T ielrennen I fanderaerden verwacht winnaar, se en De Wilde bij de elite Ronald Van Avermaet en Patrick Mettepenningen in de spits peer Mark Raeymaekers Jenny De Smet Pascal Elaut Jean-Marie De NU Staf De Meersman Kamlel Van Tittelboom WZK kan nog winnen rdeaux-Parijs 181, de laatste voor Springel Afgetekende Lokerse zege Tornooi te Hamme John Huysecom vervangt Marc Cornells bij BBC Osiris mesm De Voorpost - 22.5.1981 - 25 eefl j ;5 an Vlaanderen voor amateurs a irleeuw 1 spurtteif vier renners voor gende te Dender- op de plaatselijke omloop, volgende ereplaatsen, ar dat belette niet gevolgd door tweeëntwin- Qnder hen Hans D*Haese en onmiddellijk ont- tig andere tenoren. Zij zou- Eric De Wilde. Zij werden m s pogingen kwa- den de finale van de wed- reapektievelijk negende en Te eerste ernstige po- strijd maken. Vooral Paul tiende. Denderleeuw was slei perden we reeds na Haghedooren toonde zich opnieuw getuige geweest dee ilometer, toen zich toen aktief. Het was vooral van grootse wedstrijd, ,udi roep van tien ren- Dirk De Wolf die hem met kampioen als win- 'nni ®de Onder hen steeds opnieuw counterde. naar en twee renners uit de reeds attente Eric Vanderaerden was weinig voorpoststreek bij de elite. Dit tiental haalde geneigd enig initiatief te m0gen dus niet klagen, ximumvoorsprong nemen. In de voorlaatste Misschien wordt het zon- e minuten. Toen plaatselijke ronde ging dan ^ag, tijdens het nationaal reaktie van vooral Mare Sergeant aan de haal kampioenschap voor ama- n, als grote en Haghedooren reageerde, teurs te Genk, nog veel getipt en van Nu was ook Vanderaerden mooier. e B meel, amateur met van de partij. Met Rudy afrts [aai (g overwinningen. DhaenensWillem Van leimy De Martelaere Eynden en Kenny De Maer- 1 de at de kopgroep niet telaere in het wiel kwam hij lan locht uitlopen. Na bij het leidersduo. De ande- De uitslag: rwi .gemberg, de Hou- ren waren geklopt. In de i, Eric Vanderaerden, 2. r/,n de Kloosterberg en meesterlijke eindspurt Rudy Dhaenens, 3. Kenny >rg werd het groep- stopd er geen maat op eer- De Martelaere, 4. Willem ipen door een pelo- stejaarsamateur Eric Van- Van Eynde, 5. Mare Ser- met ook Ledenaar deraerden. De Lummenaar geant, 6. Paul Haghedoo- Haese en Rudy Ro- ging Rudy Dhaenens en ren, 7. Patrick Machte- is streekrenners. Kenny De Martelaere voor- linckx, 8. Danny Schoon- deed het dan heel af. Slechts vijftien sekon- baert, 9. Hans DHaese, 10. °"1 ij kwam als eerste den na dit eerste zestal Eric De Wilde. Nee, een zege werd het niet voor de amateurs uit het land van Aalst en Den- dermonde. Wél kan gezegd dat Ronald Van Avermaet weer hoog mikte: in Neerij- se moest hij slechts Jef Lie- kens laten voorgaan. Die Liekens is één van de top pers van de huidige ama teurslichting. Patrick Met- tepenningen deed het even eens uitstekend: hij koerste in het naburige Schoonaar- de en was tweede. Eric De Wilde, zaterdag weer één van de toonaangevers in de klassieke Ronde van Vlaan deren, was in Buggenhout derde. Marc Van Gijse- ghem, die vorige week te Kontich nogal onzacht te gen het wegdek terecht kwam, naar de kliniek werd gebracht maar dan toch mocht naar huis ko men, was vierde te Teralfe- ne. Peter Van Huffel, vijfde in Buggenhout, Luc Van Geyt zesde in Wemmei en Beno Michiels zevende in Teralfene en elfde te Wem mei, heten zich niet onbe tuigd. Voor Luc Lemmens werd het een tiende plaats in Wemmei. Rudi Baeyens, elfde in Teralfene, Willy De Backer elfde te Kalken, Rik Van den Neucker 15de in Zaventem, Tony De Ridder 15de te Wemmei, André Van de Voorde 17de te Bug genhout, André Van der Haegen 17de te Kalken en Rudi Van Impe 17de in Ter alfene bolden eveneens de opgelegde kilometers rond. Hedwig Bloem was de snelste van drie in de vijfde Wase Lentepalm voor WAOD- renners. (dw) Tielrode n overwinningen in arken, De Kim ge en Qa i begint Mark Raey- "i een zeer gevreesde worden voor de Wa- 'fcres. Zondag kwam s^naar naar Tielrode met nog 75 andere ging voor 71 kilo- Slechts één enkele iping tijdens deze n dan nog de beslis- Mark Sprangers en arie De Nil kregen spoor Trogh, Pie- an Gasse en Raey- mee. De verstand- tussen de zes Deire was goed zodat ze in minder dan geen tijd een veilige voorsprong bij me kaar hadden. Vooral de twee Marken (Sprangers en jawel) hielden hun vlucht- genoten nauwlettend in de gaten en counterden alle pogingen van o.a. Trogh en De Nil. In de laatste lijn stond er geen maat op het meesterschap van Raey maekers, die met een volle lengte Sprangers het nakij ken gaf. Op de derde plaats werden De Nil en Bevere naar Gaston Pieters gelijk gesteld, terwijl een andere Beverenaar, Ronny De Dob- belaere, de groepssprint voor zijn rekening nam, wat goed was voor een ze vende plaats. De uitslag 1. Mark Raeymaekers (Es sen), 71 km. in lu46'; 2. Mark Sprangers, 3. gelijk: Jean-Marie De Nil en Gas ton Pieters; 5. Dirk Troch, 6. Thierry Van Gasse; 7. Ronny De Dobbelaer; 8. Luk Moons, 9. Luk Borrey, 10. Peter De Boeck. M.N. De tijd is dichtbij dat Jenny De Smet opnieuw overwinningen aan de lopende band haalt. Het fietsende meisje uit Hamme was vierde in Torhout, vijfde in het Limburgse Stevoort, waar Linda De Rudder als nummer acht finish te. Brigitte Janssens was negende in Torhout en Gerda Kossolosky tiende. aes ter$ag 24 mei 1981 a ebbers WAOD ireken-Sint-Niklans -ïck are ühi S Vrienden van Ons van 13.000 fr. gekoppeld 3ke, jrganiseren zondag werd. \CvteoU^euÏ toUohtinsen voor de WAOD-lief- Afstand: 90 km. over 25 ronden. lie premiën over de 12.000 prijzen plus fiets en loop zorgen steeds 5.000 fr. premiën. vuurwerk van ont- Inschrijving vanaf 13u30 igen en spurten, in «Druiventros»Verbin- 30ft zeker een hoog- dingstraat. Vertrek aan van sport te worden Tereken-kerk om 15 uur. P aan de overwinning Aankomst en prijsdeling fiets ter waarde aan «Ons Huis», School straat. Pascal Elaut was onze beste vertegenwoordi ger in het Oostvlaams nieuwelingenkampioen schap te Gottem. Hij fi nishte er als vierde. In Tielrode was Jean- Marie De Nil opnieuw een van de betere junio res en eindigde op een gedeelde derde plaats. Peter Buermes was vier de in Hamme en Peter Van Impe vierde te Mau- rage, Patrick De Waege- maeker zowel in Harel- beke als in Hamme negende. Ouwe taaie Staf De Meersman zal waar schijnlijk blijven koer sen tot zijn honderdste verjaardag. In «zijn» Herdersem nam Staf deel aan de OBVB-wed- strijd voor B-renners en... won. Veteraan Kamiel Van Tittelboom won in Erpe de wielerwedstrijd voor zijn leeftijdsgroep in ka- tegorie B. Nog een «oud je» dat van de twee wieier niet kan scheiden. In Beveren reed nieuweling Patrick Smet naar de zege. (dw) BZK 8 - WZK 10 (1-1, 3-4, 3-1, 1-4) TOEEL sportfeit van het voorbije weekeinde was nt wijfeld de zevende zege van onze landgenoot in Van Springel in Bordeaux-Parijs. Aan die werd misschien niet overal de nodige belang- g gegeven. Zie viel trouwens samen met de i Prijs van Zoldermet al zijn incidenten, met i de van het voethal kampioenschap, met al zijn ie en leed, met de Ronde van Vlaanderen una teurs en het nationaal Junioreakampioen- twee wedstrijden waar een Limburgs win- verd gekroond, ook met opmerkelijke atletiek- ities ir Bordeaux-Parijs steekt daar toch duidelijk uit. Een fietstocht van bijna 600 km., een ijd uit de oertijd. Inderdaad, vroeger had men wedstrijden van dat soort, vooroorlogse spek- Vaak wonnen daar mindere goden van de p port, renners op het eind van hun karrière. Bordeaux-Parijs bleef, als een overblijfsel uit fer verleden. Een wedstrijd die duidelijk niet thuishoort in de moderne wielrennerij. 2 iiddels is deze «Marston van de weguitge- tot het exklusieve terrein van Herman Van p Ségel. Zoals Parijs-Roubaix met Roger De Vlae zijn mijnheer heeft, zo is Herman mijnheer ux-Parijs. tman, de brave Orobbendonkse veteraan won ■jarige leeftijd voor de zevende keer de langste We wielerwedstrijden. Een zware wedstrijd die wat voorbereiding vraagt, waar de minste king fataal kan zijn, waar de minste fout ten kost. Herman won deze wedstrijd opnieuw in grootse wijze. Van Springel zagen we trou- buiten zijn Bordeaux-Parijs ook al andere dingen doen. Herman werd toch reeds kam- van België, eindigde tweede in de Ronde van krijk, won enkele grote eendagswedstrijden. li Herman er mee stoppen. Definitief. Nog niet lmiddellijk. Eerst nog het Belgisch kampioen- te Putte en helemaal op het einde natuurlijk JJjj tlgische af scheids wedstrijd te Putte-Kapellen, iheidswedstrijd voor Van Springel. Voor eer Bordeaux-Parijs. De renners die deze wed- volgend jaar denkqn te betwisten zullen daar twaad om zijn. De organisatoren misschien ook Maar of de belangstelling van de media voor de iton» nu precies zal toenemen na het wegvallen grote smaakmaker, durven we wel betwijfe- Frankrijk stelt men dat alleen de deelname irnard Hinault de wedstrijd een nieuwe stimu- kan geven. Maar of de wereldkampioen nu een wedstrijd die zulk een voorbereiding op zijn programma wil, blijft een andere Van een zaak moet Hinault nu wel niet meer zijn: geklopt te worden door veteraan Van Springel. Voor hem was Bordeaux- 1981 de laatste. Hugo AERTS 3. i ti ;m' Lfech, Het waterpoloseizoen loop op zijn laatste benen. Bij Wase Zwemkring was dat te merken, toen ze vorige vrijdag op be zoek waren bij Brugse Zwemkring. Wase akteerde nogal nonchalant en door de aanvallende ingesteldheid kre gen de thuisspelers dikwijls ruimte naar het WZK-doel. Gelukkig bleef hun afwerking op een laag peil. Na de afstraf fing vorige week bij Antwerp se Zwemdub, was deze zege overigens welgekomen in het vooruitzicht van de twee moei lijke verplaatsingen die nog op het programma staan. Brugge haalde de bal op, en mocht na een eerste aanval een hoekworp nemen die niets op bracht. In de tegenaanval schotelde de Walter Daelman Wim Rombaut een kans voor, maar Wim besloot in bereik van de doelman. Een poging van Franky Lyssens trof het doelhout, en meteen werd het aan de overzijde 1-0. Het spel golfde goed over en weer, maar Wase kon zijn stempel niet op het gebeuren drukken. Een reeks verloren pogingen kreeg zijn einde toen Wim Rombaut een mooie lobbal uit de vingers schudde. Wase liet de kansen liggen om de tegen stander meteen af te maken. Gelukkig kon de thuisploeg niet doelen toen Jan Foubert straftijd uitzat. De tweede pe riode gaf een bijna gelijkaardig scenario. Brugge opnieuw bij de bal, maar nu werd de aanval wel afgewerkt. WZK vond geen gepaste tegenzet. Men trachtte wel moeizaam wat in mekaar te flansen, maar het vlotte niet best. Toch werd een penalty geforceerd. Jan Fou bert liet de kans niet liggen. De Brugse voorhoede werd nogal veel ruimte gegund en die wist ze nu en dan te gebrui ken. Het werd 3-2, maar even later bracht Walter Daelman zijn ploeg weer langszij. Bij een volgende poging stak een Bruggeling beide handen tegen de bal: opnieuw strafworp dus, en deze keer klaarde Luk Van Landeghem het karwei. Wat later ging Luk echter op het strafbank je. Vincent Geeraert hield zijn doelvlak ongeschon den, en bij een Wase uitbraak kon Fraky Lyssens 3-5 skoren. Het begon ernaar uit te zien dat WZK toch afstand zou ne men, maar een onoplettend heid werd opnieuw afgestraft. In de tweede wedstrijdhelft werd duidelijk dat WZK over de betere fysiek beschikte, maar door stapelspel kon men bijna geen open kansen schep pen. Jan Foubert kon wel zijn bewaker kwijtspelen en doe len, maar verdere mogelijkhe den op een veiliger driepun- tenvoorsprong bleven onbe nut. Het was integendeel Brugge dat opnieuw doelde, zodat WZK bij het ingaan van de laatste periode tegen een 7- 6 achterstand aankeek. Het pleit wel voor de Waaslanders dat zij toen toch nog de wil vonden om terug te slaan. Wim Rombaut forceerde bij een doorbraak de gelijkmaker, en na een hoekworp kon Jan Foubert, nochtans gekwetst in de voorgaande faze, weer voorsprong aantekenen. Bij een Brugse uitsluiting trof Ru dy Van Mieghem de lat; er was zelfs een attente Vincent Gee raert nodig om de Brugse ge lijkmaker te beletten. Een nieuwe numerieke meerder heid voor Wase werd wel be nut, met Walter Daelman als afwerker. De thuisploeg kreeg het nu wel moeilijk, en deze keer werd Franky Lyssens in de penaltyzone gepakt. Op nieuw Luk Van Landeghem op de viermeterstip, en WZK stond op een veilige 7-10. In de slotfase kwam BZK toch nog gevaarlijke opzetten. Een uit sluiting van Walter Daelman bleef gelukkig zonder gevol gen, maar toen Luk Van Lan deghem in de strafhoek ging werd het toch 8-10, meteen de eindstand. Het tweede team van WZK akteerde eveneens nogal nonchalant, maar daar steekt Wase zo ver boven de meeste ploegen uit, dat men zonder gevaar al eens wat minder gas kan geven. Nu WZK vorige week zijn naaste tegenstander AZC tot op 3 punten terug wees kan dit weekend de titel rekenkundig zeker binnenge haald worden. Alleszins een mooie beloning voor de in spanningen van de Wase «jon- gerenploeg», die aangevuld met meer ervaren spelers, een stevig geheel blijkt te vormen. Nog even over de wedstrijd van vrijdag: Brugge werd inge pakt met 2-15, daar zorgden volgende doelpuntenmakers voor: Erik Smet, Guido Macs en Wim Foubert elk drie keer, Filip Schelfaut twee keer, en Yves Wouters, René Vercau- teren. Dirk Nobels en Filip De Meulenaere één keer. D.M. Dirk Raeymaekers won de junioreskoers te Belsele. (dw) LZV 10 - NN3 Voor Lokerse Zwemvereni ging stond vorige zaterdag de thuiswedstrijd tegenNamen op het programma. De eerste ontmoeting gaf een krappe winst voor de Durmejongens, maar sedertdien gingen de Waaltjes wat aan het zwalpen, zodat ze nu op de voorlaatste plaats staan. Bij LZV was men dan ook vrij gerust in de goede afloop. De eerste periode kan be schouwd worden als een «stu dieronde», zoals men dat in voetbal uitdrukt. Beide ploe gen trachtten wel hun kans te gaan, maar konden nooit echt doelgevaar scheppen. Lokeren kwam een uitsluiting van Luc Mestdagh goed door, en het was Luc zelf die even later de skore opende. In de tweede set ging het er al heel wat vinniger aan toe. Namen kwam vlug op gelijke hoogte; Frank Schram zorgde weer voor Lokerse voorsprong, maar de gasten kwam opnieuw langszij. Toen Maurice Van Damme op het droge ging namen de bezoe kers zelfs voorsprong. Een vol gende periode van numerieke minderheid (Frank Schram zat nu op het strafbankje) bleef gelukkig voor LZV zonder verdere gevolgen. Toen de gastheren even later zelf in numerieke meerderheid waren skoorde Luc Mestdagh nog eens, en broer Rik zorgde juist voor halfwedstrijd weer voor Lokerse voorsprong. Naarmate de wedstrijd vorder de kreeg LZV wel meer greep op de gebeurtenissen. Bij Na men draaide het niet meer; een strafworp werd verloren ge gooid, en de thuisploeg bouw de rustig een veilig voorsprong op: Peter De Clercq en Mark Vertonghen brachten 6-3 op de bordjes. De Naamse ploeg ver loor alle samenhang, zodat ook twee opeenvolgende pe riodes van numerieke meer derheid niet benut konden worden. Lokersekon dat wel, via Erik Peeters, en Mark Ver tonghen skoorde 8-3. Namen bood vrijwel geen tegenstand meer, zodat ook de laatste wa penfeiten op het Lokerse ak tief kwamen. Peter De Clercq eerst, en Mark Vertonghen bij numerieke meerderheid, voer den de stand tenslotte op tot 10-3. Deze uitslag betekent vast een opkikker voor de Lo keraars die morgen zaterdag in het Durmebad een prestige- derby uitvechten tegen Wette- ren. Belangstellenden worden om 21 uur in het zwembad verwacht. D.M. Donderdag 28 mei, Hemel- vaartdag, bied Jastremski Hamme de Hammenaren de kans om kennis te maken met waterpolo. Deze stiefmoeder lijk behandelde sport werd oorspronkelijk enkel door mannen gespeeld, maar ook hier drong de emancipatie door. België kent sedert vorig jaar ook een officiële dames kompetitie. Dit seizoen schreef ook een ploeg in van Zwemclub Jastremski, en voor hun eerste seizoen deden deze meisjes het heel behoorlijk, met een ereplaats als resultaat. Om althans te trachten deze ploeg wat meer bekendheid te geven in eigen streek richt men in het gemeentelijk zwembad te Hamme dus een waterpol- tomooi in voor dames. Men kan rekenen op de aanwezig heid van de ploegen van Me- chelen, Gent, Waregem en Eekio. Op uitzondering van de Westvlaamse ploeg zijn het al len teams die elkaar reeds in kompetitieverband ontmoet hebben. De eerste wedstrijden worden reeds 's ochtends be twist, van 10 tot 12 uur, en in de namiddag gaat het sportge beuren dan verder tussen 14 en 17 uur. Om 15 uur wordt het damesgeweld wel even onder broken door een herenwed strijd. Hiervoor kan men reke nen op Lokerse Zwemvereni ging, dit jaar vooraan in derde afdeling, dat het opneemt te gen de Vrije Zwemmers uit Gent. De inrichtende klub hoopt al leszins op een ruime belang stelling voor deze organisatie. Waterpolo is immers een boeiende en attraktieve sport. We durven veronderstellen dat vooral de plaatselijke meisjes hun beste beentje zullen voor zetten om er wat van te ma ken. De ploeg is immers jong en dynamisch, en aan talent ontbreekt het niet. Mits de nodige trainingsijver zien we Hamme nog een mooie toe komst gaan. D.M. Wie zo de handel en wandel kent bij BBC Osiris, d&n °°k het teste verhopen, wist ongetwijfeld dat het de laatste kompetitiewed- P11061" impuls van de oor hem meegebrachte oud strijden niet meer gesmeerd liep tussen coach- p^.^-sieler Van Es- spelers en coach-bestuur. Het onvermijdelijke ge- B klasrijk spelverde- volg: nederlagen in de ultieme kampioenschaps- ier speelde men een oefen wedstrijden, en volgend seizoen opnieuw derde wedstrijd, waarin snelheid klasse. Zeer erg voor het BBC Osiris-bestuur, dat troef was. Osiris probeerde niets onverlet had gelaten om een zeer sterke kern in die galop ook twee «tes- tussen de lijnen te plaatsen. ters». Dirk Temmerman ex BBC Gent, uitkomend by FnftrviidB door tevenslae vergt werk, heel veel \yerk BBC Laarne. en Paul De anderzijds door het bespro- aeU"- En .ouwe. bekende. Geest, de dubbele meter van ken falen in de slotfase van John, het het met bij woor- Waasmunster Hoe de on- het seizoen, zijn zij dus niet den! „Osiris speelt te sta- derhandehngen hierom- treslaacd in hun doel nro- tisch. Het moet sneller trent zullen aflopen, was moveren. Doch de be- gaan, meer bewegen.» Zijn nog niet bekend. Feit is al- stuursploeg is niet bij de eerste kontaktname liet lesmns dat het tno alle aan- r --P- dacht vroeg. pakken blijven zitten en heeft niemand minder dan John Huysecom aan de haak geslagen. Deze eeu wig jonge Brusselaar zal voor nieuw bloed moeten zorgen. Hij gaat akkoord met de kwaliteiten van Dherdt, De Koster, Ceup- pens, Putteman, Schorreel, Ongenaet, Lagring, Ver- cruysse, enz. doch ze in een team doen samenspelen Willy Peirsman traint Gerda Gerda heeft een vervanger gevonden voor afscheidnemend trainer Walter Bauwens. Vol gend seizoen neemt Willy Peirsman de groen- witten onder zijn hoede. Peirsman was vorig jaar oefenmeester bij Klein Laar Vrasene en speelde eerder voor SK Beveren en Melsele.

De Voorpost | 1981 | | pagina 25