DUIVEN Florent Walgraeve uit Berlare: Twintig titels in een seizoen J De Wit-Van Bunderen, Henri Garey zwaaien de plak op de halve fond Roger De Geyter, Maurits Van Hoey, Robert Van Hecke, Frans Van Dorpe: De halve fond primussen Maurice Janssens, André De Krook, Willy Van De Steen, Frans Van Damme, Octaaf Doelaert en wed. Scheerlinck domineren Quiévrain gebeuren m Guido VAN CANENBERG Quiévrain winnaar te Lokeren DUIVEN - WAAS Duiven Waas F. Van Broec en A. Truyen eersten uit Noyon in St.-NiklasK Verbroederin Duiven-Waas René Van Peteghem Noyonwinnaar te Lokeren Dubbele Quiévrain voi Van Den Boss en zn. in St.-Niklas^e Verbroederin 22 - 22.5.1981 - De Voorpost In het verleden van de duivenseizoenen zal men ver moeten teruggaan om in de prestatiecurve van de Berlaarse kampioen nog een zwakke plek te vin den. Het absoluut hoogtepunt, qua belangstelling, was voor Florent zeker toen hij in 1976 provinciaal kampioen op de halve fond werd. In de kijker heeft hij altijd gestaan. Dit betekent in het geheel niet dat Florent zich als een eigenwijze melker aanstelt. Neen, hij zorgde er voor dat zijn kolome nooit het peil verloor, waarmee succes gewaarborgd is. Hij past daarvoor zijn ei gen strenge principes tot in de puntjes toe. Strenge zifting is er één van, liever een duif min der dan woonbakken bij plaatsen is zijn parool. Na ieder vluchtseizoen wordt de helft van het weduwnaarshok her nieuwd. Voor de duiven betekent dit dat er hard moet gebokst worden om een plaats te recht vaardigen op de Wal graeve kampioenlij st. Dit wil nu ook weer niet zeggen dat Florent niet alle mogelijkheden uit probeert. Goede jonge duivinnetjes krijgen als éénjaarse nog altijd de kans wat te bewijzen. Ze worden via een goede nestpositie in de run ge bracht en de Noyontitels zijn het bewijs dat er wat mee te bereiken is. Anderzijds laat Florent zich niet verleiden door de uitslagen die zijn vlie- gteam behalen, om te denken dat hij safe zit. De Berlaarse halvefond- specialist kijkt altijd in de toekomst en wacht niet tot de prestaties be ginnen te verminderen om zijn stam aan te vul len en voor nieuw en aangepast bloed te zorgen. Het fundament van zijn kam pioenenras ligt nog altijd bij de origine Del- bar uit Ronse. In het jaar dat hij de hoogste provinciale eer genoot, haalde hij versterking bij Gaby De Leersnijder uit Zulte en in het tus senseizoen haalde hij het ras van de Limburg se kampioen Jos. Kem- peneers via Mariman naar de Berlaarse Frankrijkstraat. Florent ziet voor de toekomst veel heil in die impuls. Dat de stam Walgraeve over dezelfde lijn loopt komt tot uiting als men de herkomst van de krans stamduiven, die hij vorig seizoen had, onder de loupe neemt. Streven is een bepaalde richting, met de fami- liekweek als hoofdtoon, is ook hier weer primor diaal. Centraal willen we de Bonten/77, een kruising Delbar-De Leersnijder, zetten, die voor volgende resultaten zorgde: 4.5: Corbeils 134 d. 9e; 11.5: Dourdan 204 d. Ie; 18.5: Etampes 143 d. lz; 25.5: Orleans 62 d. 20e; 8.6 Etampes 335 d. 18e; 29.6 Dourdan 100 d. 7e; 13.7: Etampes 110 d. 30e; 27.7 Orleans 99 d. 10e; 3.8: Dourdan 49 d. 8e We volgen even de lijn van de Bonten en komen terecht bij de 708/80, een zoon uit de Bonten, met volgende uitslagen en een halve fond asduif titel als erkenning; 29.6: Dourdan 18e; 6.7: Corbeil 41e; 13.7: Etam pes 38e; 27.7: Orleans 100e; 3.8: Dourdan 46e; 10.8: St. Denis 14e; 17.8: St. benis 9e; 24.8: St. Denis 60e; 31.8: St. De nis 45e Een kleindochter uit de Bonten, het zich even min onbetuigd, en pres teerde op La Souterraine de volgende uitslagen: 6.9: Dendermonde 396 d. 24e; FCD 1.058 d. 45e; prov. 3.077 d. 170e; nat. 10.896 d. 346e; 20.9: 236 d. 5e; FCD 738 d. 6e; prov. 1.925 d. 13e; nat. 7.344 d. 22e Maar ook de bloedst ro ming van de provinciale kampioen loopt nog heel intens door de stam Wal graeve. De Blauwen 77, een zoon uit die duiJ haalde in 1980 volgende prijzen: 4.5: Corbeil 134 d. 31e; 11.5: Dourdan 204 d. 44e; 18.5: Etampes 143 d. 6e; 25.J5: Orleans 62 d. Ie; 8.6: Etampes 336 d. 4e; 15.6: Corbeil 177 d. 31e; 22.6: Dourdan 358 d. 36e; 6.7: Corbeil 82 d. 23e; 13.7: Etampes 110 d. 10e; 27.7: Orleans 99 d. 20e i De Wit-Van Bunderen uit Stekene: vier eerste prijzen uit Etampes in één weekend, (bvw) Florent Walgraeve uit Berlare: goed voor twintig duiventitels in één seizoen, (bvw) Een andere zoon uit de provinciale kampioen de 337/79 kwam ook goed voor op de prijzen tabel met op 4.5: Corbeil 8e; 11.5: Dourdan 24e; 25.5: Orleans 2e; 8.6: Dour dan 19e; 15.6: Corbeil 53e; 22.6: Corbeil 45e; 6.7: Corbeil 23e; 13.7: Etampes 40e; 27.7: Or leans 34e. In het seizoen 1981 is Florent weer goed op weg om er een reuzep restatie van te maken. Hij werd reeds verschil lende keren als primus genoteerd, maar toch vinden we het interes sant om zijn 20 kam- pioentitels van vorig sei zoen te citeren. Heet is misschien geen unicum, maar ik denk dat weini gen dergelijk palmares kunnen voorleggen: driemaal koning en 17 maal eerste kampioen in één en hetzelfde seizoen is heel wat. Halve fond: Berlare- Wanzele le kampioen twee eerst afgegeven oude duiven; le kampioen twee eerst afgegeven jaarlingen; le kampioen twee eerst afgegeven jonge duiven; Asduif oude duiven, jaarlingen en jonge duiven le koning meeste prij zen twee eerst afgegeven oude, jaarlingen, jonge, 50 prijzen. Halve fond Berlare le koning met het meest eerste vermeldingen; le kampioen twee eerste afg. oude duiven; le kampioen twee eerst afg. jaarlingen; le kampioen twee eerst afg. jonge; Asduif oude duiven, jaarlingen, jonge duiven; Noyon Lokaal Berlare: le koning meest eerste vermeldingen le kampioen 2 eerste af gegeven jaarlingen; le kampioen le afg. duif; Asduif jaarlingen. Berlare-Wanzele le kampioen twee eerst afg. jaarlingen. Asduif jaarlingen. BENO In de St.-Niklase Verbroe dering werd de show gesto len door de kolonie van De Wit - Van Bunderen, die met zijn Dokus, een drie dubbele zege verwierf op de Etampes vlucht. Bij de oude stonden van 24 duiven vol gende prijzen op de uitslag: le, 7e, 12e, 18e, 24e, 37e, 38e, 48e, 75e, 77e, 104e, 113e. Bij de jaarlingen wer den er 16 getekend en die zorgden voor volgend re sultaat: le, 3e, 12e, 18e, 21e, 34e, 36e, 46e, 54e, 63e, 64e, 66e, 76e en bij de dui- vinnen de le, 6e, 15e. Of dit allemaal nog niet genoeg was korfde hij in de Union Antwerpen 12 duiven in en hij won 11 prijzen met drie in de eerste tien of de le, 2e, 8e, enz. Van een succeszon dag gesproken. Naast de succeskolonie De Wit - Van Bunderen zorgden bij de oude duiven uit Etampes Willy Van Vlierberghe, Al- bert De Caluwe, Roger Cor- In het samenspel Lokeren - Zeveneken was de eerste prijs bij de oude duiven op Etampes voor Henri Garey. Op de ereplaatsen stonden de gebroeders De Pauw, Fred Gijselinck, Georges Rogiers, J. en zoon De Veir- man, gebroeders Helskens, Mare Geenens, Rudi Buyst, Theo Dhaese. Ward Cop- pens begon aan de 1 le prijs maar aan de 33e prijs had hij reeds 6 duiven op de uitslag. Bij de duivinnen won Adhemar Lemo de le en 3de prijs. Norbert De Vuyst, Rudy Buyst, Arthur Milliau pakten vroeg. Bij de jaarlingen was de hoofd prijs voor Romain Baetens voor de gebroeders Hels kens met de 2e en 8e prijs. Mare Geenens, André Van Trappen, Hector Azaert, Octaaf Van Loo, Em. Van der Slijcken, Eric Van de Putte waren er goed bij. Een knappe uitslag voor Hellemans - Verachueren, die hun drie duiven op de 12e, 13e en 14e prijs zetten, nelis, Norbert Vander Lin den, Rene Buytaert, Lydia Stroobant - De Clerck, Jozef De Boey, Theo Van Wolven- s>Qre, Antheunis - Van Goe- them (11e en 15e), voor vroege duiven. De ereplaat sen bij de jaarlingen gin gen naar Roger Van Over loop, Willy De Maeyer, Wil ly De Potter, Antehunis - Van Goethem (6e, 7e, 9e) een knap trio duiven in de eerste tien voor de De Klin- geae tandem. Verder goede uitslagen voor Willy Van Vlierberghe, Oscar Mas- schelein (10e en 11e prijs). N.a winnaar De Wit - Van Blinderen noteerden we bij de duivinnen goede uitsla gen voor Antheunis - Van Goethem, Karei Heyrman, Edward Van de Vijver (4e en 5e), Gustaaf Martens (7e, 8e, 9e). BENO Guido Van Canenl was de winnaar bij dj" duiven uit Quiévra Eerlijk moet nieman zen te Lokeren. Got I sultaten gingen er eens naar Emiel S i Poppe - Raes, Cam Vriese (5e en 9e), Leo vaet, Jacob - Verniers Van Driessche, AloiaH gelman. Aan de 8sti V mikten Schelfout en de roos voor de grote Bij de jaarlingen haa riel De Bruyne de ko Aimé Consérière, dier de 2de en 6de priji I uitkwam. Dit was a geval voor Emeil i Hok Apere, Saye - Ve ten, Charles Colle Alois Bur gelmanA I De Smet, Piet Marimi en 13e). Bij de dun won Aimé Consérièr Emiel Scheire, André (3e en 4e), Jaak De Erik De Winne, Wil] de Velde. Ook de jonj ven waren present ei ioe was Polydoor Velden t ge winnaar voor Rudy rière, die met de 2 11e, 12e, 16e, 2L" mooie reeks erepl wint. Vroege piepers ook10 Roger Verschueren, 1110 Van Driessche. De liet: Van Hemelrijck, Alfi Lie Mol en Etienne Van|e] rode. off i al Bc Vi€ it. k e ais! Bij de oude duiven eerste prijs voor F Broeck voor Raf Li Pollyn - Mets, P. De I 1 W. Van Goethem, Da en zn., F. Van Hen Noens, A. Basijn en I ne Bogaert. Bij de jaar be won A. Truyens de -e en gingen de erepl er{ naar Pollyn - Mets, A. F. Smet, L. De Moor, Roover, A. Pijl, De 1 en zn., G. Martens 0 maals A. Pijl. In de Kleine Melker te Erembodegem zoveelste ze ge van weduwe Scheerlinck Haaltert bij de oude duiven. Frans Van Den Broeck, J.M. De Vadder, Eddy en Alfons Beaudour mochten er eveneens op een flink resultaat terugblikken. Bij de jaarlingen mocht het hok De Vadder terug jui chen voor Herman Muy- laert 2 N 4, Hector Schan- devijl en Herman Scheer linck. Reeds honder dtweeëntwintig jonge dui ven op het appel met een prachtzege van Aimé Roe- landt, Nieuwerkerken voor de schitterende Robert Bas- tiaens, 2,3, 5 en De Troyer Emile beiden Aalst. In Lede was de hoofdvogel bij de oude duiven voor Oc taaf Boelaert te Hofstade die tevens de meeste bank briefjes mee naar huis nam. De Ledenaars Alfons Roo- baert, Lucien Van Zee- broeck 3 en 5 en in het bijzonder Remi Govaert wa ren de andere kaskrakers. Bij de jaarlingen eindelijk een zege van Mark Lal- mant. Hipr werd Remi Go vaert nogmaals tweede en ereplaatsen voor Gustaaf Heysse en zoon. Frans Van Der Straeten en Charel Uy- tendaele In Wieze was het Frans Van Damme die met de eerste en de tweede prijs vrijwel alles won wat er te winnen was bij de oude duiven. Benoit De Coninck - Alfons Van Den Abbele en Julien Per- daens 6 en 7 speelden er zich ook fel in de kijker. Bij de jaarlingen beklom Gas ton De Smedt het erescha- vot. A. Van Wyenbergh - Gust Van Hove, Alfons Hendrickx en Prosper Phi lips werden er het miniem verschil verslagen. De waarborg werd hier ge wonnen door Prosper Phi lips Denderbelle. In het lo kaal Elk zijn Recht te Eede eindelijk een pracht over winning voor Willy Van Den Steen voor de schitter ende Albert Van Neck die met 2, 6, 9, 10 de ganse zaak naar zijn hand wist te zetten. Vorige duiven wer den voor Frans Baeten, Ju lien Vijverman en Paus Bosteels. Bij de jaarlingen trok Ed- gard Van Impe de touwtjes naar zich toe en klokten Van Nuffel en zoon Albert Van Neck, Frans Van Den Brempt en Roger Kerre- mans de andere vroege dui ven. In Kersken de zoveel ste bloementuil voor su- perkrak André De Krook uit Herdersem. Willy Buyl, Willy Meeganck, Karei Ma- lef rois en Cyriel Verbeiren verdeelden zich de anderen dikke bankbiljetten. Bij de jaarlingen was het Robert Van Den Eeken die de vlucht won met Robert De Neve met Alois Roe- landt, Robert Plateau en Etienne De Swaef als ande re uitblinkers. In Heldergem toont van Hoolandt en zoon zich de beste met de oude duiven. Frans Baeten. Theofiel Fre derick Albert Den Herder en André Van Melo schoten tegen deze kampioen iets te kort. De gedubbelde jaar ling van Albert Den Herder primeerde bij de jaarse en een puike prestatie even eens Willy Hoebeeke, Ge rard Scheerlinck 3 en 4 en Willy Wijnendaele. In de Nieuwe Bond te Gijzegem was het Karei De Smedt die met de eerste prijs ging lo pen bij de oude duiven ter wijl Jozef Diericks - Marcel Vermeiren 3, 5, 6 en Pa trick Van Der Krysse 7, 9, 15 kwamen er ook zeer goed uit. Bij de jaarlingen derde opeenvolgende zege voor de plaatselijke vedette Albert de Smeyter die er Robert Ringhoet, Alfons De Schrij ver, Maurice Janssens 4 en 6 scheen te overmeesteren en dus geen schijn van kans gaf. De openingsvlucht met de jonge duiven was een reci tal Maurice Janssens Gijze gem die met de 1, 2, 3, 4, 6, 8, 9 en 10e prijs de ganse kas leegplunderde. In het samenspel Berlare- Wanzele met een bonserie- vlucht uit Etampes was het Roger De Geyter die de vlucht won bij de oude dui ven. Henri Van Kerckhove met de 2e en 9e prijs nam de eerste bonserie voor zijn re kening en met de 14e en 15e prijs ging de tweede bonserie naar Jules en zoon De Waele. Honore Props klokte twee vroege duiven met de 6e en 12e prijs, maar met de 12e prijs was een hele som gemoeid want hij won de mieze tot 2000. Gil bert Galle met de 4e en 17e prijs kreeg ook zijn deel. Op die vlucht noteerden we vroege duiven voor Marcel Smekens, Cesar Dauwe, Os car Bosseman, Leo De Schrijver (8e en 15e), Theo Van Elsuweghe (10e en 1 le). Clement Baeyens, Raoul en zn Galle, Maurits Coppens, Andre lm pens. Bij de jaarlingen was het halve fond specialist Flo- refat Walgraeve, die de hoofdprijs binnenrijfde voor Marcel Smekens, Hen ri Van Kerckhove. In die kategorie was Honore Props opnieuw paraat met de 4e, 6e en 8eprijs, maar met de 10e en 19e prijs was de eerste bonserie voor Alois De Bruyne. Gustaaf Vermeulen (9e en 11e), Phil. De Bruycker (14e en 20e), klokten twee vroege duiven en Julien Van Hecke won aan de 7e prijs de mie ze tot 1000. Vroege duiven voor Roger De Geyter, De Vuyst-Rasschaert, Hok Bosseman. In De Ware Dendervallei stond Dourdan op de rol en Maurits Van Hoey was de winnaar bij de oude duiven voor Paul Uyttendaele, Jean Pierre Lemmens, Ed ward Temmerman, Frans De Vi8scher, Jean Stevens, Albert Van Hauwe, Maurits Verhaevert, A. Walraevens, Frans Van Geet. Bij de jaar lingen haalde Philip Van Lim bergen een goed resul taat met de le en 8e prijs. Ereplaatsen waren er weg gelegd voor Frans Pauwels, Adolf Van Impe, August In het samenspel Lokeren- Zeveneken was de ereprijs bij de oude duiven voor de Eksaardse kampioen René Van Peteghem, die het haalde op Maurice Ver- haeghe, Saey-Verstraeten, Marcel Van de Putte, Geers De Pauw, Jozef Van Peteg hem, Roger De Pauw, De Kegel-Wieme, Marcel Tem merman en Leon De Landtsheer. Bij de duivin nen een eerste prijs voor Ed. Van Renterghem, Ad hemar Lerno, Rudy Buyst. Bij de jaarlingen was Mar cel Van de Moosdijck de winnaar voor Geers-De Pauw, Aviel De Gucht, Cer- pentier, Achiel Van Aelst, Hellemans-Verschueren, L. Van Den Berghe, De Baets- Teirlinck. BENO Nelis, Benoit Van Royen, Maurits Verhaevert (6e en 10e), Gustaaf Lenssens, Ga briel Van Limber ge. Bij de duivinnen de le en 2e prijs voor Gaston De Visscher. Bovenaan op de uitslag ook Femand Desbucquois, Jo zef Anne rel, Brondeel en zn. (5e en 6e), Piet Van Cleempoel (7e en 9e), Petrus Hetere. De Dourdan vlucht in het Nieuw Verbond der Den derstreek was zeker succes vol voor Frans Van Dorpe, die naast de eerste prijs nog een mooie reeks prijzen op de uitslag zette. Naast hem op het podium stonden het hok Bosseman en Paul De Meerleer. Achiel De Vos be kwam een goed resultaat met als vroegste vermeldin gen de 4e, 6e, 15e en 18e prijs. Gilbert Van Hasael met de 7e en 11e bepaalde mee de kop van de uitslag. Vroege duiven voor Geor ges Roelandt, Paul De Vul- der, Gilbert Galle, Roger Thierens en aan de 17e prijs wonnen De Prae te re- De Lausnay de mieze tot 1000. Bij de jaarlingen maakte Jules en zoon De Waele een goede beurt Vroege prijzen voor het Hok Brondeel, Georges Roelandt, Frans en zoon Buyst, Walter Van Durrne, gebroeders HeirmanMi- demacht-Roelandt, Alfons Rasschaert en de series gin gen naar Gaston Baert met de 29e en 39e prijs. In het Verbond Schellebelle - Lokeren - Zele was Robert Van Hecke de uitblinker met de le en 4e prijs van twee duiven. Vroege duiven voor Dhaene-Segers, S. Van Autreve (3e en 6e), Rene Willemans, Alfons Verlee, Bernard Van Migerode, ge- tef n v lat* det ril c dvc ezt P st hij Bij de oude duiven le prijs voor W. drickx voor F. Van 1 ghem, die er met de 2i prijs goed uitkwam, ge duiven voor V. Vt ren, Van den Bossc zn., P. Heyman, M. 1 L. Van Duyse, J. De Joos en Zn. Bij de ji gen en ook bij de duii ging de ereprijs naa den Bossche en zoon. jaarlingen klokten d< naars ook nog de 15e als vroegste melding op de ereplaatsen we J. Bussen, F. Royen, E. Walschaei Van den Bossche, A eecken. R. Luyckx, J tot, J. Waegemans Geerinck. Vroege d nen werden er geklok Joos en zn., A. Vere< J. Rooman, A. Geerin Dhanis met de 6e i prijs, Van den Bossc zn. (7e), E. Van de 1 A. Van Boxelaer. De duiven vlucht kwal naam van K. Marteni Hoogvlieger - Dhanii Ros8em en zn Coma Sager - Verspr., I Jonghe, R. Van Buyn broeders RenneboogI taaf Van Holewinckl de jaarlingen deden 1 Baeyens het knap mei en 2e prijs en in hunl -zat zeker Robert Van! met de 3e en 4e prijsT Vroege prijzen nota we voor Adolf De f Schiettecatte-Van Lucien De Kerpel, 1 Drieghe, Paul Vercautee,

De Voorpost | 1981 | | pagina 22