rporten zo «6 SPORT AALST M A d DE... GROOTSTE 33 SPORTZAAK TOEKOMST VILVOORDE VERSLAAT THE TOWER ARENDZONEN WINNEN SETOK-BEKER AALSTERSE JEUGDCLUBS GEVLOERD I"liefhebbert SCHOOLSTRAAT 54 KOOLSTRAAT 159 (053/21.25.56) GROOTHANDEL SPORTARTIKELEN COCK "ftsnVi- •nL«S ^a'>er Erembodegem met: Jas, Cobbaert, De Mangeleer, Van der Burght, De Backer, Sterc, ,c°° olf, Barrer, Verleysen en coach Corthals. (lp) Enigszins verrassend maar oververdiend hebben de Arendzonen - ook nog AZ 77 genaamd - het gehaald in de bekerfinale van het Setok-verbond. Na vooraf reeds het gevaarlijke Snas te hebben uitgeschakeld toonde AZ 77 zich duidelijk de betere van kampioen Tripoli. Oranje-wit grijpt meteen naast de dubbel. In de kompetitie wist het der gemotiveerd aan de af- zich de sterkere van een trap alhoewel dat voor rust vaak te nonchalant akte- niet tot uiting kwam. Daniel rend Snas maar in de eind- Doremont schoot Arendzo- fase van de beker stuitte nen wel op 1 -0 maar Rudy het op een formidabel AZ Van Den Brempt zorgde 77. De Arendzonen had- voor de 1-1 ruststand. Na den deze bekerfinale gron- de koffie kende AZ echter dig voorbereid en zater- een dol kwartiertje. Van 1 -1 dagmorgen zagen we de ging het prompt naar 5-1. ganse ploeg aan het werk Kapitein Ronny Verleyen toen ze in het rustige opende de reeks en via zijn stadspark te Aalst een lich- broer Eddy en tweemaal te opwarming volgden. Daniel Doremont kwam de 96.. eeper van Tripoli kan de bal met beide vuisten terug het veld inslaan. Arendzonen zal tot de Tripoli kwam heel wat min- 5-1 op het bord. De Arend- mfx de helft moeten wachten om Tripoli op achterstand te plaatsen, (lp) zonen doorboorden de Tri poliverdediging slag om slinger en het overheer sende middenveld stuurde telkenmale passen naar de snelle spitsen met Dore mont als absolute uitblin ker. Via Robert De Waege- neer werd het nog 5-2 maar de AZ-machine stok te niet en het talrijke pu bliek zag Ronny Verleyen en blonde Tony Redant de stand tot 7-2 opdrijven. Bonnaerens milderde tot 7- 3 en topscorer Doremont maakte met een vierde doelpunt de acht rond. Een oververdiende zege van Arendzonen dat zich als een sterke bekerploeg op werpt. Met deze elf zal men in de volgende kompetitie terdege rekening moeten houden. Tripoli, Snas, Leeuwerik en andere titel- pretendenten zijn gewaar schuwd. Van het Setok-bestuur kre gen we nog volgende mel ding: Tot 1 juni kunnen nog clubs inschrijven om het komende seizoen in het Setok-verbond aan te tre den. Er kunnen nog drie clubs in de dans springen. Inlichtingen hieromtrent kan men steeds bekomen bij voorzitter Van Goethem (tel. 77.81.53) of secretaris Van De Velde (tel. 21.66.46). (JG.) [Lokeren traden in het tornooi van B.B.C Erembodegem De Meerleer, Van Beneden, coach ce Vijver, Van Boven, Verdurmen, De Nul, Van de Vijver, Gerlo en Vermeersch aan. (lp) Het vlot verlopen tornooi van BBC Erembodegem Is gewonnen door de Vilvoordse formatie Toekomst. In de halve finale toonden de groenen zich sterker dan Lokeren alhoewel Toekomst bij rust nog vijf punten in het krijt stond. Naderhand werden de za ken echter opgeklaard en rukte Vilvoorde op naar een probleemloze ovenwin ning. De andere halve fina le bracht het organiseren de Erembodegem tegen over het Aalsterse The To wer. Bij de rust was nog niets gezegd met een 41- 48 voorsprong voor The Tower. De thuisploeg zou echter nooit meer kunnen terugkeren en bleef steeds tegen een weliswaar be trekkelijk kleine achter stand aankijken. De Aal sterse formatie haalde het met 79-91. In de troosting ontmoette Erembodegem Lokeren dat dankzij een machtige De Meerleer de bovenhand kon halen. De Meerleer scoorde erg vlot en alhoewel ook De Man geleer van Erembodegem de korf wist hangen haalde Lokeren het toch met 104- 113. Bij het Erembode- gemse BBC Faber vertolk ten naast De Mangeleer ook Tas, De Wolf en Sterck een betere partij. De finale begon erg span nend en geen van beide vijftallen gaf een krimp. Tot 17-17 hielden de groenen en de oranjen gelijke tred. Naarmate de wedstrijd evolueerde moest The To wer echter gras terugne men niettegenstaande vooral Brys met twaalf pun ten en De Troyer met vijf tien punten voor het nodige tegengewicht trachtten te zorgen. Ook Heyvaert en spelverdeler De Smedt poogden nog tevergeefs het tij te keren maar Vil voorde nam in de slotfase een veilige voorsprong. Voor The Tower, dat dit seizoen kompioen speelde in tweede provinciale en promoveert, een tweede plaats in dit Erembode- gems tornooi. De deelne mende clubs waren me kaar zeker waard met gast- ploeg Vilvoorde als de iets sterker vijf. (JG.) De dakgoot van Van der Burght is slechts een wanhooppoging. Lokeren loopt twee punten uit in de match om de derde plaats. B.B.C. Erembodegem - Lokeren. (lp) De Hardy-girls ontvangen de beker Van Renterghem na hun r bodem. (Ladies - Hardy: 2-4). (lp) overwinning op Aalsterse Sterc M. en E. De Backer kijken toe hoe hun ploegmaat De Wolf twee punten aantekent voor Faber Erembodegem. De Nul van Lokeren (18) springt niet eens op om De Wolf het scoren te beletten, (lp) won met overtuigende cijfers van Tripoli, (lp) onderging het meesterschap van de sterkste maar kon toch met opgeheven hoofd het De Ladies, sportieve verliesters speelden niettemin een knappe partij en behaalden een tweede verlaten, (lp) plaats. (Ladies - Hardy: 2-4). (lp) Bij de rust luidde de stand in het bekertreffen Arendzonen - Tripoli 1-1Niemand vermoedde dat Tripoli in de tweede periode door Arendzonen onder de voet zou gelopen worden, (lp) De Aalsterse jeugdclubs hebben er in de beker niet veel van terecht gebracht. De gevreesde bekerforma tie Efsee haalde de halve finales niet evenmin als Tijl dat nochtans vlot zijn kampioenentitel verlengde. De blauw-witten werden in de kwartfinales echter ge wipt door Stam 10, een jeugdclub uit Denderleeuw Tijl vertoefde wel negentig minuten lang op de speel- helft van de tegenstander maar het vloeiende en on stuitbare spel van enkele jaren terug is er bij de ge broeders Van Mol en co toch niet meer bij. Door het wegvallen van enkele ba sisspelers verloor Tijl iet wat van zijn frivoliteit maar kon het desondanks toch nog overheersen in de kompetitie. Tegen Stam 10 werd het 1-1 en Tijl ging eruit na strafschoppen. Tuf was meteen de enige club uit Aalst die de halve fina les haalde ook al moest men hiervoor in de kwartfi nales een erg scheve si tuatie rechtzetten. In de halve finales kreeg het met reuzendoder Stam 10 af te rekenen en ook hier diende de geel-zwarte formatie een achterstand goed te maken. Via 3-1 werd het uiteindelijk nog 3-3 maar alweer toonde Stam 10 zich het sterkst bij het pe- naltytrappen. In de andere halve finale haalde het Erembodegemse Ijaco de Leedse ploeg Leeuwerik onderuit zodat we een fina le Stam 10-ljaco kregen. Stam 10 rekende wellicht alweer op de strafschop pen maar Ijaco besliste er anders over en haalde het met 1 -0. De troosting werd gewonnen door Tuf dat met 4-2 Leeuwerik ver sloeg. De gebroeders De Wilde, De Decker en Van den Eynde zorgden voor de doelpunten. Meteen zit het jeugdhui- zenvoetbal er dit seizoen op. Grote verrassingen dienden menniet te note ren. Kampioen Tijl bleef de betere formatie. Underdog Tanu wist al lange tijd de spanning in de kompetitie te houden maar begin maart schoot Tijl dan toch de ruimte in. Met de over winning in de kompetitie en de eindzege in de beker van het zaalvoetbal tegen Twentiers toonden de blauw-wit gestreepten zich alweer de grootste slokop pen van het jeugdhuizen- voetbal. (JG.)

De Voorpost | 1981 | | pagina 15