EUGDSPORT Letten van Baasrode Lpioen van België 4 sroodse juniores halen krachtig elgisch Kampioensciiap uit Je «Beker van de Rozenstreek» ornooi van S.K. Herdersem knap sluitstuk Hemaco Dendermonde behaalt twee basketbalbekers te Edegem Jong Lede verslaat S.K. Aalst op eigen veld Lede wint minivoetbaltornooi Aalst voor Frank Gijsens S.K. Herdersem - kampioenenbal r k, maar waar!», waren de eerste woor- supporters van Baasrode. De kadetten •enwerk gepresteerd en een Belgische bacht gesleept. Ze hebben er evenwel n voor knokken; inderdaad acht provin- I vertegenwoordigd, enkel Luxemburg de partij. Er werd gestreden in twee t Baasrode in reeks B. het verloop rijden: Istrijd. Adec 1 tH gen Assebroek anaf de eerste srode een rus- ihap ten toon. slag bracht de in moeilijkhe- werd een ver- De tweede set en goed. Adec 0-3 maar mede slechte recep- ssebroek terug maakte gretig zenuwach- rode om de nemen met 12- Tweede wedstrijd: Adec te gen Malonne (Prov. Namen) Baasrode kwam enorm ge concentreerd op het terrein en speelde alsof het de fina lewedstrijd betrof. Het re sultaat was een prachtig volleybal waarbij alle spe lers zich volledig inspan den. Toni De Ridder kwam als grote uitblinker te voor schijn. Resultaat: 15-8 en 15-9. Derde wedstrijd. Adec te gen Zellik (Prov Brabant). Baasrode moest deze wed strijd onder enorme druk spelen daar het samen met Assebroek aan de leiding stond. Een vrij zenuwach tig wedstrijdbegin waarbij Zellik uitliep tot 0-4. Dan wisten de onzen zich der mate te herpakken dat zij in één ruk uitliepen tot 15-4, alles tot grote ontgooche ling van de ploeg van Asse broek die zich de kelen schor schreeuwde om Zellik naar de zege te loodsen. Ook de tweede set speelden de Baasrodenaar8 op een zo hoog toerental dat zelfs Zel lik het niet kon bijhouden: 15-5. Aangezien Assebroek na derhand zijn wedstrijd ver loor waren onze kadetten geplaatst voor de finale. Finale: Adec tegen Achel (Limburg). Achel begon zeer sterk en liep uit tot 11-3, wat wel de schrik op het lijf joeg bij de aanhang van Baasrode. De zen begonnen alsdan aan een spektakulaire remonte via de opslagen van Mark Van den Breen, het blok werk van Johan Van Nieu- wenhove en de aanvals- kracht van Guy De Mulder en Toni De Ridder. Het werd 11-11 en toch daarna 11-13. Geert De Mulder bracht daarop in opslag de ploegen gelijk en nader hand was het Christof Car- don die met harde opslagen de eerste set in de wacht sleepte. De Limburgers waren zo erg aangeslagen dat ze wel dra tegen een 7-2 moesten opzien. Toen moest Guy De Mulder wegens lichte kwet suur vervangen, maar Kris Joos kweet zich behoorlijk van zijn taak. Toch was de ze tweede set uiteindelijk voor Limburg met 9-15. De derde set moest dus be slissen over de titel. Baasro de startte biezonder goed en liep uit tot 8-3; daarna werd het toch 8-7 en 12-11. Een nooit beleefde spanning. Dan evenwel liet Baasrode geen steekje meer vallen en veroverde met 15-11 voor de eerste maal een kam pioenstitel van België. Voor Baasrode traden aan: Johan Van Nieuwenhove, Guy en Geert De Mulder, Marc Van den Breen, Toni De Ridder, Christof Car- don. Kris Joos, Dirk Tas, Kris Erpel8... en ook de nooit aflatende Adec-sup- porters. Een hartelijk proficiat voor deze jonge spelers en ook voor hun trainer Erik Her mans die door zijn niet te geloven inzet zijn ploegje optimaal heeft voorbereid en gedurende de wedstrijd geleid. Hij heeft zeker een groot aandeel in het resul taat. Op zaterdag 30 mei speelt de ploeg de finale voor de Beker van België te Hout halen en we zien ze best in staat voor een dubbelslag. .„o als de ka- en alle Belgi- icies, Luxem- j™ ionderd, hun resteam afge- jeD ir het Belgisch lap te Kortrijk. ende niet min- wedstrijden te le titel. hoopgevend de irijd tegen As- fl» !t. VI.) en nadat set met 15-0 et zelfde cijfers zege behaald, grote tegen- n de beste spe lers Eddy Van Hese werd gekwetst (scheuring ge wrichtsbanden) bij de op warming en op hem kon derhalve geen beroep meer gedaan. Adec bleek hierdoor ontred derd en moest met 10-15 en 12-15 de duimen te leggen tegen de Antwerpse afvaar diging, niettegenstaande hardnekkig verweer. De derde wedstrijd tegen Jepappes (Henegouwen) le verde een 1-1 uitslag op na dat de eerste set vlot met 15-7 was ingepalmd waar na Jemappes dankbaar ge bruik maakte van de ver dwenen concentratie van de Baasrodespelers om met 13-15 te winnen. Dat Seraing (Prov. Luik) niet te onderschatten, was hadden de vorige uitslagen van deze ploeg reeds laten blijken. Na een uiterst spannende set werd met 15- 12 van kamp gewisseld. Een moedeloos Seraing werd verder totaal over rompeld en met 15-0 gunde Baasrode het zelfs geen eer- reddend puntje. De vijfde wedstrijd leverde Yvoir (Prov Namen) als tegenstrever. Baasrode be haalde omwille van zijn ho mogeniteit en kamplust de verdiende 2-0 zege na 15-11 en 15-10 setstanden. De grote favoriet kwam daarna aan de beurt. Lon- derzeel, kampioen van Bra bant, liet zich niet pramen en Baasrode betaalde de tol voor de geleverde inspan ningen tijdens de vorige wedstrijden; 1-15 was het gevolg. De tweede set her pakte Adec zich en Londer- zeel moest tot het uiterste gaan om met 12-15 te winnen. De laatste wedstrijd ging tegen de Limburgse kam pioen Lanaken; een ware slijtageslag waarin Lana ken (13-15) en Baasrode (15-13) de punten deelden. Nadat een totaal van pun ten was gemaakt bleek dat Baasrode de 4° plaats be haald had. Al met al een zeer goede prestatie als men er van uitgaat dat het ging om de beste juniores- ploegen van het land. evolleybal in maand ge n-de UFO 78 de tweede ide maal de de Rozen- et volleybal- heren-re- Ifeen. [Beker van is een vol- pfoi dat de ploegen twijfel 5 w-1 irdelen biedt: (Df[e organisatie de bedoeling egen zo veel alleybal te la- in tornooi- tomooi loopt Ei ït volgens het van recht- (V Ro L-sd: 01 ter! Ie 3. (Pe nei streekse uitschakeling, waar de pret reeds na één wedstrijd ten einde kan zijn. Wél worden de deelnemende ploegen in gedeeld in een aantal reeksen van maximum 4 ploegen, en elke reeks kent een eigen mini- kompetitie. Dit betekent dat elke deelnemende ploeg zodoende min stens 6 schifting8wed strijden kan spelen, zon der enig gevaar voor eli minatie. De ploegverantwoor- delijken kunnen volle dig zelfstandig de kalen der voor hun ploeg sa menstellen tijdens de pe riode waarin de 6 voor rondewedstrijden die nen gespeeld te worden (tussen 3.10.81 en 28.2.82). Na de voorron de gaan de verschillende reekswinnaars over tot de eindronde van het tornooi. De reeksen worden regionaal gevormd, zo dat de ploegen geen al te verre verplaatsingen hoeven te ondernemen. Spelers die bij de Bel gische Volley balbond zijn aangesloten worden niet tot het tornooi toe gelaten. Het is een re- kreatietornooi in de ech te zin van het woord. Een prij zenbedrag van 20.000 frank zal worden verdeeld. De eindwinnaar van dit der de tornooi ontvangt naast een prachtige tro fee een premie van 7.500 frank. De tweede ont vangt 4.500 frank, de derde 2.500 frank en de vierde 1.500 frank. Deze premies worden door de organisatie geschonken in de vorm van waarde bons voor sportarti kelen. Naast dit alles worden nog speciale trofeeën ge schonken aan: de best gerangschik te KWB-ploeg de best gerangschik te ploeg der jeugdhui zen, enzovoort. De uiterste inschrij vingsdatum voor dit tor nooi is 13 september 1981. Het volledige reglement inschrijvingsformu lier kan aangevraagd worden op het volgende adres: Geert Baeyens, Hekkergem8traat 7, 9208 Schellebelle (telefo nisch: 091/69.10.02). Zowel de miniemen (boven) als de scholieren (onder) brachten voor Hemaco- Dendermonde een basketbeker mee naar huis. (ha) Reeds lang is geweten dat de studenten van het Heilige-Maagdkollege te Dendermonde ook een degelijke sportieve begeleiding krijgen. Voetbal, volley, judo, zwemmen... worden er beoefend. Maar het meeste faam kreeg de basketploeg van het kollege. Vorige zondag bewezen de Dendermondse kollege jongens opnieuw hun basketsterkte. Tijdens de te Edegem gehouden «Bekers van het Katoliek Onderwijs» wist Hemaco de trofee bij de miniemen en de scholieren basket mee naar Dendermonde te brengen. De miniemen moesten hiervoor het kollege Saint-Pierre van Ukkel bekampen. Onder impuls van coach D. Van Den Berghe haalden ze een vrij vlotte overwinning. De uitslag werd 86- 45. De scholieren die op het terrein moesten met St.-Louis Luik hadden een handicap, daar ze vier basisspelers misten. Met vereende krachten en goede raad van coach G. Versmessen behaalden ze een overtuigende overwinning met 75-58 cijfers. Als we deze cijfers bekijken kunnen we gerust stellen dat het Dendermondse basketbal op de nodige doorstroming kan rekenen. H.A. Dit tomooi staat open Het tomooi van oranje- startte S.K. met een draw Denderhoutem streden om groenen van S.K. Aalst is tegen Oudenaarde en ver- de bronzen plak en S.K. tot een succes uitgegroeid, sloeg Jon Lede de jongens Aalst en Jong Lede kwa- voor alle herenploegen Met de deelname van grote van Denderhoutem. Ver- die niet bij de Belgische broer Eendracht, van Oude- broedering diende met 2-1 Volleybalbond zijn aan- naarde. Lede, Denderhou- te plooien. Eendracht kon gesloten en in Oost- tem en Denderleeuw bracht weliswaar geen zwaar ge- Vlaanderen de wedstrij- men heel wat klubs met schut inzetten daar de den spelen. faam uit de Denderstreek ploeg met de eindronde samen. In de schiftingen voor de deur geen risico's kon nemen. Lede haalde het plooide S.K. voor Jong Le- dan ook van zwart-wit ter- de. Het klasseverschil tus- wijl ook tegen Denderhou- sen beide teams was hier tem verloren werd. Dender- toch wel doorslaggevend, leeuw beet knap van zich af alhoewel «den S.K.» in dit tegen Oudenaarde en hield tomooi bewees het poten- Nadat OCMW Aalst en dedigen en kon slechts spo- de score balnk maar het lo- tieel te bezitten om de verlo- men in de finale uit. Verbroedering. volgend seizoen alweer in eerste provinciale, wist tweede klasser Oudenaarde met het miniemste verschil te rug te wijzen. In de finale j Bern sloot het jen wvol af met de rre ar derde pro- n i rganiseerde nu (Bo le jeugdtornooi d): sl succes De eei "naties uit de (j streden mee. umemen stond hiftingen geen meesterschap lering Dender- een doelpun- 24-0 plaatste "g zich voor de finale. Tegenstander in de ze eindstrijd was Ede Haal- tert dat in de schiftingen nochtans met 6-0 diende te plooien voor Denderhou tem. Ook in de finale leek het een walk-over te zullen worden en bij de rust had de favorietenformatie een 3-0 voorsprong bij elkaar geknald. Ede zorgde echter voor de verrassing door in de tweede speelhelft tot 3-3 terug te keren en zodoende strafschoppen af te dwin gen. Het was dan ook slechts nipt met 4-3 dat Denderhoutem uiteindelijk winnaar werd bij de pré- miniemen. De troosting werd gewonnen door het lo kale S.K. met 2-0 van Wieze. Bij de knapen was Wieze de grote kanshebber op de eindzege na de schiftingen. Het versloeg achtereenvol gens S.K. Aalst, S.K. Her dersem en Wilskracht Moorsel. Samen met Her baren jeugdige tennissers aan de slag tijdens een tornooi, (dw) dersem plaatste het zich voor de finale. Daar ver- rastte de thuisploeg echter in aangename zin en de jon gens uit Wieze moesten met 4-1 onderdoen. Wilskracht Moorsel diende met zware 6-0 cijfers te plooien voor de oranje-groenen uit Aalst. Bij de scholieren werd het een spannende strijd tus sen vooral Eendracht Aalst, S.K. Aalst en Rac. Haaltert. Herdersem mengde zich af en toe in deze gelijkopgaan- de strijd maar diende van de twee Aalsterse ploegen een zware nederlaag te slik ken. Eendracht Aalst en Racing Haaltert bereikten de beslissende eindstrijd. Zwart-wit leidde bij de rust met 1-0 maar na de regle mentaire speeltijd hingen de bordjes gelijk. De Aalste- naars faalden echter niet vanop de penaltystip wat meteen de overwinning in dit jeugdtornooi opleverde. Met Denderhoutem, Her dersem en Eendracht Aalst kregen de organisatoren van S.K. drie namen van aanzien op hun erelijst. Zo wel Denderhoutem als Her dersem promoveren met hun fanionteam terwijl Aalst dit seizoen de ein dronde in tweede haalde. Met de jeugd waarover deze klubs beschikken is het sukses in de toekomst even- 1. (J.G.) OCMW Lede overtuigend radisch en door de volledige kale S.K. bracht hen in een hun schiftingswedstrijd inzet gevaar scheppen, ter- volgende partij toch ten val. wonnen tegen respectieve- wijl aan de overzijde met De finalisten waren meteen lijk O.L.V. van Troost Den- korte en vlotte combinaties gekend. Oudenaarde en dermonde en O.L.V. Kli- werd afgewerkt. niek Aalst, kwamen beide De Leedse muur bleek te ren plaats in eerste provin ciale terug op te eisen (J.G.) ploegen tegenover elkaar te sterk en de verdienstelijke staan in de finalewedstrijd Renaat Gits kon slechts op LOOUS VlSIG imn /lif /m/lonlra V, ftt min/^ar flflTlCTPUPTl UU Tl utTflflfAriOWJ van dit ondanks het minder aangeven van strafkorners goede weder toch geslaagde tweemaal scoren. tornooi. Een verdiende 2-6 overwin- Sportkring OCMW is er ning van de Ledenaren en echter in geslaagd het mi- nogmaals proficiat! ni voetbal tomooigeorgani- Doelpunten: zeerd ter gelegenheid van 5de minuut 0-1 De Troyer haar 15-jarig bestaan te Danny winnen! 7de minuut: 0-2 De Troyer Het kwam in finale tegen df Danny ploeg uit Lede, die zoals hel 9de minuut 1-2 Gits Renaat minivoetbal past, door vlug 15de minuut 1-3 Mathijs en goed combineren zijn Piet doel bereikte. De aanwezig- 34de minuut 1-4 Ooster- heid van Van Hauwermei- linck Herman Tijdens de keurig georga- in de schoolslag met 1.34.6, niseerde wedstrijd voor B- 6/10 boven de limiet van A- en C-zwemmers in het Ro zenbroeken-complex te St. Andere medail lewinnaars werden Gino Amandsberg, hebben enke- Van Kerschaver, Erik Van le Dendermondse zwem- Goethem, Martine Cool, mers en zwemsters zich in Sven Vekemans en Cris Sa- de belangstelling ge- rens, met tijden die evenwel zwommen. met uitzondering van Cris Sarens, boven him beste tij- ren en Oosterlinck, spelers 36ste minuut 2-4 Gits De meest opvallende presta- den lagen. Een rake tijds- die behoren tot de kern van Renaat tie kwam beslist van de verbetering zwom de 10-ja- V.C. Jong Lede, was hier 42de minuut 2-5 Van Hau- tweedejaars miniem Frank rige Michel Van de Cas- echter niet vreemd aan. wermeiren W. Gijsens, een zwemmer die teele. Deze stoere knaap, OCMW Aalst was hoofdza- 45ste minuut 2-6 De Troyer zeer Mlden aan wedstrijden <üe pas sinds november bij kelijk aangewezen op ver- Danny. Op zaterdag 23 mei heeft te Herdersem het kampioe nenbal plaats met Ronny en Hugo als D.J.'s. Om 20 u. is er een receptie en krijgt iedereen de gelegen heid de kampioenen te feliciteren. Het bal vangt aan omstreeks 22 uur en loopt tot de late uurtjes. De toegangsprijs bedraagt 50 fr. met hieraan verbon den een tombola die als hoofdprijs een draagbare t.v. kan opleveren. (J.G.) deelneemt en dat ten on- dg club aansloot, verbeterde rechte. Zowel in de 100 m «ijn tijd met 7 seconden: vrije slag als in de 100 m 1.41.8 in de vrije slag; sa- schoolslag noteerde hij een men met Sven Vekemans opvallende tijdsverbete- 1.39.5 (brons) belooft hij ring. In de vrije slag werd voor de toekomst, hij tweede met 1.07.4, maar Milou in de schoolslag deed hij ■- maar 3 seoonden van zijn zijn beste tijd. Met^l.23.5 bleef hij eveneens onder de limiet voor A-zwemmer en kreeg aldus het Loods Visje toegekend. Een andere op vallende prestatie kwam van de wilskrachtige Nicole Pouliart. Deze tweedejaars- benjamlen werd primus in de vrije slag met 1.17.4 en

De Voorpost | 1981 | | pagina 29