Hirano Kwai Aalst houdt clubkampioenschappen Provinciaal voetbal A KAVD-doelman .naar Lokerse? Jean-Pierre Heyvaert Pré-miniemen Eendracht Aalst meester in eigen tornooi Gaston Oe Waele en Cyriel De Bruyne vlaggen uit Quievrain te Lokeren erleving St.-Pauwels tag promotie vergeten Taekwondo, de nationale sport van Korea Osiris AaJst verliest en Roeselare kampioen Dubbele zege voor Georges Rogiers uit Noyon te Lokeren Luc Colijn naar de to De Aktiviteiten bij Appels korfbalklub Judo: Etienne De Wilde: even uitblazen j^HH Potig Johny De Nul: weer op de fiets Hamse judoka's halen zilver, brons en goud Ghislain Van Landeghem: maraton Etienne Van der Helè\ met het oog op B-P 26 - 15.5.1981 - De Vc Lokerse S.V. is reeds druk bezig met de uitbouw van een nieuwe ploeg. Na dat reeds eerder de jonge Mario Van Brussel werd aangetrokken is er nu ook een definitief akkoord in verband met de transfert van Costa Vervaet van FC Moerbeke. Deze snelle spits zal geruild worden met Guido Dullaert. Maar naast de aanval werd nu ook versterking aangevoerd voor de verde diging. Bij Eendracht Zele werd de 28-jarige verdedi ger Oswald Lambrecht weggehaald. Lambrecht kan in de verdediging op alle plaatsen uitgespeeld worden. Voor het midden veld werd de 22-jarige Luc De Waegeneer aangetrok ken. Deze speler was voor heen aangesloten bij SK Lebbeke. Op het ogenblik dat deze regels verschijnen zal Lo kerse ook meer dan waar schijnlijk over de diensten kunnen beschikken van de 23-jarige doelman Jean- Pierre Heyvaert van KAV Dendermonde evenals over de 22 jarige flankverdedi ger Luc Segers, eveneens van Dendermonde. Met bei de spelers was reeds een akkoord bereikt terwijl de onderhandelingen met de klub ver gevorderd waren. Bij Lokerse wordt nu nog verder uitgekeken naar een sterke spits-speler. Ander zijds praat Bernard Ollevier met Gullegem dat naar be vordering promoveert ter wijl zowel Ronny Ott als Patrick Van Renterghem onderhandelen met Racing Gent. W.VL. DUIVEN J.M. De Vadder, Alfons Droessae Julien Perdaens, Emiel De Ghenc en Frans Keppens zeer sterk uit Quievrain Dynamo Sint-Niklaas B speelde zaalvoetbal tegen Tielrode. (dm) Er stond geen maat op het meesterschap van de pré miniemen van Eendracht. Zowel de A- als de B-forma- tie plaatste zich voor de fi nale van het tornooi inge richt door de dirigenten van het Pierre Cornelissta- dion. Op de Zandberg stre den SK Aalst en Smetlede voor de vijfde en de zesde plaats. Oranje-groen plooi- 1t- onder het geweld van -oral de snelle Schollaert. Deze jonge snaak scoorde alle doelpunten van de wed strijd en SK kreeg een 0-4 nederlaag aangesmeerd. Moorsel en FC Denderleeuw bekampten mekaar met de derde plaats als inzet. Hier ging de partij wel op en af maar de pré-miniemen uit Moorsel toonden zich het schotvaardigst. Jan Bor- neau zorgde voor 0-1 en Wim De Wolf verdubbelde de score. In de finale stond er geen maat op Eendracht Aalst A dat de B-tjes met 3-0 cijfers terugwees. Jurgen Ruysse- veldt nam alle goals voor zijn rekening en was met zeven doelpunten meteen de topscorer in dit tornooi. De trofee voor de fair-play ging naar FC Denderleeuw, dat het minst fouten op zijn actief kreeg. Voorzitter Daeleman volgde aandach tig het doen cn laten van de allerkleinsten, wellicht ho pende dat uit deze lichting enkele voetballertjes zullen opstaan die later de wit- zwarte kleuren in het fanionteam zullen verde digen. (J.G.) Krachtbal Duiven-Waas eerste testmatch tegen Maldegem >p het neutrale terrein Evergem-Belzele ging ploeg van voorzitter Ro- Roggeman in zijn -kste samenstelling van -t en beheerste ook het otste deel van de partij, meeste kansen waren 3 voor de Waaslanders, vooral gestimuleerd Tden door een niet afla- mde Motyka. Toch zoog de stekende oorjaarszon de beweeglijk heid weg uit beide ploegen, die wellicht dit verplicht toemaatje als een te zware opdracht afhaspelden. Feit was dat de Maldegem-elf nauwelijks in het spel voor kwamen en enkel in het derde kwartier een paar ge vaarlijke counters lukten. Na de kampwisseling bleef de ploeg van Norbert Samson uit alle macht de aanvallende kaart trekken, maar eens te meer moest men konstateren dat een goaltjesdief nodig werd ge mist. Desondanks kwam Burm één keer zeer gevaar lijk opzetten, maar Patrick lifte de bal tot boven de dwarsligger Kwam ftan de voor Herleving rampzalige 81ste minuut, waarin een vrijschop net buiten het strafschopgebied werd toe gekend aan de Meetjeslan- ders fases waarbij de tegenstander doorlopend het gevaarlijkst was. Crau- wels lepelde die vrije trap gewiekst over het muurtje en alvorens een van de Pau- welsbacks kon reageren lag de bal door een kopstoot van de goed inlopende Beir- naert reeds in het net. Na deze treffer barrika- deerde Maldegem het eigen doel af en sleepte zodoende de overwinning in de wacht. Herleving van zijn kant gaf zijn (weliswaar) water kansje op stijgen uit handen, maar verdient toch alle lof voor zijn verdienste lijk seizoen. Misschien is het behalen van de Beker van het Waasland, die zon dag op eigen terrein om 16 uur de voetbalbedrijvigheid afrondt (met Robur als tegenstander) een verdien de troostprijs... MANTL Willy Vispoel in Zaffelare Sint-Sebastiaan. Bij wed. Van Brussel werd de opvolging van de Zeeuwse koning, Georges Baert, beoogd door 18 Bastianen. Pas in de 12de ronde moest hij zijn rijk overdragen aan Willy Vispoel. Die met zijn voltreffer de tweede koningstitel op zijn palmares schoot. Op de laatste speeldag diende leider Hoger Op Roeselare naar Aalst af te zakken om er de laatste puntjes voor een titelver- lenging te rapen. Met slechts één punt voor sprong in, de rangschik king waren de Rodenbach- zonen gedwongen de volle winst weg te halen uit de ajuinenstad De oranjeblauwen van Osiris hebben dat niet zon der slag of stoot toege staan. De thuisploeg open de via Van Lysbeth de score en kreeg dadelijk nog enke le doelkansen die onbenut bleven. Roeselare faalde niet wanneer het van kort bij mocht aanleggen en via Hemelaere sloeg het een 1-4 kloof. De thuisploeg pani- keerde niet en sloeg lang zaam maar zeker de brug. Niettegenstaande barrage- man Luc Schouppe er niet bij was en de ploeg zodoen de op twee plaatsen gewij zigd diende te worden, na derde Aalst voetje voor voetje. Bij een 5-7 viel Joris Hanssens echter uit. Hier door moest Aalst aanval lend gas terugnemen alhoe- De Quiévrainvlucht in Eer lijk moet niemand Vrezen in de Lindestraat'te Loke ren werd bij de oude duiven gewonnen door Gaston De Waele voor Jos De Vos, Theo De Kegel, Schelfout en zn, Piet Mariman, G. Van Canenberghen, Emiel Scheire, Leon Vervaet, Cle ment Baert, Macharis en zoon. Bij de jaarlingen was de vluchtzege voor Cyriel De Bruyne, die ook nog de 7e prijs won. Piet Mariman kreeg zijn jaarlingen vlot naar huis met de 2e, 10e en 12e prijs. Vroege duiven voor Charles Collewaert, Emiel Scheire, Macharis en zn, Aimé Consérière, Etien- ne Van Hecke, Rene Saey. Bij de d ui vinnen was Theo De Kegel winnaar voor Emiel Scheire, Georges Baetens, Piet Mariman, Etienne Van Migerode, Etienne De Mulder (6e en 8e), Aimé Consérière, Rudy Consérière en Jul De Beule. BENO Fantastische bonvlucht in «De Kleine Melker» te Erembodegem waar met groene bankbriefjes ge goocheld werd. Van dit soort banknoten namen J.M. De Vadder en Alfons Droessaert er elk zo een tiental voor hun rekening. Bij de oude won de «Voor uit» van het kampioenen- hok J.M. De Vadder zijn twaalfde zuivere eerste. A- chiel De Greve, Roger Calle- baut beiden uit Aalst, Frans De Muyter Haaltert en Al fons Droessaert Nieuwer- kerken toonden er zich eveneens langs hun zijde. Bij de jaarlingen bloemen voor Frans Ghijsels voor J.M. De Vadder, Pierre De Wolf en de Aalsterse crack Willy Veldeman. Een speciaal lofwoordje hier voor Alfons Droessaert die er begint met de derde prijs maar bovendien naast een karrevracht aan prijzen ook een kruiwagen geld mee naar huis neemt. In Ede Haaltert toonde Emiel De Gendt zich de sterkste met de oude. Hier gingen de ereplaatsen naar Marcel Stalpaert, Paul en Jozef De Troyer en Albert Van Neck. Kamiel Ottoy pikte er de serie 40 A mee. Tweede vluchtzege voor Omer De Swaef bij de jaar lingen ditmaal werden kampioen Albert Van Neck, Jozef De Troyèr 3 en 5 Frans Vanderbrempt gewo gen en te licht bevonden. Frans Van den Brempt won er de grootse serie. In Haaldergera wordt Ro ger Van Keymeulen stilaan onklopbaar met dj duiven maar toch Theo Frederick, JcLj. dries, Betty De Cocl ren vander Schu zich meer dan beho r slag uit te treiken. gg Van Herreweghe - jd. Berghe beklom er nog schavot bij de ja g v voor lokaalhoudsti j r De Cock, Albert Dtocl leer 3, 4, 6 klokt luk ander vroege jaardi irgi In Lede Quievrain 1 ni voor Frans Keppei ii zich samen met Nuel, Marcel Lab Ari| Remi Govaert de Méc geldbroken toeeige wa Eerste zege voor Fi i c cadoor bij de jaa ,uw Gaston Van Stu; goe eeuwige tweede kk C hier ook goed uit eke Frans Vander: 19' Gustaaf Heysse en r st Moerenhout. Remi zorf 6 en 10 won er ipni geldprijzen. ibrg Bijzonder goed luk aar te Wieze waar Jul rui daens het Ganse Pa den zich het. Frans D Frans Van Dammi en Louis Van Bug bekleden er de ere met Frans Van Da grote uitblinker. Denderbellenaar IK Aelbrecht werd er bij de jaarlingen bert Van Brempt, 11 Philips, Clement E en Pierre De Welf i schoon geld Voorzitter WauterJ zich langs zijn best het seriespel. Met een gedubbelde jaarlin gen was Georges Rogiers de blikvanger op de Noyon- vlucht in het samenspel Lo keren - Zeveneken. Vroege duiven noteerden we voor Stevens ei. zn. Hellemans - Ver8chueren, Charles Col lewaert. Maurice Ape re, Roger De Pauw, De Kegel - Wieme, Jos Van Peteghem. Een goede prestatie voor Wed. en zoon Braem met de 5e, 8e, 11e, 12e prijs. Na winnaar Georges Rogiers bij de jaarlingen waren het opnieuw Stevens en zn die opnieuw op de tweede plaats stonden en vroege duiven voor Omer Tollenae- re, Hellemans - Verschue- ren, Michel Van Peteghem, Andre De Wilde, Weduwe Braem en zn. Piet Mari man, Aimé Consérière, Geers - De Pauw. Bij de duivinnen chard Muylaert, Stevens, Adhemar Arthur Milliau, Renterghem en ibekt ad i 14 m, wel Luc Herdewijn in ver dediging uitstekend Joris verving. Roeselare, voor rust met wind voordeel, sloeg dan ook een definitie ve kloof en vooraleer de spe lers aan thee toe waren, zorgden de bezoekers voor 6-13 cijfers. In de tweede periode hield Osiris felijke tred met de landskampioe nen maar kon niet meer dichterbij komen. Roesela re won met 13-20 en ver lengde dus de titel van kampioen van België. Osi ris Aalst legt als neofiet in eerste nationale beslag op de achtste plaats. Volgend seizoen komt oranje-blauw mogelijks postvatten in de sub-top. Alhoewel de West- vlaamse suprematie nog steeds blijvend is. Eén zaak is nu wel duidelijk. Buiten de kustprovincie is er geen enkele krachtbalploeg meer die de Osiris-clan kan schrik inboezemen. Ploeg: Joris Hanssens, Jan De Vriendt, Luc Herde wijn, Bart Van Lysebeth, en Jan Geerom8. J.G. Drie weken gedwongen rust kreeg ne Luc Colijn mee. Intussen zitten er weet trainingsdagen op. maar de gewonde kerknie berokkent Luc nog steeds pijn. dat Colijn even beeft kunnen rekuperere. de vermoeienissen van het voorseizoen, Fred De Bruyne hem gevraagd mee na Tour de France te gaan. rt-fi iti Vrijdagavond had in het Kapelleke te Aalst een Ko- rea-avond plaats met als hoogtepunt op het prog ramma de demonstratie van Taekwondo, de natio nale 8port van Korea, die vooral gebaseerd is op het afweren van aanvallen Hierbij wordt geen gebruik gemaakt van wapens. Momenteel wordt het Taek wondo in de Koreaanse scholen als officiële les on- Dat de kracht van volleerde Taekwondo-beoefenaars van dodelijke aard kan zijn, toonden deze meesters van de gevechtskunst ons te Aalst. Daarom ook dat vele proeven van hun extreme kracht uitgevoerd werden met dode materialen als ste nen en planken. Bij kam pen tussen geoefende vech ters dienden de strijders zich van verscheidene lic haamsbeschermers te voor zien. De toeschouwers kregen in ieder geval een veelkleuri ge, wervelende en felle show te zien, met verschil lende onverwachte attrac ties. Op zondag 17 mei is er op het terrein te Appels een klubdag tussen Appels en Deurne en dat voor de vol gende categorieën, om 14 uur: kadetten en scholieren om 15 uur: junioren om 16 uur: recreatie ma ma's en papa's. Zondag streden de kadetten en de beloften om de respec tievelijke clubtitels. Bij de jongens haalde Toeri De Boitselier het in de katego- rie tot 40 kilogram. Deze jonge snaak hield als dicht ste belagers Gunther Box- tael en Geert Guns achter zich. Ali Yildiz werd club kampioen in de reeks tot 48 kg. Hier legden Rudy De Maeseneer en Cal Mecmet- en beslag op de ereplaat sen. Boven de 48 kg. stond er geen maat op Yves Ver rotte Peter De Meersman pakte de tweede plaats en Axel Van der Heyden ein digde derde. Bij de meisjes ging de overwinning naar An Backaert in de -40 kg. kategorie en naar Kaatje Colen in de 40 kg. reeks. Hier waren de ereplaatsen voor Ilse Hertveldt, Hilde Leus, Kristine De Martelae- re en Hilde De Meyst. Vrijdag had het clubkam pioenschap voor juniores en seniores plaats Bij de jongens won Guy De Schrij ver in de reeks tot 62 kg. Mare De Wagter en Luc Backaert waren de naaste concurrenten. Jimmy Ja cob weerstond alle tegen stand in de kategorie tot 72 kg. Peter Ruyten en J.M Van Reckem dienden dan ook vrede te nemen met de tweede en derde plaats. In de kategorie 72 kg. triomfeerde Johan Bibaut. Mare Moyersoon bedreigde hem het felst. Jos Pauwels werd derde. Bij de meisjes juniores en seniores beet Katrien De Martelaere de spits af In- grid Schollaert en Ariane Legrand benaderden haar het dichtst De judoclub Hi rano Kwai kent momenteel een uitstekende bezetting alhoewel nieuwkomers steeds welkom zijn. Wie ge ïnteresseerd is voor de ju- dosport kan steeds terecht bij de grote promotor, Francois Semay, Molen straat 36 te Aalst. Wie de judoka's aan het werk wil zien kan wekelijks ver scheidene trainingen vol gen in de Zonnestraat. Zaterdag 23 mei tafel voetbal wedstrij d Al de leden worden uitge nodigd tot de tafelvoetbal wedstrijd. De ploegen zul len uitgeloot worden. In schrijvingen 50 fr. per deel nemer. Inschrijvingen van af 19 uur. Aanvang te 20 Zaterdag 23 mei algeme ne vergadering De jaarlijkse algemene ver gadering zal gehouden worden op zaterdag 23 mei te 20 uur voor alle leden van Appels K.C. die de ou derdom bereikt hebben van 16 jaar, ook diegenen die in 1981 16 jaar worden heb ben stemrecht. Aan de le den wordt gevraagd of er nog kandidaten zijn voor een bestuurspost. De aan vragen kunnen gericht worden .aan het adres van Alex Michiels, Bevrijdings laan 90 9330 Dendermonde Viering 100ste lid en hulde aan klublaureaten Zaterdag was er verzame len geblazen, in de kan tien van de Appels korfbalklub waar er gefeest werd voor het 100ste lid van blauw wit. Tevens was er de huldi ging van de klublaureaten van de korfbalklub die voorgedragen werden ter gelegenheid van de verkie zing van de sportman en sportvrouw van het jaar. Bij de jeugd werden de sportprin8 Wim De Wilde en de sportprinses Ann Goossens in een hulde be trokken, terwijl ook de sportman van het jaar Freddy Segers in de bloe men werd gezet. Bij de da mes was het Lieve De Win- ne die als klublaureate werd gehuldigd. André. ngen nti F Etienne De Wilde zit er een beetje door. Bi eil pelijk want de «blonde pijl» heeft een dr\ üere bedrijvigheid achter de rug, met de vierda ook van Duinkerken als laatste schuifje. De I unne mag nu even uitblazen vooraleer zich vofndei bereiden op de Tour. lie be 5 te r.5 te ade 2 5 te/ Eindelijk kon Johny De Nul dan toch wed treden. De eerste tests vielen mee en in kom kon Johny zelfs een vuist maken ten samen met de roderende Lucien Van Im\ iQUf de achtergrond bij het peloton kwam. E prijswinaars was De Nul niet, maar hi/C0J hopen dat hij over zeer afzienbare tijd konditionele achterstand heeft wcggewei Met heel wat aanhangers trok de Hamse judoklub Jit- su-Kwai naar Sleidinge om er een negental judoka's aan te moedigen. Het werd voor de wuitens een triom fantelijke terugkeer, in ge zelschap van vele prijswin naars, na getuige te zijn geweest van een prachtig tornooi met technisch hoogstaande wedstrijden, waarin de eigen atleten dan nog een hoofdrol wisten te - vervullen. Alle kampen uit eenzetten zou ons te ver lei den, doch een kort over zicht van de prestaties geeft een sprekend bewijs dat er in de Hamse judoklub re den tot optimisme is Valère De Cüppeleir behaal de een mooie vijfde plaats. Peter Van Hese, Patrick De Mey en Geert Van Moerzeke werden vierde in hun reeks. Constant Van den Bossche behaalde brons met een mooie derde plaats in zijn schiftingswedstrijd, naar verluidt na een schit terende prestatie. Ingrid Smet, in de finale tot opgave gedwongen wegens kwetsuur, sleepte samen met Frank Lepouttre de zil veren trofee als tweede ge rangschikte. De hoofdbrok van dit tornooi kreeg men nadien met de jonge belofte Geert Van den Bossche zoon van Constant en clubtrainer René Vander- haeghe die in hun reeks heer en meester bleven over alle tegenstrevers en er eindoverwinnaar werden Ze brachten meteen goud mee naar de Durmege- meente. P.V.G. JZH 6 - WZK 12 Zaterdag speelden de Wase meisjes hun laatste wed strijd van het seizoen. In het Durmebad te Lokeren, waar Jastremski Hamme zijn thuismatchen betwist haalde WZK een ruime, maar eerder moeizaam be vochten zege. De WZK- meisjes hadden wel hun ge stalte, leeftijd en ervaring voor, maar de jonge en strijdlustige «thuisploeg» gaf zich nooit gewonnen. Voor een dameswedstrijd ging het er nu en dan zelfs vrij stevig aan toe. Wase Zwemkring tweede in de voorlopige, en ook wel in de eindrangschikking, nam onmiddellijk het ini tiatief, maar de Hamse keeper hield haar doelvlak ongeschonden. Een penalty van Sandra Smet, na fout op Els Rombaut, zorgde dan toch voor 0-1. Op een goede Hamse aktie had Ca- rine Lyssens een goede re flex in huis, en de tegen aanval gaf een tweede Waas doelpunt, nu van Els Rom baut Wase was duidelijk de sterkste en in numerieke meerderheid kon Els nog maals skoren, nadat Hilde Braeckman reeds de staan der had geraakt. De thuis ploeg werd toch gevaarlij ker, en nadat Hilde Bleyaert een kans had ver kwanseld kon Ann Peeters 1-3 doelen. De tweede perio de gaf een ongewijzigd spel beeld. De afwerking bij WZK het echter wat te wen sen over, tot Sandra Smet geheel afgezonderd mocht aanleggen. Even later draaide zij zich goed vrij en dreef de stand verder op. De enkele keren dat Hamme onder de WZK-druk uit kwam werd het toch ge vaarlijk. In snelheid lag de thuisploeg immers boven. Zo kon Ann Peeters milde ren toen haar ploeg in nu merieke minderheid was. Halfwedstrijd stond het 2- 6, nadat Els Rombaut de bal tegen de netten duwde. Vroeg in de derde periode scoorde Els opnieuw, toen Annemie Bleyaert in de Hamse strafhoek zat. Een mooie Hamse aanval lever de de thuisploeg een derde doelpunt op langs Hilde Bleyaert. Hamme kwam nu beter uit de WZK-greep, maar in hun overmoed he ten ze de verdediging dan voor wat ze was, zodat de casten enkele keren een flinke ruimte voor zich kre gen. Sandra Smet en Els Rombaut konden die benut ten om verder afstand te nemen. Even later kon My- riam Samijn een terug springende bal in doel wer ken, en met 4-9 ging de laas te set in. Nu was het Hamme dat het initiatief nam, en de eerste aanval werd door Hilde Bleyaert afgewerkt. Ann Peeters zag nog een poging verijdeld door de keeper, en Hilde kon een doorbraak niet af ronden, Hamme vergat ech ter opnieuw de verdedi ging, zodat WZK verschil lende kansen kreeg. San dra Smet vond nog twee keer de goede richting, en Marjan De Wolf liet de keeper kansloos met een botsbal Aan de overkant had ook Hilde Bleyaert nog eens geskoord, zodat met 6- 12 de eindstand bereikt was. D.M. Ghislain Van Landeghem speelde in Bc den, waar de jonge Safirprof Ronny Val *C| len won, geen verstoppertje. Samen m i\ keesjes Theo Smit en Martin Havik gingl al na tien kilometer vandoor. Het trio zo'n 150 kilometer overeind, doch toen het zware geschut los. Alleen Havik kol vooraan handhaven. De twee andere vee gingen, begrijpelijkerwijs, onderuit Inti had de geroutineerde Van Landeghem verscheidene uren publiciteit gemaakt zijn Mastabaas die de strijdlust van zijm we» zal gewaardeerd hebben. heefl at. he li uit fam c oor di atie v te ka illedig In Olsene fietste Etienne Van der Held een zevende prijs. Het resultaat is keiI send voor de goede konditie van de WÊ naar. Etienne «slikt» kilometers, en cxm ploegmaat Herman Van Springel doet dM het oog op de nakende Bordea ux-Parijs.f

De Voorpost | 1981 | | pagina 26