I P ÜPORTIEF STADSPERSONEEL Jeleefde STRALENDE NAMIDDAG «II HET GROEN Aalsters waterballet IN' i^y.V.G.-Paasfeest De Voorpost - 15.5l19B1 -11 p ZO or. 1 istig /een riet bij g i irdag, mooi weer: een gedroomde kombina- het beoefenen van lichamelijke opvoeding, spel in open lucht, re Sfinige weekenddag in mei kwam er vorige ter gelegenheid van de vierde «Namiddag roen» door de Vriendenkring van het Aal- dspersoneel georganiseerd op het stedelijke 2 ein «Osbroek». «good luck» toe te wen sen, maar verdween even later weer, andere verplichtingen tegemoet. Terwijl de voetballers al aan rusten toe zijn, wordt verzamelen geblazen voor de negentien die, men if nes zetten hun beste beentje voor. (KDC) >ter lucha eft dl mei. Brmte zalige vrije dag hiet fladdert ie- ij en vrolijk rond vogeltje in de lucht. Op slag its anders meer ende gezichten, vel om de grau- elijke dagen en van de dag warmte verrast een beetje, het it los uit al onze Een eenzaam hondje, dat jend tegemoet bekijkt ons met /oelende blik in ogen. /an c af te het fi het irmse ei te el in kelen talftwee en er seds een opge- ikte in en om de en de kan- het sportterrein. 5 junlappere pedaal servelaan a' gelaarsd Drd en startklaar ewekt babbeltje Dit tafereeltje in de spreek- ke stiptheid van Ispersoneel, ei- die echter bij publiek minder er staan al heel duldige voetbal legen het ballet je te trappen en in de kantien gonst het reeds van supportersdrukte. Iedereen wil er vandaag blijkbaar tijdig bij zijn om spieren los te gooien en stembanden te testen. Of tracht men vooral de dorstige kelen vochtig genoeg te houden om straks sportieve familie,- leden of vrienden met frisse keel vokaal te kun nen bijstaan? Bont allerlei De voetballers heeft men niet kunnen intomen, want vóór klokslag twee zijn de konfrontaties tus sen Politie en OCMW enerzijds en Stadsperso- neel en Brandweer an derzijds al volop aan de gang. Ook de vijfendertig wan delaars laten er niet lang gras over groeien: even over twee starten ze met hun voettochtje van zo'n tien kilometer. Gids is mijnheer Corrtelis van de gekende wandelklub «De Kadees», die de wandel route heeft uitgestippeld onder het tema «De Drie Konkerkes» en die onder weg ook voor deskundi ge uitleg zal zorgen. Burgemeester D'haese- leer vond toch even de tijd om «zijn» wandelaars gepatroneerd door Sche pen Eddie Monsieur, een fietstocht van een vijfen twintigtal kilometers gaan afhaspelen, het ral lyformulier dat zij mee krijgen, zit vol addertjes, zodat de deelnemers zo wel het hoofd als de be nen zullen moeten ge bruiken. Frans De Groeve, win naar van de eerste uitga ve, heeft er goede moed op en samen met de overige achttien stuift hij, nagewuifd door de ach terblijvers, het avontuur tegemoet. Borg kwam niet aan de bak Wegens de overvloedige regenval van de.dag te voren liggen de tennis- terreinen in een allesbe halve ideale toestand. De beslissing om al dan niet te spelen wordt nog even uitgesteld, omdat het warme weer de bodem gesteldheid van het ter rein gunstig beïnvloedt. Doch uiteindelijk wordt de logische beslissing genomen om toch maar niet te spelen. Dit is niet naar de zin van een jon geman die, te oordelen naar kleding en mate riaal, erVan overtuigd lijkt eenmaal in de voetspo- i dond leien werden georganiseerd door Lutgarde Steenhout en Marina Paridaens. lottere*^ IS OP j mei i 125 deelnemers op het 9e paasfeest van het V.V.V.G. Groot-Aalst. ursleden van afdelingen Aalst I en II en het gl bestuur van het V.V.V.G. ren van Borg te zullen treden. Hij dacht zeker vandaag al lauweren te oogsten en blijft de hele namiddag nukkig in de kantien rondhangen, nors ondanks de stellige belofte van verantwoor delijke Piet Bomon om over veertien dagen dit tornooi in gunstiger om standigheden te doen plaatsvinden. We verlaten de ontevre den Wimbledonner-in- spe en kuieren de vissers tegemoet, die een eindje verderop rond de Spie- gelvijver hun stilzwijgen de strijd hebben ingezet. Fluiten met gebroken voetbeentje... Een vijftal geduldige dob- berstaarders zitten stok stijf te wachten tot zij een visje kunnen verschal ken. Een idyllisch tafe reeltje: een mild windje wuift bloesems door de lucht en de witte vlokjes bedekken haast het hele wateroppervlak van de indrukwekkende Spiegel- vijver. Een zomerse sneeuwbui waar de vis sers helemaal geen oog voor hebben- In de achtergrond horen we speaker William Ver- bestel onderrichtingen geven en klinkt geroep en gejuich van voetballers, supporters en spelende kinderen. We keren terug naar het voetbalgebeuren. De schiftingen hebben in middels al hun beslag ge kregen: de politieploeg verliest met 3-0 van de OCMW-jongens en de ploeg van het Stadsper- soneel wint met dezelfde cijfers van de Brandweer. Een eresaluut voor scheidsrechter Etienne Peirlinck, die ondanks een breuk van het voet beentje twee wedstrijden zou leiden op zijn eigen voortreffelijke manier. Petanque, mini- en tafel voetbal De dametjes maken zich klaar voor hun mini-voet- balwedstrijd. Eigenlijk hadden we een vijfkamp moeten krijgen, doch on danks de inspanningen van Lutgarde Van Lae- ïhem kwamen onvol doende liefhebbers op dagen en bleef het ten slotte bij die ene wed strijd, waarin de dames van het stadspersoneel het opnemen tegen een gemengde ploeg. Intussen speelt zich een rustige strijd af tussen de petanquespelers van P.C. Apollo en deze van de Vriendenkring en aan de andere kant van het ter ras de meer zenuwachti ge matchen tussen de ta felvoetballers. Training! De eerste deelnemers aan de fietstocht komen binnen en ook de wande laars schijnen terug van hun tochtje, maar die merk je niet zo gauw op tussen die druk wrieme lende massa om en in de kantien. De voetbalfinales zijn nu aan de gang en in de achtergrond pogen de dametjes hun mannelijke kollega's zo goed moge lijk te imiteren. Bij de meeste onder hen ont breekt duidelijk training. Schepen Hooghuys zuigt nadenkend aan zijn pijp je... Denkt hij aan een eventueel trainerschap van deze mini-voetbal sters? Tussen al die volwassen bedrijvigheid beleven de 27 deelnemertjes aan de kinderspelen een allerge noeglijkste namiddag. De dames Mariana Pari daens en Lutgarde Steen hout spelen het klaar al dat ongeduldig volkje een paar uurtjes aange naam bezig te houden. Een merkwaardige pres tatie! Vlot verloop De groene namiddag loopt stilaan naar het ein- de toe, de kantien zit nu stampvol druk kommen- tariërende sportievelin- gen en hun aanhang. Het lawaai is enkele decibels te hoog, de warmte druk kend, het bier gelukkig verkwikkend koel. Sekre- taris William Verbestel weet ons te vertellen, datI niet minder dan 202 men- De ploegen van het stadspersoneel, de politie, de brandweer en het O.C.M.W. namen het sen aktief hebben deelge- tegen elkaar op. (KDC) In juni: zaterdag de zesde gaat een verbroedering door tussen de Vrien denkring en Aero Club Aalst, op de terreinen van de Kluizen. Er is een barbecue voor zien, geen sluitingstijd. De deelnemingstaks wordt bepaald door het nuchtere lichaamsge wicht vermenigvuldigd met 10 frank. Een bericht dat de magere «doorja gers» likkebaardend in de handen zal doen wrijven, doch de zwaariijvigen daarentegen doen knar setanden! Op vrijdag 12 juni gaat de tweede kaarting van het seizoen door in de Stads school aan het Vrede plein en op zondag 28 juni tenslotte brengen de kinderen een bezoek aan de Zoo. Een indrukwekkende lijst s/an aktiviteiten, maar misschien wel een beetje van het goede-te-veel! C.T. Ook bij de jongsten ging het allemaal zeer officieel. (KDC) nomen aan de Namiddag in het Groen. Alles is naar wens verlopen, de orga nisatie liep op bijzonder gesmeerde wieltjes en als alle uitslagen binnen zijn, wordt tot de prijsuit reiking overgegaan. Op een paar haperingetjes na verloopt ook dit in vlot tempo en als alle prijzen zijn verdeeld, loopt de kantien langzaam leeg. Napratend verdwijnt het hele gezelschap weldra uit het gezicht, na een hoopvol-groene namid dag, wellicht een vrolijke avond tegemoet... Cyriel Temmerman UITSLAGEN Minivoetbal dames Stad Aalst - Gemengde dag 22 mei; een voetbal wedstrijd tussen de Vriendenkring en het O.L.V. Ziekenhuis op het terrein van S.K. Aalst en een waterpolomatch tus sen het Stadspersoneel en de ploeg van het Zwembad op zondag 31 mei. 6-2 Ploeg Voetbal Schiftingen: Politie-O.C.M.W. 0-3 Stad Aalst - Brandweer 3-0 Finales: voor 3e en 4e plaats: Brandweer - Politie 6-2 1e en 2e plaats: Stad Aalst - O.C.M.W. 4-0 Vissen: 1. Verpeten Louis 2. Backaert Jan 3. Van Mulders Fietstocht: 1. Ponnet Solange 2. Buyl Martine 3. Van Steenberghe Hugo 4. Janssens Godelieve 5. De Groeve Frans Wandeltocht Prijs van de burgemees ter: mevr. Van Gijse- ghem - De Sneyder Petanque: 1. Bonner Frans 2. Allen Kraft 3. Coppens Marcel Tafelvoetbal: 1. Janssens - Scoby 2. De Bruyn - Loos 3. Van de Velde Mertens 4. Cleyman - Cleyman AKTIEVE VRIEN DENKRING... Het jongste nummer van de «Vriendenkrant» van het Aalsters Stadsperso neel puilt uit van versla gen over voorbije mani festaties, maar vooral van aankondigingen van komende activiteiten. Naast een uitgebreid pro gramma van de intussen geslaagd te noemen Na middag in het Groen, staat er in mei nog vol gend rijtje af te werken prestaties: O.C.M.W. Minivoetbal- tornooi, waarvan de schiftingen op 21 en. 27 mei en op 4 juni door gaan; een bezoek aan de Koninklijke Serres op vrij- «Love is a many splendored thing», uitgevoerd door Ann en Carlo. (KDC) L amour est bleu», uitgevoerd door Sofie, Fazia, Marleen en Els. (KDC) «J'attendrai», uitgevoerd door Anne en Kristine. (KDC)

De Voorpost | 1981 | | pagina 11