O T ELSEELSE JEUGD KAAPT OOK DEKER N BISDOM WEG St.-Niklase kampioenschappen werden sukses janti Femina verlengingen Avanti doet Neerpelt wankelen Avanti Femina of R.B. Dendermonde volgend seizoen Europees! Regelmatigheidskriterium Voorpost Ereprijs FABER tennis g™ «handbal Rijke puntenoogst voor Hamme* van België 1/4 finale Kompetitie 2" Landelijke Handbalsprokkels Beker van België Kwartfinale V Damesbandbal 1/2 finale Beker van België ken lVT. s het voorbije weekend stond ais nalopertje et seizoen de finale van de beker van het rad i Antwerpen op het programma. Een eigen- chu|heid misschien maar deze werd door de aamse jeugdploeg uit Melsele in de wacht Verschillende klubs uit het Waasland zijn ook aangesloten bij het KKSFB, maar niet uit in eigen provincie, snkf !ru8 le van de beker van werd in de tweede ronde iidsom Antwerpen hetzelfde lot beschoren. 100 laats in de sporthal In de 32e finale kreeg Mel- leek. De strijd om de sele het op te nemen tegen fas evenwel reeds in KBTS A. Het werd een 5-3 and november op overwinning voor de leer- ebracht. Meer dan lingen van Paul Rosiers. In iderd ploegen schre- de 16e finale toonde St. Ba- deze wedstrijd in. vo A zich de moeilijkste erste ronde gaf Mei- tegenstander. Eric Ver- odo F met 5-0 het straeten en zijn maats dien- ook Dam C den zich schrap te zetten S mina Zl.' 1 om met 5-4 aan de winnen de hand te blijven. Stabeli- no E wist enkel de eer te redden in de kwart-finales (5-1). In de halve finale kreeg Melsele Jeugd de sterke samenstelling van De Boekt A te bekampen. Luc Van Bogaert en Peter Van Overtveldt wisten de zaken wel te klaren. Meteen was Melsele voor de derde maal in zijn bestaan tot in de finale doorgedrongen. Derde keer goede keer zeg de men te Melsele en zo gebeurde het dan ook. Luc Van Bogaert werd door No- do A een te zware klant. Hij won zijn drie wedstrijden. Peter Van Overtveldt wist een puntje bij te brengen net als kopman Eric Ver- straeten, die natuurlijk in gevolge zijn klassement doorgaans een zware han dicap diende goed te ma ken. Hoe ook, Melsele won met 5-3 de beker van het Bisdom Antwerpen. Of men hiermede in het Antwerpse echt gelukkig zal zijn, is een ander paar mouwen. Een nieuwe schitterende prestatie alvast van de Mel- seelse jeugd, die de plaatse lijke klubsekretaris her haaldelijk met prachtpres- taties is komen te bedanken voor zijn algehele inzet voor de klub en vooral voor de jónge Melseelse tafelten- nisfans. Vorige zondag werden de St.-Niklase tafeltenniskam pioenschappen gehouden. Ook Albert Schelfaut, die momenteel met Maccabi Antwerpen in eerste natio nale uitkomt, verscheen achter de tafels. Voor de gelegenheid werden de spe lers van de B- en C reeksen samengebracht in een open reeks. Albert Schelfaut het zich niet pramen en won vlot zijn vijf wedstrijden. In zijn spoor werd Carl Van Camp verdienstelijk twee de, terwijl Frans Messagie die als derde eindigde de titel bij de reeks C voor zijn rekening nam In de reeks D nam Regi De Neve de maat van al zijn tegenstrevers. Bart Ge us sens eindigde eervol als tweede, daarwaar de Oo8tvlaamse kriteriumwin naar Dirk De Bosschere pas op de vierde plaats ein digde. Lievens Peeters eindigde in deze reeks als zesde en ver overde hiermede de titel bij de niet-geklasseerden. Bij de dames geklasseerden won zoals verwacht Linda Cordemans, terwijl Kris- tien Van Hese op de titel bij de nietgeklasseerden be slag legde. Stefan Ernst toonde zich de betere bij de jeugd tot 14 jaar, terwijl Michel Seymoens en Ben Rombaut reekswinnaars werden bij de niet aangeslo tenen. In de finale toonde Ben Rombaut zich wel de sterkste door met 2-0 te kloppen. Ook de minder-validen ont braken niet op dit tafelten- nisrendez-vousRoland De Witte hield iedereen op af stand in de A-reeks, terwijl Bea Smet hetzelfde deed in de B-reeks. Tenslotte was er nog de reeks van de recrea tie. Hier het Guido Vergey- len niet aan het toeval over. Herman Van Hese klampte sterk aan, maar diende zich finaal met een eervolle tweede plaats tevreden te houden. Zowat gans de dag is men op een zevental ta fels aan de slag geweest on der de leiding van André Schelfaut die gewoon geen krimp gaf, en alles netjes in goede banen wist te houden. TECHNISCHE UITSLAGEN B en C-spelers 1. «Albert Schelfait 5 -O, 2. Carl Van Camp 4-1, 3. Frans Messagie 3-2,4. Wal ter De Cock 2-3, 5. Gunther Corrijn 1-4, 6. Hedwig Amelinckx 0-5. D-reeks: 1. Regi De Neve 6-0, 2. Bart Geussens 5-1, 3. Bruno De Witte 3-3, 4. Dirk De Bos schere 3-3, 5. Jaak De Niel 3-3, 6. Lieven Peeters 1-5, 7. Kurt Moenssens 0-6 Jeugd tot 14 jaar 1. Stefan Ernst 5-0, 2. Mare Van Daele 4-1, 3. Kristien Van Hese 3-2, 4. Nico Ver- geylen 2-3, 5. Peter De Boes 1-4, 6. Thomas Ernst 0-5 Niet-aangeslotenen Pool I: 1. Seymoens Michel 4-0, 2. Mesahi Carin 3-1, 3. Heininck Michel 1-3, 4. Temsamani Marió, 5. Ste fan Van Doorselaer 1-3 Pool II: 1. Ben Rombaut 4-0, 2. Philip Coreel 3-1, 3. Kris Rooms 1-3, 4. Luc Sey moens 1-3, 5. Tony Strobbe 0-4 Finale: Ben Rombaut, Michel Seymoens 2-0 Minder-validen Pool I: 1Roland De Witte 5- 0, 2. Rozanne Potiau 4-1, 3. Rael Danny 3-2, 4. Rudy Moriaen 2-3, 5. Marc De Boom 1-4, 6. Luc De Valck 0-5 Pool II: I. Bea Smet 5-0, 2. Marleen Vleugels 4-1, 3. Erwin Cordier 3-2, 4. Marc De Wolf 2-3, 5. Van de Wie- Ie Nicole 0-5 Recreatie: 1.Guido Vergeylen 5-0, 2. Herman Van Hese 4-1, 3. Mariette Libert 3-2, 4. Mar tin Van Puymbroeck 2-3, 5. Nico Van De Walle 1-4, Lena De Witte 1-4. C.V. Idegem - S.K. Hamme V.W.: 7-15 S.K. Hamme V.W. - Galmaarden: 15-8 15 12 (10-10) Femina is er verlengingen in a d zich te plaatsen 1/2 finale van de g<%an België. De ploeg Etia iner De Pauw speel- tbal erdaad niet op zijn n t i vooral tijdens de helft ondervonden wat moeilijkheden itugge Waalse verde- te omzeilen. Reeds het wedstrijdbegin ekl uidehjk dat Angleur zijn kansen geloof- ran den Broeck open- 5 score in de eerste maar de bezoek- itelden onmiddellijk namen zelfs voor na 6' (1-2). Langs in en De Meersman e thuisploeg in het ran Angleur (4-4 na dan zag het er even- ir uit dat Avanti Fe il staat zou zijn een snde voorsprong te Bleyaert maakte er 5-4 van maar een enigs zins flaterende Lebbeekse defensie liet Angleur toe 5- 6 voor te komen 6' voor de rust. Bleyaert (2 x) en R. De Meersman stelden echter orde op zaken en met de rust leidde Avanti Femina met 8-6. De tweede helft kwam de thuisploeg echter bijzonder weinig aan bod. Femina scoorde nog amper twee doelpunten en via 9-7 werd het 9-9 op minder dan een kwartier te spelen. De Meersman maakte er nog 10-9 van na 16' in de 2de helft maar een stug ver dedigend Angleur stelde opnieuw gelijk 5' voor het einde Met deze gelijke stand werd de officiële wedstrijd- duur afgesloten zodat men naar 2x5' verlengingen ging. In de eerste verlen ging zag Avanti Femina de kans om langs Van Den Broeck, Bleyaert en Moo- nen tot 13-10 voorsprong te nemen en tijdens de laatste 5' het de thuisploeg deze voorsprong niet meer ont glippen. Angleur scoorde weliswaar nog tweemaal maar Lebbeekse' rephkeer- de met doelpunten van Van San en Moonen. Avanti Lebbeke: M. Van Langenhove, L. Hauwe- laert, De Meersman 3, Van San 2, H. Bleyaert 6, S. Van Den Broeck 2, S. Muylaert, Moonen 2, K. Van Damme, Cools. E.V.A. Avanti Fem. 2 13 R.B. Dendermonde 17 Het jonge-Avanti Femina 2 dat eigenlijk onbedreigd de titel veroverde moest te gen Dendermonde enigs zins onvolledig aantreden. Bij de Ros Beiaardmeisjes daarentegen troffen wi o.a. L. Hermans en M. Coen aan, speelsters die normaal in 1ste landelijke aantre den. Het werd een vrij gelijkopgaande wedstrijd en het was in feite slechts tijdens de laatste 5 minuten dat het pleit definitief be slecht werd. Nadat De Mee rsman ook al een speels ter uit de nationale reeks de score had geopend kon Dendermonde langs Coen, De Decker en Hermans tot 1-3 voorsprong nemen. De thuisploeg vocht echter te rug en langs Bricqué en A.M. Bleyaert leidde Lebbe ke met 5-4 na 12 minuten. Dc wedstrijd bleef nu gelijkopgaand verlopen maar via 6-6 kon Dender monde tot een T-10 rust stand opbouwen. Ook in de tweede helft bleken beide ploegen sterk aan elkaar gewaagd en met nog 12 minuten te spelen stonden de ploegen op nieuw gelijk (11-11). Via 12-13 kon Dendermonde dan de definitieve kloof slaan langs Coen en De Bock (12-15) en ondanks de thuisploeg nog replikeerde langs Hauwelaert kwam de Dendermondse zege niet meer in het gedrang. Avanti Gemina: A.M. Bleyaert 2, Bricqué 2, Van Handenhove 2, De Mee rsman 4, Hauwelaert 2, Muylaert 1. E.V.A. Zaterdag ging de verplaat sing naar Idegem, de nieuwkomer in Hogere UI. Zonder de gekwetste Bur- rill, doch weer met de gene zen Segers. Doublure voor Burrill werd Danny Baert, die hoewel zonder kompetitie toch be wees reeds klaar te staan voor zijn taak in de S.K.- ploeg. De beste in opslag en regelmatigst in het keren, stevende Sportkring via 4-8 aan de rust gemakkelijk naar een driepuntenzege. Zondag werd thuis ge speeld tegen Galmaarden, naaste buur van Tollem- beek, een ploeg die gekend is voor zijn doordrijvers- taktiek met een formidabele opslag doch bijwijlen onre gelmatig op de keerders- plaatsen. Hamme, duidelijk beter in de spelfazen, moest toch toestaan dat de gasten aanklampten tot 3-3. Met de opslagbeurt van Wie- landt en Baert (eveneens re gelmatig op de grootmid den) kreeg Sportkring toch een konfortabele 8-4 voor sprong aan de rust. Ook na de pauze bleef S.K. onder impuls van een fantastische Rudy Wielandt doordruk ken naar 11-5 en 12-6. Lo ste de veer bij de V. W. Boys of herpakte Galmaarden zich dermate? Feit was dat de bezoekers gevaarlijk te rugkwamen tot 13-8. Doch van Hoey en Wielandt ga ven door hun opslag geen kans aan him tegenstre vers om het zo begeerde puntje mee te nemen. Vir tueel leider in de klasse ring, wordt zondag de zwa re verplaatsing voorbereid naar de ex-leider. Zandber gen, om uit te maken wie de waardige vaandeldrager is in dit Kampioenschap. P.V.G. De kaatsers van Moerzeke-Kastei «Rap en Vlug» zonder topspeler De Wildeverloren met 13-15 tegen Puurs, (vh) Bij DZO wordt ook nog wat anders gedaan dan zwemmen. Zo wandelden een 80- tal Dendermondse zwemmers en hun fans op een wedstrijdloze zondag langsheen de Scheldedijken. milou irabo Denderbelle nam deel aan de eindronde ierangschikten uit 3de landelijke. Als er een ueJe stijger moest bijkomen zal het beslist J niet zijn want Verpoest en Co verloren hun wedstrijden. Tegen Middelkerke werd het 11- ^legen Meiveren de uiteindelijke winnaar 15- ^i tegen Kapel 13-14. I. Trienpont, het voorbije seizoen trainer-speler C. Lokeren, zal volgend seizoen H.B.C. Dender de trainen. Een toch wel niet te onderschatten voor deze vrij jonge Grem bergenaar die ooit uitmaakte van de Dendermondse jeugdploegen. Vrk Verhofstadt blijft ook volgend jaar bij pelt. Enige tijd zag het er naar uit dat de oudste ofstadt opnieuw bij Avanti zou spelen, maar het Kheel sterke Neerpelt met full-time trainer Ta- y bleek over meer doorslaggevende elementen (f| schikken. eke *vanti blijft echter daarom niet bij de pakken i en s nu reeds de transfermarkt aan het 0 ken. Ondanks men te Lebbeke geen spelers de t te betalen ziet het er naar uit dat zij volgend ?ed; ien met enkele waardevolle versterkingen zul- 01 itpakken. Er wordt zelfs gefluisterd over een hele terugkeer van Ebel. y V. Aalst, dat zich volgend jaar versterkt door omst van W. Bomen, vraagt zich toch af ol 9r L. Moens niet naar een eerste nationaler zal ukken. Deze gewezen juniores-intemationaal 1 inderdaad op het verlanglijstje te staan van te topklubs. V. Aalst is tijdens de volgende weken niette- Lol druk bezig. Op zaterdag 23 mei wordt ei ndeftiaad een internationaal veteranentornooi be- vanaf donderdag 28.5 tot zondag 31.5 komen n dl telings de jeugd, de dames en de heren aan de Het internationaal heren-tornooi met Cl. Me- n als houder van de wisselbeker start op 31 mei '0 uur. H.B.C. Buggenhout vólgend jaar promoverend eerste landelijke, onderhandelt mot H. Vermoe- "in Avanti als speler-trainer. Of A. Poppe ook an waarmaken betwijfelen wij toch. irabo Denderbelle is nog steeds op zoek naar trainer voor volgend seizoen. Belangstellenden aen zich aanbieden in het lokaal. 3 R.B. Dendermonde kan ondertussen reeds we nt S if het Beroepskomitee de klacht van Meiveren die orpen heeft of niet. Normaal zal de wedstrijd igfll 'ei'en - Denderm onde moeten herspeeld worden Is Dendermonde dan wint kan een late kampioe- iering nog begonnen worden. E.V.A. Romain Dierickx in 't Rusthof Zaffelare. Waar 11 leden kampten voor de titel van Eric Van Nieuwen- huyze. Romain schoot raak in de 17de ronde. De eerste titel op zijn palmares lukte hij bij Nieuwe Bareel. Sp. Neerpelt 15 Bruyn, Verhofstadt en De Av. Lebbeke 12 Vlieger naderden zij tot 13- 11, 6' voor het einde. Krachtpatser J. Schuer- mans en een moeilijk te ver storen Dirk Verhofstadt lie ten de overwinning echter niet meer ontglippen. (15- 11), maar toch kon H. Ver- moesen de stand nog op 15- 12 brengen zodat de Avan- ti-kansen nog reëel waren voor de terugwedstrijd te Lebbeke. Een erg gemotiveerd spe lend Avanti kon landskam pioen Neerpelt gedurende driekwart wedstrijd doen wankelen. De Lebbeke- naars, opnieuw met Corne lls en Vermoesen, pakten uit met een mandekking op Jac. Schuermans en Dirk Verhofstadt en de thuis ploeg die zich hieraan dui delijk niet verwacht had, werd na een kwartier spe len op een 1-4 achterstand geplaatst. Lebbeke bleef de bal rus tig rondspelen en er werd uitsluitend afgedrukt als de kans op scoren reëel was. Na 18' maakte K. Ver hofstadt er zelfs 1-5 van vooraleer J. Schuermans na volle 19' spelen het tweede Limburgse doelpunt lukte. Avanti bleef echter gedu rende de ganse eerste helft het wedstrijdgebeuren be heersen. Vermoesen maak te er 2-6 van vooraleer J. Schuermans en D. Verhof stadt even voor het rustsig- naal een bijzonder knap spelende keeper Nincovic konden verslaan. Onmid dellijk na de rust kon dat zelfde duo Neerpelt gelijk brengen en de voor Avanti moeilijke 10' worden afge sloten met een 7-6 stand. Het ging zelfs naar 9-6 maar dan raakte Lebbeke zijn, vooral mentale, inzin king te boven en langs De Neerpelt: D. Verhofstadt 3, J. Schuer mans 10, Van Werden 1, L. Schuermans 1. Avanti: De Bruyn 4, Ver moesen 3. K. Verhofstadt 3, De Vlieger 2. Av. Lebbeke Sp. Neerpelt Met drie doelpunten op te halen uit de heenwedstrijd bezat Avanti uiteraard nog een teoretisch goede kans om zich te plaatsen voor de 1/2 finale ten nadele van kampioen en bekerhouder Neerpelt. De stemming was er in de zeer goed bezette Lebbeekse sporthal en Avanti, opnieuw met een erg gemotiveerde Nincovic in het doel, begon erg sterk. Dirk Verhofstadt kon weliswaar de score ope nen maar enkele minuten later stelde Koen Verhof stadt gelijk. De twee Lim burgse topschutters wer den opnieuw met een bewa ker bedacht en even kende Avanti wel tegenslag toen een verre worp van Ninco vic en een shot van De Bruyn op het doelhout strandde. De wedstrijd ver liep nu volledig gelijkop gaand (3-3) en na het eerste kwartier bracht De Vlieger Avanti 6-5 voor. Met iers meer dan 10' te spelen in de tweede helft deed een lo gisch gebrek aan training zich echter gevoelen bij sommige Avanti-spelers en zowel De Bruyn als Ver moesen moesten naar de bank. Meteen verloor de thuisploeg heel wat aan schietkracht en hiervan kon Neerpelt gebruik ma ken om in een ruk naar een 6-12.rust8tand te stevenen. De tweede helft met Mer- tens in de plaats van Ninco vic en overschakelend naar een soort 3-2-1 verdediging kon de thuisploeg nog even verdoezelen dat hun meeste krachten waren opge bruikt. Langs De Bruyn en De Batselier naderden zij nog tot 8-12 en met een 10-13 score na 44' behielden de Avanti-supporter8 nog een sprankeitje hoop. Neerpelt bleef echter de fysisch ster kere ploeg en als het nodig was werden de Avanti-spe lers erg hardhandig halt toegeroepen. Langs D. Ver hofstadt en J. Schuermans werd het 10-16 en onder tussen waren Cornelis en Vermoesen uitgevallen bij de thuisploeg. Bij een 11-17 stand 6' voor het einde voer de Avanti nog een laatste offensief dat resulteerde in een 14-17 score 2' voor hel einde. De prestigezege dal er echter niet meer in maai tijdens deze 1/4 finale be wees Lebbeke toch dat zij lang niet uitgeteld zijn alt topploeg vanaf het ogenblik dat zij over alle basisspelers kunnen beschikken. Het oersterke Neerpell werd inderdaad aan hel wankelen gebracht dooi een erg gemotiveerd spe lend Avanti, waarvoor deze wedstrijd echter een week te vroeg kwam. Avanti Lebbeke: Mertens en Nincovic, De Bruyn 3, De Batselier 5, K. Verhof stadt 2, Cornelis, De Vlie ger 3, A. Maes 1, Moonen, De Smedt 1, Vermoesen, H. Maes. Sp. Neerpelt: Paesen en Biermans, D. Verhofstadt 10, L. Schuermans. J. Schuermans 5, Hulsbosch, Philippe 2, Smeets, Van Werde, Pevraer, Kenis 1, Tielens. E.V.A De loting van de 1/2 finale in de Beker van België voor dames heeft er voor gezorgd dat zo goed als zeker Avanti Femina Lebbeke of RB Dendermonde volgend jaar kunnen deelnemen aan de Europese Beker voor Bekerhouders. Uilenspiegel, dat de titel van Belgisch Kampioen reeds op zak heeft, werd uitgeloot tegen Eupen en normaliter mag aangeno men worden dat de Antwerpse damesploeg naar de finale gaat. In de andere 1/2 finale ontvangt Avanti Lebbeke, Ros Beiaard Dendermonde, zodat een van deze beide streekklubs de finale speelt tegen lands kampioen Uilenspiegel, waardoor zij verzekerd zijn van het Europees ticket voor de Beker der Bekerhou ders. Zondagnamiddag om 15u30 in de Lebbeekse sporthal staat er dus heel wat op het spel voor beide klubs. Avanti Femina, dat ook dit seizoen deelnam aan de Europese Beker der Bekerhouders, vertrekt uiteraard als favoriet maar wij zijn ervan overtuigd dat trainer De Pauw en Co beslist de waarde van hun Dendermondse tegenstrevers niet onderschatten. Wij geloven niet dat de finale van de Beker van Oost- Vlaanderen als een absolute maatstaf mag genomen worden maar in deze finale slaagde Dendermonde er toch in het prestigieuze Avanti Femina te verslaan. Naar ons gevoel wordt het zondagnamiddag een open wedstrijd te Lebbeke waarin de ploeg die het best de zenuwen in bedwang houdt het kan halen. 1/2 Finale: Uilenspiegel - Eupen Avanti Femina - R.B. Dendermonde E.V.A.

De Voorpost | 1981 | | pagina 27