III a 1 Él Tweede seizoenzege voor sterke Benny Vermeulen Zeienaar Ronald Van Avermaet is terug i; Benny én de jongeren [kiMIMHlfj Uitblinkers De Wilde en Rogiers laten zege aan Patrick Den Hert Mettepenningen zijn provinciale toont trui ij ill VIJFDE WASE LENTEPALM De Smet de snelste '<br Peter Gulle sant in eigen land jtrl r a o. L irfr* i Itm, Hans D'Haese naar Tunesië Jan De Poorter klopt Piet Kuys 32 - 15.5.1981 - De Voorpost Profs te Olsene Amateurs te Kalken De traditionele «Nij- verheidsprijs» te Olsene werd een groot kijk stuk. Dé organisatoren hadden voor de 28ste editie misschien wel wat meer renners verwacht maar was er misschien de kwantiteit niet, de kwaliteit was zeker aan wezig. De meest omring de figuur voor de start was Roger De Vlae- minck, door zijn talrijke supporters onmiddellijk tot groot favoriet uitge roepen. Maar Roger zou dan toch renners als De- meyer, Pollentier, Van- denhaute, de drie Planckaerts en Benny Vermeulen achter zich moeten laten. De eerste ernstige aanval werd opgezet door Walter Schoonjans, steeds goed in deze wedstrijd en vorig jaar nog tweede achter Mare Re- nier. Schoonjans kreeg snel het gezelschap van zes an dere renners en dit zevental haalde een maximumvoor- sprong van 3 minuten 30 sec. Toen kwam in de grote groep de reaktie pas goed los, vooral onder impuls van Roger De Vlaeminck. Op het moment dat de aan sluiting een feit werd, werd de eerste aanvaller van de dag, Schoonjans, door bandbreuk naar de achter grond verwezen. In de spannende finale kwamen na verschillende pogingen tenslotte Vandewiele en de Italiaan Daggal aan de lei ding. Zij haalden meer dan een minuut voorsprong maar konden niet beletten dat in de laatste ronde ook Vandenhautte, Willy De smet, Filip Anderson en Benny Vermeulen nog aan sluiting kregen. Met nog enkele kilometers te gaan was de rest van het deelne mersveld definitief verlo ren. Iedereen maakte zich klaar voor de eindspurt. Be nny Vermeulen wou de spurt niet afwachten en probeerde er in de laatste kilometer nog van tussen te knijpen. Hij maakte er een lange spurt van en toen hij een vijfhonderd meter van de finish omkeek zag hij tot eigen verwondering dat geen medevluchter zijn wiel had kunnen houden. Een sterke Vermeulen won tenslotte met nog bijna een halve minuut voorsprong op de Australiër Anderson en Desmet. Voor Benny Vermeulen nu dus reeds de tweede seizoenzege. Het be looft voor de toekomst. De uitslag 1. Benny Vermeulen, 2. Fil Anderson, 3. Willy Desmet, 4. Walter Dalgal, 5. Ferdi Vandenhaute, 6. Eric Van dewiele, 7. Etienne Vander- helst, 8. Ronan Demeyer, 9. Jan Jonkers, 10. Patrick Lerno. H.A. 54 amateurs aan de start voor de amateurswed strijd te Kalken. Onder hen streekrenners als Rudy Rogiers en Erik De Wilde. Zij zouden deze wed strijd in een beslissende plooi leggen maar moesten de zege toch aan de jonge Patrick Den Hert laten. Voor de wedstrijd werd er nogal wat gediskus- sieerd over de spoorwegperikelen van de wedstrijd van daags voordien te Wichelen. Amateurs te Znlte Een provinciaal kam pioen moet zich tonen. Dat is wat Ronny Mettepennin gen te Zulte heeft gedaan. De Hammenaar toonde er zich de sterkste van de achtendertig gestarte ama teurs. Dit kleine aantal heeft niet belet dat het een spannende wedstrijd is ge worden. Van bij de start volgden de ontsnappings pogingen elkaar op. In de achtste van de twintig af te leggen ronden kregen we dan negen renners voorop. Onder hen Guy De Sloove- re, Ronny Mettepenningen, Mark DTIooghe en Freddy Vlerick. Toen ging De Sloovere van zijn gezellen weg. Hij haalde een vier honderd meter voorsprong maar werd toen door de achtervolgers gegrepen. Vooral Mettepenningen Zondag behaalde Ronald Van Avermaet te Herze- le zijn derde seizoenzege bij de amateurs. Hij moest daarvoor kleppers als Kenny De Marteleire en Vandenbossche achter zich laten. Verder in het peloton zaten ook nog Rudy Van Impe, Ronny Mettepenningen en Patrick D'Haese. Gemakkelijk was het Haar te Herzele nochtans niet. Elke ronde moest er een nijdige kasseihelling genomen worden. Vooral daar toonde de Ze ienaar dat zijn huidige kon- ditie op een hoog peil staat. zorgde voor die sluiting. In de laatste ronde slaagden Mark DHooghe en Ronny Mettepenningen er dan in hun medevluch ters in de steek te laten. In de eindspurt toonde Mette penningen dan dat hij de provinciale titeltrui waar dig draagt. Hij won over tuigend van een verdienste lijke DHooghe. Freddy Vlerick won een kleine hal ve minuut later de spurt voor de derde plaats. De uitslag 1. Ronny Mettepenningen, 2. Mark DUooghe, 3. Fred dy Vlerick, 4. Rudy Dhae- ne, 5. Guido Claeys, 6. Dan ny De Coninck, 7. Jean-Ma- rie Cortvriendt, 8. Mark Merenhout, 9. Thierry De Smet, 10. Marcel Hinion. Olympische Spelen te Moskou Enkele maanden geleden was er van Van Avermaet als wielrenner geen sprake meer. Na allerlei tegensla gen, en persoonlijke proble men, zag Ronald het niet meer zitten. Hij zat diep in de put. En dat niet alleen op wielergebied. Naar de oor zaak peilen is nu niet meer nodig. Feit is dat zijn deel name aan de Olympische wegrit te Moskou hem wei nig gouden eieren heeft ge schonken. De ontgooche lende spelen sterkten hem alleen maar in het besluit de koersfiets definitief aan de wilgen te hangen. Ro nald was er toen van over tuigd nooit nog als wielren ner op straat te komen. Terugkeer Na een tijdje bleek Van Avermaet toch spijt te heb ben van zijn te snel geno men beslissing. Ook al om dat zijn talrijke supporters hem nooit in de steek lieten en omdat de problemen blijkbaar opgelost raakten, begon Ronald dit jaar in de maand februari toch maar opnieuw te koersen. Met een serieuze achterstand natuurlijk op de andere amateurs. Hoe kon dat trouwens anders na een stop van meer dan zes maanden. De fysische kon- ditie stond echter nog wel op punt want Ronald was zich in de winter blijven verzorgen zoals het een sportman past. Topwielren- nen was er toen echter nog niet bij. Dat zou waar schijnlijk ook dit jaar niet meer mogelijk blijken. Van Avermaet had reeds voor zichzelf uitgemaakt dat hij dit seizoen moest werken om volgend jaar opnieuw hoog op te klimmen. Opnieuw bij de besten Het moet zijn dat Van Avermaet zichzelf een beet je onderschatte. Reeds in de tweede amateurswedstrijd waaraan hij opnieuw deel nam werd hij winnaar. Die eerste bloemen haalde hij in het Brabantse Asse. Veer tien dagen geleden was het voor Ronald dan de tweede maal roos. Te Ninove kon hij Mark Sergeant en Hans D'Haese losgooien en zo de zegebloemen dan voor de tweede keer naar Zele bren gen. Vorige zondag werd het dan te Herzele dus reeds de derde seizoenzege, Ro nald Van Avermaet kan het zelf moeilijk geloven, ook zijn gezellen amateurs staan er verwonderd bij.'Al leen de trouwe Van Aver- maet-supporters hebben nooit aan hvrn renner ge twijfeld. Hun steun heeft de jonge Zeienaar opnieuw plezier in het koersen ge schonken. Van Avermaet blikt nu opnieuw vol ver trouwen in de wielertoe- komst. Hugo AERTS Vooral Erik De Wilde was toen aktief. Te begrijpen als men weet dat De Wilde van die toestanden het grootste slachtoffer werd. Hij werd er tenslotte voor uit wed strijd genomen. Te Kalken verliep alles echter heel sportief. De vlakke omloop zorgde er voor dat de snelheid steeds zeer hoog lag. Van bij de start werd de grote schif ting doorgevoerd. Na de eerste ronde reed een kop- groepje van negen man voorop: Vooral onder im puls van Rudy Rogiers en van een geprikkelde Erik De Wilde voerde deze lei- dersgroep bestendig haar voorsprong op zodat reeds na drie ronden voor de ach tervolgers de wedstrijd kon vergeten worden. Het kop- groepje bleef trouwens niet uit negen eenheden be staan. Goossens moest we gens pech lossen en voor Roland Verstraeten werd het in de finale dan te zwaar. Zeven renners zorg den dan voor een spannend wedstrijd8lot. Het waren Rudy Rogiers, Erik De Wil de, Patrick Den Hert, Pa trick Goossens, Ronny Chiers, Freddy Vandergo- ten en Antoine Steven was opnieuw Erik I die de zaak hier het gen. Zijn ultieme uit ging werd beantwooi Rogiers en Den Her Goossens kwam vooraan. In de spui de bloemen toondf Hert zich dan de m van De Wilde en 1 Voor de twee uitbL werden het dus slee J twee voornaamste plaatsen. De uitslag 1. Patrick Den Hert, dy Rogiers, 3. Erik Patrick Goosafr Ronny Chiers, 6. 1B Vandergoten, Stevens, 8. Roland straeten. Goossens, 10. John E belaer. Ve: ffan de b 7e i el n pr veil a 01 Blec N De Smet werd winnaar van de nieuwelingenkoers te Dendern Jena 7 De Bruyn, tweede, staat er even glunderend bij. (c) de itk rijs. Uit het Wase wielervaatje Op zondag 17 mei te Sint-NLklaas voor WAOD-renners In de prof rangen is en blijft Benjamin Vermeulen de enige gouwgenoot in de aktualiteit. Na zijn eerste seizoenoverwinning te Oostakker ging de Klingenaar met zijn ploeg naar de Vierdaagse van Duinkerken waar hij enkele behoorlijke prestaties voorlegde en voor heel wat volgers een aangename verrassing betekende. Met zijn aldus op punt staande konditie was hij maandag aan de slag in de wedstrijd te Olsene, waar hij doorlopend in de voorste gelederen was terug te vinden. Uiteindelijk nestelde hij zich met vier anderen aan de leiding en liet zijn medevluchters in de slotkilometer zelfs geen kans na een soort van lange krachtsprint. Het lijkt er dan ook op dat de poulain van sportbestuur der Robert Lauwers regelrecht op een groter aantal zeges afstoomt dan de drie van 1980. Wellicht is hij woensdag in Belsele-Puivelde reeds een gevaarlijke klant, maar dan in eigen regio. Bij de amateurs viel er eindelijk als we de halve Antwerpenaar Erik Staes even buiten beschouwing laten een Wase overwin ning uit de lucht, door toe doen van Franpois Nauts, die zaterdag iedereen te vlug af was te Wichelen na dat hij de hele wedstrijd door zijn meesterschap had gedemonstreerd. Achter hem bekwam eerstejaarsa mateur Mark Meuleman een bijzonder verdienstelij ke zevende plaats. Ook heel wat ereplaatsen in de ama- teurskoers van Mariekerke: Erik Wuytack op de 6de, Roger Beelaert op de 13de, Jan Joos op de 16de en Franky Wielandt op de 18de plaats. In Wondelgem was Roland De Bisschop in goede doen, maar werd op de meet geklopt door de aal- vlugge Romain Steel. Zon dag plaatste Roger Beelaert en Miel Van Daele zich 8ste en 10de te Mere, terwijl Johnny De Dobbelaere als tiende finishte te Kalken. En maandag alweer een wasüjst hoge noteringen in Beveren(-Waas), voor Peter Van Nuffel (2), William Despeels (4) en Guido Haentjens (20), en vooral in Belsele-Puivelde met Fran- pois Nauts (88te), Jan Jóos (9de), Roland De Bisschop (12de), William De Gendt (15de), Vic Van Lande-ghem (17de)en Mare Meuleman (20ste). De juniores deden het jongstleden week niet zo hoopgevend: Zaterdag in het provin ciale kampioenschap was het alleen de formidabel sterk rijdende Stephan Van Leeuwe die de uitslag een klein Waas tintje meegaf met zijn tweede plaats, die hij achter een ontketende Seys veroverde in de groepsspurt. Ook zondag tijdens de tweede proef van de Ster der Juniores te Zot- tegem eindigde de Loke raar als beste streekgenoot en hielp aldus zijn ploeg KVC Wijnendaele aan het dagklassement. Hier ver ging het de triomfators van verleden week niet zo goed, want de blauw-witten van Vooruit Sint-Gillis konden alleen Gerrit Van der Aa bij de eerste twintig klasseren (als 20ste), terwijl Alex Pol- fliet als 19de eindigde. In Temse fietsten Ronny De Dobbelaere (op 4), Rudy Haentjens (op 6), Franky Matthyssens (op 9) en Yvan Van Raemdonck (op 10) zich bij de besten. Even ver melden dat het nationaal kampioenschap voor junio res dat zondag verreden wordt te Diegem een mooie kans kan zijn voor Van Leeuwe, Janssens, Koppen of Van der Aa om een groot se prestatie te leveren. Zoals onze titel het aan duidt deden ook de nieuwe lingen het niet onaardig met niet minder dan drie schoten in de roos. Zater dag reeds kon een van kon ditie blakende Yvan Veree- cken het zegegebaar maken in Beveren (Waas), waar Rudy Saelens op 6, William Staes op 7, Erwin De Clercq op 8, Gunther Smet op 9 en Peter Staes op 10 het streeksukses kompleteer- den. In Ninove ging Filip Van Walle een vijfde prijs wegkapen terwijl de Sint- Niklazenaar daags daarna goed was voor de achtste plaats in Impe-Lede. Op die zelfde zonovergoten zondag haalden twee Kieldrechte- naars vernietigend uit: Franky Weemaes beproefde zijn geluk in Sint-Lievens- Houtem om daar van start tot finish de forcing uit te voeren, en Peter Galle het iedereen achter zich na een kranige prestatie in Klein- Sinaai, waar Yvan Vereec- ken de derde, Roger Schei- fout de zevende, Rudy Sae lens de negende en (een ont goochelende) Erwin De Clercq de tiende stelling be zetten. MARC Klassieker met merken ploegen tellende voor de wegtrofee WAOD 1981. Organisatie: Anker Sport- komitée Sint-Niklaas Koersdirecteur: André Dob belaere, Truweelstraat 18. Tel. 031/76.75.11. Koersleiding WAOD: Ver- braecken. Bloem, De Wilde, Gijselinck, Van Damme. Koer s re portage: Van Hout- te - Fotofinish: Alb. Ver- braecken Inschrijving en rugnum mers: café Ankerhof»>An kerstraat 144. Vertrek: 14 uur aan Inter Service, Ankerstraat 44. Aankomst: aan A M, An kerstraat 127. Prijsdeling: «Anker hof», Ankerstraat 144. Kleedkamers: zaal Familia, Truweelstraat. Omloop: één grote ronde van 73 km. over Nieuwker- ken, Beveren, Vrasene, Nieuwkerken, St.-Gilles, Kemzeke, Stekene, Koe wacht. Moerbeke, Klein Si- naai, Sinaai, Belsele. Si- naai, BelBele en St.-Niklaas. Verder nog elf plaatselijke ronden van 6 km. Totaal 139 km. Prijzen: individueel: 25.000 ft (50) palm en trofee aan de winnaar, beker aan de lè Waaslander. 10.000 fr en trofee i winnende ploeg. Erelijst: 1977: 1. René Van I Alan Van Heerden (Z{^ 1978: 1. Ad. 't Gilde M. Crens (NI) 1979: 1. Maur. VaiT ghem 2. H De Wit (l" 1980: 1. Roger Segh i Bi Fra e, I DeS lare- rge eym (den Van uwe mik Et. Sonck 1981: Nieuwelingen te Dendermonde Er waren 31 inschrijvingen te Dendermonde waar Er win De Smet uit Deurne zich op het einde de snelste toonde van drie koplopers. Reeds in de derde ronde kwamen acht leiders door, die rustig de wedstrijd be heersten gezien er geen tegenactie kwam. De beslissing viel in de laat ste ronde. Er werd een pre mie gegeven en hier toonde Erwin De Smet zich de snel ste. Hij geraakte lichtjes voorop maar Eric Bracke kreeg nog aansluiting. En hier moeten we ven dat het een spannende finale is geworden. Op drie kilometer van het einde hadden de twee leiders nog 100 meter voorsprong op hun onmiddellijke achter volgers. Plots schoot als een pijl uit een boog Georges De Bruyn weg en kwam tot bij de lei ders. De Bruyn had even wel te veel met zijn krach ten moeten woekeren om De Smet nog te kunnen kloppen voor de eerste plaats. Melis won de sprint van de overige achtervolgers ter- Br erg Seyi ive, PO] beke ■ans roef wijl Thiery Coorai ent groepsspurt won. 31 vertrekkers: 1. Er Smet (Deurne) de 52 1 u 21 min., 2. Geor Bruyn, 3. Eric Brtu JJj* Daniel Me)is, 5. Fra 1O n„.IUW1 lam Pa ban, 6. Peter Michi Eric Heyvaert Dhondt, 9. Thiery G 10. Luc De Schepper Emii Nieuwelingen te Klein-Sinooi Beno Michiels, de amateur uit Dendermonde, rijdt weer goed. (c) Nadat Luk Caemerlinck en Theo Sam an in de tweede van de tien af te leggen ronden het vuur aan de lont staken en makkelijk een halve minuut boni bijeen- trapten, reageerden bij de overige 36 deelnemers het Wase heir onder impuls van een verwoed rijdende Yvan Vereecken en andere De Clercq-en Na talrijke po gingen reden eerst Yvan Vereecken, Peter Galle en Eddy De Poorter tot bij de leiders (waar Saman in de problemen raakte) terwijl ook Wever, De Bruycker en Schelfout in de zevende ronde de aansluiting ver wierven. De op dat moment zeven leiders voelden zich nog niet buiten schot en bleven mekaar voortdurend treite ren tot een beslissende ver splintering ontstond waar bij Vereecken, Galle en Ca- merlinck triogewijs de laat ste ronde ingingen. Hierin deed de Stekenaar verwoe de pogingen om zijn twee opponenten los te slagen, wetende dat hij in een spurt geen schijn van kans had. Zijn allerlaatste uitlooppo ging werd door een kalm rijdende Galle ongedaan gemaakt, zodat een sprint uitsluitsel moest brengen. Met een zeer nipt millime- terverschil bewees de klei ne. zelfverzekerde Kiel- drechtenaar over een zeer sterke eindjump te beschik ken en verwees Camerlinck naar de dichtste ereplaats. Vereecken eindigde derde. De Poorter vierde en Bert Vermeiren won de sprint van een verbrokkelde groep voor de achtste positie. De uitslag 1. Peter Galle de 51 km. in lul7. 2. Luc Camerlinck, 3. Yvan Vereecken. 4. Eddy De Poorter, 5. Christian De Bruycker, 6 Peter Wever, 7 Roger Schelfout, 8. Bert Vermeiren, 9. Rudy Sae lens, 10. Erwin De Clercq. M.N. Luc De Grauwe: harde leerschool Luc De Grauwe is aan zijn tweede profjaar toe. De renner uit Oudegem moet het vooral hebben van een parkoers dat lastig is. Hij spurt niet snel, doch is taai als een wis. Luc nam deel aan de vierdaagse van Duinkerken. Een goede, doch harde leerschool dat interna tionaal kontakt met echte «cracks». In de laatste etappe trok hij de remmen dicht, doch hij had meteen heel wat ervaring opgedaan. Luc zal nooit een Merckx worden, en dat weet hij. Doch hij heeft genoeg wilskracht en stiel liefde om uit te groeien tot een meesterknecht waarop de vedetten graag een beroep doen om de klusjes op te knappen. De amateur Hans D'Haese uit Lede neemt deel aan de ronde van Tunesië. Hij wordt als «gast- renner» opgenomen in een Waalse ploeg. Hans koerste afgelopen weekend in Enschede- Munster. «Een. gekke gedoening», zegt hij. «Een klad renners mocht vijf minuten vroeger van start, doch we hebben die kerels nooit meer teruggerepen». Hans D'Haese die vooral lonkte naar de Fran co-Beige, doch door pech geremd werd, wil in Tunesië bewijzen dat hij toekomst heeft als ronderenner. Liefhebbers te Belsele De buitenlanders zijn ook te Belsele met de best belegde boterhammen aan de haal gegaan Wat trouwens kan afgeleid worden uit de klas sering Klopte Jan De Poorter uit Massemen de Nederlander Piet Kuys dan werden zo wel de derde als de vierde plaats op naam van een Hol lander en een Belgische Brit geschreven. De beslissing viel even voor halfweg koers, toen Piet Kuys, Johan Van der Wey- de, John Moss, Jan De Poorter, Georges Vergau- we, Alex Strieda uit Canada en Sjaak Hooft het waagden en genoeg voorsprong kre gen om voorop te blijven. Een tegenactie van het trio Naudts, Verbraecken, Joos en Verzele scheen te zullen slagen maar vooral men hen niet terug| zodat het zevental 2 reed kon maken eindspurt die werd I nen door Jan De Poe 50 Liefhebbers: Poorter de 105 km min., 2. Piet Kuys I Johan Van der Weyf 4. John Moss GB, ges Vergauwe, Strieda CAN, 7. Sjai NL. 8. Franpois Nau| Jan Joos, 10. Noel F 11. André Verbraeclj Roland De Bisschip Cor Vervaet, Leyrs, 15. Willii Gendt, 16. Lucien VA them, 17. Victor Vjf deghem, 18. Frai 19. Rudy De Feyl Mare Meuleman. Jenny en Gerdo Jenny De Smet komt er na haar gedwongen inaktiviteit wegens de gevolgen van een val, langzaam maar zeker bovenop. In Brecht bolde ze als nummer elf over de streep, doch kort maakt ze met de regelmi een klok het zegel Gerda Kossolosl haar kant, was zelfde Brecht veei Van

De Voorpost | 1981 | | pagina 22