LSTERSE TOPDAG NUMMER DRIE wa MILIEUPOLITIE MOET VOORAL SLUIKSTORTEN AANPAKKEN .STERSE HONDENKLUB r.-R0CHUS»MET POLITIEHONDEN Vooral overdreven snelheid was oorzaak van dodelijke ongevallen in 1980 ILST KRIJGT TWEE ■UWE STRATEN BIJ Feestkomitee wordt geen vzw meh pikkels of f ^■Aalsterse Topdag van zaterdag 16 mei brengt de doorbraak van het aanvankelijk doel, dat in |Qr velen als een gewaagd experiment overkwam, elfde dag een ganse stad betrekken bij één |ot feest, met een onbeperkte verscheidenheid heming, was inderdaad een waagstuk. Maar het jra zal men er elders aan denken om hetzelfde te De Voorpost -15 beta echtf nog hoed de A i Mal P echte wordt wel leend dat de Top- al kommercieel is, inrichters tot de middenstands- >ren. Dit zijn echter stuk veelzijdige irs die reeds tien en aktief zijn in sociale, maat- 'j jke, karitatieve, Ichteisc^e en sportieve nulanios en die enkel Idag willen voor doen Niemand wordt en v( tri, al hebben poli tijen en karnaval- ingezien dat de geen goede gele voor hun eigen Er dient ook »gd te worden dat [in goede verstand- leschiedt met het itkomitee. lood, schildertechnieken, weven, keramiek, glasmo- zaiëk, tekenen, schilderen, lino, architektuur, tekenen en binnenhuisarchitektuur- tekenen kunnen bekijken en bewonderen. Ook de aller kleinsten zullen er hun Nieuwelingen artistieke aanleg kunnen Dit jaar worden de volgende tonen m afzonderlijke nieuwelingen genoteerd, die stand «kindertekenen», zullen bijdragen tot het J°n9e Ekonomische Ka- welslagen van de Topdag: mer za' aan de 'n9ang van de Akademie voor Schone stadhuis een infostand Kunsteh, de Jonge Ekono- verzor9en een diapro- mische Kamer, het Rood Jektie. Het Rood Kruis zal op Kruis, de Judo-klub, de de HoPmarkt een ongeval kunstgroep Vredon, Radio .s,mularen waarbij dan aller- Contact en een cirkus. De hande technieken zullen Akademie voor Schone gedemonstreerd worden. Er Kunsten zal op de Grote za' daarbij eveneens een expo georganiseerd worden waarin alle aspekten van de werking van het Rood Kruis zullen naar voor gebracht worden. Op diezelfde Hopmarkt zorgt de Judo-klub twee maal voor een judo-demon stratie. Markt een aantal verzorgde en aantrekkelijke standen realiseren, met het aksent op een brede waaier van artistieke disciplines. Deze gevarieerde kunstvormen worden door de leningen ter plaatse uitgevoerd. Zo zal het publiek ruimschoots en gemakkelijk als etalage, zeefdruk, beeldhouwen, ju welen (glazuur), glas in ogenblik lopen twee openbare onderzoe waarbij iedere burger de mogelijkheid om zonodig bezwaar in te dienen tegen jorstel van het stadsbestuur tot het geven en naam aan twee nieuwe straten. eerste geval gaat het om een nieuw irpen straat, die de verbinding vormt tus- e Driehoekstraat en de Churchillsteenweg embodegem. Hier wordt de naam van nstraat voorgesteld. Wie hiertegen be- zou kunnen hebben kan, of opmerkingen rillen formuleren, kan dit steeds schriftelijk aan het adres van het Kollege van Burge- en Schepenen en dit tot 4 juni eerstko- te Gijzegem krijgt de nieuw ontworpen die de verbinding vormt tussen de Steen- op Dendermonde en de Kruisstraat. Voor ïieuwe straat wordt de naam voorgesteld *1imosastraat. Hier startte het openbaar roek een week later en loopt het dan ook juli, datum waarop alle schriftelijke be- dienen binnengestuurd te worden. VEHE Veteranen De volgenden zijn opnieuw van de partij: de garagisten, de brandweer, de dienst Leefmilieu, de schaakklub van Herdersem en het jeugdatelier Klakzon. Zeven handelsdekenijen verzorgen daarbij tal van attrakties en verhogen de feestelijke sfeer door het uitstallen van koopwaar en gunstkoopjes. Bij degenen die reeds voor de derde maal hun mede werking verlenen is er ech ter toch enige verandering op te merken. Een opvallen de verandering is dat de reeds traditioneel geworden «auto-inspektie» van AHGRA dit jaar niet door gaat. Dit jaar zorgden cle garagisten echter voor een manifestatie die zeker even veel publiek zal lokken, namelijk een tentoonstelling van «Old-timers» en een markt voor tweedehands wagens. De show van de antieke wagens wordt ook nog gekoppeld aan een wedstrijd waarbij prijzen zul len toegekend worden aan de meest originele wagen, de meest origineel gerestau reerde wagen, de meest populaire wagen en tevens een aanmoedigingsprijs voor de deelnemer die van de verst afgelegen gemeen te komt. De brandweerdienst van Aalst zal een grootse pron- delmarkt inrichten. Groots omdat er meer dan 40 stands zullen zijn en dus zal beslist elk zijn gading vinden en een koopje kunnen doen in de brede waaier deze wordt nooit volledig opgebruikt Alle Aalstenaars, aldaar ge boren en er wonende, mo gen deelnemen aan de officiële Vlaaienwedstrijd. Zij gelieven hun kom op de van Topdag op het stadhuis artikelen en koopwaar zoals binnen te brengen in de prullen, antiek, meubels, boeken enz. Tevens zal er voormiddag tussen half tien en twaalf. De deelnemers een grootse breugheliaanse moeten hun identiteitskaart brandweerkermis worden tonen en er het v0|,edi ingericht. Met veel plezier recept bijvoegen. uit hun zal de brandweerdienst een heerlijk hapje voorschotelen en nadien de dorst blussen kom zal een stuk vlaaien uitgesneden worden voor de vijf jury-leden, die gedu- met gerstenat of een ander rende de namiddag zul,en drankje. Ook zullen ver- beo0rdelen. Het zullen scheidene volksspelen georganiseerd worden. Dit alles op de binnenkoer van de brandweerkazerne aan de Vrijheidsstraat. cept zal -nadien officieel bekendgemaakt worden. De winnares krijgt een beloning op een plechtigheid die terzelfdertijd als de prijsuit- inkopen van grote of reiking v00r de etalagewed- zware produkten wil doen, strjjd p|aats vjndti namelijk moet echter weten dat hij beter 's vrijdags per wagen naar Aalst komt, omdat op de Topdag gans het stads centrum verkeersvrij zal zijn. Vlaaienwedstrijd op maandag 18 mei te 20 uur in de feestzaal van het Stadhuis te Aalst. Later zal elke deelneemster of deel nemer een klein aandenken ontvangen. Wanneer we het goedgevul- Een hoogvlieger wordt dit de programma op de origi- jaar de originele vlaaien- ne|e groene affiches bekij- wedstrijd, terwijl het stads- ken is het duidelijk dat bestuur bijdraagt met een zaterdag 16 mei voor de etalagewedstrijd, een per- derde maal een Topdag met soneelsinzet en een subsi- grote T worden, een festijn die. Hiermee wordt door de v0| Aalsterse levensvreug- organisatoren wel uiterst de. zuinig omgesprongen, want qqb van Aalsterse niilieupoli- een beek. Tot de bouw- kunnen klassiek ge- tie blijkt dat zij in de maand maart 1981 vooral aktief overtredingen zou men noemd worden, naast was op net vlak van het opsporen van sluikstorten, de vaststelling van ni- één kontrole op het ben sluikstort bevindt zich op de openbare weg en veauwijziging kunnen re- snoeien van bomen, de daders zijn onbekend. Het storten van vuil ge- kenen, drie op het bou- Procedure u ,J-op pnvé-terrein en men kan overgaan tot het wen van garages, en één De proceduren die nor- identrficeren van de daders, die vaak de mensen zijn op de aanplakkingen. Tot maa? door de milieupoli- d,e op hun eigendom vuilnis storten. dezelfde reeks behoren tie gevolgd worden, ver- Aldus werden in de bedrijf kreeg de milieu- eveneens de vaststellin- lopen als volgt. Eerst is er maand maart 14 sluik- politie over de deur, ter- 9®n over woonomstan- de vaststelling, wat bete- storten ontdekt, alsook wijl men éénmaal aarde digheden (1), de bouw- kent dat men gewoon tien «storten van vuil», en steenslag op de open- vallige woningen (1), een vaststelt dat er een over- De statistiek bevat even- bare weg aantrof. bouwvallige muur (1), de treding begaan is. eens één vaststelling van Wat de watervervuiling krotwoningen (1). Vervolgens is er de kon- het opslaan van vuil, 2 betreft werden twee vast- Klassiek zijn ook de auto- trole, wat betekent dat ze van het opslaan van af- stellingen gedaan van wrakken, die men iedere val, 2 van bedrijfsvuil, 1 overtredingen op het lo- maand opnieuw ontdekt, van het storten van zen van afvalwater, en 'n maart werden er aldus schroot. Ook 1 container- één op het bevuilen van drie vastgesteld. Tot slot vermelden en heerlijk lenteweertje evolueerden op de i van de «Koninklijke Aalsterse Hondenklub hus>», aangesloten bij het «Nationaal Ver- Belgische Kynologen», tweeëntwintig schepers, het maximaal toegelaten hon- de wedstrijd voor politiehonden in He en lorie. zorgden voor heel wat spektakel bij de diverse proeven kwamen zowat van overal uit de vijf Vlaamse provincies zodat van een nationaal evene ment kan worden wij nog 1 vaststelling van het afsluiten van een losweg, 1 vaststelling van uitwa semingen, en 1 vaststel ling van storend lawaai. Ook de vier boomkappin- gen die ontdekt werden Bt imer kijkers spen- hun zondagna- naast het terrein de evoluties van chillende afge- onden konden Nagaan in hoe- het op het stuk gewaagd. :ing reeds had- acht. Ill is voorbe- 5^'Jaan honden die e jaar meedoen ategorie II het bben van hon- laze hun tweede akti- fir toe. Voor de 2 evorderden, ka- je volgt later een ;e ijke wedstrijd. ,a elf, volgend jaar re eeuw jong, ticht in 1932 en bij het St.-Hu- bond. Overge- werd echter Nationaal Ver- Belgische Ky- omdat men nadruk wilde dressuur, op Dit dan zowel ft politie- als ge- honden. deelnemers die de overtreders verwittigd heeft en dat deze de toe stand van overtreding hebben doen ophouden. Wanneer de overtreder geen gevolg geeft aan de verwittiging van de poli tie, wordt er een proces verbaal opgesteld en wordt er meteen een on derzoek ingesteld. VEHE ien; be o t Wi strafe ïmbf vens da bes ght,, V V)1 E. Dl Van E. n Dt ïrgh Keurmeesters Louis Her- iM;c.oronn„L„<m„(„, L mans en Jozef Hiquet Luis,ere" °P het teken van de meester... (kdc) hadden de zware taak de het afgerichte dier heel Aalst, op maan- en don- punten, met 400 als wat wordt verwacht. Zo derdag van 19 tot 22 u maximum, rechtvaardig moet hij de als «aanvals- toe te kennen aan de man» fungerende (dege- deelnemers en dit tijdens lijk uitgeruste) medewer- drie reeksen proeven. ker verschillende malen Gehoorzaamheidsproe- aanvallen waaronder ook ven waarbij de hond op eenmaal onderbroken, kommando zit, ligt, staat, een bepaald aantal meter Op kommando van op rechtuit loopt, de een 15 m moet de hond meester volgt en iets ap- inderdaad de aanval plot- porteert. seling stoppen. Alleszins Springoefeningen waar- spektakulair. Vooral dan bij hij keurig over aller- a'a de hond inderdaad hande toestellen van ver- luistert. Bij de proeven schillende afmetingen, hoort ook het bewaren lengte, breedte, hoogte van een ander voor- dient te wippen. Zo bvb. werp door de hond die over een gracht van 4 m het tegenover derden breed of een en terug hoeft te verdedigen, over een schutsel van Klap op de vuurpijl wordt 2,30 m hoog. dan wel de verdediging Ook proeven qua aan- door de hond van de ei- valstaktiek waarbij van gen meester, ook wan neer de aanvaller tracht de aandacht van het dier af te leiden. Het bestuur van de klub die deze merkwaardige wedstrijden organiseert bestaat uit voorzitter Ar seen Praet, ondervoorzit ter William Praet, sekre- taris-penningmeester Luc Wiels en raadsleden Ernest Beeckman, Jozef Hiquet, Willy Cobbaut en Freddy Wijnendael. Als aktiviteiten het jaar door gelden vooral de af richting van honden of wel tot politie- ofwel tot gezelschapshond. Nade re informatie hieromtrent kan worden bekomen in het klubhuis, Lokeren- St, het is maar voor de lol. (KDC) veldstraat 10/b te 9300 op zaterdag van 15 tot 18 u en op zondag van 9 tot 12 u. Voor gezelschaps honden enkel op vrijdag van 19 tot 22 u, tel. 053- 21.76.23. In kategorie II werd Alex Genijn laureaat met «Sam» en in kategorie III René Rogghe met «Do- mien». Beide kregen een beker en een trofee ging dan nog naar de klub met de beste twee gerang schikte honden en met de eerste geklasseerde van de eigen klub. LH In een persbericht, die het schepencollege deze week verspreidde, wordt medegedeeld dat het Aalsters stadsbestuur op 30 april 1981, samen met een afvaardiging van het feestkomitee de stedelijke werking op het gebied van de feeste lijkheden onderzocht. Hierbij drukt het Kollege zijn tevredenheid uit over de inzet en de toewijding van de leden vanhet feestkomitee en van het bevoegde stads- personeel. Om de werking van het feestkomitee, dat in de laatste jaren steeds grotere uitbreiding heeft genomen, beter en nauwkeuriger te kunnen •coördineren, werd beslist dat deuitvoering zou gebeuren door de stedelijke dienst voor feeste lijkheden volgens de voorgeschreven wer- kingsregelen ter zake. Volgens het Kollege van Burgemeester en Sche penen werd deze regeling verkozen boven alle andere alternatieve voorstellen «omwille van de eenvormige werkwijze binnen de stadsadminis tratie». Bovendien bleek uit het gedane onder zoek dat deze regeling de vlotte werking van het feestkomitee niet in de weg staat, zodat zij op alle punten voldoening geeft. VEHE OEVER 'T WEIR 'n Moe te me naa ni veil zeggen newoor, alle- maan ziet hoe da 't es. En doboy, da kaan alle momenten veranderen. Wajjer hemmen na toch al ienegte irkes de zonne gezing en ge 'n kentj ni geloeiven hoe dagge allemaan zaogt herleven. Dad es toch wonder hein: de mensjen zen de lésten toyd azoei bedorven on alle koensjt motege dinges, mekaniek en ellentrik en wa weit ek nog allemool - en toch es 't er in elke mensj nog iet da meileeft meh de natier. 'n Betje zonneschoyn en iederien voeltj hem anders! Mor of dammen va de zoemer azoei veil van denne zonneschoyn gon hemmen, dad es 'n ander kelkesjoos. En nor onze Pien 'n moete men ni looisteren want den dienen... Z' hem men meh gezeid dat 'n zen ekstroeig loten ooitsnoyn heit en dat 'n domei ghielegans van ze roetjen es en dat 'n nimmer 'n kaan zeggen of da 't zal regenen of ni. Geer in Brissel, ba ons goevernement schantj 't zonneken pesies oeik ni noyg. 't Es geer gralèk oevertrokken! En 'k zol der ni va verschieten as 't geer ne kier noyg zol don deren. Meh die kiezink geer in Frankerèk, woor dat er nen anderen oongekommen es, es 't er spraok af dat 'n teigen 't noste mondj al zol nieve kiezingen ooitschroyven. Omdat de prezzedent van 't ien koleir es en de mier- derhèd in 't parlement van 'n ander. En dad 'n kaan toch ni boeteren hein. En 'k hem aal ze leven hoeire zeggen: as 't in Paroys réget, tèn drippel'het in Brissel. Mor 't leit er hem nor oon da't ni allien zol drippelén, mor dat zol kennen 'n stértvlaog werren... as 't ginne stront 'n réget. Nie jong, ze 'n kroygen der geer giene kop nimmer oon! En hoe kaan dad anders: as 't er eh koppel manen, die tèn allensj nog ni verkoezen zen, 't hier aal ver 't zeggen hemmen - en voesjgoon meh 't spel op de waogen te zetten - woor schikke men tèn te voren? 't Er wer somtès gezeid: ze zitten in de schildj tot oever heer oeiren, mor hoe diep zitte men der wajjer in? As ne gewoeine mensj zèn schildj nie 'n kaan betolen tèn kroygt 'n den deirweerder, zen klodden werren ongesleigen en hè mag nog noyg kontent zen as 'n den bak ni in 'n vliegt. Mor welkenen deirweerder gon ze geer ne kier nor de Wetstroot stieren hè? En .wie goon ze geer den bak insteiken? Of 't zol moete zen.want 'k hem geleizen in de gazet van ne zeikere minister die ien van d' ieste was ver te roepen dad allemaan most besporen. En dat er ni mier 'n mocht ooitgegeiven wer ren per departement as zoeiveil en zoeiveil. En die den iesten was ver twie splentjemieve ottomobils te koeipen ver zoyn dinsjten. En doboy kost'n die ottomobils 't dobbel van 't gein da ze mor 'n mochte kosten volges 't gein dat denne zelde minister zelf veiregeschreiven hooi. En dat er doboy tèn nog meh de faktieren gemoeist was omdat da minder zol in 't oeig gesprongen hemmen, da stond er oeik nog boy. En in dezelde gazet stond er in dat er in de wolen in de derteg mensjen veroeirdildj woren omda ze de fiskes ba den bok gezetj hooin, meh te weirken zonder faktier of zoei. En de die hemmen wel bak gekreigen... Mor ja, ne mi nister 'n kroygt ginnen bak hein. Den dienen kroygt eh pinsjoeng! Zelfs as zugezeid de pinsjoenkassen leig zen... Mor voesj van de rest zen toch all de Belzjen geloyk ver de wet... Den ienen kroygt de kaUekes oon - den ande ren kroygt d'okkozje van zen gét te villen. Gelèk as de die die de mensjen opzjaan en attoyd mor zeggen; dat de dikke betolen... Allemol goed en wel, 'k ben der ni teigen dat de dikke betolen... mor 't er es ne moor. As die dikke ge woor werren dat er hier 'n betjen te veil om here poeng gezeite werd, wa doeng ze tèn? Tèn mooize z' er ooit en ze goon meh here poeng op 'n ander. Nor de vrémden. En na ne kier ierlèk gezeid; as ge goy zelf in den iene winkel ver 't zelde marsjandies 't dobjjel moetj betolen as in nen andere winkel eh poor hooi- zen voejer, woor zojje ten goon hè? En azoei rezonneiren die dikke oeik zee. En tèn goot 't ien fabriek noor 't ander toe. En tèn kenne men op den dier allemool gon doppen... Mor wie zal der opbringen hè ver dennen dop? Allemaan verdintj geren zennen boetram. Mor lodj ons probeiren van onzen boetram t' haven. Dammen 't zuveir ni lotte kommen dammen ni allien ons kloddemèm kwoyt zen, mor oeik ons boetrammeken. En dammen meigen op ons kinne kloppen En wie 's faat zal da tèn zèn? As allemaan door ne kier goed zol op peizen 'n zolle men ons zu rap ni loten op hol jaogen. En zolle men ons, meh de kiezink die toch ghiel zeikes on 't kommen es, azu onze zak nimmer loten opblozen... DOLF Zoals reeds eerder vermeld hadden in 1980 op het aan de Heilig Hartlaan te Op 13 oktober 1980 had had het laatste dodelijke grondgebied van Groot-Aalst zeven dodelijke onge- Aalst. Daar zijn snelheid aan de Onegem een do- verkeersongeval van vallen plaats. Op vraag van de pers publiceerde niet aangepast was aan delijk ongeval plaats met 1980 plaats in de Pont- Burgemeester D'haeseleer zopas de oorzaken van de omstandigheden reed een fietser die onder een straat te Aalst Fpn h deze ongevallen. een bestuurder er tegen vrachtauto terechtkwam. - urom- een huisgevel, wat hem Als oorzaak wordt hier Op 31 maart 1980 had Op 3 mei 1980 was er het leven kostte. een manoeuver van de aldus een ongeval plaats opnieuw een dodelijk on- Op 23 juli 1980 greep het fietser vermeld, in de Kortestraat te Erem- geval, ditmaal aan de volgende dodelijke ver- Op 7 september 1980 had bodegem. Een personen- Brusselbaan te Erembo- keersongeval plaats, dit- er ook een ongeval plaats wagenreed er tegen een degem. Ingevolge over- maal aan de Steenweg in de Sint-Annastraat te huisgevel, waarbij de be- dreven snelheid reed een op Dendermonde te Gij- Nieuwerkerken waarbij stuurder overleed. Vol- personenwagen er tegen zegem. Een bromfietser een fietser overleed. In- gens de politie was de een betonnen muur, reed er tegen een paal, gevolge een verkeerd oorzaak te zoeken in het waarbij de bestuurder waarbij de bestuurder manoeuver was deze im- feit dat de snelheid van overleed. overleed. De oorzaak mers tegen een perso de wagen niet aangepast Op 18 mei 1980 had er diende opnieuw gezocht nenwagen terechtge- was aan de omstandig- een spektakulair te worden in overdreven komen, heden. verkeersongeval plaats snelheid. Op 30 november 1980 fietser kwam er terecht tegen een betonnen af sluiting, waarbij de be stuurder overleed. Ook- hier was de snelheid van de bromfietser niet aan gepast aan de omstan digheden. VEHE

De Voorpost | 1981 | | pagina 3