stipt, dat De Voorpost - 1.5.1981 - 9 De deelname aan de wande ling is gratis en iedereen, ook niet-leden zijn van harte welkom. Zij die met de wagen naar Meldert komen, nemen best de oude baan Aalst-Brussel, om ter hoogte van Asse-ter- Heide linksaf te slaan (juist voor de kerk). De Federatie voor Toerisme legt ook een bus (50 man) in die stipt te 14.00 uur vertrekt aan de Federatie voor Toe risme, Kon. Maria-Hendrika- plein 27 te 9000 Gent, terug komst te Gent om uiterlijk 20.00 uur. De inschrijvingen voor de bus dienen uitslui tend te geschieden bij de Federatie voor Toerisme (tel. 091/22.16.37). De reissom, die op de bus dient betaald te worden, bedraagt 100 fr. per persoon, kinderen onder de 12 jaar rijden gratis mee. De boekingen worden afge sloten van zodra de bus vol geboekt is. In het teken van het «Jaar van de Streekgerechten» komt ook een typische Fa- iuintjesdrank en een demo- kratische vlaaienboterham op zijn plaats. Deelnemers ontvangen bo vendien een paar folders ter dokumentatie en illustratie. LH de eerste pilaar van de linkerbeuk in de parochiekerk Herdersem, bevond zich het merkwaardige beeldje, dat ?n «kuleus genoemd wordt, en dat vroeger in de Abdij ten en in Mijlbeke-Aalst berustte. Het beeldje dateert uit de ite helft van de 17e eeuw. Tijdens de Franse revolutie den de gebouwen van de abdij volledig verwoest. Een de kloosterzusters, Theresia Beulens van Herdersem, het beeldje te reddeo en schonkhet aan de kerk. 'n pelgrims aanriepen-O.T. 1974. j 2| uw ten Rozen tegerr de Thans werd het op kunstige Ze offerden witte en wijze nagemaakt door Frans rozen, en lieten zich Schuddinck van Herdersem, men met de oude reli- die het aan de kerk heeft eveneens afkomstig geschonken. Het is een abdij. Tot zover de prachtige kopie van het oor- hiedenis. spronkelijke beeld, en het Brtussen werd het oude getuigt van artistieke be dje veiligheidshalve uit gaafdheid. Op zaterdag 2 kerk verwijderd sinds méi zal dit beeldje gewijd worden en in het schrijn worden geplaatst ter vere ring. Na deze mis die te 18.30 u. begint, wordt er ge zegend met de aloude reli kwie en worden oude prent jes uitgedeeld. Op de voor kant van het prentje staat een afbeelding van O.L. Vrouw met de volgende tekst: «Tot Roosen buyten Aelst rust Maria, de Moeder der bermhertigheyt ghepresen, die de arme menschen van alle haer seeren daer comt te ghene ghenesen, d'welcke sy daghelykkx tooght te doen, maer meestens aen het seer van Sinte Malcoen». Dit prentje werd getekend door de «bekende artist» Van Merlen, in de vorige eeuw. De ziekte van St.-Malcoen is de roos, nog genoemd de halszweer of het halsgezwel. In het Latijn «erypselas en adenitis tuberculosa». Samen met de relikwieën van St.-Antonius-Abt en yan de H. Eligius kan O.L.V. ten Rozen van nu af terug in de Herdersemse kerk vereerd worden. In de kerk liggen trouwens elke dag, prentjes met een gebed ter beschik king. zegeltentoonstelling rdag 2 en zondag 3 mei telkens vanaf 10 uur: belangrij- iDf 0stze9eltentoonstelling van postzegelkring «Dendria» 8 grote zaal van het Parochiehuis. Iedereen is welkoml ook elders) n K. Nieuws l ndag 4 mei te 14 uur: N.W.K. in c Crypte I )nc uursver9adering in de Crypte zjf -V. maandag 4 mei te 20 uur trQ f. dinsdag 5 mei te 19.30 u. Koorrepetitie Het A Capellakoor Termuren repeteert op donderdag 7 mei te 19.30 u. in de Crypte. Bestuursvergadering K.W.B. Het K.W.B. bestuur vergadert op vrijdag 8 mei te 20 uur in de bovenzaal van het Parochiehuis. Kermiskonsert De Koninklijke Fanfare Ste Cecilia geeft op zaterdag 2 mei om 19 uur een kermiskoncert op de kiosk in de Varentstraat te Erembodegem. St.-Amanduskermis De St.-Amanduswijk viert kermis op zondag 3 mei. Iedereen welkoml Parochiecentrum Ontvangen U dit week-end: Johan Van Nieuwenborgh en Karei Wille. Kookles Op dinsdag 5 mei in 't Parochiecentrum kookles georgani seerd door de KVLV-afdeling «Gevulde groenten, een lust voor het oog». In de Dreef! De ook in ons aller «De Voorpost» gevraagde snelhèidsbe- perking in Aalsterse- en Affligemdreef bij politiereglement kreeg de goedkeuring in de Aalsterse gemeenteraad. De hogere overheid maakt hiertegen echter bezwaar en wil de intrekking van dit reglement. Hiertegen verzetten zich raadsleden Chris Lievens-Borms, Robert De Pauw, Willy De Turck en André Doorns. Ook schepen Eddy Monsieur was van oordeel dat dit punt best weer op de dagorde van de verkeerskommissie komt. En wat met de beperking van de tonnemaat? Eerste Kommunie Eerste kommunikanten komen op 1 mei samen bij goed weder in de zustersschool tussen 9.30 uur en 9.45 uur. Vandaar in stoet naar de kerk. Bij ongunstig weer komen ze onmiddellijk naar de kerk. Stinneboys In het kader van de Sportweek voetbaltornooi met 8 deelnemende liefhebbersploegen. Schiftingen op maandag 4 mei en dinsdag 5 mei te 15 uur op het terrein in de Putstraat. Ook op donderdag 7 mei te 15 uur. Halve finales op 4, 5 en 7 mei. Finale op 9 mei. Loopwedstrijden Op zaterdag 16 mei loopwedstrijden van 14 uur tot 17 uur aan het Parochiecentrum. Stratenlopen voor dames en heren in verschillende kategorieën volgens leeftijd en gaf- stand. Organisatie Meldertse Wijksportraad. Cyclo-Sportieven Op zondag 3 mei wedstrijd voor cyclo-sportieven. Start te 15 uur aan Wed. Van Mol Organisatie: De Bergklimmers. Afstand: 70 km. Kultureel Centrum Te Affligem op vrijdag 15 mei kultureel gastprogramma over «De Wellemeersen, een klank- en diamontage van Jozef De Craecker over flora en fauna van dit merkwaardig natuurgebied. Pony- en Paardenkoersen Op zondag 10 mei pony- en paardenkoersen op de wijk Meysberg 23 reeksen. Gratis mooie tombola op de toe gangskaarten. Inkom 80 fr. Voorverkoop 60 fr. Prijzen af te halen vóór 30 juni bij Jozef Van den Broeck, Huizekensstraat 19. Autorodeo Op zondag 3 mei op Doment, autorodeo met gekende deelnemers. Tombola Reuze-tombola georganiseerd door Voetbalklub «Een dracht» ten voordele van de jeugd. Mooie prijzen als frigo en tal van andere apparaten. Trekking op zondag 7 juni tijdens T.D. Prijzen af te halen in het lokaal tot 9 augustus 1981. Prijs per lot 25 fr. CVP-Bal Traditioneel kent het bal der CVP-verkozenen te Moorsel een overweldigende toeloop. Niettegenstaande het overlij den van de echtgenoot van raadslid Isidora Carlé was dit ook dit jaar weer het geval. Alleen reeds de moeilijkheid om zijn wagen ergens in het centrum te parkeren wees op de zeer ruime belangstelling waarin oud-burgemeester Ray mond Uyttersprot zichjnocht verheugen. Gulden huwelijksjubileum Prosper en Marie Schepens vierden hun 50-jarig huwelijks jubileum. De «harmonie» bracht hen een serenade en «De Muziekkrant» wijdde aan het verdienstelijk echtpaar een mooi artikel. Aanrijding In de Pontweg kwam het tot een botsing tussen de perso nenwagen van Jozef De Coster, Kloosterstraat te Moorsel en de vrachtwagen van Paul De Meersman, Broekstraat alhier. Eerstgenoemde liep verwondingen op. «De Toren» Op vrijdag 8 mei te 20 uur schaakavond van schaakklub «De Toren» in café «St.-Antonius». S.K. Herdersem Op zondag 3 mei schiftingen tornooi préminiemen, kadet- ten en scholieren zes wedstrijden. Organisatie: S.K. Her dersem. Wandelen Op zondag 10 mei wandelen met V.T.B. te Eist. Start aan de kerk aldaar te 15 uur o.l.v. M. Lapauw. Eist is gelegen rechts van de weg Brakel - Oudenaarde. ACV-CM-Avond Op zaterdag 2 mei te 19.30 uur ACV-CM-Avond in het parochiaal centrum. Etentje (kip met fruit), toespraak met dia-montage door R. Librecht, tombola en film «De gendar mes en de ruimtemannetjes» met Louis de Funès. Kruisprocessie De vroegere kruisdagen en -processie door de velden behoren al jaren tot het verleden. Op initiatief van de Landelijke Gilde en in samenwerking met de Vrouwenbond wordt die traditie, op aangepaste wijze, in ere hersteld. Op maandag 25 mei is er immers 's avonds, op de Boskant, een kruisprocessie met nadien open luchtmis op de hoeve van het Monnikenhof bij Jozef Annaert. Eerste Kommunie Vergadering voor de ouders van eerste kommunikantjes op dinsdag 5 mei te 20 uur in de parochiezaal. Oostakker - Halle De jaarlijkse gezinsbedevaart naar Oostakker-Lourdes heeft plaats op woensdag 20 mei. De Gepensioneerden trekken dit jaar naar Halle op dinsdag 26 mei. Broederlijk Delen Herdersem behaalde dit jaar een rekord, namelijk 276.136 fr. voor Broederlijk Delen. Een vermeerdering van 54.000 fr. tegenover vorig jaar. Proficiat. et Affligems Kultureel Centrum exposeert Aal- "tKOiaar Jan Hutsebaut. Jurist van beroep is hij reeds achttal jaren artistiek bedrijvig. Naast het volgen een kursus «etsen» aan de Aalsterse Akademie r "Melde hij een eigen schildertechniek na kon- en ities met kollega's en tevens door eiqen experi- nv ten. voorliefde voor na- en merkwaardige onl arische gebouwen r vm vooral in zijn eer- ,u!| leriode aan bod met i en pentekeningen. °ie schakelend naar SSP erfschilderen prezen Jen Sobere, meestal rust- ,e nde kleuren de zee, on' 3ven, het platteland. /an ageert hij ook 2 h 's met licht waarbij Jnderwerp dan een ir sekundaire plaats ani 1 toebedeeld. sbaut exposeerde te Affligem vóór een paar jaar doch zijn keurig verzorgde werken kon men ook reeds be wonderen in «'t Apostel- ke», het «Oud Hospitaal» en verder te Brussel en Gent. Deze tentoonstelling kan U gaan bekijken op vrij dag 1 mei van 10 tot 12 en van 14 tot 21 u. Ook op zaterdagen, 2, 9 en 11 mei van 15 tot 20 u. en op zondagen 3, 10 en 17 mei van 10 tot 12 en van 14 tot 21 u. U beklaagt het zich zeker niet. LH Wie, vooral de laatste weken, met belangstelling, onze Erembodegemse «Bloeiende Hopperankfes» gelezen heeft, zal ongetwijfeld wel opgemerkt heb ben dat de Koninklijke Fanfare Ste Cecilia Erembode gem, met een brede, gevarieerde waaier van aktivi- teiten, al haar leden, vrienden en simpatizanten tracht te bevredigen. Broederlijk Delen In totaal werd 103.225 fr. opgehaald tegen 108.903 fr. verleden jaar. Op het Dorp werd het 56.654 fr. en op Steven 52.836 fr. Macramé In het Parochiehuis op 30 april te 19 uur «Macramé» o.l.v. Francine Haesaert. Tijdens de meimaand wordt de paternoster gebeden, te 20 uur, aan volgende wijkkapelletjes: Tinnehoek (1 mei), Rij- gerstraat (4), Achterstraat (H. Mis 6), Hoekseken (7), Kerk straat (8), Gevergemveld (11), Eksterken (H. Mis, 13), Me- vrouwenbosweg (14), Kruisabeel nr. 20 (15), Lourdeskapel Waver (H. Mis, 18), Terhagen (H. Mis, 20), Boekveldbaan (21), Paternosterbaan (22), Land van Aalststraat (25), Eik straat (29). Feestvergadering Op zondag 3 mei in de parochiale zaal feestvergadering van KVLV. E.H. Pastoor Jos De Rouck vertelt over «Samen kristen zijn in krisistijd». Begin te 15 uur. Naar Scherpenheuvel Op vrijdag 1 mei bedevaart naar Scherpenheuvel, Hasselt en Tongeren. Vertrek te 8 uur. Prijs: 200 fr. In te schrijven bij Petrus Kiekens - Van Damme, Molenstraat 40. Ronde van de Faluintjes Tweede fietstocht «Ronde van de Faluintjes» voor toeristen 90 km. in 3 uur, omlopen van 22 km. over Baardegem, Meldert, Moorsel, Herdersem. Organisatie: Vliegende Spaak. Start aan «Maxens» te 8.30 uur. «'t Kastrolleken» Voor het verder afwerken der gebouwen aan «'t Kastrolle ken» op zaterdag 2 mei T-D met Radio Freeland in zaal «Ons Huis», Molenstraat. mei: jeugdatelier tentoonst. Jan Hutsebaut (tot 17.5) jeugdatelier postzegelklub Affligem !r diaklub V.T.B. jeugdatelier postzegelklub Affligem sportraad Affligem opening expo Sampath Kumar jeugdatelier jeugdatelier Op 18 april stelde deze fanfare een lentekonsert op haar programma, dat doorging in de zaal «Li beraal Huis», Brussel- baan 155 te Erembode gem. Op 25 april 1981 om 19 uur richtte ze in dezelf de zaal, het kampioen schap van Groot-Aalst, fietsen op rollen in. Op zaterdag 2 mei, om 19 uur, staat een kermiskon sert op de kiosk in de Varentstraat te Erembo degem geprogram meerd. Voor 23, 24, 28, 30 en 31 mei is een tentoonstel ling van schilderwerken van Paul en Dirk Colpaert en Eric Van de Velde voorzien. En op zaterdag 27 en zon dag 28 juni 1981, telkens vanaf 15 uur, hebben de tuinfeesten van de Ko ninklijke Fanfare Sint Ce cilia, met de medewer king van talrijke andere muziekkorpsen, plaats. Deze feesten gaan ook door op de Brusselbaan, 115 te Erembodegem. Heel wat lezers van «De Voorpost» hebben nu on getwijfeld ook wel inter esse voor een historische schets van deze aktieve vereniging. Daarom juist noteerden we deze week voor hen bondig volgende histori sche feiten. De muziekmaatschappij «Ste Cecilia» werd ge sticht in het jaar 1854, onder impuls van Sche pen Mr. De Vuyst. Het lokaal werd eerst ge vestigd op de Hogeweg, bij Camu en in 1892 op de Brusselbaan 155. Bij de stichting werd C. Van Der Stockt voorzitter. En bestuursleden waren toen de heren De Vuyst en Van de Velde. Van 1859 tot 1882 werd het voorzitterschap waar genomen door Dr. F. Janssens en van 1882 tot 1892 door Fr. Van de Velde. In 1859 werd de eerste vlag aangekocht. En in 1904 had niet aMeen de viering van vijftig jaar «Ste Cecilia» plaats maar ook de aankoop van de tweede vlag. Het bestuur van de vereniging was toen als volgt samenge steld: voorzitter: Albert Janssens (van 1982 tot 1907), Ondervoorzitter: Leon Janssens en sekre- taris: André Dierickx. Mu ziekleider was achtereen volgens: Coutelier, Wal pot, Van der Linden en Lenssens. Tussen 1907 en 1919 was Dhr. Albert Janssens ere voorzitter, Leon Janssens voorzitter, Louis Van de Maele ondervoorzitter, sekretaris André Dierickx en muziekleiders waren René Lenssens (1907- 1909) en Fernand Coes- sens (1909-1919). Andre Dierickx was voor zitter van 1919 tot 1923. Ondertussen (op 18 no vember 1920) werd de muziekmaatschappij «Koninklijk» benoemd en werd Schollaert August muziekleider. Florent Herzeel nam het volgende voorzitterschap waar van 1923 tot 1946. En onder dit voorzitter schap werd in 1929, het vijfenzeventigste be staansjaar van de fanfare herdacht. Felix De Rijck was toen ere-voorzitter, William Dierickx onder voorzitter, Louis Vermoe- sen sekretaris en Theofiel De Winter schatbe waarder. In 1946 na de tweede we reldoorlog werd William Dierickx voorzitter (tot 1961) en Gustaaf Brey- naert dirigent. Het eeuwfeest werd in 1954 luisterrijk gevierd en geprogrammeerd door volgend dinamisch bestuur, erevoorzitter was Florent Herzeel, voorzitter: William Die- rick, ondervoorzitter: Os car Van Den Berghe, ere- sekretaris: Louis Ver- moesen, schatbewaar der: Frans Jacob, sekre taris: Albert Van Hols- beeck, bestuursleden: Adolf Boel, René Bour- lon, Alfons Brack, Evarist Courteaux, Benoit De Bolle, Felix De Ryck, Frans De Ryck, René Her zeel, Robert Herzeel, Frans Huylebroeck. A- chiel Meert, Arthur Rom- baut en Leopold Ruys- sinck. In dat jubileumjaar werd ook de derde vlag aangekocht. Op 1 juni 1961 werd offi cieel, in het Belgisch Staatsblad melding ge maakt van de omvor ming van de fanfare in een vereniging zonder Winstoogmerk, met de publikatie van de statu ten daarvan. En volgend bestuur werd toen aan gesteld: voorzitter: René Herzeel 1976), onder voorzitter, Robert Roe- landt en Oscar Van Den Bergh, beheerders mevr. Vanderbeken-Courteaux, Adolf Boel en Oscar-José Riga, penningmeester: Leopold Ruyssinck, se kretaris, Albert Van Hols- beek, de heer William Dierickx kreeg van dan af het Erevoorzitterschap toegewezen in 1964). Op 27 april 1979, tijdens het konsert ter gelegen heid van het 125 jarig be staan van de Koninklijke Fanfare Ste Cecilia V.Z.W, werd aan het fan- fatebestuur, door burge meester Louis D'Haese- leer, een nieuwe vierde, vlag overhandigd. En naast 45 muzikanten, dirigent Raymond Merckx en ere-dirigent (vanaf 1976) Georges Verhulst, zorgde in dat jubeleumjaar volgend bestuur door een luister rijke viering: voorzitter: Herzeel Florian, onder voorzitters: Eylenbosch Gustaaf en Riga Oscar, sekretaris: Palsterman Firmin, hulpsekretaris, Vertongen Frangois, Ere- Schatbewaarder: Ruys sinck Leopold, schatbe waarder: Vertongen Wil ly, beheerders: De Winter Paul en Luyts Pierre, le den: Bourlon Gilbert, Cooman Etienne, De Smet Albert, Ruyssinck William, Ruyssinck Willy, Vanderburght Pierre en Van Ingelghom Frans. Het hoofddoel van de Ko ninklijke Fanfare Ste Ce cilia V.Z.W. is het aanle ren en beoefenen van de muziekkunst in al haar vormen. En wie van dichtbij eens kennis wil maken met de ze muziekvereniging wordt wel eens verwacht op één van de repetities die elke dinsdagavond te 20.30 u. plaatshebben in het lokaal «Ste Cecilia» Brusselbaan 155, Erem bodegem! Tot dan! (F.D.B.) V.V.K.S. Sint-Joris Op zaterdag 2 mei wordt in en rond de lokalen achter de Sint-Annakring (Roklijf, Aalst) een reuze- brochettenavond georganiseerd, vanaf 19 u. Voor een bord ajuinsoep betaal je 50 fr., voor een brochet 120 fr. Jeugdcentrum Zonnestraat Zaterdag 2 mei is er dansavond met gratis inkom voor leden. Niet-leden betalen 20 fr., maar daar ontvangen ze een voorlopige lidkaart voor. Iedere aanwezige ontvangt één gratis konsumatie. Deuren- 20 u. Zondag 3 mei wordt gewandeld. Vertrek om 14 30 u. Jeugdhuis Leeuwerik Zondag 3 mei, om 20 u: film: «Cat Ballou».

De Voorpost | 1981 | | pagina 9