eorganixeerd ot en met... traag gedaan, Rik Het beoogde punt o. Leclercq (Lens) naar Beveren? Nieuwe dimensie tcC do Marin: twee Jaar urant-Slmoen 'r Sïï» quin d Goyvaerts ger Van den Bossche mand De Rouck ank Schepens k Ingelbinck hnny De Coensel Hervé Van Lerberghe Eendracht Zele Oswald Lambrecht naar Lokerse SV leon-Morc Imbert de laan uit Voorpost - 22.5.1981 - 21 Seraing-Eendracht Aalst 0-1 ran ilf. )ekei t dol jvei ie oi de •aat, i bim len nu L alt ei op i de RAING. Wie nog de mening is toegedaan leorges Heylens zich minder op het taktische vertoont dan een andere trainer in tweede aale, kan gerust zijn mening herzien. De elaar zette inderdaad «zuiver taktisch» Se- een dikke pad in de korf, en Yves Barré, de die Seraing naar eerste nationale moet lood- ras de eerste om toe te geven dat «de Georges» deerlijk had verrast. Walen konden in de eerste plaats het ;rschap op het te druk bezette middenveld eroveren, vooral dan omwille van het feit dat )Dksco, die op Aalst bij de heenwedstrijden diepe had getrokken, deze keer aan banden werd rd. O"' lauj1' m. ordei ach, >id, toch knallen van Maréchal en Fimiani, kwam de Aal- sterse doelman zelden in gevaar. Aalst kon zich onder impuls van Lim- pens, een grote wissel voor Eendracht op de toekomst, en weer Van Roy, meer en meer los werken. Seraing dreef langzaam weg uit de «Aalsterse zone van de waarheid» en naarmate Aalst een oververdiende zege boekte op een tegenstander die al bij voorbaat als de onover winnelijke ploeg door bepaalde kollega's was afgeschilderd. Ref Jourquin leidde voor 7.000 toeschou wers. Seraing: Horvath, Pi- roton, Grosjean, Rupcic, n )m,c aakte Seraing der- niet voldoende los de middencirkel ende het zich te be- met verre en ho- .en vóór de muit 'an Geersom, dan likte Aalst op het 2j enveld over twee epalende figuren in irsoon van Limpens ierickx. Met geme- oorzetten wisten ze de spitsen Geert Roy op Seraing lopend in vierde ïelling spurtend en Salvador te bedienen. Die tegenstoten deed de Waalse verdediging pijn. Op de 28ste minuut was het zover. Een los gebroken Van Roy to verde op de linkerflank zijn bewaker Piroton van zich weg, plaatste de bal met een wijde boog naar de op rechts instor mende Stallaert, die late raal de vrij opgestelde Salvador bereikte en Horvath was een gesla gen man. Een schitter end doelpunt qua voor bereiding en afwerking. Salvador was dolgeluk kig omdat het deze keer gelukt was, want even voordien miste hij een zogenaamd «gemaakt doelpunt» met het hoofd. Seraing had tij dens die eerste helft slechts tweemaal serieus kunnen dreigen. Een eerste maal schoot Rojas tegen de knuisten van Van Geersom aan en wanneer hij blijkbaar toch in allerlaatste in stantie een geslagen goalie bleek te zijn, ver scheen Desanghere als een reddende engel voor Cremasco. Het was dus uitkijken wat kandidaat nummer één, in casu Se raing, ging fiksen na de kamp wisseling. Yves Barré bracht onmiddel lijk twee wisselspelers in het veld en bedacht de Aalsterse spitsen met nieuwe bewakers. Seraing boorde on middellijk zijn reserves aan en Aalst kreeg het Seraing liep thuis tegen Eendracht Aalst een onverwachte nederlaag op (Seraing-E. Aalst 0-1) (lp) kwaad- Een kwartier lang speelde het met de rug tegen de muur, maar buiten twee harde de tijd verstreek werd het duidelijk dat een zeer koelbloedig en uit stekend georganizeerd hgen-Beveren 0-0 terschei heeft zich op de laatste kompetitiedag j hoogste klasse weten te handhaven ten koste i andere Limburgse ploeg, namelijk Berin- Hiervoor moesten de Thorianen minstens één jje in eigen huis scoren en verloor Beringen er [eentje. Het rekensommetje van Rik Pauwels 3 mede dank zij een steuntje van geelblauw nee hij de afgelopen drie seizoenen de hoogste icheidingen behaalde op voetbalkundig ge- lEen extraatje voor de sinjoor kon er dan nog lens af ook al kwam het op de slotdag nog maar sertje tot uting dat dit Beveren totaal is blust. Hoe kan het ook anders? fveren kwam met het veld. Dat Wilfried Tassende ploeg in Van Moer er niet zou is'! jrote R. Iruno Marin gaat dan toch niet naar Jong de: hij heeft een kontrakt ondertekend dat voor twee nieuwe seizoenen aan SK Sint daas bindt. Een goed voorteken, want geel- iw lijkt aardig op weg om zich flink te men voor volgeend seizoen. C( pei Ion. Sin >men Paul Courant en Jan Simoen naar Sint-Niklaas? Die vraag kan alsnog niet 'tief worden beantwoord. Wél zijn de takten nog niet verbroken. Alles hangt baar af van de prijs die op hun «hoofd» pdt gezet door respektievelijk Club en p vle Brugge. Ple dsf&Q Goyvaerts, een jongere spi tsloper van I, deed na een lange afwezigheid wegens Lteifbeenbreuk zijn wederoptreden bij de Pallie- is. Jan wordt van nabij gevolgd door de tenjagers van Sportkring Sint-Niklaas. vachten of die transfer tot stand komt. Ter laat keeper Roger Van den Bossche al niet Derde Nationaler Jong Lede? Roger rd hoe dan ook getest door Berchem Sport zich niet in 's lands hoogste afdeling kon odhaven. Tony Goossens wil liefst niet lan- op het Rooi blijven. Van den Bossche, een a met zeer veel talent, zou hem (misschien) volgen. krmand De Rouck moet niet langer de jeugd KAV Dendermonde trainen. Dat zou hem egedeeld zijn. Intussen zoekt die De Rouck baantje als trainer bij een andere klub. iank Schepens uit Wette ren die daar voor plaatselijke Standaard voetbalde en gedu- een paar seizoenen met de Uefa's van SC 'ren optrad, werd naar SK Lebbeke ge ils fe ree rd. Ürk Ingelbinck, de zoon van een gewezen cing Wetteren-speler, zal volgend seizoen kleuren van SC Lokeren verdedigen. Niet middellijk als fanionspeler weliswaar. Dirk 'ft nog een lange weg af te leggen. ohnny De Coensel van Mere is titularis van nationale RTT-ploeg. Voor hem bestaat 18tige belangstelling vanwege de twee Eer- Provincialers uit Denderleeuw. bijlopen was begrijpe lijk. De Limburgse café baas wou zijn oude vrienden niet de defini tieve strop omdoen. Hij werd vervangen door Pat Schoofs. Voor de verplaatsing naar de mijn deed afscheidne mend trainer Robert Goethals ook deze keer een beroep op Beverens derde goalie, Fissers. Andermaal pakte de tie ner met lef en talent. Weihrauch werd op de bank vastgekluisterd en David Alcock kreeg op nieuw een kans om zijn kunnen te etaleren. Klap op de vuurpijl, Bert Cluytens werd de wei in gestuurd met de aan voerdersband om. Uit dankbaarheid? Onmacht troef Voor de zesde keer in de naoorlogse periode tuimelt Beringen naar tweede klasse. Zelfs met Kees Schrijvers achter het taktisch bord kon de degradatie niet ontlopen worden. De Limburgera beukten er wel fors tegenaan, vooral tijdens het eerste halfuur, maar het bezat nooit de allure, de overtuiging ook die een drenkeling nodig heeft om tijdig de veilige wal te bereiken. Toen de voorsprong die Waterschei had ver worven tegen Waregem bekend raakte bij de kof fie, was de spirit er hele maal uit. Begrijpelijk! Het begon nochtans allemaal uitstekend. Het duo Cornelissen-Russo verstonden elkaar blin delings en dat leverde op de rechterflank heel wat smaakvolle ritmever snellingen op die uit mondden in een paar ge millimeterde centers voor de kooi van Fissers. S winnen en Verniers verkwanselden echter de kansen om op voor sprong te geraken. De Waas landers draaiden slechts vijf minuten op volle toeren en dat had voldoende kunnen zijn om de volle buit en dat was toch ook weerom een tijdje geleden mee te pikken naar de Freet- hiel. Na knap voorberei dend werk van een mee opgerukte Baecke draai de Albert zich vrij maar zijn schot werd door Schubert in hoekschop verwerkt. Vlak daarop bracht diezelfde Albert het leder tot bij Cluytens die zijn loeier tegen de staander zag te pletter storten. Amen en uit De Nederlandse bondscoach gokte na de rust. Hij bracht Guy Franpois erin als vierde aanvaller. Hij zette met een een solo op maar de Beverense pakkeman redde zoals een volleerde prof. Talent! Hij onder scheidde zich nog een paar keren. De mooiste kans kreeg Verniers na het zoveelste missertje van Garot. De Limbur ger kwam hierdoor al leen voor doel. Onver staanbaar knalde hij toch nog naast. On macht! De wetenschap Vanheusden, Fimiani, Rojas, Cremasco, Sljivo (46' Goffin), Lakner, Verlaine (46' Maréchal). Eendracht Aalst: Van Geersom, Stallaert, Van Kemseke, Desanghere, Cornelis, Sergeant, Die- rickx, Limpens, Ver meulen (70' Van den Bergh), Salvador en Van Roy. Doelpunt: 28' Salvador (0:1). A. BLOCK dat Waterschei onder tussen toch reeds veilig op rozen zat, zal daaraan wellicht niet vreemd zijn geweest. Ook Beveren ver kwanselde enkele doel- rijpe kansen. In de geel- blauwe rangen is het vertrouwen trouwens volledig zoek. Aan de «vriend des huizes» om dat ter herstellen. Nu gelooft niemand nog in elkaar. Beringen ging dus uiteindelijk ten onder in een wedstrijd waarin het speelde zoals het gehele seizoen verliep: niet on aardig maar krampach tig zonder talent voor aan. Wat wil je dan nog meer! Het lied in eerste klasse is uit. De mijn- ploeg krijgt nu in twee de de kans om de puin hoop terug op te bou wen. Voor Beveren had het allemaal nog weinig belang. Spijtig wel dat supporters zo weinig waar gekregen hebben voor hun poen de jong ste weken. Wil SK vol gend jaar geen mal fi- j guur slaan op nationaal tTElllBr Dij en Europees vlak zal het beslist uit een ander vaatje moeten brouwen. Sukses! Luk VAN BEL Hasselt-Eendracht Aalst 1-1 HASSELT. Eendracht deed het voor zijn twee de wedstrijd in de eindronde stukken beter Han tegen Seraing. Het speelde met meer lef en overtui ging op het middenveld waar Vermeulen deze keer zeker niet uit de toon viel. Alles bij mekaar werd het een zeer matte eerste helft. Eendracht speelde gedurende het eerste halfuur zelfs beter Han de gastheren, die niettemin na een halfuur op winst kwamen na een aktie van Vanhove-Put. Deze laat ste bediende de kleine Dewaay en Van Geersom was een geslagen man. Eén minuut later hing de balans dan toch weer in evenwicht. Van Roy schakelde met een bliksemsnelle rush Dewalleff uit, zette lateraal voor de Limburgse muit waar de instor mende Vermeulen inschoot. Alles was dus meteen te herbeginnen en dat zou moeten gebeuren tijdens de tweede helft, die trou wens op een hoger niveau zou afgehaspeld worden. Hasselt ging toen duidelijk sterker achter de bal jagen en wist een veldoverwicht af te dwingen, maar noch Martens, Scheuring en Dewaay waren voldoende bij de pinken om de geschapen kansen waar te maken. Libero Desanghere kreeg verder nog een bal tegen de arm geschoten en vermits ref. Delacour zich niet liet vangen aan het getier om een strafschop bij het Limburgse publiek, had die natuurlijk de boter opgegeten. Tijdens het laatste kwartier kregen de bezoekers via Van Roy en Sergeant nog de beste kansen en had het ei zo na 1-3 kunnen worden, maar dat zou een aanfluiting geweest zijn voor het wedstrijd beeld. Beide ploegen werden aldus door Seraing op afstand gebracht, maar zondagavond zou de situa tie er weer helemaal anders uitzien en blijven én Aalst én Hasselt nog in de run. Ref. Delacour leidde voor 3.000 toeschouwers. Btasselt: Hermans, Vanhove, Dewalleff, Enne- kens, Konings, Scheuring (68' Staelens), Dewaay, Noelmans, Mees, Martens en Put. Eendracht Aalst: Van Geersom, Stallaert, Van Kemseke, Cornelis, Desanghere, Sergeant, Bie- rickx, Limpens, Vermeulen (68' Muylaert), Salva dor, Van Roy (83' Van den Bergh). Doelpunten: 34' Dewaay i-o 35'Vermeulen i-i Gele kaarten: Cornelis en Konings. A. BLOCK De zege op Seraing opende voor Eendracht Aalst nieuwe perspektieven (Seraing-E. Aalst 0-1) (lp) Speelt Daniël Leclercq, een middenvelder van het Franse Racing Lens volgend seizoen voor SK Beveren? Niet onmogelijk, want een scout van de Wase interaationaler was dins dagavond in Lens en woonde er de kwartfinale tussen Lens en Rijsel bij. Gezegd werd dat vooral de prestatie van de 31-jarige Leclercq op de voet werd gevolgd. Scheidend trainer Robert Goethals vindt Le clercq een kraan van een voetballer die gemak kelijk een bal bijhoudt en slechts de indruk wekt een «trage» te zijn. Leclercq speelde vroeger voor Olympic Mar seille en wil weg uit het Noordfranse Lens omdat een gedeelte van het publiek hem niet in het hart draagt vanwege zijn vermeende traagheid. Toeschouwers: 7.500 Scheidsrechter: Ver- haegen De ploegen: Beringen: Schubert, To ny Geypen, Rogiers, Van Bethy, Degreef, Fernand Geypen, Berre- voets, Russo, Swinnen, Cornelis8en en Verniers. Beveren: Fissers, Jas pers, Garot, Buyl, Bae cke, Schoofs, Schönber- ger, Albert, De Cubber, Cluytens en Alcock. Vervangingen: 46' Gey pen door Franqois en 60' Swinnen door Duts, 68' Alcock door Weihrauch. Eendracht Zele zal het komende seizoen scheep gaan met de Gentse trai ner Hervé Van Lerber ghe. Deze Heizel-gedi- plomeerde trainer was twee jaar werkzaam bij FC Gandasparta en drie jaar bij derdeklasser Menen. De Zeienaar zal na één jaar SK Oudegem thans het team versterken van Antoine De Nul. Deze 28-jarige verdediger heeft een kontrakt gete kend voor één jaar met optie. De Aalsterse trainer Georges Heylens doet geen beroep meer op de Brusselaar Jean-Mare Imbert. Vóór de wedstrijd Hasselt-Aalst had Eendrachts sportieve baas vernomen dat zijn reserve-spits stiekem getekend had voor RC Jet zonder een woord hierover te reppen met het Eendrachtbestuur. Georges Heylens kon- takteerde voorzitter Frans Daeleman en die nam de beslissing die zich opdrong: uitgeslo ten uit de kern. De geblokte Jean-Mare kon meteen zijn voetbalvaliezen maken te Aalst. Ordnung muss sein. De Eendrachtvoorzitter had het bij het juiste eind. Eendracht Aalst heeft met de onverwachte zege op Seraing de eindronde in tweede natio nale een nieuwe dimensie bezorgd. Na het 1-1 gelijkspel op Hasselt was men reeds gaan denken dat Aalst én ook Hasselt uitgeschakeld waren voor de hoogste lauweren en dat Se raing op zijn kousevoeten naar eerste nationa le zou trekken. In ieder geval zondagavond 11. werd nog maar eens bewezen dat iedere wed strijd moet gespeeld worden en op een bepaald moment een schijnbaar onoverwinnehjke tegenstander een reus op lemen voeten kan worden. Volgens ons heeft Aalst op het tak tisch vlak de wedstrijd gewonnen. Het speelde op Seraing zeer gedisciplineerd, het verdedig de zich globaal en maakte van iedere gelegen heid gebruik om uit te breken. Vooral de jonge Limpens bewees dat hij over genoeg talent beschikt om een vaste waarde te blijven in het fan ion teamDe manier waarop hij spelmaker Cremasco uit de wedstrijd hield, getuigt van veel lef en overtuigingskracht. Ook Stallaert als aanvallende rechterflankverdediger was weer reuze en kon zich regelmatig op de rechterflank als vrijbuiter aanbieden. Het is dus duidelijk dat Georges Heylens zijn man schappen nog steeds kan oppeppen naar iede re wedstrijd toe. Rijk aan spelerspoten tieel is hij niet meer. Vermits hij het nog steeds moet stellen zonder Ferrera en Jean Amolis is hij aangewezen op zijn kleine kern van veertien eenheden. Hij leest en bidt dat zich geen bijkomende problemen zullen stellen wat kwetsuren betreft en hoopt dat zijn manschap pen die lijden schijnbaar momenteel nog niet aan twee wedstrijden per week hun frisheid zullen kunnen bewaren met het oog op de definitieve afrekening. In ieder geval met die 0-1 zege op Seraing zit Eendracht weer in de goede baan. Dat zullen vele insiders niet verwacht hebben. Wij trouwens ook niet. Voor de Aalsterse kassier nog extra-werk want donderdagavond ter gelegenheid van de twee puntenwedstrijd tegen Hasselt zal het weer storm lopen in het Cornelisstadion aan de Breestraat.

De Voorpost | 1981 | | pagina 21