dEKftl* 1 jPjiE ■1 4^,: J mÊÊfrM ■f voü(cm VIJFENDERTIG JAAR PINKSTERREIS! .E EL SALVAD0R-AV0ND TE MELDERT ZflNDSTEEHIp NIEUWE SCOUTSLOKALEN TE MELDERT! CHIR0 JOEPIE (BAARDEGEM) 15 JAAR MET MELDERTS «JONG TALENT» DE WERELD ROND ROOSJES EN DOORN1 Verbroedering AKV Destereers met MKV Jetstones ZWERFTOCHT OP ZOEK NAAR KRUIDEN EN BLOEMEN MEIVISK01 -r j 10 - 15.5.1981 - De Voorpost Met de driedaagse autocartocht naar de Vogezen, een Frans toeristengebied bij uitstek, viert de Mel- dertse «Pinksterreis» een merkwaardig jubileum. Het is inderdaad de 35e keer dat er met Pinksteren voor drie dagen wordt op uit getrokken. Steeds van de vooravond van Sinksen tot en met Pinkster maandag. Dat dergelijke organisatie erin slaagt het reeds 35 keer na mekaar waar te maken is alleszins geen dagelijks feit. Niet elke organisatie houdt het in derdaad zo lang uit en gaat veel vlugger ter ziele. Het sukses ervan ligt wel licht in de verscheiden heid van de reisdoelen, in de degelijke voorberei ding waarbij weinig aan het toeval wordt overge laten, in de formule waar bij heel wat merkwaar digs wordt gezien of be leefd gekoppeld aan ge zellige avonden in ludie ke sfeer, maar vooral in de kameraadschap en de goede geest die het ge zelschap kenmerken. Vooral Duitsland werd bezocht. Zowat al wat maar mogelijk is zonder al te veel kunst- en vlieg werk binnen een tijd spanne van toch maar amper drie dagen. De valleien van de Ath, de Lahn, de Mozel en uiter aard de Rijn kwamen her haaldelijk aan bod maar eveneens het Sauerland, het Taunusgebergte, het Zwarte Woud en het Ei- felgebergte. Ook Frank rijk werd bereisd maar dan aanzienlijk minder. Vooral de Elzas en de Vo gezen en de kuststreek met o.m. Duinkerken en Boulogne kwamen aan bod. Voor een niet gering deel ligt het sukses ervan ook aan de aanwezigheid van animators die voor de goede noot zorgen, zo in de bus als daarbuiten. Vooral Constant Van den Broeck, Louis Verdoodt, Willem Baeyens en Frans De Troch verdienen hier bij een dikke pluim. Dit jaar gaat de reis naar La Bresse, in het hartje van de Hoge Vogezen. Gestart wordt via Brussel en namen over Dinant en Beauraing naar Bouillon. Na de grens te hebben overschreden komen we via Sedan in Verdun waar het slagveld van '14-'18 wordt bezocht met o.m. het Ossuaire, de Tran- chée des Baonnettes en de Forten. Onderweg wordt, zo de weermaker gunstig gezind is en tot hiertoe was dit bijna steeds het geval, gewoon gepiknikt waarna wordt afgestevend op Nancy, een zeer interessante stad met o.m. de Place Stanislas met verguld smeedwerk en Place de la Carrière. Via Lunéville en de stad van de Franse kristal Bac carat komen we in Saint- Dié aan de voet van de Vogezen waarna we na Gératdmer te zijn gepas seerd belanden in La Bresse in Hotel «Les Val- lées» waar kamers met volledig sanitair, tele foon, televisie en frigo- bar ons wachten. De maaltijden zijn er steeds met vier gangen en de Franse keuken is er gere nommeerd. Gezellige avond in het hotel zelf waar alle amusements mogelijkheid bestaat. Op zondag is er 's voor middags vrije keuze: mis- gelegenheid, wandelen, go-karten, klimmen, zwemmen, kuieren of ge woon wat luieren in de zon. 's Namiddags heer lijke tocht langs de «Col de la Schlucht» over de «Route des Crètes» met o.m. de Grand Ballon en de Markstein waarna het bekoorlijk stadje even on ze pleisterplaats wordt. Op maandagvoormiddag uitstap naar Gérardmer met het overbekende meer en na de middag terug via Epinal waarna van bij Nancy gebruik wordt gemaakt van de Franse autoroutes en we via Metz, Thionville en Luxemburg onze heimat willen bereiken. Wie nog mee wil neme kontakt op met J. Muy- laert (052-35.65.16). Er zijn nog een viertal plaat sen vrij. LH te roe dsp Het plan voor de nieuwe scoutslokalen te Meldert is goedgekeurd. Afspraken voor de uitvoering zijn reeds gemaakt. Als alles verloopt zoals gepland kunnen de nieuwe lokalen in gebruik worden geno men bij het begin van het nieuwe scoutsjaar. Het Parochiecentrum z\\n verschillende fruit- spaarde voldoende om taarten voor acht perso- 75/o van de onkosten te nen aan <je pr;js van -joo financieren. Om het ver- fr per taart, schil samen te krijgen worden een paar aktivi- Op zondagmiddag 31 teiten georganiseerd. mei is er in het paro- Reeds was er verleden chiecentrum eetgelegen- zaterdag de ophaling van heid U kan zodoende uw papier. De volgende op- steentje bij de realisatie haling zal plaatshebben van de bouw bijdragen, op zaterdag 8 augustus. Goed verzorgde maaltij- Wie eerder zijn papier den aan demokratische kwijt wil kan het binnen- prijzen. Liefst te bestellen brengen in het lokaal voor 23 mei. Ook zonder naast de pastorij. bestellen kunt u echter Deze week wordt er een komen eten. Soep (25 fr.), taartenverkoop georga- frieten, sla, biefstuk, ge- niseerd, tot en met 17 roosterd (275 fr.), gebak mei worden bestellingen ken (250 fr.), frieten en opgehaald. De taarten koude schotel (150 fr.), worden dan afgeleverd vol-au-vent (150 fr.), na- op zaterdag 23 mei. Het gerecht (20 fr.), koffie met taart (50 fr.). Te bestellen zelf. Parochiecentrum. 1.000 ten en braadpannen bij Harry Rabaut, Pierre Ook de kaarters komen fr. vooruit en mooie heeft kan deze bezorgen Walravens, Jan De Geu- aan hun trekken met een prijzen. aan materiaalmeester selaer, Roger Callebaut kaartavond op zaterdag Wie afgedankte maar Roger Callebaut. of in 't Parochiecentrum 30 mei te 20 u. in het nog bruikbare kookpot- |_.H. Parochiecentrum: Ontvangen u dit weekend Delphine en Rogt Muziekkonserten De Fanfare St.-Cecilia organiseerde het weekend, tweede kermiszondag, geslaagde konserten in de zaal «Constant Van den Bro< Op zaterdag konserteerde de Kon. Harm» Cecilia uit Asse o.l.v. F. De Ridder en op zo mei ging het traditioneel muziekfeest door. T op de Kon. Fanfare «Vrijheid en Standvastig Boortmeerbeek, de Fanfare «De Brandweer degem enuiteraard de plaatselijke Fanfare Sin'ig o.l.v. D. Taelemans. Papierophaling De tweede papierophaling ten voordele scouts «Hopduveltjes» had plaats verleden zfe'n Plechtige Kommunie Op zondag 17 mei hoogmis te tien uur met kommunie. Samenkomst in 't klooster bij g der waarna optocht naar de kerk. Huisvuil Gewoon huisvuil wordt niet opgehaald op 15 en 29 mei. PW-Driedaagse De PW-besturen Meldert en Moorsel en B< nodigen U uit tot bijwonen van de driedaa» Feesten te Meldert in de verwarmde feestte! terrein Putstraat 14, café «Stin». Schepen en provincieraadslid Anny De Mag u uit tot volgende festiviteiten: vrijdag 22 mei, te 16 u, gezellig samen gepensioneerden. zaterdag 23 mei, te 21 u, groot bal met h «The Family Band». Toegang 80 fr. zondag 24 mei, doorlopend van 11 tot 19 eetfestijn in dezelfde tent. Vormsel Vikaris-generaal Mgr. Roets zal het Vorms» nen aan de plechtige kommunikanten op di middag 19 mei. Aanrijding In de Achterstraat tussen de voertuigen varf"65 2 Van den Brempt uit Zulte en Paul Gielens uit Laatstgenoemde werd gewond. Meldert kende een muzikaal week-end. Op vrijdag 8 mei konserteerde «Jotam», «Jong Talent Meldert», op zaterdag 9 mei verzorgde de Kon. Harmonie St.-Cecilia Asse in zaal C. Van den Broeck een konsert en op zondag 10 mei, tweede kermiszondag, hield de plaatselijke fanfare St.-Ceci lia haar traditioneel muziekfeest met medewerking van de Kon. Fanfare «Vrijheid en Standvastigheid» uit Boortmeerbeek en «De Brandweer» uit Oudegem. Zaal «Ons Huis», Dorp, Lede liep vorige vrijdag voor het optreden van Jong Talent bomvol. Onder impuls van Paul Beek ontstonden in 1974 een koor en orkest die pretentieloos zongen en musiceerden. Sindsdien repeteren in een ont spannen sfeer een veerti gtal jongeren tussen tien en twintig en een tiental muzikanten. Zulks elke zondag. Niet enkel om de kerkelij ke diensten meer luister bij te zetten maar wellicht vooral omdat ze er hun eigen plezier in vinden. Gewoontegetrouw tre den ze elk jaar eens naar buiten met een avondvul lend programma met di verse vokale en orkestra le stukken. Misschien geen kunst met grote «K» maar alleszins errtousiast liefhebbersmuziek op niveau. Verleden vrijdag organi seerde Jotam een muzi kale wereldreis waarbij via de nodige bindtek- sten samenhang werd betracht en visueel, via projektie van dia's, het gezongen of bespeelde land in de kijker kwam te staan. Liederen en pittige orkeststukjes uit de meest diverse landen als Amerika, Brazilië, Mexico, Zuid-Afrika, Spanje, Duitsland, Frank rijk, Ierland, Schotland, Oostenrijk, Rusland, Chi na en Argentinië. Om dan uiteraard uitein delijk te belanden in het eigen Vlaanderen. Een formule die het in derdaad deed en waar mede dirigent Paul Beek en zijn enthousiaste me dewerkers veel sukses oogstten. LH Huisvuil Geen ophaling van gewoon huisvuil op maandag 8 juni. Bedrijfsvuil wordt opgei dinsdagnamiddag 9 juni. Plechtige Kommunie Na het bezinningsweekend in het klooster verleden weekend besloten met een eucha ring in aanwezigheid van de ouders heeft di ge kommunie zelf plaats óp zondag 17 mei. Vlugge Jongeren Brmt zalig phiet ij en vog' luel ts a ende vel c el ijk» Vc war een st lo: Een ld h =jjend jekijl voele oge kelei ïalftv Beds ikte ii Sinds Lut Van Langenhove, Miet Boel en Lieve Van De «Jongerengemeenschap» Baardegem-Meldert Paepegem in de zomer van 1966 in Baardegem met organiseerden, in samenwerking met de Meldertse chirowerking startten, is er veel gebeurd. De lei- Scou,s "De Hopduveltjes» en de Baardegemse Chi- dingsploeg groeide aan, en ook de afdelingen Pin- ro9roep «Joepie» in het Meiderts Parochiecentrum, kels, Kwiks (voorheen Zonnemeisjesl, Sterrekes Stevensveldstraat, een El Salvador-Avond. Een - - - avond gewijd aan een heet hangijzer, de toestand in Speelklub, Tippers (voorheen Kroonmeisjes), Tip- tieris (voorheen Krisitmeisjes), Aspi's... zoals bij elke heuse Chirogroep. De eerste lokalen (aan de Hoogstraat, nu Win ningstraat) zijn sinds 1975 verlaten voor de Bosstraat 6. Men heeft het voor de gelegenheid allemaal 'ns nagerekend. Sinds 1966 zijn er reeds 33 leidsters geweest en 4 proosten. Tweemaal werd er een buitenlands kamp geor ganiseerd: naar Bionaz (Italië) in 1971 en naar Elbigenalp (Oostenrijk) in 1976, Dit jaar wordt naar Glengariff (Ierland) ge trokken. Momenteel zijn er 96 le den, en het vijftienjarig bestaan wordt voluit ge vierd op 23-24 mei. El Salvador, een kleine republiek in Midden-Amerika, beduidend kleiner van oppervlakte dan ons eigen land en met 4 miljoen inwoners. Hoofdzakelijk ka tholieken. Was El Salvador van men jongeren en het 1524 tot 1821 een Spaan- Baardegems ACV-be- Zaterdag 23 mei is dat se kolonie' sinds 1821 is stuur schetste E.H. Jan met een lede in de paro- het onafhankelijk. Mo- De Plancke die veertien chiezaal (met DJ «De mentee' woedt er een jaar in het land verbleef Jos»). Zondag met een machtsstrijd waarvan het de toestand aldaar, jeugdmis om 10 u, een einde <nog) niet te voor- Schrijnende nood en re- ballonwedstrijd op het zien is met alle gevolgen pressie die de luisteraars kerkplein om 11 u, een van d'en- Ook een zeer in akelige stilte dompel- voetrally in de namiddag uiteenlopende informatie de. Over dezelfde materie alsmede een Vlaamse bereikt ons zodat het niet was Jan De Plancke trou- kermis en een Breugel- makkelijk is zich een ob- wens dezelfde avond in kermis. De Chiromeisjes iektief beeld van de ,oe' een Pr°9ramma van pro- heten iedereen hartelijk stand in het land ,e «stantse jongeren in de welkom! vormen. BRT-TV aan het woord (pd) Voor het 50-tal opgeko- geweest. Tijdens het er op volgen de vragenuurtje bleek de sterke gemotiveerdheid van de aanwezigen en hun zorg om de schrij nende repressie, nog geaksentueerd door de aanwezigheid in de Junta van kristen-demokraten. Om dergelijke afslachtin gen goed te praten von den de luisteraars, die zich kristen noemden, geen enkele plausibel ar gument. Vervolgens bracht het ensemble «Comancha- ca» bestaande uit het echtpaar Lopez-Omar, Chileense vluchtelingen, zuidamerikaanse liede ren. Bij het ontroerende «Guantanamera con po- bres del mondo», 'Voor de armen van de wereld', zong het publiek dan ook geestdriftig mee. Vervolgens gingen Jan De Plancke en E.H. Pastoor De Rouck uit Baardegem voor in een treffende eucharistievie ring, opgevat als herden king aan Monseigneur Romero. Tijdens het evangelie, waar gelijklo pend met de veroorde ling van Kristus de moord op Romero werd gelezen, was E.H. De Plancke uitermate ont roerd zodat hij even zijn stem verloor. De viering zelf werd aan gevangen met het lied «Voor kleine mensen is Hij bereikbaar, hun bloed is kostbaar in Zijn ogen», voorgezongen en aangeleerd door Jef De Bauwere. Ook het en semble «Comanchaca» zorgde voor vokale en in strumentale opluistering en tot slot zongen allen «We shall overcome». LH Prijzen van de tombola ten voordele van ers ploegen van de Vlugge Jongeren zijn af te '1et zaal «Ons Huis», Hoogstraat 86, tot 15 jun aPPe vierdaagse reis gaat naar nr. 12208 (reserv»taan 06194), de koperenklok naar 01068, het naar 19104, de trotinette naar 03266 en het naar 12900. Verder nog 110 mooie prijzen. Vormsel Vikaris-generaal Mgr. Roets zal het vorms» nen te Baardegem op dinsdag 19 mei te Daarna samen met de vikaris koffietafel in chiezaal. 1 B Op zaterdag 9 mei verbroederden de Aalsterse karnavalvereniging «De Dester eers» en de Mortselse karnavalgroep «Jetstones» in café «Herleving». Bedoeling was dat het er ook Breugheliaans aan toe ging. Pret was er in elk geval. Op de foto de respectievelijke voorzitters E. Van den Broucke en J. Kriekemans. (KDC) Op zondag 17 mei organiseert Wandelkiub «Affli- gem» een zwerftocht langs Kavee en Tenbos op zoek naar bloemen en kruiden. Dit onder leiding van twee natuurgidsen: Frans De Block en Norbert Lin thout. Samenkomst aan de Hekelgemse St.-Mi- chielskerk alwaar ruime parkeergelegenheid vanaf 13u30. Huisvuil Geen huisvuilophalingen op vrijdagen 15» Konsert De heropbloeiende «Koninklijke Harmonie 3 Baardegem» houdt een veelbelovend ko| zaterdagavond 22 mei in de parochiale a dirigent Clement Van Hove. ord e iwekl Dit ke sti spers die publ Stc duldit egen Deze familiale wandel tocht bij uitstek gaat dan van start te 14 u. Er wordt gewandeld langs de Bui- kouter en bezijden de Schettenberg tot de Den dervallei. Vervolgens langs de Kavee naar Kor- tenbos en Tenbos. Op beide plekken wordt ge grasduind naar allerlei kruiden en wilde planten. Tenslotte wordt over heen de Molen- en Zwar tenberg in lentetooi te ruggekeerd naar de He kelgemse dorpskom. De totale afstand bedraagt circa 8 km. Na de wandeling wordt het lunchpakket aange sproken bij kruidenman en natuurkunstenaar Frans De Block en wordt bezoek gebracht aan diens merkwaardig ate lier en museum waar al les in gereedheid wordt gebracht voor de traditie rijke tentoonstelling van kruiden op de pinksterda gen 6, 7 en 8 juni. In geval van minder gun stige weersomstandighe den zijn laarzen onmis baar. Leden van de Vlaamse Wandelaarsbond mogen gratis mee. Niet-lédenr betalen 20 fr. of worden te dezer gele genheid lid (60 fr. jaar geld). Leden genieten van een persoonlijke ver zekering tijdens de wan deltochten en krijgen een abonnement op het tijd schrift «De Wandel vogel». LH Harmonie Op zondag 17 mei trekt de harmonie naai monde voor de viering van het 160-jarig be| de Kon. Harmonie St.-Cecilia Dendermondl 14 u. Te 15 u optocht naar de Grote Marl konsert en show samen met de feestvieren»! nie en de Blauwe Fanfare van St.-Gillis. feestviering in zaal Roxy. Eerste Kommunie Eerste Kommunie te Herdersem op dond mei, O.L.H. Hemelvaart. Fietsen Tweede fietstocht o.l.v. M. Lapauw op zc mei. Vertrek aan de kerk van Wieze te 14.55 Kaartavond Maandelijkse kaartavond van de belotterl Antoniusvrienden in café St.-Antonius opf 16 mei te 20 u. Huisvuil Gewoon huisvuil wordt niet opgehaald opl 15 en 29 mei. Ziekendag Op woensdag 20 mei ontspanningsnamid langdurige zieken in zaal «Ons Huis» te i Aankomst en verwelkoming te 14.15 u met tieviering te 14U30 opgeluisterd door het k «De Edelweisjes». Te 15u30 koffietafel en ning met Jos Martin. Einde rond 18u30. Ver ling: Herdersem Kapel, ontweg te 13.40 schrijven bij Eugeen Van der Biest, Ste» Aalst 8 te Hofstade. Ballet van Vlaanderen Met de VTB-VAB-afdeling per autocar naart Opera voor een optreden van het «Ballet deren». Op het programma: «Lied voor A( 1 '25 c wegingen», «After Eden», en «Symfonie». Ursledei voer, parketplaats en fooi inkluis: 340 fr. Stl es,uur kerk te Wieze te 18.20 u. *len v

De Voorpost | 1981 | | pagina 10