ddy Van en Driessche eeft steeds e goal eten staan Ilfried Wesemael aar Bristol-Bradford Wesemael komt goed uit «Vierdaagse» Lucien Van Impe vliegt ihrljver en Mommens blijven Maurits De Schrijver: slapeloze nachten srstn niet nnen I i eei ng. vas i eei niet 1 in ie be id. uzie: «'t ons Van Den Driessche is een bekendheid ge- 8te schreden op het voet- in de hoogste provinciale voetbalafdelin- balveld gezet. Oorzaak? naar doel schiet is het voor de De kameraden op om de tenen uit te kuisen in de volksmond wordt gezegd. Wanneer in Driessche vuurt kan er brand van komen, keer was het raak tijdens het afgelopen Zeventien keer deed hij de paal (en de n) trillen. De negentienjarige mid voor van )endermonde is geen groot spreker. Wan- met hem praat, dan hou je van bij de eerste making er meer dan een gunstige indruk Miel V er ziRl< beha n De voor Vermeulen ingehaalde Imbert slaagt erin twee verdedigers te omspelen en naar doel te schieten. De bal vloog evenwel boven het kruishout buiten het terrein (E. Aalst-Seraing 0-3) (lp) op het groot plein. Mij goed, maar wat zou moe der over dat voorstel zei bezorgde moe. Zie je dat je gebrekkelijk wordt geschopt. Maar uiteindelijk plooide ze. Zoontje lief mocht de shoes aantrekken. Al leen op zaterdagnamid dag en zeker zien dat je voor het donker thuis zijt. Van trainen in de week was er geen spra ke. Kinderen van tien jaar moeten voor donker thuis zijn, was haar re denering. Maar ook daar zou verandering in komen. Samen met de bij Van Den Dries- un je niet beter !;jken als met een folksjongen». Iet teruggetrokken, een gouden in- Geboren en geto- het landelijke waar Pol en Pier kennen was het eze jongen van ten een hele bele- n de dorpsklub te en de weg naar naar Dender- in te slaan, kan ik gaan allemaal die mannen?» flitste Eddy's hoofd j een eerste keer mogelijke over werd gepolst, gehard Van der is nu eenmaal die vertrouwen lit. Richard is ie- lie niet alleen «au is wat betreft Hij heeft ook tfltennis, en weet met de mensen delen. Ook met IV an Den Dries- ichard Van der had de dorps- niet minder dan er van nabij gaan Toen hij een eer- r met Eddy Van iessche persoon- pon takt trad, boe- "j, hij al onmiddel- trouwen in bij de v<nfcete iaak naar r noq »ven liet ach ater ite weert) hure 1 vai unn< lijk ir 1 1.» geenfc de n rgesl Dij el irlijk 1, va%( iens toe Moorse lnaar. Maar vooraleer moeder Van Den Driessche toestem ming gaf om haar jon gen naar een andere klub te laten overstap pen, heeft het wel wat voeten in de aarde ge kost. Moeder Van Den Driessche is immers be zorgd om haar zoon. Va der is trouwens jaren geleden al overleden en sindsdien draagt zij al leen de zorg over haar Eddy. Moeders wil is im mers Eddy's wet. Enig kind is Eddy trouwens de oogappel van moeder Van Den Driessche, die voor haar zoon nu een maal alles veil heeft. In de opvoeding van Eddy heeft zij alle aandeel. Pakweg vijftien jaar lang heeft ze er alleen voor gestaan. Na het overlijden van haar echtgenoot rustte alles op haar schouders. Het waren zware tijden. Maar zij heeft van haar Eddy een toonbeeld ge maakt die overal de sym patic geniet. Bij Eddy zelf staat moeder cen traal. Voor hem is zij het liefste wezen op aarde. Piepjong Bij Wilskracht Moor- sel, en dat op tienjarige leeftijd, heeft Eddy Van Den Driessche zijn eer- Eddy Van den Driessche (c) Michiels. Overgang Dat Eddy Van Den Driessche kon goals ma ken, was vrij vlug be kend, ook buiten de Moorselse gemeenteg renzen. In Dendermon- de kreeg men er weet van. Spion Richard Van der Straeten werd er op uitgestuurd. Het rap port was gunstig. De overgang voor een jaar werd geregeld. Eddy nam tijdens de recente kompetitie deel aan negenentwintig wedstrijden. Hij scoorde twintig keer. Geen enkel van deze voltreffers kwam tot stand uit een strafschop. Bovendien kogelde hij niet minder dan zeventien keer te gen het doelhout. Voorts werden er nog vier doel punten afgekeurd. De laureaat van de «Zilve ren Voetbal» had dus met enige meeval gerust nog meer doelpunten kunnen aantekenen. Eddy Van Den'Dries sche is overigens tevre den over zijn verblijf bij KAVD. «Ik werd goed opgevangen, door be stuur, trainers en spe lers. Vooral Alain Ver- straeten, onze kapitein, wist mij moreel op te peppen, wanneer het minder goed ging. Eén keer zat ik degelijk in de put. Dat was na afloop van de wedstrijd tegen Evergem Center. Toen heb ik geweend. Echt. Alles ging tegen. Ik wist blijkbaar niet meer hoe ik moest scoren. Nadien ben ik er weer bovenop geraakt. Aan mijn moe der heb ik overigens ook enorm veel te danken. Zij is mijn beste suppor ter. Iedere middag komt er een stevige biefstuk op tafel. Een voetballer moet sterk op zijn benen staan, zegt ze dan. Het is alsof ze zelf meespeelt. Zo gaat ze er telkenmale in op.» Door Eddy Van Den Driessche aan te trek ken heeft KAVD in ieder geval een flinke zaak gedaan. «Eddy heeft ons niet alleen tal van punten bij gebracht. Hij is ook een echte klubspeler. Hem verhinderen hogerop te klimmen zullen we nooit kunnen,» aldus kom- mentaar van de Dender- mondse klubleiders. Eddy zelf is ook ambi tieus: «Hogerop geraken is mijn wens. Zelf zal ik er alles opzetten, niette genstaande ik besef dat ik nog veel moet leren. Ik zal in dat opzicht tot het uiterste gaan. Voet bal is trouwens mijn lang leven. Daarvoor ge troost ik mij veel opoffe ringen.» E.D.M. Wilfried Wesemael kwam goed uit de vier daagse van Duinkerken. Na al het ondankbare helperswerk klasseerde hij zich als nummer negen in de eindstand. Onze andere streek- profs liepen niet zo fel in de kijker, al toonde Benny Vermeulen dat hij op een uitstekende konditie drijft. Hij was 29ste in de algemene klassering, Ronald De Witte 37ste, Etienne De Wilde 39ste en Ronan Onghena, ook al een jongen die nogal wat klusjes moet opknappen voor de «toppers» van het team, op de 48ste plaats. school. «Zij vroegen mij om voetbal te komen spelen, bij de Wilskracht zeggen? Eerst was het neen. Voetballen is veel te gevaarlijk manneken, Vfl ied kluzi h' Wesemael een uitstekende gse van Duinker- ter de rug. Ne- in de totaalstand, aantal «vroege in enkele etap- tweede Belg, ach- iël Willems, in de it. ied heeft dus de konditie te pak- moet je niet blind staren op dat re sultaat,» zegt de beschei den prof uit Gijzegem, «ik deed mijn werk, meer dien je er echter niet achter te zoeken». Wesemael zwijgt in al le tonen over het «hoe» van zijn «job»: als een bezetene aan de kop sleuren in de ploegen tij- draces, kopmannen na pech weer naar de spits Maurits De Schrijver als Raymond Mommens ïkenden een kontrakt voor SC Lokeren. Beiden nog minstens twee seizoenen op Daknam. Er k belangstelling voor Preben Larsen vanwege mpioen Anderlecht, maar het antwoord was qoed: niet. loodsen zoals ook in de vierdaagse het geval was met de latere lau reaat Bert Oosterbosch, en steeds zichzelf weg denken. Wilfried heeft, jaren geleden, duidelijk geko zen: ofwel zélf hoge ogen gooien, ofwel broodrij der worden in de scha duw van de top vedetten. Hij opteerde voor de tweede oplossing. Hij is er uitstekend mee gevaren. Dat Wilfried Wese mael meer kan dan velen vermoeden, illustreerde hij een paar jaar geleden in de Ronde van Zwitser land die hij won. Begin 1981 liep het nochtans niet zo lekker. Hij kwam met een brok sinusitus uit het zuiden terug. Die kwaal lijkt nu genezen. Volgend weekeinde staat opnieuw een zware opdracht te wachten: deelnemen aan Bristol- Bradford, een maraton over meer dan 400 kilo meter. De Dauphiné Li- béré wordt nadien een zoveelste meerdaagse op het programma. Of Wilfried Wesemael al dan niet naar de Tour de France gaat, kan vooralsnog niet voor speld. Peter Post selek- teert pas later. M.V.H. jongensin de buurt mocht Eddy naar de training. Bij de minie men en de knapen vatte hij eerst enkele keren post tussen lat en sta ken. Nadien kreeg hij de taak van opruimer toe gewezen. Hoe eigenaar dig het ook moge klin ken. Als laatste man in het elftal werd Eddy Van Den Driessche topsco rer. Hem was de taak toegewezen om de vrij schoppen te plaatsen. Meerdere keren kwa men hieruit doelpunten tot stand. Op zestienjarige leef tijd werd Eddy Van Den Driessche een volwaar dig lid van het Moorsel se fanionelftal. Eerst als wisselspeler, maar toen hij tegen Bonanza tij dens de laatste twintig minuten mocht invallen, en slag op slinger twee doelpunten aantekende, had hij scheepsrecht verworven. De twee daaropvolgende seizoe nen werd hij prijsschut- ter van een elftal dat ge leid werd door Albert Lucien Van Impe groeit stilaan naar de superkonditie. De «kleine», die in 1976 de Tour de France won, kon zich nadien als gevolg van allerhande tegenslagen, niet meer doorzetten zoals hij dat had gewenst. 1981 blijkt opnieuw zijn jaar te worden. Lucien vliegt. Dat toonde hij dinsdag in Vilvoorde, waar hij enorm veel werk leverde om de vlucht van zijn ploegmaat Willy De Smet de bescher men. Bovenop reed Lucien als negende ova: de streep. Van Impe: «Ik kijk met enorm veel vertrouwen de Tour tegemoet. Vandaag voelde ik de pedalen niet. Dat ik in de bres sprong voor De Smet, was logisch. Willy spurt zeer snel en heeft het vertrouwen niet beschaamd. Voor de wedstrijd ving moeten missen en zijn. Ik zou graag op gonsde het van de ge- nog belangrijke wed- Heizei spelen, w ruchten over een even- strijden voor de deur je...», tueel letsel dat Maurits staan, hoop ik dat het p.d. De Schrijver zou hebben letsel vlug zal genezen opgelopen tijdens de op warming Gent-Lokeren. Gedurende de wedstrijd kreeg iedereen de in druk dat De Schrijver op het toppunt van zijn kunnen speelde. Een grapje dus? Maurits De Schrijver: «Helemaal niet. Tij dens de midweekwed strijd tegen de Zeeuwse selektie kreeg ik plots een helse pijn in het hei ligbeen, onderaan de rug. Hoe ik dat letsel opliep, is me een raad sel. Ik veerde hoog op om te koppen en ik voel de een striemende pijn. Twee nachten heb ik geen oog dichtgedaan, kon nauwelijks zitten of liggen en vreesde voor vandaag forfait te moe ten geven. Voor de wed strijd werd ik evenwel behandeld, niet met een traditionele spuit. De pijn minderde maar ver dween niet. Nu we Dal- VRIJDAG 15 ME11181

De Voorpost | 1981 | | pagina 17