s ik naar azilië ragkeer, ga ik mijn tuintje perken, r van de ukke stadions an een iljoentransfer ■oom ik niet meer» TVSNGIJSEGEM De Voorpost - 22.5.1981 - 19 wijl Aalst bol van ambitie, par de suppor- zijn dus. Ik lier prima stel let de makkers opperbest op. en rose» met uorden? ad. Maar je bloemen ver roos was maar b, de blaadjes de fijnste na- en de doornen kleurloos als aal. Eerst werd oijn knie ver pijn was zo ik weken niet ballen. Artsen fa verplicht het an te ren. Bijna seizoen hinkte zetel naar de versa. Mijn kreeg grote ik dacht al Zo erg had m. Naar het het seizoen toe n toch de gras- op. De pijn was maar alsof bij de zaak be tte rdij spieren. ik maan- et stadion weg. mijn vrouw en rerwittigd defi- koffers vanon- te halen. Ik kotsbeu om dan één dag in België te büjven. Ik wilde naar huis en de hele voetbalstory verge ten... Ik wou iets anders doen. Maar zowel de trainer als het bestuur namen me onder de arm en be zwoeren me op mijn be sluit terug te komen. Trainer Heylens heeft me voortdurend aange moedigd net als zijn voorganger en voor zitter Daeleman Het her- haaldehjk zijn steun bhjken. Op geen enkel moment gaf iemand van Aalst de indruk van me af te willen. Want ten slotte moeten die men sen hun geld stoppen in een inaktief speler en Aalst is duideUjk niet rijk. En nu komen we terug bij jouw opmer king. In een grote klub zou men Salvador al lang bewust vergeten zijn. Ik kan me voorstel len dat ik naar Brazüië zou zijn uitgeweken en dat voetbal ergens een vaag spoor in mijn be wustzijn zou gegrift hebben... Eigenlijk heb ik aan Aalst heel veel te danken en daarom ben ik bijzonder blij er te spelen. Bij Eendracht tellen niet alleen de voet baller én het sukses, de Eendrachters hebben ook oog en oor voor de mens. Dat is een les die je niet gauw vergeet. Het ergste leed is nu geleden. Kan men bewe ren dat de Aalsterse nummer tien terug de oude is? Als ik speel voel ik geen pijn meer, da's ge lukkig voorbij. Toch voel ik me nog niet hele maal in mijn nopjes op het terrein. Had ik me tijdens de herstelperio des wat kunnen bedwin gen dan zouden de let sels waarschij nlij k veel vlugger zijn genezen, en beter ook. Nu speel ik op amper zestig procent van mijn kunnen. In het begin van het seizoen was ik bang opnieuw uitgeschakeld te worden en daarom durfde ik niet te vechten. Bij elke tackle veerde ik hoog op en duels meed ik als de zwarte pest. Ook moest ik me integreren in het gloednieuwe spelkon- cept. Tot voor mijn kwetsuren Hep ik op het terrein als een echte spits, nu word ik echter een voorspeler die iets meer naar het midden veld leunt. Die opdracht was bijna vanzelfspre kend te noemen. Gedu rende die twee jaar inak- tiviteit werd mijn snel heid gekortwiekt en had de ploeg naar een nieu we aanvalsformule ge zocht. Ferrera kwam in de ploeg, sainen met Lm- bert, Limpens en Stal- laert, en noem maar op, zodat ik me als een nieu weling voelde die alles moest herbeginnen. De techniek had ik niet in de hospitalen achterge laten, maar het schortte me duideHjk aan snel heid en aan automatis me. EerHjk, ik ben van ver moeten terugkomen, met een moreel dat op nul stond. Misschien is het een beetje een zui derse karaktertrek, maar ik ben vliegens vlug het zelfvertrouwen kwijt. Drie-vier slechte ballen, een morrend pu bliek en hop... ik zie het niet meer zitten. Ik moet evenwel zeggen dat het Aalsterse pubHek me al tijd gesteund heeft in die donkere dagen. Die steun heeft me enorm opgekikkerd en daar voel ik me honderd pro cent gelukkig mee... Misschien heeft Aalst de oude Salva nog niet gezien, volgend jaar wil ik er echter terug staan. Als een rots in de bran ding. Dit jaar zie ik steeds als een nieuwe inlooppe riode, daarna moet de ronde der overtuiging volgen. Ondanks het feit dat je jezelf hoger aanslaat dan wat je dit jaar hebt laten zien, sta je toch maar mooi op de hoogste ladder der topscorers in tweede. Zoiets is geen toeval en pleit toch voor jouw opportunisme en trefkracht? In de ziekenhuizen werd meer dan één pees doorgeknipt, mijn doel- Studeren, de radio beluisteren en televisiekijken: daarmee vul je heel wat van je vrije tijd» <vw) Als Salva opsringt om te koppen is het oppassen geblazen, (lp) moet steeds op de loer liggen, (lp) punteninstinkt hebben ze me niet kunnen ont nemen. Dat opportunis me blijft als een virus in je Ujf hangen, geen mens kan je daar van loskoppelen. Enkel ik zelf twijfel daar even aan en dat heeft zijn weer slag. Soms scoor ik met de ogen dicht, ik voel gewoon dat die bal de kooi zal indraaien... Ik blaak van vertrouwen op zo'n momenten. Vaak gaat het zo goed dat faal angst je begint te beslui pen. Vreemd is zoiets. Je weet dat je het kan en dan plots volgt een om mezwaai. Niks lukt nog, je kan zelfs geen pass naar je makker geven die een meter van jou staat. Dit seizoen heb ik er inderdaad veel ingelapt, dat ik topscorer in de reeks werd, getuigt van het feit dat ik nog alle kwahteiten in mij heb om van mijn huidig ren dement een toprende- ment te bakken. Mensen die me een beetje jaloers nastaren beweren dat ik een pe nalty-topschutter ben, dat vind ik echter onzin. Iemand moet toch de verantwoordelij kheid opnemen? Tot dusver miste ik er ene, op Jet, al de andere waren prijs. Ik koncentreer me op het plein als weinig an deren en steeds tracht ik zo goed mogehjk te akte- ren, hierin word ik ten voUe ondersteund door mijn opportunisme. Doelpuntenjagers heb ben dat aUemaal. Die gaan naar een bepaalde plaats lopen omdat ze aanvoelen dat de bal daar terecht zal komen en dat uitgerekend op die vierkante meter een goaltje Hgt te lachen. En dat willen de mensen toch zien? Doelpunten én spektakel. Eén ploeg die scoort trekt volk, een andere verUest suppor ters. Volgend jaar zullen we opnieuw een fonke lende Zuidamerikaan te zien krijgen met die fluwelen Ferrera naast zich. Maar wat als je voetballoopbaan op haar eind loopt? BHjft Salva dor in crisis-België? Of trek je samen met de vo gels naar warmere streken? Ik ga terug naar mijn vaderland, zoveel is ze ker. Wanneer is nog een en al vraagteken. Ik hoop hier nog een vijftal jaren voetbalrozen te kunnen telen, daarna zie ik wel. Ik meen dat ik mijn vrije tijd hier heel goed heb aangewend. Ik studeer wat elektronika, Engels ook en ekono- mie. Als ik naar het Zui den fladder zal ik vol doende bagage hebben om flink geld te verdie nen en ik heb nu al een leuke spaarpot die me moet toelaten ginder een huis te bouwen in een schitterende omgeving. Zo zal ik me kunnen op werken tot een gewaar deerd iemand. Ik ben rustig van aard, bekijk een probleem altijd langs twee kanten en sta het nooit uit te schreeu wen. Ik ben een gewone jongen, green superstar en dat zal wel zo bUjven, ook in Brazilië. Ik ben naar hier gekomen om bepaalde zaken finan cieel veilig te stellen. Als ik mijn valies pak zal ik vele vrienden missen die kan je niet kopen maar ik zal de familie in Sao Paulo terugvinden. Mijn kind zal school kunnen lopen en de ba sis kunnen leggen van een veilige toekomst. En jij? Ik zal in de tuin wer ken, ver weg van sup porterstribunes en wat ik hier allemaal heb op gestoken zal ik aanwen den om een nieuw, res- pektabel beroep te graan uitoefenen want voor wie gestudeerd heeft, heeft Brazüië nog heel veel te bieden... tekst: Paul DE MOOR foto's: Paul VERBAERE en LP «En nu maar hopen dat het nummer 10 wat geluk aanbrengt» (vw)

De Voorpost | 1981 | | pagina 19