groot.lede CURSORISCH GESPREKJE °'nf o-avonden: lelastingsformulieren elf invullen ,enmethetgevolgdat Circusnummertjes (II) Vlaams Blok-voorzitter Karei Dillen te Mere ES LAAG D VRIJ PODIUM E OORDEGEM Invullen belastingsaangiften R.M.S.-LEDE VIERT 25-JARIG BESTAAN ■Sïii OP KOMST IN LEDE De Voorpost - 22.5.1981 - 13 nder het motto «Betaal geen frank te veel, vul zelf ta vee' betalen of dat zij v belastingsformulieren in», organiseert de Groot- niet te weinig invullen, edse Sociaal-Kutturele Vereniging «Priester °P *'Jn beurt boete Bens» vzw, in vier gemeenten van Groot-Lede *an meebrengen, formatieavonden voor het zelf invullen van de mfo-avonden gaan tlastingsformulieren. door onder leiding van de heer Frans Van der it bestuur van de vzw over de samenstelling Eecken uit Lede. priester Daens» gaat er van een aanslagbiljet en Data en plaats: Vrijdag 29 n uit dat het invullen zij moeten geïnformeerd mejf 20 uur in De Kring» n de belastingsaangif- worden over het juist in- Dorp, Wanzele. Vrijdag 5 n door de betrokkenen vullen van het biljet. Zij juni, 20 uur bij Van de If moet gedaan kunnen moeten weten wat hun Velde, Dorp Oordegem. -ïrden, zonder daarvoor financiële rechten en Dinsdag 9 juni, 20 uur .politici of andere men- plichten zijn, wat belast- «Onder de Toren» Dorp, n, vaak tegen betaling, baar is, wat afgetrokken Smetlede. Woensdag 10 moeten gaan lopen. De kan worden, wat vrij is junj, 20 uur in «De Bon- ilastingsplichtige moet van belastingen enz., zo- ten Os», Molenstraat ilf een inzicht krijgen dat zij niet te veel invul- Lede. ïrle I ecl 1 auii°n9e jeugdgroep TOSCA uit Oordegem organi- Aa lerde op 9 mei een Vrij Podium, dat zowel wat de ikomst voor dit evenement, als wat het grote ntal ingeschreven deelnemers betreft, alvast een cces mag genoemd worden. De paar honderd nwezigen hebben volgens eigen smaak en voor- 3 Bli ur genoten van de nummers, gebracht door liefst Vrijdag 22 mei ^j 'inntig ingeschreven groepen. Een pluim in ieder Hival voor de jongerenvereniging, die deze vrij fovangrijke organisatie tot in de puntjes heeft (gewerkt, en op een vrij vlotte manier heeft laten Hen rlopen. Het Sociaal-Kultureel Centrum «Zuidvlaamse» vzw, organiseert i.s.m. VU-Provincieraadslid en schepen van Lede Jules Henderickx zitdagen voor het invullen van belastingsaangiften. Zaterdag 23 mei: Impe, «De Oude Mol, Dorp, 10.30 uur Lede, «Roosken», Wichelsesteenweg, 15.00 uur. Maandag 25 mei: Wanzele, «Welcome Inn», Dorp, 18.30 uur Lede, «Ronkenburg», 18.30 uur. Dinsdag 26 mei: Oud-Smetlede, «Lammens», 19.00 uur. Vlierzele, «De Lantaarn» (Fabrieksken), 18.30 uur. Woensdag 27 mei: Lede, Gemeentehuis, 13.30 uur. Erondegem, «Sparrenhof», Gentsesteenweg, 18.30 uur. Oordegem, Van De Velde, Dorp, 18.30 uur. Maandag 1 juni: Erpe, «Zanzibar», Dorp, 18.30 uur. Lede, Bremenhulweg 20, 18.30 uur. Dinsdag 2 juni: Lede, «Bonten Os», Molenbergstraat, 18.30 uur Smetlede, «Onder Den Toren», 18.30 uur. Elke maandag: Aalst «Gulden Vlies», Esplanadeplein, 11.00 uur. Alle andere woensdagen: Lede Gemeentehuis, 14.00 uur. Gelieve alle nodige dokumenten mee te bren gen: belastingsformulieren, trouwboekje en identiteitspapieren, nieuw kadastraal inkomen of aanslagbiljet grondbelasting betaald in 1980; loonfiches; vakantiegeldbewijs, bewijs dertien de maand, mutualiteitsbijdrage '80, levensver zekeringspremie, attest lening enz. De Rijksmiddenschool van Lede viert haar vijfentwintigjarig bestaan. Bovendien werd deze week de nieuwbouw van de R.M.S. plechtig ingehuldigd, en dat in aanwezigheid van verscheidene ministers en prominenten. Een uitgebreide reportage over deze plechtigheid en over de historiek van de school verschijnt volgende week in ons blad. (KDC) Stf opzet van het vrij po- volgd door «First Expe.- um was uiteraard on- rience», «Vibration», kende talenten te ont- «Rubbish» en «Em- 'eld ikken. Opvallend waren 'Boyo». ^ml»t stukje geëngageerd Dc prijs van het publiek baret van «Desident ging naar «Em'Boyo», en z isemble», «Het liefje op dat belooft als men weet it werk» van Guy De dat het hier om hun eer- A eese, het optreden van ste optreden ging. De ju- Oordegemse trio ry ziet de aangetreden Lieflick Coppens Band», groepen bijna allen uit huppelpasjes van «De groeien tot volwaardige rstryie Alpha Sterretjes» en orkesten, mits hier en muziek van Kris Mor- daar wat meer aandacht en Gert De Wilde. besteed wordt aan de af- I VA s eerste werden «The werking en het kontakt ïW^ds» gerangschikt, ge- met het publiek. Stella Matutina: schoolfeest. Vanaf 15u30 optreden van de leerlingen, cafetaria, dranken, attrakties, tombola. Vanaf 17u30: T-Dansant met Ludwigs Diskoteek. Wielrennen: juniores: Blauwe Kanne, Oordegem. Maandag 25 mei in^daTvo "S te' teele): BS rn,.Vlaa"de,re" - Sint-Meartenskollege, 20 uur, toneelvoorstelling «Het rangplaats) Vertrek: Led^-Marlrt. 18^45. MaCMig ReSerVOi'" d°°r h£" Meche'S Minia,uur Tea,er Jeugdhuis Leeuwerik, 20 uur: vergadering Voetbalploeg Donderdag 28 mei H. Bloedprocessie in Brugge. Vertrek om 9 uur aan de Ras, Hoogstraat. Zaterdag 23 mei otz- D»«c u W/e/rennen: juniores, Bellaert, Lede; Liefhebbers: Blau- Feestelijkheden n.a.v. 25 jaar R.M.S.vanaf 14 uur: show we Kanne, Oordegem met dans, muziek en zang. Koffietafel, bar, wijnbar, Wipschieting: 15 uur Bellaert Lede (voetbalterrein) rommelmarkt, restaurant, volksspelen, tentoonstellin gen enz. Vanaf 20 uur: T-Dansant en trekking tombola. Vrijdag 29 mei Jeugdhuis Leeuwerik: 201 uur: deelname aan DJ-wed- Belotting: 20 uur Bellaert Lede (voetbalterrein) strijd van Jeugdhuis Satellietje, Kapucienenlaan, Aalst. Jeugdhuis Leeuwerik: 20 uur Filmklub: Een dag voor Zondag 24 mei nJje$e' c De/C/oAr, 60 uren koers op rollen. Feestelijkheden n.a.v. 25 jaar R.M.S.: de hele dag teken wedstrijd, sportkompetities, volleybaltornooi, boks-ex- Zaterdag 30 mei hibities. Verder restaurant, bars, tentoonstellingen enz. 2de Keibergse Meifeesten: 14u30 liefhebbersvoetbal: halve finale Beker van Lede. 17 uur: Finale Beker van Lede. 20 uur: Lentebal met The Sunny Stars. Zondag 31 mei 2de Keibergse Meifeesten: 15 uur: koers op rollen voor iedereen van Groot-Lede. 15 uur: wandelkoncert door de Kon. Harmonie Sint-Cecilia van Lede. 19 uur: sluitingsbal met trekking tombola. Tijdens de Meifeesten: schatting gewicht varken, aller hande volksspelen. De feesten gaan door op. het B- terrein van VC Jong Lede. Noveen t.e.v. O.L.Vrouw van 7 Weeën van Lede Noveen van 13 juni tot 22 juni Processie: 21 juni Wagenommegang: zondag 14 juni Paardenommegang: zondag 21 juni Wie wil deëlnemen aan de Mariale Processie, geeft zijn naam op aan de parochie-geestelijken. Jaarlijkse tentoonstelling «Verborgen talenten» (14-21 juni) De kandidaturen moeten binnen zijn voor 26 mei 1981 bij Van Daele R., Kerkevijverstraat 23, Lede. Tel.: 053/70.51.48. 't Is toch wat te zeggen, hé Melanie-kind! Ze ligt op weer open van boven tot onder, van hier tot ginder. 't Is toch niet waar zeker? Is 't weer eens 't zelfde? Zo waar als ik hier sta met mijn «kabas» in mijn La hand. En als ne mens bedenkt dat het nu al voor de :la derde keer is.... 7 Is'erg. Ne mens weet niet waar het zal eindigen. Dat zijn nogal operaties die tellen! Ge moogt het zeggen! Zie, ik heb daar een uur iter iele den, nog ne «coup de tellefong» gekregen van Emmerans. Emmerans? Emmerans van dinges... Just! Ge weet wel, Emmerans van dinges die getrouwd is met die fijne van dinges,... maar kom, dat gaat ons niet aan... Héwel, Emmerans heeft mij gezegd dat ze óók open ligt, en diep, zenne! Ik weet nu wel dat Emmerans soms kan overdrij ven, maar als ze 't gezegd heeft zal 't wel waar zijn. Als g' er mee geschoren zit, dan weet je maar eerst wat het te betekenen heeft, hé kind? Zwijgt er mij van, hambras en vuiligheid», g' hebt er geen gedacht van! f Toe-toet! 'k Weet het maar al te goed, dak het maar al te goed weet! Ik wil nu niet zeggen dat ik de geleerdheid in pacht heb, al heb ik 't geluk gehad lang naar de school te mogen gaan, maar nu moet ge toch niet veel kennen om te zeggen dat het grote stommiteiten zijn! Dat zeg ik met u, kind; dat ik dat met u zeg. Allé, waar zijn ze met hun droeve gedachten? Een goede paar maanden geleden zaten wij ook met al dat slameur. Alles open, en water, water. Onze kelder liep broebelend vol en de pompiers hebben hem nog moeten leegtrekken.. 'ik Weet het nog. Dat was als ze de kabels voor de «elektriek» gelegd hebben... Justement. En als die er lagen, deden ze alles weer toe. Allé, wel met «blutsen en builen», maar 't lag toch weer toe. En wat denkt ge? Een tijdje nadien, oef alles weer open. En maar loopgrachten •raven, precies of dat de Russen eindelijk gingen taker en..! Ja, dat was voor die kabels voor aardgas, hé. 'k 'appeleer het mij. Wat ik niet begrijp, en ge weet dat ik altijd ne >eie leerling geweest ben, hé, waarom doen die \annen die het voor 't zeggen hebben die werken iiet gelijktijdig. 't Schijnt dat het niet mogelijk is. Vraag mij niet waarom is dat niet mogelijk?», maar die mannen 'an de Interkommunale, zeggen dat. 't Kind moet ne naam hebben hé! Volgens mij moet een coördinatie toch uit te voeren zijn. 'n wat....? Awel, 'n coördineren, een gezamenlijk uitvoeren van die werken! Maar ja, waarom 't gemakkelijk doen als 't moeilijk ook gaat! Zie, gisteren, rond een uur of zes in de morgen, schoot ik ineens wakker. Zo ne klop! En Amedé, mijne man, ge weet het hé, hij heeft nogal last met Raadslid De Brouwer is blijkbaar naar het to neelstuk «Zwijg gij, kleine» gaan kijken en al hoewel dit rebelse stuk waarschijnlijk zijn genre niet is, moet het toch een sterke indruk op hem hebben gemaakt, zodat hij spontaan reageerde met «Zwijg gij ne keer jongen» toen burgemees ter Grepdon bij het begin van de raadszitting om stilte verzocht. Schepen Rasschaert is twee namiddagen de rooiplannen komen instuderen op het gemeen tehuis om ze op de raad te kunnen voorleggen en te kunnen verdedigen. Zo hoort het. Alhoe wel. Moet de schepen de dossiers niet kennen voor er definitieve plannen gemaakt worden? En moet hij die plannen niet zelf opstellen of dan toch in samenwerking met zijn medewer kers? Telkens was o hoe toevallig raadslid Galle er ook. Dat uitzonderlijk en blijkbaar erg heuglijk feit moest de vergadering meermaals uit de mond van schepen Rasschaert en uit die van raadslid Galle aanhoren. Zij hebben dan die twee namiddagen die plan nen samen bestudeerd, samen op- en aanmer kingen geformuleerd, samen wijzigingen voor gesteld, enz... Op de gemeenteraad brachten zij dan ook sa men de agendapunten naar voren. Schepen Rasschaert sprak in «wij»-vorm. Raadslid Galle sprak in «wij»-vorm. Die «wij» stond nu eens voor de oppositie en dan weer voor de meerderheid. Een nieuw spelletje: ra, ra wie is schepen? Buitenstaanders konden onmogelijk opmaken wie van beiden nu eigenlijk de schepen van Openbare Werken is. Het was al even moeilijk om uit te maken wie eigenlijk de voorzitter van de CVP-oppositie is: raadslid Galle of meester Ruyssinck. Schepen Gravez was duidelijk niet gediend met het feit dat de CVP-oppositie zo lief en inschik kelijk was voor hem. Meende schepen Gravez het? Meende de CVP het? Raadslid Ruyssinck vond dat hij het woord niet hoefde te vragen aan de voorzitter, in dit geval burgemeester Grepdon. Toen schepen Henderickx er hem attent op maakte dat hij, net zoals iedereen, beleefd moet zijn en het woord moet vragen aan de voorzitter, schoot meester Ruyssinck uit zijn sloffen. Het werd een geroep van jewelste tussen meester Ruyssinck en schepen Henderickx: welles-nie- tes, welles-nietes, enz. Uiteindelijk was meester Ruyssinck zichzelf niet meer meester en hij gooide het wetboek naar schepen Henderickx die het prompt in het midden van de vergadering op de grond depo neerde. Ondertussen vroeg schepen Henderickx aan meester Ruyssinck of hij ook zo te keer ging in de rechtszaal. Raadslid De Brouwer vond het de tijd worden om zijn kollega-raadslid bij te springen en vroeg aan schepen Henderickx of hij ook zo te werk ging in de school. Schepen Henderickx antwoordde dat raadslid De Brouwer dat niet kan weten daar hij immers blijkbaar nooit naar school is geweest. De kristelijke deugd «Lief zijn voor elkaar» is in de Leedse gemeenteraad ver zoek. Wordt de volgende raadszitting dan toch een boksmatch? zijn hart, is er nog niet goed van. 't Was weer 't zelfde. Roepen en tieren, kappen en kloppen. Ik kroop uit mijn bed en 'k ging eens loeren van achter mijn nieuwe gordijnen, dure zenne, op ons slaapka mer. En ja, ze waren weer bezig met drilboren en ze smeten de overkant van de straat weer helemaal open. Die mannen gingen nogal te keer. Kappen voor 't hebben en een afvoerbuis in plastiek moest er ook aan geloven... Wat gaan ze nu weer aanvangen? 'k Heb mijn «gerensenjeert»: nu gaan ze kabels leggen voor de «tellefong». Ze zeggen dat ze nogal last hebben met opperwater. 't Is daarmee dat het zo'n slijkerige boel is, hé.. Zou dat lang duren...? Ja, nu vraagt ge daar iets. Ge ziet ze wel beginnen, maar wanneer dat ze eindigen dat is een andere quelquechose. Ik zeg het, geen coördinatie. Interkommunaal en parastataal dat is iets gelijk kat en hond hé... 'k Zeg niet dat die samenwerking er niet zal komen, maar, als z'er komt, dan zullen onze kinderen al grootouders zijn! 't Is toch erg, hé! En wat gaat het worden als ze met de koliektoren beginnen... Kind, mens, zwijg mij ervan, 't Is zo al erg genoeg... Ne mens kan er eens mee lachen, maar ze zouden er beter aan doen in die straten een RITS aan te brengen, hé! Jaja, ge zegt daar wat.maar ondertussen zitten we toch weer volop in de mizerie. Heel wat Dender- mondse straten zijn precies open riolen. Oeioei, is 't al zo laat... Ik moét mijn patatten gaan opzetten. Houd u goed, hé! Van 't zelfde, hé, En let op dat ge niet «sjoem- pelt», zenne! Scriptman Dat er in Vlaamsnationale kringen ten tijde en na het fameuze Egmontakkoord heel wat geruzied is, hoeft nauwelijks nog vermeld te worden. De interne ideologische tegenstellingen binnen de Volksunie leidden destijds tot de oprichting van twee nieuwe partijen, de Vlaamse Volkspartij met als voorzitter oud-VU-senator Lode Claes, die de Volksunie vaar wel had gezegd en de Vlaams Nationale Partij, voorgezeten door Karei Dillen. Van de Vlaamse Volkspartij mag gezegd worden dat zij op sterven na dood is, de tweede helft heeft zich, ondermeer door het verwerven van een kamer zetel gedurende de laatste parlementsverkiezingen, weten te handhaven en werkt sindsdien onder naam van de toenmalige koalitie met de V.V.P., het Vlaams Blok. Dat het Vlaams Blok niet zinnens is een stille dood te sterven, en dat het er nog steeds van *erug. een onvlaamse vrees ten opzichte van overtuigd is een leemte op te vullen in het Belgische houdin9 konden aanne- deze nieuwe formatie, politieke leven, bleek op vrijdag 15 mei in het «Hof men' omdat hun an9St Dillen besloot zijn betoog ten Dale» te Mere, waar Vlaams Blok-voorzitter en voor de gekompsomit- met de opmerking dat de volksvertegenwoordiger Karei Dillen, op uitnodiging teerde Volksunie verdwe- hoop op eenheid tussen van het arrondissementeel bestuur van deze partij, nen was- Maar de Vlaam- het Vlaams Blok en de kwam spreken over «De noodzakelijkheid van het ®e Bewe9'ng, z° betoog- Volksunie voorgoed in de Vlaams Blok». Hoewel de opkomst niet denderend de h'J' zorgt «desondanks lade mag geborgen was, was het onderwerp wel van die aard en was het voor n'euwe vaan- worden, gehoor «gevarieerd» genoeg om achteraf een dfldra9ars, en zo is het Ter rechtvaardiging boeiende diskussie te garanderen. Vlaams Blok ontstaan. Hij hiervoor, citeerde hij een onderstreepte het eens te recent artikel uit «De Zoals te verwachten stond. Hij noemde het zijn met het streven naar Standaard», waaruit zou viel, trok Karei Dillen in Egmontpakt een verraad eenheid tussen alle blijken dat de Volksunie zijn gekende en meesle- aan het Vlaamse volk en Vlaamsnationalisten, op tevreden is dat zij door pende stijl hevig van leer prees de houding van de voorwaarde dat het het Vlaams Blok «van het tegen de Volksunie. Hij meeste Vlaamse vereni- waarachtige nationalis- uiterst-rechtse vet zijn stelde dat deze partij ge- gingen, die dit akkoord ten zijn en geen opportu- verlost». Dillen zei nog de durende haar regerings- op de meest hardnekkige nisten. Hij gebruikte grof strijd te zullen voortzet- deelname bewezen heeft wijze bestreden hebben, geschut tegen VU-volks- ten tot de volledige onaf dat ze niet meer in het Hij beweerde verder dat vertegenwoordiger De hankelijkheid van Vlaan- nationalistische kamp alle andere traditionele Beul en oud-volksverte- deren verwezenlijkt is. genwoordiger Nelly Maes, die onlangs inte kenden op een steunlijst ten voordele van de so cialistische krant «De Morgen», een krant die zich volgens hem steeds radikaal heeft opgesteld als tegenstander van de Vlaamsnationale ge dachte. Karei Dillen zei begrip te hebben voor de natio nalisten uit de Volksünie, die de stap naarhet Vlaams Blok (nog) niet gezet hebben, enerzijds omwille van hun nog niet .volledig uitgebluste ver wachtingen van deze par- partijen, met de CVP en tij, anderzijds omwille de SP op kop, sindsdien van een zekere drempel-

De Voorpost | 1981 | | pagina 13