Gouden goal van Salvador? ordt Etienne an der Helst e nieuwe Monsieur dordeaux-Paris»? Larsen blijft boven al dan niet naar SK Sint- Niklaas? Ver- ral er Hebben we geenleklasse-tribune, "i we hebben dan toch een stuntploeg! e A Cai onse rijda TRIBUNE Helm verplicht! TOPSCORER 80-81 REDDER VAN DE EINDRONDE 81! J ikisk r ;ern« age In Aalst, Hasselt en Mechelen is iedereen dolblij want de Ajuinen haalden Seraing uit zijn dromerij! Eendracht Aalst boek- scoord door Salvador, de Tweede Nationale nieu- Mammana Neto af. Het te in Seraing een onver- Braziliaan met het «Tor- we impulsen gaf? Goed is een interessant en wachte, onverhoopte instinkt». mogelijk. zelfs boeiend gesprek doch verdiende 0-1 zege. geworden dat U in dit Een gouden doelpunt We stuurden hoe dan nummer van «De Voor- Het doelpunt werd ge- dat de eindronde in ook onze reporter op post Sport» kan lezen Ti-Gr zaal P huis in het landelijke Wanzele rekupereerde Etienne Van der Helst enkele dagen van de gedane jke inningen, (c) Oud Het genezingsproces van Bob Dalving ver loopt voortreffelijk. Verleden week kon Bob, ondanks wat pijn en stijfte, individueel begin nen trainen. Deze week heeft hij de kollektieve oefeningen hervat en komt mogelijk klaar voor de bekerduels. De vraag is wel hoe zijn hchamelijke konditie gereageerd heeft op de zware dosis antibiotica die hem werden toege diend. een verbintenis lopen hebben, is op die manier handelen tegen alle ethiek. Als je in die zin dan een opmerking maakt aan voorzitter Van Den Stock gebaart die van niets te weten en zijn het opeens maar «losse medewerkersdie dergelijke praktijken even tueel zouden toepassen. In ieder geval wil ik dit jaar niet meer horen praten over een vertrek van de Deen. Ook mijn mensen en onze supporters hebben hun rech- Lokeren wil, om de Heizei te bereiken, niets onverlet laten. Men houdt er rekening mee dat Lierse, nu het naast de Uefa-beker pakte, alles op alles zal zetten om langs de beker aan Europees voetbal te geraken. In het vooruit zicht van de zaterdagavondwedstrijd op Lier trekken de Waaslanders vanaf vrijdagnamid dag op afzondering naar Wilrijk. Waarschijn lijk zal ook Bob Dalving deel uitmaken van de kerngroep. Preben Larsen bleek in de kleedkamer bij zonder geïnteresseerd te zijn naar de uitslag van de wedstrijd An t werp-An derlech t en dan vooral naar het aantal doelpunten dat zijn landgenoot Brylle had weten te scoren in hun Deense achtervolging op Erwin Van den Bergh. Was hier een weddingschap «an voor afgegaan toen beiden met de Deense nationale ploeg op trektocht waren? ir de allereerste Onvoorbereid bijna, finitief afhaakt, kan de In zijn profloopbaan maar met een vierde 28-jarige klasbak uit het t Etienne Van der plaats als resultaat. Nu Leedse Hofstade mis- in Bordeaux-Parijs. Herman Van Springel de- schien de opvolger wor den van de Grobbendon- kenaar. Lees de reportage over deze «nieuwe» Van der Helst in dit nummer. Woensdagavond sprongen de onderhan delingen inzake de even tuele transfer van Nic Ver boven (Boom) naar SK Sint-Niklaas af. Het bestuur van geel-blauw is niet van plan het daar bij te laten en knoopt alleszins dezer dagen weer gesprekken aan én met Boom en met de speler. Intussen program meerde Sportkring op zaterdag 23 mei om 15 uur een match tegen buurploeg Excelsior. Twee Nederlanders wor den getest. De wedstrijd van dinsdag 26 mei om 19u30 op Lierse staat eveneens in het teken van de aktiviteiten op de transfermarkt. Nu zowel Mommens als Verheyen een nieu we verbintenis hebben ondertekend, ziet het er naar uit dat niemand van de titularissen zal vertrekken. «Dat is alleszins de bedoeling stelde voorzitter Etienne Rogiers, die er verder nog aan toevoegde dat, ondanks een schitte rend seizoen, de puntenkloof mét Anderlecht nog te groot is gebleven. «We zullen daarom, benevens het behouden van de huidige kern, ook nog naar enige versterking moeten uitkijken. Een tweetal spelers met kwaliteit in het hoofd en in de benen mogen er alleszins bijkomen,» aldus de altijd even ambitieuze voorzitter. De luidruchtige huldiging van de Lokerse spionkop aan het adres van beide oefenmees- ters heeft hen blijkbaar goed gedaan. Alhoe wel zij daar, om begrijpelijke redenen, niet op een «Grijzenhout»-achtige manier op reageer den, stelden zij toch tevreden te zijn met de laatste prestaties van hun ploeg. «Zo bewijzen wij immers geen puinhoop achter te laten, iets wat niet van iedereen kan gezegd worden. aldus woordvoerder Haesaert. Na het afspringen van de onderhandelingen tussen Win terslag en trainer Haesaert bleven nog hoofdzakelijk twee ploegen kandidaat voor de Lokerse oefenmeester. Urbain zelf heeft willen wachten tot de beslissing in ver band met de degradatie in een definitieve plooi zat, om uiteindelijk zijn keuze te bepalen tussen Beringen en Berchem. Nu beide ploe gen naar tweede zakken, heeft de Hobokense leraar dinsdagavond voor de Antwerpenaars gekozen, die hij hoopt in een minimum van tijd weer naar eerste te brengen. R. COREMANi De Lokerse president had verder enige kri tiek op de manier waarop Anderlecht zich op de transfermarkt gooit. «Ik hekel in dit ver band de weinig faire manier waarop de lands kampioen naar versterking zoekt. Men neemt eerst kon takt op met de betrokken spelers en brengt die voorafgaandelijk het hoofd op hol. Met mensen die einde kontrakt zijn, alhoewel niet goed te keuren nog enigszins te begrij pen, maar met mensen als een Larsen die nog wil crteif cht f Etienne Van der Helst de nieuwe «monsieur Bordeaux-Parisc tiet 1 van de Provinciale Scheidsrechterskommissie van Oost-Vlaanderen. Dit jaar wordt hij, na 30 volle seizoenen in dienst van de provinciale arbitrage te hebben gestaan, lid van verdienste van de Koninklijke Belgische Voetbalbond. Met hem gingen we praten over zijn hobby. De reportage publiceren we in ons nummer van 29 mei. dien werd de h. Vijverman opleider en lid Lato heeft gescoord en juicht uitbundig (SC Lokeren-Standard 2-0) (dm)

De Voorpost | 1981 | | pagina 17