Te xware score 1V Zwak middenveld Voetbal Georges Heylens: «We moeten blijven bewijzen wat we waard zijn» Horvath klopt Van Geersom jean Arnolis: «Vijf kilootjes kwijt» Voorzitter Frans Daeleman: «Ik hoop dat we Ferrera kunnen binnenhalen» Wandelaar Goovaerts en dit was dan het doelpunt van de maand! Weste erden t proi 20 - 15.5.1981 - De Voorpost Stallaert in amper één minuut tijds. Een kwartier van het eindsignaal kwamen ze zelfs nog eens toeslaan langs Cremasco na een perfekt samenspel tus sen Fimiani en Verlaine. Hiermee kwamen té zware 0-3 eindcijfers op het scorebord, ofschoon niemand kon ontkennen dat met Seraing het bes te team had gewonnen. Ref Goovaerts leidde voor 7.000 toeschou wers. Aalst: Van Geersom, Stallaert, Van Kemseke, Cornelis, Desanghere, Sergeant, Dierickx, Limpens, Vermeulen (45' Imbert), Salvador en Van Roy. Seraing: Horvath, Pi- roton, Fastré, Grosjean, Rupcic, Bernardi (68ste minuut Van Heusden), Fimiani, Rojas (73ste minuut Verlaine), Cre masco, Oblitas en Lakner. Doelpunten: 52' Rajas™ 0-2 Arnolis en Ferrera: hun afwezigheid was er de oorzaak van dat Eendn ten-, 75' Cremasco 0-3 Aalst noch op het middenveld, noch in de aanval aan zijn trekken kwa A. BLOCK het beresterke Seraing. (lp) aSp?' A, t,. y Zoals wat in de lijn van de verwachtingen lag W JÊk flgl y en we steunen hierbij op de afwezigheid van Arno- y lis en Ferrera heeft Eendracht Aalst in Seraing Aa i it dó betere ploeg moeten erkennen. Eendracht heeft wel met veel inzet gespeeld, maar miste het zuivere talent dat bij het Waals team overvloedig aanwezig r.jW was. De bezoekers waren vooral zeer sterk op het jSÊBr Jp -v Mi niiddenveld waar ze doorlopend rustig de bal lieten 'is? B rondcirkuleren en het moment afwachtten tot Ro- f•Jaa Oblitas i11 e®n grunstige aanvalsstelling wa- 1'. '- ren geslopen. Jef Cornelis kan tussen Rojas en Grosjean naar doel schieten, doch Horvath heeft Aalst, dat tijdens de joeg te veel achter de bal helemaal geen moeite om de bal uit het net te houden. (E. Aalst-Seraing 0-3) (lp) eerste twintig minuten en de spitsen kregen die een hels tempo voerde, bal veel te onzuiver aan- De Aalster se oefenmeester Georges Heylens werd na de wedstrijd Aalst-Seraing druk om ringd door verslaggevers die uit de mond van de gemakkelijk pratende Brusselaar wilden weten welke kijk hij had op de pas afgelopen wedstrijd en op de rest van de eindronde. «In de eerste plaats moeten jullie weten dat ik een man ben die zich nooit bij voorbaat verloren geeft. Vandaag zijn we geklopt door een tegenstander die voorzeker meer talent in huis heeft dan wij. We hadden bovendien geen inspraak op het middenveld waar duidehjk de figuren Arnolis en Ferrera ontbraken. De inzet van mijn jongens was totaal, wat nog niet wegneemt dat we een rijpere tegenstander te bekampen kregen. Niemand zal het mij kwalijk nemen dat de eindcijfers nogal zwaar klinken voor het geleverde labeurwerk. Alhoe wel nog maar eens werd onderschreven dat in het voetbal niet alleen hard werken telt maar dat een elftal ook moet beschikken over het nodige talent. Die afwisselingspunten ontbre ken momenteel. Neem er dan nog bij dat de jonge Rudy Vermeulen het niet heeft kunnen waarmaken. Over hem ben ik ontgoocheld omdat het hem duidelijk mangelt aan karak ter om een groot voetballer te worden,» aldus Georges Heylens, die er bovendien nog aan toevoegde dat zijn Eendrachters in de reste rende wedstrijden dienen te bewijzen dat ook op verplaatsing punten kunnen veroverd wor den en overtuigd blijven dat die eindronde tot de laatste snik moet uitgevochten worden. Jef Cornelis waagde een paar keer zijn kans vanuit de tweede lijn, zonder sukses evenwel. (E. Aalst-Seraing 0-3) (lp) gespeeld. Men voelde zeer duidelijk aan dat én een Arnoüs toch nog steeds onvervangbaar als spelmaker én een Ferrera in dat Een- drachtteam ontbraken. Vermeulen viel als ver vanger tegen. Het is misschien een on dankbare taak om in zo'n belangrijke wed strijd dadelijk van leer te moeten trekken als jonge speler. Maar we hebben toch moeten vaststellen dat hij het niet heeft kunnen waar maken. In het Aalsterse kamp kloeg men over het feit dat de twee be zoekende doelpunten telkens vielen op een moment dat de thuis ploeg zeer sterk aan het drukken was. Dat is in derdaad zo. Het eerste doelpunt op de 26ste mi nuut was het gevolg van een dekkingsfout in de verdediging en kwam er nadat Seraing amper tweemaal in het zestien- meter-gebied van Een dracht was geraakt. De benen van de ajuinen werden na de rust totaal afgesneden ingevolge een onbegrijpelijke blunder van doelman Van Geersom op een ver en onschuldig schot van Rojas. Dat klusje had een miniemen-keeper kunnen opknappen. Maar weer werd Aalst getroffen op het ogen blik dat het sterk was gaan drukken om te trachten die 0-1 achter stand te overbruggen. Men kan dus werkelijk niet gewagen van een te kort aan inzet. Neen, Aalst werd geklopt om dat eenvoudigweg in het andere kamp meer klas se kon geëtaleerd wor den. Dat kwam tot ui ting niet alleen bij de balbehandeline maar nog sterker bij het her senwerk. Al bij al was men in Aalst niet te zeer ontgoocheld over het la beurwerk dat werd gele verd, maar beoordeelde men die 0-3 cijfers als te zwaar. Daarover kun nen we het eens zijn. Of Aalst nu al een mag maken ove; tenties om naai nationale op te zullen we don* vond weten na wedstrijd op Hi ieder geval ligt opgesteld sche overhoop, een waarin werd gehouden dat Ee de volle winst puren uit de tl strijden. Nu poulains van Heylens ook aw ten bewijzen waard zijn aan dronde deel te Dat wordt een opgave omdat Heylens duidel geen afwissel! ten beschikt v< die op het mi* uit de toon vall* en koi idjdathij nfrs Doelman Horvath, die momenteel Seraing bij staat in de run naar de hoogste voetbalafdeling, is een buitenbeentje. Een zigeuner met lange wap perende haren. Een fan tast, maar tevens een ke rel die écht begaafd is. Die Horvath heeft reeds meerdere slipper tjes gemaakt, doch zon dagnamiddag, in het zo novergoten Pierre Corne- lisstadion, was hij onbe rispelijk. Tegen de vroe ge knal van Limpens had hij geen verhaal. Wél had hij toen een dubbele do sis geluk, want de onbe reikbare bal sloeg tegen de dwarsligger te pletter. Het had dus 1-0 kunnen zijn. Horvaths overbuur Marc Van Geersom van zijn kant, maakte geen goede berut. Eén slip pertje en daarmee was Eendracht uitgeteld. Van Geersom verkeek zich op een flodderschot van Ro jas: hij had de bal slechts op te rapen, doch tot een ieders verbijstering werd het 0-2. Een surrealistisch doelpunt zoals we er in de jongste dertig jaar nooit een zagen. Daar mee was voor de leerlin gen van Georges Heylens de deur potdicht: Seraing kon rustig naar de zege wandelen. Marc Van Geersom werd op punten geklopt door Horvath, om het in het boksersjargon te zeg gen. Hij moet evenwel niet naar de galg: een slippertje van een keeper is immers steeds fataal. Hij mag niet falen. Mare Van Geersom heeft er waarschijnlijk een slape loze nacht aan overge houden. Al dient gezegd dat hij de match tegen het getalenteerde en be tere Seraing niet had kunnen winnen. Tegen de twee andere goaltjes vermocht de Gentenaar echt niets. M.V.H. Geert Van Roy, op wie alle hoop berustte na het uitvallen van Manu Ferrera kon de Seraingdefensie niet ontwrichten. Zijn «maat» Fastré hield hem gedurende negentig minuten aan de klap. (E. Aalst-Seraing 0-3) (lp) Jean Arnolis was een aandachtig toeschou wer van Aalst-Seraing en was er duidehjk het hart van in dat hij zijn maats niet kon steunen in deze belangrijke wedstrijd in de eindronde. «Ik kan werkelijk niet spelen. Ik heb in de loop van verleden week circa vijf kg aan gewicht verloren ingevolge de voortdurende pijnen in de waterwegen waar zich een grote steen heeft vastgeklonken. Ik voel mij zo slap als een vod. De geneesheren trachten nu dat ik van die steen zal verlost geraken langs de meest na tuurlijke weg. Lukt dat niet dan zal er heel kundig moeten ingegrepen worden,» aldus Jean, die we aldus voor de rest van de kompeti tie niet meer tussen de krijtlijnen zullen zien verschijnen. Ook Ferrera diende tegen Seraing verstek te laten gaan. Tijdens een oefenpartij op Hamme werd de Spanjaard geraakt aan de achilles pees. Men probeerde hem nog gevechtsklaar te krijgen voor het treffen tegen Seraing, maar uiteindelijk nam oefenmeester Heylens geen risiko's. Eendracht-voorzitter Daeleman was na de 0- 3 nederlaag tegen Seraing niet te fel ontgoo cheld over de prestatie van zijn team. «Kijk eens, we hebben er vandaag hard voor ge knokt. Er is door het Eendrachtpotentieel hard gewerkt tussen de lijnen, maar de zuive re klasse ontbrak en die was er bij Seraing wél. Het is duidelijk dat, willen we verder aan spraak maken op een mogelijke promotie naar de hoogste klasse we het zullen moeten halen van de inzet. Trouwens, alhoewel ik Seraing de beste ploeg tussen de krijtlijnen vond deze namiddag, hggen de eindcijfers mij toch wel te zwaar op de lever. Het eerste doelpunt, een zuivere dekkingsfout, en de tweede treffer, een blunder van doelman Van Geersom, had den zeker kunnen vermeden worden. Maar ik blijf optimist. We moeten nu away maar trach ten te bewijzen dat we in de eindronde nog een woordje kunnen meepraten en daarom moet verder geknokt worden met de voorhanden zijnde middelen. Ik hoop dat we Ferrera zo vlug mogelijk kunnen rekupereren. Die mis sen we duidelijk als derde aanvaller,» zegt voorzitter Daeleman. Pas na de domme goal van Rojas waren de Waalse cracks in hun sas! Scheidsrechter Goo vaerts wekte op het ter rein van Eendracht Aalst de indruk lid te zijn van wandelklub «Niet te snel». De man repte zich slechts sporadisch naar de «plaats van het bui- tengebeuren» en bleek een duidelijke voorkeur te koesteren voor een «ter plaatse rust» in de middencirkel. Op bepaalde momen ten leek de ref zelfs te lui om te fluiten: duidelijke overtredingen wuifde hij dóódsimpel weg met een handgebaar. Een en an der heeft nochtans geen stempel gedrukt op het resultaat van de match Eendracht Aalst-Seraing. Het was niet zijn schuld dat Fimiani ongehinderd de vrijschop van Piroton voorbij de machteloze Van Geertsom «mocht» deviëren. Goovaerts kon de blunderende Van Geersom geen steuntje bieden toen de Gente naar met het wil een wanhooi van Rojas door en benen liet waardoor het gang van het s| werd. Toen de dei werd gescoord, vaerts niet in van raakknaller pn co, maar dat één keer niet: di tje van een doel voor geen enk* spraak vatbaar vaerts had het r lijk, maar een tie gaf hij alle weg. Het is niet pi keer dat we die fluiten, en we vr af hoe hij bij 's geraakt is en er Waarschijnlijk zich oneindig het afleggen vai plichte fysische tijdens de zelf. Geen goeie teit. oor d< de te k jd ze 1 rondt ;n i de vc De in het akt Jrennei Jj j?am, sterk «ïiem var Naari lolueei jn ro ttoeilij de kun oeibar -ep de A; den Bi Ij: Ho an I 111 ii E. Aalst-Seraing 0-3 AALST. Een gehandicapte thuisploeg, waarin de afwezigheid van Jean Arnolis en Ferrera zeer sterk werd aangevoeld, heeft uiteindelijk de dui men moeten leggen voor een beter uitgebalanceerd Seraing, dat inzake het etaleren van de klasse ons zeer sterk heeft bevallen en meteen als de serieuste kandidaat voor het opstijgen naar eerste nationale mag beschouwd worden. Aalst blies onmiddellijk de aanvalstrompet en deed dit met volle longen zodat Seraing verrast door zoveel plaatselijke inzet, dadelijk in de verdediging wegkroop. De thuis ploeg kende tegenslag toen op de achtste minuut, en na een slecht ontzetten van Bernardi, Limpens tegen de onderkant van de dwarsligger kanjerde. Aalst bleef gedurende slecht eenmaal in het ruim vijfentwintig mi- Aals terse zestienmeter- nuten het spelbeeld be- gebied hadden kunnen palen. Het viel manmoe- binnendringen, tegen de dig aan, maar niettemin gang van zaken op voor- ontbrak de laatste pas sprong. Dierickx maak- om die Waalse verdedi- te tegen de backlijn een ging in gebreke te kun- fout op Cremasco, Piro- nen vinden. Op de 26ste ton stak de bal schuin minuut kwamen de be- doorheen de slecht opge- zoekers, die tot dan toe stelde Aalsterse defensie en sluipschutter Fimia- de jonge Vermeulen, die ni trapte hard in. het niet had kunnen waarmaken in het Aal- Zes minuten later ont- ster se middenveld. In snapte Aalst aan een Pik geval, de wedstrijd strafschop toen Desan- was pas 42 sekonden ghere zijn handje liet hernomen of na een op- bengelen tegen de bal na bouw langs Stallaert een voorzet van Rojas. kon Salvador aanleggen Ref Goovaerts, die overi- en die kogelde nipt gens weimg last had naast de linkerdoelpaal, met de tweeëntwintig vijf minuten later ging faire spelers kneep de Aaist weer stormen. Met ogen dicht. Tijdens de veel overtuiging, maar laatste tien minuten bxih wel te overhaastig, voor de rust ging Aalst En toen gebeurde het. weer hard werken om Qp de 52ste minuut, kon die achterstand te over- bij een tegenaanval Ro bruggen, maar Ser- jas Van ver aanleggen, geants kogel op de 38ste yart Geersom stond op minuut miste richting de juiste plaats, maar en doelman Horvath bet de bal tussen de be toonde zich klem vast op nen heen doorglippen, een hard schot van Die- q-2 en men voelde on- rickx op de 42ste middellijk aan dat de minuut. kous voor Aalst na am- Na de rust verscheen pgr vijftig minuten af Imbert in het veld voor was. Seraing kon nadien nog rustiger gaan voet ballen na die blunder van de Aalsterse goalie en maakte er duidelijk een oefenpartijtje van. De bezoekers schrokken zelfs niet op voor een schot van Imbert en een persoonlijke poging van

De Voorpost | 1981 | | pagina 20