Eric Staes en Franky Wielandt enige winnaars Sric De Wilde n Hans )'Haese likvangers an Hedwig Bloem wint vijfde Wase Lentepalm Frank Van der Perre klopt negen konkurrenten Patrick Smet „alleen op de streep Weinig animo en massasprint Goossens met lichte voorsprong Franky Wielandt sneller dan Mettepennlngen i een wore min.; 2. Gino Maes Vlaminck, 4. Peter 5. Luc Beyssens, Van Acker Nl, 7. Van Gasse, 8. C BOOl Jonghe, 9. Patrick maker, 10. Marc ITC1 gers, 11. Guy Chi 12. Francois De S Vriei Eric Van Moerzeke jrgai rick Wermoe8, 1 ie G Van Raemdonck. suks voor William [fg marcke. 4. Filip 9 Carl Loos, 6. Dirk t Broecke, 7. Luk B« Mario Aelterman, n Trogh en 10. M 11Dirk Dingemi Roger De Beuckel lfler Beny Costermans, voj Verhassolt, klaas). William Tackaert: derde Uit hel Wase wielervaolje William Tackaert is duidelijk aan een c back toe: zondag heeft hij in het Nederla Bavel een zeer goede verrichting vooi voetlicht gebracht. Hij eindigde derde Henk Lubberding en Cees Priem. In de i van Midden-Zeeland werd het de 15de prij I. prof uit Zele groeit naar de échte Toui ditie. fan irlei ise Lucien Van Impe Voor zover dat nog nodig was onderstreepte Benny Vermeulen zijn puike konditie door in de tweede rit van de Ronde van de Oise een vijfde plaats op te strijken en dit nadat hij in een groepje van zes vluchters de beste winstkansen had, maar door een bandbreuk in de slotkilometers van zijn eerste buitenlandse sukses werd gehouden. De man van het voorseizoen Jantje Bogaert raakte eindelijk nog eens op een ereplaats en reed een achtste prijs in de Omloop van Mandel-Leie-Schel- De amateurs van hun kant waren deze week de enige die met overwinnin gen uitpakten. Eerst en vooral natuurlijk de schit terende prestatie van Haas donkenaar Erik Staes in de maandagrit van de Vred es- koers. Hoewel de Belgische delegatie zich in deze Oost- europese rittenwedstrijd nauwelijks kon waarma ken midden de «staatama- teurs» ging Eric er van bij de vijftigste kilometer hele maal alleen vandoor en sloot deze solovlucht van niet minder dan 140 kilo meter zegevierend af met een voorsprong van om en bij de vijf minuten. Van een exploot gfesproken. Terug in eigen land ver diende Franky Wielandt zijn eerste seizoenruiker in Schoon aarde, waar hij in de spurt de beste was van zes vluchters. Achter de Beve renaar eindigde Francois Nauts derde. Roger Bee- laert negende en Johnny De Dobbelaer zestiende. In Wemmei onderstreepte Mark Meuleman met een achtste plaats goed zijn streng te kunnen trekken in de amateurskategorie waartoe hij nog maar een zestal weken behoort. Zon dag deden Francois Nauts (op 6), Jan Joos (12) en Johnny De Dobbelaer (14) van zich spreken te Kalken, eiste Vic Van Landeghem een 17de plaats op in Chercq, terwijl Roger Bee- laert en Roland De Bis schop respektievelijk 13de en 17de eindigden te Ever- gem-Belsele. Maandag pik te Peter Van Nuffel nog een vijfde en Roger Beelaert een zesde prijs in Buggenhout- Opstal en dinsdag tenslotte moest Johnny De Dobbelaer zich tevreden stellen met een 20ste plaats in Moerbe- ke (Waas). Tijdens het nationaal kampioenschap van de ju niores weinig reden tot juichen, daar geen enkele Waaslander in het wed- strijdgebeuren zich op de voorgrond reed en Ste phaan Van Leeuwe door zijn vinnige spurt tenslotte nog negende werd en zo doende voor de enige erep laats zorgde. Daarnaast streden de overige juniores op andere fronten: in Belse- le onder andere eindigde Fi lip Raman op de vierde stek, en in Hamme moest Gino Maes met een minimaal ver schil de duimen leggen voor de ultieme jump van Van de Perre. In Tielrode (en dan schrijven we reeds zondag) eindigde Gaston Pieters derde, Thierry Van Gasse zesde, Ronny De Dob- belaere zevende, Filip Sa- man dertiende en Franky Matthyssens veertiende. Bij de jongsten werd za terdag het provinciaal kam pioenschap verreden en hier kwamen wel enkele streekgenoten naar voren. Eerst en vooral Filip Van Walle en Yvan Vereecken die van bij het begin reeds na de aanval gingen maar nooit uit de greep van de grote tros raakten. Vervol gens, en dat bij halfwed- stijd, ging Franky Wee- maes in zijn eentje op zoek naar twee koplopers, maar moest tenslotte met een 18de plaats in de groeps- spurt vrede nemen. Zijn dorpsgenoot Peter Galle eiste hierin de twaalfde plaats op. Zondag dan (maar dat kun je wellicht op een andere plaats lezen) misten Weemaes en Vereec ken hun revanche in Beve- ren-Waas, hoewel ze nog 9de en 4de eindigden, ter wijl William Staes als zesde, Guido Robberecht als 8ste en Gunther Van Steenlandt als 10de finishten. Rudy Saelens van zijn kant blijkt weer op volle toerental te raken en reed een derde prijs in Munte. M.N. Vier leiders op twee ronden van het einde in de junioreskoers te Hamme. (vh) De wase klassieke WAODwielerkoers is de mooiste geworden uit zijn vijfjarig bestaan. Oorza ken: de strakke zijwind, de vele kasseistroken maar vooral de vechtlust van de renners bewerkten dat na 75 km. bij het einde van de grote ronde het deelne mersveld verspreid lag over een zestal groepen. In de 18 man sterke kopgroep be vonden zich alle favorieten. Adrien De Smet, Frans Dubbeldam en Freddy Oel- brand vielen weg door poch en met 15 ging het naar de finale. Na een poging van Van Rijckegem ging op 5 ronden van het einde puncher Hedwig Bloem zijn kans en enkel kampioen Seghers, met in zijn wiel Etienne Sonck konden de sprong beantwoorden. Bloem zette van ver de spurt in en liet geen kans aan Sonck en Seghers. Temsenaar Omer De Block won de spurt van de rest van de kopgroep. Te vermelden nog dat de ze klassieker met 96 ren ners van start ging ver deeld over 10 teams waar onder 2 Nederlandse gast- ploegen. Na 7 km. ging Be verenaar Eddy Seghers aan de haal. Hij kreeg verster king van Robert Gobert en dit duo hield het vol tot Koewacht (km. 37). Daarna volgde de veldslag met wind en kasseien en het voor de sportmannen boeiend koersgebeuren. In de afwachtingskoers voor de cyclotoeristen won Mare Strij meers met voor sprong terwijl de Sint-Ni- klase jongere Eric De Munck het klassement van de jongeren (tot 18 jaar) veroverde voor de Sinaaise Luc Joos en zijn broer Danny. Uitslagen Wase Lentepalm 1. Hedwig Bloem (Hofstade) 138 km. in 3u35. 2. Etienne Sonck op 1/2 lengte, 3. Ro ger Segers, 4. Omer De block (1*" Waaslander) op 1'40, 5. Eric Van Rijcke gem, 6. Paul Goethals, 7. Freddy Roelekens, 8. Jan Dubbeldam (Nl.), 9. Willy Vincke (Moerzeke), 10. Re- né Briers, 18. Oelbrandt (Belsele), 33. J.P. Moens (Hamme), 35. J. De Mol (Belsele), 41. P. Van Bos sche (Waasmunster), 50. Eddy Seghers (Beveren), 51. W. Govaert (Waas munster). Ploegen- klassement 1. Helder, 2. Vermeersch, 3. For Ever, 4. Generali, 5. Dallinga (Nl.), 6. H.V.S. (Nl.), 7. A-M-Inter Service, 8. Berkenbo8, 9. Sloten- dries. Cyclo toeristen 1. Mard Strij meers (St.-Lie- vens-Houtem), 41 km. in luOl. 2. P. Leliaert, 3. L. De Coen, 4. L. Moens, 5. R. Van Holderbeke, 11. Si- moen (Hamme), 13. M. Weyn (Hamme), 16. Fr. Vandevijver (Temse), 17. E de Plukker (Verrebroek), 20. Eric De Munck (St.-Ni- Het is lang geleden dat Lucien Van dergelijke konditie tentoon spreidde. Te lebeke was hij vijfde, in Templeuve «sle 31ste. De «kleine klimmer» neemt nu dee Midi Libre en de Omloop van de Aud laatste voorbereiding op de Tour de Fran De Beule-Lemo Patrick Lerno komt pas nu in zijn doen»: stilaan worden we overspoeld do kermiskoersen en daarin wil de blonde 1 renaar op tijd en stond zijn slag slaai Templeuve was hij de 18de. Etienne De van zijn kant was 21ste in de ronde Midden-Zeeland. Niet kwaad voor iem als helper steeds de ondankbare moet opknappen en dat steeds met de glinle doet. onm [spog ide reed Dit ximi e ir real ;rdei i my at de :h1 7ian Luc De Grauwe Luc De Grauwe past zich aan het prof.ïK aan, ook al behaalde hij de jongste dagen, denderende resultaten. De jonge prof uil degem weet dat je niet in een minimum tijd een plaats in het peloton verovert ei zich blijven inzetten om er te komen. Frank Van Impe Frank Van Impe nam deel aan de van de Oise, deed het in de eerste halve uitstekend, doch moest nadien tegen dank opgaven. Voor Frank wordt het tijd te tonen dat hij wat in zijn mars heel j Juniores te Hamme In het totaal dienden 15 ronden afgelegd. De ont knoping kwam in de vijfde ronde toen vijf renners het hazenpad kozen en gegre pen werden door evenveel achtervolgers. Met nog drie ronden voor de boeg was de beslissing gevallen. In de spurt toonde Frank Van Der Perre uit Meise zich de snelste voor Gino Maes. Ook hier werden de streek - renners in eigen huis ver drongen. 1. Frank Van (Meise) de 95 km min.; 2. Gino Vlaminck, 4. 5. Luc Beyssens Van Acker Nl, Van Jonghe, 9. maker, 10 Eric Van riek Wei-moes, Van Raemdonck. K :rg w ipen met Haes ils ij k\ Tiel a de Ronde van Vlaanderen Nieuwelingen Beveren-Waas c De Wilde en Hans [aese hebben zich on- scheiden in de Ronde Vlaanderen voor ateurs. c gooide vanzelfspre- ïd de steen in de kik- rpoel: met de Wichele- ri ar erbij, moeten de konkurrenten nooit aan een toeristenritje den ken. Hans was al even bijdehands. Het pleit voor de kwaliteiten van beiden dat ze na een lan ge, afmattende rit goed waren voor een ere plaats. D'Haese was ne gende. De Wilde tiende. Tevreden over dit resul taat? Niet helemaal: het duo was er net niet bij toen zich in de allerlaat ste kilometers een kop- groepje van zes vormde. Wel gingen Hans en Eric samen met twee an deren op zoek naar Van der Aerden and his band, doch het mocht niet baten. Hans D'Haese: «Het had beter kunnen zijn. In de derde kleine ronde de marreerde ik en kreeg vijf konkurrenten op mijn dak. Nadien hep al les opnieuw samen. Toen «de zes» weggin gen in het laatste toer tje, was ik er van over tuigd dat die kereltjes opnieuw zouden worden gegrepen. Het was een foute redenering. Het was de enige ontsnap ping waarbij ik niet be trokken was. Jammer. De kloof tussen Eric en Hans en het kopgroepje bedroeg aan de streep slechts luttele 15 se- konden..". D'Haese kwam op de muur en op de Bosberg als eerste van het pelo ton boven. Op de Taaien- berg deed hij een val, maar kon terugkeren. D'Haese wil nu wat be wijzen in de Ardense Pijl. Hij houdt immers van zwaar labeur. Net als Eric De Wilde trou wens. Wanneer Erik Bracke en Yvan Vereecken in de eer ste ronde reeds in het offen sief gingen, gaf niemand iets voor de goeie afloop van deze voortvarende onderne ming, en jawel, de 50 overi ge deelnemers lieten niet begaan. Even voor halfweg kwam een zevental renners los uit de groep met onder andere wederom Erik Brac ke, en verder Theys, Bas- taans, Rooms, Smet, terwijl Galle en Weemaes ook aan sluiting kregen. Met deze zeven gebeurde nog heel wat: eerst raakten Galle, Weemaes en Bastaans in een domme valpartij be trokken en vervolgens moest Guido Rooms het res terend drietal laten gaan. Zodoende bleven Bracke, Smet en Thijs vooraan maar Patrick Smet zette in de allerlaatste ronde alles op alles en bereikte met lichte voorsprong de aan komst voor smaakmaker Bracke en Guido Theys. Voor de vierde plaats kwam een sterk teruggekomen Vereecken nog op de prop pen, terwijl William Staes de spurt won van de groep (of wat daar nog bleef) en de Franky Weemaes |*U negende plaats De uitslag 1. Patrick Smet 54 km. in 1 u. 03'; 0 Bracke, 3. Guido 1 Q J Yvan Vereecken, Rooms, 6. Danny do Robberecht, 9. Weemaes, 10. Steelandt. Frank Van de Perre na zijn zege bij de juniores te Hamme. (vh) Juniores Belsele-Pulvelde Zaterdag was het de beurt aan de juniores om in de kermisweek van Puivelde hun kunnen te bewijzen. Of het kampioenschap van daags daarna (zodat nogal wat goeie renners verhin derd waren), of het goeie parkoers er voor iets tussen zat, we weten het niet, maar feit was dat bijna geen en kele onder de 48 vertrek kers enig vuur in de wed strijd stak. Zo moest het ook niet verwonderen dat de eerste uitlooppoging met enige allure pas in de twaalfde van de 18 ronden mocht opgetekend worden: de Zwijndrechtenaar Dirk Trogh verkoos dan de aan val als de beste verdediging maar kreeg niemand mee, zodat hij maximaal een hal ve minuut voorsprong ver wierf in de vier ronden dat hij vooraan fietste. Het tem po bleef van dan af aan te hoog, zodat verdere pogin gen niet veel meer opbrach ten en men regelrecht op een groepssprint afsteven de. Daarin kwam eens te meer Mark Raeymaekers op het voorplan, duidelijk verschil de seizoenzege Vwedi voor Rik Janssei i. Va Vermarcke en De uitslag 1. Mark Raeymaet Hmi sen), 84 km. in 2 ildde Rik Janssens, 3. marcke, 4. Filip Sateel. Carl Loos, 6. Dirk sij: Broecke, 7. Luk Be *ux Mario Aelterman, man Trogh en 10. Mfjari, Poorter. king Zo won junior Frank Van de Perre de junioreskoers te Hamme voor Beverenaar Gino Maes. (vh) de Liefhebbers te Buggenhout Opstal Liefhebbers te Schoonaarde Tuut... zei de trein en de rest stond op achterstand Zo gebeurde het te Schoon aarde waar de organisato ren al dagen tevoor met zor gen zaten in verband met de 24 overwegen die men moest dwarsen. In feite is alles goed verlopen. Of toch niet? Want de geklopten zullen zich verschuilen ach ter het ekskuus dat een neergelaten slagboom het peleton deed remmen nadat zes leiders juist voorbij wa ren. Dit kopgroepje was vlug gevormd. Eerst twee aanvallers, daarna sloten drie anderen aan en nog één kon de goede trein, let terlijk en figuurlijk al thans, nemen. Pas was dit zestal samen of de slagbo men gingen achter hen dicht met het gevolg dat men rustig verder kon doen aan het opbouwen van een voorsprong. Dit zestal bestaande uit Dirk Dingemans, Patrick Mette penningenFranky Wielandt, Francois Nauts, Dany Lippens en Rony Oer- lemans bleef voorop. In de spurt toonde de man uit Beveren zich de vlugste. 1. Franky Wielandt (Beve ren) de 112 km in 2 u. 46 min.; 2. Patrick Mettepen- ningen, 2. Francois Nauts, 4. Rony Oerlemans, 5. Da ny Lippens, 6. Dirk Dinge mans, 7. Eric Mackenzie (N.-Zeeland), 8. Alex Robbe recht. 9. Roger Beelaert, 10. Tinie Van Rijsbergen Nl, 11. Thijs Faasse Nl, 12. Adri De Maesschalck Nl, 13. Beno Present, 14. Jan Polley, 15. Martin Goossens, 16. Johny De Dobbelaer, 17. William Van Kooten Nl, 18. Gino Ver hasselt, 19. John Neutthal Austra, 20. Gino Van Poucke. De beslissing viel toen zich een kopgroepje vormde van 17 renners, waarvan Pat- riek Meeuws wegens pech diende af te haken. Wanneer Goossens een nij dige demarrage plaatste, verwierf hij een kleine voorsprong, maar onmid dellijk gingen Eemons, De Wilde en Rotman mee ter wijl later nog Van Huffel, BormB en Beelaert na een geweldige remonte aanslui ting kregen. Dit was dan ook de ontkno ping van die wedstrijd waarin de laatste ronde werd afgewacht om toe te slaan, andermaal was het Ortaire Goossens die al zijn krachten samenperste om voorop te komen en er deze maal ook in slaagde alleen weg te blijven. In een minimum van tijd vergaarde hij 35 seconden boni genoeg om het pleit te winnen voor Eemons die De Wilde klopte voor de tweede plaats nadat die twee zich hadden afgescheiden. 1. Ortaire Goossens (Beer- se) de 115 km in 2 u. 36 min., 2. Nicolaas Eemons, 3. Eric De Wilde, 4. Luc Rotman, 5. Peter Van Huf fel, 6. Roger Beelaert, 7. Luc Bonus, 8. voet, 9. Rudy 10 Francois 11. Dirk Roger De

De Voorpost | 1981 | | pagina 24