IIVEN Brondeel, ard De Wolf, Jules en zoon illaert, trus De Greef, Frans Moens, clercq en zoon, Julien De Winter, zef Vercauteren: zwaaien Noyonscepter Alfons Verlee, Maurits en Zn De Dijcker, Omer Bosman de eerste halve Fondwinnaars ^broeders Vijverman (Mere): ste grote klassieke overwinning Dubbelslag voor Gebroeders Helskens uit Dourdan te Lokeren Athuenis - Van Goethem primus in St.-Niklase Verbroedering De Van Bunderen's schitterend te St.-Gillis-Waas De Voorpost - 15.5.1981 - 23 ten de Wiele: zeer sterk op Frankrijkvluchten In het Verbond Aalst-Nino- ve werd de bijzonder goed gelukte Doudan vlucht ge houden door het broeder paar Vijverman uit Mere. Sinds weken tonaangevers op de diverse Noyonvluch- ten is dit kampioenshok er uiteindelijk in geslaagd al de groten uit het Aalsterse en Ninoofse een neus te zet ten en dit meer dan 5 minu ten voorsprong op de voor treffelijke Gaston Van Stuyvendal uit Hofstade. Mieleke Cobbaut uit Erpe, Clement De Duffeleer Nino- ve en Paul De Meerleer Buret wonnen de andere vroege prijzen met de oude duiven. Bij de jaarlingen een klin kende zege voor de kracht patser Remi De Wilde uit Aalst. Roger De Geyter Le de, Bruylandt Ns§Qye, Paul De Meerleer en Ninovieter Eüe Wauters stuk voor stuk sterk spelende liefheb bers waren er meteen aan voor hun moeite. Gustaaf Vandewiele 20 en 27 bij de jaarlingen bewees na zijn Noyonsuccessen pa raat te staan om zich met het «kruim» van het Frankrijkgebeuren te kun nen meten. De door de te vroege lossing fel geteisterde St. Denis- vlucht in de drie koningen werd schitterend besloten door kampioen Herman Rutsaert die met minuten verschil en met 2 verschil lende duiven zowel bij de oude als jaarlingen het ganse pak overheerste en bovendien bij de oude dui ven ook nog derde werd. De uitslagen van Frans Wese- mael, Mr. Maesschalck, DUaese-Vandereecken. Al- fons Van Gijsegem en Ju- hen Cool terug goed voor de dikke geldprijzen verdie nen eveneens in het dag licht te worden gesteld. In Lede kende de jaarlijkse bondvlucht uit Noyon een buitengewoon succes. J. De Waele en zoon toonde er zich de beste met de oude duiven voor zijn dorpsge noot Oscar Bekaert, Cyriel Poppe, Georges Keppens en Dominique Oreland klok ten er de andere vroege dui ven terwijl respectievelijk Georges Keppens en Cyriel Poppe1, de grote bonseries op hun actief brachten. Bij de jaarse toonde Julien Van Hecke er zich veel te sterk voor de uitmuntende Cyriel Poppe. Andere ereplaatsen nog voor Maurice Uyttendaele Armand Lemmens en M. De Cycker. Jean Vandenbossche 6, 7, 21, 25, 48 won hier de bon serie 10.000 snaren en het hok Octaaf Brondeel deze van 5.000. Ook de «new corners» uit Mere beginnen er stilaan door te komen. Met om en bij de 200 duiven mag men er zeker van een succes ge wagen als men bovendien nog ziet dat bij de oude ron kende namen als Richard Sterck, Frans De Jaegher, Jozef De Pauw, Gebroeders Vijverman en Walter D'Hondt zich in de eerste gelederen aanmelden weet men al meer dan genoeg. Bij de jaarlingen ging de vluchtzege naar Marcel Coppens en ook hier was Fransken De Jaeger twee de. In deze kategorie boek ten ook Robert Vermeulen, Lucien Meuleman? Paul D'Haeseleer en Ghislain De Pauw een puik resultaat. Schutty Verbond Appels - Dendermonde - Grember- lamme - Oudegem maakte Ward De Wolf uit bij de oude duiven een goede beurt met de 7e prijs. De attentie van de week kunnen we el naar Baziel Poppe sturen, die een heel pak prijzen won met o.a. de 4e, 16e, 30e, 41e, de eerste bonserie. Vroege duiven eveneens )yriel Abbeloos, Gustaaf Verberckmoes, Ka- schokkaert, Theo De Brandt en Frans De Bij de jaarlingen was de ereprijs voor Gus- ntheunis voor André Van Hecke, Gustaaf S 'ckmoes, Julien Cool, Alfons De Smet, Ka- chockaert, Omer Van Hautte, Gaston Baert, sders Michiels en Sylvain Verstraeten. Vinok klokten drie vroege prijzen, met de 12e, 13e 9 prijs en ze wonnen ook de eerste bonserie. >ede bij de jaarlingen maakte ook Jef Van den en, die aan de 16e prijs begon maar aan de eeds 5 van zijn zes ingekorfde duiven had rt. Verbond Buggen- I ebbeke - Opdorp wa- I bij de oude duiven n zn Callaert die het gi van af brachten met 3e en 5e prijs. Ook is Keppens met de n 9e prijs haalde een Multaat. Vroege dui- Jozef en zn Van de Amandus Hey- Frans Van den Ab- Jan Meert. Bij de ™ven zijn het Jozef en de Vondel die de it krijgen met de le irij sVroege vermel- voor Maurits Van en, Jules Mannaert, n Bosteels, Antoine Francois Van Her- Louis De Bondt, De Smet en Jos Joos. lare-Wanzele is het p. De Greef die zich op p te bij de oude duiven rge Van Assche, Pe- èymortier, Gustaaf ilen, Rene Van den ,iVbain Vermeiren, De lens, Cesar Dauwe, Van Assche en Theo uweghe. Bij de jaar- mikte Rene Van den de roos voor Urbain ®Tren. Cesar Dauwe, Bracke, Michel De Berge Van Assche, Seymortier, Florent ive, Gust Arbijn en Poppe. beke Verbroedering ans Moens een goe- met de le, 3e en 8e roe ge vermeldingen imJen we verder voor Plecker, Maurits glan, Frans Bour- iaunts Moortgat, J, Poi.l \I/r,ufnrp zijn naam voor J. Van Bie- se, A. Cooreman, Segers en Henri Verdoodt. G. Beeckman met de 3e, 7e en 9e en Octaaf Bosteels met de 5e en 8e speelden knap. Te Overmere blijft Julien Roelandt er de beuk in gooien. Bij de oude duiven was hij weer goed voor de le en 2e prijs. Vroege dui ven voor Sylvain Ras- schaert, Van den Eeckhoudt - De Bruycker, De Schoenmaecker en zn. Bij de jaarlingen wonnen De Bruycker en zn voor Roels en zn, en ook in die kategorie de 3e en 4e prijs voor Julien Roelandt. Fred dy Dhondt werd 5e. Te Baasrode - Buggenhout - St.-Amand8 - St.-Gillis was het de tandem De Clercq en zoon die een dubbelslag lukte met een dubbele jaar ling. Vroege oude duiven werden ook nog bestatigd bij Jozef De Schouwer, L. en zn. Van Hoorebeeck, Pierre Van Ransbeeck, Van Lan- deghem - Jacobs, Louis Geeraert, Pierre Albrecht, Albert Bosman, Benoit Pie- tere en H. Van Waeyen- berghe. Naast de le prijs bij de jaarlingen klokte De Clercq en zoon ook nog de 6e prijs. Ereplaatsen no teerden we voor Frans Pau wels, Gebroeders Van Is rael, Maurits Van Damme, Petrus De Backer, Edmond De Kerpel, Frans Cools (Vhesl.), Frans Cool (VL.), Jos Michiels. Frans Moens, uitblinker uit Noyon bij Lebbeke Verbroedering, (c) Jules Callaert speelde sterk uit Noyon in het verbond Buggenhout-Lebbeke-Opdorp (c) De Corbeil vlucht in het Nieuw Verbond der Denderstreek werd bij de oude duiven gewonnen door R. en zn Brondeel voor Jules en zn De Waele, Gilbert Galle, Edmond Dierick, Lutz-Fierens, Marcel Van Geert, Georges Roelandt, Julien Galle, Andre Van Hecke, Marcel Lammens. Met de 11e en 12e prijs gaat de eerste bonserie naar Weduwe Bourgeois en zn zoon. Dom. Roelandt komt er met drie vroege duiven of de 15e, 16e en 24e goed uit. Noel Dhooghe wint aan de 18e prijs een mieze tot 1000. Bij de jaarlingen gaat de ereprijs naar Marcel Van Geert voor Georges Roelandt, Frans Van Dorpe met de 3e en 4e prijs, Georges Roels, Herman Van de Sype, Gustaaf Van Herreweghe, Alfons Moens. Gaston Baert klokt met de 5e en 12e prijs de eerste bonserie. Aan de 23e prijs wont Jan Valck tot 1000. In het Verbond Zele - Lokeren - Schellebelle is het Alfons Verlee die bij de oude op de Corbeilvlucht het halve fond seizoen goed inzet met de 1e, 12e en 15e prijs. Bij de oude duiven In het Verbond Zele - Loke- Paul Wouters, Al- ren - Schellebelle - Uitbe rgen scheerde Julien De Winter hoge toppen met de vlucht op le, 5e en 7e prijs. Vroege an Eyken. Bij de ren schreef'D. Van beel duiven voor Van Imschoot en zn, Lucien De Kerpel, Van Heek - De Rick, Antoi ne Van Langenhove, Leon De Landtsheer, Aviel De Gucht. Bij de jaarlingen was het Lucien De Kerpel, die de vlucht won en ook nog de 5e en 18e prijs als vroegste vermeldingen het optekenen. Vroege duiven voor Philips en zn, Julien Roelandt, Roales-Bayens, Robert Crombeen, Benoit Van Hespen. Robert Van Hacke, Antoine Van Lan genhove met de 10e en 12e prijs. Te Zele De Snelvliegere was de hoofdvogel bij de oude duiven voor Leonard Mari- man voor Frederic Chris- tiaens, Hubert Vercaute ren, Vercauteren - Moeren hout, Edward De Brandt, Rene Van den Hof, Pierre noteren we vroege duiven voor Jul Quintelier, Philips en zn, De Vuyst-Rasschaert, 4e en 6e, Laurent De Maesschalck, (5e en 8e), Emiel Dhollander, Robert Van Hecke, Van Imsschoot en zn. Een te vermelden resultaat voor Willy Christiaens met de 11e, 13e en 14e prijs. Bij de jaarlingen Vergeylen, Albert Rogge man (8e en 9e), Benoit Maes. Bij de jaarlingen was Jozef Vercauteren de grote uitblinker met dej.e, 2e, 5e prijs. Vroege duiven voor Pierre Schiettecatte, André Van Hecke, Pierre Vergey len, Hubert Vercauteren, Rene Van den Hof, Alfons Van Driessche en Robert De Brabander. BENO Ward De Wolf was de winnaar in het Noyonverbond Hamme-Dendermonde (c) klokte Lucien De Kerpel drie vroege duiven met de 1e, 5e en 10e prijs. Andere melkers in de belangstelling waren zeker Jules Van Laere, Van Imschoot en zoon, Frans De Schrijder, Albert De Both, Maurice De Rijcke (7e en 8e), Jan Haentjens. Te Berlare - Wanzele kwam Oscar Bosman er bij de oude duiven uit met de 1e en 3e prijs. Vroege oude uit Corbeil mochten ook Gustaaf Van Herreweghe, Roland De Wilde, Bosse- man en klzn, en Urbain Vermeiren bestatigen. De familie kreeg ook zijn deel met de 6e en 9e voor vader Raoul en zoon Dirk en de 7e en 8e voor Gilbert. Bij de jaarlingen was het Rene Verbeke, die er het best uitkwam met de 1e en 6e prijs. Ook Maurits Osse- laer met de 5e en 7e prijs klokte er twëe in de eerste tien. Verder vroege vermel dingen voor Gustaaf Van Herreweghe, Frans Sichien, Willy De Pauw, De Wilde en Freddy Leus met de 9e en 10e prijs. In de Ware Dendervallei mikten Maurits en zn De Dijcker in de Dourdan roos bij de oude duiven. Op de beste ereplaats stond Frans De Visscher en vorige con- staties waren er voor Frans Cooman, Frans Van Geet, Prosper Goossens, G. Van Hauwe, Brondeel en zn, Louis Veyt, Adolf Van Hoorn en Julien Dubois. Piet Van Cleempoel was de primus bij de jaarlingen voor een sterke Willy Smetrijns met de 2e en 5e prijs. Vroege duiven ook voor D> Clercq en Frans De Vb scher, Frans Van Rans-. Gabriel Van Lemberg--r. (Grembergen), Slots en \n en Van Vossele - De Fey?- met de 9e en 10e. Bij duivinnen werden de vro ste duiven geklokt door Van Cleempoel, gebroec Michiels, Frans Van Ra: Julien Dubois en Rorr- - Joos. BE""1 Duiven-Waas De Dourdanvlucht in het Verbond Lokeren - Zevene ken werd een succesvlucht voor de broers Helskens met de 1e en 2e prijs bij de oude duiven en de le prijs bij de jaarlingen. Vroege oude dui ven voor Hellemans - Ver- schueren, Norbert De Vuyst, Maurice Ott, Theo Dhaeze, Adhemar Lerno, Georges Rogiers, J. en zn De Veir- man. Hector Assaert. Na winnaar Helskens volgde bij de jaarlingen Desiré Acke (2e en 7e), Hellemans - Ver- schueren (3e en 4e), Adhe mar Lemo, Slagmulders - V.H., Dumez en zn, Romain Baetens, Gebroeders De Vis scher. Bij de duivinnen de 1e en 2e voor Octaaf Van Loo. De Dourdanvlucht in de St.- Niklase verbroedering kreeg de tandem uit De Klinge Antheunis - Van Goethem als uitblinker. Bij de oude duiven de le en 6e prijs en ook by de jaarlin gen hetzelfde resultaat. Ook vorige week noemden ze op de halve fond de win naars. Vroege oude duiven voor K. Hyrman, Cornelis en zn met de 3e en 7e prijs, Willy Van Vlierberghe, De- wit-Van Bunderen, A. Van Remoorter, Gustaaf Mar tens, H. Weemaes. Na uit blinkers Antheunis - Van Goethem volgden bij de jaarlingen C Van Roy en. Jozef Van Dammen, Willy Van Vlierberghe met de 4e en 10e, Willy De Potter, Marcel Coppens, J. De Boeck, G. Leeman en Steen- wege-Peelman. Bij de dui vinnen de le en 4e- prijs voor Antheunis-Van Goet hem en vroege vermeldin gen voor A. Van Remoor ter, Gustaaf Martens 3even 5e, Edward Van de Vijver, Willy Van den Berghe en Wielands. De Noyon-vlucht in Recht voor Allen te St.-Gillis was een vermeldenswaardig feit voor de kolonie Van Bunde ren. Bij de jaarlingen legde de 8-jarige Edwin elkeen in de luren met de 1e, 4e, 12e, 15e, 42e, 46e, 50e, 58e. Papa volge in zijn spoor met de 3e, 5e, 6e, 8e, 18e, 22e, 29e, 51e en 57e voor De Wit - Van Bunderen. Zowel in de aan geduide en onaangeduide series wonnen ze de 1e, 2e, 3e, 4e, 6e serie. Bij de oude duiven won De Wit - Van Bunderen de 2e, 15e, 46e en 67e prijs. De kolonie heeft de vroege forme want op Dour dan klokten men de 5e, 20e en 28e van vijf duiven. De poule tot 500 en de dikke serie was het resultaat. BENO Eddy Van Bunderen, acht jaar jong, en eerste prijs uit Noyon te Sint-Gillis-Waas. (bvw)

De Voorpost | 1981 | | pagina 23